61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Mse
    #51088
    alapvetően már ott hiba van, hogy Lajos a ffi utánpótlást ismeri nagyjából, és ezt arra dolgozta ki.
    Egyébként meg a fociban sem igazán váltak be ezek a 0-24ig tartó bentlakásos akadémiák, nem a minőségi szakmai munka meglétének (hiányának) összefüggésben, hanem hogy a fiatal srácokat/lányokat nem lehet intézeti/zárdai szigorral nevelni, kell más impulzus is mint a kézilabda, különben jönnek a bajok.
  • Isthy
    #51087
    Hétvégi tv-s menü:

    FTC - Dinamo Volgograd (orosz)
    Női KEK elődöntő - Dabas
    2012.03.31. szombat 20:00 Sportklub

    Oltchim Valcea - Győri Audi ETO
    Női BL elődöntő - Valcea
    2012.04.01. vasárnap 17:00 DigiSport

    Elég furcsa, hogy a cunder.hu nem közvetít, pedig szombaton lesz 4 hazai női bajnoki is.
  • Isthy
    #51086
    Csatlakozom, no comment...
  • Zóanagyvarázsló
    #51085
    [URL=http://handball.hu/2012/03/30/akademia_felboritjuk_a_piramist/]Akadémia: "felborítjuk a piramist"?[/URL]

    Kommentár nélkül.
  • Isthy
    #51084
    Nicsak, ki beszél...?!
  • Isthy
    #51083
    Nem csak helyi, hanem igazi magyaros hazai...
  • Duby
    #51082
    Jaj de jó! Viszonylag közel van, én biztos meg fogom nézni. Vivát V-Man!
  • kaloz174
    #51081
    [URL=http://atlatszo.hu/2012/03/28/a-gropius-zrt-csodje-inkasszo/]Egy "helyi" történet[/URL]
    (Eredetileg ez a cég volt a siófoki csapat névadó szponzora.)
  • Gabess8
    #51080
    Ezek szerint nem jól fogalmaztam, én nem rád gondoltam, csak hallottam, olvastam több, helyen, hogy ő cseszte el.
    Valóban nagyot hibázott, és a sors játéka, hogy ő viszi el a balhét, pedig ez egy időzített bomba volt ami nála robbant. Lehetsz te szuper játékos és ember, ha szar a csapat, szar a közeg akkor előbb utóbb olyat fogsz lecseszni ami alap, mondhatni rutin dolog.
  • Mse
    #51079
    te valamit nagyon félreértettél ;)

    egyszerűen csak iszonyatosan sajnálom Csárlit, mert tudom milyen egy igencsak fontos dolgot elszúrni, és nem csak a te dolgodat, hanem a csapatét is, és hidd el, biztos hogy ő úgy érzi, hogy nagyot hibázott, és marcangolja magát.
    Az pedig tény hogy ott volt a kezünkben a labda, a meccs korábbi alakulásától függetlenül, és a csapat legrutinosabb tagjaként butaságot csinált, ennyi.

    de senki nem haragszik Csárlira, benne van a játékban, de azért azt se várd, hogy azt mondjam azon a meginduláson nem múlt semmi.

    a többivel nagyjából egyetértek!
  • Isthy
    #51078
    Folytassa még sokáig!
  • kaloz174
    #51077
    Kicsit könnyedebb, de egyáltalán nem könnyű téma:

    Egy fotókiállításról

  • Gabess8
    #51076
    Veszprém: egy korszak vége
  • Isthy
    #51075
    Nem is vitattam, hogy a 2. hely nem kerülhet sokba később nekünk. Az is igaz, hogy ez a szabály jónak nevezhető, de majd kiderül miként valósítják meg. Addig én már nem foglalkoznék ezzel többet.
    Abban igazad van, hogy ezzel nem nekünk kellett volna foglalkozni elsősorban, hanem az illetékeseknek. De én nem csodálkozom, sajnos nincs látványos fejlődés ott a váltás után, ahol kellene...
  • Zóanagyvarázsló
    #51074
    A legutóbbi EB beosztásán tisztán látszott a szempont, változtatni szerintem nincs ok (nekem tetszik ez a rendszer: egyszerű, logikus és következetes), szó sem volt róla, ha az EHF-nél ezt sosem lehet tudni. Mindössze azt kívántam levezetni, hogy a másodikként való továbbjutás könnyen sokba kerülhet nekünk, mert az tény, hogy ezzel nehezebb helyzetbe hoztunk magunkat. Egy biztos: akármit is csinál az EHF, akármilyen sorsolást is kapunk, szét kell nézni itthon is, mielőtt csak őket szidjuk, gyanúsítjuk reflexből.
  • Isthy
    #51073
    Az az esetleges fehérorosz pontszerzés otthon a németek ellen bennem is felmerült, mint utolsó mentsvár.
    A kalapokról meg sztem ne nagyon elmélkedjünk, mert szokott az EHF érdekes dolgokat csinálni a beosztásoknál. Lehet, hogy pl. úgy döntenek, súlyozottabban veszik figyelembe az elmúlt EB szereplést, mint a kvalit. Meg ki tudja még mit találnak ki. Voltunk már meglepődve nem egyszer...
  • Zóanagyvarázsló
    #51072
    Igen, ez így logikusabban és megnyugtatóan hangzik, bár nem értem, hogy miért nem tüntették fel, hogy csak kettőnél több csapatnál érvényes. Mintha csak simán kivették volna az idegenbeli több lőtt gólra utaló "away"-t, és tettek volna rá, hadd lehessen csűrni-csavarni. Ez esetben némiképp máshogy fognak kinézni kalapok, a mi sorsunk viszont ugyanúgy a román-szerb párharcon fog múlni (mindössze néggyel jobb gólkülönbséggel állnak a románok, tehát a harmadik kalap alján billegünk legjobb esetben is), mert csak az érint bennünket, a többi lehetőség nem változtat semmit, ha a dánok és az oroszok kiesésével nem számolunk Szlovákia, illetve Lengyelország javára. Személy szerint akkor már jóval több esélyt adnék egy egyszeri fehérorosz pontszerzésre a germánok ellen.

    Abban egyetértek, hogy most még kár előre szaladni, csoportvégeredményeket hirdetni, de annyiból talán késői is volt ez a gondolkodás, hogy egyáltalán a két németek elleni meccs előtt senki sem beszélt arról, hogy pontosan mi volt a tét, mik lehetnek a következmények (ha foci lett volna, órákig matekoztak volna a stúdióban). Talán ez sem normális. Feltételezem, a válogatott körül csak számolgatott valaki, de akkor pedig megint csak furcsa a tieri mérkőzéshez való hozzáállás. Nagyon remélem, nem tudom meg, hogy egy negyedik kalap és halálcsoport esetén mit nyilatkoznának az illetékesek.
  • Gabess8
    #51071
    Azért nem vitessük el csak vele a balhét, miből tartott volna az induló játékos kezére egy jókorát ott félpálya után nem sokkal, adni egy "pofont" lett volna egy piros lap belőle és akkor mi van????? a kutyát nem érdekelte volna!!!!
    Arról nem beszélve mennyi ziccert kaptunk és hány gól emberelőnyben...
    Amit pedig Sulic művelt az mezszíntől függetlenül nálam piros.
    Ki kell mondani, hogy a Veszprém nincs a legjobb 8 között ez a realitás. Szerintem újítani kellene elég sok helyen...
  • Isthy
    #51070
    Olvasva a hozzászólásod mosolyra húzódott a szám. Tegnap én is ezt a pontot kerestem a csoport végeredmények miatt Ugye arról beszélünk, hogy 3 csoport is van ahol a csoport első és második helyezettje szinte teljesen egálba kerülhet (ukrán-spanyol, orosz-montenegrói és román-szerb).

    Az én értelmezésen szerint:

    (az adott pont két vagy több csapat pontbéli holtversenyéről beszél)

    az a) pont egyértelmű, ott a két csapatnak ugyanannyi pontja van (három csapat esetében szerezhetnének eltérő pontokat egymás ellen), tovább kell lépni a következő pontra
    a b) pontnál is egyértelmű, mert a gólkülönbségük is ugyanannyi két csapatnál, szintén tovább kell lépni következő pontra
    a c) pontnál pedig a több szerzett gólról beszél a csoportmeccsek során az érintett csapatok között... ennek is sztem csak hármas holtversenynél lenne értelme, két csapatnál nem lehet több gól... de mivel itt csak 2 csapat lesz, így ez is ugyanannyi... sztem tovább kell lépni a következő pontra
    a d) pontnál pedig az összes lejátszott csoportmeccs gólkülönbségéről beszél… tehát sztem ez fog dönteni, az összesített gólkülönbség…

    Ennek fényében még nem tudhatjuk, hogy ki lesz a csoportok győztese, így még számolgatni sem érdemes a várható kalapokat.
  • banok
    #51069
    sport-video.hu-n nézelődj.
  • Zóanagyvarázsló
    #51068
    Köszönöm. Sokszor jártam már ezen a részén is a honlapjuknak, alighanem én is figyelmetlen voltam, hogy ezúttal nem. Igazad van, 2010-ben valóban négy kalap volt.

