61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #50404
    Igen, szinte most játszottak a legjobban. Felállt fal ellen mindenképpen, főleg az első félidőben. Teljesen megérdemelten nyerték meg a döntőt. Ők már olyan szintű csapat voltak, amely ellen a franciák nem tudták pótolni a 2 sérültjüket.
  • kaloz174
    #50403
    Nagyon egyértelmű volt a VB-döntő. A norgéknak nagyon jól sikerült a formaidőzítésük. Gratulálok nekik.
  • Isthy
    #50402
    Gratulálok a Picknek a franciaországi helytálláshoz!
    Ahogy hallottam a franciáknak kellett a 2 portugál spori segítsége is a győzelemhez.
  • Isthy
    #50401
    Ahogy az eredményből látom az oroszok nagy ívben tojtak a mai meccsükre, így a brazilok simán lettek ötödikek. A bronzmeccset már láttam és örülök, hogy a spanyolok nyertek, megérdemelték. Nekik szurkoltam, mert ugye nálam a dánok ott vannak ahol... (a franciákkal együtt). A világ csúfsága lett volna ha ez a dán csapat érmet nyer. Mákos ágon, nem kevés mázlival jutottak idáig is el.
  • Isthy
    #50400
    Köszi ezt a rövidebb értékelést is Természetesen majd a hosszabbat is elolvasom, ha fenn lesz.
  • kaloz174
    #50399
    Na, ekkora reklámot nem akartam csinálni!

    Kérlek, Breki töröld ki ezt az óvatlan, béna próbálkozást!:))
  • kaloz174
    #50398
    Mai meccsek:

    2011.12.18. 12:00
    Oroszország-Brazília
    Női vb, az 5. helyért

    2011.12.18. 17:00
    Montpellier-Pick Szeged
    Férfi BL-csoportmérkőzés

    2011.12.18. 17:30
    Dánia-Spanyolország
    Női vb, a 3. helyért

    2011.12.18. 20:15
    Franciaország-Norvégia
    Női vb-döntő
  • kaloz174
    #50397
    Beszámoló az lesz. (Kicsit hosszabb a szokott helyen is, pár óra múlva.) Sajnos, meglepetésről azonban nem tudok beszámolni, érvényesült a papírforma.
    Elöljáróban annyit, hogy jó kezdés után (első 10 perc) érthetetlenül elbizonytalanodott a csapat. Következett 20 perc az első félidőben, aztán 15 a másodikban, amikor futottunk az eredmény után.
    A második félidő második felére találtuk meg a játékunkat, amikor 3 gólra meg is közelítettük a hazaiakat. Ha azt a lendületet végig tudjuk vinni, akkor most más az eredmény. Nem tudom, nyerhettünk volna-e (lejtett rendesen a hazai pálya), de a történetben az a lehetőség is benne volt. Az viszont azért kicsit erős, hogy a meccs 2/3 részét kell kiegyenlíteni a maradék harmadban. Nem is sikerült, sajnos.
    Most is voltak pozitív jelek a csapat játékában. Csak azok a meccs kisebbik részén voltak tapinthatók. Az sem fért bele, hogy pont annak a 2 játékosnak nem ment, akik eddig többnyire kiemelkedő teljesítményt nyújtottak, Dettinek és Erdősi Ildinek.
    Röviden ennyi.
  • Zóanagyvarázsló
    #50396
    Úgy értettem, hogy utolsó hazai meccs. Korábban amúgy terveztem, hogy lemegyek az újvárosi meccsre is, de jelenleg ez meghiúsulni látszik, így alighanem számomra is az utolsó volt. A helyszínen legalábbis, abban még bízom, hátha a Cunder esetleg adja a jövő szerdai találkozót.
  • Isthy
    #50395
    Köszi az értékelést!
    Hogyhogy utolsó decemberi meccs? Szerdán még jön a Fradi Újvárosba.
  • Isthy
    #50394
    Nocsak, csak nem Veszprém felé? Legalább tuti lesz beszámoló a meccsünkről.
  • Zóanagyvarázsló
    #50393
    Én éppen azt éreztem a csoportmeccseken, hogy mi is mennyire kínlódnánk a feltörekvő Európán kívüli csaptok ellen, és menne szidalmazás. Talán ebből a szempontból jobb, hogy nem voltunk kint, az olimpiai selejtező kivívása nem lett volna egyszerű. Persze lehetetlen sem, és beismerem, a vb-selejtező előtt még a vb mezőnyét is könnyedebbnek találtam, mint a vb-hez közeledve, vagy pláne alatta.

