61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #50201
    Kíváncsian várjuk!
  • kaloz174
    #50200
    Mit mondjak? Beleolvasva pár fórumba, azért érdekelne, hogy Böhnnek volt-e fogalma arról, milyen méhkasba is került.
    Jöhetne már az erdész...
  • Mse
    #50199
    azaz :)

    igyekszem valami érdekeset írni :)
  • Isthy
    #50198
    Az "örök" téma...

    Semmi élménybeszámoló?
  • Isthy
    #50197
    KEB interjú:

    "Hallott a közleményről?

    Hallottam róla, igen – mondta Karl Erik Böhn szövetségi kapitány és feltételezett győri edzőjelölt, aki épp Romániából, a Kárpát-kupáról buszozott haza a nemzeti csapattal vasárnap délután. – Láttam is, hogy a nevem elég sok helyen szerepel benne, nagyjából tudom is, miről szól, de pontos fordításhoz még nem jutottam.

    Mit szól hozzá?

    Ami a rám vonatkozó részt illeti, értem a ferencvárosiak problémáját. De nem az én döntéseimen múlnak a dolgok, hanem azon, hogy a Győr kit szeretne edzőnek, illetve hogy a magyar szövetség hogyan képzeli el velem a munkát.

    Annyiból önön is múlik, hogy ha felkérik edzőnek Győrben, vállalja-e, vagy nem.

    Engem még senki sem keresett meg ezzel kapcsolatban a győriektől. De azt tudom, hogy én a magyar válogatott szövetségi kapitánya vagyok, szeretem és élvezem ezt a szép és felelősségteljes feladatot, és addig szeretném ellátni, ameddig csak lehetőséget kapok rá. Szeretném továbbra is járni az országot, megnézni a csapatokat, a játékosokat, az edzéseket, végezni a munkámat.

    Ezt érthetjük úgy, hogy ha a Ferencváros, illetve más magyar klubok tiltakoznak a kinevezése ellen, akkor ön kész nemet mondani a Győrnek?

    Olyan megoldást kell találni, amely minden érintettnek a lehető legjobb. De tulajdonképpen erről van szó, igen."

    Remélem, hogy nem jut el a tiltakozásig a dolog, mert az azt jelentené, hogy az MKSZ-ben csak néhány név változott semmi más.
  • Mse
    #50196
    nem, nem! ellopják őket! :D igaz csak felnőttkorban történő eligazolás minősül játékos lopásnak, 13-14 éves kislányok és szüleinek megkörnyékezése még szamaritánusi jótett :D

    a berlini túra isteni volt, csak sikerült elkapnom kedves útitársam influenza vírusát, de a tegnapi FTC közlemény azért kiugrasztott az ágyból :DD
  • kaloz174
    #50195
    Valaki azt írta a handball.hu fórumán, hogy Buli győri nevelés.:) Na ja. Temes Berni, Bognár Bogi meg, mondjuk Loki- és akár újvárosi.:)))
    (Mi értelme ennek? A játékosok önálló személyiségek. Ők döntenek, végső soron.)
  • Duby
    #50194
    Az egész folyamatot tekintve én félek tőle, és komoly esélyét látom annak, hogy nem hogy megtisztult volna, vagy legalábbis a megtisztulás irányába fordult volna az MKSZ, és a kézilabdasport, hanem pont az ellentéte zajlott a színfalak mögött, és bezárulni látszik a kör.
    Ha voltak még utolsó mohikánok, azokat végleg kilúgozták a soraik közül, és immár az egész sportág vezetése (és főleg nem csak szakmai, hanem pénzügyi, gazdasági, szervezési) egy szűk érdekcsoport markába látszik kerülni, kvázi teljhatalommal felruházva azt.
    Magyarisztán?
    Bárcsak végre tévednék a trendet illetően, és hozzászólásom paranoiás összeesküvés elméletnek bizonyulna, de csekély esélyt látok erre.
  • kaloz174
    #50193
    A Szeged meccsét én is láttam. Tényleg fantasztikusan játszottak. A meccs napján lélekben nagyon erősek voltak, esélyük nem volt a franciáknak. De jó lenne, ha ezt az erényt a magyar csapatok többször tudnák (tudták volna) mutatni!

