61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #50525
    Túl nagyok az elvárásaid
    Egyébként lehet nézni 16:9-ben teljes képernyőn, nálam is úgy szokott menni a 37"-os tv-n. Persze, hogy jó a visszajátszás, csak nem olyan eszetlenül, ahogy a Sportklub csinálja.
  • Isthy
    #50524
    Amint a meccs utáni videóból kiderült KEB a héten keményebb edzésmunkát tartott a csapatnak és ez így lesz a mostani héten is. Készülnek a BL-re. Ennek fényében kicsit érthetőbb a sok hiba az ETO játékában.
    Ilyen "okostojások" mindig vannak, akik fenntartják ezt a jogot maguknak. Lelkük rajta, de ezzel minősítik is magukat.
  • Isthy
    #50523
    Sajnos a következőn nem leszek ott, mert ugye csütörtök... Lehet egyszer majd azt is megéljük, hogy hétfőn délben "sikerül" meccset játszania a csapatnak...
    Vivi a szünetben felment a Loki szurkolókhoz és jól elbeszélgetett velük. Nekik nem volt bajuk vele.
  • kaloz174
    #50522
    "Európa-bajnok a magyar válogatott"
    Jól hangzik, ugye?:)
    Pedig nem vicc! Íme!

    Egy gratulációt mindenképpen megérdemelnek mind a játékosok, mind a szakvezetők.
  • Andreeew
    #50521
    Érdekes egyébként, hogyha VLC-vel nézed, akkor ha állítod a "levágást" 4:3-ról 16:9-re, akkor nem a 4:3-as kép torzul szét, hanem kibővűl rendes 16:9-re, és látszanak azok a részek amik a webes közvetítésben nem. Szóval alapból 16:9-ben veszik a meccset, csak valamiért 4:3-ban adják a cunder.hu-n.
  • Zóanagyvarázsló
    #50520
    Érdekes dolog ez, az első félidő közepe táján ugye volt egy 2-8-as széria (a hazai csapat szemszögéből nézve), majd a második játékrész elején egy 7-2, amit egy 0-8 követett, majd azt rögtön egy 4-0; viszont ezeket a hullámzásokat leszámítva szinte egál volt meccs. Persze csak ha szeretjük a számok nyelvét, akkor van ennek bármi jelentősége :) Mindenesetre jól mutatták ezek a szakaszok, hogy a Fehérvár mikor esett vissza egy-egy erősebb etapuk után, illetve mi mikor tudtuk komolyabban venni a mérkőzést, időszakosan még egy kicsit hátul is.

    A közvetítés minőségének a megítéléseben részemről szigorúbb vagyok. Eleve nem mindegy, hogy milyen készüléket nézed, én egy 42"-os full HD TV-re szoktam rákötni a laptopot, és azon erősen látszik a képminőségben a különbség. A Cunderen tovább ront, hogy azt 4:3-ban adják, így kevésbé használja ki a képernyőt, ráadásul még csúcsformájában is akadozósabb a kép (nem kábel, a netkapcsolat miatt, hanem mert ilyen a Cunder). Ezzel együtt meglepően jó minőség, a Fradi-féle közvetítéseket és az EHF TV-t veri (bár az utóbbi folyékonyabb), de kép szempontjából szerintem simán alulmarad, egy kisebb felbontású és képernyőjű lapostévén, pláne CRT-n nyilván sokkal kisebb a különbség. Az mondjuk valóban jogos, hogy a sportadók hajlamosak rosszkor ismételni, de azért a visszajátszás alapvetően jó találmány, szóval van előnye is. Mellesleg olykor el szokott menni meccs közben a Cunder, ha mostanában ez néhány másodperc alatt kezelhető is.