    Mivel nem hagyott nyugodni a gondolat, így végeztem egy gyors számítást. Ebben azonban megzavart a selejtezőcsoportok sorrendjét illetően irányt adó 9.11..

    "a) higher number of points obtained in the group matches played among the teams in question
    b) superior goal difference from the group matches played among the teams in question
    c) higher number of goals scored in the group matches played among the teams in question
    e) superior goal difference from all group matches played
    f) higher number of goals scored in all group matches played"

    A bajos ebből a c) pont, mert ha azt úgy kell érteni, ahogy az a) és b) után egyedül van, akkor az azt jelenti, hogy kiélezett csoportokban az idegenben lőtt gól helyett az dönt, hogy a két csapat valamely meccsén melyikük jutott a legtöbb gólig (elég furán hangzik). Ekkor pedig nagy a baj, mert a szerbek odahaza (29-27) többet lőttek a románoknak, mint amazok nekik kint (21-19). Másik két párharc során is az idegenbeli több gól számíthatna (orosz-montenegrói, spanyol-ukrán,) ha még élne az szabály, de azokban mindegy, hogy hol végeznek az érintett csapatok, nemcsak számunkra, hanem rajtuk kívül bárki számára is, mert véletlenül mértani pontossággal cserélnének így kiemelési helyet.

    Amennyiben nem történik a továbbiakban eget rengető meglepetés, akkor a c)-t a fentebb leírtakként értelmezve, papírforma eredményekkel a következő kalapok várhatók:

    1. kalap

    Norvégia
    Svédország
    Franciaország
    Oroszország

    2. kalap

    Horvátország
    Ukrajna
    Németország
    Szerbia

    3. kalap

    Hollandia
    Románia
    Dánia
    Montenegró

    4. kalap

    Magyarország
    Spanyolország
    Macedónia/Törökország (ha a többi eredmény papírforma, az előbbieknek elég lenne otthon egy góllal nyerni, ha nem sikerül, akkor az utóbbiak lesznek helyettük, és papíron valószínűleg a csehek mögött rangsorolva, mint első EB-sek)
    Csehország

    Ha mégis én értek félre valamit, akkor éppen beférünk még harmadik kalapba, de akkor is nagyon kéne szorítanunk a románoknak, továbbá a szerbek ellen, mert akkor is lecsúszhatnánk még. (Idegenben lőtt több góllal a románok állnának jobban, és összgólkülönbséget nézve is lenne egy sovány kétgólos előnyük.) Így vagy úgy, ezek alapján fontos meccset buktunk el Trierben, a németek pedig a biztos negyedik kalapot kerülték el, ők már nem is számolgathatnának, mint mi. Azt be kell sajnos látni, hogy túl sok nekünk kedvező bravúrra nem számíthatunk, ha jobbak is az esélyeink, mint amikor vb-n reménykedtek egyesek a csodában. Persze az EB-n kint leszünk, és még az is lehet, hogy éppen így kapunk jobb sorsolást, elvégre a harmadik kalapból is kaphatnánk magunk mellé egy norvég-spanyol-szerb trojkát, de a lehetőségeink romlottak. Ha rosszmájú kívánnék lenni, akkor ehhez hozzátehetném, hogy az viszont számít, hogy egy esetleges halálcsoporthoz nem ártana előbbre kéne hozni a formaidőzítést, mert későbbre nem érdemes: a tornák végére úgyis elfáradunk.

    Nagyon remélem, kijavít valaki, hogy tévedtem, és valójában minden rendben van, fölöslegesen gondolkodtam ezen ennyit.
  • Isthy
    #51067
    Kiegészítés az előzőhöz:

    Ugye 2010-ben 4 kalap volt, mindegyikben 4 csapattal. Sztem ez most is így lesz. Anno akkor a 2. kalapban kaptunk helyet. Persze 2010-ben megnyertük a kvali csoportunkat a svédek előtt és a megelőző EB-n a 8. helyet szereztük meg. Most a kvali csoportunkban minden bizonnyal csak a 2. helyen leszünk és az előző EB-n pedig a 10. hely volt a miénk. Ezek alapján nem lehetnek rózsás kilátásaink a kiemelést illetően. Sztem a 3. kalapba fogunk kerülni.
  • Isthy
    #51066
    Most elég gyorsan megtaláltam a választ számodra (nekem is itt kellett volna keresnem tegnap):

    EHF Regulations

    Még pontosabban a válasz a kérdésedre:

    EHF EURO Regulations

    A 9.3-tól a 9.7 bekezdésig van szó a csoportokról és a sorsolásról.

