61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #50282
    Volt egy hír. Nem annyira érdekelt, mert EHF szülinapról szólt, valamint Andorka Sándort dicsőítette.
    Találtam róla egy "brossúrát".
    Ami azt illeti, felsoroltak pár legendát, de csak 1 játékos kapott 1 teljes oldalt, úgy látom:

    ő pedig nem más, mint Boki volt. (48. oldal)
  • kaloz174
    #50281
    Szurkolhatunk, még akkor is, ha nem lesznek ott a mieink.

    Lesz közvetítés bőségesen.
  • Isthy
    #50280
    Mivel már csak 2 nap van hátra a kezdésig, egy kis tájékoztatás.

    A női kézilabda világbajnokságon három új szabály is lesz:

    - Egy csapat 16 főből áll. Ezt már korábban bevezették a BL-ben és a magyar bajnokságban is, de a VB-ken újdonság.
    - Meccsenként egy edző háromszor kérhet időt. Három darab kis zöld táblát kap az edző, rajta nem T, hanem 1, 2, 3 számok. Egy félidőben legfeljebb kettő, ezen belül a mérkőzés utolsó 5 percében legfeljebb 1 alkalommal lehet időt kérni.
    - A mérkőzések szünete nem 10, hanem 15 perc, a televíziók kérésére (persze mert így több reklám fér bele).
  • Isthy
    #50279
    A #50275-ben leírtam, hogy miért nem voltak ott Újvárosban.
  • kaloz174
    #50278
    Vannak portálok, amiktől nem várom, hogy kiemelt kézis eseményeket kiemelt eseményekként is kezeljenek, tehát tőlük elfogadható pl. az MTI hír átvétele.
    (Mert lehet, hogy elfogult vagyok, de úgy gondolom, hogy egy sokszoros magyar válogatott, stb., hogy ne soroljam fel az ismert címeket, titulusokat, búcsúmeccse, kézis berkekben, kiemelt esemény.)
    Vannak azonban oldalak, vagy akár magukat sportcsatornának nevező TV-k, amiktől elvárna a kéziszurkoló kicsit nagyobb törődést.
    A handball.hu saját magának vívta ki ezt a rangot, így elvártam volna tőlük is, hogy a helyszínről tudósítsanak. (Nem ismerem a programjukat, biztos megvolt az oka, hogy nem jöttek el. Azonban ez mégsem csökkenti hiányérzetemet.)

    Na de ennyit erről. A búcsúmeccs, szerencsére, ettől függetlenül, igazi gála volt. (Lehet, hogy az előbb nem fogalmaztam elég pontosan. Természetesen azokra céloztam, akik el tudtak volna jönni, de mégsem tették.)

  • Isthy
    #50277
    Ilyen a helyzet mostanában egyre több helyen. Ahol nincs pénz vagy egyre kevesebb ott gyengül a csapat. Ahol meg van pénz ott meg minden megengedett...
  • Isthy
    #50276
    Az egész ügyről már leírtam a véleményem, nem ragozom tovább. Ahogy írtam is, jobb lett volna ha ti is egyeztettek a többi klubbal és úgy adtok egy közös közleményt.
  • Isthy
    #50275
    Sztem is erre gondolt.
    Én konzultáltam Ildivel még a hét elején és mondta, hogy hétfőn repülnek Brazíliába, így nem tudnak jönni szombaton, mert készülődnek, pakolnak stb.
    Na igen, vannak akiknek semmi sem jó, csak az ő csapatuk cikkei mindenütt...
  • Zóanagyvarázsló
    #50274
    Szerintem csak általánosságban tért ki rájuk a sok átvett anyag miatt. Ami abból is következik (és éppen ezért jó is), hogy mostanában szaporodnak a neten fellelhető kézis interjúk, anyagok, az egye klubok szurkolói pedig képesek sírni, ha az ő honlapjukról nem kerül át a hír, ugye mindenki elküldi nekik. Egy bizonyos napi cikkszám fölött munka mellett nyilván nehéz saját anyagokat gyártani. Annak pedig szerintem nem sok jelentősége van, hogy egy-egy hivatalos bejelentés az MTI-t megjelölve forrásként kerül-e ki. Ez persze nem jelenti azt, hogy a minél több saját anyagot nem fogadja szívesen az egyszeri szurkoló.
  • Zóanagyvarázsló
    #50273
    Beígért mai közleményre reagáltam.
  • Gabess8
    #50272
    Ha jól értem akkor azt kifogásolod, hogy a Handball.hu nem volt ott. Mert amit én ez ügyben tudok az alapján ez érthető, sőt az lett volna meglepő ha ott vannak.
  • Gabess8
    #50271
    "A fejleményekről szólva, a mai közleményünk győzelemnek színlelt visszavonulásnak tűnik, bár sok egyebet aligha tehettünk volna."

