61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #50688
    MILLI PIYANGO - VÁC 35-28 (14-15)
    MAR ALICANTE - BÉKÉSCSABA 22-25 (9-14) (Csabán)
  • Isthy
    #50687
    Grat az ETO-nak a győzelemhez!

    Az első félidőben az eladott labdákból 4 lerohanás gólt szerző spanyolok még együtt voltak a győriekkel. A szünet után az ETO irányította a meccset és végül megérdemelten szerezte meg a 2 pontot. A spanyolok a végén is csak 2 elszórt labdából tudtak felzárkózni. Pedig korábban is megkapták a lehetőséget mert 21-25 után a sporik rendesen besegítettek nekik, de nem tudtak élni vele.
    Görbe nagyot játszott és Lunde is szuper volt a kapuban. De azt gondolom mindenki hozzátette a magáét és ez a csapat győzelme is volt.

    A másik 3 BL meccsen papírforma eredmények születtek:

    FCM - Larvik 22-26
    Krim-Valcea 25-31
    Metz-Buducnost 27-29
  • kaloz174
    #50686
    Úgy látom, az ETO-nak idén már meglesz a BL.
    Ebben az szezonban már nem adják meg az esélyt másoknak.
    Grat. a kinti győzelemhez. Lunde, Löke és Görbe nagyon jók voltak.
  • Zóanagyvarázsló
    #50685
    Tippre későn jelentkeztek, és aztán főtt az EHF és az oroszok feje, hogy nem tudják a műholdat megoldani. Más verzió nekem nem jut eszembe anélkül, hogy valaki ne hazudna, vagy ne tűnne eleve hülyeségnek (persze láttunk már karón varjút).
  • Isthy
    #50684
    Én is azt gondolom, hogy a Digi most nem ludas ebben. Anno le lett írva akkoriban amit te is beírtál ide. Ők a BL mellett csak a többi kupa döntőjét kapták meg a csomagban. Sztem a Sportklubnál kellene keresni a dolgok megoldását.
  • Zóanagyvarázsló
    #50683
    A hazai meccseik hazai közvetítési jogával a klubok rendelkeznek, csak ha ezt nem jelzik időben az EHF felé, akkor van köze ezen jogok értékesítéshez az európai szövetségnek. A nemzetközi közvetítési jogokat viszont már az EHF értékesíti, vagyis az idegenbeli meccseknél jönnek a képbe. Itt az nem volt tiszta, hogy a Digi által felvásárolt BL+kupadöntők csomag tartalmazta-e az idegenbeli közvetítéseket, vagy azokat külön kell értékesítik.

    A Digi időközben kijelentette, hogy nem vásárolta meg a jogokat, innentől kezdve logikai patthelyzet van, valaki csúsztat, vagy még inkább: elhallgatja a lényeget. A Sportklub rajtuk kívülálló okokra hivatkozik, nos, az EHF pénzért biztos odaadná nekik, ha pedig keveset kínálnak érte, az nem áll rajtuk kívül. Ha viszont a Digi esetleg mégis megkapta csomagban a jogokat, melyről nem mond le, de ugye nem direkt ezt a meccset vásárolta fel, akkor ők hazudnak. Ez utóbbinak azért nincs túl sok értelme, hiszen tervezhetetlen számú és érdeklődésű közvetítésekről van szó, amúgy is fordulónként kötnek szerződést a hazai csapatok, így nem tűnik logikusnak. Számomra mondjuk az önmagában érthetetlen, hogy miféle helyzet lehetett, hogy a Sportklub biztos volt a közvetítésben, majd nagy hirtelen vissza kellett táncolni, mindenesetre ez bűzlik a dilettantizmustól.