    Részemről sajnos a nyolcaddöntők óta nem láttam egy meccset sem, részben el voltam havazva, részben ugye szerdán más kézilabdás programom volt. Egy pár szót talán megér ez a bizonyos Fradi-Szekszárd is.

    Ahogy várható volt, könnyű dolgunk volt, mert a szekszárdi lányokban is körülbelül annyi meggyőződés volt, mint a mienkben Győrben (lám, a gólkülönbség is hasonló lett), bár talán annyira rémültek nem voltak. Na meg azt is érezték, hogy a Népligetbe védekezni jönni fölösleges, így ők is inkább támadni próbáltak. Összességében szórakoztató mérkőzés volt, pár szép megoldással, ha helyén kezeljük, mint utolsó, decemberi meccset, szóval tudok Elek Gábor nyilatkozataival azonosulni, sőt hiba is lenne fanyalogni, a szakmai tanulságokat majd úgyis levonják ebből a mérkőzésből is. Szóval annak, ami, rendben volt így.

    Na de, akkor dióhéjban pár tanulság a mérkőzésről is. Tomori nem játszott, Lukács Vica (ha jól sejtem, nála nem sokkal korábbi ifiválogatott edzőtábor lehetett az ok) és Szabó Anikó pedig nevezve sem volt, mégis most cseréltünk a legtöbbet. Megemlíteném, például Jelenát továbbra is ügyetlennek hat a támadásoknál, nem épült még be teljesen (mostanában ugye nem is kap sok lehetőséget), a csapattársainak több passza is erősen meglepte, különben most 5/3 volt a büntetők terén a mérlege, egy szabálytalan volt, egyet kihagyott, mivel igencsak sokat támadott, azért eljutott 9 gólig. Ráfért ez a meccs, remélhetőleg merít is belőle önbizalmat. Több játékosunkra is az volt jellemző volt, hogy 2-4 rontott lövés után kezdte el érezni a kaput (Szani, Kriszta, valamint a később beálló Deka is), ez is hozzájárult ahhoz, hogy a második félidőben lőttünk több gólt, ahogy ahhoz is, hogy nem lett már 15 perc után tíz közte. Szaninál még megemlítendő, hogy volt pár harcos labdaszerzése, például amikor a kissé indiszponált szerb lány elvesztette a labdát, egy szép visszafutással segítette ki átlövőtársát. A védekezésünket mondjuk jellemzi, hogy Pasinak azért akadt komolyabb védeni valója, több ziccert is fogott, Léna csak pár heteshez jött be. Dajka Betti pedig megérdemelten lett a mezőny legjobbja, ő a szerdai szekszárdinál komolyabb védelmeken is könnyűszerrel képes átfűzni magát.
  • kaloz174
    #50392
    A séta nem abban az irányban lesz, jelen állás szerint.
    A Siófok meccsét majd megnézem ismétlésben.
  • Isthy
    #50391
    Sajnos úgy fest hogy egyelőre a környezet nem változik meg annyira, hogy sikerüljön visszakerülni...
    Ma este gondolom kisétálsz a bajnokira, egy kis értékelés a látottakról nem esne rosszul A siófokiak az esélyesebbek, a Loki mostani helyzetét tekintve nem is kicsit.
    Veszprémben is a hazai csapat lesz az esélyes, de jó lenne már egy kis meglepetést okozni. Remélem Mse kilátogat és ír majd pár mondatot a meccsről.
  • kaloz174
    #50390
    Egyébként sokakban felmerül, hogy a - látottak alapján - ott lenne a helyünk a VB-n.
    Vajon milyen reakciókat váltott volna ki, ha pl. nem kerülünk a legjobbak közé?
    Egészen biztos, hogy annak hatására is nagy lett volna a felzúdulás. Pedig, ha csak a németek szereplését nézzük, vagy akár a románokét, bizony inkább erre lett volna esély, mint arra, hogy bekerülünk a legjobb 8-ba.
