61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #50768
    Veszprém-FTC 31-35 (14-18)

    A Fradi végig vezetve hozta a meccset. Szinte mindenki hozzátette a magáét és csapatként játszva nyerték a mérkőzést. A veszprémieknél volt 1 kiváló (Buli) és talán 1-2 jó teljesítmény, de ez kevés volt. Többször fel tudtak zárkózni, de 2 gólnál közelebb sosem kerültek.
  • Isthy
    #50767
    Papírforma eredmény, ahogy várható volt.

    A teljes hétvégi tv-s program:

    Veszprém Barabás - FTC Rail Cargo Hungaria
    Női NBI - Veszprém
    2012.02.18. szombat 12:45 RTL Klub

    Pick Szeged - RK Partizan Beograd (szerb)
    Férfi Bajnokok Ligája, D-csoport - Szeged
    2012.02.18. szombat 16:15 DigiSport

    Csurgó - Tatabánya Carbonex
    Férfi NBI - Csurgó
    2012.02.18. szombat 18:00 SportKlub

    Győri Audi ETO KC - Larvik (norvég)
    Női Bajnokok Ligája, középdöntő - Győr
    2012.02.19. vasárnap 17:15 DigiSport

    Valamint a cunderen:

    Alcoa FKC - Budapest Bank-Békéscsabai Előre NKSE
    Női NBI - Székesfehérvár
    2012.02.18. szombat 18:00

    ÉTV Érdi VSE - Dunaújvárosi NKS
    Női NBI - Érd
    2012.02.19. vasárnap 18:00
  • kaloz174
    #50766
    Mai bajnoki: Vác - Szekszárd 29-21


    RTL Klub Szombat (Február 18.) 12:40

    Veszprém - FTC női kézilabda-mérkőzés (élő)



  • Isthy
    #50765
    Nem kell ide a Hypo, már korábban láthattuk a meghívásuk eredményét...

    A regionális dolognak sincs realitása. A Regional Liga is már szétesőben (csak a Bud maradt érdemi csapat) és az idénre tervezett másik ilyen jellegű liga meccseiből sem játszottak még le semmit. Gyanítom nem is fognak...
  • Isthy
    #50764
    Ezzel a mai eredménnyel az MKB sorsa a spanyolok kezébe került. Ők döntenek majd leginkább arról, hogy a Veszprém kiesik-e és ha nem akkor hányadik helyen jut tovább. Bár a legutolsó meccs a lengyel-orosz összecsapás lesz és ők már a többi eredmény ismeretében fejezhetik be a meccsüket.
    Ahhoz képest, hogy féltávnál - december elején - a 2. hely megszerzése simán reálisnak tűnt, most a kiesés ellen kell harcolni...
  • kaloz174
    #50763
    Kikapott a Veszprém. Nem is tudom, mi a nagyobb csalódás, a mutatott játék - mintha nem lenne kerek a csapat, az arcokon nem látom az alázatot, az igazi akarást, a közösen elért sikerre való törekvést...- vagy a vereség.
    Mindig vannak szirén hangok. Remélem, nincs igazuk, amikor megkérdőjelezik a csapat jövőjét!
    Mindenesetre lehet izgulni a továbbjutás miatt innen, az biztos.
  • kaloz174
    #50762
    Az egyik fórumon olvastam, hogy egyesek szívesen látnák a Hypot a magyar bajnokságban.
    Volt már erre kísérlet, nem jött be. Úgy tudom, a ffi ligában sem. Nem kellene erőltetni.
    Szerintem pl. egy régió bajnokságnak több realitása lehetne.
  • kaloz174
    #50761
    Ahogy megkapta a szememet pár hír, a mai meccsen (2012.02.16. 16:00 Csehovszki Medvegyi-MKB Veszprém - Férfi BL-csoportmérkőzés)szükség is lehetne erre, mert szándékosan, vagy nem, de valakik mindent elkövetnek, hogy a veszprémiek eleve hátrányból induljanak.:(
  • Isthy
    #50760
    Úgy látszik néhányan nem megfelelően álltak hozzá a meccshez. Biztos kevés volt a motivációs bázis! Bocsánat, de ezt nem bírtam kihagyni, olyan régen emlegettük már...
  • Isthy
    #50759
    Rosztov-Zvezda 21-18

    A rosztoviak végig vezettek, biztosan hozták a meccset. A Zvezda a végén jött fel 3 gólra. Nem tűnt nagyon acélosnak a Zvezda, azt gondolom a Fradi esélyesebb a párharcban.
  • kaloz174
    #50758
    Ma este egy laza kikapcsolódásnak ígérkező meccset néztem, itt, a helyi csarnokban.
    A Siófok a Hypot látta vendégül.

