61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #50608
    Íme, itt találod:)
    Elszalasztott lehetőség volt.
  • Mse
    #50607
    ez volt megbeszélve... érted ez volt megbeszélve... teljesen mindegy hogy felesleges már olyankor időt kérni, ez volt megbeszélve...
    na éppen ezért nem tud Lajos meccselni...
  • primavis
    #50606
    Szegény Mocsai, meg elkövette élete baklövését az időkéréssel.....Nem is értem, mit akart az utolsó 5 másodpercben, hiszen nyilvánvaló, hogy egy valamire való csapat beáll emberfogásra és rögtön faultol, akár kiállitás árán is!
  • primavis
    #50605
    A probléma ott kezdődik , hogy nincs szélső játékunk, viszont a gólok többségét pont az ellenfél szélsőitől kapjuk! Tegnap nemcsak az Iváncsikot váltó Vadkertinek nem ment, hanem Harsányi is majdnem nulla volt a gólja kivételével. Császáron kívül csak Krivót és Fazekast lehet dicsérni.
    Ami meg a közvetitést illeti, egyszerűen nem lehet hallgatni (mi lesz az M1-2-őn Londonban ennyi lükével, akik még a versenykiirást sem képesek megismerni?), + mi a francot akart az 5-hellyel? Ha nyerünk sincs meccs az 5-6 helyért (azt elvitték volna a macedónok), hanem a 7-8-ért a német és szlovén csapat közt a kvalifikációért!
    Annyiban jó ez a helyzet, mert a németek és lengyelek elszálltak, mi meg megkapjuk a macedónokat vagy a szlovénokat (jöhet a bosszú!).
  • Mse
    #50604
    na, akkor meg van a válasz, nem fizikailag fáradtunk el, hanem fejben nem tudtunk ott lenni az izlandi és szlovénok ellen, tét nélkül megy csak :((

    ilyen nincs, hogy tegnap Nándi semmit nem fog, ma meg 50%-on kezd.

    Csaszinak gratula, ő minden meccsen megpróbálta csak most nem esett vissza a társak hiánya miatt! Így kell majd Vpben is! :)
  • kaloz174
    #50603
    Nagy kár ezért a meccsért. Az egész tornát mérlegre téve azonban számomra nem várt jó teljesítményt nyújtott ez a csapat.
    Ha nem lenne ez a hullámzás többek esetében, talán még jobb is lehetett volna.
  • Isthy
    #50602
    Ahogy olvasom a mai MK meccsen egy ideig jók voltunk, azután a végére a Siófok fordított és továbbjutott. Jó lenne róla esetleg egy beszámoló ha valaki arra járt
  • Isthy
    #50601
    A horvátok megadták nekünk a lehetőséget, de nem tudtunk élni vele. A kezdőjátékosaikból többen nem is léptek pályára illetve alig voltak pályán.
    Csaszi előtt le a kalappal, nagyon nagyot játszott A többiek nem sokat tettek hozzá. Talán még Nándi a kapuban...
    Nem tudom Szőllősi minek volt nevezve, mert pályára nem lépett ma sem, inkább Mocsai agyongyilkoltatta a sérült Zubait. Ugyanez a helyzet Ancsinnal, ő sem tudom ma miért nem kapott lehetőséget. De sajnos ez a megfelelő rotáció hiánya dolog végigkísérte az egész EB-t.
  • Neoncsoves
    #50600
    Mocsai fúú
  • primavis
    #50599
    ez igaz, de a veszélyes nem a jobb átlővő volt, hanem a szélső! Főleg, hogy a kapusoknak sem volt ellenszerük ellene! Ezt a 3-4-ik alkalomnál már észre kellett volna vennie valakinek a stábból!
  • primavis
    #50598
    Én is abban reménykedem, hogy a mostani hábák hasznára lesznek a kvalifikáción a csapatnak! legalább nem fognak nagy mellénnyel odamenni , viszont összeszedettebben fognak szerepelni.
  • Mse
    #50597
    nem akarom felmenteni Gerit, de vagy Putics vagy Csaszi védekezett mellette, egyik sem védő zseni... pluszban néha cseréltek is Csaszival, aki szélen védekezett ha bent maradt, Geri meg kettesben.
    De én is egyértelműen cseréltem volna.
  • Mse
    #50596
    na igen, Katirtz kihagyását már akkor sem értettem, és Kornél produkcióját látva most sem értem. :(
    Mert lehet hogy Katirtz sérülésből tért vissza, de neki olyan szíve van, és bátran lő is (védekezésben is jobban pörög mint a kisMocsai), hogy szerintem hiányzott ő nagyon. (bár azt hallottam hogy nem annyira csapatember, lehet ezért maradt inkább itthon mintsem más indokból)

