61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • smith09 #61624
    Valahogy jobb volt az a világ amikor az ember a teletexten olvasott 1 - 1 hírt meg volt sporthírek a tv ben.
    Mint hogy minden nap kb óránként jönnek az új hírek aminek a fele nem igaz a másik fele meg bármit jelenthet.
  • Isthy
    #61623
    TAO

    Tanulságos több szempontból is.

    Más: az EHF vezetője azt mondta, hogy FF nem lesz nézők nélkül.
  • Isthy
    #61622
    A második kalapban az eb sorsoláson.
  • Isthy
    #61621
    A képek innen valók, itt követik folyamatosan az építkezés menetét.
    Amiint látható arról is beszélgetnek, hogy egy hokipálya is simán belefér majd (a fórum előző oldalának végén). Ha az igen, akkor egy 50-es mobil medence is, tehát esélyes, hogy a 2027-es vizes vb versenyei már ebben lesznek. Elvégre multifunkcionális csarnok lesz.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2020.05.04. 12:04:47
  • Isthy
    #61620
    Látványtervek a 20.000-es multifunkcionális csarnokról:




    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2020.05.04. 11:07:08
  • Isthy
    #61619
    Most is előjött vele.

    Köszönöm! Igazi buli az most nincs a helyzetre való tekintettel, de majd lesz később még nagyobb lendülettel
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2020.04.30. 20:04:33
  • Zóanagyvarázsló
    #61618
    A kedvencem, amikor azt szokta fene nagy logikával elemezni, hogy "csak" a 6. legerősebbnek tartották a csapatunkat, tehát már az elődöntő is szinte esélytelen volt. (A mostani videót nem néztem meg, az előző száz magyarázkodása alapján mondom.)

    És Isten éltessen, nem számítottam rá, amikor az SG-re kattintottam, hogy buli van! :)
    Utoljára szerkesztette: Zóanagyvarázsló, 2020.04.30. 18:56:45
  • Gabess8
    #61617
    Na tán figyelem hiányban szenved..., nagyon őszül..., pedig ennyi idő után már el lehetne ismerni, de mint tudjuk ez nem szokása...
  • Isthy
    #61616
    Sydneyről

    Aki sosem hibás és nincs felelőssége...
  • Isthy
    #61615
    Mehet a válogatotthoz Persze szigorúan csak logisztikusnak
  • primavis
    #61614
    Az Érd elbúcsuzott Edináéktól!
  • Isthy
    #61613
    IHF

    Nem csodálom, hogy megszedték magukat, volt miből.
  • Isthy
    #61612
    Néha viccelődni is kell
    Igen, jól rémlik.
  • smith09 #61611
    Sajnos így van, megrendezett színjáték.
  • Gabess8
    #61610
    Hehe az EHF meg a tökösség, na ez jó..., egyébként Rosztov-Brest és Györ-Bukarest jött volna a mizéria előtt, jól rémlik?
  • Gabess8
    #61609
    Ahogyan #61608 ban írta Isthy itt illúziót ne keress ez az egész sorozat a $-ról szól már a szezon első selejtezőjétől, de tovább megyek az összes nemzeti bajnokság is...
  • Isthy
    #61608
    Ahogyan Mefisztó a Faustban énekli: "Eladó az egész világ..."
    Felesleges illúziókat kergetned, mostanra a pénz mindent lebíró hatalmának virágkorába jutottunk. Kivételek csak elenyésző számban vannak, azok is leginkább jelentéktelenebb dolgokban.
  • Isthy
    #61607
    Az EHF válaszolhatna az esetleges negyeddöntőben egy "célzott" bírói tevékenységgel és az oroszok mehetnének isten hírével (mind a Rosztov a 4 közé jutást illetően, mind a szponzor ezután). Ez lenne a "tökös" megoldás azzal együtt, hogy közben már mostantól kezdhetnék keresni az új névadó szponzort a szeptembertől induló új idényre. Dolgozni kellene és sztem találnának is megfelelőt. De sajnos mint tudjuk ez a mai világban nem így megy, dolgozásból inkább minél kevesebb, pénzből pedig minél több... Utóbbira tekintettel esélyes, hogy az oroszok nem kerülnek rossz helyzetbe.
  • smith09 #61606
    Igen, mivel itt ez a pénzről szól, mint a kölni final four is.
    Kezd nekem kicsit illúzió romboló lenni, elvesztem a maradék hitem is.
  • Gabess8
    #61605
    Magyarul egy biztosnak tűnő szereplője már van az FF-nek: Rosztov-Don
  • smith09 #61604
    Most olvastam hogy a Szeged nem lesz ott a Final four ban, mert éppen nem úgy álltak a csoportban.
    Ne mondok semmit inkább erre.
    Miklerrel maximálisan egyetértek.
  • Isthy
    #61603
    A DELO üzenete

