61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #49721
    Az általam ismert infók alapján viszont elég embertelenül járt el volt klubja, ami, sajnos, nem egyedi eset.
  • Isthy
    #49720
    Elolvastam és kissé "érdekes" a dolog. A szerzett infók alapján azt mondanám egyik fél sem vethet semmit a másik szemére.
  • kaloz174
    #49719
    BL?
    Ehhez mit szólsz? Hogy is volt? Már én nem emlékszem.
  • kaloz174
    #49718
    Hú, de kicsi volt nekem az az "itt"!
    Bocs!:))
  • kaloz174
    #49717
    Akkor újra:))
  • Zóanagyvarázsló
    #49716
    Egyetértek én, csak rossz volt látni. Na meg tényleg az a szint volt, ami nem többször nem csúszhat be ebben a szezonban. Nem mintha a csoportkörben nem férhetne még bele.
  • Zóanagyvarázsló
    #49715
    Talán azóta már megtaláltad, de ha valakinek nincs kedve vagy ideje keresgélni, akkor itt olvasható a hír.
  • Isthy
    #49714
    Nem is érdemes több szót vesztegetni rájuk.
  • Isthy
    #49713
    Ezt igazából nem tudom kommentálni, mert a link Sió TV oldalára mutat, ugyanoda, ahová 2 hozzászólással korábban
  • kaloz174
    #49712
    Egy hír Valovics Nóriról
    Alapból azt mondanám, sokat nyer vele a Halas, viszont azért vannak itt más szempontok is, mint olvasni lehet.
  • kaloz174
    #49711
    Ezt még, sajnos, fokozni is lehet. Bele lehet rúgni, pótcselekvésként, a hazai egykori és jelenlegi ellenfelek (igaz, már csak múlt idő, de úgy látszik, vannak örök dolgok) drukkereibe is...Ettől, igaz, nem lesz meg egy nk. kupagyőzelem sem, de úgy tűnik, van, akinek ennyi az igénye. Meg is érdemli!
    (Nem gondoltam volna, de úgy tűnik, hogy még mindig van lejjebb...Igaz, ez is azt minősíti, aki ezt megteszi.)
    Erről ennyit.
  • kaloz174
    #49710
    Ha valakit érdekel, holnap levetíti felvételről a helyi TV a Siófok-Érd bajnokit.
    Jó kis meccs volt.
    Lehet nézni netenis.
  • Gabess8
    #49709
    Ugyan már ne foglalkozz a sok paraszttal, sok emberen fejet kellene cserélni..., különben ha legalább 50% olyan lenne mint te, nem itt tartanánk.
  • Gabess8
    #49708
    Én nem láttam a meccset, de annyira nem is érdekel! Nem történt semmi különös kikaptak na bumm, majd szépen rendbe teszik a dolgokat, különben is nem most kell jól játszani!!
    Nézzük meg a Barcelonát tavaly év elején, kis túlzással azt sem tudták mi a kézilabda, tavasszal meg ott voltak.
  • Isthy
    #49707
    A hétvégi BL eredmények:

    Byasen-FCM 17-19
    Thüringer-Buducnost 23-27

    Úgy fest az első kör után, hogy az FCM aspirálhat a csoport második továbbjutó helyére.

    Viborg-Larvik 34-28
    Podravka-Krim 23-24

    A Viborg nagy lépést tett a továbbjutás felé. A Krimben Ibi állítólag egész jól játszott.

    Metz-Hypo 30-21
    Randers-ETO 29-23

    Itt születtek a legmeglepőbb eredmények. A franciák ilyen arányú győzelme meglepetés. Persze, ha Nascimento játszik, lehet más lett volna. A másik meccsről már szóltam korábban.

