61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #49881
    Nicsak egy rég nem látott fórumozó
  • kaloz174
    #49880
    Szia!:) Régen láttunk.

    Én ezeket a lehetséges helyeket ismerem, jelenleg: http://lsh.lshunter.tv/index.php?option=com_lsh&view=lsh&event_id=66652&tid=214602&channel=0&tmpl=component&layout=popup
    http://www.webtv-online.net/handball.html
    http://webstream.do.am/blog/sport_klub/2011-09-28-127
    http://onlinetvkeresre.info/index.php

    Valamint a Digi TV-nek szokott lenni szintén netes adása, reg. után.
  • Duby
    #49879
    Nálunk megy egyik sincs, úgyhogy már előre is kérnék mindenkit egy-egy beszámolóra, hogy a két meccs alapján mik a benyomások az új vezetéssel, új válogatottal kapcsolatban.
  • Isthy
    #49878
    Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy van Sportklub is nálunk a kábel tv-n a DigiSporttal együtt.
  • Isthy
    #49877
    Változnak az idők és a szolgáltatók. Néha jó irányba.
  • kaloz174
    #49876
    Innen a Sportklub műsora lesz mindig, ha szeretném látni, "vadászat tárgya". Tegnap is 3 lehetőség fogta be a meccset. Szerencsére ezen a meccsen még ez sem idegesített.
  • kaloz174
    #49875
    Így van. Én már napközben észrevettem. Nem gondoltam volna, hogy eljön az idő, amikor ennek fogok örülni, de a sors útjai, na meg a szolgáltatók váltásai kifürkészhetetlenek.
  • Isthy
    #49874
    Ehhez nem külföldi kapitány kellett hanem változás az MKSZ vezetésében. Az elődöknek még a régiek "szabtak határt"...
  • Isthy
    #49873
    Most néztem a DigiSport műsorát és látom benne, hogy vasárnap 16:30-tól adják élőben a Fehéroroszország-Magyarország meccset.
  • Gabess8
    #49872
    Jónak tűnik, majd meglátjuk mi lesz belőle.
  • Gabess8
    #49871
    Persze, hogy arra kéne fordítani, de ehhez miért kellett külföldi kapitány???? Inkább hagyni kellett volna az elődöket dolgozni...
  • Isthy
    #49870
    Friss interjú az elnökkel

    Érdemes végignézni, mert ebben hangzott el pár új információ. Pont arról is amit megjegyeztem a bizottságokkal kapcsolatban tegnap. Átalakul a struktúra és a mostani 15 helyett csak 8 bizottság lesz és racionalizálják a szervezetek munkáját is. Egy dologgal egy bizottság fog foglalkozni - akihez egyértelműen tartozik - és nem úgy mint eddig, hogy párhuzamosan többen "okoskodtak". Valamint világosan megmondta, hogy az elnökség nem szakmai szervezet, nekik a feltételek biztosítása a feladatuk minden téren. Tehát ne keressünk benne szakmai embereket. Szét akarja választani a dolgokat: a szakemberek csak a szakmai dolgokkal foglalkozzanak, az elnökség és a menedzsment pedig az ő és a csapatok munkafeltételeinek minél jobb biztosításával. Sztem ez jó elképzelés, remélem végig tudják majd vinni a gyakorlatban is. Anno pl. Németh A. is mindig arra panaszkodott, hogy nálunk sokszor az edzőknek a klubjaiknál (neki a Fradi és a Vác) a csapat menedzselésével és ügyeivel is kellett foglalkoznia, nem csak a csapat szakmai munkájával. Így sok energia és idő veszett el az igazi munkájából.
    Ami nekem még új volt, hogy kijelentette az elnök úr: a 2014-es hazai EB-re van komoly konkrét elvárás a KEB által vezetett csapatnak és ez a 4 közé jutás.

