61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #50888
    Na, a Fradi nem bíz semmit a véletlenre. Félidőben +10 gól, az nem semmi.
  • kaloz174
    #50887
    Amint látom, azért Gera Szimi is jó volt. (Önmagához képest ő nagyon szépen teljesít. Egyedül Érden volt gyenge.) Kár, hogy a többiek nem tudtak ehhez hozzátenni.
    Mostanában jönnek ezek a technikai hibák. Gyakrabban és olyanoktól, akiktől nem várja az ember. (Igaz, azért az előző szezonban más volt a csapatösszetétel.)
    Vadász Ildi megint nem kapott szerepet támadásban? Egyszer már végre be kellene dobni a mélyvízbe. Rapatyi idejében egészen jó volt még.

  • Isthy
    #50886
    Ha jól emlékszem Gabó és Dusi. De a Halasból is volt aki végleg "kiszállt" a 3 db 2 perce miatt a 2. félidőben. Rengeteg 2 perces kiállítás volt, sztem 15-16 kis büntetést biztos kiosztottak, de lehet többet is. Pedig nem volt az átlagnál keményebb meccs, de ugye a sporik...
  • Gabess8
    #50885
    Hát nem tudom ezek mit művelhettek, de ha te ennyit írsz a sporikról akkor, ahogy írtad is ez felülmúlhatta az elmúlt 15 évet.
  • kaloz174
    #50884
    Egyébként kik voltak a végleg kiállítottak?
  • kaloz174
    #50883
    Mindenesetre köszi a beszámolót, jó lett volna a presztizs miatt egy győzelem, ami tényleg bizonyítja, hogy összeállt végre a csapat, ha a szezon végére is. A győzelem elmaradt, valóban a köv. időszakra kell koncentrálni, de nagyon, mert mint látjuk, most nincs könnyű ellenfél.
  • kaloz174
    #50882
    Az biztos, hogy Léránt Vivi nagyon hiányozhatott.
    Remélem, minél előbb rendbe jön.
  • Isthy
    #50881
    Kiskunhalas-Dunaújváros 35-34 (22-17)

    1-0-ra és 2-1-re még mi vezettünk, utána végig a Halas. A 6. percben már sikerült kettős hátrányba kerülni, de ezt még átvészeltük elég jól. A félidő közepétől azonban elöl rengeteg labdát sikerült elszórni, amiből a hazaiak sorra lőtték a leindításgólokat (14. perc 9-11, 20. perc 10-16, 25. perc 13-20). Lassúak és körülményesek voltunk elöl, hátul pedig nem léptünk ki rendesen Barnára és Valovicsra, valamint kapusteljesítmény sem volt. Barna 10 gólig jutott a szünetre. Ezen összetevőknek volt köszönhető a félidőig kapott 22 gól. Azért a Halastól ez kicsit ciki...
    A szünet után igyekeztünk visszazárkózni, de 4 gólnál nem tudtunk közelebb kerülni, mert valami mindig közbejött. Vagy hibák elöl vagy kettős emberhátrány. Az 52. percben sikerült 28-31-re zárkózni, de utána sem tudtunk 2 gólnál feljebb jönni. Azután 32-33-nál már csak 1 gól volt közte, de a fáradó hazaiak tartották az 1-2 gólos előnyt. Nem volt esélyünk a pontszerzésre, mert a 34. gólunkat 2 mp-el vége előtt lőttük.
    Az azért elég érdekes, hogy 34 lőtt góllal nem tudtunk nyerni Halason... Sajnos az első félidőben kaptunk 8 lerohanás gólt és ez nagyban hozzájárult a meccs végkimeneteléhez.
    Azt tudni kell, hogy Léránt csak kb. 12-15 percet játszott, mert sztem sérült. A mozgása sem volt rendben és be volt kötve a hasa is a meze alatt és a keze is. Szokás szerint Detti és Erdősi vitték a csapatot, a többieknek csak pár felvillanása volt. Ráadásul ketten is "kipontozódtak" a 2. félidőben, így tovább csökkent a csapat. Ugye Gerstmár Reni és Jókai már nem játszik, Léránt alig játszhatott, plusz a két véglegesen kiállított játékos, ez így már sok volt. Még ha a hazaiak el is fáradtak a végére.

