61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #50728
    Köszi!:) Ezen a linken van most éppen a közvetítés.
    (Megvolt már nekem is a reg., term., de így legalább nem kellett keresgélni. )
  • Isthy
    #50727
    Veszprém-Kielce 21-24 (13-12)

    Minősíthetetlenül gyenge támadójátékot produkált az MKB. A 2. félidőben sorra kapták az emberelőnyöket - voltak kettős előnyben is - amiket egyáltalán nem tudtak kihasználni. Volt néhány egyéni villanás néha elöl, ennyire futotta ma támadójáték címén. Ha Fazekas nem véd ilyen jól akkor még csúnyább lett volna.
  • kaloz174
    #50726
    Gratulálok a Lokinak! Csak így tovább.

    (Ugyanakkor sajnálom a spanyolokat jelenlegi helyzetükért. Egy nem akármilyen csapatot, sokszoros kupagyőztest, egykori nagy ellenfelet, tisztelhetünk bennünk, utóbb számunkra nagyon szomorú vonatkozásokkal. Ma is fenn van egy videó a neten erről.)
  • Isthy
    #50725
    Sagunto-DVSC 25-31 (12-14)

    Grat a debreceni fiataloknak!

    A holnapi visszavágón remélem okosan játszva megoldják a továbbjutást.
  • Isthy
    #50724
    A Sportklub nálam sem, de lehet nézni a Sportklub kért műsorait itt:

    Online TV Kérésre

    Én már itt nézem egy ideje a Sportklub által közvetített meccseket. Be kell regisztrálni és lehet kérni majd nézni a műsort.
  • kaloz174
    #50723
    Már annak, akinek ezek a csatornák a nézhető kategóriába tartoznak, valamilyen formában...
    Mert pl. nálunk nem fogható a Sportklub.:(
    (Egyébként köszi!:))
  • Isthy
    #50722
    A hétvégén nem lehet majd unatkozni a tv-k előtt:

    MKB Veszprém KC - KS Vive Targi Kielce (lengyel)
    Férfi Bajnokok Ligája, B-csoport - Veszprém
    2012.02.11. szombat 16:15 DigiSport

    FTC Rail Cargo Hungaria - Rostov Don (orosz)
    Női KEK 1/8 döntő, visszavágó - Budapest
    2012.02.11. szombat 18:00 SportKlub

    Győri Audi ETO KC - FC Midtjylland (dán)
    Női Bajnokok Ligája, I.-es középdöntő - Győr
    2012.02.12. vasárnap 15:15 DigiSport

    Váci NKSE - Maliye Milli Piyango SK (török)
    Női EHF Kupa 1/8 döntő, visszavágó - Vác
    2012.02.12. vasárnap 16:00 SportKlub

    FTC-PLER - SG Flensburg-Handewitt (német)
    Férfi KEK 1/8 döntő, 1. meccs - Budapest
    2012.02.12. vasárnap 18:00 SportKlub

    Jó szurkolást mindenkinek!
  • Isthy
    #50721
    Köszi!

    Azért ennek fényében elég érdekes lenne jövőre mondjuk az EHF kupában egy Siófok-Veszprém összecsapás
  • kaloz174
    #50720
    A csarnokról az a legutóbbi, egyébként nem friss, infóm, hogy egyelőre nincs együtt a szükséges pénzösszeg a megvalósításhoz.
    A nk.kupaszereplés már elég biztosnak tűnik, kérdés, melyik sorozatban.
    Ennek függvényében jön szóba vagy a veszprémi, vagy a fehérvári létesítmény.
    Ezek azonban csak szurkolói tippek.
  • Isthy
    #50719
    Köszi a beszámolót a látottakról

