61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • primavis
    #50648
    OK, legyen így.
  • Zóanagyvarázsló
    #50647
    A második félidő közepén is történtek kutya dolgok, egymás után három kiállítást is kapott az Érd, körülbelül egy percig három mezőnyjátékosuk volt a pályán. Kulcsfontosságú volt, hogy ezt sikerült túlélniük - ebben az időszakban mindkét kapusuk védett egy-egy hetest, Vincze pedig átlövésgólt szerzett. Ha nem rontják el a égén a támadásukat, akkor - ha nem csal meg az emlékezetem - ezt az egálról induló 6 perc büntetést nem -1-gyel, hanem +1-gyel zárják. Gyakorlatilag ezután ment el hárommal a vendégcsapat.

    Azt hiszem, mindkét mai rangadón igazságosabb lett volna a döntetlen, bár általában annak mindig megvan az oka, ha egy csapat elrontja vagy megnyeri a végjátékot. A Siófokból ezúttal Bogdanovic jó teljesítménye és góljai nagyon hiányoztak, akik a hazaiaktól nyújtottak az elvárttól kevesebbet, ők viszont eddig sem nyújtottak konstans formát (Tóth Tímea, Vincze Melinda, beállósok).
  • Zóanagyvarázsló
    #50646
    Szerintem éppen a leírtakból következik: gyakorlatilag Tomori ÉS Szucsánszki nélkül játszottunk, bár az utóbbi legalább védekezésben hozott magához képest egy erős átlagot (támadásban viszont még csak betegen láttam így játszani). Ehhez már talán csak annyit szükséges hozzátenni, hogy ők ketten nyújtanak fél-egymeccses feltámadásoknál huzamosabban átlövőteljesítményt, az utóbbi pedig az egyetlen felsőházi szintű irányítónk. Nem kívánom bántani Bettit, ügyes játékos, sokat is kellett korábban kihagynia, lábbal félelmetesen meg tudja verni az ellenfeleket, de a csapat kézben tartását még nem tudja a szükséges szinten megoldani. Zsuzsi pedig azért is nehezen pótolható kulcsjátékos, mert nem csupán egyaránt meghatározó támadásban és védekezésben is (Szani és Jelena alapértelmezett esetben eleve cserélendő), de mindkét oldalon bevethető, kevesebb labdát ad el a többieknél, és a szezonban eddig tízszer jobb formában volt náluk. Neki sem ment mindig, de az utóbbi két meccsen Zizi mellett egyértelműen ő termelt gólokat a lövősorunkból. Deka kispadon maradása lehet még jó kérdés, de figyelembe véve, hogy ha lépett is előre, két kiállítás nála garantált (egyet kap alaptalanul megszokásból, egyet pedig jogosan, körülbelül így szokott kinézni :), csodálkozni azért nem tudok.

    Ami Szádvárit illeti, inkább az szokott lenni a kritika, hogy miért őt erőlteti Elek Gábor, tavasszal a Viborg elleni csoda után szinte csak perceket kapott Szarka, gyakran annyit sem. Mostanában vegyesebb a helyzet, mindenesetre igazán jó formában nincs egyikük sem, egy-két jó félidőt tudnak felmutatni összesen. Szerintem Adri annyival biztosabb pont, hogy kettejük közül alapesetben mégiscsak ő védekezik jobban (kettesben is ő szokott többet), tehát ha támadásban egész évben nem megy egyiknek sem, akkor ez egy érv lehet mellette. Mindenesetre most szerzett három gólt, ez pedig idén sajnos minden további elemzés nélkül jónak számít nálunk ezen a poszton. Ezzel együtt Kriszta is pályára lépett ma a második félidőben, gólt is lőtt.

    Persze ez mind szigorúan magánvélemény, na meg Elek Gábor nyilván látja az elvégzett edzésmunkát is.

    A győzelmünkben körülbelül ott voltam biztos, hogy Tápai állt oda a heteshez: nem tudtam elképzelni, hogy belövi. Nem is igazán értem, hogy miért nem Uhraková vagy Gyetván próbálkozott.
  • kaloz174
    #50645
    A szünetben egyébként a Halas is vezetett a Veszprém ellen...
    Nagyon szoros eredmények születtek. A Siófoknak Érden is illett volna nyerni, de ahhoz több játékosnak kellett volna jó teljesítményt nyújtani. Az Érd jobban akart.
    Ha még hozzávesszük a váci meccset, elég izgalmas volt a forduló!
  • Isthy
    #50644
    Jó kis végjáték volt Érden, csak az utolsó 10 percet láttam. 3 gólos előnyről (22-19) veszített a Siófok 2 góllal (23-25). Elrontották a végjátékot rendesen.

