61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Zóanagyvarázsló
    #49801
    KEK-sorsolás

    Nem panaszkodhatunk, mindhárom csapatunknak jónak mondható az esélye a továbblépésre, ketten itthon játsszák a visszavágót (talán az Alcoa is le tudja szervezni a törököket egy hétvégére Fehérvárra), a Fradinak pedig kötelező. Akad egy-két pikánsabb párharc, de ez kódolva volt, alapvetően "igazságos" a sorsolás képe az egész mezőnyt tekintve is.
  • kaloz174
    #49800
    Remélem, azért ahogy egyre nagyobb rálátása lesz a kapitánynak a magyar viszonyokra, lesznek forradalmibb változások is. Vagy esetleg azokat hozza "helyzetbe", akik ott vannak? Ezt is elfogadom, ha működni fog.
    Meglátjuk...
  • Isthy
    #49799
    Még annyit a kerethez, hogy sztem nyilvánvalóan azt is figyelembe vette, hogy a 2 mostani selejtezős ellenfél lehetőséget ad több dologra is.
  • Isthy
    #49798
    Időt kell adni neki, hiszen most csöppent ide egy teljesen ismeretlen környezetbe. Én a 2012-es EB-n várok tőle először majd valami értékelhetőt. Akkor nyilatkoznék arról, hogy milyen munkát végez és jó-e az irány.
  • Isthy
    #49797
    Nagyjából erre számítottam, egyedül Szekeres beválogatása lepett meg engem is. Meg Sopi hiánya, de lehet ő már nem is lesz válogatott... Egyébként megmondta világosan, hogy most nem bolygatja meg nagyon a keretet, mivel nem is ismeri még igazán a játékosokat. Örülök, hogy néhány fiatal is bekerült, kell a jövőre is gondolni és próbálgatni, terhelni őket. A koncepciója már gondolom nagyjából körvonalazódik és erről majd igazán jövőre tudunk meg konkrétabb dolgokat.
    Persze, hogy vannak és már osztják is észt. Annyira szánalmas és ugyanakkor jellemző is...
  • kaloz174
    #49796
    Annyit elmondanék, hogy véleményem szerint Bogdanovics a Siófok legjobb igazolása az eddigi meccsek alapján. (Herr Orsi és Bódi sem rosszak ugyan.)
  • Zóanagyvarázsló
    #49795
    Bogdanovicot nem láttam még a Siófokban, szóval nehéz megítélnem a formáját. Viszont általánosságban Hornyák Dóra inkább a jövő embere, és védekezésben már most is több van benne, nem is nagyon kéne cserélni, amíg ő kap játékperceket. Az előbbi Bulath mellett tavaly az egyik legdurvább debreceni játékos volt, ez pedig nálam a támadójátéka ellenére a keretből kivezető utat jelenti. Röviden: én nemhogy értem ezt a döntést, de teljesen egyet is értek vele.
  • kaloz174
    #49794
    Első ránézésre nem egészen értem, hogy került Bogdanovics elé Hornyák Dóra, bár be kell vallanom, hogy előbbi játékosnak nyilván több meccsét láttam mostanában.
    A másik, hogy vajon milyen szerepet szán Szekeresnek? Mert amit most láttam tőle, hát mit mondjak: támadásban egyszerűen gyenge. (Nagyon gondolkodtam, melyik kifejezés lenne a legmegfelelőbb.)

    Úgy általában természetesen "puding ügy" van , tehát a bizalom töretlen, majd az események eldöntik, meddig.
  • Zóanagyvarázsló
    #49793
    Cifrára kimondottan számítottam, de Szekeres meglepett, hiszen sérült volt, ráadásul hármas védőnek ott van Tomori, Cifra, Hornyák, Szabó (mondjuk én őt se tettem volna be a szűkítettbe, az biztos), valamint ott lehetne immár Szűcs is. Szabó viszont így külön érdekes, hiszen Piroson kívül nincsen támadásban igazán jó beállósunk, és annyira nem vagyunk eleresztve ezen a poszton, hogy védőjátékosokkal töltsük fel. Szóval nem igazán értem. Amúgy a többivel lehet vitatkozni, de szerintem képességeket és pillanatnyi formát tekintve megfelelnek egy aktuális kerethez.