    Lemaradtam, részleteznéd.
  • Zóanagyvarázsló
    #50270
    (bánhatja, aki kedvelte Boki játékát, becsülte a legutóbbi magyar BL-győztes csapatot, és nem vette a fáradtságot, hogy elutazzon a helyszínre)

    Részemről bánom is, de sajnos nem állt módomban. Ennyiből örülnék is, ha még egyszer visszatérne, akkor a következő búcsúról talán nem csúsznék le

    A fejleményekről szólva, a mai közleményünk győzelemnek színlelt visszavonulásnak tűnik, bár sok egyebet aligha tehettünk volna. Szóval csak reménykedni lehet: a pályán jól jövünk ki mindebből, valamint lesznek még következményei a problémafelvetésnek. Viszont az MKSz-től semmiféle ún. garanciát nem tudok komolyan venni. Ha hiteltelenségről van szó, nem kell a szomszédba bennünk rekorderekért, de nálam még mindig, pontosabban újra ők jelentik a legalját. Ez pedig - hadd hangsúlyozzam újfent, mert nem érdemlik meg, hogy csak egyszer is elmulasszam - a magyar mezőnyben tényleg nagy bravúr.

    Sopronyi Lokiból való távozása aggasztó (sajnos, ha jól sejtem, a BL-ben nem léphet idén pályára), de ez már borítékolható volt, amióta Köstner elismerte a megkeresést. Ivett légióssá válásának jobban örülök, Franciaországba szerződésével minden érintett jobban járt.
  • kaloz174
    #50269
    A Loki háza-tájáról:

    Sopronyi is távozik

    Nagyon nehéz helyzet kezd ott is kialakulni. Kár érte.
  • kaloz174
    #50268
    Érdekes dolog ez. Mint ahogy több helyen megfigyelhető, sajnos, az általam nagy sokra tartott handball.hu esetében is, egyre több az "idegen" anyag az oldalakon.
    Olyan, amit csak át kell venni. (MTI, klubok, helyi TV-k, stb.) Nem tudom, meséltem-e, hogy egy bizonyos témában megkerestem pontosan ezt a csatornát. Írták, hogy nagyon szívesen leadnak róla anyagot, csak ehhez meg kell kapniuk a helyi TV összeállítását...
    Ha megnézed az MKSZ oldalán ajánlott videóikat, mind ilyen. Nem ők készítették, valószínűleg csak átvették őket. Arra sem figyelve, hogy legalább némi egyensúlyt mutassanak. Nem érdekes, nem került pénzükbe nyilván, legalábbis közvetlen költségbe. Még azt sem lehet mondani, hogy nem érdekli a szurkolókat, legalábbis a jelenleg éppen legnagyobb klubok szurkolóit...
    Igaz, az etika valahol sérül...De ez ma már nagyon sokad rangú szempont...

    Boki pedig "csak" visszavonult. A gála, amit egyébként nagyon jól sikerült megrendezni (bánhatja, aki kedvelte Boki játékát, becsülte a legutóbbi magyar BL-győztes csapatot, és nem vette a fáradtságot, hogy elutazzon a helyszínre) már nem olyan szenzáció, mint más, botrányos események...