    Az orosz cég el is kezdte a dolgot és elég egyértelműen fogalmazott.
  • Isthy
    #61602
    Az IHF is döntött

    Női olimpiai selejtezők: 2021. március 19-21.
    Férfi olimpiai selejtezők: 2021. március 12-14.
    Női U20 világbajnokság: 2020. december 2-13.
    Női U18 világbajnokság: 2020. szeptember 29 - október 11.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2020.04.25. 10:26:03
  • Isthy
    #61601
    A válogatott selejtezőket törölték, így az esetleges zsúfoltság szinte megszűnt. Igazából így nem is lesz plusz meccs sem a nőknél, sem a férfiaknál ősszel (kiesnek az őszi válogatott selejtezők, helyettük lesznek a FF meccsek).
    Azért kíváncsi leszek rá, milyen erősek lesznek az oroszok. Ugye a lányoknál a BL fő szponzora (DELO) orosz, sztem ezért is hagyták még meg az esetleges negyeddöntőket a szeptember eleji időpontra. Akkor így 4 napos lenne a rendezvény, két nappal korábbi negyeddöntőkkel. Ha októberre marad, akkor már csak FF lesz.
  • Isthy
    #61600
    EHF döntések

    A BL FF-ok meg lesznek rendezve, a többi kupasorozat kuka.
  • Isthy
    #61599
    Ma elvileg véglegesen kiderül, hogy az EHF mit gondol az idei kupasorozatokról. Sztem lesz helye a negatív kommenteknek
  • Isthy
    #61598
    Vasárnap véget ért az M4-en a 2018-as hazai junior vb ismétlése. Tegnaptól folytatják a 2019-es hazai junior eb-vel naponta a vasárnapi döntőig.
  • Gabess8
    #61597
    "le kéne csengenie a járványnak"
    Szerintem megfelelő helyen/helyeken ennek is megvan a forgatókönyve...
  • smith09 #61596
    Értem amit írtok, majd eldöntik hogy legyen, aztán a vírus még úgy is felül írhatja az egészet, hiába erőlködik itt bármelyik szövetség is.
  • Isthy
    #61595
    Én sem tudok most jó helyet elképzelni a női FF-nak. Jövőre áttenni az amúgy is zsúfolt idénybe eszetlenség lenne. Idén őszre megint nehéz ügy. Ha netán szeptemberben elindulnának a bajnokságok akkor az elmaradt eb selejtezőkkel együtt zsúfolódik a program, plusz ugye ott van az eb előtti 2 hét felkészülés november második felében. Nem nagyon van hely sehol... Meglátjuk az EHF képzelete hova gondolja elhelyezni a rendezést.
  • Zóanagyvarázsló
    #61594
    A decemberen ezért is horkantam fel. Azért Eb-t áttenni nem lenne egyszerű, túl hosszú rendezvény, jövőre már minden is lesz a sportágban, ami csak elképzelhető, előbbre hozni meg a selejtezők és a nemzetközi kupa hátraléka miatt nehéz. Nem véletlenül engedte volna el több csapat a tavalyi BL-szezont - bár éppen a férfiak nyilatkoztak, az ETO nagyobb esélyesként nem biztos, hogy szívesen "vesztene" még egy címet.
  • Zóanagyvarázsló
    #61593
    Elég sok a kérdőjel, le kéne csengenie a járványnak, az előző nemzetközi szezonnak, dönteni az újról, és ugye nemcsak olimpiai selejtező maradt el, ami egyelőre ráér, de Eb-selejtezők is vannak hátra, illetve a nyári korosztályos versenyek is kérdésesek. A BL tervek szerint kettővel több meccset jelenthet (ha jól számolok) női fronton mint eddig. A mezőny ott (is) kérdéses lehet, még nem ismerjük a járvány pontos gazdasági hatásait.

