61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • primavis
    #50324
    egy forintért eladó a Loki!
  • primavis
    #50323
    a csoportkörben a három rivális egyikétől remélhetőleg megszabadulunk, a másik kettő meg essen ki az egyenes kiesésnél, s minden OK!-:)))
  • Zóanagyvarázsló
    #50322
    Na igen, ez már csak olyan, hogy nagyobb előnynél könnyebben engednek a fáradtságnak, így ellazsálják, utána viszont, ha már kevesebb az erő, nehezebb újból felállni. Szóval én inkább úgy mondanám, hogy ez éppen nem annyira fekete és fehér, mint sok esetben a ki hagyta a másikat annyira játszani amennyire kérdéskör.

    Mindenesetre én már direkt nem számolgatok, nem idegesítem magam a nyolcaddöntőkig. Az még rendben van, hogy egy általunk megtisztelt világversenyen szurkolok amúgy semlegesen meccsen a kedvező végeredményért (francia-svéd meccs, ugye), de hogy itt egy komplett, kétséges valószínűségű menetrendnek kelljen úgymond alárendelni a sportélményt, amikor az egyenes kieséses fázisban is lehet még kellemes vagy kellemetlen meglepetés, ahhoz már nem fűlik a fogam.
  • Breki33
    #50321
  • primavis
    #50318
    + Hornyák, Bognár
  • primavis
    #50317
    no lám egy ex-debreceni csapat: Kiss, Juhász, Bulath, Bogdanovics, Szabó V, Sopronyi, Csáki.....mind eegykori vagy jelenlegi válogatott kerettag!
  • Isthy
    #50316
    Csáki is eligazolt

    Sajnos úgy fest a Loki egyre jobban csúszik lefelé a lejtőn...
  • Krita
    #50315
    halihóó!! lehet szavazni kéilabdásokra is az év magyar sportolója választáson!!
    hajrá kézisek!!
    http://sportcsillagok.hu/hu/szavazas/
  • Isthy
    #50314
    Remélem a norvégok a montenegróiak elleni meccset sem érzik majd vérre menő csatának. Mert akkor meszeltek a német csoport elsőségnek a montenegrói győzelemmel. De sajnos ennek nem sok esélye van, nem akarnak a norvégok csoport harmadikok lenni. Pedig az nekünk jó lenne, ha ők vernék ki a spanyolokat. A németeket meg hátha megtréfálnák a hollandok vagy a koreaiak. De mindennek én már semmi esélyét nem látom.
    Sztem nem fáradtak el Popovicsék, csak ellazsálták a végét, mert már a kezükben érezték a meccset. A következő 2 meccsükön pihenhetnek kicsit többet a kezdők és sztem fognak is. Ráadásul most 1 nap szünet is lesz nekik, ugyanúgy ahogy a norvégok elleni meccs előtt is.
  • Isthy
    #50313
    Angola pedig 28-24-re verte Izlandot... Sztem ezzel Angola lesz a csoport 4. helyezett és Izland pedig mehet az Elnöki kupába.
  • Zóanagyvarázsló
    #50312
    Ha németek csoportelsők lesznek, az 90%-ban a norvégok sara lesz. A tegnapi csoportrangadó második félidejében nem éreztem, hogy a norvég (pontosabban izlandi, hogy a gondolatmenetedet folytassuk :) kapitány vérre menő csatának tekinti az összecsapást. Szerintem ha csak Löke fennmarad a második félidő nagy részére (hogy másokról ne beszéljünk), már akkor is nyerhettek volna. De persze tényleg nem voltak rosszak a németek, csak éppen vb-esélyesnek továbbra sem tűnnek, csak sajnos negyeddöntő-esélyesnek.

    A montenegróiaknál viszont mintha azt éreztem volna, hogy fejben vagy fizikailag elfáradtak a végére. Mondjuk ha most még nem is, de hosszú távon az éremesélyeiknek ez lehet az elrontója, kevés alkalma lesz pihenni a kulcsjátékosoknak.
  • Isthy
    #50311
    Az oroszok simán verték a spanyolokat. 5-5-ig tartották magukat az ibériaiak, azután elléptek az oroszok és a félidőben már 5 góllal vezettek. A szünet után néha volt 7 gól is az oroszok előnye, de 4-nél közelebb sosem engedték a spanyolokat. Igazából az oroszok is sok hibával játszottak, de így sem volt esélyük a spanyoloknak. Jó ez az orosz csapat, a csoport elsőségük borítékolható. A címvédésre is simán megvan az esélyük.
  • Isthy
    #50310
    Szerencsére túl nagy volt a veszprémi előny a szünet előtt, így a végére sem lett probléma A Kielce meg otthon megverte a Berlint nem kis szívességet téve nekünk.
    A Pick is szépen küzdött, de másodszor már nem sikerült a nagy bravúr.

