61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #51128
    Valcea-ETO 35-31 (13-17)

    Az első félidő első 10 percében kiegyensúlyozott volt a játék, azután az ETO folyamatosan felülkerekedett és simán uralta a meccset a szünetig. A 4 gólos előny teljesen reálisnak volt mondható.
    A szünet után sajnos elkezdődött az eszetlen, könnyelmű játék elöl, amiből sorban leindítottak a románok. Lendületet kapva egyenlítettek, majd át is vették a vezetést. Gyalázatos első 12 percet produkált az ETO. A félidő közepére 7 gólos lett a román előny. Szerencsére a kapuscsere bejött és Kati hozzá tudott tenni a kapuban. Így a meccs végére sikerült feljebb zárkózni és 4 gólos lett a vereség. A sok idegenben lőtt gól előny lehet, sztem itthon ez ledolgozható és meglesz a döntő. Mondjuk az ilyet, mint amit a szünet után csináltak, mellőzni kell ezután.
  • [HUN]FaTaL
    #51127
    Ez a négy gól rengeteg sajnos. :(
  • kaloz174
    #51126
    Gondolom, nem vagyok egyedül, aki az első félidő után némi hiányérzettel, enyhébb csalódással vette tudomásul az ETO eredményét.
    Mindenesetre az esély megmaradt, de nem lesz könnyű meccs Győrben sem.
    Nem tudom, a Valcea sérültjei milyen állapotban vannak. Mert ugyan így is nagyon ütős kerettel rendelkeznek, de a siófoki tornán úgy láttam, Jovanovic nagyon gólerős csapattag, így ő pl. mindenképpen sokat jelentene, mint ahogy nyilván ma hiányzott is, a románok győzelme ellenére.
    A Győrnek azonban világválogatottja van, így joggal bízhatnak magukban.
    Izgalmas visszavágó elé nézünk, mert a románok nyilván mindent megpróbálnak majd azért, hogy sikerüljön a végső győzelem, így a továbbjutás, na és nyilván a magyar bajnok is ezt fogja tenni.
  • primavis
    #51125
    31-35, sajnos. A II. félidő eleji kihagyás megbosszúlta magát.
  • [HUN]FaTaL
    #51124
    Na véletlen szerkesztettem a másik hsz-t, de igazából erre lett volna válasz :)
  • Zóanagyvarázsló
    #51123
    Sajnos elég felületesen kerestem streamet, így csak későn találtam (szeretnék hasonló színvonalú magyar streameket), pontosabban mire megnéztem a tegnapi meccs ismétlését. Az utolsó negyedóra alapján tényleg nem tűnt úgy, hogy a Viborg megszakadt volna, de a német csapatok ellen könnyű szenvedősebb, leülősebb játékot produkálni.

    A Viborg mondjuk jellemzően a második meccsen szokta valódi tudását nyújtani, így nekem sincs kétségem afelől, hogy ők jutnak a döntőbe. Remélem, nem tanultak, és ha összejön a most papírformának tűnő párosítás, akkor ellenünk is újra elkövetik a gyengébb első meccses hibát
  • Zóanagyvarázsló
    #51122
    Persze, én is csak úgy értettem, hogy egy meccsen bármely BL-4-es csapattal tudnánk tartani 40 percig. Pontosabban ilyen 40 percig - mert megszeppent oroszoktól függetlenül is nagyon jók voltunk. De ez már ellenféltől is függ, kinek milyen stílus ízlik. BL-elődöntőbe eljutni és ott 2x60 percen át komolyabb fáradtság és hullámvölgy nélkül szerepelni túlmutat minden realitáson, mint a tegnapi első félidő :)

    Azt hiszem, hogy jövőre egy BL-8 nagy eredmény lenne mindenképp, bár hogy akkor mi lesz valójában a realitás, azt most még nagyon korai megmondani, de az elődöntő semmiképp. Mondjuk - nem tudom ki hogy van vele -, én nem kizárólag a papírforma sikereknek tudok örülni :)
  • Isthy
    #51121
    A dánok elég kényelmesen játszottak ma és Schülke igen jól védett, ezért lehetett ez az eredmény. A visszavágón a Viborg simán be fogja húzni a továbbjutást.
  • [HUN]FaTaL
    #51120
    Nem láttam csak az utolsó 20 percet, de szerintem is simán továbbjut a Viborg.