    Békéscsaba-DVSC 28-27
    Kiskunhalas-Veszprém 27-31
    Alcoa-Szekszárd 24-24

    Ez utóbbi sztem nem kis meglepetés. Remélem szerdára nem javulnak nagyon fel a fehérváriak
  • Isthy
    #50643
    Nincs itt semmi probléma, egyszerű a dolog:

    Ha Dánia (vb-2.) nyeri az Eb-t:
    1. csoport: Spanyolország (vb-3.), Lengyelország (vb-8.), Szerbia (Európa-2.), Algéria (Afrika-2.)
    2. csoport: Svédország (vb-4.), Magyarország (vb-7.), Brazília (Amerika-2.), Macedónia (Európa-3.)
    3. csoport: Horvátország (vb-5.), Izland (vb-6.), Japán (Ázsia-2.), Chile (Amerika-3.)

    Ha Szerbia (kvóta nélküli) nyeri az Eb-t:
    1. csoport: Dánia (vb-2.), Magyarország (vb-7.), Macedónia (Európa-2.), Algéria (Afrika-2.)
    2. csoport: Spanyolország (vb-3.), Izland (vb-6.), Brazília (Amerika-2.), Szlovénia (Európa-3.)
    3. csoport: Svédország (vb-4.), Horvátország (vb-5.), Japán (Ázsia-2.), Chile (Amerika-3.)

    Tehát a szlovénok a szerbeknek a lengyelek meg a dánoknak fognak szurkolni holnap a döntőben.
  • Isthy
    #50642
    Köszi a magyarázatot! Te mégis csak több Fradi meccset látsz mint én
  • kaloz174
    #50641
    Nem értettem a Fradi, különösen Szucsánszki gyenge játékát. Még akkor sem, ha Tomori meghatározó játékos. Nem hiszem, hogy egy ilyen csapatban egy játékos sérülésének, ami bármikor előfordulhat, sajnos, ekkora szerepe kellene, hogy legyen. (Nem vagyok Fradi-ügyekben nagyon jártas, így megkérdezném: Szádvári miért nem kap lehetőséget szerintetek? Visszaesett a formája?)
    A Vác pedig az esélytelenek nyugalmával játszott. Mindenképpen elismerés illeti őket, Klivinyi egyre magabiztosabb, Lulu pedig ma is Lulu, vagyis most is érezhető, milyen jól fogja össze csapatát.
    Bízzunk benne, hogy igaza lesz Elek Gábornak, a nk.kupa más történet.
    Tomorinak mielőbbi gyógyulást, elég rossz érzés volt látni a jelenetet.
  • primavis
    #50640
    Szerintem értelmezési probléma van: ha a szerbek nem nyernek, akkor ők nem EB2-ként jönnek számitásba a kvalifikéción (az csak akkor számitana ha a Franciák lennének az elsők de akkor nem is kellene kvalifikázzanak)hanem mint alegjobb olyan csapat amelynek nem volt még meg a joga akvalifikéációra4 S ebben a macedonok a másodikok.
    Ha a szerbek nyernek EB bajnokként automatikusan ott vannak Londonban s ekkor a szlovénok kerülnek a második kvalifikációs helyre!
  • Zóanagyvarázsló
    #50639
    Egyrészt nagyon fontos Zivkovicot támadás-védekezésben cserélni, másrészt rengeteg labdát tud eladni. Ezért szerintem ha egy ilyen hektikus és szoros meccsen nem tudja hamar elkapni a fonalat, akkor simán elmenne rajta. Fiatal játékos, leírni még nem szabad, de abszolút megértem, hogy nem mertük ma (sem) jobban erőltetni. Különben Szaninak is voltak lyukas kezű megoldásai, de róla legalább elmondható, hogy az első félidőben a hátán vitte a csapatot, valamint ő szerezte a győztes gólunkat is. Ráadásul a mutatott játék nála egyértelműen előrelépést jelent, szóval kijár neki a dicséret.

    Sajnos nem volt annyira jó meccs, mint ahogy Léderer próbálta beállítani, de legalább izgalomban nem volt hiány - igaz, erre már nem lehetünk büszkék. Azt pedig még jobban sajnálom, hogy ezúttal nem volt lehetőségem Vácra eljutni.
  • Isthy
    #50638
    Vác-FTC 26-27 (13-14)

