61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #49761
    Érdeklődve várom, hogy mit mutat a Fehérvár ellenfele.
    Az Alcoa komoly ellenállásra számít, ezért kérte, tudomásom szerint, vasárnapra az Újváros ellen sorra kerülő bajnokit - ami azért engem kicsit meglepett.
  • SomogyiG
    #49760
    Mit gondolsz, miért kérdeztem az időpontot? :)

    Egyébként a Fradi meccseit továbbra is rögzítem, amit adnak, legyen az bármilyen forrás (a digi kivételével). :)
  • Stanley Connor
    #49759
    Hát most biztos nem... Hazaira sem járok, Halas meg elég messze van most:)
  • Isthy
    #49758
    Újváros szurkolóként nekem sincsenek rossz élményeim velük. 2005. márciusában az egyik legemlékezetesebb túránk kötődik hozzájuk. Amikor büntetőkkel jutottunk tovább a BL negyeddöntőben Viborgban Sohasem felejtem el a ledöbbent dán arcokat
  • Isthy
    #49757
    Régen még volt dvd felvevőm, 1 éve már sajnos nincs... Sztem Gábor majd tud segíteni neked.

    1 hét múlva Halason?
  • Stanley Connor
    #49756
    Ma 17:15.
    Azt hittem könnyebb lesz, régen mindenki felvett minden meccset, most meg sehol senki nem segít:)
  • Zóanagyvarázsló
    #49755
    A nagyot formát fut alatt az idei góljainak számára (szoktam nézegetni a Viborg honlapját), a játékosról való nyilatkozatokra alapozok, valamint részben idevettem az utolsó komoly válogatott seregszemlét, ahol az általam látott öt meccsen igencsak jól teljesített. Persze Torstenson sem lesz a világ legjobb átlövője az EB miatt. Viszont jelenleg a posztján a nemzetközi elit egyik képviselőjének számít, nagy csapatban játszik a BL-ben, ezért komolyan érdekelt volna, hogy igazolja vagy cáfolja az előfeltevésemet. Jelenleg még kevés irányítóban látom nemzetközi szinten is nagy formát, így az idény esetleges sztárjai között őt is számításba vettem. Nem érzem azt, hogy a viborgi edző nyilatkozata annyira túlzó lenne, csak egy kis egészséges, skandináv önfényezés. Sajnos most egy darabig nem tudhatjuk meg, hogy mennyi volt pontosan a valóságalapja.

    Egyébként be kell vallanom, a Viborggal alapból elfogult vagyok egy kicsit, hiszen annyi, de annyi örömöt szereztek már nekem, a legkomolyabb magyar vonatkozású sportélményeim közül több alkalommal is ők voltak az ellenfelek :) A csarnokokban hat (vagy hét) győzelem és egy döntetlen ellenük a mérlegem, jellemző, hogy amikor nem tudtam kijutni, akkor kikaptunk. Ez már csak ilyen örök kötelék köztem, és a dán klub között :)
  • Isthy
    #49754
    Bajnoki meccsen:

    Békéscsaba - Vác 27-28 (9-10)

    A váciak tovább menetelnek, lassan tényleg oda kell figyelni rájuk a felsőházat illetően. A jövő héten lesz egy jó erőfelmérőjük a Siófok ellen.
  • Isthy
    #49753
    Nos, én nem csak tudok, hanem tavaly láttam is őt a 2 BL csoport meccsen a Buducnost ellen. Egyiken sem játszott úgy, hogy annyira felfigyeltem volna rá. Még csak nem is ő volt csapata legjobbja egyik meccsen sem.
    Tény, hogy a dánoknak kell egy jó irányító, de azért ne essünk már túlzásokba. Nincs ott még akkora szerepe neki mint Messinek a Barcában. Azért ott van még Viborgban jó pár komoly játékos, akik elvinnék a hátukon a csapatot. A formájáról meg 1 meccs alapján nem nyilatkoznék, mert sztem te sem láttál többet belőle. Bár te azt írtad, hogy "tényleg nagy formát fut". A dán edzők szavára én nem adnék annyit, mert nyilatkoztak már többször "érdekes" dolgokat. Pont a viborgiak...

