61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #50001
    Ezzel úgy fest a Békéscsaba le is tudta a kötelezőt. Grat nekik!
  • Isthy
    #50000
    Azt lehet olvasni, hogy a szekszárdi játékosok hónapok óta nem kaptak fizetést. Úgy tűnik ez a teljesítményükön is meglátszott tegnap.
  • Isthy
    #49999
    Aki képes volt kvótázgatni a közvetítésekkel az ki is állította a bizonyítványt magáról (de hát tudjuk, hogy az MKSZ sajnos olyan amilyen).
  • kaloz174
    #49998
    Ez az írás a teljes magyar női hétvégi kézis program összefoglalására törekszik.
    Érdekesség, hogy ideveszi a Hypo meccsét is a Metz ellen.:)
  • Breki33
    #49997
    Továbbjuthat, ha visszafizeti a kölcsönt a Győr

    http://www.telesport.hu/Hirek/2011/11/03/12/Tovabbjuthat_ha_visszafizeti_a_kolcsont_a_Gyor.aspx
  • Breki33
    #49996
    hát ezt énis sajnálom
  • Breki33
    #49995
    Magabiztosan győzött a Békéscsaba a pályaválasztói jogáról lemondott macedón Vardar Szkopje ellen a nőikézilabda EHF-kupában, a nyolcaddöntőbe jutásért rendezett pénteki mérkőzésen.

    Női EHF-kupa, a nyolcaddöntőbe jutásért, 1. mérkőzés:
    Vardar Szkopje (macedón) - Budapest Bank-Békéscsaba 20-39 (8-20)

    A visszavágót szombaton 17 órától rendezik, akkor már hivatalosan is a Békéscsaba lesz a pályaválasztó.
  • kaloz174
    #49994
    Ma várakozással telve mentem megnézni a Siófok-Szekszárd összecsapást.
    Az az igazság, hogy bár biztos siófoki győzelem született, kicsit csalódottan jöttem haza.
    A Szekszárd ugyanis nagyon enerváltan játszott, különösen a meccs elején, így a Siófok már az első játékrészben "rászámolt" ellenfelére.
    Régen nagy presztízscsata volt a két csapat találkozója. Ez ma elmaradt.
    A Siófok, köszönhetően az első félidő összeszedett teljesítményének, gond nélkül jutott tovább a következő fordulóba.
  • Zóanagyvarázsló
    #49993
    Jogos, pedig korábban még örültem is a hírnek, hogy mindkét meccs Debrecenben lesz, csak a dömping megzavart :) Azt viszont te is beláthatod, hogy az alábbi mondatod legalábbis félreérthető volt, sőt elsőre én is úgy értettem, hogy a bajnokikat kifogásolod, csak aztán elolvastam még egyszer a szavaidat.

    A hétvégén nk-i kézilabda nagyüzem lesz a nőknél, amiből két meccset sikerül közvetíteni a töménytelen mennyiségű hazai sportcsatornának:

    A bajnokikról pedig tudjuk a helyzetet: a Sportklubnál vannak a jogok, nekik viszont figyelniük kell a kvótára (mivel többet fizetni eszük ágában sincs), ha akarjuk idén látni a bajnoki döntőt... Nem tudom, hogy magát a szerződést ezért kell-e utálni, mert nem értek hozzá, hogy helyes volt-e úgy megkötni, de az biztos, hogy mi nézők pórul járunk, ahogy az is, hogy tavaly a Sportklub csúnyán benézte.
  • Isthy
    #49992
    Sztem te is tudod, hogy nem azt reklamáltam, hogy menjenek ki Hollandiába. Görögországban nem lesz meccs Itthon hat meccs lesz a hétvégén, abból kettőt sikerül közvetíteni... Debrecen és Békéscsaba (2-2 meccs) rohadt messze van...
  • Isthy
    #49991
    Én is használtam anno rendszeresen. Nem értem minek kellett ezt csinálni...
  • Zóanagyvarázsló
    #49990
    Szomorú, de semmiképp nem rónám fel a hazai adóknak, hogy nem szállnak ki Hollandiába vagy Görögországba. Nyilvánvaló ráfizetés lenne.
  • Zóanagyvarázsló
    #49989
    Én azon lepődtem meg, hogy működött úgy ahogy. Nem mintha nem használtam volna rendszeresen, amíg lehetett.
  • Zóanagyvarázsló
    #49988
    Nem is igazán értem, ha az orvos nem javasolja, én nem engedném, csak abban merek reménykedni, hogy Elek Gábor jobban tudja. Legalább pályára lehetne küldeni Dajkát, illetve Deákit támadásban is, a hollandok ellen beleférne. Az persze tagadhatatlan, hogy Szani visszahozása nagyon fontos, de hazardírozni nincs komoly okunk, sem a Fradi, de a válogatott sem áll a közeljövőben olyan kihívások előtt, melyekhez nélkülözhetetlen lenne. Ha minden igaz, a KEK-ben legjobb 16 között is egyedül a Zvezda lehet a velünk többé-kevésbé pariban lévő ellenfél, akit a kiemelési rend szerint kaphatunk.
  • Isthy
    #49987
    A hétvégén nk-i kézilabda nagyüzem lesz a nőknél, amiből két meccset sikerül közvetíteni a töménytelen mennyiségű hazai sportcsatornának:

    Győri Audi ETO-Randers HK
    Női BL csoportmérkőzés - Győr
    2011.11.05. 16:10 DigiSport

    Alcoa FKC-Üsküdar BSK
    Női KEK 3. forduló - Fehérvár
    2011.11.05. 19:45 Sport1

    Ha jók az infóim, akkor a neten lehet majd nézni a Loki szombati meccsét az Alföld TV oldalán keresztül este 6-tól.
  • Isthy
    #49986
    Már egy pár napja tapasztalom, de eddig vártam a megszólalással az MKSZ oldalával kapcsolatban. Gondoltam csak valami tévedés a dolog, de úgy fest, hogy nem az. Regisztrációhoz kötötték az eredményeket és a tabellákat tartalmazó aloldalra történő belépést, ami eddig nyílt volt. Ezt mi a francért kellett? Ki volt az a b*rom aki ezt kitalálta? Gratulálok neki... Ráadásul ahogy olvasom többeknek működési és hitelesítési problémájuk is van vele.
  • Isthy
    #49985
    Ha már a "kis dolog nagy baj" került szóba: Mit szólsz Szani megmozdulásaihoz? Sztem a tűzzel játszik, de nagyon
  • Zóanagyvarázsló
    #49984
    Csak ne kerüljünk olyan helyzetbe, hogy a kis hanyatlás is nagy bajt okozzon :) Azért a második félidőben bekapott gólok száma igen magas, ráadásul az is elgondolkoztató, hogy bár eddig sem az ifit küldtük pályára a nagy összecsuklásoknál, most szinte egy sort játszattunk. Sajnos volt arra idén példa, hogy Dajka irányítóba állása szinte lenullázta a támadójátékunkat. Nyilván a legfontosabb Szani vissza-, Jelena felhozása, valamint Deka védekeztetése, de egyelőre mintha másra nem is maradna idő, energia. Szádvári formára hozására viszont talán túl sok időt szánunk, az ő félidei cseréje aligha hordozna nagy kockázatot magában.
  • Zóanagyvarázsló
    #49983
    Mondjuk ezúttal jól nyomon követhetők voltak az eredmény hullámzásának okai: a Trimmel helyére beálló Szikora több védést mutatott fel, a vendégek cseréi sem hozták az első sor szintjét, és később Triscsuk őrzésének elhagyása, Bulath emberfogása, majd Nikcevic lövőformájának megtalálása is döntő volt. Ettől persze még a Veszprém veszítette volna el a meccset.

    Számomra amúgy érdekes a Fehérvár is, kupacsapatként pláne. Ha az ETO-n és a Fradin kívül idén is szeretnének bárkire veszélyesek lenni, akkor ennél azért több kell. Többek között Tilingertől, valamint az eddig jó igazolásnak bizonyuló Niksic sem engedheti meg, hogy a helyzetkihasználásán menjen el meccs. A balszélen a majdan visszatérő Vaszari még megoldás lehet, de Nikcevicről nem hiszem, hogy hozni tudná Vascsuk szintjét. Maruscec pedig az NB I-ét.
  • kaloz174
    #49982
    Ez elképzelhető. Biztosan ezzel segítjük az ETO-t a BL-szereplésben.:)
    (Ez egyébként rendben is van, ami miatt mégis kicsit rossz emlékű az előző, előrehozott meccs ellenük, az a Szekszárd elleni hazai meccs elvesztése. 1 gólban az is benne lehetett, hogy nem volt elég a pihenés a győriek elleni meccs után. Most azért több nap lesz.)