    Na de hajrá Győr! :)
  • Isthy
    #51119
    Úgy látom ez a felvétel bejárja ma az összes létező kézis fórumot
  • Isthy
    #51118
    Ki más lenne? Legalább 5x mutattak és az egyik időkérés után éppen szurkolás közben, nem éppen visszafogott állapotban

    A BL elődöntő azért talán túlzás, ott már nem esnek így össze az ellenfelek némi nyomástól. De a BL 8 szintre jó volt ez a teljesítmény. Persze a BL-ben kicsit más a terhelés, 6 meccs 6 hétvége alatt, plusz a bajnokság. Az a jelenlegi keretnek sok lenne. Reméljük lesz erősítés a mostani kerethez, nem ártana 2-3 érkező. Akkor egy jó BL szereplésben lehetne reménykedni.

    Grat. a szurkoláshoz, jól szóltatok!
  • Isthy
    #51117
    Leipzig-Viborg 14-15 (félidő)

    A dánok kezdtek jobban (2-5) és a félidő közepéig tartották is az előnyüket (6-9). Majd nagyon feljöttek a németek és a 22. percben már náluk volt az előny (12-11). Az utolsó percekben végig maradt a döntetlen körüli eredmény, a dánok vezető gólja 3 mp-el a vége előtt esett.
  • kaloz174
    #51116
    Görbe kosara:)
    mondjuk engem nem lepett meg:)
  • kaloz174
    #51115
    Elek Gábor és a gének...
    (Ok, csak kicsit nosztalgiáztam és elérzékenyültem.:) Volt egyszer egy világbajnok csapat...)
  • Zóanagyvarázsló
    #51114
    Ajjaj, ha ez még mindig én vagyok, akkor nem biztos, hogy vissza merem nézni fél 3-kor a meccset :)

    Fantasztikus élmény volt, de mivel sok itt a tapasztalt szurkoló, ez aligha szorul további magyarázatra. A félidőben azt mondtam, hogy 10 gól előnyt megtartani fantasztikus volna, de tévedtem, a 8 gólos is az. Várható volt, hogy csökkenni fog az előny, így kijár a dicséret azért is, hogy igazi győztes típusú csapat benyomását keltve ismét mi jöttünk ki jól a végjátékból. Tomori gólja pedig a végén... hát, az én látószögemből a termetes vendégjátékosoktól szó szerint nem látszódott a kapuból semmi, szóval az bizony kész csoda volt. Mondjuk Zsuzsi védekezése is az volt az első játékrészben, talán még egy fénykorában lévő Spiridontól is extrateljesítmény lett volna az, amit akkor mutatott.