    A Fradi akciójához: alapjában véve nekem szimpatikus. Igen, talán hiba volt, hogy nem próbálkoztak másokat is bevonni. Akárcsak Gellén. Kár érte. (A részletekre még nem volt időm, így nem is mennék bele a témába mélyebben.)
    A főállású kapitány a válogatott mellett számomra megkérdőjelezhetetlen alap. Minden más megoldás belőlem ellenérzést fog kiváltani.

    (Ma egyébként éppen lehetőségem volt megnézni az egyik másodosztályú csapatot, a Kispest gárdáját. Bár biztosan verték a siófoki serdülőket, gyengék ők az első osztályhoz. Viszont a Mohács és a SZISE, amelyik csapatokat még láttam, jobb benyomást keltett, azokon a találkozókon, amit Siófokon játszottak.)
  • Isthy
    #50192
    Csatlakozom!
  • Zóanagyvarázsló
    #50191
    Kéretik kizárólag releváns orgánumokra és személyekre hivatkozni! :)
  • primavis
    #50190
    Itt nem, de a NS-ban? -:))
  • Zóanagyvarázsló
    #50189
    Ezt szerintem nem is vitatta senki.
  • primavis
    #50188
    Ahogy irtam, az FTC részéről ez egy megelőző lépés volt. Kényszeriteni az MKSZ-t a tiszta vízre....
  • Isthy
    #50187
    Sztem is annak kéne állnia, de nem az áll... Bár az lehetne benne, hogy az ETO megkereste őket. Kelecsényivel kapcsolatban most még aktuálisabbnak érzem az október 26-án feltett kérdésemet.

    Azután a végén a konklúzióban meg ez áll:
    "A sportág számára a nemzeti válogatottak a legfontosabbak, így azok érdeke és szakmai előmenetele független az egyes klubok érdekeitől."
  • Zóanagyvarázsló
    #50186
    Valamint egyértelművé teszi, hogy a Fradi miért lépte meg a közleményt, nem mintha enélkül nem sejtettük volna, hogy nem csupán a KEB-es találgatásokra ez a felbátorodás. Persze ez a többi pontot még mindig nem védi.
  • Isthy
    #50185
    Azt tudjuk, hogy az ETO megkereste őket KEB esetleges szerződtetésével kapcsolatban. A második mondat pedig mutatja, hogy egyértelműen nem zárkóztak el ettől. Jönnek azzal, hogy KEB nincs itthon és szakmai egyeztetés sem volt. Ez elég sokatmondó számomra...
  • Zóanagyvarázsló
    #50184
    Főállású utánpótlásedzők? Hmm, nem tudom, hogy ez feltétlen szükséges-e, de jól hangzik. Egyszersmind még értelmetlenebbé teszi a mi közleményünket. Ettől persze még lehet majd azon vitatkozni, hogy mely klubhoz kötődnek az állandó edzők - bár erre nem tudom, hogy mennyire leszek kíváncsi.

    A "kapitánykérdésben" adott válaszuk viszont érdekes, hiszen ott szerintem annak kéne állnia, hogy Bøhn úr szerződése nem teszi lehetővé a győri kispad elfoglalását, és természetesen a győri klub sem kereste meg őket. Ugye Kelecsényi az, aki megszavazta a főállású kapitányt, egyszersmind hosszú távú megoldást keres klubjának kispadjára. Valószínűleg tudathasadásról van szó: a szövetségben a válogatott, a klubjánál az ETO érdekeit képviseli. Költői a kérdés: vajon az egyeztetésen mely minőségében lesz jelen?
  • primavis
    #50183
    No lám , az MKSZ amilyen határozott az első két kérdésben, a harmadikban igencsak homályos, elodázó választ ad! Valamit nem tudhatunk!
  • Zóanagyvarázsló
    #50182
    Szerintem az nem is kérdés, hogy mindketten, sőt mindhárman csak az első pontot tartjuk elfogadhatónak. Mindazonáltal a másik két pontban is látok racionális kiinduló alapokat (ezért eresztettem alant bő lére), ha ez nem is jelenti azt, hogy a közlemény következtetéseivel egyetértenék, úgymond ne határolódnék el tőle - főként ebben a formában. Ráadásul mindez csak a saját megítélésünknek is árt, az efféle feszültségkeltéssel pedig végképp nem tudok egyetérteni.
  • Isthy
    #50181
    Én nem osztom ezt a véleményed. Ne legyen KEB még fél évre sem ETO edző, átmeneti megoldásként sem. Kelecsényi azt mondja hosszú távban gondolkodnak, így akkor minek ez az egész szövegelés KEB-ről? Persze lehet parasztvakítás az egész, ahogy már sokszor előfordult itthon. Amúgy ebben pont ugyanazt látnám viszont, mint a Sinka korszakban... Arról nem beszélve, hogy ezzel ugye az "új" MKSZ el is játssza a hitelességét mindazzal kapcsolatban amiről itt már fél éve beszélnek.

