61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #60544
    Ma délután a románok simán nyertek a dánoknál, a Fradi pedig 2 góllal kikapott Metzben. Egyik meccset sem láttam, aki látta a Fradiét írhatna róla. Ezzel bonyolódott a Fradi helyzete. Még az is előfordulhat, hogy a végén a Vardar mögött 3-as holtverseny lesz a 2-4. helyen, ha az utolsó fordulóban a macedónok beleszarnak a podgoricai meccsükbe és kikapnak, ahogyan tavaly tették Metzben. A Fradinak a lényeg, hogy a franciákat itthon legalább 3 góllal kell megverni és a Budtól idegenben max. 7 góllal szabad kikapniuk. Akkor mindkét csapat ellen pozitívban lesznek az összevetésben. Szerencsére a macedónok Metzben akkor játszanak, amikor még fontos lesz nekik a mérkőzés.
  • Isthy
    #60543
    A pletykák valóban erről szólnak, hogy a Fradiba jöhet jövőre. A kérdés, hogy mi lesz van der Heijdennel (azonos poszt), mert az 1+1-es szerződése állítólag eddig még nem lett meghosszabbítva a +1-el. Miközben mindenki más aktuális már hosszabbított. Ha marad akkor olyan helyzet áll elő a Fradinál, ami időtlen idők óta nem volt, lesz két balkezes átlövőjük.
  • primavis
    #60542
    Nézem a Bud-Thür...meccset, Malovici egészen jól muzsikál, jó lesz a Fradinak!
  • Gabess8
    #60541
    Hát javasolnám neki hogy nevezze be magát Április 8.-ára, politikusnak jó lenne másnak nem. A NEKA "fantasztikus" eredményeit láthatjuk, ha ha ez a nemzetközi szervezeténél mintának szánják akkor arról is megvan a véleményem...
    Lehet hogy egykor Fotex-es világsztárok dolgoznak ott (állítólag ott dolgoznak), attól hogy játékosnak kiválóak voltak, edzőknek nem biztos hogy jók. Mint ahogy az is lehet sőt biztos, hogy szar rendszerben kell dolgozniuk.
    A riport egyébként meg van valahol?
  • Isthy
    #60540
    Nem érti

    Kellett neked "megidézni", meg is szólalt.
  • Gabess8
    #60539
    Azért az igazi sikerek klub szinten sincsenek meg. Veszprém évek óta esélytelen a Bl trófeára, Szeged nagy ritkán elkapja a Veszprémet, Bl ben lehet talán közép csapatnak mondani. Szóval van egy egycsapatos bajnokságunk.
    Ahogy írod is szakemberek sehol, akadémiákról átvezetést hagyjuk és amíg lassan egész isten és bandája ott van nem is lesz, márpedig szerintem Áprilisban sem lesz változás...
    A kutyát nem érdekli a jelenlegi rendszerben hogy ki hagyj abba. Valóban ömlik a lové csak különböző ügyes trükkökkel nem oda megy ahova kéne...
  • Isthy
    #60538
    Nyilván nekik vannak a nehezebb ellenfeleik, mint az ETO ágáról érkezőknek. A dánoknál tavaly is kikaptak, igaz az ősszel volt, még októberben, nagyon kevéssé összeszokva. Ettől függetlenül tartom, hogy nem fognak mindhárom idegenbeli meccsükön kikapni (ami amúgy egy hatalmas blama lenne nekik).
  • smith09 #60537
    A férfi kézilabdához csak annyit hogy itthon a kézilabda kicsit azért túl van hypolva. Klub szinten vannak sikerek hála a külföldi játékosoknak akik Mo.-n játszanak. Férfi válogatott 1997 óta nem volt a legjobb 4 között sem eb n sem vb n.
    Az eb n van a sportág krémje ahol 10 - 12 egyforma erejű csapat indul.
    3 meccs alatt 0 pontot szereztek, ez egy nagyon erős negatív tendencia. Pedig ömlik a pénz a sporttágba.
    Nincsenek külföldön edzőink, nincs aki ott dolgozik, egy piac képes sincs köztük.
    Nálunk nem egy 200 cm magas 108 kg os játékos van. Na szerintem a modern kézilabda pont nem ez. Letámadásokhoz nem ilyen játékosok kellenek, max. védelemben tudod őket hasznosítani. Van belőlük kb. 8 db.
    Velük nem lehet lerohanást csinálni.
    Nálunk se jobb és se bal szélső nincs.
