61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Gabess8
    #50121
    Na ez meglepett! De legalább van kit basztatni, hogy így szar edző meg úgy szar, meg ennyi hibája volt, ehhez képest elég jó helyen végzett a Győr...
    Hogy mi volt az ok, azt lehet sosem tudjuk meg, biztos nyomós érvek döntöttek. Egy dolgot azonban ne felejtsük el, ahhoz hogy BL-t nyerjen a Győr nem elég évi sok száz millát beletenni a csapatban, és még egy remek edző sem biztos, hogy elegendő. Nagyon sok dolognak kell pont a végére összejönni és akkor még a diplomáciáról nem is beszéltünk...
    Tévedés nem védem én Konkolyt, elvégre a sportban az edző viszi a balhét...
  • Zóanagyvarázsló
    #50120
    Ebben is van ráció, de ugye ott vannak azok a közhelyek, melyek szerint a négy között már csak bombaerős csapatok vannak, így bármi lehet, a döntőről nem is beszélve. Győrben pedig pontosan tudhatják, hogy van ezekben igazság. Szóval erősen kétlem, hogy a négy közé nyugodt szívvel mennének egy olyan edzővel, akit ettől a vitathatatlanul halálcsoporttól féltenek, és a sorsolás Konkoly orosz rulettje lett volna.
  • kaloz174
    #50119
    Mindenesetre sikerült gondoskodni a megfelelő gumicsontról, amíg nem lesznek tétmeccsek.
    (Na, ez most kicsit kaján megjegyzés volt, de jellemző, hogy ezzel a hírrel nagyobb érdeklődést lehet elérni, mint egy "normál" kézis eseménnyel.)

    Vajon Mse jól fog ma szurkolni? Milyenek ma az MKB esélyei? Attól kérdezem, aki esetleg jobban képben van ffi kéziben is.
  • Isthy
    #50118
    Mondjuk ebből a szempontból valóban ez tűnt jó időpontnak az elkövetkező "szünet" miatt.
  • primavis
    #50117
    Valószinübb, hogy úgy kalkuláltak, hogy az elődöntőbe kerülés nehezebb feladat mint az ottani jó szereplés! Ott ugyanis csak az egymás elleni eredmények számítanak, míg a csoportban a keresztbeverési lehetőségek miatt bármi történhet! S pl. az spanyolok elleni idegenbeli első meccsen egy vereség akár végzetes is lehet a továbbiakban. Ezt a tavaly megtapasztaltuk. S a dánoknál és a norvégoknál vendégeskedve sem kizárt a kudarc. Kettő még belefér, de három már nem biztos.
  • Zóanagyvarázsló
    #50116
    Abban egyértelműen van valami, hogy egy élesebb körnek neccesebb lett volna nekimenni Konkollyal, de hogy ez döntött volna? Hiszen ebből az következne, hogy nem tartják BL-győzelemre se képesnek, magyarán vagy megelégedtek volna egy újabb elődöntővel, vagy még később (rosszabbkor) cseréltek volna a komolyabb feladat előtt. Ez azért több mint furán hangzik.

    A kérdés az, hogy Danyi csak betanulni jött-e mellé (ennek Bakos elküldése ellentmond), vagy tényleg van valaki még a talonban.
  • Zóanagyvarázsló
    #50115
    Az biztos, hogy ha egy kis türelmet is adtak neki, ez volt az a pont, ahol el lehetett válni, ha valami mégsem teljesült volna szakmai vagy más oldalról.
  • primavis
    #50114
    Szerintem a csoportbeosztás ismeretében nem látták biztosítottnak az elődöntőbe kerülést!
  • Isthy
    #50113
    KCS "kvalitásait" sztem itt mindenki ismerte és látta a problémát. Arra gondoltunk, hogy ezt a nyáron kellett volna meglépnie a vezetésnek. Akkor nem tették, bizalmat szavaztak neki az idény végéig. Vajon most mi volt az ami mégis kikényszerítette az év közbeni váltást? Na ez az amire mi kíváncsiak lennénk és ezért lepődtünk meg kicsit a mostani lépésen. Vagy talán anno a szerződésében voltak bizonyos kitételek, amik nem teljesültek és ezért történt meg már most a dolog?
    Minden esetre a lépést megtették, kíváncsian várom az utódot.
  • primavis
    #50112
    Nem lepett meg, mert csak egy vaknak vagy kézilabdát nem ismerőnek nem tűnt fel, hogy mennyire képtelen a gödörből kihúzni a csapatot! Ez mind a Randers, mind a Hypo ellen feltűnő volt! (hogy az előző évekbeli eseteket ne is emlitsük). Az meg elfogadhatatlan,hogy a cserék mélyen alul teljesítsenek mikor az első sort pihentetik. Vasárnap is a Hypo akkor jött fel 20-20-ra mikor ez történt (Gros, Kovacsics, Orbán).
    DE hogy ki lesz az utód, a számomra talány! Szerencsére a Vb miatt lesz ideje rá, hogy a magyar csapattagokkal dolgozhasson. Haraldsen, Amorim, Löke meg a többi légiós beilleszkedése nem lesz probléma, csak ne sérüljenek le odakinn.
  • Isthy
    #50111
    Egyszerre
  • Isthy
    #50110
    Konkoly távozik

