61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Zóanagyvarázsló
    #50968
    Én is csak belenézni tudtam, de a második félidő nagyját így láttam is. A legszembetűnőbb az volt, hogy a románoknál senki nem tudta a vállára véve a csapatot kintről folyamatosan veszélyeztetni a hazai kaput, míg a másik oldalon ez nem okozott problémát. Sok volt kapufa és a mellé is a vendégeknél, nyilván Neagu is hiányzott, valamint a védőfal és a kapus elbizonytalanította őket, de ennyire ezen a szinte nem lenne szabad. Az ETO, csoportjában bármely csapat nagyobb kinti lövőerőt mutatott fel szinte bármely általam félig-meddig látott meccsen. Egyébként általában szépen tartották a 4-5 gólos előnyt a montenegróiak, de néha felengedték a románokat (ha lazsáltak elöl, akkor elsősorban Manaharova büntetett), de 23-23 után már nem hagytak kérdést afelől, hogy ki fog nyerni.


    Amúgy néztem tegnap a Loki meccsét is, szépen odatették magukat a debreceni lányok, de azért kár az első félidőért, talán lehetett volna 10 körüli eredmény, illetve a hajrá nem sokkal az utolsó 10 perc előtt , mikor elfogytak, még belül is voltak rajta. A Viborgnak nem kellett megfeszülniük, de azért egyáltalán nem vették komolytalanul meccset, mondhatni ők is kiszolgálták a közönséget. Althaust régen láttam igazán jól játszani, de ezen a meccsen elég tekintélyt parancsoló teljesítményt nyújtott, akármennyire is lefutott meccs volt, ha ellenünk így játszik, akkor több mind veszélyes lehet. Gulldén is egyre jobb formában van, akárhogy is nézem, nekem továbbra is ő tűnik a leginkább játékmester irányítónak a Viborg keretében.
  • Isthy
    #50967
    Ej-ej... Az utólagos magyarázkodás mindig gyanús... Főleg, hogy a két betű nincs is közvetlenül egymás mellett a billentyűzeten...
  • Isthy
    #50966
    Köszi!

    Ahogy várható volt csak lejátszották a meccset, semmi több.
  • kaloz174
    #50965
    Dino=Dinu!
    Bocs' tőle!
    (Becs' szó, véletlen elírás volt. )
  • kaloz174
    #50964
    Vége: 31-25.
    A románok részéről jól játszott, amikor éppen láttam: Manea, Manaragova, Jovanovic. A kapuban az első félidőben Dino védett, szerintem jól, a másodikban Sanela. Tolnai is jelen volt, de nem kapott lehetőséget.
    A hazai csapatban meglepően sokat játszott Popovic. Egyébként mindkét edző sokat forgatta, tesztelte a játékosokat, csapatát. A végén kedélyes összeborulások voltak, érthetően senkit nem érdekelt különösebben az eredmény.
    Úgy látom, mindkét csapatnak vannak bőven tartalékai, van mire alapozni. (Feltűnt egy számomra ismeretlen arc, Gjeorgjijevska. Elég jó felépítésű játékosnak tűnik.)
  • kaloz174
    #50963
    Félidő: 17-15
    Jól elvan a 2 csapat, erősen edzőmeccs jellege van a találkozónak. (Én is csak fél szemmel figyelem, remélem, lesz, aki alaposabb beszámolót ad.)
  • Isthy
    #50962
    Na épp most mutatták mindkettejüket a lelátón. Elég foghíjas a Moracsa, talán félház van. Majd valaki írjon a meccsről, ha látja... Én nem tudom csak kb. 8-10 percig nézni.
  • Isthy
    #50961
    Sztem meg a Viborgot, úgyis ideszoktak már hozzánk az utóbbi időben...
  • Isthy
    #50960
    Azért reméljük, hogy nem fogjuk elveszíteni a harci cselekmények közben... Média ohhhh...
    A levelet megírta ez dicséretes. A PR dübörög ezerrel, de a lényeg az utolsó bekezdésben van.
  • Isthy
    #50959
    A Budnak nem lesz komoly beállósa, mivel Cvijics kidőlt vagy 3 hétre, Dokics meg csak hétfőtől csatlakozik a csapathoz. A fiatal Lazovicsnak kell megoldania a posztot a meccsen.
    Lejátsszák a meccset - mert le kell - de nem fogják erőltetni nagyon.
  • kaloz174
    #50958
    Női BL
    Podgorica-Valcea 19:00