    Itt az MKSZ reakciója a dologgal kapcsolatban.
  • Isthy
    #50180
    Az itteni október 26-i, #49919-es hozzászólásomban írtam, hogy sajnos Kelecsényi képviseli a ligát az elnökségben. Fel is tettem ott egy kérdést...

    Sztem igazából az egyetlen jogosnak tűnő felvetés az 1. pontban olvasható, persze az is a záró bekezdés nélkül. Meg ahogy írtad, ez esetben is sokkal jobb lett volna, ha a többi klubbal összefogva, közösen mondják el ezt akár az MKSZ megfelelő szerve előtt.
  • primavis
    #50179
    Szerintem nem zsarolásról, hanem nyomásgyakorlásról van szó. Mind az ETO-nak mind az FTC-nek 5-5 keretbeli tagja van/lehet s ebből a szempontból az FTC a legérintettebb és a legnagyobb hangsúllyal megszóllaló csapat. A többiek egy-két játékossal szerepelhetnek a keretben.
    Előbb tisztázni kellene , hogy a győriek csak a Bl idejére vagy hosszú távra akarnák KEB-et edzőnek? Ha az előbbi , akkor a magyar kézilabda érdeke, ha nem akkor már nem az! Véleményem szerint.
    A második győri csapat illetve az utánpótlás vezető edzők esetében már nem osztom az FTC véleményét. Reklamálni az igazságtalanságot kellene, ha volna/lenne, de a helyzeti előny megteremtése ellen tiltakozni álságos. Nem a győriek tehetnek róla, hogy képesek még egy csapatot indítani s arról sem, hogy ők rendelkeznek megfelelő edzőkkel az utánpótlás csapatokhoz. Kiváncsi vagyok az MKSZ állásfoglalására!
  • Zóanagyvarázsló
    #50178
    Nyilván nagyjából az a háttér, hogy minden szinten komoly a győri túlsúly, először is maguk a csapataik verhetetlenek a pályán és lehetőségeket tekintve is, másodszor a szakembereik és játékosaik ellepik a válogatottakat (nem a felnőttet), harmadszor pedig fiókcsapatot akarnak indítani az NB I-ben. Ha ehhez még hozzá vesszük KEB győri edzőségének veszélyét, valamint azt, hogy a ligát az MKSZ elnökségében Kelecsényi képviselné (ha ez még aktuális terv, ebben talán le vagyok maradva), akkor érthető az indulat, érthető, hogy szólni kell, valóban nem ez a sportág érdeke. És talán nem is a meghunyászkodás.

    Viszont a felsoroltak többségét az ETO megérdemelten harcolta ki magának, a többiek pedig maguk, megérdemelten csúsztak le róla. Mi is. Szóval a közlemény ebben a formában több mint szerencsétlen. Ha mondjuk 7-8 csapat együtt adja ki, akkor legalább azt lehet mondani, hogy többségi vélemény, de így nehéz lemosni az önös érdekek vádját - viszont talán éppen nekik is szólt. Azt viszont kétlem, hogy a Győr a háttérben nem használja ki a maga lehetőségeit befolyása növelésére, hiszen mindenki így tenne. (Kelecsényi elnökségébe választását nem is venném jó néven, jobb lenne valaki konszenzusosabb, nem győri valaki. Hozzáteszem, Vanyust könnyebben elfogadtam, mert ő már X éve bizonyított ebben a sportágban. Na meg az is lehet, hogy a csapatok többsége elfogadja a győri vezetőt, akkor viszont nincs miről beszélni.)