    Mégiscsak meglépték. Mondjuk nem gondoltam volna, hogy év közben megteszik. Vajon mi vezethetett idáig, hogy vállalták a kockázatot? Kíváncsi vagyok, hogy megvan-e már az utód? Bár, ha tervszerűen dolgoznak, akkor valszeg már igen.
  • kaloz174
    #50109
    Vannak még meglepetések:
    Konkoly Csaba távozik

    Ez több szempontból is meglepő, számomra.
    Úgy tudom, ez pénzbe fog kerülni az ETO-nak. (Tehát még ennek árán is elküldték.)
    A győriek a jelenlegi szakasznak megfelelően teljesítenek, a vereségek ellenére.
    Vele egyeztetve küldték szerződtették a másodedzőt, Bakos Nyuszi helyére.
    Vajon ki az, aki most szabad és alkalmasabbnak tűnik?

    Érdekes fordulat. Mi lehet a háttérben?
  • kaloz174
    #50108
    Szomorú vagyok, hogy Bokit már nem láthatom játszani. Örömmel, jó érzéssel tölt el azonban a következő hír:

    DKA
  • Zóanagyvarázsló
    #50107
    Bevallom, kivételesen örültem volna, ha a magyar csapatokat összesorsolják, elvégre úgy nézett ki, hogy a többségüknek kétesélyes párharchoz is nagy mázli kell. A Loki legfeljebb az Alcoával járt volna jobban. Összességében örülhetünk, mert csodával határos módon minden csapatunk továbbjutási esélye megmaradt a sorsolás után is, viszont "cserébe" csak a Vác és az ETO továbbjutása tartozik az illendő kategóriába. Ezzel együtt úgy érzem, hogy annyival esélyesebbek vagyunk idén az oroszoknál, mint tavaly voltunk a Toulon ellen (értsd: őket annál erősebbnek tartom, de mis izmosodtunk). Persze szorosabb párharcot várok, hiszen meggyőződésem szerint a franciák tavaly tudásuk alatt teljesítettek. A nyolc között szinte csupa BL-szintű csapat lesz, éppen a másik két magyaros párharc nyerteséből lehet akár az idei surranópályás kakukktojás.
  • Zóanagyvarázsló
    #50106
    "lehozták kényelmesen"

    Ez a kulcsszó, és leginkább Tomorira volt igaz, aki hajlamos akkor is flegmának tűnik, ha nem az, most gyakorlatilag tökéletesen alibiszagú játékot produkált. Legalábbis én végig azt éreztem, hogy rutinból viszik a kezei és a lábai, az pedig majd elég lesz valamire. Végül is elég volt: kiosztott pár gólpasszt, tehát kevesebbet, mint szokott, 10-11 lövéséből szerzett 1 gólt, de legalább a szokásos betöréseiből kiharcolt 4 vagy 5 hetest. Zivkovic az ellentétje volt, ő nem aktívan alibizett, hanem sztrájkolt, a fordulóra fordulóra csökkenő kapuralövései talán végre elérték a nullát, legalábbis egyre sem emlékszem. Szani sajnos ma sem volt jó formában, a Veszprém ellen jobban tetszett, de legalább 70-80%-ot teljesíteni talán a Toulon ellen láthattuk utoljára. Nem véletlenül pécéztem ki az átlövőinket, hiszen éppen az átlövéseink hiánya, gyengesége miatt lett viszonylag szoros a rangadó, még az amúgy remek Zizi is csak 3 akciógólt szerzett a mintegy 8 kísérletéből (ha Tomori csak hasonló hatékonysággal céloz, szinte megvan a +10).