    Na mindegy, véletlenül sem az említett ingyenes szolgáltatásokat kívánom leszólni, de ha az egyikből némiképp kevesebbet látok a minőség miatt, és még a szemem is hajlamos megfájdulni tőle, akkor az nálam alacsonyabb polcra kerül. Mindezt csak azért említettem, hogy nem finnyásságról szól ez nálam (bár a minőséget nem vetem meg), hanem több éves tapasztalata szegény, érzékeny, kézirajongással "megvert" szemeimnek.
  • kaloz174
    #50519
    Tegnap volt olyan ismerős, aki kritikával illette a mi meccsünk színvonalát.
    Ahhoz képest, hogy az ETO-Siófok tul.képpen a jelenlegi bajnokság élcsapatainak összecsapását jelentette...Na, nem is mondanék semmit inkább.

    Azt viszont megint értelmetlennek gondolom, hogy sokan egy ilyen meccsből következtetnek arra, hogy az ETO - majd - hogyan fog teljesíteni a BL-összecsapásokon.
  • kaloz174
    #50518
    Köszi a beszámolót!
    Hadd legyek kicsit elfogult, kapus ügyben. Mind az Érd kapusai (Rácz Mariann), mind a Fehérvár (Sugár Tímea) kapusai bizonyítják, hogy a velük végzett speciális munka meghozza az eredményt.
    Nem is értem egészen, amikor több helyen úgy gondolják, hogy erre nincs szükség.
    Pedig van rá példa, még olyan helyen is, mint pl. az ETO.
  • kaloz174
    #50517
    Örömmel vettem észre, hogy megint el tudtál jönni a meccsre. (Viszont merre jár kedves fórumtársunk vajon? Ha jól láttam, megint nem tudott ott lenni, itt is már régen olvastam.)

    Engem is az töltött el legnagyobb örömmel, hogy szinte az egész csapat jól teljesített. Mert egy dolog a papírforma, és egy másik, hogy azt igazolni is kell, mint tudjuk.
    Külön drukkoltam Dettinek, mert mostanában, talán még a betegség miatt, nem volt az igazi. Örömmel vettem tudomásul, hogy a szoros emberfogás ellenére eredményes volt, indításai, passzai élményszámba mentek.

    A meccs végén sor került a megérdemelt közös ünneplésre, valamint a 2 szurkolótábor is megmutatta, milyen jó viszonyban vannak egymással, ezt is jó volt látni, érezni.
    (Sajnos, volt egy dolog, ami bennem nagy visszatetszést keltett.
    Az ellenfél edzője, ahelyett, hogy fiatal csapatával foglalkozott volna meccs után, odament ahhoz a játékoshoz, aki eljött tőlük, ők pedig, mint ismert, ebbe nem akarnak beleegyezni, és elkezdett vele veszekedni. A játékos nem tudott mást tenni, elmenekült előle. Biztos, hogy erre szükség volt? Biztos, hogy ez a legjobb módszer a játékos meggyőzésére?)
  • Isthy
    #50516
    ETO-Siófok 30-20 (16-11)

    Gyengén és rengeteg hibával játszó ETO ellen sikerült 10 gólon maradnia a Siófoknak. Elég alacsony színvonalú, töménytelen hibával tarkított mérkőzés volt. Néhány szép megoldás előkerült - pl. Lekics gólja - de aki nem látta az nem kell, hogy bánkódjon miatta
  • Isthy
    #50515
    Alcoa-Fradi 29-36 (15-20)

    Az elején 5-5-ig együtt mentek a csapatok. Azután 5 góllal ellépett a Fradi (7-12) és ez maradt is a szünetig. A 2. félidő borzalmasan hullámzóra sikeredett. Az elején egy 6-1-es fehérvári roham, majd utána egy 9-0-ás Fradi széria. Ezt követően egy 5-0-ás Alcoa sorozat. Így tulajdonképpen szinte megmaradt az 5 gólos Fradi előny, amit a végéig meg is tartottak, kicsit még rátéve a legvégén.
    Ma sem volt nagyon acélos a Fradi védelme és a kapusteljesítménye sem. Elöl azonban ezt tudták kompenzálni, elsősorban Móni kiváló játékával. A másik szél viszont gyenge volt, Szádvári 2 gólt tudott szerezni és eléggé eltűnt a meccsen. Nem tudom mi van Szarkával, miért nem cserélte be őt Elek.
    A Fehérvárnál Triscsuk, Tillinger és Horváth emelhető ki és Szikorának is voltak jó időszakai.

