61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #49561
    A számomra is meglepő arányú Fradi-vereséghez:
    Kökény Bea véleménye
  • kaloz174
    #49560
    megelékszem=megelégszem
  • kaloz174
    #49559
    Köszi a bemásolt beszámolót. Tipikusan elfogult, ahogy kell.:) (Én inkább megelékszem azzal, hogy belinkelek kettő másikat.)
    A szekszárdi drukkerekről: kevesen voltak, de nagy dobjuk volt...Csatlakozva azokhoz a b-közepekhez, akik számomra eléggé unszimpatikus módon zajkeltéssel pótolják a szurkolást.

    A beszámolóban az van, hogy a mérkőzés legjobbja Szekerczés Luca volt. Igen, a szekszárdi csapatból.
    Az is szerepel, hogy Fausz Évát elhamarkodottan állították ki. 5 méterről látva ezt a történetet, én ebben semmi kivetni valót nem látok. Abban sokkal inkább, hogy az újvárosi kötődésű játékos ezt a kíméletlen, balesetveszélyes megmozdulást megengedte magának. Nem volt szép látvány.

    A két ígért link:
    A csapatoldalon megjelent írás
    Saját gondolataim, közvetlenül meccs után

    Ez utóbbit még éjszaka írtam. Be kell vallanom, hogy 1 mondat mindenképpen lemaradt, amit a sportszerűség feltétlenül megkövetel:
    Gratulálok a Szekszárdnak a győzelemhez. (Számukra ez korszakos jelentőségű lehet. Kár, hogy mi láttuk kárát.)
  • Breki33
    #49558
    2011.09.11. – NB I bajnoki mérkőzés. Dunaújvárosi Regale Klíma - UKSE Szekszárd 21:32 (17:18).

    Dunaújváros, Dunaferr Sportcsarnok, 500 néző.
    Vezette: Ács, Báder.
    Hétméteresek: 10/9, illetve 2/0.
    Kiállítások: 12 perc, illetve 10 perc+ Fauszt piros lap.

    Dunaújváros: Vígh – Erdősi 1, Ferling 11(6), Gáspár 3, Takács D. 3, Jókai 6(3), Hosszu 3. Csere: Pisák (kapus) – Berta 4, Gera, Vadász, Takács L., Takács F., Sánta, Sári, Gerstmár.

    UKSE Szekszárd: Mészáros (kapus) – Burai 5, Kopecz 3, Jenőfi 4, Gulya 2, Borbás 3, Szekerczés 8. Csere: Kurucz (kapus) - Fauszt 4, Weigel 3, Vasas, Kaló. Edző:Kovács Jenő