    A többi játékos közül még Piros is Dajka Betti dicsérhető. Viszont az előbbi is csak a támadójátéka miatt, hiszen remek volt falban, valóban remekül szedte össze a kiváló passzokat, sok gólt szerzett, sok hetest harcolt ki, de a lövőszázaléka átlagban ennél jobb szokott lenni. Betti jobb formája mindenképp örömteli volt, a betörései tetszetősek voltak, ellenben a bejövetelével a szervezőmunka minősége finoman szólva nem emelkedett. Összességében a meccs legjobbja címet csöppet túlzónak éreztem.
  • Isthy
    #50105
    Így van és meglátjuk mi lesz belőle.

    Boki búcsúmeccs újabb infók

    Nem is rossz ez wellness-utalványos belépőjegy dolog Mondjuk Sinka jelenlétéről lemondtam volna...
  • Isthy
    #50104
    A Fradi megint belehúzott, ugyanúgy, mint tavaly a Viborggal. A 2 legnehezebb és legköltségesebb közül az egyiket kapta. A visszavágó itthon lesz ez előny. Nem lesz könnyű, de meg fogják oldani.
    A Loki még a könnyebb ellenfelek közül kapott, tehát nem panaszkodhat. Ők is itthon visszavágóznak ez is előny. De úgy érzem nagyon kemény menet lesz.
    Az Alcoa is tűrhető ellenfelet kapott, de a Zajecar idénre erősített és így nehéznek ítélem meg a dolgukat. Ráadásul a visszavágó idegenben lesz.
    A váciaknak jó ellenfél jutott, visszavágó itthon lesz. A törökökkel ugyan vigyázni kell, mert jönnek fel, de meg kell hogy oldják.
    A Békéscsaba is itthon visszavágózik a tavalyi KEK döntőssel. Ez lehet előny, de sztem ez is nagyon kemény menet lesz.
    Az ETO meg csatlakozott a "spanyol napokhoz" így a nehezebb csoportba került. A két tavalyi döntős ott van a csoportban. A Larvik ugyan gyengült tavaly óta, de így is erősek. Főleg, ha felgyógyulnak a sérültek (Nyberg, Mörk). Az Itxako is gyengébbnek tűnik, de a stílusuk meg nagyon nem fekszik az ETO-nak. Az FCM pedig lassan ismét teljes kerettel játszik és így már ők sem annyira lebecsülendőek. Azt mondom, hogy a legrosszabb variáció jött be a 3 közül. Kemény másfél hónap lesz ez február-márciusban. Persze sok minden függ attól is majd, hogy kinél hogyan változik a keret sérülések és egyebek miatt februárig.
  • Isthy
    #50103
    KEK:
    Rosztov Don-FTC
    Mar Sagunto-DVSC
    Alcoa FKC-Zajecar

    EHF Kupa:
    Milli Pyango-Vác
    Mar Alicante-Békéscsaba

    BL:

    Audi ETO
    Larvik
    Itxako
    FCM
  • kaloz174
    #50102
    MKSZ új program

    Az esélyt nekik is megadjuk. Remélhetőleg, nem hiába.
  • Isthy
    #50101
    Pokoli lehet, ugye?

    Jó utat és eredményes 3 napot Berlinben! Az eredményest a csapatra és a nedű pusztítására is értem
  • Mse
    #50100
    hehe...HEL(L)? :D
  • kaloz174
    #50099
    Akár.:)
    Egyébként elég rövidlátó dolog lenne azt gondolni, hogy az itt már így is túl sokszor leírt név viselője ellen lenne kifogásom, annyit nem ér ő. (szvsz)
    A durvaság, amikor egyébként is nagy a játékosok terhelése, ami elfogadhatatlan számomra.
  • kaloz174
    #50098
    Ok, akkor máshogy ítéljük meg a dolgokat. Az első percekben legalább 4x lökte kifelé 2 kézzel az éppen elébe kerülő ellenfelet.
    Egyébként biztosan rendben volt, mert igazad van, a bírók sem vették zokon.:)
    Versenybaleset?:) ok.
    Természetesen a másik, általad leírt eset sem elfogadható egyébként.
  • Isthy
    #50097
    Látod bekerültél a Hornyák Ellenes Ligába. Kellett ez neked?
  • Isthy
    #50096
    NA szerint a brazilok bejuthatnak a vb-n a legjobb 8 közé és idővel komoly ellenfelei lehetnek az európai élcsapatoknak is.
  • Isthy
    #50095
    Már múltkor írtam itt, olyan infókat lehet olvasni, hogy nem kapnak több hónapja fizetést.
    Naja, nekünk nyerni kell majd Halason és akkor éltünk a lehetőséggel.
  • Isthy
    #50094
    Megtörténtek a kalap besorolások a holnapi sorsolásra.