    A fiókcsapatról szólva, ha jogilag el van simítva, akkor nem lehet és nem is helyes azt megakadályozni, ha a rivális előnye nyilván a többiek hátránya is. Személy szerint nem örülnék még egy győri csapatnak a bajnokságban, ha látnék olyan vidéki csapatot vagy patinás fővárosi szakosztályt, melynek hosszú távon lenne jövője az NB I-ben. De nem látok (bár véleményem nem mérvadó, mindenesetre például a Mohács legutóbb sem vállalta, Pécsett pedig van NB I-es férficsapat), így inkább, ha visszafogottan is, de drukkolok nekik.

    A szövetségi kapitányt tekintve nincs kérdés: nem lenne helyes megosztani a figyelmét, és továbbszítani ezzel a klubok közötti vitákat, ráadásul azzal szerződtették, hogy főállású lesz. Ezt akkor is tartom, ha csak pár hónapról lenne szó (Kelecsényi amúgy hosszú távú megoldásról beszélt, név nélkül). Még azzal is egyet tudok érteni, hogy Mocsai helyzete más. A zsarolás viszont nevetséges (pontosabban érthető, de elfogadhatatlan), hiszen a játékosok elengedésére a versenykiírás kötelez, ráadásul azt már láttuk, hogy más klubvezetőnek hogyan sikerült ennek a félig-meddig gyakorlati beváltásával közellenséget csinálnia magából.

    Az utánpótlás válogatottak irányítóit már nehezebb megítélnem. Ha a szövetség szembe ment mindenkivel, esetleg előtte létezett egy más alku, akkor a kritika érthető. Mindazonáltal én nem látom, hogy kik lehettek volna alkalmasabb szakemberek (mert amúgy a választások nekem jónak tűnnek, mi több, Róth kinevezését borítékoltam és elvártam), és szerencsés-e éppen nekünk követelőzni ennek kapcsán, hiszen Golovin Vlagyimir másodedzősége nem volt egy sikertörténet. A saját utánpótláscsapatainknál még kevésbé tudom megítélni a saját embereinket, mert kevés korosztályos meccsre jutok el, de a látottak alapján a válogatottak nem biztos, hogy felmerülnének bennem.

    Egyszóval: semmiképpen nem jó az, ha egy csapat minden téren túlsúlyra jut, és az MKSZ ezt megtámogatva még meg is kerüli a többieket. De amit konkrétan összehordtunk, annak a többsége nem néz ki túl jól, azzal önmagában nehéz egyetérteni, sőt nehéz nem határozottan ellenvéleményezni. Összességében azt hiányolom, amit a Gellén-féle eseteknél, hogy a klubok képtelenek összefogni, közös álláspontot kialakítani, és egyéni akciókra van (?) szükség, hogy ki legyen mondva, amit ki kell. (A hozzászólásokba egy pár perc erejéig belenéztem - hát, ma sem teszem be oda többé a lábam.)
  • Isthy
    #50177
    A Fradi közleménye

