61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Necros21
    #51248
    33-27 lett a vége. A németek végig ott loholtak a nyakukon, egyszer 1 gólra is feljöttek, de a Viborg rutinja kijött és mindig el tudtak lépni, a Lipcse nem tudott koncentrálni, mikor kellett volna.

    Mondjuk, most hogy megemlítetted, a két sztár tényleg nem játszott. Hm, akkor valószínűleg képesek ennél többre is, de én azt mondom, a Fradi esélyesebb a döntőben, azzal a játékkal, amit az orosz csapatok ellen mutatott.
  • Isthy
    #51247
    Viborg-Lipcse 14-11 (félidő)

    A meccs első 7 perce nagyon gyenge volt. 2 gól született miközben volt 8 (4-4) technikai hiba. Azután a dánok elléptek 5-1-re és utána a szünetig tartották is a 3-4 gólos előnyüket. A németek egyszer zárkóztak fel 2 gólra. A dánoknál Skov és Gulden még pályára sem lépett... Pedersen a kapuban eléggé sebezhető szélről, különösen a balszélről eredményesek a németek.
    A Vibrog ezt sztem simán behúzza, a Fradi készülhet rájuk. Remélem Viborgban lesz az első meccs, ebben a számunkra szép emlékeket idéző csarnokban
  • Isthy
    #51246
    Egy kis ízelítő a tegnapi moracsai hangulatból. Nem egy passzív fajta közönség...


  • Isthy
    #51245
    A legutóbbi vb-n (2011, Svédország) a koreaiak nyerték az Elnöki kupát (13. hely). Mögöttük közvetlenül Egyiptom és Algéria végzett, a tunéziaiak a 20. helyet szerezték meg.
  • Zóanagyvarázsló
    #51244
    Ezek szerint az alább bemásolt lista nem stimmelt, mert az Index benézte. Persze magamra vessek, hogy nem néztem külön utána. Ha házigazdákat kifognánk, akkor akár egy további győzelem is elég lenne a negyeddöntőhöz (illetve teoretikusan plusz egy pont is, de ezt hagyjuk :). Dél-Korea milyen mostanában? Lényegesen jobbak egyáltalán Tunéziánál? 2004 óta nem láttam őket.
  • [HUN]FaTaL
    #51243
    Köszi, belepillantok majd :)
  • Isthy
    #51242
    Akit esetleg érdekel, itt nézhető:

    Viborg-Lipcse KEK elődöntő
  • Isthy
    #51241
    Azért én nem vagyok szomorú, hogy a nekünk nagyon nem fekvő játékstílusú izlandiakat elkerültük.

    A kalapok:

    1. kalap: Franciaország (világbajnok), Spanyolország
    2. kalap: Svédország, Horvátország
    3. kalap: Izland, Magyarország
    4. kalap: Szerbia, Nagy-Britannia (rendező)
    5. kalap: Dánia (Európa-bajnok), Argentína (Pán-Amerikai Játékok győztese)
    6. kalap: Koreai köztársaság (ázsiai olimpiai selejtező győztese), Tunézia (Afrika-bajnok)

    Csak 14 játékos szerepelhet, ami eléggé nehézzé teszi a keret kijelölését. Nem lesz egyszerű dolga Mocsainak, de nagyon remélem nem csinálja meg a szokásos "ökörségét", hogy csak 1 balszélsőnk lesz...

    Vajon lesz pikáns meccs? Természetesen a magyar-spanyolra gondolok...
  • Zóanagyvarázsló
    #51240
    Gyakorlatilag az volt a kérdés, hogy a horvátokat vagy a szerbeket kerüljük el, ennek kicsi a lehetősége. Nyilván így máskor kerülünk majd sorra a húzásnál, tehát lehet, hogy győzelemmel jobban jártunk volna a többi kalappal, erre éppen 50% esély van, ahogy arra is, hogy így lesz a jobb. Nem tenném ezt semmiképp a női válogatottal való (el?)taktikázás mellé.

    És valóban az a lényeg: szerencsére nem máshol, mint az olimpián fog pontosan kiderülni, hogy végül is hogyan jártunk.
  • kaloz174
    #51239
    Így, hogy szerepe lehet, engem kicsit zavar, hogy kikaptunk ezen a nyerhető meccsen. Amilyen szerencsénk szokott lenni. Hogy ne vészmadárkodjak, csak a hevenyészett, érzelmi alapú statisztikából induljak ki.
    Az is igaz, hogy sokismeretlenes egyenlet ez, mindent egybevetve.
    A lényeg, hogy sikerült kijutni az olimpiára.
  • kaloz174
    #51238
    Ez igaz.:)
  • Isthy
    #51237
    A Bojanák már csak ilyenek, szeretnek ejtegetni Leganger ellen
  • kaloz174
    #51236
    Ez is csak 1 gól...:)
    (Ízlések és pofonok.:))
  • [HUN]FaTaL
    #51235
    Remélem a döntőben nem lesz ilyen vidám :D Amúgy rendkívül pimasz :D
  • Isthy
    #51234
    Az említett 7 m-es amit Popovics "követett el" a mai meccs végén Leganger ellen.