    Jobb lenne azokról a válogatottakról példát venni, akik nem álmodoznak, nem sopánkodnak, hanem átgondolják a helyzetüket, na és tesznek érte, hogy sikerüljön visszatérni az élvonalba.
  • kaloz174
    #50389
    Általában meccs közben valamelyik csapat mellé állok. Most ez nem sikerült, egész idő alatt.
    A másik elődöntőnek pedig prózaian elaludtam a végét. Késő is volt, fáradt is voltam...
    (Ennek ellenére irigylésre méltó, amikor azt hallani, hogy ez, vagy az a sikeres válogatott kapitánya mennyi ideje van már csapata mellett... Irigylem a tudatos építkezésüket, na de ezzel nem mondtam újat.)
  • primavis
    #50388
    No, a sorrendben a harmadik "kedvelt" is elvérzett!
  • Isthy
    #50387
    Az első elődöntőt az általam leginkább nem kedvelt 2 csapat játszotta. A meccs elején a franciák elvesztették a második kulcsemberüket is (Pineau) Signate után, ennek ellenére be tudták húzni a meccset. Ezért jár a gratuláció nekik. Az eddig szerencsével eljutó dánok a meccs 3/4-ed részében csak kapaszkodtak.
  • kaloz174
    #50386
    Nagyon szépen köszönöm!
  • Isthy
    #50385
    Ma este már elődöntők a VB-n, remélem jó meccseket láthatunk ahol az izgalmak sem maradnak el.
    A Loki pedig tovább gyengül, Triffa is távozik.
  • Isthy
    #50384
    Nem tudom, hogy ma tartja-e, de ha igen akkor Boldog Névnapot kívánok egyik kedves hölgy fórumozónknak!
  • Isthy
    #50383
    Rengeteget rontottak az oroszok és ez sokba került nekik. A franciák kihasználták ezt és többször a szerencse is melléjük állt. Eddig általában a világversenyek elején volt meg a rossz meccsük, most mára jutott ez és így ki is estek. Tényleg komoly problémáik voltak támadásban, mert Bliznova és Levina ma borzalmasak voltak. Posztnova egyedül kevés volt lövőként...
  • Isthy
    #50382
    A mai meccsen is látható volt a labda "mozgásain" a dánok ténykedésének eredménye...
  • primavis
    #50381
    na nyert a VB legszerencsésebb csapata, mármint ami az ellenfeleket illeti (ld.Vb selejtező, csoporttársak, majd Japán > Angola......)
  • primavis
    #50380
    ez az orosz csapat, nem az az orosz csapat! Csak kapuss(ok)al és egyetlen vezéregyéniséggel (Posztnovával) nem lehet megverni egy ilyen francia csapatot, amelynek a stílusa ráadásul láthatóan elnyerte a bírók tetszését is!
  • kaloz174
    #50379
    Még ma is utálom, ha a franciák nyernek...(Tudom, ez nem sportszerű mondat, nem tehetek róla, így érzem.)
    Ilyen tétova orosz csapatot!
  • Isthy
    #50378
    Na igen, ahogy Gulyás is mondta nekik a félidőben...
  • kaloz174
    #50377
    Felkészülési meccsen nyert az Újváros Fehérváron 4 góllal. Ami szép dolog, nem is egyedi eset, még ebben a szezonban sem, csak 1x már hasonlót jó lenne látni éles meccsen is...
  • kaloz174
    #50376
    Az is megérne egy misét, hogy mennyire teszi tönkre a játékot a labda olyan mértékű waxolása, ami a dán-japán meccsen volt látható.
  • kaloz174
    #50375
    A dánoknak már megint jutott egy edző az ellenfél oldalán, aki besegített nekik...Mákos csapat, az biztos.
  • Isthy
    #50374
    Szerencsétlen japán edző... Ha nem kér időt, akkor valszeg továbbjutnak.
  • Isthy
    #50373