    Azt gondolom, a Hypo ilyen udvarias vendéglátásra nem számított. A siófoki lányoknak, akik közül ma is hiányzott Szepesi Ivett, egyáltalán nem sikerült felpörögni erre a meccsre, még annyira sem, hogy kicsit megnehezítsék az "osztrák" csapat dolgát.
    Nem sok idő telt el a mérkőzésből, az eredményjelző azt mutatta, hogy 0-9! A magyar bajnokság jelenlegi 3. helyezettje csak akkor kezdte el a gólgyártást, de ezt követően sem estek túlzásba, ezen a téren, miközben védekezésük lassúsága megfelelő feltételeket teremtett a nagy kedvvel játszó Temes Berni irányította osztrák éllovas egyre magabiztosabb vezetéséhez.
    Nem telt el talán 20 perc sem, amikor Németh András úgy döntött, kapjanak azok is lehetőséget, akik addig a kispadot melegítették. Nagyon helyesen mindenkinek megadta az alkalmat a játékra. Nem egészen értem, hogy miért nem működött ez Imre Vili és a Siófok KC esetében is? Nem hiszem, hogy pályán kellene mindenáron tartani azt a csapatot, amelyik úgysem tanúsít túl nagy ellenállást a meccsen. Ennek ellenére a hazai mester csak részben hívta le a kezdőket, miközben a játék képe nem változott. Motiválatlan magyarok, lazán kézilabdázó, a vezetést biztosan őrző "osztrákok"...

    A Siófokban csak 3 ember mondhatta el magáról, hogy meglátszott játékán, neki nem mindegy, mi lesz a vége. Szalay Babett, Sousa, Kiss Olci. A többieken nem éreztem, hogy zavarta volna őket a több, mint 10 gólos hátrány.

    Edzőmeccs volt. Ennek ellenére azt gondolom, van becsület is. Abba pedig egy ilyen arányú vereség, a jelenlegi magyar bajnokság egyik élcsapatától, nem fér bele. Lehet, persze, hogy ezzel csak én vagyok így...

    Németh Andrásnak hálásak lehetnek a brazilok, az a véleményem. Az ösztönös tehetségekből egyre inkább tudatos játékosok lesznek. Érdeklődve várom, mire lesznek képesek a következő BL-sorozatban.
    Imre Vilinek valószínűleg nagyobb fejtörést okoznak tanítványai. Bár ha igaznak bizonyulnak a zuhanyhíradó hírei, akkor majd megint lesznek új igazolások...Ez is egy módja a csapatépítésnek.
  • Isthy
    #50757
    Nyilvánvaló, hogy a Fradinak nagyobb terhelés a 3 meccs. Csak arra céloztam, hogy ők sem fognak szétszakadni az MK meccsen. Sztem játszotok egy meccset és vigyáztok a másik játékosaira.
  • Zóanagyvarázsló
    #50756
    Szerintem a Fradinak több három meccs, mint az ETO-nak (lám, ennyit ér az oskolai számtan), ráadásul nekik nem is kell náluk egyértelműen erősebb csapattal játszaniuk :)
  • Isthy
    #50755
    Sztem az ETO sem nagyon viszi majd túlzásba, ők meg az Itxako elleni hazai BL meccs után és a Larvik elleni idegenbeli BL meccs előtt lesznek. Nekik is 3 meccs lesz 1 hét alatt, mint nektek.
  • Zóanagyvarázsló
    #50754
    :) Az idei két meccs után egyébként efelől is vannak kétségeim, de így a KEK mellett biztosan a győri kuparangadóra fogunk kevésbé koncentrálni.
  • Isthy
    #50753
    A 2 KEK meccs között meg lehet tovább hangolódni a BL-re az ETO ellen az MK-ban
  • Isthy
    #50752
    Igen, a 3 rossz közül a legkevésbé rosszat kaptátok. Holnap lesz a Rosztov-Zvezda bajnoki meccs, meglátjuk hol tart a két csapat egymáshoz képest. Erre tartalékoltak szombaton a szünet után a rosztoviak.
  • Zóanagyvarázsló
    #50751
    Jó volt látni, hogy az utóbbi időben sokat emlegetett kapuskérdésre megjött a kapusválasz is. Nem tudom, hogy mennyiben írható a hazai lazulás számlájára, hogy a KEK-párharcban is beragadtunk a mérkőzések első szakaszában védekezésben, a következő fordulóban ezen javítanunk kell. Mondjuk akár jó jelnek is felfogható, hogy ezúttal sem olyan ellenfél ellen kell készülnünk, aki ellen lazsálni merünk (a Loki ellen még képesek lettünk volna az NB I-es arcunkat mutatni, bár kiesni azzal is nehéz lett volna), így szinte garantált, hogy jó meccseket vívunk. Mert ugyan örültem volna a Lokinak, de ha a BL-be készülünk, a BL-tempóra vágyunk, akkor ennek is szempontnak kell lennie, főleg az ősszel látottak után.

