61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • banok
    #51048
    nyugati klubok meccsein van helyi himnusz?
  • Gabess8
    #51047
    EHF: senkiházi barmok

    Azért kíváncsi lennék ezt melyik nyugati klubbal mernék megtenni...,mondjuk fényesen jelzi, hogy a sport politikusaink és az MKSZ egy kalap szart ér együtt is...
    Remélem lesz himnusz csak azért is...
  • Gabess8
    #51046
    Ezek szerint már csak én maradtam, Köszönöm szépen mindenkinek! Szineknél maradva viszont kívánok boldog névnapot a zöld-fehér fórumtársamnak.
  • SomogyiG
    #51045
    Köszönöm szépen a jó kivánságokat, és természetesen én is boldog névnapot kivánok piros-fehér fórumtársamnak.
  • kaloz174
    #51044
    Természetesen csatlakozom! (miért is nem esett le a tantusz?:)))

    Kárpótlásul egy kis "málnaszörp":



  • Isthy
    #51043
    Én mindkettőnek kívánok Boldog Névnapot! A zöld-fehérnek és a piros-fehérnek is!
  • kaloz174
    #51042
    Sok-sok boldogságot névnapja alkalmából kedves "Gábor" keresztnevű fórumtársunknak!





  • kaloz174
    #51041
    Ma semmi kézi? Elvonási tüneteim lesznek.

  • Isthy
    #51040
    Hétvégi tv-s menü:

    Németország - Magyarország
    Női EB-selejtező mérkőzés - Trier
    2012.03.25. vasárnap 15:00 DigiSport

    MKB Veszprém KC - Reale Ademar Leon (spanyol)
    Férfi Bajnokok Ligája 1/8-döntő, visszavágó - Veszprém
    2012.03.25. vasárnap 18:00 DigiSport
  • Zóanagyvarázsló
    #51039
    Nem mondom, hogy rokonszenves húzás, de az ő szempontjukból teljesen érthető, hogy ők akarják "értékesíteni" a terméküket. Engem mondjuk csak annyiból érint, hogy félek, a Digi is meg fogja ezt lépni, de nekik duplán is igazuk lenne, hiszen az ingyenes forrás az ő fizetős streamjüknek is komoly konkurenciát jelent, még közvetlenebb a kár.

    Bár a gyakorlati jelentősége kevesebb, de engem erkölcsi értelemben a hasonló húzások közül jobban zavar, hogy míg az MTVA és a Sportklub átadja egymásnak összefoglalókhoz, hírekhez a képanyagot, addig a Digi nem. Nem tudom, hogy mi lehet a háttérben, de kívülről nagyon úgy tűnik, hogy nem is adnék tovább korrekt feltételekkel.
  • Zóanagyvarázsló
    #51038
    Ez is mind igaz, de így is eleget szemeteltem már abban a hozzászólásomban, különben sem beszámolónak szántam. Személy szerint a jobbszélső használatával sem vagyok maximálisan elégedett, nem tudom, hogy mennyire - semmiképp sem kizárólag azért, nem azért mondtam - az általam említett miatt van figura oda éppen egy hangyányival jobban. Mindenesetre ezen a meccsen sajnos nem lehetett zongoráznia különbséget a két szél használata között, illetve csak azért lehetett, mert a nullánál a kevés is több. Talán Görbét kellene leküldeni a szélre, tőle úgyse mernék megvonni a társak a játékszert :)