    A végére hagytam a "csúcspontot"... Amit ez a két spori ma művelt játékvezetés címén azt úgy tudnám jellemzi, hogy "egy nagy rakás szar"... Össze-vissza, eszetlenül fújkáltak töménytelen hibával... Borzalom volt nézni amit előadtak. Láttam már pár kézi meccset az elmúlt 15 évben, de amit ezek műveltek az valami gyalázat volt. Rendesen felborzolták mindkét fél idegeit, nem tudom hogy kaphattak ezek sípot a kezükbe. Teljesen tönkretették a meccset, így nem lehet normálisan kézilabdázni. Azért arra futotta nekik, hogy a hazaiak ne érezzék magukat "elveszettnek". De nem igazán ezen múlott, hanem a mi első félidei borzalmasan sok hibánkon, amit a hazaiak szépen kihasználtak.

    Sok jelentősége tényleg nem volt a meccsnek, gyorsan túl kell lépni rajta és figyelni a következőre.
  • kaloz174
    #50880
    Mint legalább a végeredményből látszik, sikerült kikapni Halason 1 góllal.
    Némi csalódás ez. Nem sikerült a jó formát átmenteni, úgy tűik, bár a Halasnak már volt több meglepően jó részeredménye eddig is.
    Remélem, mindez jó lecke a rájátszásra! Most gyakorlatilag mindegy volt, de akkor már nem lesz mindegy, hogyan koncentrál a csapat.
  • Isthy
    #50879
    Kicsivel korábban (#50868) utaltam az egész évre
  • Isthy
    #50878
    Jogos!
    Bár én csak az élő meccsközvetítéseket szoktam beírni, ezért maradhatott ki.
  • kaloz174
    #50877
    Elméletileg lehetne. BL meglesz, azzal nem lehetne gond.
    Egész évben jól kellene teljesíteni. Mert nem elég, hogy valakinek tehetsége van. Meglátjuk. (Egész pályafutása nekem nem meggyőző, nagyon sok a "fehér folt". Mondjuk nem is életmű díj a tét, elismerem.:))
  • Zóanagyvarázsló
    #50876
    Kiegészíteném:

    Viborg HK - DVSC-Fórum Debrecen
    Női KEK negyeddöntő, 1. mérkőzés, felv. - Viborg
    2012.03.04. vasárnap 19:05 DigiSport
  • Isthy
    #50875
    A hétvégi tv-s kínálat:

    MKB Veszprém KC - Pick Szeged
    Férfi NBI - Veszprém
    2012.03.03. szombat 12:45 RTL Klub

    FTC Rail Cargo Hungaria - Zvezda Zvenigorod (orosz)
    Női KEK negyeddöntő, 1. mérkőzés - Budapest
    2012.03.03. szombat 20:00 Sportklub

    Vác - Békéscsaba
    Női NBI - Vác
    2012.03.04. vasárnap 15:15 Sportklub

    Győri Audi ETO KC - Grupo Asfi Itxako Navarra (spanyol)
    Női Bajnokok Ligája, I.-es középdöntő - Győr
    2012.03.04. vasárnap 17:15 DigiSport
  • Isthy
    #50874
    Csatlakozom!
  • Isthy
    #50873
    Jó lenne megszerezni az egész meccset, mert ez hiányzik az archívumomból...
  • Isthy
    #50872
    Attól még lehetne még egyszer. De mivel ez IHF szavazás az olimpia nagyon fog hiányozni neki ehhez...
  • kaloz174
    #50871
    Csaszi a hónap legjobbja
    Neki is grat!
  • kaloz174
    #50870
    Valaki a DO-ra feltett egy számomra ismeretlen videót:

    Radulovics Bojana az olimpiai döntőn (2000, Sydney)
    Minden fiatalnak látni kellene. Így kell küzdeni. Mondhatná valaki, hogy igen, ez olimpiai döntő volt. Valóban. Csakhogy ő pl. tavaly, a rájátszásban, a Fehérvár ellen is, hasonlóan ment előre...Meg még annyiszor.
  • kaloz174
    #50869
    Egyértelműen megérdemelte. Gratulálok neki.