    Egyébként játékosokat kiemelni most tényleg hálátlan feladat, szinte minden pályára lépő hozzátette a szükségest, sőt annál többet is (persze azért a maximumunk nem ez, én bízom ebben). Voltak, akiknek kevésbé jöttek be a lövéseik, de attól még elöl és hátul is hasznosak voltak. Örülök, hogy a kapusok mellett "visszatért" Szani, Such Nelly is kimondottan jó volt a megkapott 10 percben (az utóbbi időben nem ment neki, amikor láttam a korosztályos meccset, akkor juniorban is), de Szarka is hasznos volt, ha sok lehetősége nem is volt (a védekezés mellett segítette ő is a támadó játékot, 3/2-es mutatóval zárt, plusz két kiharcolt kiállítás és egy hetes a mérlege - ez előrelépés bal szélen).
  • Zóanagyvarázsló
    #50750
    Az Alicante pedig megkapta a törököket, olybá tűnik, továbbra is tudják, mi az a surranópálya.
  • Zóanagyvarázsló
    #50749
    Na igen, én is félek attól, hogy kint milyen körülményeket teremtenek egy második meccsen (na nem a szurkolásuktól félek :), de ezen túl nincs miért sopánkodnunk, a Viborg és és pláne a Dinamo még keményebb lett volna. Mondjuk ha továbbjutunk, akkor igencsak komoly rá az esély, hogy a következő körben közülük kapunk, ha pedig onnan is, akkor jöhet a maradék. Szóval nagyon úgy néz ki, hogy ha címet akarunk védeni, ezúttal tényleg nekünk kell saját kezűleg végigvernünk mindenkit, aki számít :)
  • Isthy
    #50748
    KEK sorsolás:

    Fradi-Zvezda
    Viborg-DVSC

    Nem jó a Fradinak, hogy kinn lesz a visszavágó. A Loki meg vendégül láthat egy neves csapatot.
  • primavis
    #50747
    Martin már előre segíteni akar leendő csapatának! -:)))
  • primavis
    #50746
    Háát Kirsner inkább küzdött mint játszott, főleg a második félidőben! ha a jobbszélsővel (aki katasztrófális volt) együtt belövik csak a ziccereiket, még igy is siman meg lett volna 7 gólos különbség!
  • Isthy
    #50745
    Egyéb mai BL eredmények:

    Larvik-Itxako 23-23
    Valcea-Metz 30-21
    Buducnost-Krim 29-21

    A spanyolok pontszerzése Larvikban nagyon jól jöhet a győrieknek, ha hozzák a két csapat ellen az itthoni meccsüket.
    A másik csoportban kezd egyértelművé válni a kép az előzetes papírformának megfelelően.
  • kaloz174
    #50744
    Az ETO meccsére ma nem volt időm, talán az utolsó 5 percet láttam. Úgy tűnik, jelenleg tényleg nincs ellenfelük. Igaz, ezt a megállapítást most inkább a magabiztos győzelem, mármint annak gólaránya támasztja alá számomra, mivel a meccset nem láttam.

