61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #60584
    A múlt árnyai

    Nagyon sok mindenben egyetértek vele. A Mocsait és Kocsist ábrázoló kép alatti bekezdés egy gyöngyszem
  • smith09 #60583
    Szerintem minden sportágra igaz az hogy ez a pici különbség ami elválasztja a jó csapatokat a legjobbaktól.
    Ettől függetlenül le a kalappal továbbra is a Szegednek.
  • Isthy
    #60582
    A szegedieknek mindkét félidő hajrájában volt egy-egy rossz 2 percük és emiatt kaptak ki 4 góllal. A fennmaradó 55-56 percben teljesen egyenrangú ellenfelei voltak idegenben a címvédőnek.
  • Gabess8
    #60581
    A #60575 alapján ebben semmi különös nincs, várható döntés volt. Szembe széllel nem lehet....
    Majd kiadják másnak a feladatot, a lóvé egy szükséges rossz dolog, de csak azzal nem lehetne Bl-t nyerni. Nyilván egy egycsapatos bajnokságban és majdnem egy csapatos Bl-ben könnyebb...
    Meg nagyából az idő is lejárt, ennél többet edző ritkán maradt...
  • smith09 #60580
    Délszláv játékosok a románoknál. hát nem tudom.
    Lekics és Radicsevics a Győrben is nagyon jó játékos volt. Elég erős csapatnak tűnik jövőre.
    Remélem a Győrön nem fognak majd ki!!
  • Isthy
    #60579
    Ma láthattunk némi ízelítőt abból a játékból, amit Vranjes szeretne játszatni a csapatával. Most egy BL középcsapat ellen ez ment, a későbbiekben el kell majd érni, hogy az élcsapatok ellen is menjen. A következő idényben már lehet ez elvárás velük szemben és akkor újra ott lesznek a BL legelején.

    A románok gyorsan leigazolták a felszabaduló Vardar triót (Lekics, Cvijics, Radicsevics). Mondjuk Neagu és Lekics érdekes duónak ígérkezik, de ez legyen az ő bajuk.
  • Isthy
    #60578
    " Az elmúlt hetekben a csapat körüli körülmények arra irányítottak, hogy meghozzam ezt a döntést a csapat érdekében."

    Nocsak-nocsak...
  • smith09 #60577
    "Ambros Martín a Vasas elleni bajnokit követően közölte a játékosaival, hogy az idény végeztével nem folytatja tovább a munkát a Győri Audi ETO női kézilabdacsapatánál." - NS

    Mindentől függetlenül nekem picit meglepő döntés.
    Kiváncsi vagyok hogy kit fognak kinevezni , koncepció adott, játékosok minőségiek, pénz van....
  • Isthy
    #60576
    Olvastam egy érdekes írást, az elkövetője elég hiteles személyiségnek mondható: Kristiansen

    "But a contract clause allowed Györ (and no other club) buying her out before time. "

    Azért ez nem semmi záradék (kikötés) egy hosszabbítási szerződésben. Szerepel az összeg is később a cikkben.
  • Isthy
    #60575
    Most választották újra egyetlen szavazatnyi előnnyel (100-99) Dedut a román szövetségnél. Azt lehetett olvasni, hogy ha Lecusanu nyer, Martinnak mennie kellett volna a román kispadról. Ez esetben nem lett volna semmi problémája Győrben. Az viszont köztudott, hogy Bartha és a többiek (Borkai stb.) nem nézték jó szemmel ezt a kettős szerepkört és nem is engednék ezt. Nos, mivel elvileg Martin marad a románoknál, lehet Bartháék nem hosszabbítanak így vele. Lehet csak arra vártak eddig, hogy mi lesz a román szövetségi választás eredménye. De ez mind csak egy feltételezés, lehet semmi köze a valósághoz.
  • smith09 #60574
    Életszerű hogy Győrből A. MArtin távozik ?
    Ideigazoltak megint egy pár norvégot akik nem is rossz játékosok, hosszabbítottak akikkel kellett, erre elküldik az edzőt?
    Nem hiszem.
  • Gabess8
    #60573
    Vranjes: kultursokk

    Így megy tönkre a sportág

    Szép cikkek a nem túl fényes jelenről, és a még sötétebb jövőről...
  • Isthy
    #60572
    Nyilván az is szempont náluk, hogy vannak itt honfitársaik, de én szakmai okokat kerestem és vázoltam és az ETO szempontjából.