    Ha már az elnökség, a tisztújítással kapcsolatban itt vannak a jelöltek:

    MKSZ elnökségi jelöltek

    Azért vannak köztük kézilabdás kötődésűek is.
  • kaloz174
    #49869
    Szerencsére, bár 3 helyen, de tudtam követni neten a meccset.
    Ideális meccs volt, az új szakvezetés szempontjából.
    Az történt, amit vártunk, a válogatott magabiztos győzelmet aratott a szerény képességű ellenféllel szemben.
    A legnagyobb izgalmat az jelentette, tudom-e nézni az összecsapást.
  • Isthy
    #49868
    A csoport másik meccsén:

    Németország-Fehéroroszország 27-19 (15-10)

    A vártnál szorosabb félidő és végeredmény. Elég érdekesen alakult a 2. félidő, mert először nagyon elmentek a németek (26-12), de utána nagyon elkényelmesedtek és szépen feljöttek a fehéroroszok. Azt gondolom idegenben a németeknek és nekünk sem lesz könnyű meccs velük.
  • Isthy
    #49867
    Százszor inkább fordítsák a pénzt a csapat profi stábjának kialakítására és menedzselésére, mint a sógor-koma-jóbarát-elvtársi kör finanszírozására.
  • Isthy
    #49866
    Azért várjuk meg milyen lesz a végső struktúra és hogyan dolgoznak. Majd 1-2 év múlva összehasonlíthatjuk a mostanival. Egyelőre csak 2 dolgot emeltem ki, amin nekem elsőre megakadt a szemem.
  • Isthy
    #49865
    Magyarország-Azerbajdzsán 41-19 (20-7)

    Olyan sima volt, mint amit várni lehetett. Az elején még kicsit lyukas volt a védekezés kb. 7-8 percig, utána ott sem volt akkora gond. Persze az azeri csapat nem állított komoly feladat elé minket. Voltak szép támadások és rengeteg lerohanás. Talán a több kihagyott ziccer volt egyedül bosszantó, de ez most belefért. A fehéroroszok ellen már erre is figyelni kell jobban.
    Kezdetnek jó volt, várjuk a folytatást.
  • Gabess8
    #49864
    Társadalmi munkában ez tetszik...,megnézném a számla végét...
  • Gabess8
    #49863
    Ez nekem most este egy kicsit sok, de ami lejött belőle:
    NESZE SEMMI FOGD MEG JÓL!!!, ha tévednék nyugodtan javíts ki!!!
    Mi a fa..omnak kell ennyi semmit nem érő albizottság,meg bizottság és Zonál kiverem a biztosítékot, de egy ilyen folyamatos gyengülő bajnokságban, tök értelmetlen!! Ahogy írtad is kellettek a helyek a haveroknak...
  • Isthy
    #49862
    Na igen, a profiknál kicsit komolyabb stábmunka folyik a válogatottnál.
    A kérdéseidre pedig - már amennyiben nem költői kérdések voltak - az illetékesek tudnák csak a választ. Talán most mások a prioritások és nem elsősorban a "zsebredolgozás" és "mutyizás" a fő szempont. De ez csak feltételezés részemről...
  • kaloz174
    #49861
    Érdekes nyilatkozat-részlet:
    "...A válogatott játékosok nyitottak voltak Karl Erik Böhn edzésmódszereire, arra, hogy már a tréningeket is egy Norvégiából érkezett technikus veszi videóra és vágja a felvételeket olyan anyaggá, amit másnap már elemezni tud a játékosokkal a kapitány, valamint hogy Tord Ellingsen erőnléti edzővel tovább bővült az északi kontingens..."

    Vajon a 2 említett segéderőre most van pénz? Vagy ők most a kapitány kedvéért um.társadalmi munkában vállalják ezeket a feladatokat???
    (A hétvégén mesélte elődje, hogy hiába kérte még a legegyszerűbb dolgokat, az volt a válasz, hogy nincs rá keret...)
  • kaloz174
    #49860
    Ha még a memóriám nem is hagyna cserben, akkor is kevés esélyem van nézni ezt a meccset, mivel éppen most adta el a régi szolgáltatónk a hálózatát egy másiknak, amelyik a másik sportcsatornát favorizálja.:(
    Ha lesz stream, nézem, ha nem, majd elmesélitek...
    Mindenesetre szép kilátások!:(
  • Isthy
    #49859
    Nem elfelejteni, hogy ma este tv-s program lesz:

    Magyarország-Azerbajdzsán
    Női EB selejtező, Szombathely
    Sportklub 17:45
  • Isthy
    #49858
    Belenéztem a felrakott új alapszabály kivonatokba.

    "28. § (1) A Régióigazgatóságok a Szövetség nem önálló jogi személyiséggel rendelkező szervezeti egységei. A Régióigazgatóságok a területükön lévő megyei kézilabda szövetségek munkáját összehangoló, segítő és egyes ügyekben centralizáló feladatokat látnak el."