    Jó lenne már tudni az igazságot, jogunk van tudni, hogy kit kell utálni!
  • Isthy
    #50682
    A hétvégi tv-s meccsek (legalábbis a mostani állás szerint):

    Grupo Asfi Itxako Navarra (spanyol) - Győri Audi ETO KC
    Női Bajnokok Ligája I.-es középdöntő - Estella-Navarra
    2012.02.04. szombat 19:00 DigiSport

    Budapest Bank Békéscsabai ENKSE - C.B. Mar Alicante (spanyol)
    Női EHF Kupa 1/8-döntő, visszavágó - Békéscsaba
    2012.02.05. vasárnap 15:30 SportKlub

    Alcoa FKC - RK Zajecar (szerb)
    Női KEK 1/8-döntő, 1. meccs - Székesfehérvár
    2012.02.05. vasárnap 16:00 Sport1
  • Isthy
    #50681
    Itt valami nagyon nem tiszta... Ha a Diginek adta el az EHF, akkor hogy akarta a Sportklub közvetíteni? Vagy a Digi jogáról a Sportklubnál nem tudtak? Most már felmerül a kérdés az emberfiában, hogy akkor mi van a visszavágó közvetítésével? Azt vajon ki vette meg az EHF-től? Mert azt is a Sportklub adná a jövő szombaton.
    De a leginkább az érdekes, hogy ha a Digi megvette, akkor miért nem közvetíti? Mert nincs a műsorukban benne... Megint egy olyan igazi magyaros történet.
  • Isthy
    #50680
    Köszi, elolvastam
  • SomogyiG
    #50679
    Rossz hírrel kell szolgálnom! :(
    Mivel a Diginek adta el az EHF a közvetítési jogot, így a SportKlub nem közvetítheti a Rostov Don - FTC Rail Cargo Hungária meccset, mivel a Digi nem járul hozzá! Amennyiben bármi változás lesz, azonnal szólunk.
  • Zóanagyvarázsló
    #50678
    Párhuzam éppen van, sőt a negatív előjelek még túl is mutatnak rajta, szóval ha nagyon csűrni-csavarni akarjuk, akár még azt is levezethetjük belőle, hogy ezúttal simább továbbjutás várható. Személy szerint bízom és szurkolok, de nem tennék komoly pénzt a továbbjutásunkra - mondjuk a Rosztovéra sem, és ezt nem csupán elvi okokból mondom. (Valamivel, de nem túlzottan esélyesebbnek érzem a Rosztovot, de mivel őket nem láttam játszani, nemhogy idén, hanem soha, ezt nehéz lenne számszerűen racionalizálni.)

    Még sokkal bizakodóbb lennék, ha mi is úgy tudnánk hozzáállni az ETO-elleni meccsekhez mint Kovács Péterék egy friss interjú szerint. Idézem is, hogy mire gondolok:

    Igen, bár a Győr azért más kategória, de ez a mérkőzés tényleg a hasznunkra vált. Annak kell történnie, hogy ez felhúzza a lányokat az európai kupameccsre. Öröm és megtiszteltetés néha olyan ellenféllel játszani, mint az ETO. Ezekért a meccsekért érdemes kézilabdázni.
  • kaloz174
    #50677
    Folytatást ígértem.
    A Cunderen megjelent a meccsről 2 új írás is, ha esetleg érdekel még.:)
  • Isthy
    #50676
    Breki!

    Ma este 6-tól Szekszárd-Érd meccs a sportcsarnokban.
  • Isthy
    #50675
    Van néhány párhuzam a tavalyi év ezen időszaka kapcsán, talán ez jó ómen lehet
    Nekem marad a netes meccsnézés mert nincs Sportklubom.
  • Zóanagyvarázsló
    #50674
    Részemről arra is kíváncsi lennék, hogy akkor is lapátra tették-e volna Mihály Attilát, ha nincs a kéznél Konkoly. Hozzáteszem, az idei eredmények és játék fényében, valamint az alapján, amit elkaptam a meccseléséből, nem érthetetlen a döntés. Pedig valahol sajnálom, mert tavaly tavasszal az erősebb kereten túl is minden szempontból olajozottabb volt a Fehérvár, mostanság az általam rájuk használt jó kis középcsapat titulust is csak olykor-olykor tudták visszaigazolni. Arról mondjuk nem vagyok meggyőződve, hogy az alsóház akár új seprűvel is elkerülhető a számukra.
  • Zóanagyvarázsló
    #50673
    FTC-Rail Cargo Hungaria - Kiskunhalas NKSE 45-37 (26-18)