    Érdekes meccsnek ígérkezik.
  • kaloz174
    #50957
    Nagyon helyes!
  • kaloz174
    #50956
    Nem ismertem. A jelek szerint (szurkolói fórum-beírások) még Fradista körökben sem egészen világos, mi is most a helyzet.
    Akkor erről ennyit, köszi az infót.
  • commissioner
    #50955
    Harcba szállt a magyar tévénézőkért az MKSZ-elnök
  • Zóanagyvarázsló
    #50954
    Itt miért számítana károgásnak? Szegény oroszok úgysem olvassák ezt a fórumot, hiába ijesztgeted őket
  • primavis
    #50953
    nem akarok károgni, de kedden fix, hogy a harmadik orosz csapatot kapjuk! -:))
  • Zóanagyvarázsló
    #50952
    Természetesen nem leszólásnak vagy kioktatásnak szántam, csak azt hittem, hogy mindenki ismeri az alaphelyzetet, így érthető és nem sértő az irónia. Összességében annyi a lényeg, hogy ez egy csinált öszvér csapat. Én nem hiszem, hogy a fogadalomnál a "Fradi!" felkiáltást elhagyó, magát nem Fradiként meghatározó, Fradi-rigmusokat és -szurkolókat mellőző hangulatú meccseket lejátszó csapatnál lehet Fradiról beszélni. Egy használni engedett címer éppen úgy nem jelenthet önmagában identitást, mint ahogy a Bp. Kinizsivel sem szűnt meg teljesen annak idején. Gyakorlatilag a riporterek "fradizzák" őket. Nem látok fantáziát egy efféle összbudapesti csapatban, bár sikerekkel fel lehetne valamennyire építeni, de ahhoz előbb pénz kéne. (Na persze nem arra gondolok, hogy a 491-es átlagnézőszámukat a csodás lányaink annyival verik, mint illene.) Talán több értelme lenne a Honvédot feltámasztani, de ehhez én már nem értek, csak hangosan gondolkodom.

    Különben az utánpótláson nem tudom, hogy miként ment az osztozás, de egy része beolvadt Kökény Beáék szárnyai alá, szóval a nőivel egy szakosztály alá tartoznak, és nekik a Népliget is az otthonuk.

    A Digi BL-felvásárlása óta amúgy szinte teljesen leálltam klubszinten a férfi szakág követésével (az első osztályban persze nyilván a Gyöngyössel szimpatizálok), legalábbis a tavalyi negyeddöntők óta egy BL-meccset sem néztem. Az ETO-t is rendre felvételről látom, még szerencse, hogy a mi zvenyigorodi meccsünkről volt orosz stream.
  • Isthy
    #50951
    Nekem is feltűnt, nagyon sokat játszott J2-ben, biztosan tudatos volt. Jó ez így, hogy nő a támadás variációk száma. Sztem szükség lesz rá a későbbiekben, had szokja a csapat.

    A KEK döntő párharcokat tekintve makulátlan a mérlegem, kettőből kettő (2010: Buducnost és 2011: FTC). Ez valóban adhat okot némi halovány bizalomra...

    Az EHF kupa illetve BL-t illetően sajnos nem ilyen jó... (BL-nél 1999: Dunaferr győzelem és 2009: ETO vereség illetve az EHF-ben 1998: Dunaferr és 2006: FTC győzelem valamint 2003: Dunaferr vereség).

