61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #49841
    A BL eredményeket nézve - sajnos egyetlen meccset sem láttam tegnap (bajnokit sem) - azt látom, hogy a fiúk csak egy félidőt bírtak. Most már a Veszprém is, nem csak a Pick.
    A nőknél történtek kisebb meglepetések, mondjuk Dániában és Spanyolországban. Vajon a dánoknak megint busz és öltözőproblémáik voltak? Már hazai pályán is? A Valcea győzelme akár csoport elsőséget is érhet.
  • Isthy
    #49840
    Nekem az tűnik fel, hogy a Fradi már sokadszor ereszt le a meccsek 2. félidejében. Most nehezebb meccseik jönnek, kíváncsi vagyok mi lesz azokon.
  • Isthy
    #49839
    Ahogy olvasom az utolsó 6-8 percet rontották el nagyon.
  • Isthy
    #49838
    Először majdnem azt olvastam, hogy Breki világbajnoki aranya

    Grat neki!
  • Isthy
    #49837
    A végén feltett kérdéseddel kapcsolatban: én is emlékszem valami ilyen kijelentésére.
  • kaloz174
    #49836
    Veszprém-Barabás-DVSC-Fórum 29-26 (15-13)
    Kiskunhalas-FTC-Rail Cargo Hungaria 27-31 (10-19)
    ÉTV-Érd-Szekszárd 36-27 (17-12)

    Meglepő a Veszprém biztosnak tűnő győzelme, a Halas viszonylag kis gólarányú veresége, bár itt a félidőben már nagyon vezetett a Fradi. Az Érdet pedig lehet, hogy feldobta a szerdai győzelem.:)
  • kaloz174
    #49835
    NBI, Alapszakasz, 6. forduló
    Váci NKSE - Siófok KC-Galerius Fürdő
    29 - 28 ( 11 - 17 )

    Siófoki részről érthetetlennek tartják a vereséget. Nem is csodálom, látva a félidő eredményét.
  • kaloz174
    #49834
    Akkor most én is hozok egy hírt, egy másik sportágból:

    Berki világbajnoki aranya :)
    Grat. neki!


  • Zóanagyvarázsló
    #49833
    Akárhogy is nézzük, a magyar bajnokságot minden szakember a legerősebbek között tartja számon, minden rangsorban az élmezőnyben szerepelünk. Tavaly pedig végre újra voltak az ETO-n kívül is jó idényt futó csapataink a nemzetközi porondon, papíron ugyanannak a háromnak jó esélye van besétálni a nyolc közé idén is, pontosabban idén ugyanehhez valószínűleg nem kell bravúr.

    Tavalyról idénre annyi történt, hogy az ETO mögötti élmezőny szétvált (a Fradi erősödött, a többiek gyengültek), a szélesebb és erősebb középmezőny csapatait pedig még azóta is építik.
  • Zóanagyvarázsló
    #49832
    Csak most néztem meg ezt az interjút. Egyelőre optimista és diplomatikus, de ez így van rendjén. Kemény kérdések különben sem hangzottak el, maximum a 2003-as francia válogatottal szembeni esélyeink túlértékelése vagy Zizi világklasszisnak minősítése egy csöpp retorikai túlzás, de végül is az EB-n Hammerseng és Gulldén mellett a poszt legjobbja volt, illetve Lekic is jó volt a kevés meccsén.

    Ha azt nézzük, hogy egy sérülésekkel sújtott, formán kívüli játékosok sorát felvonultató válogatott, egy tapasztalan edzővel az élén, valamint gyenge felkészülés után majdnem négy közé jutott, de a hollandok legyőzésével amúgy is a legrosszabb esetben hatodik helyen végezhetett volna, akkor az érmes távlat nem tűnik túlzásnak. "Csak" rendbe kell tenni, amit rendbe kell, minden fronton. Persze akkor is lesz még 6-7 további éremesélyes csapat, akikről az aktuális új kapitány csupa szépet mondhatna, de mi is közéjük tartozhatnánk.

    Egyébiránt a játékot tekintve olyan dolgokat kell megoldani, amelyet klubszinten többnyire sikerül: a beállósjátékot valamint az eredendően balkezes posztokat, a szélek kihasználását, a visszafutásokat. Ehhez a játékosállományunk, ha vannak is hiányposztok, ha kevesebb is a nagy egyéniség, de papíron elegendő. Inkább valóban ez erőnlét a kérdéses, ez legutóbb is látszott, de más csapatok kulcsjátékosai is küzdöttek vele: Popovic félholt lett a helyosztóra, Torstenson pedig egészen az a döntőre.