    Maroknyi szekszárdi drukker fergeteges buzdítása mellett a hazaiak kezdték a találkozót, amelynek első perceiben egyáltalán ne illetődtek meg a vandégek. Határozott védekezéssel, ügyes támadásvezetéssel, pillanatokon belül előnyt szereztek. (7.perc 1:4). Nem igazán találta a ritmust a vendéglátó az elkövetkező időben sem, tulajdonképpen csak Ferling góljainak köszönhette, hogy ne lett nagyobb a küölönbség. A sokszoros válogatott játékos azonban megérezte, hogy Jenőfi, és Gulya nem vállalja az ütközéseket vele, és ezt könyörtelenül ki is használta. Még szerencse, hogy támadásban mindig akadt biztos kezű szekszárdi, így sokáig maradt a háromgólos vendég előny. (18.perc 7:10). Nem volt túl magas színvonalú a mérkőzés, és az iram sem volt átlag feletti. Egy egy kiállítás borzolta csupán a kedélyeket, mígy 5-5 ellen Fauszt hibázott ziccerben. Két gyors góllal közelebb jöttek Jókaiék (23.perc 11:12), és ekkor kért időt Gulyás edző. Vesztére, hisz a szusszanásnyi szünetből a Szekszárd jött ki jobban. (27.perc 13:16). 14:16-nál Kovács Jenő is lerakta a zöld lapot, de az utolsó másodpercekben a gól után lassan visszazárkózó kék-sárga védők mellett a hazaiak szerzetek gólt.
    A második félidő első perceiben Pisák parádézott, és elsősorban az ő teljesítményének köszönhetően előbb egyenlíteni (31.perc 18:18), majd fordítani tudott a Dunaújváros, sőt úgy tűnt, Ferlingék végleg el akarják dönteni a mérkőzést. (33.perc 20:18). Szerencsére ekkor a szünetben lecserélt Mészáros is megmutatta, van olyan hálóőr mint Pisák, segítségével ismét fordult a kocka. (41.perc 22:23). A szoros eredmény egyre több feszültséget hozott, ráadásul a játékvezetők meglehetősen elhamarkodottan piros lappal kiállították Fausztot. A lélektani előnyt kihasználva fordított az „Újváros”. Igaz ebben benne volt Jenőfi és Szekerczés elhibázott büntetője is. (45.perc 26:24). Kovács Jenő lányai azonban nem adták fel, és szurkolóik bíztatása mellett tartották magukat, Mészáros remek
    védését követően Kopecz gólja ismét az ő vezetésüket hozta. (50.perc 27:28). A következő percekben még inkább a küzdelem dominált, mindkét csapat becsülettel küzdött, és ezúttal Kopeczék bírták jobban idegekkel. Meglepő, de megérdemelt vendéggyőzelem született.

    Szekerczés volt a mezőny legjobbja.

    Kovács Jenő: Nagyon nagy taktikai csata volt, amelyben csapatom küzdőszelleme dominált, ennek köszönhető a nagyon fontos idegenbeli két pont.
    Gulyás István: Nyeretlen kétévesek módjára kézilabdáztunk, hazai pályán így nem lehet mérkőzést nyerni.
  • Isthy
    #49557
    Na én is meglepődtem mikor megláttam az eredményt... Az ETO-Fradi után indultam haza öcséméktől Debrecenből, nem ilyen hírre akartam hazaérni. Nagyon kíváncsi vagyok a helyszíni beszámolóra, hogy miként történt. Ez most valóban lépéshátránynak tűnik, remélem sikerül később kompenzálni.
  • Zóanagyvarázsló
    #49556
    Bár a Újváros alsóházi "kiemeltsége" mellé nálam társult is az gondolat, hogy itt lehetnek meglepetések, a Szekszárd újvárosi győzelme azért nem semmi. És igazam volt, mert valóban alaposan meglepődtem :) Most még semmi nem dőlt el, de a hazaiak így lépéshátrányba kerültek.

    Nálunk legfeljebb Móni és Léna nézhet ma tükörbe.

    A félreértések elkerülése végett: nem azt kívánom ebből kihozni, hogy Léna jól védett, hanem hogy rajta kevéssé múlt, az övénél szinte csak rosszabb teljesítmények voltak, és annyira kiszolgáltatott helyzetben volt, hogy a bemutatott néhány bravúrja miatt még akár joggal dicsérhető is ebben a helyzetben. Az ő formája legalább javuló tendenciát mutat, igaz, elég mélyről indult.
  • Zóanagyvarázsló
    #49555
    Azért pár kérdésre is választ kaptunk ma. Például láttunk egy kimondottan jó teljesítményt az új ETO-védelemtől (ennek hiányától azért lehetett kissé tartani), mi a védekezés és visszafutás mellett szinte támadni is teljesen elfelejtettünk (Zsuzsinak ezúttal nem ment, Jelenának megint nem, Szani nem volt, Zizi pedig számtalan labdát adott el), még az ellenfél figyelembevétele mellett is, továbbá visszatért a győri kapuba Kati is, aki sokkal jobb volt, mint Lunde az utóbbi időben. Az a vicc, hogy nagy különbség kialakulásához még így is kellett, hogy az akarat csírája nélkül kezdjünk el játszani 8amíg a hozzáállásunk rendben volt, addig átlövések nélkül is tartottuk az eredményt, bár sokáig nem lett volna már így), ez a szégyen, nem a ránk nézve hízelgő végeredmény vagy a gyenge játék. Nálunk legfeljebb Móni és Léna nézhet ma tükörbe. Persze ez egy tervezett 0 pont volt, és úgy terveztem, hogy 10-en belül maradni milyen jó is lenne, de azért mégis... Szóval előre az Érd ellen, nagyon nehéz meccs vár ránk szerdán!