    Nyilván a kapitány jobban ért a kézilabdához nálam, és ő tudja, hogy milyen koncepció okán akarja most éppen ezeket a játékosokat élesben kipróbálni, de ha jól gondolom, már biztos vannak, akik dühöngenek.
  • kaloz174
    #49792
    Na, ez meg rossz ötlet, mert Hornyák Dóra is kerettag.
  • kaloz174
    #49791
    Egyébként a keret már napokkal ezelőtt megvolt.
    Valamiért vártak a nyilvánosságra hozásával.
  • kaloz174
    #49790
    [URL=http://www.kezi.hu/cikk.php?opid=51&cikkid=8203]Az "új" keret[/URL]

    Legalább egy másik kifejezést kellene találni...
    Pl. "Hornyák" poszt.
  • Zóanagyvarázsló
    #49789
    Nagy mázli vagy bravúrok kellenek ahhoz, hogy mindhárom csapat továbbmenjen, elég sok komoly vagy a mienkre legalábbis veszélyes ellenfél van a második kalapban, egyedül a Fradinak nem kell elvben félnie az említetteken kívül. A tavalyi sorsolás pedig utólag jónak tűnik: ha az elődöntőben (a bajnoki elődöntővel párhuzamosan) találkozunk a Viborggal, akkor még nehezebb dolgunk lett volna. Mindenesetre az oroszokat már csak a távolság miatt is jó lenne elkerülni. Egyelőre nincs olyan csapat a mezőnyben, amellyel szemben nem lennének legalább azonosak, de inkább egy hajszálnyival jobbak az esélyeink.
  • Isthy
    #49788
    Közlemény

    Nocsak...
  • Isthy
    #49787
    Holnap 11-kor KEK sorsolás, 3 csapatunk érintett: FTC, DVSC, Alcoa FKC

    Ahogy nézem a két kalapot akár még nosztalgiázhat is egyet a Fradi a Toulonnal De mondjuk a Zvezda és a Rosztov lenne még nehezebb, a többi nem lenne probléma nekik.
    A másik két csapatunknak már több problémás ellenfél várható. Azért remélem végre lesz egy normális sorsolás és mindenki tovább léphet majd.
  • Isthy
    #49786
    Közben kiegészült a hétvégi közvetítésekkel is:

    szombat
    17:50
    ÉTV Érdi VSE - UKSE Szekszárd
    Nemzeti Bajnokság I.osztály 6.forduló

    vasárnap
    14:50
    Alcoa FKC - Dunaújvárosi NKS
    Nemzeti Bajnokság I.osztály 6.forduló
  • Isthy
    #49785
    Valcea - Dinamo Volgograd 31-26 (13-13)

    A románok 40 percig nem bírtak az oroszokkal, majd egy kis "segítséggel" sikerült elmenniük 4-5 góllal. Még visszajöttek 2-re az oroszok, de az utolsó 3 percben sokat rontottak és a végére újra 5 gól lett közte.

    Buducnost - Byasen 28-18 (13-7)

    Az első negyedórában tartották magukat a norvégok (5-5), azután elléptek a hazaiak. A szünet után tovább nőtt az előnyük (46. p: 22-10) és az utolsó 7-8 percben már a teljes cseresoruk volt pályán. A végén sikerült 10-re csökkenteni a hátrányukat a norvégoknak, mert emberelőnyben 1 perc alatt dobtak 2 gólt.

  • Isthy
    #49784
    Győri Audi ETO - Metz 28-23 (16-13)

    Végig vezetve nyert az ETO, néha közelebb jöttek a franciák, de a 2 pont nem volt veszélyben. Kati, Görbe és Amorim játéka emelhető ki a csapatból. Ez a meccs már kicsit jobb volt, de sok még a javítani való elöl is és hátul is. A védekezés már valamivel jobb volt és elöl is voltak szép támadások. Rengeteg volt a kihagyott ziccer, főleg a 2. félidőben.
  • Isthy
    #49783
    A többi kupákban is jól szerepeltek a csapataink. A Fradi idegenben is nagyon simán nyert, az Alcoa is behúzta az első meccset viszonylag könnyen. A mai visszavágón nekik sem lehet gondjuk a továbbjutást illetően.
    A férfiaknál a Tatabánya szép győzelmet aratott Görögországban és a Balatonfürednek sem okozott gondot a sima győzelem idegenben. Úgy néz ki minden csapatunknak meglesz a sima továbbjutás.
  • Isthy
    #49782
    További női BL eredmények:

    Larvik - Podravka 37-25 (18-17)
    Úgy fest a Larvik csak a meccs utolsó harmadára jött bele igazán.

    Itxako - Buxtehuder 32-21 (15-10)

    Sima hazai győzelem, teljes csapattal, mert már visszatértek a sérültjeik.

    Hypo -Randers 28-29 (19-14)

    A végére elfáradtak a hazaiak és fordítottak a dánok. Az ETO talán jobban járt volna egy Hypo győzelemmel.

