61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #49641
    Vetési interjú
    Majd a jövő fog minősíteni. Az, hogy mi fog történni valójában. Addig részemről marad a várakozás.
  • kaloz174
    #49640
    Szerintem.:)
  • kaloz174
    #49639
    Az ETO már a felkészülési meccseken egészen furán jó formában volt. Igen, remélhetőleg a formaidőzítéssel nem lesz gondjuk. Mint eddig is kifejtettem, ennél jobb keretet nehéz összerakni már. Szememben mindenképpen egyértelmű esélyesei a BL-nek.
  • kaloz174
    #49638
    De igen, Triscsuk ott volt, játszott...
    Csabán meg akkora széthúzásról árulkodik a csapatoldal, hogy az érthetetlen.
  • Zóanagyvarázsló
    #49637
    Triscsuk nem játszott még, ha jól sejtem. Mindenesetre a Népligetben látottak alapján nem fordult meg a fejemben, hogy űrkézilabdáról és hazai győzelemről maradok le... Persze még van egy pár forduló arra, hogy beálljanak a reális teljesítményükre a csapatok, ez a Csabának kis híján tavaly is tavaszig tartott. Valahol mulatságos, hogy éppen az ETO játszott a keretéhez elvárható módon viszonylag hamar, pedig nekik csak októberben indul a szezon. A lényeg persze az, hogy ezúttal május közepéig tartson is ki a lendület.
  • Zóanagyvarázsló
    #49636
    Na igen, én is úgy vagyok vele, hogy a román keretet tartom a második legesélyesebbnek, de nehéz elhinnem, hogy a végső győzelemre is képesek, erről az elmúlt évek komédiája mellett nyilván tehet a válogatottjuk is. Ezzel együtt, ha nem lesz nagy széthúzás a bő keret miatt, és Neagu jó formában tér vissza, én sokat várok tőlük. A Larvik szerintem a két legalapvetőbb játékosát vesztette el, a tavalyi produkció pedig jóformán a velük elérhető csúcs volt. Emellett ott lebeg a levegőben, hogy olyan sérülékeny kulcsemberek kidőlhetnek rosszkor, mint Larsen vagy Mörk (mert balkezes és átlőni is tud, de Larsen azért nélkülözhetetlenebb szerintem), amit így már nehezebben bírnának el.

    A Lokival kapcsolatban az említett sérülésveszély lett volna még necces az utazási költségek miatt. A várható vereségek (köztük több súlyos) valószínűleg nem tettek volna jót, de a helyükön kezelve őket nem is kellett volna őket tragédiának felfogni, ezt nálunk kissé túlmisztifikálják. De a lényeg, hogy a KEK így is ott van, és valóban megvan ennek a helyzetnek is az előnye, a debreceni lányok pedig helytálltak a selejtezőn. Szóval végül is ez eddig rendben van így.
  • kaloz174
    #49635
    Igen, külön nézve én is nagyon örülök ennek az eredménynek, de megmondom őszintén, egy szoros győzelem jobban esett volna.
    Nem értem, mi van Csabán. Látszólag minden rendben, mégis már a második edzővel csinálja ezt az ottani csapat. Tényleg szomorú.
    A Siófok egyértelmű, általam papírformának tartott, győzelmet aratott Fehérváron.
    Nem éreztem túl magas színvonalú összecsapásnak azt a meccset. A Siófok gyakorlatilag végig vezetett. Igazolta várakozásomat.
  • Zóanagyvarázsló
    #49634
    Személy szerint örülök az újvárosi sikernek, de mégis, ez az eredmény nagyon szomorú. Amúgy egy nappal elnéztem ezt a fordulót, így sikerrel elmaradtam a cunderes meccsről, de végül is mindegy, úgyis péntek délutáni sziesztámat töltöttem, különben elaludtam volna közben.
  • kaloz174
    #49633
    Minden vágyad így teljesüljön!
    Budapest Bank-Békéscsabai Előre NKSE - Dunaújvárosi NKS: 22 - 33
  • Isthy
    #49632
    Jelentem én is megtaláltam azt az edzőt, akinek értékelése megegyezik az enyémmel Herbert Müller mai interjújában fogalmazta meg az esélyeket úgy ahogyan én tegnap.
  • Gabess8
    #49631
    Szerintem nem fogsz, fogunk meglepődni, nézve egy-két kérdést...
  • Isthy
    #49630
    "Ettől függetlenül jó lenne már inkább nyerni, ha csak 1 góllal is..."