    Összességben csak erre szerettem volna rávilágítani, hogy az első félidő sem volt annyira fantasztikus, hogyha azt hoznánk kétszer kint, az elég lenne. Mert szinte biztosan nem lenne az.
  • Isthy
    #51037
    Nekem is eszembe jutott az MKSZ de már arra sem vettem a fáradtságot, hogy beírjam, mert pusztába kiáltott szó lenne...
  • Isthy
    #51036
    A második félidőben akkor ennyi erővel vegyük le a németek ugyanígy a mi hibáinkból szerzett 3-4 leindítás gólját. Az első félidőben azért jöttek be jobban a betörések és lövések, mert akkor még a németek védekeztek a szélsőinken. A szünet után azonban látva, hogy nem használjuk őket, jobban felléptek a szélső védők és tömörebb lett a védőfal ami sikeresen meg is akadályozta a játékunkat középen. Ettől függetlenül mi továbbra is ott erőlködtünk...
    A széleket már elég régóta gyengén használjuk, főleg a balszélt. A figuráink nagyobb része eleve a jobbszélre van kidolgozva, ami vagy bejön vagy nem. Jó lenne ezen változtatni, de sürgősen.
    Van munka még bőven, de az első igazi erőfelmérő az év végi EB lesz, addigra kell KEB-nek alkotnia valamit.
  • kaloz174
    #51035
    Tetű banda!
    Itt illene a Szövetségnek megmutatni, hogy az ország 2. legnépszerűbb sportága érdekében hogyan kell fellépni. Illúzióim azonban nincsenek, sajnos.
    Ettől függetlenül nem kényszerít senki, hogy a retekklub irányába tereljem a szolgáltatómat. Sőt! innen már más műsorait sem fogom nézni, már tudatosan!
    Szívem szerint bojkottra szólítanám fel a kézis társadalmat.
  • Isthy
    #51034
    Mára is egy újabb "finomság" a szurkolóknak...

    Az alábbi közleményt az onlinetvkeresre.eu oldalon lehet olvasni, tegnapi keltezéssel.

    Az alábbi részletet a Magyar RTL Televízió Zártkörűen Működő Részvénytársaság jutatta el hozzánk:

    "...kérjük, hogy a jövőben tartózkodjanak az RTL Klub televíziós csatorna műsorainak, műsorrészleteinek, illetve műsorfolyamának ... interneten történő közzétételétől, online közvetítésétől, illetve terjesztésétől, valamint egyéb jogsértő felhasználásától..."

    Ennyit a Sportklub kézis meccseinek további nézhetőségéről... Gratulálok...
  • primavis
    #51033
    Abban telejsen igazat adok, hogy sokszor elég kellemetlen hallgatni azt a gajdolást amit himnusz éneklés címén véghezvisznek, de szerintem nem az EHF illetékeseinek a dobhártyáját, hanem az internacionalizmusát csipi a dolog.
  • kaloz174
    #51032
    Tulajdonképpen megértem a felháborodást, alapjában véve. Tudom, itt nem ez volt a tiltás oka, azt azonban el kell mondanom, hogy a magyar himnusz "eléneklése" abban a formában, ahogy elég sokszor megtörténik, szerintem egyszerűen "ciki", méltatlan.
    A Himnusz nem akármilyen dal. Ha valaki már próbálkozik vele, adja meg a módját - azzal pedig a kellő tiszteletet is felé.
  • Zóanagyvarázsló
    #51031
    A tegnapi meccsen én nem annyira a félidők között láttam a különbséget. Inkább félidőkön belül voltak szakaszok, amikor egyik vagy másik csapat jobban teljesített hátul (az elején ugye egyik csapat sem villogott). Már az első játékrészben is látszott, hogy amint a németek határozottabban védekeznek, és ezzel párhuzamosan pár védés is befut, szenvedünk támadásban rendesen. Tulajdonképpen ha a németek hibáival való indításgólokat levesszük, az első 30 percben sem szereztünk több gólt, és kaphattunk volna akkor is többet. Emellett a félidő derekán a németek nem találták a helyüket, így akkor sikerült látványosan ellépnünk, plusz akkor még jobban bejöttek Hornyák betörései, és hamarabb megtaláltuk a rövid oldali átlövőnket.

    A széleket szerintem amúgy szerintem általában kevéssé használjuk, lényegében Móni is csak kettőből kétszer talált be innen, mert nem kapott lehetőséget a társaktól, és ezt a két szél közötti minimális lehetőségkülönbséget le lehet vezetni - egyebek mellett - abból is, hogy alapértelmezetten inkább a másik szél felé vannak eltolódva a védelmek.