    Buxtehuder-Valcea 20-24
    Volgograd-Itxako 25-27

    Igazolódni látszik a jóslatom, hogy a Valcea és az Itxako lesz a két továbbjutó.
  • Isthy
    #49706
    Ne várj el túl sokat tőlük... Ugyanez ment tavaly és tavalyelőtt is, ők már csak ilyenek.
  • Isthy
    #49705
    Akkor lehet csak neked akartak kedveskedni a győri lányok, hogy te se maradj le semmiről
  • kaloz174
    #49704
    Na igen, igazságod van, természetesen.
    Az azonban, ahogy a sok divatdrukker most osztja az észt, még nekem is visszataszító, visszatetsző, pedig nem az én kedvenc csapatomról van szó.
    Talán lehetne a szurkolókban több tolerancia. Talán el kéne jutnia a tudatokig, hogy ez egy első meccs volt sorozatban, ami ugyan nem várt vereséget hozott, azonban ez még nem tragédia. Elkeserítő akkor lenne a dolog, ha a magyar bajnok nem tanulna mindebből. Ugyanis egyértelmű, hogy képes rá.
  • Zóanagyvarázsló
    #49703
    Borzalom volt a meccs, az előző két évben lemaradtam a BL-nyitányról, szóval számomra mondhatni még újdonság is volt. Inkább ellenünk játszanának így, úgy máris érdekesebb lehetne a bajnokság :)
  • Isthy
    #49702
    Köszi neked is a beszámolót!

    A Fradi érvényesítette a papírformát, ahogy vártuk. Készülhetnek a köv. fordulóra.
  • Isthy
    #49701
    Köszi a beszámolót!

    Ahogy hallom Veszprémben csak egy időn túli büntető jelentette a hazai győzelmet. Közel volt a meglepetés. Engem is érdekelne Mse beszámolója, ha ott volt a meccsen.
  • Breki33
    #49700
  • Isthy
    #49699
    Ahogy olvasom közben jól sikerült a műtét és majd várhatjuk a visszatérését.
  • Breki33
    #49698
    valahogy nekem nem tűnt igazán csapatnak a Győr az ellenfél pedig pontcsapatként erős volt
  • Isthy
    #49697
    Én sztereoban nyomtak a két meccset

    A Veszprémet a tv-ben, az ETO meccset meg netről a laptopon. Az MKB szépen kezdett és már az elején elléptek a lengyelektől. 11-4 után pedig okosan és nyugodtan játszva meg is tartották az előnyüket a végéig. Többen is hozzátettek a mai meccshez, csapatként is jól szerepeltek.

    Gratulálok nekik ehhez a szép győzelemhez!

    Az ETO úgy kezdte a BL-t, ahogy az utóbbi időben szokta. Tavaly és tavalyelőtt is simán kikaptak a nyitómeccsen. Mondjuk most többet várhattunk, de most is maradt a régi klisé. A védekezés gyenge volt, elöl pedig sok volt a kimaradt helyzet és naggyá tették a brazil kapust. Nem tudom miért nem lehetett a dereka mellé lőni a ziccereket legalább párszor... Utána lehetett volna variálni. Mondjuk az egész támadójáték elég esetleges volt. Sok volt a kapkodva, fegyelmezetlenül ellőtt labda és szinte semmi figurát nem lehetett látni. Alig volt kidolgozott, hosszabb lefolyású támadás, ami könnyítette a védekező dánok dolgát.
    Nem is lehet igazán kiemelni senkit a csapatból, talán Orbán dicsérhető és Kati védett még elfogadhatóan. Egyelőre nem működtek a játékosok még csapatként, van min dolgozni.
    Egy dolog viszont nagyon feltűnt nekem: a dánok szinte végig büntetlenül védekezhettek a hatoson belül 1 m-el Löke ellen, néha ketten is. Na ilyen tavaly a Larvik meccsein és a norvég válogatottban nem volt. Mondjuk amúgy nem igazán a sporik miatt lett ilyen meccs, de nekem eléggé szemet szúrt a dolog.