    Vadkerti benevezését meg nem értem, annak tükrében hogy tegnap sem hoztuk be Gergő helyett, vagy akár csak zavaróba védekezni, vagy netán irányítani - ahol ha oda kerül rendszeresen kiharcol 2 perceket, legalábbis Veszprém- Szeged és BL meccseken nem egyszer láttam már, plusz ő is hajtós/pörgős ember.

    na mindegy :((
  • primavis
    #50595
    Az igaz, hogy tegnap egyik kapus sem remekelt, de hogy Gajic tucatnyi gólt lőtt jobbszélről, senkitől sem zavartatva, az Gergő és Mocsai büne! Minek nevezte be Vadkertit, ha ilyenkor sem használja? S Iváncsik ki a fenét akart fogni kettesbe behúzódva, ott felejtve a sarokban a szlovén szélsőt?
    Persze a többiek sem sziporkáztak Putics és Krivo kivételével.
  • Mse
    #50594
    lehet hogy rongyosra nézték, de ha Fazekas meg Miklerben még 4 labda elakad mi nyertünk volna, kis túlzással :D

  • Zóanagyvarázsló
    #50593
    Nekem az a gyanúm, hogy a formaidőzítés a sorozat elejére tevődött,

    Valóban, ez már az EB előtt is borítékolható volt, de a tegnapi játék ezzel együtt is elképesztő. A hullámvölgy persze megint csak törvényszerű, de aki bármiféle eredményt is akar elérni, az két gyengébb meccset egymás után nem engedhet meg egy ilyen tornán manapság. Mondjuk mi még így is mindenképp reális helyezést fogunk elérni, a betliző franciáknak és a hamar kieső oroszoknak inkább van okuk keseregni.
  • SomogyiG
    #50592
    Nekem az a gyanúm, hogy a formaidőzítés a sorozat elejére tevődött, a formában tartás viszont 0 volt. A másik nagyon valószínűsíthető ok, hogy lenézett kiscsapatként kezeltek bennünket, s miután továbbjutottunk, már nagyon komolyan vettek minket. Biztos vagyok benne, hogy az izlandiak és a szlovének is rojtosra nézték a korábbi meccseinket, s okultak is belőle rendesen. Szerintem Fazekas és Mikler még életében nem teljesített ilyen rosszul - mindezt egy időpontban.
    Az még külön hab volt a tortán, hogy a meccselés a "szokásos" volt, azaz érthetetlen ragaszkodás olyan emberekhez, akiknek nagyon nem ment, mások meg padozhatnak bőven, az időkérések időzítéséről nem is beszélve. Azt azért becsültem, hogy Mocsai megtanult normálisan kommunikálni, s időkérés alatt nem a technokrata hülyeségeivel árasztotta el a játékosokat.
    Az azért nem semmi volt, hogy több szurkoló hátán volt olvasható Skaliczky neve. :)
  • Zóanagyvarázsló
    #50591
    Én azt sem értem, hogy a szélsők miért hatvanperceznek. (Az Izland elleni találkozót mondjuk nem láttam,a többit igen.) Minek akkor Vadkerti? Persze ezen a meccsen már késő volt pihenni, de mivel úgy vágtunk neki, hogy a horvátok elleni összecsapásnak még komoly tétje lesz, érthetetlen, hogy miért akartuk a játékosainkat a belső posztokat kivéve még inkább kizsigerelni. Miért nem került be a keretbe a csoportkör után Gulyás, ha Vadkertit azon a szélen nem meri bevetni, vagy ha ennyire óvatoskodunk, miért nem számoltunk Balogh Zsolttal, aki balkezes, átlövőben és szélsőben is releváns teljesítményt képes nyújtani.

    Nagy Kornél pedig végig kényszerhelyzetnek tűnt, rendben, hogy kell valaki, aki irányítani is tud, lőni is, de engem még eddig külön-külön egyik műfajban sem győzött meg, ezen az EB-n pedig gyenge volt. Sajnos támadásban eleve nincsen komoly nemzetközi szintű balátlövőnk (a másik oldalon szerintem még jobb a helyzet, ha Ancsinnak pár szép gólon túl nem is ment, rajta látszik, hogy a jövő embere). Ilyés, Putics, Katzirz, Halász és a két irányító-átlövőnk mind jó (és persze vannak, akik közülük jobbak), de egyik sem klasszis ebben a műfajban, a kontinenstornán már a csoportmeccseken is csak Császár nyújtott konstans teljesítményt. Hiába a fantasztikus csoportkör, a csapatszellem és egyebek, egy-két klasszisra itt nagyon nagy szükség van, Perez a maga posztján már-már kétségbeejtő módon tud kiemelkedni még mindig a magyar mezőnyből. Mindenesetre Lékai visszatérésétől én is sokat várok.