    Sajnáltam a váciakat, majdnem összejött a továbbjutás. A végén az történt, ami Siófokon is, elfogytak, sajnos. Pedig már ott volt újra Kirsner Era is.
  • Isthy
    #50743
    ETO-FCM 35-27 (17-13)

    Gratulálok a győzelemhez!

    Jó támadójáték és kapusteljesítmény, gyenge védekezés mellett. Löke nagyon élt ma, de a többiek is hozzátették a magukét elöl. Hátul azonban nagyon lyukas volt a csapat. Azért az elgondolkodtató, hogy mind a 7 emberelőnyünkben kaptunk 1-1 gólt a dánoktól.
    Mondjuk ma belefért ez a gyatra védekezés, de a továbbiakban ennél jobb kell.

    Vác-Piyango 24-20 (13-7)

    Megvolt az esély a 2. félidőben a továbbjutásra, de 6-7 gólos előnynél sorra rontották el a ziccereket a váciak. Azután elfáradtak és a törökök kiharcolták a továbbjutást. Sok volt a 7 gólos hátrány és a megfelelő cserék hiánya miatt nem sikerült a továbbjutás.
  • Isthy
    #50742
    Nagyon kíváncsi lennék Mse véleményére a tegnapi MKB meccsel kapcsolatban. A közönség véleményét mondjuk hallhattuk a meccs után a "kórustól".
    Már a Berlin elleni meccsen is látszott, hogy valami nincs rendben, de tegnap tovább mentek lefelé a lejtőn. Ez a két meccs elég haloványra sikeredett, aminek következményeként a csoport 2. hely sztem elúszott.
  • Isthy
    #50741
    Jobb erőkből álló csapat a szerb és az Alcoa szépen helyt állt.

    Ma a Vácnak "Byasen retro" játék kell és akkor továbbjutnak.
  • primavis
    #50740
    Behúzták....
  • Isthy
    #50739
    Azt gondolom a szerbek sajnos behúzzák otthon a továbbjutást.
  • Isthy
    #50738
    Sztem csak a 2 orosz és a Viborg lenne komoly probléma a Fradinak.
  • Isthy
    #50737
    Grat a Fradinak és a Lokinak a továbbjutáshoz!

    A Fradi a sok kihagyott büntetővel megnehezítette a dolgát az első félidőben. A szünet után simán behúzták a meccset. Igazából a kinti meccs után én kb. ezt is vártam. Az orosz cserék gyengék akik a fáradó első sort váltják, ezért várható volt a nagy arányú győzelem. A 2. félidő közepétől már feladták a továbbjutást és ezt Szuszlina lehozatala is jelezte. Inkább készültek az oroszok a szerdai fontos bajnokijukra.
    Szani nagyot játszott, Tomori is kiemelhető és a szünet után Móni is. A kapuban Abramovics is jól teljesített, Pasi pedig csereként végre úgy védett mint tavaly a KEK-ben.

    A Loki fiataljait is megilleti a dicséret, szépen megoldották a továbbjutást.
  • primavis
    #50736
    a Zvezda, Volgográd, Viborg/svéd, kb. Lipcse amelyeket el kellene kerülni a következő sorsoláson! fene nagy májzli kellene hozzá!
  • primavis
    #50735
    félidőben 14-10 oda....
  • Isthy
    #50734
    14-10 a félidőben a szerbeknek.
  • primavis
    #50733
    9-7 a szerbeknek
  • primavis
    #50732
    megvan a fradi ! 32-23! nem gonfdoltam volna eg ilyen összetételű orosz csapattal szemben.
  • kaloz174
    #50731
    Az Alcoa meccse. Bár az eredményt nem látom.
  • primavis
    #50730
    Már az ősszel akadozott ajáték, de a szünet nem javitott rajta, sőt még többen vannak formán kivül. valami belső probléma lehet. agyilag fáradtak ki és szűnt meg az egység.
  • kaloz174
    #50729
    Csak az utolsó 20 percet láttam, de az eléggé érthetetlen volt számomra.
    Kár ezért a vereségért.