    Tomori sérülése nagyon meglátszott a Fradi játékán. A váciak majdnem tudtak élni a lehetőséggel. A Fradiban Zácsik és Móni emelhető ki illetve a végjátékban Abramovics. Vajon Zsivkovics miért nincs pályán legalább támadásban? Ennyire nincs hasznára a csapatában az összjátékban?
    A váciaknál Klivinyi, Uhrakova és Barján mutatott jó teljesítményt illetve Miklosova a kapuban.
    Remélem Tomorinak tényleg csak pár nap lesz a kiesés, mert a KEK nélküle brutálisan nehéz lenne.
  • kaloz174
    #50637
    Reméljük a legjobbakat!
    Szorítok neki.
  • kaloz174
    #50636
    Reméltem, hogy így lesz. Jellemző volt, hogy a 2 portál hogyan tálalta az esetet...
  • Isthy
    #50635
    Sztem az érdi meccset fogod választani
  • Isthy
    #50634
    A dánok 0 ponttal jutottak a középdöntőbe és végül kikötöttek a döntőben. Bár tény, hogy többször mákjuk is volt a meccseik végjátékában. Az ő döntős helyük alapvetően kalkulálható volt az EB előtt.
    A vízilabdás fiúk meg 12-11-es vezetésnél 2 perccel a vége előtt megnyerhették volna a meccset az emberelőnyt kihasználva. De mindenki csak tolta a felelősséget és elszúrták a lehetőséget. Amúgy is az egész meccsen gyalázatos volt az emberelőnyös helyzet kihasználásunk.
  • Isthy
    #50633
    A 2 variáció az olimpiai kvalira:

    Dán EB győzelem esetén:

    Svédország (házigazda)
    Magyarország
    Macedónia
    Brazilia

    Szerb EB győzelem esetén:

    Dánia (házigazda)
    Magyarország
    Macedónia
    Algéria

    Ha a dánok nyerik, akkor a szerbek (mint európai 2. helyezettek) a spanyolokhoz kerülnek a vb 8. lengyelek és Algéria mellé.
  • Isthy
    #50632
    Mára már kiderült, hogy nem sérült meg a szeme és lehet már holnap este a döntőben játszhatna is.
  • primavis
    #50631
    Nos, lehet szurkolni a szerbeknek a döntőben! Ha nyernek, marad a Dán-Magyar-Macedon-Algéria csoport a kvalifikációban! Ha a dánok nyernek, borul az eddigi beosztás, s az egyik kiemelt mellé megkaphatjuk a szerbeket is+ valamelyik más kontinensbelit. Bár a NS-ra jellemző, hogy már biztosra vette a macedon ellenfelet!
    Ami a vízilabdát illeti, a csapat félkész állapotban van, jó is hogy nem kerültünk össze most a láthatóan jó formában játszó szerbekkel. A csapat fele formán alul játszott szinte végig (Varga Dani, Hosnyánszki, Hárai, Szivós, Madaras, Biros) de a többiek is ingadozó formát mutattak. Baksának voltak jó meccsei is, de ez nem volt az. Ezen a meccsen az emberelőny kihasználás is katasztrófális volt. Nagy Viktor, Kis Gábor felépülésével és a többiek formába hozásával nem lesz baj az olimpián.
  • kaloz174
    #50630
    Két tudósítás:
    HVG
    NSO

    Remélem, az első közelít jobban a valósághoz.
    Mielőbbi gyógyulást!
  • kaloz174
    #50629
    "EHF EURO 2012: Denmark-Serbia in the final!"

    Nem hiszem, hogy ez volt a papírforma, még a hazai pálya ellenére sem.

    (Közben ugye ment a vizilabda, ami, sajnos, számunkra csalódást hozott...)
  • kaloz174
    #50628
    TV-s meccsek:

    2012.01.27. 17:30
    Dánia-Spanyolország (dánok a döntőben!)
    Férfi Eb-elődöntő

    2012.01.27. 20:00, S2
    Szerbia-Horvátország
    Férfi Eb-elődöntő

    2012.01.28. 12:45, RTL
    Vác-FTC Rail Cargo Hungaria
    Női NB I

    2012.01.29. 14:15, S2
    Férfi Eb, a 3. helyért

    2012.01.29. 17:00, M2
    Férfi Eb-döntő

    2012.01.29. 19:30, S2 (csúsztatva)
    Férfi Eb-döntő
  • kaloz174
    #50627
    Borsos Attila szerepelni akart?
    (Annyira nem kedveltem sosem, de ez nyilván szubjektív.)
  • Breki33
    #50626
    Magyar kézilabda-válogatott (hivatalos)
    Prémiumban részesül a férfi kézilabda-válogatott Eb-eredményéért
    Ellentétben a médiában több helyen megjelent információval, a Magyar Kézilabda Szövetség korábbi elnökségi döntésének megfelelően a magyar férfi kézilabda-válogatott, miután teljesítette az előzetesen meghatározott eredményességi célkitűzést, összesen 5 millió forint prémiumban részesül az Európa-bajnokságon elért 8. helyezéséért.
    Amennyiben az együttes az áprilisi olimpiai selejtezőn kiharcolja a londoni olimpián való részvétel jogát, további 20 millió forint juttatásban részesül.
  • kaloz174
    #50625
    nem biztos, hogy lesz prémium

    Borsos Attila nyilatkozata
  • kaloz174
    #50624
    Egy kis ajánló:

    Cunder-interjúk a MK-meccs után, Dunaújvárosból
    (Valóban nagyon rosszkor jöhetett a kettős emberhátrány. Akkor, amikor már elfogyott a csapat ereje, és G.Gabó csak sántítva tudott játszani, sajnos, sérülése után.)

