61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #50364
    Így van, mindenki koncentrálhat most már a meccsekre és nem a számolgatásra.
  • kaloz174
    #50363
    Akkor ennyit a reményekről.
  • primavis
    #50362
    a spanyolok jobban mint a montenegróiak, de azért az eredményben közrejátszik a dán birók meglehetősen jelentős segédkeze is!A kétes helyzetekben kizárólag a spanyolok javára döntenek.
  • kaloz174
    #50361
    Egy élmény Trefilov meccseléseit nézni-hallani. Bár a játékosok biztos nem így gondolják.
    Az oroszok végül bedarálták Izlandot. Izland sokáig jól tartotta magát, egészen jól sikerült a felkészülésük erre a tornára, úgy tűnik.
    (Végre VB-t is van időm és energiám nézni.)
  • kaloz174
    #50360
    Jellemző egyébként a beszámolóban (éjjel 2-kor) elkövetett, nyilván tudatalatti, elírás. Vereséget írtam egy helyen, döntetlen helyett...Magyarul: annak éltem meg ezt az eredményt.
  • kaloz174
    #50359
    Nm., de igazából sokkal szívesebben számoltam volna be arról a győzelemről, amit egyébként ma is reálisnak gondolnék, a 2 csapatot "élesben" látva, vagyis biztos, 5-6 gólos újvárosi győzelemről.
    Ez azonban csak vágyálom maradt, mint ahogy a Szekszárd elleni győzelem is. Így az a 2 csapat, akiket reálisan hazai pályán verni kellett volna, pontokat vitt el tőlünk. Innen, na és nem akarok túl pesszimistának tűnni, már tényleg kevés a biztató momentum. A csapatvezetés szépen megrendezett egy - egyébként tavasszal is megrendezhető - gálát..., de mintha nem számolna reálisan a jelenlegi erőviszonyok által előálló lehetséges következményekkel.
    Tegnap láttam 2 csapatot a jelenlegi élmezőnyből. A Fradi lesz következő hazai ellenfelünk. Jelenleg egy "olajozott gépezet" benyomását keltik. Gyorsan, pontosan játszanak, jó, ők sem hiba nélkül, de mégis. 1 éve még ellenfelek voltunk...
  • Isthy
    #50358
    Köszi!

    Igazából azt kell mondjam a szokásos hibák jöttek ki megint. Gyorsítjuk a játékot, de nincs meg ehhez a labdabiztonságunk és a mozgásaink, emiatt sokat hibázunk elöl. Mivel nem tudunk visszazárkózni sem, így rengeteg gólt is kapunk belőle. Nem biztos, hogy annyira erőltetni kéne ezt, ha folyamatosan ez az eredménye... Mivel a védekezésünk sem az igazi még, így a szélsőinket sem tudjuk futtatni, mert nem nagyon szerzünk labdát amivel lehetne. Ennek fényében sajnos nem sok biztató momentum van a tavaszra...
  • Isthy
    #50357
    Köszi a beszámolót!

    Ahogy látom a védekezés megint nem volt a csúcson egyik csapatnál sem. Pedig a mai kézilabdában egyre inkább az az alap. Már vagy 5 éve beszélgetünk arról, hogy a megfelelő lábmunka nagyon hiányzik kis hazánkban a védekezésben. Sajnos azóta sem léptünk előre...
  • Zóanagyvarázsló
    #50356
    Igen, Bóditól mindenképp többet vártam volna (bár valamiért engem nem szeret, ha látom, ritkán játszik jól), mert ma nem Szalai Babettől vagy valamely jobblövőtől lehetett elvárni, hogy felnőjenek a gólgyáros trojka mellé.

    Azt pedig őszintén remélem, hogy a most feltörekvő csapatok együtt tudják tartani a keretüket, mert a következő szezon színvonaláért valamint a jövő évi nemzetközi kupaszereplésért ez teheti a legtöbbet.
  • kaloz174
    #50355
    Ha érdekel, hogyan éltem meg én mindezt, Itt elolvashatod.