    Nagyon úgy fest, hogy jövőre nk-i kupaszereplés lesz. Mi hír az új csarnokról? Mert gondolom a nk-i kupameccset nem a mostani helyen akarják majd játszani.
  • kaloz174
    #50718
    Eléggé csodálkozva olvasom szinte mindkét oldalon a különböző szurkolói véleményeket.
    Az alaphelyzet az volt, hogy a Vác, amelyik ugyan egy egységes, jó képességű játékosokat felvonultató kezdősorral rendelkezik, de ugyancsak rövid a kispad náluk, ráadául a törökországi "kaland" után érkeztek, állt szemben az egyértelműen több minőségi cserét felvonultató siófoki gárdával szemben (Szepesi Ivett ugyan nem játszott még).
    Ehhez képest a siófoki csapat az első félidőben csak közelről nézte, hogyan is kell ötletesen, csapatként, bátran játszani; jól védekezni, eredményesen támadni. Ráadásul ezt a negatív képet nem először mutatják magukról, mert Dunaújvárosban is hasonlót lehetett tőlük tapasztalni, a kupameccsen, mint ahogy azt meg is állapítottuk a csapathoz elég közel álló szakemberrel. (ha akkor Gáspár G. nem sérül meg, amiért védekezésben már nem volt az igazi, akkor valószínűleg az eredmény is más lett volna)
    Igaz, aztán a második félidő elején felpörögtek, sebességet váltottak, ezzel meg is nyerték a meccset az addigra kicsit elfogyó váciakkal szemben. (pedig Ökrös Csaba megpróbálta frissíteni a csapatot, ami azt jelentette leginkább, hogy forgatta a játékosait, pl. Lulu játszott irányítót, de ettől többen nem lettek) Amit azonban egész meccsen nem értettem, hogy miért nem játszik a siófoki csapat a szó klasszikus értelmében? Miért nincs védekezés és miért van az, hogy a mezőny egyik legjobb irányítója inkább egyéni megoldásokban bízik?
    Végül is nyertek, ez tény. Ennek azonban sokkal biztosabbnak illett volna lenni, én úgy gondolom. Nem számszerint, hanem az egész mérkőzés képét illetően...
    (Az esti krimi viszont legalább megvolt.:))
  • kaloz174
    #50717
    Ma a Vác vendégeskedett Siófokon. Az első félidőben működött a váci csodafegyver (amit én leginkább abban látok, hogy nincs teher a játékosokon), annyira, hogy 5 góllal vezettek a félidőben. Aztán a másodikban a Siófok végre felébredt, aminek következtében a kicsit elkényelmesedett vendégcsapat azon vette észre magát, hogy már egyenlő is az állás.
    A végén érvényesült a papírforma, a hazaiak begyűjtötték a 2 pontot. (Miközben a Kékes-tesók borzolták az idegeket azzal, hogy időnként:) elég érthetetlenül fújtak.) A vége 28-25 lett, de a Siófok az utolsó percekben mindent elkövetett, hogy ne legyen túl nagy a különbség... (volt már közte talán 5 is:))
    A hazaiaknál nem tudnék kiemelni senkit. Nagyon hullámzó teljesítményt nyújtottak. A váciaknál Klivinyi igazolta képességeit, Tápai formája javul, Lulu változatlanul meghatározó, a kapust viszont sikerült naggyá tenni.
  • Isthy
    #50716
    Ha már Veszprém...
    A Kelecsényi interjúban elhangzott, hogy Mocsai is a jelöltek között van az edzői posztra Győrben. Ha jól tudom neki 2013 nyaráig van szerződése Veszprémben, így elég érdekes lenne a dolog. Azért kíváncsi lennék Mse véleményére, főleg, hogy olyan infók is hallhatóak miszerint az MKB jövőre már nem lesz szponzor.
  • kaloz174
    #50715
    Egy utánpótlás hír:
    Az újvárosi Rosti iskola csapatai ismét döntősök voltak:

    Íme
  • kaloz174
    #50714
    Tomás Urban helyettesíti Iváncsik Tamást a Veszprémben
    Iváncsik Tamás helyettese
  • Isthy
    #50713
    A DigiSport reggeli műsorában Kelecsényi elmondta, hogy Kati a nyáron befejezi a pályafutását. Azon vannak, hogy utána is valamilyen formában a klubnál dolgozzon, csakúgy mint Görbe ha majd ő is befejezi.
  • Gabess8
    #50712
    Ez nagyon jó
  • Gabess8
    #50711
    Tényleg jó kis meccs volt, szépen helyt álltak a csajok, jár a gratuláció!
  • Isthy
    #50710
    Kikapcsolódásként egy kis életkép az ETO háza tájáról.

    Így jár aki nem passzol Jokának

    Sztem Ana legközelebb többet fog passzolni
  • Isthy
    #50709
    Mónival nekem a legnagyobb bajom a passzivitása volt támadásban. Alig mozgott, pedig a nyitott orosz fal ellen rengeteg lehetősége lett volna befutni szélről segítve a támadásokat. Szádvári sokkal aktívabb volt a másik oldalon a nyitottabb felállt fal elleni játékban.

    Egyébként az "előjeleink" jól működtek, ugyanúgy csak 1 gólos vereség mint tavaly és feljavuló védekezés. Remélem a végeredmény is ugyanaz lesz a párosítást illetően
  • Zóanagyvarázsló
    #50708
    Pedig játszott.