  • Isthy
    #51065
    Nagyjából egyetértek, én is kb. ezt gondolom.

    Valóban nem egyszerű az EHF-nél megtalálni a dolgokat. Én tegnap a mostani EB selejtezők kiírásával kapcsolatban akartam tudni valamit, de nem találtam meg gyorsan, így segítséget kértem. Szerencsére volt aki megtalálta nekem, így megtudtam amit akartam.
  • Isthy
    #51064
    Eszembe jutottál, hogy vajon mit élhettek át az utolsó fél percben, amikor már megvolt a továbbjutás és erre ez történik. Gondolom teljes döbbenet...

    Vujin biztos nem lesz és remélem Sulics sem, mert tegnap is "alakított"... ML pedig a nyáron befejezhetné a fiúkkal és utána jobb lenne ha már csak elméleti síkon folytatná, az jobban fekszik neki. Azt gondolom szemléletváltás is kellene, mert a játékosok egy része nagyon kevés bizalmat kap már évek óta, akkor minek vették meg... Valamint nagyon kellene egy igazi irányító, mert anélkül nehéz. Csaszi nem az, ezt észre kellene már venni.

  • Mse
    #51063
    :( iszonyú volt a helyszínen :( megszakad a szívem Csárliért, ilyen butaságot csinálni :(
    jövőre CSAPATot kell építeni, remélem Sulic, Vujin és Lajos nélkül!
  • kaloz174
    #51062
    Remélem, tud valaki segíteni, nálunk is csak digi van, sajnos.
  • webibebi
    #51061
    sziasztok! érdeklődni szeretnék hogy a hétfői kézilabda magazint nem tudja valaki feltölteni? mer nagyon érdekelni h mit mondanak a tatabánya-pécs meccsről. nagy megköszönném
  • Zóanagyvarázsló
    #51060
    Őrjöngeni szerintem is fölösleges, de azt nem értem, hogy miért nem próbáltunk bizonyos hibákat kijavítani a meccsen (már amennyire azon belül ki lehet), miért a "nyomjátok végig, kit érdekel, ha nem jól" hozzáállás érvényesült kispad felől. Nyilván lehet bízni a csapatban, de ez túlzás. Az pedig másik fele a történetnek, hogy csapatot építeni inkább úgy szokás, hogy az aspiránsokat építik be a meglévő maghoz, nem külön versenyeztetik őket. Amit ma láttunk, az gyakorlatilag inkább a sokak által régóta hiányolt 'B' válogatott volt (erős túlzással, persze).

    Ezzel együtt megértem a kapitányt, manapság kevesebb idő van a válogatott szokványos összerakására, mint mondjuk 20 éve, így talán mégsem volt ördögtől való a próba (plusz sikerült eleget óvnia kupacsapatok játékosainak többségét). Viszont az is megérthető, hogy idehaza a többség ragaszkodik a címeres mezben való teljesítéshez, elvégre nem várható el a magyar közönségtől sem, hogy elsőre feladja maga megszokott hozzáállását, ráadásul ma túl egyértelműen adtuk fel, ha a pályán lévők próbálkoztak is. Mondjuk engem a majdani EB-szereplés izgat inkább, de ha ebben a csoportban másodikok leszünk, akkor elvileg megnő annak az esélye, hogy ott halálcsoportba kerüljünk. (Amennyiben lesz kalapozás, de nem találtam eddig a hivatalos kiírást, amely tartalmazná. Az EHF sosem könnyíti meg az egyszeri kézilabdabarát dolgát. Nem is értem, hogy ők miért nem kötik a honlapjuk lényegi részét regisztrációhoz, ebben az MKSZ szépen beelőzte őket.)
  • primavis
    #51059
    A NS-ban dühöngnek az szokásos őrültek, de nem értik meg. hogy kész csapatot nem lehet kihúzni a kabátujjból! Most élesben kaptak az örök csereemberek lehetőséget arra, hogy megmutassák mire képesek. Nos Czifra és Rádei-Soós kivételével nem igen bizonyítottak. A szélsők megjátszása - még emberelőnyből sem - továbbra sem megy, mig az ellenfél szélsői ellen továbbra is védtelenek vagyunk! Két jó szélsővel képes bárki megverni a magyar csapatot! Mivel úgy tudom Szűcs jó formában van Zilahon, nem értana őt is újra elővenni. Már ha az edző tud róla, igaz Siti Beának kellene tudnia.
  • primavis
    #51058
    Mint született fatalista, azt mondom, hogy jó, hogy vége....nem óhajtottam volna végigszenvedni még két meccsüket, ráadásul ilyen hülye közvetitéssel....s emiatt hang nélkül!Az MKB ezzel a kerettel láthatóan elérte lehetőségei határait. Ez van, ezt kel elfogadni.
  • Isthy
    #51057
    Azért voltak jó pillanatai is a veszprémi meccsnek: amikor Katit mutatták többször is a lelátón Remélem az idény végéig még kétszer ellátogat meccsre a csarnokba más minőségben és eredménnyel
  • Zóanagyvarázsló
    #51056
    Csak a végére értem haza, de döbbenten néztem, hogy mennyire megdolgozott a Veszprém az utolsó percben a kiesésért. Ilyet csak nagyon ritkán látni. Elképesztő.
  • Isthy
    #51055
    Ehhez nincs is mit...
  • [HUN]FaTaL
    #51054
    Még ha ziccerben lőtte volna, de nem, nem is értem.
  • kaloz174
    #51053
    Ehhez nem is tudok szólni! Egyszerűen érthetetlen. Amatőr dolog volt - megint.
  • Isthy
    #51052
    Veszprém-Leon 27-25