    A "szokásos" kezdés tehát megvolt, remélem a folytatás is az lesz egészen az elődöntőig. Ott pedig már majd változik a helyzet és csapatként funkcionál majd az ETO.
  • Breki33
    #49696
    még mindig játszhatna............
  • kaloz174
    #49695
    KIELCE-MKB VESZPRÉM 25-29 (10-17)
    (Ebből nem láttam semmit.)
  • kaloz174
    #49694
    A vége +6 a dánoknak. Azt hiszem, ez nagy csalódás. Az ETO mélyen a felkészülési meccseken mutatott teljesítménye alatt játszott. De ez még csak az első meccs.
  • kaloz174
    #49693
    A Veszprém kicsit jobban áll: 17-10-re vezetnek.
  • kaloz174
    #49692
    A győriek, sajnos, 4 gól mínuszban vannak a félidőben.
    Ha valakinek szintén nincs digije: Itt lehet nézni.
  • kaloz174
    #49691
    A mai napon született Kulcsár Anita.
    Szeretettel emlékezünk rá, sosem feledjük!
    Nyugodj békében, Kulcsi!

  • Zóanagyvarázsló
    #49690
    Most látom csak a Viborg-Larvik eredményét. Ugyan a tavalyihoz képest jóval kevesebbet vártam tőlük, a Viborgtól pedig nyolc közé jutást, de ez így első meccsnek is erős.
  • Zóanagyvarázsló
    #49689
    FTC-Rail Cargo Hungaria – Union Korneuburg 51-18 (28-12)

    Sok mindent nem érdemes a meccsről elmondani, de az ellenfél és a szurkolói mindenképpen dicsérendők a lelkes, pozitív és mondhatni realista hozzáállásuk miatt. Nyilván találkoztak már a Hypóval, így tudták, hogy nagyon másra itt sem számíthatnak. A mérkőzés előtt és után is megkapták a maguk (ha nem is éppen vas)tapsát a hazai publikumtól is. Őszintén szólva már csak azért is örültem volna a teltháznak, hogy a vendégek valódibb ízelítőt kaphassanak a nemzetközi meccsek hangulatából, de a létszám (maximum ha félház volt) még is inkább kellemes meglepetés volt számomra, mint kellemetlen.

    Az osztrákok hihetetlen lassúak voltak, egy indításgólnál még az is belefért, hogy a játékosunk elhagyja egyszer a labdát... Amúgy Móni meccs volt, a szélsőnk amíg a pályán volt, szinte végig egykapuzhatott az ellenféllel, ha felállt fal ellen játszottunk, akkor mérföldnyi hely állta rendelkezésére, ha labdát szereztünk, akkor csak be kellett futnia touchdownra az üres pályán. Egyszer azért kiváltott rá az akkor már visszarohanó osztrák játékos, ment is a gólpassz az így szabadjára hagyva középen érkező Cifrának. Nem tartott sokáig eljutni az első rászámolásig (13-3), utána azonban beragadtunk, és sokáig 9-11 gólos előnnyel álltunk, csapnivaló védekezéssel, sok fegyelmezetlenséggel. Az időkérésünk után azért megembereltük magunkat, és sikerült "tisztességes" előnnyel az öltözőbe vonulni. A folytatásban jobbszélsőnk parádéja lezárult, hiszen Nelly állt a helyére, aki lőtt 6 gólt, de több hibával dolgozott (ez elmondható amúgy a balszélsőinkre is), mindenesetre a kiállítása idején beálló Móni pillanatok alatt szerzett újabb 2 gólt - jóformán borítékolható, hogy ha a védekezésünk okán az első félidőt csak döntetlenre is hozta "egymaga" az osztrák csapattal szemben, a másodikat meg tudta volna nyerni. Pasi egyébként egész jól védett, neki is köszönhető a második felvonásban kapott 6 gól, bár ilyen mérkőzés után elég nehéz értékelni akár még kapust is. Felállt fal ellen elég végig elég kevés lehetőségünk volt játszani, talán még Dajka Bettinek volt a legtöbb átlövésgólnak nevezhető megmozdulása, némelyik egész távoli és egész szép volt. Jellemtő, hogy a hajrában neki és és Adrinak is sikerült szinte a komplett védelmet megvernie lábbal, és gólt szereznie. Talán az 50. gól előtt passzolgattunk még viszonylag sokat az ellenfél hatosvonala előtt, de már akkor is olyan érzésem volt, hogy bármelyik játékosunknál gólhelyzet volt, végül Nelly vállalta a jubileumi találatot. (Már ha jól emlékszem, és nem zavart össze a sok passz :)