    Mellessleg nem Bøhn az, aki a norvég válogatottat tekintve nem volt túl optimista a mostani sikergenerációjuk lecsengése okán?
  • Isthy
    #49831
    A hétvégi tv-s menü:

    Pick Szeged - Reale Ademar Leon (spanyol)
    Férfi Bajnokok Ligája, D csoport - Szeged
    2011.10.15. szombat 16:15 DigiSport

    Veszprém - DVSC
    Női NB I. - Veszprém
    2011.10.15. szombat 17:15 Sportklub

    BM Atletico Madrid (spanyol) - MKB Veszprém KC
    Férfi Bajnokok Ligája, B csoport - Madrid
    2011.10.15. szombat 20:15 DigiSport

    Tatabánya Carbonex KC - A.C. PAOK (görög)
    Férfi EHF Kupa, 2. forduló, visszavágó - Tatabánya
    2011.10.16. vasárnap 19:00 DigiSport

    Az ETO ugye nem játszik, mert a Hypo braziljainak válogatott elfoglaltsága van és emiatt későbbre halasztották a meccset.
  • Gabess8
    #49830
    Nekem érdekes ez az interjú, szerintem nem kellene ennyire agyon dicsérni a bajnokságot és a válogatottat, miközben az egész szépen lassan csúszik lefelé...
  • kaloz174
    #49829
    Jogos, természetesen én is. Ebből is látszik, hogy más a felk.meccs és más a tétre menő.
    A védekezés jelentősen javult Kiss Szilárd visszatérésével. (Mint ahogy az "ifik" játéka is.) Sajnos, a változások (csapatszerkezet, új edző) hatására megint újra kellett kezdeni az építkezést.
    Az azonban biztos, hogy olyan esetleges, mint a Rapatyi-érában volt, már nem lesz, na és számomra ez önmagában is jó hír.
  • Isthy
    #49828
    Én is gratulálok nekik!

    Iszonyúan közel voltak a bravúrhoz a hollandok elleni elődöntőben (2-3). Egyetlen játszma hiányzott hozzá az ötödik egyesben, ahol a meccsen belül 2-1-re vezetett Gina, de nem sikerült nyernie. Persze azt tudni kell, hogy a hollandoknál két kínai "honosított" játszik és csak egyetlen holland.
    A döntőben a hollandok simán 3-0-ra elintézték a románokat.
  • Isthy
    #49827
    Nem baj, ezzel az eredménnyel is kiegyeztem volna a bajnokin

    A védekezés meg az utóbbi 2 évben mindig az "örök téma" maradt nálunk. Remélem idővel végre jobban összeáll az is.
  • Isthy
    #49826
    Újabb interjú az új kapitánnyal

    Optimistán látja a jövőt.
  • Breki33
    #49825
    Egy kis off

    Bronzérmes a válogatott


    SZÉP VOLT CSAJOK


    A lengyelországi Gdanskban rendezett Asztalitenisz Európa Bajnokságon bronzérmes lett a női válogatott! Akiknek gratulálni kell: Tóth Krisztina, Póta Georgina, Pergel Szandra, Lovas Petra, Madarász Dóra, és az edző Téglás Péter.





    A magyar női csapat a 2008-as második helyezés után szerzett ismét érmet az Eb-n. A bronzérmes együttest erősítette még Madarász Dóra és Pergel Szandra.

    “Egyelőre nem tudom, hogy örüljek ennek a bronzéremnek vagy szomorkodjak, hiszen nagyon közel voltunk a győzelemhez” – mondta Téglás Péter a hollandokkal vívott utolsó mérkőzésről, amelyben lecsúsztunk a döntőről. “Fájó, hogy 1-0-ra, majd 2-1-re is vezettünk, végül mégis vereség lett a vége. A hollandok nem gyakran kapnak ki, mi pedig most megverhettük volna őket.”
  • Breki33
    #49824
    hm félidőben még vezettünk :)
  • kaloz174
    #49823
    Téves (pedig csapat-közeli) infó volt, bár a különbség ugyanaz.

    Dunaújváros - Szekszárd 39-34 (19-20)