    (Nagyon kedvelem jelenlegi edzőnket, de lehet, hogy ebben az esetben az ő tapasztalatlansága is közrejátszott az eredményben. Varga J. viszont jól fanatizálja a viszonylag gyenge játékosállományt, ezt el kell ismerni, miközben stílusa is előnyére változott.)
  • kaloz174
    #50354
    A Fradi egyelőre mindenképpen előrébb tart a csapatépítésben. Egyértelműen egységesebb csapat, jelenleg.
    A Siófok a második félidőben mindent megtett az egyenlítésért, de ehhez ma kevesek voltak, különösen amikor Bogdanovic kiesett a játékból, bokasérülés miatt.
    Az általad is kifogásolt hazai támadójátékból nagyon hiányzott az a teljesítmény, amit Bódi Berni még szezon elején mutatott.
  • Zóanagyvarázsló
    #50353
    A Siófok nyitott védekezéssel kezdett, de ezzel mentek sokra, mert Kovacsicz Móni szélről, a jobblövőt játszó Tomori betörésekből (gólokat is szerzett, de többnyire hetest harcolt ki) és Piros beállóból volt rendre eredményes, az első félidőben a csapatkapitányunk csak hetesből szerzett gólt, viszont annál fontosabbnak bizonyultak a passzai. Szinte minden támadásból gól esett, de több hazai bomba tévesztett célt, illetve Abramovics két védéssel kezdett. Később Herrnek voltak védései, emiatt nem sikerült elhúznunk, de a kiállítások inkább nekünk kedveztek, mert mi szinte emberhátrányban is mindig eredményesek tudtunk lenni, a végjátékban pedig az addig halvány Zácsik szerzett gyorsan három gólt. Megemlítendő, hogy Ábrahám már a 20. perc körül begyűjtött két kiállítást, a második után az első játékrészben emlékeim szerint vissza sem tért a pályára.

    A második félidő eleji gólváltást követően sikerült a Fradinak öttel is elhúznia, de ezúttal több volt a vendéghátrány, és támadásban a kevesebb létszám több gondot okozott (ekkor már hatosfalat védekezett a Siófok, ha hozzánk képest jobban is kilépkedtek, Herr is kifogott egy jobb szériát, igaz, gyengébb, sőt gyakran könnyelmű lövések ellen), így újra szoros lett az állás. Ezután azonban fegyelmezettebb - és nem mellékesen hatfős - támadásokat vezetve, olykor egy-egy jó védekezést és védéseket bemutatva sikerült elhúzni a fáradni látszó házigazdák ellen. Öt perccel a vége előtt már 5-6 gólos volt a vendégelőny, így megengedhettük a luxust, hogy komolytalan támadásokat vezessünk, különben akár növelhető lett volna az előny, különösen Bogdanovic kiválása okán. A második félidőben talán Tomori esett vissza támadásban (mondjuk pihenési lehetőséget is kapott, támadásban Dajka, váltotta, védekezésben Szani maradt benn, Deka nem kapott lehetőséget), de őt Zizi ekkor már akciógólokkal is helyettesítette. Tőle a második, Herr által védett büntetője után Zivkovic vette át a büntetőket, és magabiztosan oldotta meg e feladatot, más feladat nem is jutott neki. Ha már hétméteresek: az első (félidei első) siófoki büntető után Léna lehúzta a rolót, a maradék hármat mind ő hárította.

    A hazaiaknál egyszerű kiemelni a jó teljesítményeket: Mörtel (ő mondjuk végig töltött és tüzelt, valahol 50 és 60% között volt a lövőszázaléka), Bogdanovic és Szepesi (két cunder is fűződik hozzá, mindkettő gól is lett), vagyis akik sok gól lőttek, és szinte végig ők vitték a szekeret, csak az irányító eredményessége maradt el a második félidő második felében az addig megszokottól (de mint írtam, nem is volt a végén már a pályán, Mörtel pedig ellőtte, ha egy mód volt rá). Alighanem ez döntött, náluk kevesebben voltak veszélyesek elöl, nálunk szinte mindenki, csak a bal szél dadogott (kevesebb labdát is kaptak, nyilván nem véletlenül, de Mónin is kifogott Herr vagy négyszer).