    A hazai fiataloktól azért többet vártam. Nem mintha reálisan nézve növelniük kellett volna ellenünk az eredményt, nyilván nem is egyszerű +20 körül beszállva felpörögni, de az egyéni teljesítményeik szerintem a tudásuk alatt volt.
  • Isthy
    #49554
    Győri Audi ETO-FTC 37-20 (22-9)

    Mit is írhatnék... Edzőmeccs lett belőle...
    Talán 15 percig (10-7) volt partiban a Fradi, utána az "ETO vihar" elsöpörte őket. Bár előtte is volt 7-2 a hazaiaknak... Ahogy egyre jobban ellépett a második negyedórában a Győr, úgy adták fel egyre inkább a Fradi játékosai. A szünet után még tovább nőtt a különbség és 40. percre már 20 volt közte (31-11). Ezután a záró 20 percet szinte már a teljes fiatal csapat játszotta le Katival a kapuban és ennek köszönhető, hogy nem lett még csúnyább a vége. A fiatalok most sokat rontottak, nem tudtak annyira élni a lehetőséggel, mint szerdán ellenünk.
    Elek Gábornak lesz feladata bőven, hogy felrázza a csapatát szerdáig, mert Érden kemény menet várható.
  • Isthy
    #49553
    Sztem a 10. hely a realitás jelenleg. De ezt már jóval korábban leírtam itt is. Ha ennél előrébb végzünk azt már bravúrnak fogom értékelni.
  • Zóanagyvarázsló
    #49552
    A fehérvári döntetlen szerintem csak akkor meglepetés, ha azt nézzük, hogy ritka az iksz a kézilabdában, vagy az előző forduló eredményeiből indulunk ki. Az Alcoa kerete egyáltalán nem tűnik rossznak, csak még be kell építeni az új játékosokat, akik ráadásul külföldiek is.

    A Debrecentől pedig nagyon is várható még egy jó darabig a hullámzó teljesítmény, fiatal játékosoknak és a kézilabda formáját elfelejtő Szűcs Gabinak kellene húznia a szekeret. Viszont ügyes játékosokról van szó, Köstner vezérletével tavasszal küzdhetnek a felsőházi helyekért.

    Összességében az utolsó három csapat lemaradása jóval vaskosabb, ha közülük az Újváros egy kicsivel kiemelkedni is látszik - legalábbis Dettivel. Egyébként tavaly én csak a Sportklub magazinműsorában hallottam egyszer dobogóért való küzdelmes elvárást (mely rossz fogalmazásból is eredhet, inkább a múltbeli hagyományokra és a játékosok renoméjára gondolva), nem tudom, hogy mi másra gondolhatsz, de nyilván több szurkolóval beszéltél vagy több fórumot olvastál - így több butaságot is hall az ember. Ha azt nézzük, Bokival a 6. hely alighanem meglett volna, sőt az ötödik helyért is lehetett volna küzdeni, a legjobb tavalyi formájukkal pedig idén esély lehetne akár a felsőházra is (hiszen két erős, megbízható csapat meggyengült, nagy volt a jövés-menés, bizonytalan, ki érhet oda a felsőházba), ha lennének valószínűbb aspiránsok is.
  • kaloz174
    #49551
    Természetesen reális, amit mondasz. El is fogadom. Némi elfogult berzenkedés azért van bennem, mert tavaly úgy éreztem, sokan túlértékelik az Újváros esélyeit, most pedig olyan véleményeket olvasok, amelyek egyenesen leszólják a csapatot.
    Biztos, hogy a szerdai meccs nem mondott volna semmit. Több okból sem. Legfontosabb oka az lett volna, hogy csapatunk legfontosabb tagja, Ferling Detti úgy a 10. perctől kezdve nem tudott játszani, sérülés miatt.
    (Ráadásul ez egy előrehozott találkozó volt, ráadásul mi még a normál menetrendhez is lemaradásban vagyunk, a nyári káosz miatt. Pedig elég lett volna azzal is megküzdeni, hogy nem akármilyen egyéniségek távoztak tőlünk.)