    A cunderes közvetítés szerintem most is jó minőségű volt, ahogy általában lenni szokott. Én tv-re kötve nézem a laptopomról és teljesen élvezhetőminőségű amit adnak. Persze a Sportklub minősége egy kicsit talán jobb, a közvetítéssel viszont van problémám. Rendszeresen lemaradunk gólokról, mert erőltetetten ismételnek vagy teljesen érdektelen dolgokat mutatnak miközben megy a játék a pályán. Már megtanulhatták volna az évek alatt, hogy miként kellene ezt csinálni.
  • Isthy
    #50514
    Az utóbbi időben tényleg nagyon belelendült Ildi. Az elmúlt 1 hónapban először 8 gól a Fradinak, majd ismét 8 gól a Siófoknak, ezután 9 gól Szekszárdon és végül 7 gól a Lokinak. Tegnap mindezt 35 perc alatt érte el, mert csak ennyit játszott. Egy sérülés miatt le kellett jönnie a 46. percben és pihent 10 percet az első félidő végén is. Remélem a sérülése nem komoly és csütörtökön ismét tudja majd folytatni ezt formát.
    Akciógólokat tekintve ő csapat legeredményesebb játékosa 76 góllal (több mint 5 gólos átlag), összességében pedig a második Detti mögött.
  • Zóanagyvarázsló
    #50513
    Gratulálok az újvárosi lányoknak! Erdősi Ildi tavaly is ígéretes volt, amikor láttam, de idén már-már rendre szédületes - ráadásul mostanában alacsonyabb szinthez vagyok szoktatva ezen a poszton. A beszámolót pedig köszönöm, eléggé el nem ítélhető módon tegnap a SportKlubot választottam a Cunder helyett, már csak képminőség miatt is (persze az igazi az érdi csarnok lett volna). Erről is sokat lehetne mesélni, de a legelképesztőbb számomra folyamatosan, minden egyes elcsípett mérkőzésükkel az, hogy a Veszprém egy ilyen jó erőkből álló keretben egyetlen klasszikus irányítót nem tud felmutatni, ellenben csak nyáron és ősszel igazoltak hármat, aki úgymond másodlagosan képes azt is játszani.

    Pár szót szólnék a Fradi-ETO-ról, pontosabban inkább csak az érzéseimről, levont tanulságokról a szuperrangadó (?) kapcsán, elvégre nyilván kapott már mindenhol elegendő publicitást ez a találkozó. Szóval engem kissé letört a verség, na nem sokáig, de lefújás után csalódott voltam. Nem a számszerű eredmény miatt, hiszen ha saját magához képest hasonlót hoz ki magából a két csapat, akkor ez az eredmény bizony joggal nevezhető reálisnak. A felsorakoztatott hibák (elég csak az 5 kihagyott hetest említeni, a kihagyott ziccereket, az eladott labdákat, majd az ezekből kapott indítás gólok tömkelegét), a gyengébb egyéni teljesítmények, a harmatgyenge védekezés és a nulla kapusteljesítmény mellett pedig kimondottan hízelgő ránk nézve, mondhatni a vendégeknek lenne miért szégyenkezni - de ez persze már butaság lenne. Ugyanakkor a félgőzzel hozott ősz (benne pár kínosan szoros és egy kínosan "tág" eredménnyel), majd a rákövetkező csabai pofon után ezúttal alighanem minimális elvárás volt a 100%, ami persze egyébként is az lehetne, pláne a Győr ellen. Ez sajnos nem látszott. A 2011/12 szezonban még nem láttuk pályán a Fradi-szívet csapatszinten ez pedig különösen bosszantó. Úgy vélem, egy 80%-os Ferencváros már kemény ellenfél lehetett volna a szerdai ETO-nak, a 100%-os pedig megveri. Bár akkor nyilván ők is többet mutatnak, nyilván hamarabb vagy jobban elfáradunk - védekezést is feltételezve -, de akkor emeltebb lehetne a főnk, -20 mellett is.