    Még egy megjegyzés: érdekes látni, hogy a nemzetközi porondon mennyire feljavult az összes csapatunk védekezése a bajnokikon látottakhoz képest. Persze nem a mai csabai második félidőre gondolok.
  • Zóanagyvarázsló
    #50707
    Csatlakozom, a fehérvári csapatnak kijár a gratuláció, a másik meccs miatt sajnos csak a végére kapcsoltam át, de tetszett, amit láttam. Sajnos valóban az esélytelenek nyugalmával utaznak majd ki, otthon nem hiszem, hogy csak ennyire lesz képes a Zajecar. Pedig nem bánnám, ha az Alcoa továbbjutna, mi pedig a következő fordulóban őket kapnánk. Persze a döntőben még szívesebben venném őket :)
  • Zóanagyvarázsló
    #50706
    Na igen, Móni ezúttal egy helyzetet kihagyott, kétszer pedig - szemre - jogosan ellene fújtak. Szerencsére elbírtuk ezt és a gyenge kezdést is, és ezúttal mindenki hozzátette a magáét - ha másban nem is magához képest védekezésben, és ezt is értékelni kell. Az első félidőben körülbelül 5 perc alatt kaptunk 5 gólt vagy többet, utána a szünetig összesen 8-at, ez azért közepesnél jobb védekezést mutat, az idén eddig látottakhoz és általában az NBI-hez képest pláne. BL-ben persze nem lenne nagy szám, és a Rosztov támadójátékát - csöppet sem meglepő módon - Elek Gábor már előre nagy pontossággal megjósolta, nem egy levédekezhetetlen csapat. (Adja magát kérdés: mi vajon azért is vagyunk gyengébbek nyitott védekezés ellen, mert mi - legalábbis meccseken - csak falat védekezünk, örülünk, ha az megy?) A második félidő jobban tetszett, de úgy nézett ki, hogy akár simán nyerhetünk is, azért nem csalódtam. Talán kissé el is fáradtunk a végére, nem tudom.

    A visszavágón most már mi számítunk az esélyesnek, de természetesen nagyon komolyan kell venni azt a meccset, nem hiszem, hogy a Rosztovtól ez a maximum. Mindenesetre az egygólos győzelem mellett újabb jó jel: kapusposzton is vezetjük eddig a párharcot: a tavalyi két valóban kemény párharcunk során, a Viborg és a Metz ellen is döntő volt ez a faktor.
  • primavis
    #50705
    Az ilyen csapatoknál, amelynek nincsenek magasan kiemelkedő 2- 3 egyénisége, akik húzzák a csapatot, csak az olajozottan működő csapatjáték az üdvözítő. Nos, ez nem volt meg ma a Csabánál.
  • kaloz174
    #50704
    Láttad ezt a csapatot mostanában? Én 2x is, éles bajnokikon. Ekkora hullámzás nem lehetne, véleményem szerint. Persze, az ő dolguk.

    Amint látom, Glusica talán nem játszott a spanyolok ellen. Azért az valamit magyaráz.
  • primavis
    #50703
    Ahogy láttam ma, beállósuk gyakorlatilag nem volt, Tóth egyik ziccert a másik után rontotta el, ha egyáltalán helyzetbe került. Irányitó, balátlövő, szélső munka alig volt, egyedül a kapusokat és a jobbátlövőt lehet kiemelni. S 2-3 fecskével.....
  • primavis
    #50702
    Mert olyankor a lehető maximumot nyújtják, azt pedig nem lehet folyamatosan művelni! Mikor az átlag/valós szinten játszanak az jön ki belőle, mint ami ma!
  • kaloz174
    #50701
    Biztosan látszik a munkája eredménye. Azt azonban nem tudom, mivel magyarázná, hogy ez a keret egyik félidőben úgy játszik, hogy akár éremre is esélyes lehetne, a másikban pedig úgy, hogy akár 12 gólos előnyt is elad...(igaz, 2 maradt belőle, de ha még tart a meccs pár percig, megverjük őket Újvárosban, pedig a mi keretünk most enyhén szólva sem acélos).
    Egyáltalán nincs gyenge keretük, elég hosszú a kispad, ráadásul játékosaik fizikai adottságai kiemelkedőek.
    Egy ilyen első meccs után illett volna továbbjutni, hazai pályán, azt gondolom.
  • kaloz174
    #50700
    Csalódás a B.csaba szereplése.
    Pedig most szuper edzőjük van... Állítólag.

    A Fradi, minden jel szerint, megteremtette a továbbjutás reális esélyét. Örömmel láttam, hogy Tomori vállalni tudta a játékot.

    Az Alcoa minden dicséretet megérdemel. Nem egyszerű, nem könnyű helyzetükben nagyon szépen teljesítettek. Grat. nekik!