    Érdekes a cserélgetés kérdése, tavaly Piros többet védekezett támadás mellett (persze akkor más volt a kapitány, szóval ez semmiképp nem direkt kritika KEB felé), pedig akkor a klubcsapatában inkább elöl ment neki, mostanában viszont a védekezése javulása mellett támadásban gyengébb (nyilván azt a néhány meccset tekintem mércének, amikor próbálunk védekezni, mert az kiderült, hogy tudunk, akárhány gólt is kaptunk a bajnokságban). Cifra szintén megoldás lehetne J2-J3-ban (Tomorival hármasban amúgy is meggyőzőek tudnak lenni), de ha a klubjában keveset támad, érthető, ha a válogatottban sem erőltetjük. Természetesen nem a mi játékosainknak lobbizok több játékpercért a válogatottban, de az elöl-hátul megbízható játékosuk közül a többiek esetében kihasználtuk, hogy nem kell őket cserélni. Görbicz erőltetését viszont nem igazán értem, annyira messze nem jó hátul, hogy rákényszerüljünk az "elhasználására", amikor nyilván vasárnap is sok feladat jut majd neki. Maximum az utolsó mondat finom kritika, értetlenkedés amúgy a kapitány felé, a többi csak hangosan gondolkodás, hogy miből gazdálkodhatnánk még a jövőben, azt meg úgyis ő tudja, hogy mit gyakoroltak.

    A kinti mérkőzésen bármi lehet, elvégre két olyan csapat találkozik, akik bárkit képesek megverni, és bárkivel képesek megveretni magukat. Legalábbis németek bebizonyították, hogy náluk ezen az új, skandináv seprű egyelőre még nem változtatott. Remélem, mi nem fogjuk. Mindenesetre Nyíregyházán sokat köszönhettünk a németek meccselésének, nyilvánvalóan kevésbé féltették az eredményt, így Nadgornaját jókor hozták le, és szerintem Althaus is jókor került padra az első félidőben (ha a beállóson utána már egyébként is jobban védekeztünk, és Anne Müller okozhatott volna kellemetlenebb meglepetést is, volt már példa). Mármint a mi szemszögünkből.
  • primavis
    #51030
    Háát igen, látható, hogy a maoista '68-os diákok mostanában érték el a karrierjük tetőpontját és most bújik elő belőlük az internacionalista szemléletmód! No meg persze a fiatalabb klónjaikból.....következő lépés az Internacionálé kötelező éneklése az EU himnusz mellett/helyett!
  • Isthy
    #51029
    Még két "ütős" eredmény máról:

    Macedónia-Franciaország 30-27
    Ausztria-Svédország 26-26

  • Isthy
    #51028
    MKB Veszprém közlemény

    Azért ez már nem semmi... Van a pofájukon bőr nem kevés...

    Ez már így megy nagyon régen, mitől lett ez ilyen hirtelen ekkora probléma? Komolyan, hányni tudnék...
  • primavis
    #51027
    Ami a mieinket illeti, sajna a második félidőben megint előjöttek a régi hibák, de szerencsére a küzdeniakarás már jobb volt. A szélsők és a beálló megjátszása továbbra is probláms, az átlövők meg rengeteget hibáznak (gyenge lövések rossz célzás, rossz passzok). Szerencsére ma Bulath kivétel volt. A védekezésnél illett volna az egy szem német átlövőt valahogy semlegesíteni.
  • primavis
    #51026
    A románok kikaptak Szerbiában a szerbektől 2927-re. Meirosunak rózsahimlője van s így nem játszik az első meccsen a Győr ellen sem.
  • kaloz174
    #51025
    Természetesen én is gratulálok a győzelemhez, úgy ítélem meg, hogy ez mindenképpen nagyon jól jött most a válogatottnak, a sportágnak.
    A győzelem a lényeg, de van még mit bőven javítani, alakítani a csapaton, úgy gondolom.
    Elsősorban a támadójáték az, amiben nekem elég nagy hiányérzetem van. Sok kemény csatára lesz szükség, hogy összeálljon a mindenkori helyzetnek megfelelő formáció, mert alapból, láthatóan nem adott. Herr Orsinak mindenképpen elismerésem. Azt pedig nem értem, miért nem figyelmeztették a többieket arra, hogy van egy balszélsőnk is. (Aki egyébként, véleményem szerint, legalább védekezésben nagyon jól teljesített.)