    Talán nem is dobtunk szélről gólt. Iváncsik, Gulyás, Nagy Laci előbb utóbb abba hagyják. erre senki nem számított ?
  • primavis
    #60536
    Csak a három ellenfél idegenben az ETO, Rostov és a Midj... S nem olyan biztos, sőt, hogy megtudják verni a Rostovot Bukarestben!
    Eközben az ők csoporttársaik eléggé áldozatoknak tűnnek az ETO és Rostov számára!
  • Isthy
    #60535
    Nyilván semmi sem biztos, de nagy az esélyük, hogy legalább a két otthoni meccsüket hozzák. Sztem meg is fogják nyerni mindkettőt, persze még 12 ponttal is lehetnek harmadikok, ha mindhárom idegenbeli meccsüket elveszítik. Ez esetben az ETO és a Rosztov is megelőzheti őket. Azért én nem mernék fogadni rá, hogy idegenben egy pontot sem szereznek.
  • primavis
    #60534
    igazad van, de ettől még nem biztos hogy bejutnak az első 2 helyre, mert 2-nél többet nem biztos hogy szereznek még. .
  • Isthy
    #60533
    A bukarestieknek 8 pontjuk van most 5 forduló után.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2018.01.28. 19:46:05
  • Isthy
    #60532
    Az kellett, hogy ne nézhessem
    Csak az első félidőt láttam, utána el kellett menni névnapozni. Fontos 2 pont, ráadásul a győzelem aránya is biztató az esetleges egymás elleni összevetést tekintve.
  • primavis
    #60531
    A Midj...elrontotta az első meccsét s ezzel a sanszait is a 4. hely elkerülésére! 24-23 a Krimnek.
  • primavis
    #60530
    Sőt, ha a románok (??) nem verik meg Bukarestben a Rostovot nagy bajba kerülhetnek, mert a jelenlegi 6 pontjuk mellett csak a Mutyi bukaresti legyőzésére számithatnak biztosabban, s az csak 8 pont, mig a Mutyi akár 8 pontot is szerezhet a két másik csapat ellen s az 10!
  • primavis
    #60529
    Meg is van, mégpedig a második félidei játékkal simán! No de a másik csoportban a Rostov is simán nyert a Nykobinggel szemben s nem is olyan biztos, hogy nem ők lesznek a másik csoport 1-2 helyén!
  • Isthy
    #60528
    Kell a mai 2 pont a Fradinak mindenképpen. A franciákkal és a montenegróiakkal lesz harc a 2-4. helyért. Meg kellene csípni a 2. pozíciót, mert így szinte biztosan elkerülik a románokat és a győrieket a negyeddöntőben.
  • primavis
    #60527
    A Vardar és Thüringer nyert, holnap a Fradinak is kell, hogy ne maradjon le. A Metz szívós, de nem verhetetlen csapat, Grosst és Zaadit kell benne semlegesíteni. A Bietigheim nem szabad problémát jelentsen oda-vissza sem. A cél, hogy ne kerüljön össze az FTC a bukarestiekkel, ha ők 2. akkor szintén az kell lenni, ha 3. akkor meg 3-nak. De ez a helyzet az ETO esetében is. A Rostov/Mutyi/Nykö...jöhet, de egyik sem könnyű ellenfél.
  • primavis
    #60526
    Nagy meccs volt a svéd-dán! Rendes játékidőt elrontották a svédek s kaptak 3 gólt 2 perc alatt, de a hosszabbítást jobban bírták s egy góllal nyertek! A bronzéremért az olimpiai és a világbajnokok küzdhetnek!
  • Gabess8
    #60525
    Nem sokat láttam az egészből, de ehhez jó rendszer és persze jó szakemberek kellenek nem? Nálunk szerintem egyik sincs, (talán a mostani kapitány ha hagyják)...
  • Isthy
    #60524
    Az ő szereplésük sztem meglepetés szinte mindenkinek. Nekünk meg jó példa, hogy nagy sztárok nélkül is lehet eredményt elérni.
  • kaloz174
    #60523
    Alaposan lebecsültük a cseheket. Vagy rosszul gondolom?
  • Isthy
    #60522
    Elmondhatjuk, hogy a csoportunkból 2 csapat az elődöntőbe jutott (dánok, spanyolok), a harmadik pedig (csehek) az 5. helyért fog játszani.
  • Isthy
    #60521
    Ez a mai kiesés Békéscsabán az MK-ból sok(k) volt...
