61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #50161
    Nem is mondtam, hogy te köztük voltál
  • kaloz174
    #50160
    "Szép dolog ez a győzelem ténye,"=Szép dolog a győzelem ténye,
  • kaloz174
    #50159
    Pedig Meli nem tehet arról, hogy szinte be sem vonták a játékba.
    Engem sokkal jobban idegesített, hogy meg sem próbáltunk egy igazi jobbátlövőt játékba illeszteni. Ez nem feltétlenül Hornyák-bírálat, mert ő tette, ami tellett tőle, hol jobban, hol rosszabbul, de az a poszt így alibi-poszt maradt.
    Ha Tomorinak nem sül így a keze, bizony megnézhettük volna a támadásainkat.
    A románok mintha több lehetőséget adtak volna ismeretlenebb neveknek.
    A nagy kritikusok egyébként jobb lenne, ha előbb visszanéznék a meccset, mielőtt szubjektív alapon pálcát törnek.
    Na de remélem, azért a csapatvezetőket ez nem befolyásolja.
    Szép dolog ez a győzelem ténye, de semmi különös jelentősége nincs a válogatott építkezése szempontjából.
  • Zóanagyvarázsló
    #50158
    Én nem szapultam. Szerintem rendben volt, csak tényleg nem nagyon volt lehetősége "szélsősködni", így pedig nem akartam kiemelni egyik irányba sem. Védekezésben szerintem egyértelműen ő a legjobb a poszton a magyar mezőnyben (mondhatni Vérten Orsi hiánya ennyiből mindenképp erősítés), ráadásul a kettest is jobban meg tudja oldani riválisainál.
  • Isthy
    #50157
    A szerbek messze nem a legjobb keretükkel mentek Romániába. Mondjuk pl. Lekics és Ognjenovics sincs.
    Sokan szapulják Vincze Melit. Az egész meccsen 2 labdát kapott szélen, egyikből 7-es lett, a másikat kihagyta. Illetve középre befutva is harcolt ki két büntetőt. Hátul meg jól védekezett, sok labdát összeszedett és róla alig kaptunk gólt. Szekeres az első félidőben borzasztóan gyengén teljesített, a szünet után már jobb volt ő is.
  • Zóanagyvarázsló
    #50156
    Bár elszórtunk 5 labdát amiből mindből gólt kaptunk lerohanásból.

    A másik oldalon - az első félidőben - volt egy, amit értékesítettünk. Szinte ez jelentette a különbséget akkor a románok javára.

    Tomori és Görbicz fantasztikus volt (előbbi nem mentette át a Fradinál mutatott formáját, hál'Istennek), de Hornyák is egész jó volt, és Szamoránszky birkózása is hozott kellő eredményt. Kovacsicz az átlövőnkkel ellentétben sajnos átmentette klubbeli formáját, az utóbbi két meccsen ugyanis kissé visszaesett. Szekeres sok lehetőséget kapott, de nekem ő még mindig kevés ehhez a szinthez. Kiss Éváról pedig nem illik megfeledkezni, ő mindenképp dicséretet érdemel.

    A támadójátékunk mindenképpen szebb és eredményesebb volt az utóbbi években megszokottnál, de ez egy felkészülési meccs volt, éles helyzetben nehezebb dolgunk lesz, ráadásul most is kellett, hogy legyen egy játékos, akinek szinte minden bejön, valamint az irányítónk is jó formát hozott. Mindenesetre a torna többi csapta ellen már ettől a mérkőzéstől függetlenül is elvben esélyesként lépünk pályára (nem mintha a szerbektől nem tartanék), de nyilván jobban fogjuk és jobban is kell majd forgatni a csapatot, ez még okozhat nehézséget.
  • Isthy
    #50155
    Végül a norvégok 27-24-re verték a németeket a vártnál nehezebben.
  • Isthy
    #50154
    Magyarország-Románia 35-33 (17-20)

    Gratulálok a csapatnak, szép volt csajok!