    Olvasni olyan híreket, hogy Hansen kölcsönbe mehet 1 évre és éppen Dániába. Na most ha ez véletlenül az FCM lesz, akkor elmondhatjuk hogy egy "abszolút mutyi" zajlott le a háttérben
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2018.02.13. 10:28:48
  • smith09 #60571
    Szerintem a fő okot a norvég játékosok leigazolására nem kell magyarázni senkinek. Az meg magától értetődik, hogy több van itt belőlük hiszen a két kultúra, éghajlat az teljesen más. Biztos jobb egy játékosnak ha van még a városban és a csapatban egy két földije akiben megbízik és jól ismerik egymást.
    Az elmúlt évek összes norvég játékos elmondta korábban már, hogy csupa jót hallottak Győrről és szívesen jönnek ide, hiszen van már norvég játékos.
  • Isthy
    #60570
    Nézegettem a dolgot, hogy Kristiansen miért is jöhetett. Amorim szerződése 2019-ben lejár, az is lehet, hogy ő már jelezte, ez lesz az utolsó éve, így kellett valaki a fiatal Hansen mellé az utána következő évtől. Idén beletanul a csapatba és Amorim nyugodtan átadhatja a stafétát. Mert azért ne feledjük, ő a norvég válogatottban is 3-as védő. Igen, nagyon jó játékos, ráadásul más típusú mint a dán, aki felugrásból nagy lövő, míg a norvég inkább talpról a veszélyesebb. Nagy vétel most ő a győrieknek és akart is jönni, pedig a románok is nagyon akarták volna maguknak.
    Bratsett meg a 3-as védő párja a válogatottban, nem lesz hiány Győrben középső védőből a következő idényben. Amorim, Broch, Kristiansen, Bratsett (plusz Tomori is tud ott jól védekezni és Hansen is szokott ott a dán válogatottban). De sztem Tomori egyértelműen a jobb oldalon fog játszani, ő lesz Mörk tehermentesítője főleg hátul és néha elöl is. Brutális fal lesz ez jövőre a két kettesben Tomorival és Groottal kiegészülve. Martin fürödhet a boldogságban, hogy ilyen védelmet tud majd összerakni.
    Az meg nagyon durva, hogy lehet olyan felállás amikor a norvég válogatott legutóbbi vb-s kezdősora lehet a pályán egyszerre, csak a két szélső hiányozhat közülük (Grimsbo, Krsitiansen, Oftedal, Mork, Bratsett).
    A három kapus dologban meg az is benne lehet, hogy Kiss Éva is ezt az idényt tervezi utolsónak és utána jön a baba projekt. Mondjuk amúgy sem baj, ha van 3 kapus, a sérülések miatt nagyon nem árt. Főleg ha ebből kettő nagy klasszis.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2018.02.12. 21:40:08
  • smith09 #60569
    Kristiansent decemberben láttam először játszani, de szerintem nagyon jó játékos , sok gól szerez.
    Eto - nak csak sikerült megszerezni a francia fiatal kapust. Kiss Évával is hosszabbítottak. Remélem Grimbsönek sem jön egy újabb sérülés.
  • Isthy
    #60568
    Az ETO így is egyértelmű, a Fradinak sztem nem fog menni a FF-ba jutás. A veszprémiekről írtam, a szegedieknek pedig a másik csoport erőssége miatt már a negyeddöntőbe jutás is komoly fegyvertény lenne.
  • Isthy
    #60567
    ETO érkezők és hosszabbítók