    Sok tanulságot nem lehet a látottakból levonni, de az említett megtorpanásunkat tekintve ezúttal végig hoztuk az elvárhatót, és talán az első tétmeccsünk idén, ahol a játékosállományoknak megfelelő eredmény született. (Persze lehet azt mondani, hogy lehetett volna 60-15 is, de azért ennyire maximalisták ne legyünk! :)
  • kaloz174
    #49688
    Siófokok=Siófokon
  • kaloz174
    #49687
    Két eredmény, az egyik eléggé meglepő számomra.

    18:00 Siófok-Galerius Fürdő-ÉTV-Érd 32-29 (13-15)
    18:00 Veszprém-Barabás-Kiskunhalas 30-29 (14-19)

    Vajon Mse jár még meccsre? Érdekelne, mi történt Veszprémben...

    Siófokok nagyon nagy meccset játszott a 2 hasonló képességű csapat. A hazaiak az elején nagyon sok hibát követtek el, ez látszott az eredményen is, az érdiek sokkal nyugodtabbak voltak. A végén azonban győzött a nagyobb akarat. (Na és, szerintem, Edina kicsit eltaktikázta magát, amikor elég hosszú időre leültette Tóth Timit a padra. Amikor visszaküldte, már "elment a hajó", az érdiek számára.)
    Az igazsághoz tartozik, hogy Bódi Berni, sajnos, betegség miatt, nem tudott pályára lépni, ez nagyon érződött Imre Vili csapatának teljesítményén.
    Illusztris társaságban néztem egyébként a találkozót, mert többek között jelen volt az új kapitány, egy kedves régi ismerős, Siti Bea társaságában.
    Azt hiszem, nagyon jó meccset választottak, ami a küzdelmet, izgalmakat, hangulatot illeti.
    Jelen volt még a fél fehérvári csapat is. Őket Újvárosban is többször látom...

    Azt gondolom, a Siófoknak az volt a szerencséje, hogy volt egy Bogdanovicsa, valamint Szalai Babettje, mert az ő akaratuk lendítette át a gárdát a görcsösségen. Az utolsó negyedórában vették át a vezetést, amire válaszul az Érd már nem tudott lépni, nem tudott megújulni.

  • kaloz174
    #49686
    Mai női bajnokik:

    Női NBI, 5. forduló:

    18:00 VESZPRÉM-BARABÁS-KISKUNHALAS
    Veszprém, játékvezetők: Herczeg, Südi

    18:00 SIÓFOK-GALERIUS FÜRDŐ-ÉTV-ÉRD
    Siófok, játékvezetők: Horváth, Marton
  • kaloz174
    #49685
    Az elnök legújabb blogja

    Bokitól a tévéig
  • kaloz174
    #49684
    a kórházban levő fotósnak ajánlja győzelmét az Alcoa

    Szép gesztus. Hajrá Viktor! Veled vagyunk!
  • Breki33
    #49683
    Köszi, hogy szóltál :-)

    Sajnos csak megnehezíteni tudtuk a Fehérvár dolgát, bár kétszer meg is fordítottuk a meccset, de végül nyertek két góllal

    Átlövések és a szélek nem nagyon mentek esetlegesen szereztük a gólokat.
    Sok hibával játszottunk és Trishchukkal nem bírtunk, de látszott, hogy idén van tartása a csapatnak.
  • Isthy
    #49682
    Hahóóó Breki!

    Ma este 6-tól program számodra a sportcsarnokban: UKSE Szekszárd-Alcoa FKC bajnoki meccs!