    A meccsre visszatérve: Ibi most nem volt olyan jó, mint a múltkori meccsen. Volt 2 szép gólja és jó passzai, de a szünet után már sok hibája is. Az első félidőben még elöl és hátul is jól teljesített, a szünet után azonban elöl is többet rontott és hátul is gyenge lett a védekezése.
  • Isthy
    #49752
    Krim - Viborg 31-25

    A 2. félidő közepére újra 10 gól lett a Krim előnye. Azután a dánok nyitottabb védekezése kicsit megfogta a hazaiakat valamint hátul is gyengébben védekeztek. Mondjuk voltak már a pályán cserék is többen, többször. A végén 3 támadást elszórakozott a Krim, így szorosabb lett a vége.
    Nem tudom mi volt a múlt héten a Larvik ellen, de ez a Viborg most pont olyan gyenge volt, mint tavaly a BL-ben. Azért nem hinném, hogy Gulldén hiánya ekkora eltérést jelent. Sztem csak annyi történt a múlt héten, hogy az első félidőben a norvégok nem figyeltek annyira rá. A szünet után már csak 2 gólra futotta neki. Nem akkora sztár ő, mint a fociban Messi...
  • Isthy
    #49751
    Atyavilág, te még élsz?

    Sajnos nem tudok segíteni, de mások talán tudnak majd. Netán jövő szombaton jössz Halasra a Fradi meccsre? Most már újra láthatod Nórit
  • Isthy
    #49750
    Félidőben: Krim -Viborg 16-8

    Az első negyedórát 10-0-ra!!! nyerte a Krim A dánok nem nagyon voltak pályán... Grubisics jól védett, a dánok nagyon haloványak voltak támadásban. A Krim elég jól védekezett és elöl is viszonylag jók voltak. Bár hibáztak ők is többször a félidő vége felé. A dán kapusok továbbra is gyengék, ugyanúgy, mint tavaly.
  • SomogyiG
    #49749
    Mikor lesz?
  • kaloz174
    #49748
    SzT szokott ilyet tenni. Vagy legalábbis régebben tudott...
    Sajnos, nekem nincs hozzá cuccom, de talán lesz valaki, aki segíteni tud.
  • Stanley Connor
    #49747
    Sziasztok.
    Egy kéréssel térek vissza, mi más:)
    Fel tudja valaki venni a holnapi Gyöngyös-Mezőkövesd meecset a Sportklubról? (avi)
    Tárhelyet tudok adni.
  • Zóanagyvarázsló
    #49746
    hogy a BL-ben láthassam a játékát

    Mielőtt más csapja le a labdát: tudok ám a Sävehofos BL-múltjáról! :)
  • Zóanagyvarázsló
    #49745
    Albertsen eredetileg arról beszélt, hogy az elmúlt egy hónapban Gulldén megmutatta, hogy jelenleg a világ legjobb irányítói közé tartozik, vagy ebben a pillanatban ő a legjobb. Szerintem nincs ezzel semmi baj, hiszen tényleg nagy formát fut a játékos (Hammerseng nem játszik, Görbe és Lekic pedig a svéd sérülése idején még nem volt egyértelműen eléhelyezhető pillanatanyi forma alapján, ráadásul a külön bejáratú sztárunkkal szemben Bella védekezni is tud), már az EB-n is félelmetesen jó volt, a Viborgnak pedig éppen egy irányítóra volt égető szüksége - de hát a veszteséget tekintve a Messis példa is áll. És persze kapusokra, de talán Wilbekné össze tudja kapni őket.

    Én személy szerint nagyon sajnálom a kötelező tiszteletkörön túl is, mert kifejezetten vártam, hogy a BL-ben láthassam a játékát, kíváncsi voltam, hogy egy sztárcsapatban mit fog tudni produkálni. Sebaj, még úgysem néztem vissza a Viborg-Larvikot!

    Bennünket ez két szempontból érint: egyrészt megnőtt az esélye annak, hogy a Viborg újra a KEK-ben kössön ki (még mindig esélyesnek tartom őket a legjobb nyolcra, de ez komoly veszteség), másrészt aki dédelgette magában a minimális reményt, hogy ugyanaz lesz a vb-n a legjobb nyolc csapat, mint az EB-n, annak erre még inkább megcsappantak esélyei. Jó csapat a svéd, de náluk azért sok mindenkinek kellett erőn felül teljesítenie a kontinenstornán is, a két legjobb játékosuk elvesztésével a sűrű brazíliai mezőnyben érheti őket pár kellemetlen meglepetés.
  • Breki33
    #49744
    ja kicsit szenzációhajhász a cikk :P
  • Isthy
    #49743
    A hétvégi tv-s menü:

    Fram Reykyavik - Alcoa FKC
    2011.10.08. 18.00 Sport1

    MKB Veszprém - Silkeborg
    2011.10.08. 18.15 DigiSport

    Győri Audi ETO -Metz
    2011.10.09. 15.00 DigiSport

    FC Kobenhavn - Pick Szeged
    2011.10.09. 16.45 DigiSport

    Alcoa FKC - Fram Reykyavik
    2011.10.09. 18.00 Sport1
  • Isthy
    #49742
    Hehe, ezen nem kicsit mosolyogtam. Viborgból mindig hallani "érdekes" megállapításokat...
  • Breki33
    #49741
    "Mintha Messit elvesztené a Barcelona" - viborgi sztárok maradhatnak távol a kézi-vb-ről

    http://www.origo.hu/sport/kezilabda/20111006-mintha-messit-elvesztene-a-barcelona-viborgi-sztarok-maradhatnak-tavol.html
  • kaloz174
    #49740
    Ez jogos, de én még mostanában addig sem jutok el néha, időben és így figyelemben sem.
    A Loki meccset viszont, ha valaki szeretné, ma megnézheti felvételről, az Alföld TV-n.
  • Isthy
    #49739
    Sinka a csarnok dologról

    A semmitmondás magasiskolája...
  • Isthy
    #49738
    Igazából úgy tűnik, hogy a végjátékokkal gyűlik meg mindig a bajuk.
  • Isthy
    #49737
    Elég ha megnézed a naptárukat és már tudod is, hogy mikor van meccs Én általában ezt szoktam tenni.
  • Isthy
    #49736
    A címvédés a KEK-ben mostanában nem könnyen megy, hiszen a győztesek a következő évben szinte mindig a BL-ben indulnak.
    Mondjuk ez az utolsó dolog még várathat magára, mert a nőknél később szűnik majd meg a KEK.
  • Zóanagyvarázsló
    #49735
    Azt hinné az ember, hogy az Érd az eddigi sok komoly csatából tanult már végre, de nem, mindig veszít, ha kompetens ellenféllel találkozik. A Loki a két komoly meccséből megnyert egyet, mindkettő hazai volt, szóval nekik sem lesz innen könnyű dolguk, de az idő a fiatal csapatuknak kedvez, szezonon belül is.
  • kaloz174
    #49734
    Végeredmény: 32-30
    Sokáig nagyon necces volt a Lokinak. Az Érd megint a végjátékban veszített. Azt gondolom, az eredménykövetés alapján, hogy Triffa nagyon jól védett.
    Grat. a Lokinak!
  • kaloz174
    #49733
    Az Érd megint jól húz idegenben.
  • Zóanagyvarázsló
    #49732
    Talán őket is meglepte. Most néztem, hogy a félidőben 17-17 az állás.
  • kaloz174
    #49731
    Viktor írt face-n. Nem könnyű.
    Nagyon szorítok neki!
  • kaloz174
    #49730
    A köv.héten lesz egy változás
    Íme:

    A fehérvári csapatoldalról
  • kaloz174
    #49729
    Ma meccs van?:) Nem nagyon volt időm követni minden infót, sajnos, handball.hu mostanában nem hoz le előzeteseket, régen pedig nagyon jók voltak, akár hozott anyagból is.

    Az Alföld TV mindenesetre felvételről le fogja vetíteni a meccset, úgy látom.
  • Zóanagyvarázsló
    #49728
    Nagy kár, hogy a mai meccset nem lehet élőben követni, hiszen gyakorlatilag most dől el, hogy az Érd felsőházi reményeiből marad-e még valami. Legalábbis nehéz elképzelni, hogy az összes közvetlen riválisuktól elszenvedett idegenbeli vereség után csodát tudnának tenni az idény hátralévő részében. Minden nyerhető meccset nyerniük kéne,a riválisok közül pedig többnek is hibázni. A Loki pedig a két pont megszerzésével továbbra is tűzközelben maradhatna.
  • Zóanagyvarázsló
    #49727
    Azért az, hogy csak egyszer volt címvédés a KEK-ben, az csak akkor igaz, ha a kupára ráírt névsort nézzük (elmúlt 17 év), előtte azt hiszem volt még rá három példa. Nem sokon múlott amúgy, hogy nem lettünk hajdanán az elsők. De elsők helyett lehetünk még utolsók, ha minden összejön :)

    Egyébként a BL-ből érkező csapatokat nem feltétlen érzem erősebbnek, mint tavaly, az elmúlt idényben a Viborg igen komoly ellenfélnek bizonyult, most erősödtek is, de valószínűleg tovább is jutnak, ahogy a elvben a többi hasonló szintet képviselő dán csapat is. papírforma alapján most is a tavalyi Zvezda/Hypo-szint érkezhet, talán egy hajszálnyival erősebben. Illetve tavaly a jó a BL-szereplés után kissé harmatosabbnak bizonyult a Toulon - viszont a Byasen szerintem éppen az szint lehet idén. Szóval határeset, de szerintem most is hozzánk hasonló szintű ellenfelekkel kell számolnunk. Most úgy érzem, hogy a mi játékerőnk a pillanatnyi formaingadozások mellett a kapusaink hosszabb távú magára találásán, illetve Szani legalább 80%-ossá válásán múlik. Mondjuk október előtt tavaly sem játszottunk igazán jól sikerült tétmeccset, szóval nem állunk rosszul, csak reméltem, hogy egy normális alapozás után eleve egy erős Szanival kezdhetünk. Nem jött be.
  • kaloz174
    #49726
    Ha már Fradi, figyelmetekbe ajánlom a "Cunder Kézilabda" - témába vágó - riportját, szintén Elek Gáborral:

    Íme

    (Köszi Anikó!:))
  • Grenzjager
    #49725
    Fradi kézi a Hír TV-n
  • Zóanagyvarázsló
    #49724
    Nem tudom, hogy a linken megtekinthető az adás, nálam középen csak üresség jön be, de mivel tudtam, hogy ez lesz a téma, megnéztem élőben az adást. Szerintem korrekt összeállítás volt, egyedül a két szabadkártya emlegetésével kavarhatták össze azt, aki nincs otthon a témában. (Ugye a Larvik BL-győzelméért járóra célozva.)

    Én nem tudom, hogy magyar részről pontosan kinek, milyen testületeben és mit kötöttek az orrára, mennyire szokás a nemzeti szövetségek részéről ennek utána menni, így az ő szerepüket nehéz megítélni, de szerintem igenis lehetnének ennél proaktívabbak. A plusz nemzetközi hely a szövetség ügye is, a nevezés pedig eleve rajtuk keresztül megy, eleve küldhettek volna a Fradin kívül mást is a KEK-be - ha botrányt akarnak :)

    Kökéék hibáztak, mert az ilyesmit jobban figyelni kell, hiszen azt sem lehetett 100%-ra tudni, hogy vállalja-e a norvég alapszakasz harmadikja, és az ukrán bajnok sem először lép vissza. Jó kérdés, hogy a németek kinek köszönhetően voltak képben. Mindenesetre a viborgi nevezésről magam is olvastam cikket még hónapokkal a nevezési határidők lejárta előtt... Most szerintem KEK-győztesként nem illett volna pályázni, éppen ebben a helyzetben szerencsétlen hivatkozni arra, hogy úgyis az általunk kiejtett Viborg kapta volna, akkor is, ha ez valószínűleg tényleg így lett volna. Mindenesetre az új vezetésnek én is elnézem, és ez jó tanulópénz volt, legközelebb hasonló helyzetben, ha kisebb presztízsű csapatok csapat vagy csapatok jelentik a többi aspiránst, és így esélyesebbek is lehetünk, akkor már élünk a kiskapuval. De szeretném, ha a BL-indulásunk nem lenne kérdés a közeljövőben.

    A főbűnös szerintem viszont egyértelműen az EHF, a saját sorozatukról van szó, mindent meg kellene tenniük az átláthatóságért, sportszerűségért, szóval még látszatát sem szabadna hagyni, hogy mutyi volt. Jár nekik az elégtelen ezúttal is. A Viborgot nem tudom megítélni, nem szívesen vádaskodom látatlanban, és ők voltak a legjobb jelölt, én is csak a tavaly történtek miatt vettem volna egyáltalán számba magunkat mellettük, amúgy nekik a BL-ben a helyük.

    Jó kérdés az, hogy amúgy elegek lettünk volna-e a BL-hez, annak idején a sok távozó miatt nem bíztam ebben (nem is a BL-hez erősítettünk, hanem a bajnoksághoz és a KEK-hez), a felkészülési meccseken viszont ígéretesen kétsorosak lettünk. Most ugye megint nem egyértelmű, és azt sem tudjuk, hogy Szani mikor lesz az igazi. Személy szerint azért nem bánnám, ha élőben tesztelhetnénk ezt a dilemmát. Pár pontot talán veszítenénk a magyar bajnokságban, de ezt illene visszahoznunk. A BL-ben legalább nem lennének +10-15 után motivációs problémák :) (Mondjuk egy meccs alapján eddig a KEK-ben sem nagyon volt.)
  • Isthy
    #49723
    Ezért is mondtam, hogy ők is csak azt kapták, amit érdemeltek.
  • Isthy
    #49722
    Bár nem tőlem kérdezted, de van véleményem nekem is

    Ugyan már, a nemzetközi szövetséget hagyjuk. Nem hiszem, hogy a dánoknak külön szóltak volna. Sztem ők figyeltek és dolgoztak, végezték a munkájukat. Nálunk viszont a nemzetközi szövetségben dolgozó "fantasztikus sportdiplomata" MKSZ-es képviselőink vajon mit csináltak? Persze tudjuk, csak...
    Igaz, Kökéék is tájékozódhattak volna jobban... De nekik volt azért mit csinálniuk a klub rendberakásánál. Mondjuk nekik, mint új vezetőknek sztem még valahol elnézhető a dolog.