    Nem vagyok annyira oda a 8 új régióigazgatóság létrehozásától...

    "A szakmai munka legfontosabb színtere az új struktúra alapján működő bizottsági és albizottsági rendszer lesz. A főbb területek megerősítésével hatékonyabb működést szerettünk volna biztosítani – úgy, hogy valamennyi területet a bizottsági vezetőkön kívül még egy-egy elnökségi tag is felügyel. Ezáltal biztosítható a hatékonyabb működés, és a megfelelő előkészítő, illetve operatív munka. Az albizottságok, amelyek lényegében megegyeznek majd a jelenlegi bizottsági renddel, saját hatáskörükben továbbra is önállóan és befolyásmentesen járnak el, a bizottságok a kereteiken belül működő albizottságokkal kapcsolatban legfeljebb elvi, illetve koordinatív tevékenységet látnak el, a konkrét albizottsági működésre közvetlen ráhatásuk nincs."

    Van 7 bizottság ami elvi és koordinatív tevékenységet lát el. Hmmm...

    Már megint helyek kellettek valakiknek? Nem arról volt szó, hogy csökkentik az apparátust?
  • Isthy
    #49857
    Meg van egy másik "finom" párosítás: Alcoa FKC-Veszprém
  • Isthy
    #49856
    Annak fényében amit a dánok már többször műveltek velünk, annyit tudok mondani röviden, hogy gyomorforgató...
  • kaloz174
    #49855
    MK III. forduló

    hivatalos játéknap: nov. 2.

    Összekerültek megint az "ősi" ellenfelek, vagyis a Szekszárd és a Siófok.
  • kaloz174
    #49854
    Na és ehhez a történethez mit szólsz?

    Egy vereség margójára
  • kaloz174
    #49853
    Srportklub kilőve, így Itt Veszprém-Loki
  • Zóanagyvarázsló
    #49852
    Nem láttam a Randers-Metzet, de a franciák híresen jól idegenben (lásd az összes tavalyi nemzetközi meccsüket, de szerintem a győri produkciójuknál sincs sokkal több bennük), Masson pedig tényleg komoly hiányzó. Három Fradi-szintű csapat van ebben a csoportban, a Randersnek nagyon sűrű a programja mostanság, a franciák idegenben nagyon erősek (hogy magamat ismételjem), a Hypót pedig szinte a BL alatt kell összerakni. Meggyőződésem, hogy az egymás közötti körbeverések nem tekinthetők meglepetésnek, ami nem jelenti azt, hogy nem lepődök meg olykor magam is, hiába tudom ezt :) Szerintem Metzben megint csak a dánok lesznek esélyesebbek.
  • Zóanagyvarázsló
    #49851
    Természetesen csak valószínűségekről beszélek, egy meccsen bármi megtörténhet, pláne Neagu és Ungureanu nélkül. Mindössze arra céloztam, hogy hasonló tudású csapatok ellen inkább szűk győzelmeket - és vereségeket - tudott elképzelni az Itxakótól, éppen a játékstílusuk miatt, ráadásul tavaly óta inkább gyengültek egy kicsit, és most már még komolyabban veszi őket mindenki. A Valcea viszont összeszedettnek tűnik eddig, talán tanultak a közelmúltból, és így is marad - a tavalyi butaságoknak kis híján súlyos következménye lett, Damoklész kardja ott van emiatt fölöttük.
  • Isthy
    #49850
    MKSZ küldöttgyűlés

    Na ennek az eredményére kíváncsi leszek. Persze azért olyan óriási elvárásaim nincsenek, de talán elindulhat valami.
  • kaloz174
    #49849
    -1"hogy":)
  • kaloz174
    #49848
    Szerencsés, aki ilyen korán haza tudott érni. :)
    Bár annak is voltak előnyei, hogy én még elég sokáig élvezhettem a hazai csapat vendéglátását.:)
    Például láthattam, hogy a juniorok, hogy javítva a napi összképen, milyen szépen, megfordítva az állást, verik meg a hazai csapatot, híven a hagyományokhoz. (Ráadásul ennek a meccsnek a második félidejét csapatunk szakvezetőjével volt módom nézni, ami igen tanulságos volt.)
    Valamint azt is tapasztalhattam, hogy egy jól szervezett csapatnál a lelkiismeretes technikai vezető már közvetlenül meccs után naprakészen tájékoztatja az érdeklődöket arról, hogy mi és hogyan történt, még akkor is, ha jelenleg Viktor (aki elmondása szerint nagyon hiányzik, mert nagyon sokat segít, ha ott van), nem tudja ezt megoldani...