    A szünet után már jobb volt a védekezés és Kiss Éva is jól teljesített. Elöl Tomori nagyon nagyot játszott, ez az ő meccse volt. Kevés cserét küldött pályára KEB, várhatóan a másik két meccsen több lesz a variáció a csapatban.
    Bár ez csak egy felkészülési meccs volt, de akkor is szép eredmény. Az pedig, hogy Romániában nyertünk nekem külön öröm
  • kaloz174
    #50153
    Végül is gratulálok a győzelemhez. Amit ma Tomori rádobott, az szinte mind gól lett. Kiss Éva nagyon biztos pont volt a kapuban.
    Az új megoldások még mindig hiányoznak.
    Remélem, Görbével nincs nagy gond, jobbulást neki.
  • Isthy
    #50152
    A bal szélt már nagyon régóta "elfelejtik" bevenni a játékba a válogatottban is.

    Félidőben a norvégok 14-9-re vezetnek a németek ellen.
  • Isthy
    #50151
    Félidőben 20-17 a románoknak.

    A védekezésünk nagyon gyenge, rengeteg gólt kaptunk. Kapusteljesítmény Kiss Éva beállásával lett valamennyi, Herr Orsinak nem ment. Elöl nincs nagy gond, sok gólt szereztünk Tomori és Görbe révén. Bár elszórtunk 5 labdát amiből mindből gólt kaptunk lerohanásból.
  • kaloz174
    #50150
    Végül is olyan ez a válogatott, mintha az új kapitány ki szeretné próbálni, mire képes a "régi" keret. Több változtatást reméltem.
    Az első félidőben tetszett Tomori, Görbe, na és Kiss Éva. Vincze Meli, sajnos, kevés labdát kap.
  • Isthy
    #50149
    Végül 27-19-re nyertek a svédek. Már az elején elhúztak a spanyoloktól és végig uralva, nagyon simán nyerték a mérkőzést. Volt közte 10 gól is, de végül 8 góllal nyertek.
  • Isthy
    #50148
    Eddig sima meccs a svédeknek.
    Az esti meccset is adják a Möbelringen Kupáról 18:15-től. Sajnos a holnapi és holnaputáni meccseket a magyar ES2-n már nem láthatjuk a "bundásliga" foci miatt.
  • kaloz174
    #50147
    Holnap Gyermekkézi Siófokon
  • kaloz174
    #50146
    Jelenleg éppen a svéd-spanyol női meccs megy az Eurosport2-n. Mindjárt félidő, a svédeknek +5.
  • Isthy
    #50145
    Kelecsényi ma a DigiSporton

    Mindenesetre jövő szerdán este már okosabbak leszünk.

    A mai románok elleni Kárpát Kupa meccset adja a DigiSport élőben 18:00-tól.
  • Zóanagyvarázsló
    #50144
    Egyiptomban nemrég az első csapat pontszámaihoz hozzáadták az ificsapat pontszámait, és így szerepelt az együttes a tabellán.

    Ha csak az elsőéhez adják hozzá, akkor sokat nem ér a módszer :) Egyébként Róth is kicsit kettős beszéddel él az utánpótlás kapcsán: hol arról beszél, hogy tehetségeink vannak, és máshol sem jobb a helyet, hol katasztrófát emleget. És az szép az egészben, hogy többé-kevésbé mindkét állításnál igaza van, csak egy kicsit ő is szeret túlozni, hazabeszélni.
  • Zóanagyvarázsló
    #50143
    Jut eszembe, annak idején az NB III-as Tápiószentmárton bejutott a Magyar Kupa elődöntőjébe, de az egy másik, errefelé nem túl népszerű sportág volt - melynek az élvonalát akkor nem átallottuk Professzionális Nmezeti Bajnokságnak hívni.
  • Zóanagyvarázsló
    #50142
    A III. körrel bezárólag van területi elv, addig látszott is. Számos más országban és számos más sportágban is így van, hovatovább, a nemzeti kupák fogalmával szinte összekapcsolódott, hogy minimális a sorsolásnál az irányítás. Nem kell szeretni a rendszert, valóban lehetne afféle teniszes kiemelést is készíteni (spanyoloknál mintha így lenne), de meglepődni kár. Inkább az fura, hogy két kiemelt mégis van, ráadásul a kiemelés tavaly még nem volt örökölhető, ugye a Fradi férficsapata harcolta ki idénre a módosítást, mert tavaly nem álltak a ki a Veszprém ellen, miután az előző fordulóban a második kiemelt Szegedet már búcsúztatták. Szerintem a kupákhoz hozzátartozik az esetlegesség is.
  • Isthy
    #50141
    Nem semmi ez az egyiptomi dolog
    Persze az nagyon egyértelmű, hogy ideje lenne tényleg rendbe tenni az utánpótlást.
  • Isthy
    #50140
    Nem mondtam, hogy most nem komolyabb csapat. Csak ugye nekünk évek óta az ETO, Loki páros jutott az MK-ban - akik eddig erősek voltak - ezért poénkodtam vele.
  • kaloz174
    #50139
    Hallottatok már az "egyiptomi" módszerről??