    Köszönöm Bokinak innen is! Na és nagy gratuláció ehhez a csodálatos pályafutáshoz. A vele született géneken keresztül erős egyéniség kellett, kell hozzá. Olyan, ami kevesekre jellemző, amit kevesen tudhatnak magukénak.




  • Isthy
    #50267
    A Sportklub a kézi magazinjában kb. 30 mp-et szánt Bokira...

    Ez pedig a DigiSport 3 perce:

    Boki

    Mi is szerepelünk benne a nézőtéren
  • Isthy
    #50266
    MKB Veszprém-Füchse Berlin 24-33 (10-15)

    Az első félidő végét nagyon elrontotta Veszprém. Utána még sikerült visszajönni 2 gólra, de azután ismét jöttek a hibák. Sajnos Terzics korai kiválását nem tudták pótolni. Ami viszont nagyon feltűnő volt, hogy az egész meccsen abszolút nem volt szélsőjáték. Nem játszották meg őket, mindent középen erőltettek. 15 technikai hiba és eladott labda, ez sok. A németeknél ez 7 volt. A németek lőttek 6 leindításgólt, az MKB sajnos egyet sem. Mindezeknek együttesen volt a következménye ez a sima vereség.
  • Gabess8
    #50265
    Pláne, ha még színes lenne, na de ne legyek telhetetlen így vasárnap délután. Igen itthon is követendő példa lehetne, azt is szívesen nézném!
  • Isthy
    #50264
    Az egyik reményed már valóra vált. Az m1-en a hétvégi Telesportban most volt megemlékezés Bokiról, interjúkkal és képekkel, videóval a tegnapi búcsúztatásról kb. 7-8 percben.
  • Isthy
    #50263
    Kézinaptár német módra

    Nem is rossz! Nálunk is lehetne ilyen! Ráadásul két ismerős játékos is szerepel benne.
  • Gabess8
    #50262
    De gyorsan kitaláltad hát persze, hogy Ő rá pont nem gondoltam...
  • Gabess8
    #50261
    Hallod e, ez túl finom volt és Nőies, egyébként kerek ez már szerintem...
  • Gabess8
    #50260
    Miért ki akarja, hogy látható legyen????
    Szerintük elég, ha azt látja a nagyérdemű, hogy ma játszik valamelyik csatornán a labdakergetők LC - a falábúak FC -vel, hát nem elég ez????
  • Mse
    #50259
    a sportklub hétfői kézimagazinjában lesz állítólag valami Boki búcsúztatójáról... de a TS sporthétbe, meg a Duna TV-s heti sportösszefoglalóba is igen csak illő lenne megemlékezni az ország legjobb női kéziséről :), remélem lesz is benne. vajon a sport tv-ken, digisporton megjelenik akár hír formájában is ez az esemény?
    (ha már élőben egyik sportcsatornát sem mozgatta meg a program, szégyelljék magukat...)
  • Isthy
    #50258
    Csak egyet tudok érteni veled
    Te kis nyelvújító Tegnap is csak úgy tolongtak a sportcsatornák Boki búcsújának közvetítéséért... Gondolom akik nem voltak ott a helyszínen, nem tudtak választani, hogy melyiken nézzék...
  • Mse
    #50257
    az MKSZ is elviktorizálódik :D (most jutott eszembe a szó :)) csúnya Digi a magyar nép ellensége, nem adja ingyen a közvetítést... üzleti érdekét tartja szem előtt, egy vállalkozás, hallatlan... (egyébként mintha lett volna mostanában egy döntés, pont az MKSZ-től ahol ők sem a szurkolói elvárásokat, így a közérdek elvárásait vették figyelembe, hanem szépen az üzleti érdekeiket, meg másokét..)