    A férfiaknál:

    MKB Veszprém - Silkeborg 32-25 (17-11)

    Az olvasottak szerint a Veszprém nem hagyott kétséget a győzelmét illetően.
  • Isthy
    #49781
    Ejnye, nem olvastál elég figyelmesen. A #49758-ban leírtam, hogy mikor volt és onnan indult a nosztalgia. A sárga mezes hölgy középen Viki névre hallgat és tatabányai illetőségű. Akkoriban hatalmas Gin rajongó volt. A két kézzel kapaszkodó illetőről ugye már beszéltünk itt, a jobb kezével kapufának támaszkodó srácra már én sem emlékszem, hogy kicsoda.
  • Stanley Connor
    #49780
    Küldtem. Köszönöm!
  • SomogyiG
    #49779
    A felvétel OK, este meglesz a konvertálás. Holnap fel is tudom tölteni, ha megadod a cél paramétereit.
  • Gabess8
    #49778
    Tálán közelít a tudása Dzsudzsák-hoz, legalábbis néhány "hozzáértő magyar szaki" szerint
  • Gabess8
    #49777
    Nocsak, egy két rég nem látott arc, jó lenne őket újra látni...
    Régi szép idők...

    Ha már így nosztalgiáztok, ez mikor volt? A kapaszkodó úri emberben kit tisztelhetek, illetve lent középen a sárga pólós hölgyet nem tudom hová tenni, pedig ismerős...
  • Isthy
    #49776
    Talán lehet tényleg jobb lenne a norvég, mint a német csapat. Igen, Engel és Jörgensen ontotta a gólokat rendesen.
  • Zóanagyvarázsló
    #49775
    Csak a második félidőt láttam, és bár mindez nyilván nem a BL csúcsa, de azt mondom: én ebből a csoportból leginkább a Byasennek örülnék a KEK-ben. A jól szervezett német csapatok mindig veszélyesek, mert ha egyik meccs elmegy akárcsak pár góllal is, őket nagyon nehéz megverni sok góllal, szóval mehet a nyűglődés.

    Egyébként ez a balkezesek meccse volt :)
  • Isthy
    #49774
    FCM - Thüringer 23-20

    A szünet után megint a németek kezdtek jobban, de most folytatták is. Előbb feljöttek 17-15-re, majd a félidő közepére 18-17-re. Ezután kétszer is támadhattak az egyenlítésért, de mindkétszer rontottak. A dánok lerohanásokból elmentek 3 gólra (21-18). De a németek nem adták fel és újra visszajöttek 21-20-ra 3 perccel a vége előtt. A végjátékban azonban megint elrontottak 2 ziccert és végül a dánok behúzták a meccset. Nem rossz ez a német csapat, komolyan megnehezítették az FCM dolgát. Németországban még nagyon meg fognak izzadni a dánok és a norvégok is.
  • Isthy
    #49773
    Félidőben: FCM - Thüringer 15-10

    A németek kezdtek jobban és 4-2-re vezettek, elsősorban a kapusuknak köszönhetően. Azután fordítottak a dánok 10-6-ra és az előnyüket tartották is a szünetig. A dánoknál már szinte teljes a csapat, nem úgy mint Győrben a nyáron. A németeket Engel és Popluharova tartja a meccsben, más alig lő gólt.
  • Zóanagyvarázsló
    #49772
    Erről a képi bizonyítékról már meg is feledkeztem :)
  • Isthy
    #49771
    Asszem valami labdakergető, aki némelyek szerint a világ legjobbja a sportágában
  • Isthy
    #49770
    Ha már így szóba került, akkor:



    Nem tudod ki az a felső kapufákba kapaszkodó szurkoló?
  • Zóanagyvarázsló
    #49769
    Természetesen az említett jeles eseményt is számba vettem, nem kérdés :)
  • kaloz174
    #49768
    Már fent van a Cunder köv.heti műsora:

    Szerda
    2011-10-12 17:50
    ÉTV Érdi VSE - Alcoa FKC
    Nemzeti Bajnokság I.osztály 10.forduló

    Péntek
    2011-10-14 17:50
    Győri Audi ETO KC - Budapest Bank-Békéscsabai Előre NKSE
    Nemzeti Bajnokság I.osztály 6.forduló

  • kaloz174
    #49767
    Jól van, de ki az a Messi?
  • kaloz174
    #49766
    Igazad lehet, akkor viszont rosszak voltak az infóim.
  • Isthy
    #49765
    Elvileg november elején összejöhet, mert akkor lesz dolgom Pesten. A mobilszámod még a régi? Mert akkor előtte megcsörgetnélek.
  • Stanley Connor
    #49764
    Esetleg ha Pesten jársz, most nem látok esélyt rá, hogy a közeljövőben bármi idegenbeli meccsre elmegyek sajnos...

    Gábornak előre is nagyon köszönöm:)
  • Isthy
    #49763
    Én is kíváncsi vagyok rájuk. A válogatottjuk eléggé elverte az ukránokat a vb selejtezőn és vannak válogatottjaik. Nem biztos, hogy olyan könnyű ellenfelek lesznek.
    Sztem sokkal inkább a szerdai érdi bajnoki miatt kérték az 1 napos halasztást.
  • Isthy
    #49762
    Pedig jó lett volna végre találkozni és dumálni... Akkor én sem hiszem, hogy átmegyek.