    KEK:

    Pot 1

    BM. Mar Sagunto (ESP)
    HC Leipzig (GER)
    Alcoa FKC (HUN)
    FTC-Rail Cargo Hungaria (HUN)
    Byåsen (NOR) (third ranked in EHF Women’s Champions League Group 1)
    Viborg HK (DEN) (third ranked in EHF Women’s Champions League Group 2)
    Randers HK (DEN) (third ranked in EHF Women’s Champions League Group 3)
    Dinamo Volgograd (RUS) (third ranked in EHF Women’s Champions League Group 4)

    Pot 2

    DVSC-Forum Debrecen (HUN)
    WHC Metalurg (MKD)
    KGHM Metraco Zaglebie Lubin (POL)
    U Jolidon Cluj (ROU)
    Rostov-Don (RUS)
    Zvezda Zvenigorod (RUS)
    RK Zajecar (SRB)
    IK Sävehof(SWE)

    EHF Kupa:

    Pot 1

    KIF Vejen (DEN)
    Team Tvis Holstebro (DEN)
    C.B. Mar Alicante (ESP)
    HBC Nimes (FRA)
    TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
    Vaci NKSE (HUN)
    CSM Bucuresti (ROU)
    Lada Togliatti (RUS)

    Pot 2

    Team Esbjerg (DEN)
    Mios Biganos Bassin D'Arcachon (FRA)
    Frankfurter HC (GER)
    Budapest Bank-Bekescsabai ENKSE (HUN)
    Handball Club Zalau (ROU)
    Astrakhanochka Astrakhan (RUS)
    Maliye Milli Piyango SK (TUR)
    Bera Bera Balonmano (ESP)

    Nem lehet Fradi-Viborg nyolcaddöntő mint tavaly. De így is vannak veszélyes csapatok a 2. kalapban. A Fradira talán a 2 orosz csapat lehet veszélyes, de sztem azoknál is jobbak. A Lokinak és a Corinak már nehezebb jó ellenfelet találni.
    A Vác és a Békéscsaba is hasonló cipőben jár, kevés az olyan csapat akik ellen egyértelműen esélyesek lennének.
    Sorsolás holnap de. 11-től a BL csoportokkal együtt.
  • Andreeew
    #50093
    Visszanéztem az első félidőt, de semmilyen durvaságot nem láttam nála. A Temessel való ütközése "versenybaleset" volt, a falban meg teljesen rendben volt a védekezése. A játékvezetők, akik egy kicsit közelebbről látták a meccset, szintén így látták, hiszen csak egy sárga lapot kapott mert megfogta a beállót. Jah meg egy kétpercet lábért.
    Viszont ami nekem nem volt szimpatikus, az az, ahogyan az egyik Hypo játékos "belenyúlt" a ziccerben felugró Radicevic szemébe.
  • kaloz174
    #50092
    Nekem nem 'Hornyák Ági' "van a begyemben". Ezért nem is nevesítettem.
    A játékstílus, amit képvisel, viszont nagyon nem szimpatikus. Azt meg végképp' nem értem, mivel érdemli ki a kiemelést, ilyen mértékig.
    Azokkal a 2 kezes lökésekkel pl., ha felfigyelnek rá a bírók, egyértelműen hátrányos helyzetbe hozza adott csapatát. Nézd meg nyugodtan a meccs felvételét.
    (Nem csináltam statisztikát, de Hornyáknál jóval több szabálytalanságot nehéz lenne elkövetni...Ha nem is látványosat...)

    (A fotón az ölelkezés látszik, igen. Na meg egy kényszeredett arckifejezés...)

    Egyébként elismerem, kisebbségben vagyok. De attól még ez a véleményem.
  • Andreeew
    #50091
    és az álszentje még ölelkezik is utána.. :)