    Igen, a papírforma 1 dolog. De pontosan a mai napi eredmények (Váci győzelem Debrecenben, döntetlen - Veszprém-Alcoa - Fehérváron.) mutatják, hogy lehetnek meglepetések.
  • Zóanagyvarázsló
    #49550
    Elsősorban arra gondoltam, hogy nem nagyon van kit megelőzni, a minimális elérendő 10. hely - optimista felhang nélkül - egyben maximálisan elérhetőnek is tűnik. Ugyanakkor mivel másoktól nagyon nehéz lesz pontokat szerezni, a lopott pontok és az egymás elleni eredmények lesznek a döntők, történhetnek még meglepetések. Varga Józsit csak azért említettem, hogy ha a keret nem is, a szakmai vezetés erősebbnek tűnik. Majd elválik, már alig várom, hogy láthassam a hátsó fertályt is élesben, az Újváros-Győr meccsről sajnos lemaradtam, de aligha az alapján kaptam volna reális képet a házigazdákról.
  • kaloz174
    #49549
    Nem mindegy, hogy hol a probléma, ha az elkövetett vétség pontlevonást kíván?
    Nem tudom, egyébként, de az az eset, szóval ne is ragozzuk, mert nagyon méltatlan volt mindenkihez, aki abban benne volt, és annak haszonélvezője lett.

    Lelkük rajta...
    R.I.P. Kulcsi!
  • Isthy
    #49548
    Akkor tőlünk elvették a pontokat, most ilyesmi nem történt, mert a vesztes csapatban volt a probléma.
  • kaloz174
    #49547
    Érdekes történet

    Hogyan is volt annakidején, 2005-ben?
  • kaloz174
    #49546
    Meglátjuk. Amikor én láttam a halasi csapatot, nem ezt igazolták. Egyáltalán nem. Varga Józsi személye ellenére sem. Azt remélem, hogy a csapatok között van annyi különbség, ami kiegyenlíti edzőnk tapasztalatlanságát. (Nekem eddig elég jók a benyomásaim róla, remélem, ez meg nem változik.)
    Nem mennék jóslásokba, viszont - annak alapján, amit eddig láttam - nem vagyok annyira pesszimista sem.
    Nyilván nagyon fontos lesz, hogy ne csak bennünket érjenek balesetek, sérülések...
    (Még akkor is, ha a sors igazságtalan, sajnos, a sérülések pedig benne vannak ebben a sportágban.)

    Mint írtam, hosszú még a bajnokság. Koncentrájunk a következő feladatra.
    Az sem lesz egyszerű, mert Detti, sajnos, nem biztos, hogy játszani tud.