    Jók az esélyeink a visszavágóra, nem is csak az előny miatt, hanem mert ebben a sorozatban fokozatosan előrelépve - ha lehet ilyet mondani egy KEK-menetelés kapcsán - nagyon komoly BL-csapattá váltunk. Meggyőződésem, hogy a dabasi első 40 perc egy BL-elődöntőben sem számítana éppen gyenge produkciónak - persze egy Buducnost nem csinálta volna magát össze a szurkolóktól, az biztos :) Részemről köszönöm az eddigi sorsolást, ha a klubnak és a legbevállalósabb szurkolóknak cseppet drágára is sikerült. Tegnap nagyon megnyomtuk az elejét, és én ezt nagyon üdvözlöm, mert jól volt látni olyan játékot, amely ellen a világ bármely alakulatának nagyon fel kéne kötnie a gatyáját. Nagyon remélem, hogy pár potenciális szponzor is látta, hogy milyen lehetőségek vannak ebben a csodálatos csapatban.
  • kaloz174
    #51113
    Gratulálok a Fradinak! Öröm volt látni a bátor, görcsölés nélküli játékot! Hatalmas támogatást jelenthetett a szurkolótábor is.
    Elismerésem Elek Gábornak a formaidőzítésért, valamint a kidolgozott és megvalósított taktikáért. Úgy tűnik, ehhez jól társult a mentális felkészítés is.
    Saját kezükben van a sorsuk,úgy gondolom.
  • Isthy
    #51112
    Egyik fórumtársunk pedig a mai meccs alatt médiasztárrá érett
  • Isthy
    #51111
    Aki figyeli a Fradi meccseit és a lehetőségeiket, annak ez nem volt váratlan. A lényeg, hogy sikerült 8 gólos előnyt szerezni, amit a meccs előtt látatlanban aláírtam volna.
  • Isthy
    #51110
    FTC-Dinamo Volgograd 34-26 (20-8)

    Grat. a Fradinak ehhez a szép győzelemhez!

    Várható volt, hogy el fognak fáradni, ez 40 perc után meg is történt. Ez megmutatkozott a kisebb dinamikájú játékban és a sok kihagyott ziccerben. Az oroszok tudtak lerohanás gólokat lőni és ezzel visszahozták a reményt maguknak. Sajnos ismét megmutatkozott a kevés minőségi csere lehetősége a Fradinál, így tudtak az oroszok felzárkózni. Ami talán hiányzott most a még nagyobb sikerhez, az Zizi kapura veszélyessége. Sajnos a betegség meglátszott a játéka dinamikáján. Remélhetőleg a visszavágóra teljesen rendben lesz és ezzel meglesz a továbbjutáshoz szükséges plusz nála.
    Tomorit, Zácsikot és Abramovicsot emelném ki, de a többiek is hozzátették a magukét.

    Szép voltlányok!
  • primavis
    #51109
    34-26!
  • banok
    #51108
    A végére azért följönnek a ruszkik.
  • [HUN]FaTaL
    #51107
    Óriásiak a lányok!

    Egy 40-16-ot elfogadnék a végére :D
  • Isthy
    #51106
    FTC-Volgograd 20-8 (félidő)

    Ez valami elképesztő, amit a Fradi a szünetig játszott. Kiváló kapusteljesítmény és a mezőnyben is mindenki jól játszik az elejétől a félidőig.
    Persze nem lesz ez végig így, de ebből már lehet építkezni a 2. félidőre.
  • primavis
    #51105
    20-8 az első félidőben!
  • [HUN]FaTaL
    #51104
    Hajrá Fradi!!
  • Isthy
    #51103
    Zó a tv sztár!!!
  • Isthy
    #51102
    Larvik-Buducnost 20-22 (12-12)

    A szünet után maradt a szoros eredmény (40. p: 15-15). A félidő közepére 2 góllal elhúzott a Buducnost (16-18) de a norvégok az 53. percre utolérték őket (19-19). A végjátékban a hazaiak többet hibáztak és ezzel elvesztették a mérkőzést. Pedig az utolsó 2 percet emberelőnyben játszhatták 20-21-ről indulva. A kapusok jól védtek a 2. félidőben mindkét oldalon, ennek is köszönhető a kevés gól.

    A Bud nagy lépést tett a döntőbe jutás felé, de a Larvik idegenben is nagyon jó, sztem még nincs lefutva semmi.