    Összességében védekezés nélkül is sikerült végigvezetnünk, és sok-sok könnyelműségnek volt köszönhető, hogy nem sikerült komolyabb győzelmet aratni. Persze a Siófok kitett magáért, de hiába volt többször döntetlen az állás, vagy még a hajrá felé közeledve is a körüli, a két pont sorsa nem volt kérdés. Ugyanakkor az is igaz, hogy a házigazdák lőtávolban maradása miatt, minimális cserével kényszerültünk játszani. Az alapszakasz második helyének elvesztéséhez valószínűleg az idegenbeli rangadók (Veszprém, Vác, fájdalmas kimondani, de több a keretek alapján nem lesz) elbukása sem lenne elég. A KEK-ben viszont ennél nyilván sokkal több fog kelleni.
  • Isthy
    #50352
    Ahogy látom a Fradi behúzta a siófoki meccset. Aki látta írjon majd légyszi róla pár szót, hogy miként alakult a mérkőzés.

    A holnapi tv-s menü a Sport2-n:

    17:15
    Oroszország-Izland

    20:00
    Montenegró-Spanyolország
  • Isthy
    #50351
    Most látom, hogy mindjárt kezdődik az RTL-en a Siófok-Fradi bajnoki meccs Erről nem is tudtam... Mondjuk sajnos nem is látom végig a délutáni programom miatt.
    Ha valakit érdekel, spanyol férfi kézi szuperrangadó délután 4-től élőben a Sport2-n: Atletico Madrid (Ciudad Real)-Barcelona
    Kár, hogy ezt sem látom...
  • Isthy
    #50350
    Az orosz-izlandi stimmel, de a spanyolok a montenegróiakkal, a koreaiak meg az angolaiakkal nyolcaddöntőznek. Valamint a norvégok a hollandokkal még ezen az ágon.
  • Isthy
    #50349
    Nem láttam egy meccset sem ma - nem voltam itthon - de most elolvasva őket sajnálattal vettem tudomásul, hogy nem sikerült legyőznünk a Kiskunhalast... Mi a franc történt... Remélem lesz majd valami beszámoló róla. A Veszprém meg simán nyert Szekszárdon, remélem erről meg Breki tud majd beszámolni
  • primavis
    #50348
    na tisztázódtak a vizek! Kialakultak a párok a legjobb nyolcba kerülésért..
    remélem az oroszok kiejtik az izlandiakat, a délkoreaiak meg a spanyolokat. Ez is eldől vasárnap. A többit meg majd meglátjuk!
  • primavis
    #50347
    no elbúcsúztak a németek! azt nyújtották most is mint az utóbbi 4 meccsen! megfogta őket a magyar átok! Ezért kár volt minket kiverniük! A röhögés az egészben, hogyha a montenegróiak nem győzik le (vagy nem lesz döntetlen) a norvégokat, akkor Angola a második és Montenegró a harmadik, Izland a negyedik! Ergo, norvég-?, angola-?, spanyol-montenegró, ? -izland meccsek jönnek . A holland-délkorea dönti el a3-4 helyet a másik csoportban.
  • Zóanagyvarázsló
    #50346
    A brazilok játéka jobban tetszett, de a látott játékvezetés után én roppant szomorú voltam a meccs után. Nagykönyv szerinti játékvezetés esetén bármi lehetett volna, ha én akkor is házigazdákra tettem volna, meccs előtt is, és így utólag is.
  • Zóanagyvarázsló
    #50345
    Számomra ennél a díjnál az az örök kérdés, hogy miért éppen a világversenyek előtt vagy közben hirdetik ki az eredményt. Elvégre eddig folyamatosan tiszteletünket tettük a világversenyeken, tehát finoman szólva is igazságtalan, ha az nyújtott teljesítmény kiesik. Persze az sem kizárt, hogy hozzácsapják a decemberi válogatott tornákon nyújtott teljesítményt, ebben az esetben pedig a felnőtt győztes személye nem is lehetett volna más (ugye az EB-n hat meccsből ötön Zizi volt a legjobbunk, de a maradék egyen is nyugodtan szóba jöhetett volna a győztes Pálinger mellett; emellett Balingenben is jó volt, válogatott tétmeccsen egyedül a tragikus selejtező itthoni felvonásán teljesített alul, ott Görbe villogott helyette). Januártól nézve viszont már több játékos is felmerülhet (csak a Fradiból Kovacsicz Móni és Tomori is simán említhető egy lapon a győztes csapattársukkal, lehetne más csapatból is szemezni, de ez most nem célom). Hogy afféle szempontok szerepet játszottak-e mint KEK-győzelem (ez mondjuk nyilván, de a legkevésbé sem baj), valamint hogy Fradi-játékosnak is jusson díj (ez sem lepne meg), az más kérdés.

