61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #50808
    természetesen: "Már"= Márk :)
    (ha esetleg nem lett volna egyértelmű:))
  • Isthy
    #50807
    Most kicsit vicces leszek: a menedzsere már megegyezett, csak Buli még nem tud róla
  • Isthy
    #50806
    Naná, hogy láttam még tegnap reggel. Meg is emlékeztem róla még akkor a handball.hu-n egy hozzászólásban.
  • Isthy
    #50805
    Én ismerem, szoktam is olvasni.

    A szavazás az oldal látogatóinak véleményét tükrözi, akik nagyobbik része a Balkánról szavaz és csak ezért vezet a Buducnost. Lejjebb is vannak érdekességek, pl. az FCM esélyesebb mint az Itxako vagy a Larvik
  • kaloz174
    #50804
    Az eddigi hírekhez képest:
    Buli nyilatkozata

    Magam is biztosra vettem a hírt, mivel még Már is kész tényként közölte az aláírt szerződést.
    Mindenesetre hétvégén rá fogok kérdezni, ha lesz alkalmam. A Veszprém Siófokon fog bajnokit játszani.
  • Zóanagyvarázsló
    #50803
    Én is ettől tartok, gondolkoztam is, hogy "ha" szerepelhetne vastagon. Ettől függetlenül szakmailag releváns ajánlatot fogadott el, ha nincs európai élcsapattól ajánlata (itthon az ETO-é mellett, egyedül a Fradié lehetett volna egyértelműen a Podravka elé helyezhető). Aztán majd elfogy hamar Kaproncán is a pénz (megint), és jöhet haza, vagy vándorolhat tovább.

    Jelen állás szerint örülhetnek Veszprémben, ha olyan szintű csapatuk lesz, mint tavaly volt.
  • kaloz174
    #50802
    Ezt láttad már?
  • kaloz174
    #50801
    Ismeritek eztaz oldalt?
    Isthy, ajánlom figyelmedbe a heti szavazást!
    Bár az eredmény, szerintem, teljesen téves. A Győr ma egyértelmű esélyese a BL-sorozatnak.
  • kaloz174
    #50800
    Közben azt lehet valószínűsíteni, hogy az a kicsit kaján történet, miszerint a veszprémi névadó szponzornak már nem megy olyan jól, mivel már a helikopterétől is meg kellett válnia, nem minden alap nélküli.
    Bár ez még a szezon előtt volt, aztán "bevásároltak". Tehát cáfolni látszottak a történtek a pletykákat. Aztán mégis történik, ami történik...
    Nem jó ez. Labilis helyzetre utal, mindenképpen.
  • Zóanagyvarázsló
    #50799
    Csak tipp, de talán Buli valamiért mégiscsak erősebbnek tartja a BL-t az NB I-nél :)

    Nekem sem tetszik ez a váltás, és ha Veszprémben minden rendben van, akkor így kívülről pláne nem helyeslem, de azért valahol érthető, ha valaki stabil BL-csapatba vágyik olyan helyett (aztán ha beüt ott a krach, akkor ezt elszúrta), amely vagy kijut az EHF-kupába, vagy oda se. Jó dolog az erősebb bajnokság, de aligha elégít ki minden ambíciót - na meg elég az ETO fölényére és a Fradi kényelmeskedő bajnoki játékára gondolni.
  • Isthy
    #50798
    Nem értem én sem igazán... Ahogy hallom a klub gazdasági helyzete azóta sem igazán javult, mióta pont neki is el kellett jönnie onnan emiatt.
  • Isthy
    #50797
    Elolvastam, köszi!