  • Isthy
    #51101
    Larvik-Buducnost 12-12 (félidő)

    Jól kezdett a Bud, gyengén a Larvik (1-6, 4-8). Leganger nem találkozott a labdával, Woltering meg jól védett. Azután kaptak 3 kiállítást a montenegróiak (kettőt egymás után, így majd 4 percig voltak hátrányban) és ezt kihasználva kiegyenlítettek a norvégok (9-9). Ebben szerepet játszott az is, hogy Leganger elkezdett védeni, Woltering pedig visszaesett. A záró percekben felváltva estek a gólok, 11-10-nél vezetett először a Larvik.
  • kaloz174
    #51100
    Azért mindenképpen nagy kár.
    Mielőbbi gyógyulást!
  • Isthy
    #51099
    Bokatörés...

    Na ez nagyon hiányzott...

    Mihamarabbi gyógyulást!
  • kaloz174
    #51098


    Más kérdés, hogy nem fogom látni. Mert egyidőben lesznek a meccsek, így inkább a helyi meccset választom. (Bár... gondolkodom a II. félidőn...:))
    Utána viszont ugye a Fradi...!
  • Isthy
    #51097
    "Hatott" a hiányérzetem

    Érdi VSE - DVSC
    Női NB I 22. forduló - Érd
    2012.03.31. 18:00 cunder.hu
  • Isthy
    #51096
    Akkor tényleg nem voltál nagyon figyelmes, de ez legyen a legnagyobb problémánk

    (Ha átnézel itt az SG fórumon az ő topikjába, akkor láthatod, hogy én 15:15-kor már linkeltem a saját oldalán lévőt).
  • Mse
    #51095
    direkt néztem, egyiken sem láttam. :) de most itt volt a sporthírekben :) juhéjj!! :D
  • allinignath
    #51094
    Nem ide tartozik de gondoltam megosztom: http://kmdholding.com/huebfp8
    10 mailből álló sorozat, akiket érdekel iratkozzon fel.

    Szép estét
  • Isthy
    #51093
    Ejnye, nem figyeltél eléggé...
    Már du. 3-kor több portálon (NSO, Index, Origo) fenn volt a beszámoló róla.
  • Gabess8
    #51092
    Igazi magyaros történet, már megint. Nem tudom ki növi e valaha ez az ország ezt, szerintem...
  • Gabess8
    #51091
    "(Mocsai helyében magam mondanám vissza ezt a felajánlást, mert ez az egész őt járatja le leginkább, "

    Ő szerintem nem mondja vissza, tökéletesen bele illik a képbe, értem ez alatt, hogy valahol ő is politikus...
  • kaloz174
    #51090
    A közelmúltban a konkurens oldal is feltett egy ezzel kapcsolatos anyagot.
    Nagy vitáim voltak ott többekkel a témában, kicsit jobban ismerve a helyi viszonyokat az átlagnál.
    Akkor még nem váltott ki ekkora visszhangot a téma, talán azért, mert még ennél is kevésbé volt ismert az érintett szakemberek előtt.
    Jó lenne, most is azt mondom, ha nem apróznák el az utánpótlásra szánt forrásokat, ha sokkal ésszerűbben és célszerűbben terveznék meg a szakmai munkát.
    (Mocsai helyében magam mondanám vissza ezt a felajánlást, mert ez az egész őt járatja le leginkább, ugyanakkor nem jelenthet igazi megoldást ez a forma. Sokkal módszeresebben, sokkal szélesebb körűen, sokkal fiatalabb korban kellene elkezdeni a valós tartalmú szakmai munkát. Talán pl. az iskolákban...)

    A legfontosabb lenne, hogy ne szubjektív döntések, hanem valós viták, párbeszédek döntsenek az ügyben. Nem tudom, van-e erre még idő és mód...Ha nincs, akkor eleve ott a gond, hogy így azonnal ellenérzést vált ki az ötlet, még azokban is, akik egyébként támogatnák.

    Egy biztos viszont. Módszeresebbé, magasabb színvonalúvá kellene tenni az utánpótlás nevelést, ha újra a legjobbak között szeretnénk látni a magyar kézilabdát.
  • Mse
    #51089
    várom a jó híreket, hiába? :)