    Mondjuk összességében a Fradit illetően kettőből kettő
  • kaloz174
    #50950
    FTC-PLER-MKB VESZPRÉM 27-31 (15-15) Ha az FTC-PLER nem Fradi, akkor elnézést az érintettektől.
    Necros beírása kapcsán erre a meccsre gondoltam. (De nem is ez volt a lényeg.)
  • Zóanagyvarázsló
    #50949
    Ez nem kérdés, 25% körüli esélyt adok magunknak, hiszen reálisan a Viborg és a Dinamo valamelyest esélyesebb, a Lipcse pedig némileg kevésbé. Ugyanakkor párharcokat egyesével kell behúzni, és abban jók vagyunk, elkiabálni hiba lenne bármit is, de kupagyőzelemről óvatosan sem beszélni ebben a fázisban címvédőként már árszerénység, babona vagy kóros önbizalomhiány lenne. Amúgy a kupagyőzelem mindig bravúr, kivéve, ha valaki úgy kiemelkedik a mezőnyből, mint mondjuk tavaly a Viborg
    Benned pedig bízom, tudom, ha döntőbe kerülünk, már nyert ügyünk lesz

    Egyébként feltűnt egy apróság a meccsen: mintha Szani többször került volna jobbátlövőbe a szokottnál, és kétszer szerzett is onnan szép gólt. Nem úgy tűnt, mintha véletlen lett volna. Konkrétan jobblövőben játszani idén én csak a Halas ellen láttam.
  • Isthy
    #50948
    Azért én úgy gondolom a címvédés idén nagyon komoly bravúr lenne. Egyrészt címet védeni mindig nehezebb, másrészt az idei mezőny erősebb mint a tavalyi. Persze ahogy írod is, ettől lenne még nagyobb értéke. Persze azért nem lennék szomorú, ha májusban megint KEK döntőre kellene mennem szurkolni, immáron zsinórban harmadszor. Eddig kettőből kettő
  • Isthy
    #50947
  • Isthy
    #50946
    A nők sajnos valóban mostohagyerekek náluk, mert a férfi bajnokságba áramlik a pénz, amely valljuk be a német mellett a legerősebb.
    A spanyolok egészen kiválóan védekeznek Navarroval kiegészülve. Évente max. egyszer kapnak 30 gólt, a többi meccsen 25 vagy az alatt tudják tartani még a BL-ben is az ellenfeleket. Persze nekik is vannak néha rosszabb periódusaik, ilyen lehetett az a 17 perc. De így is 21 gólon tartották a dánokat.
  • Zóanagyvarázsló
    #50945
    A BL-győztes csapatukhoz nyilván nem is mérném őket, azzal a Volgográd sem említhető egy lapon. Ugyanakkor ez a Zvezda az előző körben a Randerst búcsúztatta, ami nem jelenti azt, hogy ezt tízből akár ötször is megtenné, de az látszik, hogy nem egy nulla csapatról van szó, és ha sokadszor győzünk le papíron jó csapatot viszonylag könnyen, az nyilván rólunk is elmond valamit, szóval az alább leírtak sem azt jelentették, hogy pusztán mázliból értük el a tavalyi és idei eredményeinket. Jókora butaság is lenne ilyet állítani.
  • Zóanagyvarázsló
    #50944
    Az a jó sorsolás, amelyikből továbbjutunk, szóval fölösleges panaszkodnunk. (Bár jó kérdés, hogy a Lugit vagy az Alicantét kifogva az elődöntőben több maradt-e volna bennünk tavaly a Debrecen ellen.) Ha egy gyengébb formájú Volgográdot vagy Viborgot intézünk el (eddig ezzel szerencsénk volt, vagy tényleg ennyire csak rajtunk múlik), akkor duplán örülhettünk, hogy jókor kaptuk el őket, ha viszont jó napot kapnak ki ellenünk, akkor szépen fognak meghalni :) A Lipcse vélt játékerejétől én sem vágom hanyatt magam, de félek, hogy számunkra kellemetlenebb stílusúak lesznek. Azért nem bánnám őket.