    A másik a védekezés. Egyszerűen nem lehet már elmenni emellett, nem mintha eddig sikerült volna. Alig változott a keret, hatosfalon kívül legfeljebb olykor emberfogásra váltunk ki, mégse megy. Nálunk olyan csapatok védekeznek jobban, akik nem rendelkeznek egyénileg drasztikusan jobb védőjátékosokkal, és sokkal nagyobb mozgás volt náluk. Persze nem feltétlen most kellett volna csodát tenni (a vendégek hibáinak hála így is megúsztuk 50 alatt, szóval van ok a mosolyra), de érdemes elmorfondírozni azon, hogy a BL-tempó tapasztalainak hiányára hivatkozva végigalibizzük a bajnokságot hátul (pedig többször bizonyítottuk, hogy lenne mit tanulni az NB I-ből, sőt az NB I-es csapatoktól is), majd a rázósabb helyzetek után lehet magyarázkodni. Nyilván nagyobb a motiváció egy BL-meccsen védekezni, mint egy lefutottnak ígérkezőn, ahol úgyis nyerünk (pl. Békéscsaba), de ez egyrészt nem profi, és ugye említettem már valami szívet is (a védekezés ugye jelentős részben akarat kérdése, még a Kézilabda Nagy Közhelyszótára szerint is), de már nem is rémlik, hogy milyet.

    A kapusposzt pedig már tényleg lehangoló, bár hónapokig folyamatosan jöttek fel (az első felkészülési meccsen döbbenetes volt a különbség az Oguntoye-Janurik páros javára), összességében legfeljebb a legjobb meccseiken érik el vagy közelítik meg az említett Oguntoye általam látott gyengébb produkcióit, bár idén alig akad olyan. (Lehet jönni a védekezés és indítások miatti kiszolgáltatott helyzetekkel, de ha azokat levesszük, ez sajnos akkor is áll.) Na mindegy, Pasi tavaly is tavasszal kezdett el védeni, ha legalább azt a szintet visszakapjuk a napsütéssel együtt ezúttal is, már sokat lépünk előre. (Ha belegondolok, hogy tavaly éles KEK-párharcokat nyertünk kapus és balszélső posztokon!)

    Nehéz meccsek várhatnak ránk, és az idény hajrája csak még nehezebb lehet: összeálló védekezések, összeszokó keretek és jó kapusok ellen előrelépés nélkül eljátszhatjuk az ezüstöt, és az akár oda is vezethet, hogy egy újabb évig mutogathatunk a BL-rutin hiányára. Na, kiírtam magamból a keserűségemet (legalábbis fogjuk rá), most már lehet újra optimistának lenni.
  • Isthy
    #50512
    Úgy látom a Békéscsaba nagyon megszenvedett otthon a Szekszárddal. Remélem marad ez a formájuk és akkor csütörtökön jók lehetünk ellenük.
  • Isthy
    #50511
    Dunaújváros-DVSC 42-32 (21-15)

    Gratulálok a csapatnak a győzelemhez!