    Ma ugyan kikaptak a németek a végét "ellazázó" montenegróiaktól, de sajnos így is valszeg ők lesznek a csoportelsők. Sajnos tegnap az izlandiak - pontokat elvéve Montenegrótól - megásták az olimpiai selejtezős álmaink sírját. Bizony már nem először okozzák a vesztünket, emlékezzünk csak bizonyos Arnardsson és Vidarsson urakra 8 évvel ezelőttről...
  • primavis
    #50309
    A Veszprém megismételte a berliniek elleni második félidőt.
    Anői VB-n a Montenegró megverte a németeket s ebből is látszik, hogy nem a németek nyerték meg a tegnapi meccset, hanem a norvégok vesztették el!
  • primavis
    #50308
    Na a svájci bírók úgy gondolták láthatóan, hogy Koppenhágában fújnak!
  • primavis
    #50307
    Jó egyéni teljesitmények voltak, jó - pláne szép - játék viszont igen kevés! Igaz, az elején vagyunk a VB-nek, de ennél többet vártam több csapattól is. A spsnyolok megmutatták, hogy hogyan kell hatékonyan semlegesiteni ezt a holland csapatot, illetve a stílusát. Ezt kellett volna mi is tegyük a tavaly, hiszen minden mai problémánk a tőlük elszenvedett vereség következménye.
  • kaloz174
    #50306
    Sajnos, a hollandok esélytelenek voltak, a mutatott teljesítmény alapján.
  • Isthy
    #50305
    Sajnos a spanyolok simán nyertek 34-27-re, így minden számunkra fontos mai meccs kedvezőtlen eredménnyel zárult.
  • kaloz174
    #50304
    Nem szeretnék vészmadárkodni, de mintha távolodnánk még a csodától is.
    A németek mára nagyon felszívták magukat, a norvégok - önmagukhoz képest - csalódást okoztak.
  • Isthy
    #50303
    Ahogy nézem van meglepetés ma bőven. Sajnos nekünk nagyon nem jó eredményekkel...
    A románok alig bírtak Tunéziával, csak 30-28-ra tudtak nyerni, úgy hogy az afrikaiak többet vezettek a második félidőben.
    Azután az izlandiak legyőzték Montenegrót 22-21-re. Na ez egy komoly pofon volt nekik és sajnos nekünk is rossz eredmény. Most meg a németek verték 31-28-ra a norvégokat újabb nekünk kellemetlen meglepetésként. Amúgy megérdemelten nyertek a németek, ezt az egy meccset láttam eddig. Még az kell, hogy este a spanyolok is simán verjék a hollandokat és akkor teljes lesz a fekete leves számunkra...
  • Breki33
    #50302
    Érik a meglepetés?
  • Breki33
    #50301
    köszönöm szépen mindenkinek igyekszem :-)
  • kaloz174
    #50300
    Egy kis lézershow, ha már úgyis advent:)
    (Vajon hogy' kerültek Sz.battára Böbe és Boki?)
  • kaloz174
    #50299
    Mielőbbi gyógyulást neked!
  • Isthy
    #50298
    Mihamarabbi gyógyulást!
    Sajnos egyre több csapatnál olvasni fizetés elmaradásokról... Miközben a senkiházi falábúakba öntik a milliárdokat
  • Isthy
    #50297
    Én is úgy gondolom, ahogyan az a valaki megjegyezte. Ginnek sztem is ez az utolsó idénye.
  • Isthy
    #50296
    Nagy Laci a "brossúrában" is szerepel több képen is.
  • Breki33
    #50295
    Bocsánat, csak kicsit lebetegedtem és most itthon gyógyulgatok.

    Amúgy a korábban itt írt dolgokra rákérdeztem és sajnos igazak a hírek a játékosok több hónapja nem kapnak rendes fizetést állítólag a szponzorok nem fizetnek. Azt is rebesgetik, hogy a polgármester aki menő vállalkozó venné át a klubot, de ezt csak pletykaszinten mondták nekem.
  • kaloz174
    #50294
    Aktuális VB-közvetítések:

    2011.12.03. 20:15
    Norvégia-Németország

    2011.12.03. 23:00
    Hollandia-Spanyolország

    2011.12.04. 01:00 - felvételről
    Montenegró-Izland
  • kaloz174
    #50293
    A VB pedig, állítólag, elkezdődött. (mennyire nem vagyok képben!) Se időm nincs rá, se túl sok érdeklődésem nincs felé.