    Ez az a meccs, amelyről az eredmény már a körülmények felületes ismeretével és a lőlappal együtt szinte minden lényegeset elmond. A védekezésünk sajnos új mélypontot mutatott, és ezt nem menti az sem, hogy mi rendre gyorsan gólt szereztünk, így gyakran volt alkalma az ellenfélnek hosszabban nyűglődnie a kapunk előtt, többnyire góllal fejezve azt, adott esetben passzívnál. Rá lehetne fogni Tomori hiányára, de Vácon nélküle is sokkal magasabb szintet hoztunk egy jobb csapat ellen.

    A szokásos csapattal kezdtünk (+Szádvári és Abramovics), hármasban Szani védekezett Tomori helyén, és értelemszerűen Zivkovic lett a jobbátlövő. Az elején sikerült 3-0-ra elhúzni, majd a félidő derekán öt körül volt közte, mielőtt sikerült kialakítani a nyolcgólos különbséget. A gólokon nagyjából osztoztak a játékosaink, de a legeredményesebb természetesen Kovacsicz Móni volt. Már a félidő derekán beszállt Deka is: az első kapuralövésével kilőtte Pirost, utána már szerencsésebben ment neki.

    A második játékrészben jöhetett Szarka (pontosabban már az első legvégén, mert a másik balszélsőt kiállították), Szani visszatért a pályára, mivel Deka is maradt, így jobbátlövőt játszott (innen kevésbé volt eredményes, Deka viszont úgyis vállalta a nehéztüzérség szerepét, és ezúttal az egy szem kiállítása sem tűnt jogosnak - az eredmény által jól mutatott kőkemény védekezés mellett mondjuk nem csoda...), védekezésben pedig egy darabig J3-ban, majd - a gólerősnek bizonyuló - Cifrával cserélve J2-ben tevékenykedett - szóval próbálgattunk élesben ezt-azt. Such Nelly mellett viszont Kurgyis könnyebben tudott érvényesülni klasszikus szélsőgólokkal is, míg neki nem sikerült betalálnia. Az eredmény alakulását nem volt nehéz követni, gyakorlatilag nagyrészt 8-9 gólos távolságra tartottuk a Halast, nem is tudom, hogy pár másodpercig volt-e 10 közte vagy sem.

    Az egyéni teljesítményekről szólnék még az említetteken kívül pár szót. Az egyértelmű, hogy két hajdani játékosunk, Szamoránsky Anikó és Barna Éva jól kitömött minket. Pedig Kéknek az elején nem sikerült értékesítenie a helyzeteit - éppen ekkor sikerült rögvest néhány góllal elhúznunk , de később megoldhatatlan feladatot jelentett számunkra. Kapusteljesítmény egyik oldalon sem nagyon akadt, bár volt pár bravúr, de ha olyan szavakkal dobálózunk, mint BL és magyar válogatott, akkor ez nagyon messze volt a közepestől is. A balszélsőink közül Kriszta mindkét gólja indításból esett, Adri betalált szélről is, de több helyzetet is kihagyott. Zizi támadásban jobb volt, mint Vácon (ami mondjuk nem nagy szó), tisztességesen elvezényelte a csapatot a rászabott időben.