    Mi az, hogy ott volt!:)

  • kaloz174
    #50138
    Ezt a mk. sorozatot, az egész rendszerével együtt már nagyon utálom.:) Aki kitalálta, nem a földön él, az biztos.
    Valami területi elvet emlegettek eddig az "okosok". Akkor ez most hol van éppen? Lehet, hogy a "kis" csapatoknak egy élmény adott évben az adott továbbjutás, de egyrészt hol jött ennek meg a hozadéka (melyik kiscsapatnál indult meg ennek hatására a forradalmi fejlődés, na és melyik kiscsapatra emlékszik egyáltalán valaki, a vájtfülűeket leszámítva, akik bekerültek mondjuk a legjobb 8 közé)?

    Persze, lehet, hogy igazságtalan vagyok, és a sorsot kéne számon kérnem, hogy miért van az, hogy már évek óta esélytelek vagyunk ebben a sorozatban, mert szinte mindig kemény ellenfél állja utunkat ("sorminta": Loki, Eto, Loki, Eto, na és most az egyik újgazdag csapat, a Siófok. :))
    ("Szegény embert...". De legalább itt megírtam.:) Bocs'!:))
  • Zóanagyvarázsló
    #50137
    Pedig jelenleg a Siófok komolyabb csapatnak számít a Lokinál, akiknél Triffán kívül lassan nincs is válogatott szintű játékos. Ráadásul ha véletlenül sikerülne a fiatal és változó formájú játékosokból álló debreceni csapatot megtréfálni, a döntőig már az ETO-ba sem lehetett volna belefutni.

    Mindenesetre ahogy elnézem, a legnagyobb csemege itt a Főgáz-Kispest, a többi párharc papíron lefutottnak számít.
  • kaloz174
    #50136
    Azért csak pontosítanék, mert mégis: a jövő generáció játékosai szerepeltek Újvárosban.

    "Ifiválogatott: Szemerei - Lukács 2, Szekerczés 6 (2), Kurucz 3, Mészáros 2, Palotás 2, Korsós 4. Csere: Bíró, Nagy (kapusok), Csoknyai, Vékássy, Virág, Ács, Marincsák 1, Tóth 3 (1), Ertz 1. Szövetségi kapitány: Danyi Gábor. "

    (Híreim szerint ugyan Róth is ott volt.)
  • kaloz174
    #50135
    A siófoki csapatoldalról:
    "...A negyedik kör hivatalos játéknapja 2012. január 25-e, de pontos időpontról egyelőre nem tudunk beszámolni, hiszen ez a két csapat közös megegyezését követően válik hivatalossá és nyilvánossá..."
    Valamint megemlítik, hogy döntetlen esetén a vendégek, vagyis a Siófok jut tovább...
  • Isthy
    #50134
    Ejnye már, hát neked semmi se jó? Hogy lehetsz ilyen?
  • kaloz174
    #50133
    A Zetot akarom!!;) sajnos, igy is a Siófok az esèlyes, de legalább a költségek nem magasak.
  • Isthy
    #50132
    Elolvasva a "papírsportot" kezdenek kétségeim támadni az MKSZ új vezetésével kapcsolatban. Ha KEB lesz - akárcsak fél évre is - az ETO új edzője, akkor azt kell mondjam sajnos semmi lényegi sem változott a szövetségben...
  • Isthy
    #50131
    MK sorsolás