    Cunder program a hétvégén
    (Melyiket válasszam?:))



  • primavis
    #50623
    sőt, ha levonjuk az 5m-ek után kapott hibapontokat, akkor az arány még rosszabb: 15-7!
  • Isthy
    #50622
    Valszeg tényleg amiatt van, közben én is megnéztem. A lényeg, hogy a mi érdekérvényesítő képességünk NULLA!!!! Ez már a tavalyi és az idei idényben is sokszor bebizonyosodott.
  • kaloz174
    #50621
    Én sem vagyok oda érte, de lehet, hogy a Fehérvár kérte, a nk. kupameccs miatt.
    handball.hu naptár
  • Isthy
    #50620
    Komolyan mondom ez már tényleg sok! Menjenek a ....-ba!

    Az Alcoa elleni meccsünket sem lehet hazai pályán pénteken játszani, hanem 1-én szerdán. Vajon most mi az ami fontosabb és ami miatt át kellett tenni már péntekről is? Még a végén tényleg eljutunk a hétfő déli meccsekig...
  • Isthy
    #50619
    Ez most sajnos nem jött be... Mondjuk ebben a jv. sporttársak 16-8-as kiállítási aránya is szerepet játszott.
  • SomogyiG
    #50618
    Amit Mse-nek írtam, az a Te beírásodra is válasz/kiegészítés. Miért bűntet bennünket a sors és az MKSz ilyen szövetségi kapitányokkal? :(
  • SomogyiG
    #50617
    Mint Mátéfi. Idegenben kis gólkülönbségű vereség kell, ha törik, ha szakad! Meg ne próbáljanak nyerni azok a "buta libák", mert ...
  • primavis
    #50616
    háát, akárhogy is, de ha sikerült volna a 4 közé kerülni, a tapasztalt erőnléttel nem sok zavart okoztunk volna ott a szerbek ellen, no meg a másik meccsen. Csak azt remélhetjük, hogy a dániai kvalifikációs tornára tanulnak a mostaniakból! Nem is értem minek nevezünk szélsőket, ha sem támadásban, sem védekezésben nem használjuk őket. S rettentően hiányzott még egy irányító, pláne, hogy Császár főleg átlövőként kellett jeleskedjen.
  • Isthy
    #50615
    Sztem ő meg van győződve róla, hogy jól cselekedett, nincs oka magyarázkodni. Egyébként el is szólta magát a meccs utáni interjúban ezzel kapcsolatban. Azt mondta a cél az volt, hogy megőrizzük a döntetlent ha labdához jutunk. Sztem az lebeghetett a szeme előtt, hogy így a 8 között maradunk és teljesül az MKSZ által meghatározott prémium cél.
    Egyébként ő amúgy is a "tervszerű meccselés" híve nem a rögtönzéseké. Pedig hát...
  • Duby
    #50614
    ma!
    M2 17:55 Vízilabda Európa-bajnokság 2012
    Magyarország - Görögország női vízilabda EB elődöntő
    Élő közvetítés Eindhovenből

    kiírom most is, hátha megint szerencsét hoz
  • primavis
    #50613
    Ez igaz, viszont az is, hogy ezt nem lehet más okra fogni! Az ilyen rettentően tud fájni, akkor is ha mások nem csesztetnek vele!
  • Isthy
    #50612
    Azért a teljes horvát csapat ellen most is kaptunk volna egy szép zakót. Az egész EB-n valóban egyedül Csaszi dicsérhető maradéktalanul.
  • Isthy
    #50611
    Sztem volt már ennél nagyobb baklövése is, nem is egy. Bár soha nem ismerte el azóta sem...
  • Isthy
    #50610
    Na igen, már a horvát időkérésnél ezt mondta a játékosoknak, hogy így fogja csinálni. Mondjuk azzal ellentétben plusz embert nem hozott be. De eleve elvetélt dolog volt az elképzelése ennyi időre. Talán akkor lett volna jó, ha legalább 15-20 mp még van hátra, úgy tudtunk volna élni a plusz emberrel. Most hagyni kellett volna a csapatot rohanni...
  • Isthy
    #50609
    Köszi!
    Akkor ezek szerint a következő meccsen a 20 és a 40 perc után most már 60-ig fogjuk bírni