    A védekezést kifogásolta szakvezetőnk, amit meg is értek, mert nagy szükség lenne egy jobb teljesítményre ezen a téren is Fehérváron (na és term. minden meccsn:)) Azonban inkább leygen több a kapott gólok száma, minthogy egymás játékosainak egészségét veszélyeztessük, egy edzőmeccsen.
  • Zóanagyvarázsló
    #49822
    Ha mindhárom magyar csapat továbbjut, ahogy illik, akkor a következő forduló már csak a Fradinak lesz könnyű. Az Alcoa valószuínűleg a nem kiemeltek közül válogathat hasonló erejű vagy kicsivel (vagy sokkal) erősebb csapatok közül, a Lokinak pedig talán éppen a Fehérvár lehet majd az egyetlen "jó húzása". Persze korai még ebbe belemenni, de míg ez a kör kötelező, a következő már szinte biztosan élethalálharc lesz legalább két csapatnak.
  • Isthy
    #49821
    Azért ha lehet most vasárnap ne legyenek annyira jók
  • Isthy
    #49820
    Én sem ismerem őket igazán (ha jól tudom van Pick Szeged elnökségi tag közöttük), de az utsó mondatodban leírtad a lényeget.
  • Isthy
    #49819
    Ja, hogy ott...
  • Zóanagyvarázsló
    #49818
    Vérzett a szívem a Fehérvárért, rossz lehet így pont nélkül maradni, de erről nyilván tudna az Érd is mesélni. Jó kis középcsapat az Alcoa, és mintha kezdene állandósulni is a formájuk, bár az is igaz, hogy ma főleg Triscsuk és Szikora villantott nagyot, de Tilinger is egyre jobban játszik. Mondjuk ők vasárnap is jók voltak, az orosz átlövő pedig mindig az :)
  • Isthy
    #49817
    Na ez az eredmény kellett volna a bajnokira...
  • Zóanagyvarázsló
    #49816
    Szerintem pont ez az, amit eddig is lehetett tudni :) Az új embereket nem igazán ismerem annyira, hogy véleményezzem, Borsos Attilánál pedig eddig is volt egy olyan érzésem, hogy mintha az utóbbi időben őt építgették volna fel. Amúgy mint volt kézilabdázó kerül oda vagy mint Ágai delegáltja? Netán más áll mögötte. Mindegy, majd a munka minősít.
  • Gabess8
    #49815
    Én biztos nagyon elfogult vagyok negatív értelemben, és ne legyen igazam, de egy mondat jut eszembe és Breki nyugodtan vedd ki, de leírom:
    Kicserélik a szart a fosra...
  • kaloz174
    #49814
    Kézi.hu
    Remélem, azért lehet hinni neki.
  • kaloz174
    #49813
    Felk. meccs du:
    Újváros-Szekszárd: 35-31
  • Isthy
    #49812
    Nocsak, végjátékot nyert az Érd?
  • Isthy
    #49811
    Hol olvasható a hír?
    Mondjuk jövő hétvégén lesz a választó közgyűlés, ahol ha jól emlékszem új alapszabály is készül majd.
  • Isthy
    #49810
    Azért még megvárom mely csapatok jutnak majd tovább
  • kaloz174
    #49809
    31-30 a vége, az Érdnek.
    Nagy küzdelem volt, az utolsó pillanatig nem lehetett tudni, ki nyer.
  • kaloz174
    #49808
    Érd-Fehérvár: félidő 14-13 (Cunder)
  • kaloz174
    #49807
    egy hírrészlet:
    "Úgy tudjuk, csaknem mindegyik jelenlegi elnökségi tag lemondott, így távozik posztjáról Sinka László, Szántó András, Vanyus Attila és Vass Sándor alelnök, valamint Birta Sándor, Kocsis Erzsébet, Kökény Beatrix, Rév András és Varga Jenő elnökségi tag."

    Érdekes helyzet. Azért azt sem szeretném, ha nem maradnának többségben azok, akik láttak már kézilabdát is. Borsost meg egyszerűen karrieristának érzem.
  • kaloz174
    #49806
    Következő forduló?

    Szóval szerény ismereteim alapján én is azt gondolom, hogy nem szabadna egyik csapatunknak sem elvérezni ebben a körben. Élni kell a sors adta lehetőségekkel!
  • Isthy
    #49805
    Meglátjuk mire jutnak egymással KP és a játékosok.
  • Isthy
    #49804
    Reményeim valóra váltak

    A Fradinak nem lehet gond a továbblépés. A másik 2 csapatunk is jóval esélyesebbnek tűnik ellenfelénél. Talán valóban az Alcoa és török ellenfelének a párharca lehet kicsit szorosabb.
  • kaloz174
    #49803
    A csabai oldalról:
    "Kovács Péter lett a Békéscsaba vezetőedzője
    2011. október 11.
    Kovács Péter ma délután 2012. június 30-ig szóló szerződést írt alá a Budapest Bank-Békéscsabai Előre NKSE csapatával, ennek értelmében a szezon végéig a kitűnő szakember lesz a lila-fehérek vezetőedzője."

    Mindenkinek jobb ez így, ebben a helyzetben már. Remélem, Bohu talál magának egy hálásabb feladatot. A csapat meg: "ki mint vet, úgy arat".
    Sajnálom, hogy így alakult.
  • Zóanagyvarázsló
    #49802
    Persze nem írok le senkit, az Üsküdarra nagyon kíváncsi leszek, és komoly ellenállást várok tőlük, nem lefutott ez a párharc, de jobban féltettem Triscsukékat a sorsolástól A Fram elleni párharc is izgalmasabb lehetett volna az első félidő nélkül, de hát ugye az izlandiak messziről jöttek, és tán összesen egy tétmeccset játszottak előtte (a beállósuk nagyon jó volt, nem csupán a góljai miatt, a legtöbb NB I-es csapatban lenne helye).