    A napi hírekhez annyit, hogy a pályázatok (TAO) eredményhirdetése is megvolt. A szövetség oldalán fellelhető a lista. (2 dolgot nem tudok. Mi volt a szempont a benyújtásnál és az elbírálásnál, a másik pedig, hogy ezek az összegek mikor állnak a csapatok rendelkezésére. Tudom, utána lehetne olvasni. Majd...)
  • kaloz174
    #50292
    Pedig érdekes lett volna a tudósítás, mert a Siófok figyelemre méltóan szoros meccset játszott a Szekszárd otthonában. (Már nem először fordul elő, hogy elmennek oda csapatok, akik azt gondolják, elég oda csak elutazni, aztán igencsak megizzadnak a 2 pontért.)
    Az eredményből ítélve egyébként a Szekszárd sokat javulhatott, pl. a siófoki produkcióhoz képest, mert itt - igaz, kupameccsen voltak itt legutóbb - akkor nagyon vérszegények voltak. Valami "motívációs bázis" gondjuk lehetett.
    Az újvárosi csapat lejátszotta a kötelező meccset a jelenleg sokszorosan jobb feltételek mellett dolgozó ETO ellen. Szeretném remélni, hogy jó gyakorlás volt, az viszont nem tetszett, hogy sok volt a technikai hiba a csapat játékában.
    Sajnos, mint ahogy jeleztem, voltak szép számmal hiányzók. Remélem, ezek közül a játékosok közül a többség a köv.héten már Gulyi rendelkezésére áll.
    Szomorú, de ez nem mondható el junior kapusunkról, aki csuklótörést szenvedett, pedig, mivel Pisák Reni sem volt a keretben, Győrben debütált volna, a felnőtt csapatban. (Nagyon ügyes játékosnak tartom. Nagy szerepe van abban, hogy a juniorok kimondottan szép eredményeket érnek el saját bajnokságukban. Mielőbbi gyógyulást neki!)
    A meccs túl sok említést nem érdemel, max. érdekesség, hogy Gin majdnem végigvédte. Mint ahogy valaki meg is jegyezte, most játszottak utoljára egymás ellen Dettiékkel, ha minden igaz. (Kellett ez nekem, enélkül is folyamatosan ez a dal forog a fejemben.) Mondhatni: barátságos találkozó volt. Közben jobban izgatott a szekszárdi eredmény...
  • kaloz174
    #50291
    Látszólag csökönyösen visszatérve ehhez a hírhez, azért elképeszt, hogy miközben a kiadvány szerkesztői 20 év legkiemelkedőbb női kézijátékosaként Radulovics Bojanát emelik ki, addig a Szövetség küldöttségében a képeken (jó, tudom, kapott valami házi díjat, fogalmam sincs, miért) id.Andorka villog.
    (Maga, az EHF is érdekesen kezelte az eseményt, mert pl. ffi játékosok, többek között NL., felvillan a videón, ami az eseményt idézi, ugyanakkor a legendák egyike sem...Legalábbis én nem vettem őket észre.)
  • Isthy
    #50290
    Mától beindul a VB "nagyüzem" a Sport1 és a Sport2-n, naponta 2-3-4 meccset adnak majd. A közvetítési menetrend a #50281-ben található linken megnézhető.

    A fiúknál pedig vasárnap 3 nk-i kupameccs kerül képernyőre:

    Pick Szeged - Kobenhavn
    BL csoportmeccs DigiSport 14:45

    Silkeborg - MKB Veszprém
    BL csoportmeccs DigiSport 16:35

    Balatonfüred - Dunkerque
    EHF Kupa Sportklub 18:00
  • Isthy
    #50289
    Úgy fest "szekszárdi tudósítónk" lemaradt a meccsről, így képek és beszámoló nélkül maradunk. A Siófok behúzta a kötelezőt, ahogy az ETO is. A meccset nem láttam, de gondolom végig simán uralták a mérkőzést. Nekünk inkább a Halas elleni meccs lesz a fontos 9-én.
  • kaloz174
    #50288
    Holnap már bajnokik is lesznek:

    A Siófok Szekszárdon játszik, remélem, első kézből kapunk beszámolót.
    Az Újvárosnak "edzőmeccse" lesz - Győrben.
    (Ezt a Cunder.HU közvetíti.)(Kapásból tudok 1 biztos kimaradót, + 2 maródit. Egyébként sem vagyunk túl sokan.)
  • Isthy
    #50287
    Igen, az nagyon komoly díj volt, hiszen a NOB-tól kapta Lausanneban (Vörös Zsuzsanna is akkor kapta ugyanezt a díjat). Tehát nem szakági hanem "egyetemes" olimpiai elismerésként.
  • Gabess8
    #50286


    Vagy inkább:

  • kaloz174
    #50285
    A handball.hu átvette, de nem teljes terjedelemben.
    Pl. nem említették a 2004-es díjat, amit én nagyon rangosnak tartok.
    Nekem is feltűnt a statisztika pontatlansága...Kár érte.
  • Isthy
    #50284
    Ezt valahol olvastam itthon magyarra lefordítva. De hogy hol arra már nem emlékszem... A férfiaktól meg Lövgren kapott szintén 1 oldalt. Kettejüket emelték ki külön a játékosok közül illetve egy-egy legendás női (Breivik) és férfi (Constantini) edző is kapott 1-1 oldalt.
    A kiadvány szerint 1998-ban a férfi és a női EHF kupát is a THW Kiel nyerte... Mondjuk 1994-2000 között a férfi és a női győztes is ugyanaz a férfi csapat...
  • Isthy
    #50283
    Szurkolunk bizony! Legalábbis én azért, hogy az eredmények alakulása a mi olimpiai selejtezős részvételünket jelentse majd. Nem sok az esély, de egyszer történt már egy csoda a férfi válogatottunkkal, hátha a sors ismétli önmagát