    Görbe már volt a világ legjobbja...
  • Isthy
    #50868
    Ez a cím egyértelműen az övé volt 2011-ben, teljesen jogos.

    Görbének meg kell nyernie a BL-t ezzel a formával majd és az év végi EB-n is jól kell játszania Hollandiában, akkor nyerhet. Sajnos az olimpia hiánya valóban nagy hátrány lesz neki...
  • Isthy
    #50867
    Köszi előre is!

    Vasárnap délután érek haza az ETO meccsére, addig bőven ráérsz
  • Zóanagyvarázsló
    #50866
    Heidi Løke lett a világ legjobbja

    Szerintem kínos lett volna ha más nyer, beleértve Haraldsent is. Ez most vitathatatlanul járt Løkének - én is szavaztam rá. Kíváncsi leszek, hogy Görbicznek milyen esélyei lesznek jövőre, az ő és az ETO BL-formája és a neve bizonyára elég lesz a jelöléshez, de olimpia híján aligha lesz könnyű dolga.
  • Zóanagyvarázsló
    #50865
    Az első félidő Lénáé, a második Pasié volt, a túloldalt pedig Lajtos csak a második félidőben maradt benn egy védeni próbált hetes után egy darabig. Nem kapusokról szólt mérkőzés (mint említettem, Herr egy sor kényelemesebb lövést védett a visszajövetele után), de semmiképpen nem ők jelentették a gyenge pontot sem. A mieink a széleket alapvetően jól megoldották, és ez fontos volt ahhoz, hogy véletlenül se jöjjenek fel a játékosaik ezeken a posztokon, de ez is inkább a védekezésen múlt, ugye Szepesit a második félidőig helyzetbe se engedtük kerülni. Mivel sok volt az eladott, mellélőtt labda és a blokk, ez is csökkentette a hálóőreink szerepét, bár éppen Pasi beszedett vagy három találatot is a blokkunkról, amiről persze nem tehetett.

    Kovács Adrienn amúgy nekem is tetszett a Veszprém ellen, bevallom, korában nem sokszor volt alkalmam látni játszani.

    Ishty, rendben, mindenképp írok akkor már majd pár sort a szombati meccsről is, most úgy néz ki, hogy még aznap éjjel haza is jövök, így vasárnap délelőtt talán lesz is rá alkalmam.
  • kaloz174
    #50864
    A Halas nem egyszerű csapat, de ezt talán már a csajok is tudják.:) Remélem, nem csak tudják, hanem ehhez is tartják magukat!
  • Isthy
    #50863
    Remélem holnap Halason tényleg mindenki friss lesz és ennek meg is lesz az eredménye
  • Isthy
    #50862
    Eddig az volt a jó ómen, ha a kupameccs előtt nem ment jól a Fradinak. Most ez változott, remélem a kupaeredmény nem fog.
  • Isthy
    #50861
    Köszi!

    Mivel nem látom majd, így egy ugyanilyet kérek a szombati KEK meccsről is
  • kaloz174
    #50860
    Végül a junior válogatott meccséről is találtam egy beszámolót:

    Íme

    Jó gyakorlás volt, úgy tűnik. Mindkét félnek. Érdeklődve várom, mire jutnak a fiatalok majd tétmeccseken. Van közöttük pár ígéretes tehetség, úgy tűnik.
  • kaloz174
    #50859
    Nagyon szépen köszi a beszámolót!:)
    Akkor tehát Anna tudott játszani, ráadásul jó is volt. Ennek örülök, mert ez annak a jele, hogy renben van egészségileg.
    Szepit nemrég operálták. Többen mondták, hogy nem kellene még neki játszani. (Valóban, emlékszem, Pigának sem sikerült ez ilyen gyorsan, pedig a gond és a technika is hasonló volt.) Úgy tűnik, sajnos igazuk lett.
    Bódi már az előző meccs végén rosszul érezte magát, akkor Kovács Adrienn (Hugi) kimondottan jól helyettesítette. Azt hiszem, ebben az esetben visszaüt az, hogy Vili nem ad elég lehetőséget a csereembereknek. Varga Niki rendszerint végigüli a meccseket a padon, pedig az ő korosztálya több képviselője a Fradiban már komoly lehetőséghez jut.

    A kupameccs előtt tényleg biztató a Fradi formája. Kell is ez, mert itthon megfelelő előnyt lenne jó szerezni.
    A kapuban ki kapta a több lehetőséget ezen a meccsen? Pasi milyen volt?
  • Zóanagyvarázsló
    #50858
    FTC-Rail Cargo Hungaria - Siófok KC-Galerius Fürdő 40-28 (20-12)

    A mérkőzés eleje még szoros volt, sőt az első két gólt a vendégek Debrecenből érkező lövőpárosa szerezte. A mérkőzés első szakaszáéban még sem a védekezésünk (ez értendő annak tisztaságára is - jöttek is érte büntetések), sem a támadásunk nem volt tökéletes (jöhetett is pár gyors gól), de ahogy javultunk, úgy követett el egyre több hibát a vendégcsapat, elsősorban Kovacsicz indításgóljaival építettünk ki tetemes különbséget (a vendégek ügyeltek arra, hogy ne zavarják), egyre több labdát adott el a Siófok, Mörtel a góljai mellett méterekkel hordott félre, olykor nemcsak kapuralövéseknél, de passzoknál is (megjegyzem, már a Veszprém ellen is hasonló játékot produkált), szélről pedig reménytelen volt a Siófok helyzete, Szepesi talán egész félidőben helyzetbe sem került, Kovács Adrienn pedig nem jelentett komoly rizikót. Majd a lövőink is elkezdték futószalagon gyártani a gólokat (jó látni, hogy Szani egyre bátrabban bombázik, szerencsére), ha véletlenül nem ment be a labda, akkor pedig rendre jöhetett a hétméteres, melyekkel ezúttal se voltunk gondunk (ellenben a túloldalon de Souzaé duplán maradt ki, le is ért és Abramovics is védte).

    A kapus kivételével maradt az első sorunk a pályán, és mindjárt négy gólt szereztünk a félidő elején zsinórban, mire Imre Vilmos alig több mint négy perc után időt kért, ezután már csak két percet várni a játékrész első siófoki góljára. Szóval a második félidő elején már kezdettől fogva koncentráltunk, a Siófok pedig kezdettől fogva zilált volt, szinte magától értetődően került 15 gólnyi különbség a két csapat közé: mintha csak egy ETO-Fradit láttunk volna. Tehát a játék képe alapján akár 20 is lehetett volna közte, de a félidő dereka körül fokozatosan fellopózott a pályára a második sor: Szádvári, Such, Deákí és Zivkovic, ez némi törést hozott, mert az utóbbi kettő kezdetben nem találta a kaput, és éppen ebben a periódusban lőtte bele Zizi is - a Lajtossal tett próba után visszaálló - Herrbe a labdát - négyszer egymás után. A végére be is állt helyette a fiatal Kocsis Ágnes, aki jól megítélésem szerint jól debütált. Persze a hátrány csökkenéséhez vendéggólok is kellettek, ezeket Bogdanovics szállította, tulajdonképpen ő az egyetlen, aki dicsérhető a Siófokból, vele a cseréink egyáltalán nem tudtak mit kezdeni. De legalább Deákit kivételesen nem állították ki, pofára sem, és ez alighanem áttörés magyar játékvezetés történetében.