    én meg nem látom a sportklubot, de arról egy szót sem olvasok a megnyilvánulásban...

    demagóg és visszatetsző duma, nem így kellene láthatóvá tenni a sportágat...
  • Isthy
    #50256
    Még nincs közvetítés

    A Digi úgy fest egyelőre beintett... Na nem mintha más csatornák annyit közvetítenének kézilabdát. Pedig van sportcsatorna rogyásig.
  • Isthy
    #50255
    Nagyon jó volt Boki tegnapi búcsúztatása

    Kis hiányérzetem azért van: a szurkolók nevében nem szólalt meg senki és talán a végén Boki is szólhatott volna pár szót. Bár tudom, hogy ő nem szeret szerepelni.

    Köszönünk mindent Boki! Sok sikert a továbbiakban az akadémián!
  • kaloz174
    #50254
    Szomorú, hogy ilyen gyorsan csalódást okozott az új vezetés. Jelenleg úgy érzem, kezdek szkeptikus lenni, egyre inkább hidegen hagynak ezek a dolgok. Ez nem annyira közöny, sokkal inkább a tehetetlenség érzése.

    Ma azonban biztos, hogy nem érdekel ez a csúf történet.

    Sokkal inkább Boki búcsúmeccse foglalkoztat.
    Egy nagyszerű generáció legendás képviselőivel fogunk újra találkozni, a mai csapat és a fiatalok társaságában.

    Programvázlat.
  • Zóanagyvarázsló
    #50253
    Annak én is kettőzött erővel szurkolok: szeretném látni a Kelecsényi-Vetési-Borsos brancs arcát, amikor megkapják a jó hírt. (Miért érzem azt, hogy erre nem csupán én gondoltam? :) Végül is a reménybeli BL-döntő után lenne majd' két hét, annak elégnek kellene lennie.

    Persze az is igaz, hogy akkor az éppen általunk is kivívott rájátszást is törölni kellene, de nem hiszem, hogy ha mindenki benne van, akkor ezt ne lehetne megoldani. Csak itt megint előkerülhetne elvben majd: miért vegyék komolyan a klubok a válogatottat, ha az MKSz sem teszi? (És még az ETO akarta - akkor még Vanyussal - a rájátszás elhagyását, csak és kizárólag a válogatott érdekében. Változnak az idők :)
  • Isthy
    #50252
    Számomra már eléggé kereknek tűnik a dolog. Többen is vannak akiknek a megnyilvánulásai megkérdőjelezhetőek. Igen, nagyon finoman fogalmaztál.

    Ha már az előbb a drukkolásról illetve szorításról esett szó... Tudjátok én miért szurkolok most már még sokkal jobban? Hogy a VB-n úgy alakuljon a sorrend ami nekünk azt jelentse, hogy játszhatunk még tavasszal az olimpiai kvalifikációs tornán.
  • Zóanagyvarázsló
    #50251
    Kikerekedik? Én már nem tudom, hogy higgyek-e közülük bárkinek is. Az a legfélelmetesebb az egészben, hogy szinte bármely variánsában hihető a történet, de a magyar kézilabdára és vezéreire nézve mindenképpen kínos. Ej, de finoman fogalmaztam!
  • Isthy
    #50250
    KEB norvégiai nyilatkozata

    "De ami arra késztetett, hogy igent mondjak, az tulajdonképpen az a tény, hogy a szövetség (MKSZ) és a klub is arra kért, hogy fogadjam el ezt az állást."

    Szépen lassan kikerekedik a történet...
  • Zóanagyvarázsló
    #50249
    Azt tudom. Azt viszont már nem, hogy ez segít-e rajtam - vagy egyáltalán bármin.
  • Isthy
    #50248
    Kedden sajtótájékoztató lesz, akkor megtudjuk a Fradi álláspontját.
  • Zóanagyvarázsló
    #50247
    Én már nem is tudom, hogy lenne a helyes és erkölcsös lépés a Fradi részéről. Tényleg nem. Nem érdekel ez az állandó kavarás, az MKSz hiteltelen aknamunkája, marad nekem a klubom. És még lehet (értsd: biztos), hogy így is engem érdekel jobban a válogatott sorsa, mint az elnökség egynémely tagját - vagy az immár tényszerűen hazudozónak számító szövetségi kapitányt.
  • Isthy
    #50246
    Csak nem a "klubotok" névadó játékosára gondoltál?
  • Isthy
    #50245
    A hétvégi - elég karcsú - tv-s program:

    MKB Veszprém KC - Füchse Berlin
    Férfi Bajnokok Ligája, B-csoport - Veszprém
    2011.11.27. vasárnap 16:45 DigiSport
  • Gabess8
    #50244
    Elmérgesedhet, de nem fogják megtenni mert nem tudnak összefogni, és ugyebár mindannyian tudunk neveket ki miért vannak válogatott...
    Azért az remélem, ezek után a Fradi a szabály ellenére megteszi, hogy nem engedi a játékosokat a válogatottban, és remélem a többi csapat is tesz lépéseket ez ügyben...
    Én továbbra sem tudok drukkolni a BL győzelemért, illetve semmilyen győzelemért a csapatnak, de ha nem nyernek egy játékost sajnálni fogok Ő megérdemelné!!
  • Zóanagyvarázsló
    #50243
    Keveset voltam netközelben a napokban, az győri edző kinevezése is távirati hírként ért. Azért nagyjából azóta tájékozódtam, és azt kell mondanom, hogy alapvetően ugyanaz a bajom közleményünkkel, mint korábban, de most már azt mondom, hogy annak minden hibája ellenére is jobb, hogy kinyitottuk a szánkat, és nem maradtunk csendben. Akármennyire is nem szeretem a feszültségkeltést, a szőnyegalásöprést sem tartom többre. Ráadásul abban is határozottabbá vált a meggyőződésem, hogy azok a bizonyos említett "racionális kiindulóalapok" bizony erősen meg fognak mutatkozni. Persze az ETO helyzetében bármit is nehéz úgy csinálni, hogy mindenkinek megfeleljen, de ez a helyzet felelősséggel is jár; ha szomorú tény is, hogy a magyar kézilabda korábbi zászlóshajóiként a Fradinak és a Dunaferrnek is megvoltak a maguk súlyos mulasztásai.

    Szégyenletesnek találom, hogy a norvég a válogatott élén (hiszen a nyilatkozatok alapján kenyértörés esetén az ETO-t választotta volna), Kelecsényi pedig az elnökségben maradhatott. Az új MKSz meg is szerezte első osztályzatát, mely "természetesen" nem lehet más, mint elégtelen.

    Mindezt csak azért tartottam fontosnak leírni, mert bár a korábbi mondataimat külön-külön mind tartom, összességében változott annyit a kép, hogy - a közleményünk kritikáját megtartva, a válogatottba való elengedések körüli ügyetlen kommunikációt inkább nem is kommentálva - ezen az úton úgymond megkövessem a saját vezetésünket, mert a kelleténél szigorúbb voltam velük. Valamint KEB és a szövetségi elnökség esetében is illendő volt leírnom a véleményemet: ha eddig bizalmat, tiszta lapot kínáltam itt, akkor a csalódásomat is illik megemlíteni. (Jó kérdés, hogy tényleg elmérgesedhet annyira a helyzet a válogatottnál, hogy egyes játékosok, a kialakított helyzet mellett valóban keresni fognak ürügyet a távollétre. Remélem, hogy nem, de egyre nehezebb lenne bárki fölött is pálcát törnöm. Ezt persze nem csupán a mostaniak miatt mondom, hanem az élet más területén szerzett, de jó analógiának számító tapasztalatok alapján.)

    Az ETO BL-győzelméért természetesen továbbra is szorítok, de nem színjáték lenne tagadnom, kevésbé tudok őszintén lelkesedni efféle tehertétel után. Az pedig már egy hosszabb történet, hogy az évek során a válogatott iránti lelkesedést is erodálják a sok kavarással - melyek sokkal fájóbbak bármiféle kudarcnál. De mindenre van gyógyír.