    Tehát az előzetesen számunkra fontos 3 nyolcaddöntő meccs egyike sem úgy alakult, ahogy nekünk kellett volna.
    A román "aranygeneráció" ismét leszerepelt
    A franciák az utolsó negyedórában a védekezés váltásukkal nyerték meg a meccset.
    Most meg nézem, hogy a dánok szenvednek a japánok ellen egy eléggé flúgos meccsen. A félidőben 2 góllal vezetnek a japánok és ha kicsit jobban koncentrálnak simán vezethetnének akár 4-5 góllal is. Persze a dánok minden bizonnyal fordítani fognak és nyernek majd a végén.
  • kaloz174
    #50372
    Vannak itt még szomorkodók, rajtunk kívül is...
    A rendszerben van a hiba!
    (100 éve mondjuk páran. )
  • primavis
    #50371
    elbúcsuztak a románok! Románia-Horvátország 27-28! A franciák is közel jártak hozzá, hogy megjárják!
  • primavis
    #50370
    igen, azt még elfogadom, amikor a birók eleve rosszak, de mindkét csapatot sújtják, de az ilyen sunyi, csak "vájtfülüek" által észrevehető, ha a lenyomott felet rendkivül idegesitő és dühitő módon járnak el, azt már nem!
  • Isthy
    #50369
    Azt nem tagadom, hogy nem volt egyenlő mérce, de nem igazán rajtuk múlott. Mondjuk ezt a két dánt én is utálom, de nagyon. Simán el tudnak vezetni úgy egy meccset, hogy ne nagyon legyen feltűnő. Nálam akkor verték ki végleg a biztosítékot, amikor 2008. júliusában Larvikban az első norvég-magyar felkészülési meccsen előadták magukat. Volt szerencsém a helyszínen látni a kispadok mögötti első sorból a meccset. Végig vigyorogva és jókedvűen, finoman egyoldalú ítéletek sorával aláztattak meg minket a norvégokkal (35-21). Nem tudom miért kellett egy felkészülési meccsen ilyen aljas módon bíráskodni. Ugye ezt csak azok látták, akik ott voltak a helyszínen, mert semmilyen közvetítés nem volt róla. A másik meccsen érdekes módon 32-25 lett az eredmény, amin nem ők "ténykedtek". Azóta is figyelem őket, nem változtak semmit...
  • Isthy
    #50368
    Azért odáig ne süllyedj le, még ha nem bírod az izgalmat akkor se
  • primavis
    #50367
    Így igaz, de ettől függetlenül utálom én is mind a spanyolok játékstílusát, mind a mindenkori dán birók felfogását és biráskodási módját! Biza most is meghatározták azt hogy mit tehetnek meg a csapatok a pályán. Az egyiknek mumus (szegény Dokici-ot büntetlenül lehetett lenyomni a földre egyszerre két spanyol védőnek is, S ez az első 6-1 es elmenésüket is meghatározta), a másiknak meg mamus (ha egy spanyolra ráfujtak a 6-son abból 7-es vagy (vagy +) kiállitás lett!).
  • Zóanagyvarázsló
    #50366
    Szó mi szó, a Montenegró-Spanyolország után elgondolkodtam rajta, hogy inkább magyar focira váltsak, mert akkor kevesebb hajam hullik ki Egy rémálom volt a meccs. A spanyol kézilabdát ráadásul eddig sem szerettem (bár a védekezésüket ellophatnánk), herótom van tőlük. A franciák sem a szívem csücskei, de legalább a játékuk tud szép lenni amellett, hogy hátul igen masszívak.
  • Isthy
    #50365
    Itt a bírók sokadrangú kérdés volt. Egy gyenge közepes spanyol válogatottat láthattunk és egy rendkívül eszetlenül és dekoncentráltan játszó montenegróit. Töménytelen ziccert vertek ész nélkül Navarróba, ezen múlt a mérkőzés leginkább. Meg a két lövőjük (Popovics, Bulatovics) borzalmasan gyenge játékán.