    Valóban, egyetértek, a közönség megérdemelte, hogy elvigyék hozzájuk ezt a meccset.
  • Isthy
    #51024
    Magyarország-Németország 25-23 (14-10)

    Gratulálok a csapatnak a győzelemhez!

    Egy jó első félidő után jött egy elég gyenge második, így nagyon szoros lett a vége. Herr Orsi végig jól védett, Kiss Éva meg amikor bejött mindkétszer nagyot segített.
    A mezőnyben Görbe és Móni emelhető ki illetve a szünet után Buli tett hozzá. Sajnos a beállós megtalálása nem nagyon ment, a bal szélt pedig egyáltalán nem foglalkoztattuk. Meli szinte nem is kapott labdát, pedig rengetegszer volt tisztán.
    A védekezésen is van mit javítani, mert mind a visszarendeződés, mind a fal elég problémás volt ha a németek gyorsítottak. Nadgornaja megint nagyon élt, sajnos J2-ben a védekezés gyenge volt ellene.

    Végül gratulálok a nyíregyházi közönségnek, nagyon jó hangulatot teremtettek!
  • [HUN]FaTaL
    #51023
    Hajrá lányok!!!
  • kaloz174
    #51022
    Mivel nincs sportklubom, ezért Ittnézem a meccset. Remélem!
  • kaloz174
    #51021
    Igen, várható volt. Azt viszont nem gondoltam volna, hogy ilyen gyorsan ennyire egyértelművé válik a helyzet arrafelé. Sajnálatosan.
  • Isthy
    #51020
    Veszprémi bejelentés

    Sajnos várható volt a hírek alapján. Sok a két NB I-es csapat egy akkora városnak a jelenlegi körülmények között.
  • Isthy
    #51019
    Állítólag más nem is licitált...
  • kaloz174
    #51018
    Egy érdektelen kupa érdektelen helyszínen - újra.
    Ha jól érzékelem, némi huza-vona után, milyen meglepő, megint Győrben rendezik a MK-döntőt...
    No comment.
  • Zóanagyvarázsló
    #51017
    Igen, a juniorok találkozója most különösképp érdekes lehet, így azt én is sajnálom, hogy az emiatt nekem is ki fog maradni.
  • kaloz174
    #51016
    Szép győzelem volt, meggyőző játékkal, sokszor egészen érett megoldásokkal, a fiatalok részéről is. Így nem is akartam kritikai hangokat megütni, de volt (van) azért, amin még lehetett volna javítani.
    Pl. nagyon feltűnő, hogy Sári Barbi mostanában rendszeresen elhibázza a ziccereit. Dusi játéka hullámzó, sokszor fegyelmezetlen, bár most egészen jó volt. Léránt Vivi még nem teljesen épült be a csapatba, bár nagyon hasznosan játszott, nem volt olyan kiemelkedő, mint 1-1 meccsen már, igaz, lehet, hogy nemrég épült fel a sérüléséből. Takács Frui néha elképesztően meggondolatlan, hogy aztán pár perc múlva kimondottan szép megoldást válasstva bizonyítsa tehetségét. Gulyi pedig változatlanul nem ad lehetőséget Vadász Ildinek...

    Ennek ellenére nem lehet nem érzékelni az előrelépést, mind a csapat, mind a szakvezető részéről. (Ebbe, mondjuk, nagyon nem illik a Halas ellen mutatott teljesítmény, de nem lehet minden tökéletes.:))
  • kaloz174
    #51015
    Ő azért még próbálkozott, kitartott egy ideig. Azok azonban, akik az egyéb kapcsolódó munkákat végezték, vagy végezniük kellett volna, kőkeményen anyagi oldalról közelítették meg az egészet. (Ami azért elég fura volt, nem felmentve a csv. hozzáállását.)
  • Isthy
    #51014
    Közben elolvastam, köszi!