  • smith09 #60520
    Jó.
    Nagy Laci nélkül ez a csapat szerintem most gyengébb mint eddig volt.
    Részemről a téma lezárva,
  • Isthy
    #60519
    Csak teljesen feleslegesnek gondolom, hogy olyan dolgokkal foglalkozzunk aminek már nincs létjogosultsága.
  • Isthy
    #60518
    Mégsem az, mert a 2. kalapba került a csapat, így kaphatunk nagyon erős ellenfelet is a vb selejtezőn.
  • smith09 #60517
    Szerinted nem hiányzik Nagy LAci a csapatból? nem voltunk jobbak vele? Azért ezt ne mond. Ő már nem játszik többet a válogatottban, de ha játszana az segítség lenne. Erre gondoltam.
  • Gabess8
    #60516
    Így van időt kell neki hagyni. Nem sokat szoktam várni a stúdiós "szakértőktől" de szerintem most az egykori játékosok jól össze foglalták a lényeget és a meccs utáni kapitány és kapus nyilatkozatok is reálisak voltak, szerintem előre mutató. Én láttam rajtuk a tenni akarást, mennyivel egyszerűbb lenne persze a félistent és bandáját kirúgnák...
  • Gabess8
    #60515
    Na ezektől a nézetektől áll úgy a sportág ahogyan áll, mondjuk ha végig nézed és utána a nyilatkozatokat is akkor lehet belőle tanulni!
  • Gabess8
    #60514
    Szerintem meg egyik sem hiányzik, a válogatottnál mind a kettőnek múltja van és nem jelenje!
  • Isthy
    #60513
    Nekem egyik sem komoly csalódás. Vranjes most kezdte a munkát a kerettel, nem gondolhatta senki komolyan, hogy az évtizedes szart, amit a Mocsai bagázs felhalmozott, majd fél év alatt - alig pár közös edzéssel - arannyá változtatja. Nálam van ideje neki rendesen összerakni a kerete játékát, mint ahogy látok perspektívát több fiatal játékosban is. Ahogy az eb előtt is írtam, nekem csak annyi elvárásom volt, hogy lássak előremutató, biztató jeleket és láttam is. Van lehetőség bennük és az elkövetkezendő 1-2 év majd ítéleletet mond a játékosok és Vranjes felett is. A következő korosztályok terén viszont nagyon mélyen vagyunk a férfiaknál, sokkal lentebb mint a nőknél.
    Az MKSZ megnyilvánulását nem minősítem, de annyit azért megjegyeznék, hogy az ő "szarukat" szépen Vranjes és a csapat nyakára öntötték...
  • Isthy
    #60512
    Nem teljesen értek veled egyet, a lányoknál is vannak tehetségek, akikre lehetne építeni, csak azokkal is megfelelően kellene bánni. Persze a jelenlegi hazai környezetben nem könnyű a feladat. Nem véletlenül nyilatkozta azt egyik fiatal férfi játékosunk azt amit, azzal kapcsolatban, hogy miért ment külföldre.
  • Isthy
    #60511
    Jelenleg ez a realitás. Haladni kell tovább, nekem Nagy Laci nem hiányzott, el kell felejteni a múltat. Ő már nincs és nem is lesz, ahogyan Görbe sem.
  • Isthy
    #60510
    Elvileg az, mert így könnyebb ellenfelet kaphatunk a vb selejtező sorsoláson. Ami jelen helyzetben nem mindegy.
  • kaloz174
    #60509
    Jogos. Azért én úgy érzem, ennek ellenére, hogy a fiúk jobb helyzetben vannak, mert van több fiatal, akire lehet építeni, hosszú távon. Sajnos, a lányoknál ezt nem látom.
  • smith09 #60508
    Női vb után újra kijött a realitás.
    A világ tényleg elment mellettünk, lásd a tegnapi meccs.
    Nagy LAci legalább annyira hiányzik mint a női válogatottban Görbicz.
    Ez van.
  • kaloz174
    #60507
    Egy jó hír a mai napra. Legalábbis remélem, hogy valóban az.
    Utoljára szerkesztette: kaloz174, 2018.01.18. 00:07:44
  • primavis
    #60506
    legalább láthattam egy jó meccset: 25-25!
  • primavis
    #60505
    Néztem pár percig, de utána átmentem a német-macedonra! Nem vártam sokat a csapatunktól, de sikerült alúlmulniuk! A másik csalódás Vranjes.