    http://handball.vette.hu/pictures/ETO_Hypo_11132011/images/IMG_8978.JPG
  • Andreeew
    #50090
    :) Neked nagyon a begyedben van Hornyák Ági. A sors iróniája, hogy pont Temes Berni szenvedett el egy ilyen szerencsétlen sérülést, akinek jóval több látványos durvasága van mint Hornyáknak.
  • kaloz174
    #50089
    Az ETO-meccs elején történt egy szabálytalanság. Válogatott kerettagunk követte el, érdekes módon az ellen a játékos ellen, aki nagyon jól fogta össze a az osztrák ellenfelet Bécsben. Már a 2. percben sikerült "eltakarítani". Most visszanéztem a meccs első perceit. Már akkor folyamatosan kétkezes lökések sorozatát követte el ua. a kiválóság, nk. klasszis, jobbátlövő, a fenti ütközésen kívül.
    A hiba viszont biztosan bennem van...
  • kaloz174
    #50088
    A mai nap eseményeihez.
    Érdekes üzenetet kaptam facebookon ma. Meg is lepődtem. :) Fehérvári drukkertársak üzenték: "továbbjutottunk". Grat. nekik! Mint ahogy minden magyar csapatnak, akinek ez végül sikerült. Mint olvasom, a végén a Vác is behúzta.
    Az ETO, hátterének és játékoskeretének megfelelően, hozta a kötelezőt, bár kicsit necces volt az eredmény egy ideig. Eléggé meghatározó lehetett az ellenfél esetében 2 kulcsjátékos kiesése. Azt gondolom, ha a brazilok tényleg megtanulnak kézilabdázni, márpedig NA ezért mindent el fog követni, még elég sok borsot fognak törni a többi európai élcsapat orra alá.

    Mint olvasom, bővült a kismamák klubja a román bajnoknál. Paulához Stanca is csatlakozott. Ez az a helyzet, amikor még Stancának is tiszta szívből szorítunk.
  • kaloz174
    #50087
    Szekszárdon tényleg gond lehet? Mert kupameccsen mutatott teljesítmény esetében hajlamos voltam azt gondolni, hogy tudat alatt eleve esélytelennek ítélt találkozóra nem voltak képesek igazán felpörögni.
    De ez már bajnoki volt...
    Minden csak rajtunk múlik, úgy gondolom.
  • Isthy
    #50086
    Kiskunhalas-Szekszárd 26-20 (14-12)

    Na ez kicsit váratlan eredmény és nekünk nem igazán jó...
  • Isthy
    #50085
    Mai BL eredmények:

    Volgográd-Buxtehuder 29-23 (13-11)
    Valcea-Itxako 30-22 (11-13)
    Thüringer-Byasen 28-28 (12-15)
    Krim-Larvik 19-22 (11-11)
    Podravka-Viborg 28-27 (13-14)

    A Krim tartozik egy nagy köszönettel a Podravkának. A szünet után megfordították és eldöntötték a meccset, a végén a Viborg csak felzárkózott.

    A csoportelsők: Buducnost, Larvik, ETO, Valcea
    A csoport másodikak: FCM, Krim, Metz, Itxako
    A KEK-ben folytatják: Byasen, Viborg, Randers, Volgográd.

    Nagyon nem lesz egyszerű a Fradinak a KEK-ben... Remélem kedden nem fog megismétlődni a tavalyi nyolcaddöntő sorsolás...


  • Breki33
    #50084
    Énis gratulálok

    Az hogy lehet hogy mecs után 5-10 percel Gini már linkeli a facebook-on ezt?

    Pálinger Katalin also shared a link:.
    http://handball.hu/index.php?function=hir&id=8512
    handball.hu
    Megosztás ·
  • Isthy
    #50083
    FTC-Westfriesland 38-21 (20-13)

    A Fradi simán, kettős győzelemmel ment tovább a KEK-ben.

    Üsküdar-Alcoa FKC 31-27 (15-12)

    Szerencsére a fehérváriaknak sem volt aggódni valójuk, ők is csatlakoztak a Fradihoz.

    Vác-Minszk 24-23 (12-14)

    A váciak is továbbléptek kettős győzelemmel, bár a nálam vártnál kicsit nehezebben.

    A KEK-ben a Fradi, a DVSC és az Alcoa, az EHF kupában pedig a Békéscsaba és a Vác várja a keddi sorsolást.

    Szép volt lányok!
  • Isthy
    #50082
    Győri Audi ETO-Hypo 37-29 (17-12)

    Gratulálok az ETO-nak a győzelemhez és a csoport elsőséghez!

    Tulajdonképpen simán behúzták a győzelmet, ahogy várhattuk. A 2. félidő elején volt egy gödör, de ne feledjük az első 8 percből 6 percet emberhátrányban játszottak a győriek. Ekkor jött vissza a Hypo a meccsbe és lett szoros. De utána rögtön ismét elment a Győr és simán megnyerték a mérkőzést.
    A középső védekezés sajnos elég halovány volt, ezért is tudott a Hypo ennyi gólt szerezni. Elöl még mindig sokszor jönnek az egyéni megoldások, a csapatjáték sokszor háttérbe szorul. Remélem tavaszra ez átbillen majd a helyzetkihasználás javulásával karöltve.