    Ez a meccs sem a védekezésről szólt. Talán nálunk volt egy negyedóra az első félidőben (12-27. perc) amikor valami védekezésre hasonlító dolog sikeredett, azzal meg is nyertük a meccset. Ezen idő alatt kaptunk 3 gólt és lőttünk 12-őt (7-9-ről 19-12 lett).
    A szünet után növelte a csapat az előnyt, előbb 8 majd 11 gólra. Utána maradt a félidő második felében a 10-11 gólos vezetésünk egészen a végéig. Szinte mindenki pályára került a csapatból és talán gólt is szerzett. Mondhatjuk, hogy ez a győzelem igazi csapatmunka volt, mindenki hozzátette a magáét. De azért kiemelhető Detti, Nóri és Erdősi Ildi játéka. Utóbbi teljesítménye előtt most már nem mehetek el szó nélkül. Már egy jó ideje rendszeresen 8-9 gólokat lő és nem csak lerohanásból, hanem felállt fal ellen is sokszor eredményes. A támadásban nem a sarokban álldogál, hanem mozog a pályán keresztben és mélységben is. Már többször szerzett átlövésgólt, ma is láthattunk belőle. Elég ruganyos és fordulékony, jól cselez. Ma nagyon tetszett a "kínaiból" szerzett gólja, amit a dereka magasságában kapott labdából húzott a kapuba. De a legjobban az egyik lerohanás gólja fogott meg. A pálya közepén kapta a labdát a felező vonalnál és 3 debreceni között átkígyózva, jobb kettesbe átsodródva lőtt gólt jobb kézzel visszahúzva a hosszúba (ugye ő balszélső). Ha felszed magára még némi izmot akkor nagyon nagy játékos válhat belőle.
    A Lokiban Siska és Dakos vitte a prímet, Karajostól viszont sokkal többet vártam.
    Összességében az első negyedórát kivéve végig uraltuk a meccset és magabiztosan szereztük meg a két pontot. Ezzel végre meglett az első hazai győzelmünk is.
    Szép volt csajok!
  • Isthy
    #50510
    Hétvége a tv-ben:

    Érd-Veszprém
    Női NB I 14. forduló - Érd
    2012.01.14. 18:00 Sportklub

    Lengyelország-Szerbia
    Férfi EB csoportmérkőzés
    2012.01.15. 18:00 Sport1

    A Cunderen:

    Dunaújváros-DVSC
    Női NB I 14. forduló - Dunaújváros
    2012.01.14. 17:50

    Alcoa-FTC
    Női NB I 14. forduló - Székesfehérvár
    2012.01.15. 15:20

    Győri ETO-Siófok
    Női NB I 14. forduló - Győr
    2012.01.15. 17:50
  • Mse
    #50509
    no mik nem derülnek ki, nekem is nagy kedvencem, igazi egyéniség a srác, kár hogy ennyit sérült :(
  • Mse
    #50508
    nem hiába mondják hogy az edzőképzésnek is meg kellene újulnia.
  • Isthy
    #50507
    A nem magyar meccsek közül néhányat meg a Sport1-2 fog közvetíteni.
  • Isthy
    #50506
    Köszi a képeket Breki!
  • Isthy
    #50505
    Ez a "bip"-es módszer már több éves, de nálunk valamiért nem akarták alkalmazni. Pedig a sporiknál - ha jól emlékszem - rendszeresen használták ezt a tesztet. A lábmunka fontosságáról pedig már legalább 5 éve pofázunk rendszeresen többen is a fórumokon. Azon múlik leginkább a játék dinamikája elöl és hátul is.
  • kaloz174
    #50504
    Indul a 2012-ES KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG:
    Kézilabda Európa-bajnokság, Szerbia:

    Magyarország - Oroszország, jan. 16., 20:15 (m1)
    Spanyolország - Magyarország, jan. 18., 20:15 (m1)
    Franciaország - Magyarország, jan. 20., 20:15 (m1)

  • kaloz174
    #50503
    Köszi a képeket!
  • Breki33
    #50502
  • Breki33
    #50501
  • Breki33
    #50500
  • Breki33
    #50499
  • kaloz174
    #50498
    Azt elfelejtettem, hogy a meccset az Alföld TV-n lehet megnézni.:)
  • Breki33
    #50497
  • Breki33
    #50496

  • kaloz174
    #50495
    A rögzítőcsík kisebb húzódásokra segítség, úgy tudom.

    Szépen kérünk, a kedvünkért azért tedd fel azokat az alkotásokat.:)
    (Igen, ami neked szomorúság, az nekünk öröm. Ez van, sajnos.)
  • Breki33
    #50494
    Megvan a norvég titok, ezért hagytak le

    http://sportgeza.hu/kezilabda/2012/01/12/megvan_a_norveg_titok_ezert_hagytak_le/
  • Breki33
    #50493
    Hát igazából nem sokat tudok mondani 5-5 -ig fej fej mellett haladtunk, de aztán elkezdtük a hibánkat kapusba lőtt ziccerek elrontott átadások, és sok gyors lerohanásgólt kaptunk ezekből.