    Lehet károgni a rosztovi fellépésünk előtt, van is miért. Persze tavaly is rossz meccsek után éppen a keményebb KEK-meccsek hozták a jó játékot és a sikerélményeket, ebben lehet bízni. A védekezésünk csak az egyik dolog, abban talán, ha szükséges, jobban oda tudjuk tenni magunkat, mint a fontos pillanatokban többé-kevésbé tavaly is (nem BL-szinten, bár egyszer vagy kétszer azt is közelítgettük, de nem is úgy, mint az NB I-ben szoktunk). Csak hát továbbra is kérdés, hogy mennyire tudunk úgy felpörögni, hogy menetközben nincs egy mérkőzés sem amelyikért hajlandóak lennénk - és engem az nem elégít ki, hogy a Győrtől úgyis kikapunk, a többiektől pedig úgysem, ha mégis, akkor is meglesz az alapszakasz második helye. Az egyéni gyengébb formák jobban aggasztanak, például tavaly volt egy csúcsformában játszó Zizink, és a bal szél véletlenül sem tűnt lyukas posztnak. Úgy érzem most többektől lenne szükség javulásra (Tomoritól sérülésből), ráadásul nagyobb mérvűre, mint tavaly. A mérleg serpenyőjében mondjuk ott van egy erősítést jelentő Cifra, a csereként bevethető Deáki és Dajka. Hurráoptimista éppen nem vagyok, de bízom csapatomban, amúgy meg majd meglátjuk. Szerencsére szó szerint, bár még mindig nem tértem magamhoz a meglepetéstől, hogy adja a tévé.
  • Isthy
    #50672
    Valóban úgy tűnik most elsőre, hogy nem, de ki tudja?

    Azért vasárnap délután tobzódni fogunk a meccsekben:

    14 órától Fradi meccs a Sportklubon, majd rögtön utána 15:30-tól a Békéscsaba meccse. Ez utóbbival párhuzamosan 15:45-től a Sport1-en megy a Fehérvár-Zajecar mérkőzés.
  • Isthy
    #50671
    "Mára itt a hír, Konkoly Fehérváron dolgozik tovább."

    Ezt én még hivatalosan nem láttam leírva sehol, csak mint lehetséges jelöltet.
  • Isthy
    #50670
    Köszi!
  • kaloz174
    #50669
    Nem semmi ez így, nk. kupameccs előtt egyébként:

    "A Fehérvár vasárnap a szerb Zajecsar ellen lép pályára a KEK nyolcaddöntőjében, a találkozón Siti Bea másodedző dirigálja a csapatot."

    Nem biztos, hogy mindez növelte az esélyeket.
  • kaloz174
    #50668
    Tegnap meccs előtt elég sok "érdekes" infó keringett.
    Az egyik az volt, hogy amennyiben nem nyer az Alcoa, edzőváltás lesz.
    Miután nem nyert, felvetettem ezt azoknak a kedves fehérvári drukkertársaknak, akiknek jóvoltából Fehérvárig eljutottam hazafelé.
    Kételkedtek benne, ugyanakkor azt is mondták, hogy örülnének, ha Konkoly jönne, mert akkor az azt jelenti, hogy annyi pénze van a csapatnak, hogy őt is meg tudják fizetni.
    Erre én azt mondtam, hogy vannak itt más (személyes presztizs) kérdések is...Mára itt a hír, Konkoly Fehérváron dolgozik tovább.
    (Pedig inkább Veszprém volt valószínűbb, de úgy tűnik, ott még tart a bizalom Gyurkával szemben.)
  • kaloz174
    #50667
    Érdekes eredmények, na és ne vegye senki nagyképűségnek, inkább a Fradi-Halasra gondolok. Meglepően "szoros" eredményt értek el sereghajtó ellenfelük ellen. Lehet ennek számos oka, remélhetőleg leginkább az, hogy már nem ez járt a csajok fejében...
    Deáki 9 gólja figyelemre méltó, különösen mert eddig alig kapott lehetőséget.