    Nem megy nekünk ez a végjáték sajnos idén...
  • Isthy
    #50796
    Alapvetően én is leginkább 2 játékos miatt szurkolok nekik, hogy végre célba érjenek a BL-ben.
  • kaloz174
    #50795
    Bocs! "ott hagyta"=otthagyta :)
  • kaloz174
    #50794
    Szerényebb hír ugyan, de ez is érdekes: a Szekszárdot ott hagyta egyik tehetséges kapusa, Kurucz.
    Jól járt vele új csapata. (Úgy tudom, a Főgáz.)
  • kaloz174
    #50793
    Buli és egyéb kaproncai hírek
    Reméltem, hogy Buli egyszer még a mi játékosunk lesz. Erre már kevés az esély. Nem gondoltam volna, ott, akkor azon a meccsen, amikor kiderült, hogy eligazol Dániába, hogy ilyen "vándormadár" pályát fog befutni.
    Nem tudom, mi lehet Veszprémben, mert mint hallani, mások is távoznak.
    Azt azonban megint csak nem értem, miért jobb Bulinak egy gyengébb bajnokságba igazolni.
  • kaloz174
    #50792
    Bár talán nézted, írtam róla, ha érdekel, a szokott helyen. Egyébként most az NSO tudósítás is reális volt.
  • kaloz174
    #50791
    Pazar háttér; pazar csapat, pazar előadás.
    Végül is sikerült összehozni egy világválogatott gárdát, így ez a normális. Ellenfél, legalábbis hasonló adottságú, nem maradt.
    Így már csak 1 dolog hiányzik, ami végre biztosnak látszik.
    (2 játékos van, aki miatt ennek örülni fogok. A többi eléggé hidegen hagy, nem érint meg igazán. Nyilván erős kisebbségben vagyok, de ez van.)
  • kaloz174
    #50790
    Egy szép kézis életpálya
    Minden tiszteletem és elismerésem az ilyen "kőszikláké", mint amilyen Elek Gyula is.
  • Isthy
    #50789
    Megnéztem a Valcea-Buducnost meccset és teljesen megérdemelt a Bud ilyen arányú győzelme. A románok 8-6 után nem tudtak mit kezdeni a felkeményedő montenegrói védekezéssel és 10 perc alatt 9-13-as hátrányba kerültek, ami 5 gólra nőtt a szünetre (13-18). A 2. félidőt megpróbálták lendületesen kezdeni, de Woltering parádézott és a Bud 8 perc alatt egy 6-0-ás szériával lerombolta a románokat (13-24). A legnagyobb kkülönbség 13 gól volt a vendégeknek, de a végére "csak" 10 maradt közte.
    A románok hagyták lőni Popovicsot és Bulatovicsot 8-9 m-ről és ez lett a vesztük. A sáncolás kevés volt ellenük, a kapusaikról nem is beszélve. Amíg Woltering kb. 50 %-al védett (19 védés, köztük több 7 m-es is), addig a 3 román kapus kb. 4 lövést fogott meg... Elöl határozatlanok és lassúak voltak a pattogósan védekező montenegróiak ellen. Tény, hogy Manea nagyon hiányzott nekik beállóban, Vetkova egyedül kevés volt.
  • Isthy
    #50788
    Voina meccs utáni nyilatkozata:

    "Csak 8-6-ig játszottunk jól, azután viszont semmi nem működött. A Buducnost viszont szinte tökéletesen játszott. Sajnálom a szurkolókat, akik a győzelemért jöttek, de ilyen az élet. Ez nem a gyász ideje, mivel a hétvégén jön a következő idegenbeli BL mérkőzés. Túl kell lépnünk az érzelmeken."

    Egyébként igaza van...
  • Isthy
    #50787
    Gondolom azt akartad írni, hogy a Metz elleni meccsre, mert a románok hozzájuk mennek a következő fordulóban. Amúgy meg mondtam, hogy sztem semmi sem fog változni.
  • primavis
    #50786
    Voineaáék semmit, készülnek a Krim elleni meccsre! "Megmondtam előre, hogy néha ki is fogunk kapni"- volt a válasza a kritikákra.
  • Isthy
    #50785
    Annyiban igazad van, hogy ez az eddigi legnagyobb sokk számukra. Meglátjuk mit lépnek rá...
  • primavis
    #50784
    Ilyen azért még nem volt, 10 gólos verség otthon, miután biztosak voltak az 5-6 gólos győzelemben és az első helyben a csoportban! + a montenegróiakkal játszanak az olimpiáért is. A Buducnost meg Woltering kivételével szinte azonos a válogatottal.
  • Isthy
    #50783
    Ez minden évben minden vereség után így megy náluk. Azután marad minden a régiben.
  • Isthy
    #50782
    Érd-Dunaújváros 35-26 (16-15)

    Sajnos megint az utolsó negyedórára szétestünk...
  • primavis
    #50781
    Ahogy olvasom, ott most komoly földrengés lesz! A szurkolók rettentően dühösek Voinea-ra.
  • Isthy
    #50780
    Ez egy komoly meglepetés, de nem vagyok szomorú miatta

    Az elejét néztem 5-5-ig, ahhoz képest durva lett a folytatás. Holnap vissza fogom nézni, mert kíváncsi vagyok rá hogyan alakult így a meccs. Úgy fest a románok most sem fogják átlépni az árnyékukat.
  • Isthy
    #50779
    Gratulálok az ETO-nak ehhez a pazar győzelemhez!

    Ma volt két világklasszis teljesítmény a csapatban (Görbe és Lunde) és a többiek is hozzátették a magukét. A Larviknak egy percig sem volt esélye végig magabiztosan uralta a meccset az ETO. A szünet után már több volt a hiba, ahogy kicsit fáradtak a játékosok illetve a sok emberhátrány is közrejátszott ebben.
    Amit kicsit furcsállottam, hogy nem volt mezőnycsere, a kezdő hatos nyomta végig a mérkőzést. Ennek ellenére elég jól bírták a végét is.