    Bízom benne, hogy a fiatalok érése és a reménybeli jobb tehereloszlás segíteni fog a fiataloknak, ez a válogatott szempontjából nem mindegy. Kulcsfontosságú a sportág szempontjából az olimpiai kvóta, amire jó esélyünk van, de nem könnyű feladat.
  • Isthy
    #61592
    Igen, pont erre utaltam a reggeli hozzászólásomban visszalinkelve a pár nappal ezelőttire.
    A csajoknál érdekes lesz a FF dolog, mert ugye december 3-20. között eb lesz dán-norvég közös rendezésben. Tehát a decemberi időpont ott problémásabb, nem úgy mint a fiúknál, akiknek akkor kisebb holtszezon van.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2020.04.16. 14:15:54
  • Zóanagyvarázsló
    #61591
    Már korábban is nyilatkozták, hogy hajlandóak akár decemberig halasztani, várható volt, hogy nem akarják mindenáron hamar lezavarni. Nézők nélkül úgysem lenne értelme, idei keretekkel pedig sehogy sem lenne reális. Így is elég fura, de ez van.
  • Zóanagyvarázsló
    #61590
    Azzal értelemszerűen semmi gond nincs is, ha a Csurgó kupahelyet "osztogat", de ha a tényeket nem zárjuk ki, akkor a két helyzet nem analóg egymással. A Csurgónak anyagi helyzete és a ráfizetős jellege okán kevésbé motiváló a nemzetközi kupa, nincsenek ott vérmes reményei és nem képvisel hasonló játékerőt a Gyöngyöshöz képest (a bajnokságban kétszer is simán kaptak ki), a válogatott érdeke sincs ott sem valós indokként, sem fügefalevélként - és a Gyöngyös talán nem is tudja vállalni az indulást.

    Szóval nagyon más a kontextus, ha közelebbről nézi az ügyet az ember, de sokan sajnos a csurgói lépést is nem túl nemes célokra használják fel az internetes vitákban.
    Utoljára szerkesztette: Zóanagyvarázsló, 2020.04.16. 14:06:37
  • Isthy
    #61589
    EHF közlemény

    No, a férfi BL FF ügyében már meg is van az EHF újabb időpontja.
  • Isthy
    #61588
    A tegnap kiadott német rendelet szerint mind a férfi BL mind a férfi EHF FF augusztus végi időpontja elvileg bukta. Mivel a rendelet szerint aug. 31-ig Németországban nem lehet tömegrendezvényt tartani. Nézők nélkül meg nem hiszem, hogy az EHF akarná, így esélyes a további halasztás, amit már említettem a #61571-ben.
  • smith09 #61587
    Azt mondom hogy követendő példa mindenki számára, a jövő elképzelése.

    Nemzetközi kupákban szerintem lesz a női kéziben a győr mellett 3 random csapat játszanak egy tornát. aki nyer övé a bl.
    Nézők nélkül egy olyan helyszínen akivel megtudnak egyezni. Hogy ez Budapesten lesz e azt szerintem senki se tudja.

    A férfi bl ben nem tudom mi lesz, de nézők szerintem ott sem lesznek, kivéve ha teljesen elment az eszük.
  • Isthy
    #61586
    Egy mai hír szerint az EHF jövő pénteken dönt az idei nk-i kupaszezon sorsáról. Kíváncsian várom mire jutnak.
  • Isthy
    #61585
    Érdi végjáték

    Ahogyan várható volt.