    Az újvárosi meccsel kapcsolatban szerencsére a csapat igazolta várakozásaimat. Azt gondoltam, ha valamennyire állandósítani tudjuk azt a teljesítményt, amit már a Csaba és a Siófok ellen is látni lehetett a gárdától, akkor verhetjük a mostanában elég szerényen teljesítő fehérváriakat.
    Meccs előtt kicsit elbizonytalanodtam, mert találkoztam Dettivel, aki enyhén szólva sem volt jól...Szerencsére bírta a meccsen valamennyire, miután Gulyás Pista, amikor csak lehetett, megpróbálta pihentetni. (Pedig természetesen most is emberfogással próbálták kikapcsolni.)
    Ha még kicsit türelmesebbek vagyunk, akkor nem adjuk el a több gólos előnyünket, tehát nagyobb arányú is lehetett volna a győzelem, de így is nagyon szép ez. (Más kérdés, hogy csak szépségtapasz, mert már előrébb nagyon nehezen kerülhetnénk a tabellán.)
    Folyt.köv. holnap. (vagy inkább ma:))
  • Isthy
    #50666
    Dunaújváros-Alcoa 31-30
    FTC-Kiskunhalas 45-37

    Gratulálok a csajoknak a győzelemhez!
    Sajnos nem láttam belőle semmit, mert nemrég értem haza. Remélem lesz majd róla itt pár sor amiből okosabb lehetek
    A Fradi meccsen 82 gól... Megint nem a védekezésről szólt a mérkőzés. Azért 37 kapott gól a Halastól nagyon sok. Remélem csak az orosz megfigyelők megtévesztésének szólt ez a "védekezés" a Fradinál
  • kaloz174
    #50665
    Tomori
    Nincs szakadás.
    Mielőbbi gyógyulást kívánok!
  • Isthy
    #50664
    Detto!
  • kaloz174
    #50663
    Szerb értékelés az EB-szereplésükről.
  • kaloz174
    #50662
    Ebben kiegyezünk.
  • primavis
    #50661
    nekünk viszont - szerintem - ez jobb a kavalifikáció szempontjából!
  • kaloz174
    #50660
    Ezt én is így gondolom, de inkább nekik drukkoltam, mint a "skandi" csapatnak.
  • primavis
    #50659
    Az igazság az, hogy messze nem ők a második legjobb csapat Európában! Meglátjuk majd mit csinálnak a kvalifikáción!
  • kaloz174
    #50658
    Csalódás volt a szerbek játéka a döntőn. Azt gondoltam, nyerni tudnak hazai környezetben.
  • primavis
    #50657
    no nyertek a dánok! mehetünk a svédekhez! Jobb is mint ezekkel a dánokkal meccselni náluk otthon! A macedonokkal meg a barazilokkal mge csak valahogy el kellene bánni!
  • primavis
    #50656
    a szerbek meg 9-8-ra verték Montenegrót.
  • primavis
    #50655
    a horvátok viszont megverték a spanyolokat (31-27). Amúgy, nekünk mintha jobb a nehezebb ellenfél, mert a gyengébbnek itéltek ellen szoktunk megkinlódni!
  • Isthy
    #50654
    Azt hogy jól belehúztunk... Az egyik legnehezebb ellenfelet kaptuk. Kemény menet lesz.
  • Isthy
    #50653
    Őrületes meccset játszott Nole és Rafa az AO-n!
    Kitöltötték a napomat fél 10-től egészen 4-ig. Emlékezetes csata volt, több fordulattal is és végül Djokovics győzelmével. Mindkettejük előtt le a kalappal!

    Közben az utolsó negyedben parádés játékkal fordítottak a vízilabdás fiúk és nyertek. Grat nekik a bronzéremhez!
  • primavis
    #50652
    sőt még dánokat sem!
  • primavis
    #50651
    remélem nem német vagy szlovén birókat!
  • banok
    #50650
    FÉRFI KÉZILABDA-EB, DÖNTŐ
    17.00 Szerbia-Dánia
    tv: m2
    streamek:
  • kaloz174
    #50649
    Norvégia...
    Ez vajon mit jelenthet nekünk?