    Boki búcsúmeccsét bemondták a bajnoki mérkőzés szünetében is, mint ahogy azt a Cunderen meg is írtam a beszámolómban.
  • Isthy
    #49981
    Valamint egy igencsak kötelező program:

    Boki búcsúmeccse

    Mekkora csapat volt az 1999-ben
  • Isthy
    #49980
    Én így tudom és láttam több helyen:

    Győri Audi ETO-Dunaújváros
    2011. december 2. 18 óra
  • kaloz174
    #49979
    Lehet, ez most nekem magas, talán másra figyelek jobban éppen, de ezt most nem vágom.:)) Talán félreértelek?:)
    (Szerintem a Halas köv. dec. 9-én.)
  • Zóanagyvarázsló
    #49978
    A Lokit nem adom :) Én örülnék, ha mi kapnánk őket, hiszen az biztosítaná az egyetlen nálunk esélyesebb csapat elkerülését egészen a döntőig. Bár remélem, hogy az idény vége felé elég elfoglaltak leszünk ahhoz, hogy az MK legyen a legkisebb gondunk.
  • Isthy
    #49977
    Na igen, ez a 2 lehetőség áll fenn az utóbbi évek alapján.
    De bevallom a kérdés kicsit beugratós volt, mert a válasz lehetett volna egyértelmű igen is. Mivel a következő fordulóban valóban az ETO lesz az ellenfél a bajnokságban
  • Isthy
    #49976
    Köszi a beszámolót!
    Ezek szerint lassan kezditek kinőni a szünet utáni nagy hanyatlást.
  • kaloz174
    #49975
    Köszi a beszámolót.
    Érdekes csapat ez a Veszprém. A kupameccsen szinte lemosták az elején a Fehérvárt, aztán majdnem elvesztették ugyanazt a meccset.
    Deákitól én már régebben vártam a formajavulást. Kiderül, hogy tudja-e ezt a formát állandósítani. Eddigi teljesítménye számomra csalódás volt, olyan átlövő tehetségnek gondoltam, akiben ott a lehetőség, csak foglalkozni kell vele, viszonylag sok egyéni képzést igényel.
  • Mse
    #49974
    szerintem ez nagy dolog :)) a korábbiak ismeretében... lépésről lépésre ;)
  • kaloz174
    #49973
    Másik variáció: Loki...
    Meglátjuk. Nem ez a legnagyobb gondunk, sajnos. Köv. forduló, ha jól olvasom, január.
  • Zóanagyvarázsló
    #49972
    Talán már "elévült" a kívánalom, de ha már ma este rászántam egy kis időt a böngészésre, ez is belefér. Szóval valóban sima volt. Szokás szerint az első félidőben eldőlt a mérkőzés, hiszen már az elején sikerült a Fradinak három góllal elhúznia, ettől fogva pedig szinte lineárisan nőtt a különbség a szünetig. Volt védekezés, Abramovics révén kapusteljesítmény is, Kovacsicz pedig parádézott ahogy megszoktuk (ezen az egy szem poszton idén eddig az ETO-nál is erősebbek vagyunk), szóval minden úgy működött, ahogy kell. Pirost azért határozottan fogták, és az ígéretesebb kezdés után Szádvári számára sem termett sok babér a kapuscsere után, pedig túlzás lenne azt állítani, hogy Lengyel Edit megbabonázta a kapujára törőket. A túloldalon Juhász bizonyult kíméletlen végrehajtónak, ha helyzetbe került..

    A második félidőre elég visszafogottan frissítette cserékkel a csapatot Elek Gábor: mindössze Tomori kapott pihenőt, támadásban Zácsik, védekezésben Deáki váltotta. A játékrész elején ugyan sikerült faragniuk a hátrányukból a vendégeknek, de sem a korábbihoz fogható hazai visszaesés nem következett be (bár lanyhult a játékunk és a kapusteljesítmény is, a csereként időközben beálló Pasi helyére pedig vissza kellett hozni Lénát), sem a túloldalt a váci lányokéhoz fogható feltámadás, mondhatni nyolcgólos előny után ez törvényszerű, másnál is, nem csupán nálunk. A vendégeknél továbbra sem tudott senki Juhászhoz hasonló vezéregyéniség lenni (aki középről is szerzett gólokat, játszott irányítót is), bár Bulathnak számos jó megoldása volt támadásban és védekezésben is, de akadtak szerencsétlenebbek is, emellett sikerült újfent maga ellen hergelni a közönséget, és két kiállítást is begyűjtött. Mayer kipontozódása szintén nem segített a Veszprémen. Nálunk sok változás a továbbiakban sem volt, Tomori tért vissza Zivkovic helyére (a szerb lány egyszer lenn maradt, utána talán már vissza sem jött), valamint Szádvári kiállítása után Szarka ragadt a pályán, szóval második sorról vagy fiatalokról szó sem volt. Mindenesetre a játékrész második felében sikerült visszaállítani a korábbi különbséget, és éppen lefújáskor volt a legnagyobb a különbség a két csapat között.