    Korosztályos találkozóból nagy keveset láttam, a díjazottakkal pedig magam eleve csak a felnőttben vagy korosztályos világversenyen találkoztam, mindenesetre Klivinyi vagy Kurucz már most jó játékosnak számít felnőttben is, Tóth pedig legendásan tehetséges minden szakember szerint. Amorim mellett szerintem mást nem is nagyon lett volna értelme bedobni a saját kategóriájában, esetleg Triscsukot. Herr Orsi díját számomra csak az keseríti, hogy elnézve a KEB-féle válogaott fellépéseket, látszik, hogy kapus poszton gyengültünk: jó kapusaink vannak, de világklasszis nélkül maradtunk (ha Kati norvégnak születik, alighanem őt emlegetnék mindenhol a legnagyobb sztárkapusként Haraldsen helyett). Egyedül Pérez győzelmét furcsállom, de kevés meccset láttam az erősebbik nemtől, szóval még csak alternatív jelöltem sem volna, de például Mikler és Sulc tényleg szinte mindig meggyőző teljesítményt nyújtott, ha láttam őket.
  • primavis
    #50344
    hát igen, fene fejlett az izraeli kézilabda, van hol gyakoroljanak a sporik! -:))
  • Isthy
    #50343
    Ma Újvárosban fontos bajnoki lesz a Halas ellen, a győzelem már szinte kötelező számunkra ha fel akarunk zárkózni. Remélem így is lesz!
  • Isthy
    #50342
    Tegnap nyertek a horvátok és a brazilok is rangadókon. A horvátok végig vezetne, teljesen megérdemelten húzták be a meccset. A svédek nagyon messze vannak tavalyi önmaguktól, csak Torstensson hozta a tavalyi formáját. A románok próbáltak lépést tartani a brazilokkal, ez azonban nem sikerült nekik. Bradeanun kívül nem volt lövőjük és kapusteljesítmény sem. Így nem is sikerülhetett. Bár meg kell mondjam a sporik érdekesen viszonyultak a brazilok védekezéséhez. Nem volt egyenlő mérce 45 percen keresztül.