    Mondjuk pénteken este Békéscsabán
  • Isthy
    #49629
    A Viborgot esélyesként emlegetni sztem is barokkos túlzás Gjektstad részéről. A románoknál már megszokhattuk a dolgot, azután meg jön a rideg valóság...
    Véleményem szerint is a felsorolt 5 csapatnak van a legnagyobb esélye. A sorrend? Hát az nálam más. Sztem az ETO és a Larvik a legesélyesebb, utána a Buducnost és a Valcea. Végül az Itxako. Hiába van már megint az egyik legerősebb kerete a románoknak, sztem most sem tudnak átlépni az árnyékukon.
    A Lokival kapcsolatban én azt mondom, hogy nem hiányzik a fiatal csapatnak a sok tönkreverés. Nem tenne jót a játékosoknak, még ha egy jobb kupában edződnének és tanulnának is annak minden előnyével. A kemény BL csatákban komolyabb esélye van a sérüléseknek is a sorozat terhelés miatt. Nem biztos, hogy az előnyök megérik a hátrányokat a csapatnak. Persze erről a debreceni szurkolókat kellene leginkább megkérdezni. Én sem gondolom, hogy a végső elszámolásnál ott lesznek a KEK-ben, de talán a negyeddöntőt elérhetőnek érzem számukra. Az elődöntőbe jutáshoz már valszeg egy BL csoport harmadikat kellene verni. Persze sok függ majd a sorsolástól.
  • Isthy
    #49628
    Lehet kérdezni az új kapitánytól

    Kíváncsi leszek a válaszokra.
  • kaloz174
    #49627
    Az ETO játéka és felk. és bajnoki meccseken mutatott teljesítménye mindenképpen azt mutatja, talán végre sikerül megnyerniük azt a nevezetes serleget...
    A hétvégi meccsen ugyan már nem éreztem különösebb motívációt, így a játék is elmaradt az eddigiektől, de messzi van még a BL sorozat számukra.
    Szerintem ebben a szezonban kiemelkedőene esélyesek. Jobb csapatot nehéz lenne összerakni ebben az idősávban, max. másik hasonlót, többekkel együtt én is így gondolom.:)
  • kaloz174
    #49626
    Hazánkban készülmegint az argentin válogatott.
    Tavaly sok góllal vertük őket, biztosan. Mivel most, igaz, egy más csapattal, közvetlenül a Loki-meccs utáni napon, kikaptunk tőlük 1 góllal, kicsit pöszén állt a szám.:) (Az ember egy idő után besokall az ilyen hajszálon múló dolgoktól.)
    Most látom a többi eredményt. Sokat léphettek előre a vendégek. Na és így már nem is olyan vészes az 1 gólos vereség ellenük, Detti nélkül.
    Ettől függetlenül jó lenne már inkább nyerni, ha csak 1 góllal is...
  • Zóanagyvarázsló
    #49625
    Egyetértek, de mivel gyengült a Krim, papíron szerintem egyértelműen a Viborgnak áll a második hely a Larvik-féle csoportban. Persze a tavalyi szezon után bármit kinéz belőlük az ember, Jurack egyre öregebb, a kapusaik pedig ezen a szinten... A C-csoport viszont akár a tavalyi Lokiéhoz hasonló körbeverést is hozhat, csak ezúttal egy magyar csapat mögött, nem előtt.

    Amúgy a BL honlapja is sorra veszi a mezőny csapatait, íme ETO-val fogalkozó fejezet.