    Ahogy céloztam rá a Siófok szélsőgondokkal küszködött, ezt tetézte, hogy Szepesi az első gólja után kétszer hibázott (Pastrovics védett), majd egyszer lent maradt, és kiszállt a meccsből, a másik oldalon pedig a második félidőben sem találták Bódi helyettesét, az első félidőben próbálkozó Kovács Adrienn helyett a játékrész első felében Herr Anita, majd átment lövőbe, és Varga Nikolett próbálta megoldani a posztot.

    Alighanem idén most játszottunk a bajnokságban legjobban, talán a Vác elleni első félidőnk tehető mellé, melyet egy borzalmas második követett. Bízom benne, hogy a jó főpróbat részünkről jó előadás követi, ahogy abban is, hogy a Siófok majd magára talál, és az elődöntőben jobb meccseket játszhatunk.
  • kaloz174
    #50857
    A Siófok elég nagy pofont kapott. 40-28 az elég csúnya, ahhoz képest, hogy a bajnoki tabellán egymást követik a csapatok.
    A Siófok formája már régen nem az igazi. A Veszprém ellen is nagy szerencsével nyertek. Nem tudom, Bogdanovics milyen teljesítményre volt képes, miután az előző meccsen kapott egy olyan nagy ütést, hogy szédelegve tudott csak lemenni, az utolsó percekben nem is tudott játszani.
  • kaloz174
    #50856
    Az érdi meccs:
    Itt
    Mindjárt félidő.
    (A Fehérvár a végén biztosan nyert, bár az elején jól tartotta magát a Loki.)
  • kaloz174
    #50855
    Akkor nem kell megosztani a figyelmet.
    Azért köszönet érte, hogy megkérdezted.
  • SomogyiG
    #50854
    Bizonyára láttátok, hogy nem működik a honlapunk. Egy olyan programhiba az oka, ami már elég régóta kisért, de még nem sikerült a nyomára akadni. Az elhárításán folyamatosan dolgoznak, de nem tudjuk, mikorra oldódik meg.

    A Siófok elleni meccsünk felvételre kerül, s mindenképp elérhetővé tesszük, akár sikerül időben elhárítani a hibát, akár nem.

    Türelmeteket kérjük, reméljük, hogy ez a hiba utoljára fordul(t) elő.
  • Isthy
    #50853
    A Sportklubon pedig a 3. mai bajnoki meccset (Érd-ETO) adják 19 órától élőben.
  • Isthy
    #50852
    Bocs az offért, de néha sztem belefér, főleg ilyen egyedi esetben

    Születésnapos

    Boldog 9. születésnapot Kati!

    Remélem augusztus után még "aranyosabb" leszel!
  • kaloz174
    #50851
    Az igazán jó lesz, Te biztosan jobban tudod, kitől lehet ezt megtudni.:)

    Mai műsor a Cunderen:
    17,50: Alcoa FKC - DVSC-Fórum
    Nemzeti Bajnokság I.osztály 20.forduló

    Aki esetleg arra jár és érdekli, a női junior válogatott edzőmeccset játszik Újvárosban 16,30-kor.

  • Isthy
    #50850
    Biztos semennyire, de sztem ők is sejtették, hogy ez lesz. Az utóbbi időben mindig a legnehezebb ellenfeleket kapták a kieséses rendszerben és mindig spanyolt. Csak folytatódott a tendencia.
    Mondjuk a csapat jelenlegi formájában mindegyik nehéz lett volna... Persze a Leon a legnehezebb. De legalább Mocsai elmondhatja a szokásosat, hogy az ellenfélnek minden poszton 2-3 klasszis áll rendelkezésére. Azért a svédeknél ez gázos lett volna...
  • SomogyiG
    #50849
    Kedves Eta!

    Szerintem lehet, a legutóbbi alkalommal technikai probléma lépett fel, azért maradt el - legjobb tudomásom szerint. De igérem, rákérdezek.