    Ma befejeződnek a csoportmeccsek, sok jó meccs várható. Francia-román, dán-svéd, norvég-montenegrói. Lesz miből csemegézni, remélem tényleg jó mérkőzések lesznek.
  • Isthy
    #50341
    Breki!
    Ma este 6-tól Szekszárd-Veszprém kézimeccs!
  • primavis
    #50340
    a németek ténylegesen csak az akkor indiszponált norvégokkal játszottak jól. A montenegróiakkal már kinlódtak, ahogy azután a kinaiakkal (szerencsés nyerés) és pláne tegnap az izlandiakkal. nagy meglepetés lenne, ha megint feltámadnának az angolaiak ellen! Az meg azért sem lenne jó, mert akkor az izland lenne a második a csoportban. Bár a norvég-montenegró párharc sem teljesen lefutott.
  • Isthy
    #50339
    Tegnap a németekkel kapcsolatban feltett kérdésemre megkaptam a választ. A norvégok elleni játékuk volt a "kicsúszott" eredmény. A montenegróiak elgázolták a kínaiakat és ráadásul ahogy jósoltam is a kezdősor szinte végig pihent. A norvégok is nyertek, bár a 2. félidőben szenvedtek rendesen az afrikaiakkal. Sokat köszönhetnek Lundénak és az angolaiak "szelekótya" játékstílusának.
    A másik csoportban papírforma eredmények születtek, így az első 2 hely sorsa már eldőlt. Pénteken a hollandok és a koreaiak eldöntik egymás között a csoport 3. helyének sorsát.
    Ma két jó meccs várható, a svéd-horvát és a brazil-román. Remélem azok is lesznek és érdemes lesz megnézni őket.
  • Isthy
    #50338
    Sokkal többön múlik...
    Még a másik ág is (C-D) beleszól. Csak egy dologra hívnám fel a figyelmedet: a spanyolok még ha ki is esnének, a csoportbeli szereplésük miatt szinte biztos, hogy ők lennének a 9. helyezettek (nem játszanak meccseket a 9-16. helyért). Mivel a brazilok szinte biztosan benne lesznek a 8-ban így tolódik lefelé az európai helyek sorsa. Mivel a spanyolok kerülnek így a 8. európai helyre ezzel mi már buktunk is. De még ezen kívül is tényező lehet Angola és Korea szereplése is, mint európán kívüli csapaté. Mert az ő esetleges 8-ba jutásukkal még lejjebb tolódik a dolog és már a 10. hely is számítana. Meg a C-D ágon a horvátok szereplése sem mindegy, mivel ők voltak előttünk a 9. helyen az EB-n. Sőt, még a svédeken is sok múlik. Tehát nagyon sok szereplős még ez a dolog, ezért nem foglalkozom vele már napok óta, csak szurkolok a jó meccsekért.
  • Isthy
    #50337
    Akkor ma este a Sport1 előtt a helyed 22:30-tól

    Elvileg a Ciudad elleni meccsre szeretnénk majd menni február végén. Tartok egy közvélemény kutatást az ügyben.
  • primavis
    #50336
    Izland győzelme után most már csak azt kell kiszurkolni, hogy holnap Angola is megverje a németeket! Így ők kiesnek, Izland meg negyedik és az oroszokkal játszik majd, mig a spanyolok a montenegróiakkal s ők megtehetnénk nekünk azt a szivességet, hogy kiverik őket! Két meccsen múlik a magyar csapat olimpiai szereplésének a lehetősége!
  • Mse
    #50335
    úgy legyen! :)

    Isthy, akartok jönni valamelyik BL csoportmeccsre? csak mert jegymesteren tegnap óta lehet venni jegyet:) nem olcsók, de szerintem hamar elfogynak :)

    http://www.jegymester.hu/hun/Event/11000253/MKB-Veszprem-KC---BM-Atletico-Madrid

    http://www.jegymester.hu/hun/Event/11000255/MKB-Veszprem-KC---KS-Vive-Kielce
  • primavis
    #50334
    a montenegróiak ma ünnepeltek a 27 gólkülönbséges Kina feletti győzelmükkel. Továbbjutottak, de hogy hányadik helyen azt lehetetlen megmondani, még talán a mai meccsek után sem. A másik csoportban az oroszok első és a spanyolok második helye szinte biztos, a 3-4 pedig a holland-dél-korea meccsen dől majd el.
    Ha izland vagy németország kerül a 4-re az A-ban , akkor két mumus kiesik, a spanyolok sem kapnak könnyű ellenfelet és ők is kieshetnek. Ámen....
  • Gabess8
    #50333
    Az év játékosai