    Ha rosszmájú akarok lenni azt mondanám, hogy úgy látom a győriek olyan keretet akarnak, amelyik elbírja az évi 4-5 sérültet is
    Bratsett a vb-n bizonyított, elég jól megállta a helyét. Sztem sokkal jobban jártak vele mint ha Cvijic kerül hozzájuk. Kristiansennel tovább erősödtek középen, nagyon masszív lesz a belső hármasuk, teljes két sorral. Kapuban is komoly ugrás lesz Leynaud érkezésével. Igazából így a szélek kivételével szinte minden posztra lesz két komoly klasszis (J2-ben Mörk-Tomori). Lesz bőven 2-es 3-as védőjük is, nem nagyon kell cserélgetni majd több felállásban sem.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2018.02.12. 17:09:21
  • kaloz174
    #60566
    A Szeged - ebben a felállásban - szerintem csodát művelt. Fantasztikusan motíváltan léptek pályára. Ezt a veszprémieknél mostanában hiányolom.
    Utoljára szerkesztette: kaloz174, 2018.02.12. 12:29:11
  • smith09 #60565
    A Final four a Győrnek Nora Mörk nélkül is meglesz szerintem. A fradinak is talán. Bukarest se nyerhet mindig ez a hétvégén is kiderült. Azt hogy az Érdről érkező játékos mennyire tudja pótolni Norát azt nem tudom, mert a képességeit én nem ismerem. Soha nem is láttam játszani. Remélem a Győr már csak azért is megnyeri a BL - t, hogy ne maradjunk siker nélkül.
    A Veszprém annyira szerintem nem erős mint ahogy azt itthon szerintem mi gondoljuk. A Pick Szegednek, pedig minden győzelme nekem kellemes csalódás!!


  • Isthy
    #60564
    Mivel egész hétvégén nem voltam itthon és csak nemrég értem haza, így semmit nem láttam a hétvégi BL meccsekből. Ahogy olvasom a Fradi és az ETO igazolta a papírformát. A szegedieknek pedig nagy gratuláció a Löwen elleni idegenbeli győzelemhez!
  • Isthy
    #60563
    Ez így is fog maradni, amíg a játékosok meg nem szokják az új és gyorsabb játékstílust (meg a keret is ehhez alakul). Komolyabb idő kell az átálláshoz, ezért nálam nem számít majd meglepetésnek, ha a FF-ba be sem jutnak.
  • primavis
    #60562
    A francia q-ák ellenére is a Rostovnak sikerült döntetlenre mentenie a bukaresti meccset! 22-22.
    A Metz sajna nyert a németeknél. A Fradi gondolkodhat azon, hogy melyik ellenfél fekszik neki jobban (?), a román vagy az orosz?
  • primavis
    #60561
    bocsi, Afentáler
  • primavis
    #60560
    Az ETO simán nyert s végre lehetett látni játszani a fiatalokat is (Afentaller, Fodor, Pál, Puhalák), sőt mindegyik lőtt gólt is.
    Tomori vagy Groot jól tudja helyettesíteni Mörköt (természetesen, nem teljesen, sőt...), Hansen viszont kell fejlődjön, mert támadásban elég halvány.
  • Gabess8
    #60559
    Azt mindenki tudja szerintem hogy a debreceni tábor hajlamos a rasszista kijelentésekre, simán kinézem belőlük, de javítsatok ki ha tévedek és úgy tudom, (írás szerint te is) hogy a rendezőt terheli a felelősség a rendezvény időtartalma alatt.
    Azt meg nyilván tudták ki az ellenfél, akkor miért nem készültek fel a lehetséges következményekre.
    Egyébként a hazai kézilabdából 2-ik, 3-ik, két Edina "asszonyt" és Attila "urat" kellene páros lábbal kipenderíteni...
  • Isthy
    #60558
    Ezt Martinnak és Edina asszonynak címezd. Én csak leírtam a lehetőségeket.

    Az érdieknél történtek és az eljárások tényleg elég szép képet festenek a dolgok állásáról. Náluk és az MKSZ-nél is.
  • primavis
    #60557
    Amúgy, Vranjes egyelőre igazolta múltkori borúlátásomat. A kerete ellenére a Veszprém egyre gyengébben játszik. Így még a FF sem biztos, nemhogy a megnyerése!
  • primavis
    #60556
    Na ja, a "valamelyik kölcsönadott fiataljuk" Kis Nikki megtáltosodott a Vác ellen, úgy támadásban mint védekezésben!
    Amúgy Érd sikeresen kivívta a legunszimpatikusabb csapat címét, a debreceniekkel és váciakkal való cirkusz után rövid időn belül!
    1. Nem lépnek közben amikor a debreceniek állítólag rasszista szavakat kiabálnak be a saját szektorukból. Erre fel a DVSC kap egy ötmilliós büntetést és saját pálya zártkapust (3 meccs?), miközben a szabályzat nem szól ilyen lehetőségről; az Érd mintha nem is ők lettek volna a rendezők, semmit!
    2. Az elcsalt kupameccs után minősithetetlenül viselkednek a váci edzővel.
    Vajon Gonzales kölcsönadásával minden alól fel lesznek mentve?
  • Isthy
    #60555
    Nem sok választásuk volt. Vagy valamelyik kölcsönadott fiataljuk vagy a spanyol. Más nem jöhetett eleve szóba a szigorú kritériumok miatt.