  • primavis
    #51233
    köszi, elmentettem.
  • Isthy
    #51232
    Azt a linket érdemes megjegyezned, mert ott rengeteg sporteseményt meg tudsz nézni.
  • primavis
    #51231
    Akkor tiszta a dolog. várhatjuk a sorsolást.
  • primavis
    #51230
    köszi!
  • Zóanagyvarázsló
    #51229
    Itt lehet válogatni. Felülről a másodikon néztem bele. Most (a 44. percben) 25-16.
  • primavis
    #51228
    min nézed?
  • Zóanagyvarázsló
    #51227
    Én külön köszönöm a Diginek, hogy nem adták élőben, mert így legalább minden buherálás nélkül meg tudtam nézni élőben.
  • Zóanagyvarázsló
    #51226
    A szerbek amúgy verték Algériát 26-18-ra.
  • Zóanagyvarázsló
    #51225
    A 35. percben 20-11 a spanyoloknak.
  • primavis
    #51224
    a horvátok nyertek, ergo Izland nem lehet ellenfél a csoportkörben.De mi van Spanyolországban?
  • primavis
    #51223
    Mi van a többi meccsen. horváth-izland, illetve mi van a spanyol csoportban? A tisztelt NS még véletlenül sem tudósít ezekről.

  • Isthy
    #51222
    Finom kis meccs volt, éjjel megnézem a DigiPluszon, nagyon tetszett
    Azért a Budon látszott a tét, rengeteget rontottak ők is. Főleg az első félidőben. Azután ahogy egyre biztosabb lett a döntő jobban bejöttek a dolgaik. Popovics ejtett büntetője brutális volt...
    A norvégok rengeteg technikai hibát vétettek, így nem volt egy fikarcnyi esélyük sem, hiába védett jól Leganger. Woltering nagyot alkotott megint, csakúgy mint az első meccsen és a csoportmeccseken. Remélem a döntőben nem hozza ezt a formáját, most már itt az ideje visszaesnie...
    Azt hiszem el tudom képzelni milyen este és éjszaka lesz ma Podgoricán... De ez nagyon jó, Gabinak lesz szép nagy bevétele a csarnok büfével
  • [HUN]FaTaL
    #51221
    Ja tényleg, úgy emlékeztem a spanyolokkal játszottak elődöntőt. Na mindegy, nem értem mit keresnek az ötödik kalapban.
  • Isthy
    #51220
    A dánok besorolása egészen pofátlan dolog... VB döntős és EB győztesek, nekik kellene a spanyolok helyén lenni.
  • Zóanagyvarázsló
    #51219
    Ja, finoman szólva is ott voltak, hosszabbításban vesztették el a - roppant színvonalas - döntőt.
  • Zóanagyvarázsló
    #51218
    Ja, mókás meccs volt, bár az elején még vezettek is, amíg puhatolozósabb volt a játék, és Leganger ellen szélről nem tudtak mit kezdeni, de aztán ez megváltozott. Woltering elképesztő volt, ahogy Popovic utolsó gálahetese se volt semmi. Bár a Larvik nagy csalódás volt, azért az látszik (bár eddig sem voltunk vakok), hogy nagyon komoly ellenfelet kap az ETO.
  • primavis
    #51217
    na megvan a Győr ellenfele is: 23-13 a Bud javára. A Larvik elég halvány volt, 43 perc alatt 7 gól lőttek!
  • [HUN]FaTaL
    #51216
    Igen azt még értem, hogy Tunézia az utolsó kalapban van, de Dánia mit keres az ötödikben? Nem csak, hogy EB győztes, de, ha nem csal az emlékem, akkor a VB-n is a legjobb 4-ben volt (talán harmadik lett?).
  • Zóanagyvarázsló
    #51215
    Na igen, barátságos meccs ide vagy oda, a cseréktől ezt a gyenge játékot és borzalmas helyzetkihasználást fájdalmas volt nézni. Kivéve persze az általad is említetteket.
  • Zóanagyvarázsló
    #51214
    Az IHF célja alighanem ez volt. Mert ilyet véletlenül nem lehet összehozni.

    Komolyan szólva: nyilván a kontinensbajnokokat hátrébb vették, mert többnyire náluk erősebb csapatok várhatók az olimpia selejtezőkből, közöttük pedig kontinensrangsor döntött. Ezzel együtt agyrém, hogy aki egyenesen kvalifikálja magát az EB-ről vagy akár máshonnan, az rosszabb kalapba sorolja magát. Legalább a házigazdát tehették volna az eredményei alapján nekik való kalapba. Nekik ez esetben úgyis mindegy, hogy milyen csoportba kerülnek.
  • primavis
    #51213
    Szívesen elfogadnék egy Francia/Spanyol - Svéd - Magyar - Nagybritánia - Argentina - Tunézia csoportot!
  • primavis
    #51212
    No sikerült egy nyerhető meccset elveszíteni. Ennyi ziccert elrontani,ilyen gyenge átlövő eredményt ritkán látni. Akit dicsérni lehet az Mikler, Vadkerti első félidei játékáért s esetleg Harsányi + a védelem az utolsó tíz percet leszámítva. Csalódás Lékai, Putics, Ancsin. Szölősi dolgozott de sok ziccer hibázott el. Krivokapics és Mocsai is a gyengébb formájukat mutatták.A többiek túl keveset vagy semmit sem játszottak.
    Kérdés, hogy ezzel jól vagy rosszul járunk majd a sorsolásnál.
  • [HUN]FaTaL
    #51211
    Ezeket mégis mi alapján osztották ki? Nem igazán látok benne logikát.
  • Isthy
    #51210
    A szokásos érthetetlen IHF kalapbeosztás...
  • Isthy
    #51209
    Kellemes Húsvéti Ünnepeket mindenkinek!