    Örülök, hogy jól kezeltük a követő emberfogást és kevesebb volt a technikai hiba. Annak is, hogy a fiatalok megint hozzá tudtak tenni érdemben a csapat teljesítményéhez.
    Sajnos az őszi gyenge teljesítményünk miatt már egy ideje nem volt esélyünk a középházra. A tavaszra viszont egyre jobb lett a csapat, ezt mutatja, hogy csak a tavaszi eredmények alapján az 5-6. helyen vagyunk. Remélem a rájátszásban megmutatja a csapat, hogy egy szinttel feljebb lett volna a helye.
  • Isthy
    #51013
    Ez a dolog egyértelműen a csapatvezetés bűne. Már anno a "triumvirátus" érkezése idején megkezdődtek a fizetési problémák a régi fórumnál is. Pedig Tomi rendesen csinálta. Azután amikor az új oldalra került a sor, a bizalom részéről ismét megvolt az új vezetés felé, de ugyanazzal kellett ismét szembesülnie... Nem kárhoztatom érte, hogy elege lett belőle.
  • Isthy
    #51012
    Nekem meg az lenne a kívánságom, hogy a szabályok szerint és azok szellemében fújjanak. Természetesen a következetesség egyértelmű szempont.

    Naná, hogy érdekel, megyek is mindjárt olvasni
  • kaloz174
    #51011
    Köszi!
    Amikor én ezt az infót kaptam (vasárnap), még bizonytalan volt az időpont, azt követően megnéztem term. az MKSZ hiv.oldalán. (nem értem, miért nem tartják napra kész állapotban!?, más hiányosságok is bőven vannak ott, pedig ha valahol, ott nem illene, szvsz.)
    Aztán megnéztem a Fradi oldalán, talán itt, de nem találtam. (rossz helyen kereste, eszerint)
    A lényeg, hogy végül sikerült megfelelő időpontokat találni, viszont sajnálom, hogy így nem fogom látni a fiatalokat, akik - juniorok - jelenleg a nagyon szép 2. helyen vannak a tabellán.
    (Úgy tudom egyébként, hogy a Fradi kötelezettségei - válogatott, nk. kupa - miatt volt szükség a módosításra.)

    A mi csapatoldalunk sosem volt az igazi, mert természetesen(?!) eleve olyan megoldást találtak a hozzá nem értő, ennek jelentőségét nem átlátó, vezetők, ami eleve nem működött, pedig akkor még lettek volna jelentkezők a szurkolótársak közül, akik vállalták volna "társadalmi munkában", még a tárhelyre is volt javaslatunk!
    A végén az történhetett, hogy nem fizettek érte, így az érintettek nem végezték el a megfelelő karbantartást, frissítéseket, a fórumon megjelenő mozgás is átkerült a fb-ra. Ráadásul megjelentek a spamek, amik teljesen ellehetetlítették az oldalt.
    Jobb, hogy nincs, mert ebben a formában teljesen méltatlan volt egy BL-győztes csapathoz.
    Ugyanakkor mindenképpen kellene, de ez is jól tükrözi a (volt) csv. viszonyát a kommunikációhoz...
  • Zóanagyvarázsló
    #51010
    Pedig még tegnap este kikerült oda.

    Az újvárosi honlappal pedig mi van? Megszűnt? Mondjuk frissíteni nemigen volt szokás az utóbbi időben.
  • kaloz174
    #51009
    A Fradi fb.oldalán ez jelent meg nemrég, egyébként. (A hivatalos oldalon nem látom még.)

    "Megváltozott az FTC-Dunaújváros mérkőzés időpontja!

    2012. március 27. (kedd) FTC-Dunaújváros
    14:45 ifjúsági mérkőzés
    16:45 junior mérkőzés
    (Helyszín: Faház)

    2012. április 03. (kedd) 18:00
    FTC-Rail Cargo Hungaria - Dunaújvárosi Regale Klíma
    (Helyszín: FŐTÁV-FTC Aréna)"