    Szani immár jobban mozgott, a meccs vége felé különösen, ami a gipszes történet hallatán még inkább kellemes meglepetés, remélhetőleg nem ártott neki a mérkőzés. Sajnos a klasszikus átlövései még nem jöttek be, de voltak efféle, centiken múló ígéretes próbálkozásai is, a betörései, cselei pedig élményszámba mentek. Deka ezúttal egész jól teljesített, sőt az eddig mutatotthoz képest kiemelkedően, de szerintem azért pár gólnál lehetett volna még ügyesebb, kaptunk átlövésgólokat az ő hibájából is, de talán hiba is volna egyből válogatott szintet várni tőle, pláne egy lazább második félidő során. Mindenesetre az ő rendezetlen védelem elleni (hiszen csak véletlenül ragadt benn támadásnál) 10 méter körüli fölötti átlövései is igencsak szépek voltak. Zizi formája biztató, már a válogatott mogiljovi fellépésén is rácáfolt arra, hogy temetni kéne, és ezúttal sem vallott szégyent. Érdekesség, hogy Mónival együtt 60 percet töltött a pályán, és Piros is csak azért tudott egy keveset pihenni, mert emberhátrányban nem maradt fenn a támadásoknál. Cifra védekezését sem érdemes szó nélkül hagyni, és bár összességében ezt a meccset sem a hátul mutatott produkcióval nyertük meg (főleg a második félidő 18 kapott góljára gondolok), nem érdemtelenül választották a mérkőzés legjobbjának. Tomorival már a Vác elleni első félidőben is félelmetesek voltak.

    A vendégeknél az említetteken kívül csak a kapusokat lehet kiemelni, de nem a veretes teljesítményük miatt, hanem azért, mert egy Kiss Évával felálló csapattól többet várna az ember ezen a poszton. Persze van ilyen, de a kupameccsen sem brillíroztak éppen. Nagy Ivett szombaton is és tegnap is szinte ballasztnak tűnt a csapatában, de szorítok neki, hogy bebizonyítsa: volt értelme a leigazolásának.
  • Isthy
    #49971
    A köv. fordulóban vajon ismét az ETO lesz az ellenfél?
  • Isthy
    #49970
    Ja, azt hittem valami komolyabbról hallottál ezzel a "van remény" dologgal.. Persze mostanában ez sem megvetendő dolog.
  • Isthy
    #49969
    Az ilyen "elemekkel" nem szabad foglalkozni - megnéztem a sztorit - még szót sem kell pazarolni rájuk. Én már régóta tartom magam ehhez több fórumon is sikerrel. Nem egyszerű megállni, de jó megoldás
  • kaloz174
    #49968
    MK kötelező továbbjutásokkal.
  • Mse
    #49967
    egyik játékos ismerőse mondta, hogy rendben kapják a fizukat :)
  • Breki33
    #49966
    viszont rájöttem végre a zöld és piros gombok értelmére
  • Breki33
    #49965
    nem pes topik hanem fifa

    bemásoltam vmit amire kva anyád és h b..i stb volt a válasz amire kulturált módon válaszoltam de mert válaszoltam, szerintem jogtalanul kaptam egy büntetőpontot

    az illetőt kitiltották én pedig filózom, hogy reklamáljak-e
  • [HUN]FaTaL
    #49964
    PES topic. Nem volt vészes szerintem, de a partnere is kapott egy büntipontot.
  • Isthy
    #49963
    Kicsit off, de: Vajon a házigazdánk miért kapott büntetőpontot? Annyira súlyosak voltak azok a személyes problémák?
  • Gabess8
    #49962
    Csatlakozom a #49960 hoz...