    Detti kezén vmi kék rögzítőcsíkot láttam jobb oldalt.

    A különbség fokozatosan nőtt rengeteg ziccert kihagytunk a Dunaújvárosi kapust naggyá tettük, szinte minden lövést megfogott a végén őt is éltették és ő lett külön kiemelve legjobbként.

    Készítettem egy videót meg pár felvételt, de még nem volt kedvem előszedni elég lehangolóan játszottunk ennél sokkal többet vártam.
  • kaloz174
    #50492
    Mai programajánló:
    20:30 Váci NKSE - DVSC-Fórum
    NB I-es női kézilabda mérkőzés felvételről

    Összefoglaló erről a meccsről: Váci szemszögből
  • Isthy
    #50491
    Más rendezvény (ha jól emlékszem talán szalagavató bál vagy mi) miatt kellett áttenni, mert az lesz pénteken a csarnokban.
  • Isthy
    #50490
    Szerencsére meg tudtam nézni a Fradi-ETO meccset, így tudok írni róla.

    Az ETO közepes játékkal, jó kapusteljesítménnyel biztosan nyerte a meccset. Az elején mindjárt elléptek 4-5 góllal és ez meg is határozta a továbbiakra a mérkőzés képét. Kati pazarul védett a kapuban mindjárt az elején és végig az első félidőben. A Fradinál viszont nem volt kapusteljesítmény. Ennek ellenére a rossz kezdés után sikerült feljavulniuk és tartották a 4-6 gól hátrányt.
    A szünet után növelte előnyét az ETO 7-8 gólra. Lunde is jól védett, a becserélt Pasi sem tudott hozzátenni. Tovább nőtt a győri előny és meglett a "rászámolás" is. A visszatérő Abramovics teljesítménye feljavult és így nem nőtt tovább a különbség. Végül nem tudott 10 gólon belülre kerülni a Fradi.
    Az ETO-ból a kapusok, Löke és Kovacsics emelhető ki, a Fradiból talán Zsivkovics és Zizi leginkább a szünet utáni teljesítményükkel. A Fradi kihagyott 5 db büntetőt, Kati 4-et (az összeset) védett az első félidőben, Lunde egyet a szünet után.
  • kaloz174
    #50489
    Csütörtökre??? Ezt még nem is láttam!
  • Isthy
    #50488
    Úgy tűnik KP összekapta a csabaiakat. Azért remélem január 19-én nem megy ennyire nekik Kár, hogy áttették csütörtökre, így esélytelen a részvételem...
  • Isthy
    #50487
    Remélem kinéztetek

    Szekszárd-Dunaújváros 23-31 (12-20)

    Gratulálok a csapatnak a szekszárdi győzelemhez!

    Az eredményből úgy tűnik az első félidőben jól ment elöl és hátul is a csapatnak. A szünet után már elöl nem ment annyira jól, szerencsére hátul maradt a jó teljesítmény. Kíváncsian várom a beszámolót!
  • kaloz174
    #50486
    Mai eredmények:
    Női NB I
    16:00 Vác-DVSC-Fórum 34-21 (19-10)
    18:00 Kiskunhalas-ÉTV-Érd 25-27 (14-11)
    18:00 Veszprém-Barabás-Alcoa 26-20 (13-11)
    18:00 Siófok-Galerius Fürdő-Budapest Bank-Békéscsaba 27-27 (14-10)
    18:00 Szekszárd-Dunaújváros 23-31 (12-20)
    18:15 FTC-Rail Cargo Hungaria-Győri Audi ETO 30-41 (15-20)

    Várom a beszámolót, de az eredmény magáért beszél, gratulálok a csapatomnak!

    A magam részéről a Siófok meccsét láttam. Az első félidőben végig vezetett a hazai csapat, lehet, hogy túl korán elhitték, hogy ma csak ők nyerhetnek.
    A Csaba azonban nem adta fel, érvényesítették fizikai fölényüket és döntetlenre hozták a meccset.