    Ennek fejében nem láttam több meccset, igaz, ahogy láttam és átéltem ezt a fehérvári délutánt, annyira lefoglalta gondolataimat, hogy nem is vágytam másra.

    Ma viszont du. talán megnézem a Veszprém-Lokit, mert ismétli a Sportklub:

    "17:45 Veszprém-DVSC
    Női kézilabda NB I, ism."

    3-an utaztunk tegnap hazafelé együtt. Ebből kettőnknek inkább a fordított eredmény tűnt papírformának...
  • Isthy
    #49847
    Igen, az itteni csoport második kap 2 csoport elsőt, ami nem teszi egyszerűvé a dolgát. De azért az Itxako márciusban is 3 góllal nyert Valceában (22-25), így én nem zárnám ki ennek a megismétlődését sem. A mostani BL szezonban bármi megtörténhet, sok meglepő eredmény született már.
  • Isthy
    #49846
    A Larvik simán elintézte a Krimet (31-19), a Randers viszont kikapott otthon (26-27) a Metztől. Ez azért meglepetésnek tűnhet, bár igaz a brazil kapusuk most nem védhetett, mert a válogatottjánál van. Szépen bonyolódik a helyzet az ETO csoportjában.
  • Isthy
    #49845
    Jó kis meccs volt a Buducnost - FCM (28-25) találkozó.

    A hazaiaknál gyenge kapusteljesítmény, haloványabb védekezés. Azután a 43. perctől jött Woltering, aki már jobban védett. Támadásban rengeteg kihagyott ziccer és 3 db 7 m-es. Bulatovics megmutatta milyen egy klasszis jobbátlövő. Egy kiválóan védő Englertnek lőtt 9 gólt, ebből 7-et átlövésből. Rajta kívül a többiek nem nagyon alkottak maradandót. Az FCM elég jó csapat, Möller kivételével már mindenki visszatért és játszik. Ma Englert, Troelsen és Kviesgaard vitte a csapatát és tette ilyen szorossá a meccset.
  • Isthy
    #49844
    Alcoa FKC- Dunaújváros 36-29 (19-13)

    Volt szerencsém a helyszínen megtekinteni a meccset. Az eredményből úgy tűnhet, hogy esélyünk sem volt. Pedig lehetett volna... Az első negyedórában egyenlő felek küzdelme folyt a pályán, 15 perc után 7-7 állt az eredményjelzőn. Azután elöl elkezdtünk kapkodva hibázgatni és hátul sem értünk vissza védekezésre illetve nem ütköztünk az érkező lövőkkel. Ezt kihasználva elmentek a hazaiak 4 góllal (12-8). Azután az utolsó harmadban kaptunk zsinórban két kiállítást és ez a 4 perc emberhátrány nem tett jót nekünk. Mert ekkor ugyan a hátrány nem nőtt, de a végére ebben elfáradt a csapat és 6 gólosra nőtt a hazaiak előnye.
    A szünet után egy pazar 2 perc következett 3-0-ás eredménnyel (19-16). Ekkor felcsillant a remény, de sajnos megint jöttek a hibák, nagyon siettettük a játékot, nagyon akart a csapat és sok hiba csúszott a játékba. Így ismét elhúzott a Fehérvár 5-6 góllal. Azután a középső szakaszban megint sikerült javítanunk és feljöttünk 29-27-re, lendületbe jött a csapat. Ekkor kétszer is támadhattunk egymás után, de mindkettőbe belehibáztunk. Ez volt a kulcspillanat sztem, ha itt sikerül egyenlítenünk teljesen más lett volna a végjáték a fáradó hazaiakkal szemben. A rontásokat újabbak követték a görcsös erőlködésben és sietségben, ezt kihasználva az Alcoa újra 5 gólra növelte az előnyét. Ezzel tulajdonképpen meg is nyerte a meccset, a végjátékban már csak a győzelmük aránya volt kérdéses.
    Összességében azt kell mondjam, hogy a hazaiak jobbak voltak és megérdemelték a győzelmet. Bár volt esélyünk a 2. félidőben kérdésessé tenni a végkimenetelt, de nem tudtunk élni vele. Persze ilyen "védekezéssel" és "kapusteljesítménnyel" ez roppant nehéz feladat lett volna. Reméljük lesz jobb!
  • Zóanagyvarázsló
    #49843
    Az Itxako-Valcea második félidejét láttam, a románok igen csak jók voltak, támadásban is, de legfőképp védekezésben is. A házigazdák legalább annyira el voltak veszve, mint nem is olyan régen a győri lányok ellenük, Barbosa talán csak egy gólt szerzett a második félidőben, azt sem felállt fal ellen - de Vetkovát, Jovanovicot vagy Bradeanut aligha kell bemutatni. Elöl pedig főképp Vizitiu és Manea vitte a prímet (talán az utóbbinak volt egy gólja az első félidőben is, de egyébként a második játékrészben lőtték meg az ő adagjukat), de Özelnek is voltak szép megoldásai. Nem zárnám ki ugyan a tavalyi döntős romániai győzelmét, de nem ők lesznek az esélyesek, és amúgy is inkább 1-2 gólos győzelmet néznék ki belőlük, nem 3-4 gólosat. Nagyon fontos mérkőzés volt ez, mert a vesztes jó eséllyel megkapja a nyolc között a Larvikot és a Buducnostot, és ha pár kisebb meglepetés is becsúszik még, akár akár mehet melléjük az ETO is. De azért ez nem valószínű.