    Egyébként pedig sokkal nagyobb dolog minden idők legerősebb KEK-mezőnyében nagy menetelés során címet védeni. Ezzel csak emelkedik a trófea rangja. Mely természetesen még nincs zsebben, de éppen ezért érdemes annyira küzdeni érte. Ezzel szemben az EHF-kupában kvázi kötelező lenne nyernünk, abban a mezőnyben jóformán Siófok lehetne hozzánk hasonló helyzetben, és szomorú, hogy a Vác és a Békéscsaba túl korán esett ki.
  • Isthy
    #50943
    Na igen, a bal szél megint eléggé problémás volt elöl és hátul is... Na majd az elődöntőben meglepnek minket
    Ez a Zvezda csak nagyon halovány utánzata a 3-4 évvel ezelőttinek. Rengeteget rontottak, bizonytalanok voltak és a mai meccsen már kicsit hitehagyottnak is tűntek. Egyetértek, ti sem játszottatok jól, volt hiba rendesen nálatok is, de még ez is simán belefért.
  • Zóanagyvarázsló
    #50942
    Szerintem elnéztél valamit, a Fradi férficsapata a másodosztályú tabella alján szerénykedik. Bár az igaz, hogy van egy zöld jelmezes pesti csapat az élvonalban is, és meg is próbálják téveszteni az egyszeri kézilabdabarátokat.
  • Isthy
    #50941
    Tavaly is és idén is végig a nehezebb ellenfeleket kaptátok. Kedden meglátjuk megszakad-e ez a sorozat. Most már éppen rátok férne egy normális sorsolás.
  • Isthy
    #50940
    Akkor még egy különlegesség: bár most férfi meccs volt, de mindkét edző női csapattal nyerte a BL (BEK)-t
  • Zóanagyvarázsló
    #50939
    Nem rajongom a spanyol kéziért, de az Itxako már-már megszeretteti velem. Egyfelől sajnálom, hogy helyettük a Larvik jutott tovább, másrészt ez az ETO-nak - és a Buducnostnak - megkönnyíti a dolgát.

    Dicséretes, ahogy a spanyol csapat helytállt a legutóbbi két meccsen minden probléma ellenére, nagy kár lenne ha eltűnnének a süllyesztőben. Egyrészt már csak azért is, mert akkor legfeljebb megint csak a mostani négy BL-4 szintű csapathoz kellene felerősödni valakinek, szűk az élmezőny; másrészt pedig Spanyolország nagyon kellene a női kézi megerősödéséhez, szomorú, hogy az erős válogatottjuk és a komoly klubhagyományaik ellenére mostohaleányokról van szó.

    Azon mondjuk csak lestem, hogy a második félidőben mennyi gólt kapott az elsőben - és egyúttal a 35. percig - csak 7 találatot elszenvedő Itxako, az említett gólcsend után 17 perc alatt 11 gólt kaptak, ha jól figyeltem.
  • Zóanagyvarázsló
    #50938
    Ami azt illeti, Móni lecserélésén már magamban morfondíroztam pár perce, mikor az első játékrész végén lekapta Elek Gábor (az addigi 7/3-as mutatója után éppen akkor ítéltek egyet ellene). Természetesen nem lehet ő sem minden meccsen végig csúcsformában, nincs is ezzel gond, eddig idén nagyon sokat köszönhetünk neki, de ezúttal minden szempontból indokoltnak tűnt a csere. Szerencsére később Nelly valóban remekül megindokolta a pályán is :) A bal végeken látottak aggasztóak, amúgy is az az Achilles-sarkunk, és most a hazaiak közül az egyetlen leány a gáton éppen a jobbszélső volt.

    Az oroszokban kicsit csalódtam, mindkét eddigi csapatukban (különösen, hogy a Zvezda védelme éppen csak gólt nem lőtt helyettünk, hát nem ehhez a támadójátékhoz vannak szokva :), de ahogy a tavaly a Toulon után gyorsan túltettem magam ezen, így ez most sem lesz gond, sőt további két csalódást is hajlandó vagyok ezen a tavasszal benyelni. Különben a Rosztov elleni párharc is lehetett volna hasonló, hiszen ott is simán nyerhettük is volna akár a kinti meccset, ha az elejétől a végéig figyelünk, és ez is lehetett volna kissé szenvedősebb, ha nem 8 gólos előny után nyitunk egy 6-1-gyel. Szerintem messze nem játszottunk kiemelkedően, egyszerűen "csak" a belső hármasunk tagjai egyszerre hozták magukat (ha sok kapufát is lőttek), ahogy mostanában a KEK-ben illik, és ez máris sokra elég - az ellenfeleknél hasonló teljesítmények nyomát sem lehetett felfedezni. De a legkevésbé sem bánom, hogy egy kicsit könnyedebbre vettük, talán nem is lett volna értelme jobban leamortizálni magunkat.
  • kaloz174
    #50937
    Különleges meccs volt, bizonyos egyéb szempontokból is, a Fradi és a Veszprém összecsapása.
    Mindkét csapatnak BL (BEK) győztes edző ült a kispadján. Ráadásul az egyik éppen szülinapját ünnepli ma. Sok boldogságot kívánok Mocsai Lajosnak!
  • Necros21
    #50936
    Én is többet vártam tőlük, de nem bánom, hogy ilyen könnyen léptünk túl rajtuk. :) Gratulálok a lányoknak!