    Köszi nektek a beszámolókat!
  • primavis
    #50699
    Ez erősebb kerettel sem ment, nemhogy a mostanival.....Kovács sem képes a semmiből valamit teremteni, bár látszik a munkájának az eredménye, de még csak a bajnokságban.
  • Isthy
    #50698
    Elnézést, javítanom kell magam a Békéscsabával kapcsolatban. Nem a tavalyi hanem a tavalyelőtti események ismétlődtek meg. Mondjuk tavaly is elrontották, miután 9 gólos előnyt nem tudtak megőrizni Szlovéniában. Nem megy ez nekik mostanában...
  • Isthy
    #50697
    Alcoa-Zajecar 24-20

    Gratulálok a fehérvári csapatnak a győzelemhez!

    Egy erősebb keretű csapat ellen felnőttek a feladathoz a bajnoki bukdácsolás után. A végére már látszott, hogy elfáradtak, de sikerült 4 gólos előnyt szerezniük. A szerbek otthon sajnos meg fogják oldani a továbbjutást, de az esélyesebbek egyébként is ők voltak. Az Alcoa szépen helytállt a mai meccsen.

    Békéscsaba-Alicante 19-25

    Sajnos megismétlődtek a tavalyi események. 2 hazai meccsen sem tudtak továbbjutni, sokba került a tegnapi 8 gólos előny "leadása"...
  • primavis
    #50696
    A Békéscsaba katasztrófális második félidei játékkal elvérzett. Sajna, csak az ETO meg az FTC az amelyik nemzetközi szinten is erőt képvisel, amúgy pont a tavaly óta legyengült vagy nem erősödött csapatok szerepelnek a nemzetközi kupákban. AZ Alcoa is kinlódik.
  • Isthy
    #50695
    A legvégén kár volt a kapott gólért, amivel nyerni tudtak az oroszok, el lehetett volna kerülni. Itthon 4-5 gól simán lehet közte, biztos továbbjutással.
    Az első félidőben gyalázatosan gyenge támadójáték közepes védekezéssel. A szünet után jobb védekezés és sokkal jobb támadójáték. Bár ekkor is az emberelőnyök kihasználása borzalmas volt. Szépen visszajött nagyot küzdve a Fradi a 6-7 gólos hátrányból.
    Ahhoz képest, hogy a szélsők betliztek - főleg Kovacsicz, észre sem lehetett venni támadásban a pályán - ez igencsak jó eredmény. Mondjuk Szádvári 2/5-ös ziccer mutatója is elég halovány. Szarka megint nem kapott lehetőséget.
    Zsivkovicsot dicséret illeti a sok bedobott 7-es miatt és Tomori előtt is le a kalappal. Amit össze küzdött az oroszokkal sérült térddel, pedig aprították rendesen. Szani a szünet után feljavult és Zizi is jobb lett Pirossal együtt.
    Egy összességében közepesen játszó Fradi éppen hogy kikapott. Itthon meglesz a továbbjutás, ez a Rosztov gyengébb mint vártam.
  • primavis
    #50694
    a vége 23-22 oda! de elég ez a visszavágóra a Fradinak.
  • Zóanagyvarázsló
    #50693
    13-8-ra megy félidőben a Rosztov. Az elején sajnos puhák voltunk, elengedtük őket, azóta jól védekezünk, így védések is akadnak, csak a védelmükkel nem igazán tudunk mit kezdeni, ebből kaptunk indításgólokat is, de sikerült többször visszaérni is. Szani a félidő derekán a lövőkezét fájlalta, azóta nincs pályán. Nem verhetetlen csapatnak, de többször hibáztunk fontos pillanatban, jó lenen faragni a hátrányon, mert 5-6 góllal nehéz lenne őket megverni idehaza. Mondjuk félő, hogy az utolsó 10 percre teljesen elkészülünk az erőnkkel.
  • kaloz174
    #50692
    Fradi
    Itt lehetne nézni, de most nincs időm, sajna, így majd remélem, elmesélitek.
  • Isthy
    #50691
    Igen, én is olvastam róla. Mondjuk az öltözős dologért a Viborg anno feljelentette a Krimet, akit meg is büntetett utána az EHF.
  • kaloz174
    #50690
    Állítólag nem volt a legkifogástalanabb a váci csapat ellátása, hogy szépen fogalmazzak.
    A Csaba holnap is itthon játszik, szerintem nem lehet gondja.
  • Isthy
    #50689
    Sajnos a váciak nagyon elrontották a 2. félidőt. Azért 21 gólt kapni egy félidőben ettől a török csapattól... Itthon kisebb csoda kell, de én még emlékszem a Byasen elleni 2. meccsükre
    A Békéscsaba is elrontotta az utolsó negyedórát és a 8 gólos előnyükből csak 3 maradt. Így még figyelni kell nagyon a holnapi visszavágón. Remélem addigra kitalálnak valami eredményeset a spanyolok nyitott védekezése ellen.