    Néztem amúgy a Veszprém-Lokit is, a házigazdák jó benyomást tettek rám, de ha a kapusokat felcseréltük volna, akkor legalábbis fordított eredmény születik, akkor is, ha a házigazdák játéka volt, illetve maradt tovább összeszedett. Amúgy Triffa is jól védett, de Kiss bizonyos szakaszokban lenullázta egykori csapattársait, így egy idő után - mikor már Kudornak és Sopronyinak sem ment úgy, mint a találkozó elején - már csak Hornyáktól érkeztek feléje épkézláb lövések. Az a statisztikákból is látszik, hogy lényegében a hazaiak szélsői voltak eredményesebbek.

    Pár válogatott körüli játékossal külön is foglalkoznék. Kazait most is követelték egyesek a válogatottba, nem is rtem, hogy miért, hiszen eddig elég nem túl acélos formát mutat idén, ezúttal egy közvetlen rivális ellen teljesített gyengén. Lesz ő még jobb is. Szűcs Gabit magam is el tudtam képzelni a válogatottban,de egyre kiábrándítóbb. Eddig sem volt jó ősszel támadásban, de most végképp kiütközött, hogy amennyiben közte és a hatosvonal között van védőjátékos, akkor tehetetlen. Talán Szekeres többet ér támadásban... Hornyák viszont továbbra is tetszik, rá nagy szükségünk van, ő tényleg az a játékos, aki ha szükség van rá tud átlőni, tud irányítani, tud védekezni. Tud csereként beállva juniorként kulcsjátékossá válni rangadón, vagy mint most, képes arra, hogy egy gyengébb első félidő után ő tartsa életben a csapata reményeit.
  • Zóanagyvarázsló
    #49842
    Ez már lassan elfogadhatatlanabb, mintha vereségek sorát szenvednénk el. Volt már azért egy párszor jó csapatunk a történelem során, de nem tudom, hogy futottunk-e már olyan szezont, hogy szinte az összes meccset feladjuk, ha eldőlt javunkra vagy ellenünk az összecsapás. Talán az NB IB-s szintű Korneuburg és az évadnyitó komolyabb hőfokú körülményke között fogadott roppant gyenge Békéscsabája elleni megmérettetés képez kivételt, minden más esetben sikerült szétesni. Ez motiváció, akarat kérdése, ezeknek hiány elfogadhatatlan a klubunknál, de szerintem alapvetően a sportban is. Persze Szani visszahozása és a cserék játéka létfontosságú, de az eddig látottak alapján +10 körül csapat szinten vagyunk hajlamosak feladni.

    Talán hiba volt alábecsülni a győri szégyenletes lélektelenségünk jelentőségét is. Egy idő után mindennek törvényszerűen vissza kell ütnie eredményben és a csapatszellemet tekintve is, szóval remélem, hogy a Veszprém ellen kezdünk magunkkal valamit, és nem azért, mert végig szoros lesz a meccs, és így nem tudunk lazsálni.