    Ez egy csodás kézi előadás volt ma a címvédő ellen!
  • primavis
    #50778
    hajszálnyi s itt is meg lett volna a 10 gólos előny! Most már csak az itthoni mecset kell hozni a spanyolokkal és odakint a dánokkal s meg van az első hely a csoportban......s jöhet kb. a Valcea. (csak azért kb. mert ha úgy játszanak mint ma, akár még a második helyet is elveszthetik!).
  • primavis
    #50777
    Csak tudnám, hogy miért pont litván birókat kell küldeni a Győr meccsérte! fene magas a litván kézilabda színvonala....a hazai pálya meg mintha Norvégiában lenne.
  • primavis
    #50776
    34-24-re nyert a Buducnost Valceaban!
  • Isthy
    #50775
    Na ja, a 2 hölgy igencsak érdekesen szokta fújni a meccseket...

    Majd a bajnoki döntőben az ETO ellen lehet pörögni ezerrel!
    Ha már az ETO szóba került: azt gondolom ma derül ki igazán mennyire jó is a támadójátékuk egy kiválóan védekező és klasszis kapussal rendelkező csapat ellen. Biztos nagyon figyelnek majd Lökére, még annak árán is hogy a lövőket és a szélsőket Legangerre bízzák. Remélem nem lesz sok középre erőltetett trükkös passz, mert azok "leszedésében" elég jó a larviki védelem. Amiből azután indulhatnának is majd ahogy szeretik. Ezt nagyon el kellene kerülni és akkor meglesz a meccs.
  • Zóanagyvarázsló
    #50774
    Ezzel természetesen nem a mögöttünk következő csapatokat kívántam kritizálni, pláne nem lenézni, bár a Veszprém keretétől többet várnék (persze továbbra is hiányolok tőlük egy igazi irányítót és egy komoly kapust Kiss Éva mellé, ő nagyon jó tud lenni, de nem 60 perces kapus a veszprémiek által megálmodott szinten).

    A Fehérvárnak pedig gratulálok, helyenként kifejezetten szépen játszottak, igaz, többnyire a vendégcsapat is megelégedett néző szerepével.
  • Zóanagyvarázsló
    #50773
    Na igen, sajnos ennyi elég volt, örülnék neki, ha a Siófok/Érd/Veszprém elérné a tavalyi Loki szintjét, akkor már egész jó meccseket lehetne játszani. Ha már hegy nem jön Mohamedhez (nem vagyunk hajlandók hajtani), akkor mehetne Mohamed a hegyhez (erős élcsapatokat, hogy muszáj legyen!). Persze ez vágyálom.

    Azért örülök a sikernek, és nem kívánok a két pont miatt panaszkodni, de szeretnék színvonalasabb meccseket látni. Pech Katáék ismét hozták a szokásost: nem haragudtak egyik csapatra sem, te a szabálykönyvet ott gyalázták, ahol csak érték. Csak lehet valami a tiltakozásuk mögött, ha ennyire következetesen kitartanak mellette, és itthon a játékvezető-küldők gittegylete ezt folyamatosan eltűri, talán figyelembe kéne vennie az IHF-nek is az érveiket.
  • Isthy
    #50772
    Pick Szeged-Partizan Beograd 31-21

    A Pick simán behúzta a meccset, érvényesítve a papírformát. A kiváló kapusteljesítmény és a jó védekezés eredményezte a nagyarányú győzelmet.
  • Isthy
    #50771
    Igen, érvényesült a papírforma. Nekem is úgy tűnt, hogy a Fradi annyit adott ki magából amennyi a győzelemhez kellett.
  • Isthy
    #50770
    FCM-Itxako 23-22 (12-10)

    A dánok végig vezettek a meccsen, volt hogy 4 góllal is. De 21-21 után az utolsó 3 percben Englert 3 ziccer védése kellett ahhoz hogy nyerni tudjanak. A spanyolok ezzel nehéz helyzetbe kerültek a továbbjutást illetően. Bár a hátralévő 3 meccsükből 2-t otthon fognak játszani, ami még adhat némi reményt nekik.
  • kaloz174
    #50769
    Végül is érdekes, élvezetes meccs volt, pedig az elején a Veszprém nagyon beragadt. Buli nagyon sokat lendített a játékukon, az biztos.
    A csapatok védekezése enyhén szólva sem volt tökéletes, nem is beszélve a védekezési taktikákról. A Fradi hozta a számára kötelezőt, most is volt egy olyan érzésem, hogy nekik a figyelmük nem egészen a bajnokságra koncentrálódik, ami érthető is. A Veszprém azonban nem tudott ezzel a lehetőséggel élni.
    (Vajon mit mondhatott a 2 volt újvárosi (Tomori, Buli) egymásnak a meccs végén, nagy mosolygások közepette? )
    Szerintem ez volt a papírforma.