    A Fradinál meg úgy tűnik nem lesz "paradicsomi állapot" J2-ben. Azt mondják eleve azért szerződtették a montenegrói átlövőt, mert a hollandot nem fogják megtartani.
  • Isthy
    #60554
    Mert Tomorit akarták ott játszatni elöl és főleg hátul mellette-helyette. Zsuzsinak volt már tapasztalata bőven elöl is J2-ben. A másik oldalon az Amorim-Hansen páros szerepelt volna, középen a Groot-Oftedal duó. Minden poszton két klasszis játékos, minek még több? Meg gondolom azért a pénzkeretük sem határtalan, nem akartak feleslegesen felduzzasztott keretet, lásd román módszer. Nyilván ennyi sérülttel - főleg folyamatosan - nem számolhattak.
  • Isthy
    #60553
    Van ismerősöm Győrben, aki ráadásul dolgozott az Audi Aréna építésénél. Igaz nem a padlóburkolaton, hanem más elemeknél, a cége profiljának megfelelően. Vele már többször beszéltünk erről és egyértelműen azt mondta, hogy az Aréna talaja kiváló és korszerű, megfelelően rétegelt. Nem ez az oka a sérülés hullámnak. A játékosok (nem) megfelelő terhelése inkább lehet a főbb oka, mint a talaj.
  • kaloz174
    #60552
    Itt szépen kihagytam a mondat felét...
    Azt akartam írni, hogy miért nem igazolt már eleve +1 balkezest az Eto? Mörk mögé...Pl. a Siófoknak is sikerült.
  • primavis
    #60551
    Meg van Mörk pótlása a szezon végéig: Gonzales Érdről kölcsönben. Érthető Ambros Martin döntése: spanyol, tapasztalt s kölcsön lehetett venni.Kiss Nikiben nem bízik, ahogy Planétában sem, Szekercés meg már játszott februárban.
    Még be is jöhet!
  • kaloz174
    #60550
    Vajon miért igazolt +1 balkezest a Győr? Ennyire nem volt senki a piacon?
  • kaloz174
    #60549
    Ez a dolog, mármint a terhelés mértéke volt egyrészt, amiről nekem az jutott eszembe, hogy talán tudni kellene, jobban figyelembe kellene venni a mértéket. Különösen pl. Mörk és a hozzá hasonló adottságú játékosok esetében.
    A másik, hogy sokat beszélnek a borításról. Vajon mennyire jogosan?
  • Isthy
    #60548
    Azért ez már tényleg durva. Keresztszalag szakadásról beszélnek, azzal pedig vége az idényének. Volt már baja mindkét térdével rendesen, most egy újabb.
    Nyilván Tomori fog támadni Mörk helyén, Hansennek meg jóval több lehetősége lesz B2-ben beleszokni a csapatba.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2018.02.05. 22:18:46
  • primavis
    #60547
    Ideális helyzet! Hiszen tudnák váltani egymást, pláne, hogy a montenegrói leányzó látom a védekezésben is részt vesz.
  • primavis
    #60546
    Az ETO-ra rájár a rúd! Amorim és Althaus után Mörk! Kíváncsi vagyok, hogy oldják meg.
  • primavis
    #60545
    A fradi jól kezdett, majd elrontotta az első félidő utolsó m5 percét (3 gólos hátrányra szert téve ), majd ezt folytatta a második félidő első felében. Utána meg kínlódott, hogy visszajöhessen, de 23-22-es vezetésüknél a spori-nők (a két román fehérnép) beleszóltak és a franciák megint elhúztak, onnan meg nem tudtak már visszajönni. A bukarestiek meg megkapták a hazai pályát Dániában is!