    Kezükben volt a továbbjutás, de jött a már szinte szokásos eszetlen befejezés. Ellőni 15 mp-cel a vége előtt, amikor továbbjutásra állunk, ráadásul emberelőnyben támadunk és még csak fenn sincs a bírók keze... No comment...
  • Zóanagyvarázsló
    #51051
    Végül is skandináv edzőtől és személy szerint a mi kapitányunktól nem túl meglepő, hogy nem a győzelemre koncentrált. Csak ugye míg egy ilyen vereség az északi játékosok önbizalmán nem ejt csorbát, addig félő, hogy a magyarokénak kevésbé tesz jót. Bár talán ebből a szempontból is új szelek járnak (majd) a válogatottnál, most fölösleges károgni, ha meccs olyan volt is, amilyen.

    Remélem, hogy Szani az összes rossz lövését ellőtte ma erre az évre, Rédei-Soós viszont határozottan biztató volt. A szélek használatát nem értem, azt semmilyen gyakorlómeccs jelleg nem magyarázza. Pláne, hogy a legtöbb játékos klubjában is ennél jobban használják őket, ha többnyire gyengébb ellenfelek ellen is.

    Utólag csatlakozom a korábbi fennforgáshoz is: Isten éltesse a topik Gáborait!
  • kaloz174
    #51050
    Na, ez is megvolt. Nem túl nagy meglepetésre kikaptunk a németektől, egy kísérleti csapattal.
    A védekezés mutatott fejlődést, de csak részben, mert a bal oldalon elfogadhatatlanul sok gólt kaptunk. Ennek oka feltétlenül elemzésre szorul.
    A széleket megint nem használtuk, sajnos. Bulinak ma nem ment, én nem erőltettem volna.
    Rédei-Soós üde színfolt volt, különösen, ha azt vesszük, mostanában milyen j2 teljesítményeket volt alkalmunk megtapasztalni.
    Kiss Éva mindenképpen kiemelkedő volt, jó érzés, hogy 2 megbízható kapusunk van, így, Gin után.
  • Isthy
    #51049
    Németország-Magyarország 26-18

    Elég érdektelennek tűnt ez a mai meccs, lejátszotta a csapat és ennyi. Azok kaptak végig lehetőséget akik az első meccsen nem.
    A védekezés nagyon halovány volt, leginkább a balszélen az első félidőben és J2-ben szinte végig. Az emberelőnyben is sikerült 2 gólt kapni. Még szerencse, hogy Kiss Éva elég jól védett, mert nagyon csúnya verés lett volna belőle.
    Elöl továbbra is ismeretlen a szélsők megjátszása, megy az erőlködés középen. Az egész meccsen 4x játszottuk meg a szélt, abból lett 2 gól és 2 büntető. Elég beszédes... A ziccereket tömegével vertük a kapusba és 3 büntetőt is sikerült kihagyni. Nem volt ez igazán komolyan fontos nekünk, nagyon úgy nézett ki.