    Érdekes, hogy Adzic és Németh a András a saját csapatuk felvonásában a győriektől már-már elvárja a végső győzelmet, Voina és Gjekstad is csak a habitusuk miatt nem emeli ki őket (az előbbi magukat kiáltja ki esélyesnek, az utóbbi pedig diplomatikusan több csapatot sorol fel, mondjuk hogy a Viborgot miért emlegeti esélyesként, az rejtély számomra, nekik mindenképpen bravúrok kellenének a legjobb négyhez is.)

    Érdekes módon a Podravka edzőjének erősorrendje tökéletesen egyezik az enyémmel:

    Neven Hrupec: My favourites are in the order of chances: Györ, Valcea, Buduænost, Larvik and Itaxo (sic). All those teams have many good players.

    Nem mondom, hogy a KEK-et nem várom jobban, de azért várom már nagyon a BL-t. Sajnálom, hogy a Loki nem jutott be, bár költséges és kemény csoport lett volna, és nyilván pontokat vesztettek volna miatta a bajnokságban, viszont tanulhattak volna belőle annyit, hogy akár már a rájátszásban megtérüljön. Szóval én semmiképp nem mondanám, hogy jobb nekik a KEK. Ha debreceni lennék, nem repesnék az örömtől, hogy így lemaradok jó kis BL-csatákról, de így sem mindegy, hiszen a BL-t közvetítik, a KEK-et pedig úgy ahogy. Azért nem bánnám, ha ezt a helyzetet egy jó szereplésre váltanák a második számú kupában, de bravúr lenen messzire jutniuk.
  • Isthy
    #49624
    Ahogy elnézem nagy harc lesz a 2. helyért az A, B és C csoportban. A D-ben a Valcea és az Itxako továbbjutása nagyon valószínű.
  • Isthy
    #49623
    Ez azt jelenti, hogy minimum az első 3 BL meccsről hiányozni fog. Nagyon nincs szerencséje mostanában... Mihamarabbi teljes gyógyulást!
  • kaloz174
    #49622
    Akit érdekel:
    Ma 18.30-tól
    A Siófok KC Galérius Fürdő és a Győri Audi ETO szeptember 17-i női kézilabda mérkőzésének közvetítése a SIÓ TV-n. (Van netes változat is.)
  • kaloz174
    #49621
    Nándi sérülése :(

    Mielőbbi gyógyulást neki!
  • kaloz174
    #49620
    Cunder.hu heti műsor

  • kaloz174
    #49619
    Köszi a beszámolót. Így kicsit érthetőbb az eredmény.
  • kaloz174
    #49618
    "2011.09.19. 10:06
    Kézilabda BL: a dán Randerst kapta a Győr ellenfélként
    A dán Randers jutott tovább a győriek csoportjába a női kézilabda Bajnokok Ligájában.

    Az európai szövetség honlapja szerint a magyar elitcsapat október 1-jén vagy 2-án éppen a skandináv együttes otthonában kezdi meg szereplését a sorozatban.

    A kvartettek első két helyezettje jut a középdöntőbe, a harmadikok a KEK nyolcaddöntőjébe kerülnek át.

    A másik magyar együttes, a DVSC-Fórum vasárnap a kvalifikáció zárásaként kikapott a német Buxtehudétől, így átkerült a KEK harmadik fordulójába, a 24 közé.

    A női BL főtáblás csoportjai:

    A csoport: Mydtjylland (dán), Buducsnoszt Podgorica (montenegrói), Thüringer HC (német), Byasen (norvég)

    B csoport: Larvik (norvég), Krim Ljubljana (szlovén), Podravka Koprivnica (horvát), Viborg (dán)
    C csoport: GYŐRI AUDI ETO KC, Hypo NÖ (osztrák), Metz (francia), Randers (dán)
    D csoport: Oltchim Valcea (román), Itxako Navarra (spanyol), Dinamo Volgograd (orosz), Buxtehude (német)

    A Győr programja:

    1. forduló (október 1/2.): Randers-Győr
    2. forduló (október 9.): Győr-Metz
    3. forduló (október 30.): Metz-Győr
    4. forduló (november 5.): Győr-Randers
    5. forduló (november 9.): Hypo NÖ-Győr
    6. forduló (november 13.): Győr-Hypo NÖ

    MTI "

    (Összefoglaló olyanoknak, akik - hasonlóan hozzám - nem kézire figyeltek a hétvégén.:))
  • Isthy
    #49617
    DVSC-Buxtehude 26-30 (13-16)

    Így a Loki nem jutott a BL főtáblára, a KEK-ben fog szerepelni, ahol 3 magyar csapat lesz. Mindkét félidőben a végjátékban voltak jobbak a németek. Azért nem rossz ez az eredmény, figyelembe véve a nyári gyengülést és a problémákat.
  • Isthy
    #49616
    Köszi a beszámolót!

    Majd belejön a 2. sor is, amikorra igazán kell. Mondjuk majd tavaszra.
  • Isthy
    #49615
    Pedig az információ a Fradis és a győri látogatásáról már megjelent 1-2 korábbi interjúban is
    A második bekezdésben általad leírtakkal egyetértek.
  • Isthy
    #49614
    Nem azt mondja, hogy előnyös, hanem azt, hogy nem tartja akkora problémának és felhoz 1-2 dolgot.
  • Isthy
    #49613
    Köszi a beszámolót és a videókat a meccsről!
  • Isthy
    #49612
    Ez tényleg nem kicsit meglepő eredmény...
  • Zóanagyvarázsló
    #49611
    FTC-Rail Cargo Hungaria - Alcoa FKC 30-27 (17-9)

    Az első félidőben nem túl jó, pláne nem folyamatosan jó játékkal hozta az első sor (a szokásos, csak ezúttal Szádvári helyett Szarka) az elvárhatót a tartalékos és harmatgyenge Fehérvár ellen. A második félidőben azonban a felforgatott csapat valami elképesztően gyalázatosat produkált (sikerült több gólt kapni, mint amennyit mi lőttünk az elsőben!), három perccel a vége előtt már háromgólosra apadt az előny, és a sorozatos hibák miatt már-már veszélyben érezte az egyszeri szurkoló a győzelmet, ha ekkora képtelenség ellen az esze tiltakozott is (bár Tomori visszaállása nélkül bármi történhetett volna. Valódi hidegzuhany volt ez azok után, hogy eddig osztottam a közvélekedést, mely szerint végre két sorunk van. Nyilván egy meccs alapján kár leírni bárkit is, de a látottak mellett hiba lenne elmenni. Ugyanez elmondható Jelena heteseire is. A kapusok közül a rendre kiszolgáltatottba helyzetbe kerülő Léna akár még dicsérhető is, mert legalább volt védése (amúgy egyáltalán nem védett jól), de Pasi éppen akkora homály volt, mint Érden. Jól esne most dicsérni az ellenfelet, de nehéz, mert mi közelíttetünk a második játékrészben rá az NB IB-s színvonalra, és nem ők a felsőházira. Mindenesetre a komoly meccsekig még van idő, de a Vác ellen jóval nehezebb dolgunk lesz, remélhetőleg nem kell hatvanperceznie az első sornak...