    A meccsről csak annyit, hogy ilyen szintű kapusteljesítményt még soha életemben nem láttam (egy-egy félidőben vagy egy hálóőrtől még csak-csak), semmilyen osztályban és korosztályban. Kiszolgáltatott helyzet ide vagy oda, elképesztő volt két ilyen szintű kapust ennyire verve látva. Nem is értem, hogyan tudtak ők is elfogyni. Fájó egy ilyen szívós, de valljuk be, harmatos teljesítményt mutató ellenféltől kikapni. A szlovének jobban akarták a győzelmet, én pedig ilyen szinten megérdemelt magyar vereséget talán még sose láttam.

    Megpróbálom a jó oldalát nézni: ezek után az olimpiai selejtezőkbe borítékolhatóan a legnagyobb alázattal fogunk belevágni. Ha mégse, akkor semmi keresnivalónk Londonban. Azért a csoportkörért gratulálok még egyszer, az feledhetetlen volt.
  • Isthy
    #50590
    Nahhh, csak kiprovokáltam!

    Ezzel egyetértek. Az első 3 meccs felemésztette a csapat mentális és fizikai energiájának nagy részét. Az csodás volt, de úgy tűnik a további jó szereplésbe került.
    Többet kellene pihentetni a kezdőket, nagyobb bizalmat szavazni a cseréknek. A prof is hozott rendesen rossz döntéseket már a keretnél is és a meccsek közbeni rotációnál is.

    Szerencsére az olimpiai selejtezőben összesen csak 3 meccs lesz. Azt meg tudják majd oldani a fiúk. Lesz Lékai is Csaszi mellé és lehet Perez is a legfontosabb meccsre a 3 közül.
  • Isthy
    #50589
    Nem láttam a meccset, így nem tudok véleményt alkotni róla. Úgy fest a csoportkör után "elfogyott" a csapat.
  • Isthy
    #50588
    Ahogy olvastam a csajok végig vezetve simán nyertek és elődöntősek.
  • Mse
    #50587
    mindegy, a csoport meccsek csodásak voltak, csak megint nem tudtuk átlépni a határainkat, kár érte, mert reális esély volt rá :(
  • Mse
    #50586
    Laci bácsi jókat mondott, szeressük a fiúkat, de ha ő van ott, egyesével verte volna el mindegyiket és nem lenne ilyen megértő ;)))

    basszus, megint elgörcsöltük a téttel bíró meccseket... Laluskát meg atombombával lehet kirobbantani a védekezésből, pedig még a hülye is látta, hogy oda meg Mocsaihoz jártak gólt lőni...

    Csaszi hulla, erre a formánkívül Kornélt hozza be, és még véletlenül sem próbáltuk meg a három balkezes felállást...

    mondjuk az nem az ő hibája, hogy ma én több labdát védetem volna mint a 2 kapusunk együtt :((

    mitől fáradunk mi el 10x jobban mint a többi csapat, amihez 2 nap sem elég regenerálódásra? toljunk jobb szereket :))
  • kaloz174
    #50585
    Idegesített ez a meccs. Nem az, hogy kikaptunk, hanem ahogy kikaptunk.
    (Na és akkor jöhet Laci bácsi...aki most nem tudja azt mondani, hogy azért, mert 2-sel kezdődik az a bizonyos személyi szám...)
    Persze, lehet, hogy én látom rosszul, de nagyon nem tetszett, amit láttam.
  • Oziris666
    #50584
    ez megint gyász volt amit fiuk lemüveltek...
  • Duby
    #50583
    +
    18:50 M2
    Vízilabda Európa-bajnokság 2012 (élő)
    Magyarország - Spanyolország női vízilabda-mérkőzés
    Élő közvetítés Eindhovenből az elődöntőbe jutásért
  • kaloz174
    #50582
    Mai műsor:

    2012.01.24. 16:00 S2
    Spanyolország-Izland
    Férfi Eb-középdöntő

    2012.01.24. 18:00 S2
    Fanciaország-Horvátország
    Férfi Eb-középdöntő

    2012.01.24. 20:10 M1
    Magyarország-Szlovénia
    Férfi Eb-középdöntő

  • kaloz174
    #50581
    Szurkolók!:)
    Szimpatikus történet.
    Ez a Csapat megérdemli! Még akkor is, ha a csajok éppen rosszkor jártak arra.
  • Isthy
    #50580
    Mse vajon némasági fogadalmat tett?
    Még nem írt semmit az EB-ről, pedig biztos van véleménye. Az tény, hogy a táncról lebeszéltem, de az írásról nem
  • Isthy
    #50579
    Bizony nagyon szép!
    Ami egyben mutatja is, hogy lenne érdeklődés a sportág eseményei iránt, ha megfelelő helyen adnák. Ha még megfelelő stábbal is, az lenne csak a Kánaán...
    Aki meg képes ilyen összehasonlításra (egy sportélményt a szeméttel), az olyan szinten is van mint az általad nevesített "(vég)termék"...
  • kaloz174
    #50578
    A meccsek nézettsége
    Ez nagyon szép!
    (Bár biztosan azt mondanák a ker.tvknél, hogy mondjuk a VV 3 milliós, helyből...Ez, sajnos, minősít.)
  • Isthy
    #50577
    Sajnos igazából várható volt, hogy valamikor ki fog jönni a csapaton a mentális és fizikai fáradtság a csodálatos csoportbeli szereplés után. Tegnap ez így történt és ezt az izlandiak kihasználták.
    Az első negyedórában a szokásos (0-3) kezdés után egyenlítettünk és át is vettük a vezetést (6-4). A 2 izlandi kiállítástól kezdve azután előjött a fáradtság mindkét formája. Elöl kihagyott ziccerek és kapufák sorozatban, hátul pedig széteső védekezés. A félidőre már 4 gólos hátrányba kerültünk.
    A szünet után még tovább nőtt a hátrány 6 gólra, amit már csak tartani tudtunk a mérkőzés végéig.
    Az első félidőben Csaszi, a szünet után Feci és a beálló Mikler dicsérhető, sajnos a többieknek nem ment a játék.
  • Breki33
    #50576
    Magyar kézilabda-válogatott (hivatalos)
    Mocsai Lajos szövetségi kapitány: - Gratulálok az izlandi csapatnak, végig uralta a mérkőzést és megérdemelten nyert. Szomorú vagyok, de nem csalódott. Tudni kell, hogy a csapat magja teljesítőképessége határához érkezett. Ritmusban és dinamikában nem tudtunk lépést tartani az ellenféllel. Már a meccs eleje determinálta a találkozó alakulását, több ziccert is kihagytunk, amiből indítás-gólokat kaptunk. Már csak kapaszkodni tudtunk az eredmény után, de Izland végig kontroll alatt tartotta a mérkőzést. Remek eredményeket értünk el a csoportban, most pedig az a dolgunk, hogy megkeressük a hibáinkat és kijavítsuk őket.

    Mocsai Tamás: - A csoportkörben nagyszerű eredményeket értünk el, ezúttal viszont támadásban sok hibát követtünk el, ebből gólokat kaptunk, és voltaképpen ez eldöntötte a mérkőzést. Dolgozunk tovább.
  • kaloz174
    #50575
    Mai mérkőzések
    2012-01-22
    Férfi Európa-bajnokság
    16:10 Magyarország-Izland (középdöntő II-es csoport)
    18:10 Franciaország-Szlovénia (középdöntő II-es csoport)
    20:10 Spanyolország-Horvátország (középdöntő II-es csoport)
  • Breki33
    #50574
    EB, szombati eredmények: Két döntetlen mellett egy egygólos győzelem született a szerbiai EB szombati játéknapján. I-es k.cs: Lengyelország - Svédország 29:29, Dánia - Macedónia 33:32, Szerbia - Németország 21:21.
  • Breki33
    #50572
    Mocsai Lajos: Nyugtatót kell bevenni, hogy aludni tudjunk

    http://www.origo.hu/sport/kezilabda/20120120-mocsai-lajos-nyugtatot-kell-bevenni-hogy-aludni-tudjunk.html
  • Breki33
    #50571
    Igen kint voltam, pacsiztam még a szövetségi kapitánnyal is :-)
  • Isthy
    #50570
    Ma nincs jó napjuk az EB-ken az olimpiai bajnokoknak és erről vastagon mi tehetünk. A női pólósok is elverték a hollandokat és a fiú kézisek is a franciákat. Még szerencse, hogy a vízilabdás fiúk nem játszhattak önmagukkal...
  • Isthy
    #50569
    Bocsánat, de nem tudom megállni: Vajon "ibériai" Lacink látta a meccset?
  • szucsy89
    #50568
    Nagy győzelem volt!