    Az 1. ponttal csak egyetérteni tudok. Bár az utolsó mondat a játékosok elengedéséről elmaradhatott volna.
    A 2. ponttal kapcsolatban azt gondolom, hogy fura dolog ez. Nem tudom mennyire lenne független és "elhatárolt" csapat a tervezett másik győri együttes. Mert a dolog elég érdekes. Ez egyértelműen az MKSZ felelőssége, hogy miként dönt felőlük. Lehet ennek a csapatnak KCS lenne az edzője?
    A 3. pont megint az MKSZ felelőssége annyiban mindenképp, hogy semmilyen szakmai egyeztetés nem előzte meg a váltásokat. De elvileg lehetne a 2 utánpótlás csapatnál győri kötődésű edző, ha ők vezetik legjobban a csapatokat. Ez sztem ne legyen kizáró ok a kinevezésüknél.
  • Isthy
    #50176
    Így a románok megnyerték a tornát, mi pedig másodikok lettünk. Ez volt várható, bár kicsit más forgatókönyvvel. Kíváncsian várom majd KEB értékelését.
  • Isthy
    #50175
    Kijár a gratuláció a Picknek!
    Mivel egy meccset se láttam a hétvégén, így csak az olvasottakra tudok hagyatkozni. Az első félidő második felében fordítottak a szegediek és a szünet után végig vezetve nyertek. Ami nem kis szó, mert egy BL Final Four esélyes csapatot győztek le. Így még maradt halvány reményük a továbbjutásra.
  • Isthy
    #50174
    Ahogy korábban a #50154-ben leírtam, sztem lesznek is variálások a keretben. Miután nemrég hazaértem Debrecenből átnézve a góllövőket és elolvasva cikkeket úgy látom voltak is cserék rendesen, mindenki lehetőséget kapott. Amit gondoltam megvalósult. Sztem KEB nem akarta megbontani a csapatát nagyon az első meccsen, mert látott lehetőséget a győzelemre. Nemrég olvastam is valahol, hogy nyilatkozott valami ilyesmit valamelyik oldalon. Meg lehet már csak presztizsből is, mert ugye a román-magyar mindig ilyen meccs.
  • primavis
    #50173
    végeredmény: 37-18!
  • primavis
    #50172
    a 45- percben Románia_Szerbia 30-13!!!
  • primavis
    #50171
    háát szerepeltek ma a tegnap hiányzók is. Igaz , Szucsánszki kivételével nem túl fényesen.
  • primavis
    #50170
    végeredmény: 33-37. Kiváncsi vagyok, hogy ki játszott ma. Az hogy hogyan az látszik az eredményből.
  • primavis
    #50169
    a lányok viszont hátrányban vannak az első félidő után: 17-22!
  • Breki33
    #50168
    Mekkora meccset játszott a Szeged
  • kaloz174
    #50167
    Görbe, szerencsére, jobban van:
    Íme
  • kaloz174
    #50166
    Lehet, hogy türelmetlennek tűnök. Ám pontosan azért vártam volna új elemeket, mert most nincs tét, viszont igen, nekünk most van időnk.

    Egyébként még lehetnek ilyenek, akár ezen a tornán is. Remélem, lesznek is. Meglátjuk.
  • Isthy
    #50165
    Ja és Voina meg nyilvánvalóan azért cserélgetett annyit, mert kereste a kiegészítő embereit a VB-re. Neki már kevés ideje van.
  • Isthy
    #50164
    Mint ahogy az előbb írtam, sztem változhat is majd a keret és ebből éppen Szekeres ki is eshet. Talán éppen Hornyák Dóra miatt, aki elöl is komolyabb veszélyt jelent. Ő is ott van KEB jelöltjei között.
  • Isthy
    #50163
    Már bocs, de sztem eléggé türelmetlen vagy. Valamint én nem degradálnám le a mai meccset, csak mert nem cserélgetett be újabb embereket. Sztem a válogatott építése nem csak abból áll, hogy berakosgatom egyből az újabban behívottakat. Amúgy meg ez a sikerélmény nem kicsit segít a csapat építésében is. Nem szerkezeti átalakítás és variálás, de pl. mentálisan bizony számít. Ez volt a 3. meccse és még elég hosszú út áll előtte. Biztos vagyok benne, hogy van egy koncepciója ami mentén dolgozik. Lehet most a "régieket" akarja megtanítani arra a játékra, amit ő elképzelt - mert lát bennük potenciált - majd hozzájuk (a "maghoz") illeszti be a többieket. Miközben lehet majd változik a "mag" is, sőt netán bővül majd. Ezzel együtt bővül majd a csapat repertoárja és taktikája is. Ne akarjunk már mindent azonnal, hagyjuk már dolgozni...
  • Zóanagyvarázsló
    #50162
    Szekeres az első félidőben borzasztóan gyengén teljesített, a szünet után már jobb volt ő is.

    Mondjuk ez is igaz, talán leginkább idő kéne összeszoktatni a válogatott hármas védőit. Igazság szerint NB I-es szinten nem tartom rossznak a védekezését, csak annyira jónak azért nem, hogy a támadás gyengeségét ki tudná pótolni, és az összkép válogatott szintűnek tűnjön. De kívánom, hogy 10 év múlva a magyar Tonje Larsen néven emlegessük! :) Végül is az adottságai elvben megvannak hozzá. Egyelőre Tomorit, Szűcs Gabit, a két Hornyákot, Szabó Valit és Cifra Anitát is szerencsésebbnek tartom ebből a szempontból, de - mostanában már? :) - nem kapok hidegrázást, ah meglátom a keretben.