  • Zóanagyvarázsló
    #49545
    A jelek szerint sem programra, sem a társaságra nem lehetett panasz :)
  • Zóanagyvarázsló
    #49544
    Minimum a 10. hely? Reálisan (már amennyire pusztán keretek alapján meg lehet ítélni) nézve legfeljebb a Békéscsaba vagy az FKC tűnik sebezhetőnek, de ők is lesznek még jobbak, ha beépülnek a külföldiek. A 9. hely már nagy bravúr lenne. Ráadásul a fehérvári - vagy hátrafelé tekintve a halasi - kispad erősebbnek tűnik, már ami az edző személyét illeti, legalábbis Gulyás sötét ló nekem, ha akár lehet is belőle jó szakember.
  • kaloz174
    #49543
    Szép helyen volt a lagzi, az biztos.
    Gabca már biztosan tud, de Te és Pumi tudtok-e már kólózni?
  • Isthy
    #49542
    Most meg kell elégednetek a Facebook-os képekkel. Nem kell mindig kaviár, még a végén nagyon el lennétek kapatva
  • Isthy
    #49541
    Ez az élet...
  • Isthy
    #49540
    Most kivételesen helytálló a dolog, mert 14 órás utazás után értünk haza és az utazás 90 %-a éjszakára esett.
  • Isthy
    #49539
    Jól kell tudni helyezkedni
  • Isthy
    #49538
    Jelenleg használt ruha kereskedést vezet Pesten "Lovi-turi" néven. Nagy "buli arc" még mindig
  • kaloz174
    #49537
    Az a baj, hogy a legtöbben csak keressük.
  • kaloz174
    #49536
    Nekem már az is gyanús, hogy semmi szöveges élménybeszámoló.
  • Gabess8
    #49535
    Kaja, pia, jó nők na f.sza, de oszt tudsz élni,mi meg itthon melózunk és keressük a lóvéd...
  • Gabess8
    #49534
    "utazás miatt még félkómában töltöttem a délutánt és az estét."

    Hehe, hát ez nagyon jó duma az utazásra sok minden rá lehet fogni...
  • kaloz174
    #49533
    Köszi! (Többeknek egész jól ez a mez. )
    (Most legalább Loviról is hallottunk valamit. Néha felbukkan képeken, de egyébként nagyon eltűnt a nyilvánosság elöl.)
  • kaloz174
    #49532
    Akkor helyette itt van újra. Ha valakit még érdekel.
    (Kérlek, az előzőt töröld. Köszi!:))
  • Breki33
    #49531
    tudsz élni :-)))))))
  • Breki33
    #49530
    kijavítani nem tudom :)
  • Isthy
    #49529
    Végül úgy döntöttem, nem írok beszámolót, mert a kézihez kapcsolódó történés nem igazán volt. Gabi neve hivatalosan szombat óta Gabriella Markocs. Ami kézi vonatkozású: az itthoniak közül ugye a bajnoki nyitány miatt nem tudtak elmenni a játékosok. Végül Piga sem tudott ott lenni, így egyedül Lovi képviselte a hazai női kézi társadalmat. Viszont találkoztam több Buducnost játékossal, megállapítottam, hogy egész jól tudnak mulatni. Akik a legismertebbek és ott voltak, azokról egy kép:



    Ha valaki mégsem ismerné fel őket: Maja Szavics, Bojana Popovics, Ana Dokics
  • Isthy
    #49528
    Köszi elolvastam. Meg a csapatoldalon lévőt is. Valahol várható volt ez a vereség, még ilyen arányban is. Főleg a meccs nagyobb részében Detti nélkül.
  • kaloz174
    #49527
    Régen láttam errefefelé kedves házigazdánkat. Ha ezt a linket kiigazítaná, megköszönném. (Bár működik.:))
  • kaloz174
    #49525
    Sajnos, ez a jóslat máris bevált...:(
  • Isthy
    #49524
    Tegnapi bajnoki eredmény:

    Dunaújváros-Győri Audi ETO 28-45 (14-24)

    Ha valaki látta ne kíméljen és írjon beszámolót. Sajnos én tegnap az utazás miatt még félkómában töltöttem a délutánt és az estét.
  • Isthy
    #49523
    Köszi az észrevételeket és a beszámolót!
  • Isthy
    #49522
    Köszi a részletes elemzést!
  • Isthy
    #49521
    Jelentem a küldetés teljesítve!



    Részletek később, ha kialudtam magam a hosszú út után.