    A két orosz csapat ellen mutattuk eddig idén a legjobb játékunkat, és van még ennél több is a lányokban. Nagyon erős a Viborg és a Dinamo is, de őket is megverhetjük. Persze nem bánnám, ha a Lipcse-Byasen párharc győztesét kapnánk az elődöntőben.

    A fiúk megszorongatták a Veszprémet, jó kis meccs lett belőle, gratula nekik is.

    Az ETO-nak sok sikert a Valcea ellen! Nem lesz könnyű, de ha jó formában lesznek, akkor ők az esélyesebbek.
  • Isthy
    #50935
    Akkor az elődöntők párosítása:

    Győri Audi ETO-Oltchim Valcea
    Buducnost Podgorica-Larvik HK

    A mostani 4 csapatból 3 tavaly is elődöntős volt. Sőt az egyik párosítás (Buducnost-Larvik) idén is ugyanaz mint tavaly. Azért kétlem, hogy a norvégok most is olyan simán továbbjutnának mint 1 éve...
  • primavis
    #50934
    A Larvikot megmentette az Itxako! 24-21 a spanyoloknak. A két kapus közti különbség döntött. Navarronak szélről egyáltalán nem tudtak gólt dobni, de máshonnan s nagyon!
  • Isthy
    #50933
    Larvik-ETO 32-25 (13-11)

    Meglátszott a mérkőzésen, hogy melyik csapatnak bírt igazán téttel a mai meccs. Az első félidőben jó védekezést és kapusteljesítményeket láthattunk mindkét oldalon. A szünet után az ETO védekezése nagyon szétesett és ez el is döntötte a 2 pont sorsát. Ezzel a norvégok még reménykedhetnek.
  • kaloz174
    #50932
    Gratulálok a Fradinak. Meggyőző teljesítménnyel jutottak tovább. Az oroszok számomra csalódást okoztak.
  • Isthy
    #50931
    Zvezda-Fradi 31-35

    A szünet után az első 10 perc megint a Fradié volt és 5 gólos előnyt szereztek (21-16). Ezt az előnyt azután tartották a meccsen és a 4-5 gól végig megmaradt. Még az is belefért, hogy viszonylag sokat játszottak a cserék is, akik közül Such szépen meg is hálálta a bizalmat. Még a győzelem sem forgott igazán veszélyben, nemhogy a továbbjutás. Biztosan, kettős győzelemmel lépett tovább a Fradi.

    Gratulálok a Fradinak a továbbjutáshoz!
  • Isthy
    #50930
    A félidőben: Zvezda-Fradi 14-15

    Borzasztóan hullámzó első félidő volt, sok hibával mindkét oldalon. Kiváló első 5 perc (6-1) után eszetlen, könnyelmű 10 perc következett (7-7). Az időkérés után szerencsére megint egy jó 5 perc jött (20. perc: 13-9). Majd folytatódott a sorminta és megint egy gyenge 10 perc következett, kihagyott ziccerek sorával plusz egy elrontott büntetővel. Így a félidő végére visszajött a Zvezda. Ha kicsit jobban koncentrálna a Fradi, simán vezethetne 5-6 góllal. Mondjuk a továbbjutás így sincs veszélyben.
  • Isthy
    #50929
    A férfi bajnoki meccseket sikeresen kihagytam...

    FTC - MKB Veszprém
    Férfi NBI - Népliget
    2012.03.10. szombat 12:45 RTL KLub

    Gyöngyös - Tatabánya
    Férfi NBI - Gyöngyös
    2012.03.10. szombat 18:15 Sportklub