    Ami még szót érdemel, az a csarnokbeli hangulat soványsága. Tavaly talán a Szekszárd vagy az Újbuda ellen volt rá példa, hogy még egy Fradi-induló sem csendült fel, de ebben nem vagyok biztos. Persze tavaly is elég langyos érdeklődés övezte az FKC népligeti fellépését, de legalább a második félidőben próbáltak egyesek minimális szurkolást imitálni. Most sajnos kihagytam a juniorok találkozóját, de például a Csaba ellen már ott komolyabb volt a hangulat, noha szinte csak a bérletes oldal képviseltette ott magát. Szóval ez is szégyen. Mondjuk hiába jövünk azzal, hogy a kézilabda a második legnépszerűbb sportág idehaza, és hiába van gyakran jó hangulat, azért a csarnokok telítettsége kiábrándító tud lenni. (Fájó volt látni az előző szezonban a Magyar Kupa négyesdöntőjét is, pedig maguk a mérkőzések tetszettek. Komolyan mondom, nekem már lassan mindegy, hogy hova viszik, de olyan hely legyen, ahol érdekel is valakit. Nyilván túlzok, de elszorul a szívem, ha erre gondolok.)
  • Zóanagyvarázsló
    #49610
    Az NB I a világ egyik legerősebb bajnoksága, ez tény. A 10 gólos különbségeknél nem is értem, hogy mire célzol (persze jó lenne, több izgalmas, szoros meccs, de ez van, ha egy csapat világválogatott sorral rendelkezik), ezzel az erővel a BL is színvonaltalan. Sajnos idén mindezt nehéz lesz bizonyítani, hiszen nem a 4-5 legerősebb csapatunk szerepel a nemzetközi kupákban, de a tavalyi eredmények nagyjából hozhatók, illetve az ETO segítségével és az EHF-kupa gyengülésének okán szerencsés esetben akár felül is múlható.
  • Zóanagyvarázsló
    #49609
    Így utólag kissé hatásvadásznak tűnik a beharangozásom, de eredeti szándék szerint csak az idézgetésre való lustaságom miatt írtam az alábbi kísérő szöveget :) Valójában számorma a legtöbb új információ a jövő héten a Fradival töltendő 3, illetve az ETO-val töltendő 2 nap volt.

    Ugyanakkor nem érzem tragikusnak az egycsapatosságról tett kijelentését. Nyilván nem jó, ha egy csapat ennyire kiemelkedik, ő sem azt mondja, hogy ez az optimális megoldás, de árnyaltabban, pozitívabban áll hozzá. Ez pedig inkább szimpatikus számomra, semmint felhúzzam rajta a szemöldökömet. Ha viszont már most - a szerintem fojtogató - magyaros kesergéssel közelíteni meg helyzetet, akkor nagyot csalódnék.
  • Gabess8
    #49608
    Jó kis kamu duma, tipikus új söprű tenni kell a szépet! Nehogy már megmagyarázza, hogy jó hogy egy csapatos a bajnokság, na meg magas színvonalon űzik a sportágat, ez a múlt nem a jelen, 10 gólos különbségek az tényleg magas színvonal...
  • kaloz174
    #49607
    BL-selejtezők

    Hajrá Loki!
  • kaloz174
    #49606
    Mire gondolsz? Nekem inkább egy olyan gondolat volt meglepő, amiben azt indokolja, miért is előnyös, hogy 1 kiemelkedő csapat van. Nem értek egyet vele.
    De nem is ez a lényeg. Az esélyt megkapja, mint minden eddigi kapitány.
    A mi esélyünk meg az, hogy friss szemmel látja a helyzetet.
    Reménykedem, reménykedjünk!
  • Zóanagyvarázsló
    #49605
    Karl Erik Bøhn blogja: Tetszik a szurkolók fanatizmusa

    Azért vannak benne a címnél érdekesebb, újszerűbb adalékok is, de akit érdekel, az olvassa csak el! ;)
  • Zóanagyvarázsló
    #49604
    Csatlakozom.
  • Zóanagyvarázsló
    #49603
    Az várható volt, hogy az idény elején fog még negatív meglepetést okozni a Csaba, de a gólkülönbség ijesztőnek tűnik. Mondjuk az ellenünk látott "védekezés" simán eredményezhetett 31 kapott gólt, a Szekszárdban van tehetséges fiatal játékosok. Nagyon jó ütemben kapták az ellenfeleket, és tudtak ezzel élni, így néhány meccs után nagyon jól állnak.
  • kaloz174
    #49602
    Megszületett!:)

    Sok-sok szeretettel gratulálok Helinek és családjának!