    El sem hiszem, hogy nem az ETO-t vagy a DVSC-t kaptuk
    Persze a Siófok is nehéz ellenfél nekünk, de talán otthon van esélyünk továbbjutni. Volt már velük bajnoki és edzőmeccs is idén, most jön egy kupameccs is.
  • primavis
    #50130
    Talán meg kellett volna kérdezni, hogy miért nincs Boki óta jobbátlövője és Vérten mellett egy váltó balszélső. Ezek többéves problémák, mivel a jobbkezes jobbátlövők nem megoldások, Gros meg még túl nyers, Planétáról nem is beszélve. Vérten már lassan két éve hol sérült, hol formán kivül játszik. Görbicz megoldja szükségből a feladatot, de ez nem lehet végcél. Ráadásul az egész csapat játékát károsan befolyásolja a változtatás. Láthattuk mind a két elvesztet meccsesen, mind a Hypo ellen is vasárnap.
  • Breki33
    #50129
  • kaloz174
    #50128
    Felk.meccs ma: Dunaújváros REK-Magyar ifi(junior?:) RK vezette csapat) válogatott: 39-24.
  • Isthy
    #50127
    Meg kell mondjam nekem sem tetszik, hogy egyre jobban a "zajkeltés" felé megy el a dolog a hanggal, énekkel és kísérő dobbal történő szurkolás helyett. Ez nem csak Veszprémre vonatkozik! Ezért is tetszett illetve tetszik nekem annyira a Moracsa hangulata, mert ott még "igazi szurkolás" van, nem dudálás nyakra-főre. Sajnos a dudálás bevezetésében nekünk Újvárosból elévülhetetlen érdemeink vannak (1998-99-es BL szezon). Nem vagyok igazán büszke erre, hogy mit indítottunk el...
  • Zóanagyvarázsló
    #50126
    csak zajt keltettek szurkolás helyett

    A "csak" kivételével ez sajnos igaz a Veszprém hazai meccseire is. Legalábbis engem borzasztó módon tud dühíteni a "vuvuzela", eleve érzékeny a fülem a háttérzörejekre, de így az igazi szurkolás is nehezebben jön át a tévén. Szóval nekem ez olyan, mint amikor a reklámoknál - vagy zenei CD-ken a minőség rovására - szépen felveszik a halkabb tartományokat is, hogy hangosabbnak hasson.

    Na mindegy, nem károgni akarok, a saját szurkolóik dolga, csak ki akartam már sírni a régi fájdalmamat. Amellett természetesen, hogy: gratulálok a veszprémi csapatnak!
  • kaloz174
    #50125
    Gratulálok a Veszprémnek én is. Jó volt látni, ahogy Alilovic kiemelkedő teljesítményével élve saját akaratukat érvényesítik a meccsen, a német ellenfél ellen. (Hála a porosz mentalitásnak egyébként, levett hanggal néztem a meccset. Nem elég, hogy kimondottan csak zajt keltettek szurkolás helyett, de ráadásul mindezt érzelem nélküli monotonitással adták elő a hazai drukkerek. Mse nem tudom, hogy bírta, gondolom, hogy a Veszprém játékát látva azért egészen jól.:))
    Perez változatlanul csodálatos! Játéka még Vujint is felszabadította.
    Jó volt látni, hallani a végén a magyar ünneplést.

    Szép volt fiúk!
  • Isthy
    #50124
    Füchse Berlin-MKB Veszprém 24-29 (13-15)

    Gratulálok a Veszprémnek ehhez a szép győzelemhez!

    A szünet után végig vezetve uralták a meccset. A kapuban továbbra is kiválóan védett Alilovics, elöl a beálló Perez is szépen hozta magát. A végén az addig gyalázatosan gyengén játszó Vujin is villant 3x és ez a végére sima győzelmet jelentett. Annak ellenére, hogy a sporiktól komoly "hazai pályát" kaptak a németek.
    Gondolom Mse nem lesz önmegtartóztató a meccs utáni ünneplésben, váljék egészségére! Grat a veszprémi szurkolóknak is, mert szépen hallatszott a hangjuk, simán leszurkolták a hazaiakat
  • primavis
    #50123
    most meg 29-24 a vége! gratula a fiuknak!
  • Isthy
    #50122
    Eddig jól szurkol, mert a szünetben 15-13-ra vezet az MKB
    A kapusteljesítmény jó és azért az sokat elmond, hogy Vujin gyenge lövőformája ellenére nem kellett behozni Perezt a félidő utolsó 10 percére. Mert Terzics és Feci jól megoldotta a posztot, még ellensúlyozva Vujin gyengeségét is.
    Azt gondolom otthon a németek az esélyesebbek, de nyerhet az MKB is.