    Én erről nem nagyon tudok véleményt írni, mert sok meccset láttam, de a ti véleményetek érdekelne...
  • Mse
    #50332
    úgy vagyok vele ahogy te, a jó meccseknek szurkolok :) persze szeretném ha ott lennénk az olimpián, de azzal hogy kinek szurkolok, vagy miben reménykedek (reménykedünk) semmit nem tudok tenni se ellene (sem mellette), szóval inkább élvezem a meccseket, egyelőre csak a tegnapit, de várom már a brazil-románt :)
  • primavis
    #50331
    én már rég hang nélkül nézem a meccseket!
    A franciáktól, románoktól, horvátoktól mindig kitelik egy-egy ilyen produkció! S még mi vagyunk elégedetlenek a mieinkkel!
    Az angola- német csak holnap jön, előtte a németeknek izland ellen kellene bizonyitaniuk (22,15-kor). De az angola-norvég se igérkezik rossznak!
  • Isthy
    #50330
    Én már nem foglalkozom a számolgatással a mi szempontunkból, inkább próbálom élvezni a meccseket. Már amelyiket lehet, mert olyan eddig kevés volt. A tegnapi francia-brazil igazi csemege lett.
    Az első félidőben a brazilok nem találták a francia támadások ellenszerét, elöl pedig nem voltak elég kreatívak, túl statikusnak tűntek a francia védelem lábmunkájához. A gallok uralták a meccset és szinte minden sikerült nekik. A szünet után pedig minden az ellenkezőjére fordult
    A 2. félidőre a brazilok védekezést váltottak 5+1-re, elöl Nascimentóval, amivel nem tudtak mit kezdeni a franciák. Ráadásul Duda is szinte csak védekezett a szünet után, minden energiáját erre felhasználva. Nagy lábmunkával kiválóan összeállt a brazil védekezés. A nagyságrendekkel jobb védekezés mögött a beálló Masson értelemszerűen sokkal jobban fogott. Elöl is váltott a dán edző, egy sokkal mozgékonyabb csapat játszott, nagyobb dinamikával, akik fel tudták törni a franciák védekezését. Azért érdekes, hogy a francia edző és csapata érdemben nem tudott lépni sem elöl sem hátul a brazilok változtatásaira. Próbálkoztak, de nem vezetett eredményre egyik sem. Most a braziloknak sikerült minden és végül ők nyerték a meccset. Tény, hogy kaptak némi hazai pályát is, de ezzel számolni kell végig a vb-n.
    A kínaiak majdnem megtréfálták a németeket. Ma az angolaiak ellen kiderül, hogy milyen is ez a német csapat. Olyan amit a norvégok ellen mutattak vagy olyan amit tegnap a kínaiak ellen. Két véglet, meglátjuk melyik áll közelebb az igazsághoz. A montenegróiak megint úgy játszottak, mint Izland ellen, de most a rengeteg hibájuk és pontatlanságuk nem okozta a vereségüket. Az angolaiak "szelekótya" játéka segített nekik.
    A románok is gyengén muzsikálnak eddig, most már pontot is veszítettek emiatt a japánok ellen. Egyelőre a franciák és a brazilok erősebbnek tűnnek náluk a csoportban.
    A dán-horvát meccs is érdekesen alakult az első félidőben. A szünet után azután a dánok uralták a mérkőzést és megérdemelten nyertek. Sajnos a meccs élvezhetőségét Ágai "szereplése" komolyan lefelé húzta. Borzalom volt hallgatni amit összehordott...
  • primavis
    #50329
    ma nehéz eldönteni, hogy kinek szurkoljak a német-izlandi meccsen! Hiszen az a cél, hogy németek/izlandiak ne lehessenek jobbak a 4-ik helynél! S ez két mérkőzéstől függ: a német-izlanditól és a német-angolától! Az utóbbin mindenképpen az afrikaiak kellene győzzenek!
  • primavis
    #50328
    bocs, nem a francia-brazil-román trió, hanem a norvégia-angola-montenegró trió esetében. Csak ne a németekkel kerüljenek össze!
  • primavis
    #50327
    vafgyis innen essen ki Izland, a németek meg 4-iknek menjenek tovább. Az egyenes kiesésnél csak megverik őket az oroszok! A másik áűgon is ez kivánatos a spanyolok esetében, bár ott még a 2-ik- harmadik hely sem életbiztositás a brazil-francia-román trió miatt!
  • primavis
    #50326
    A montenegróiak kinkeservesen de hozták az angolaiak ellni meccset! A többi meccs is így jöjjön be! Mármint ahogy kivánom!
  • Isthy
    #50325
    Mai magyar női kézilabda valóság... Egyre több klubnál jelentkeznek a működési problémák. Ha belegondolok, hogy a valaha nk-i kupát nyert csapatainkkal mi történt illetve történik, a Fradi helyében elkezdenék aggódni. Na jó, ez gyenge poén volt, csak a kín szülte...