61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #51288
    Csatlakozom!

    Az utolsó smiley gondolom bodzaszörpöt iszik
  • kaloz174
    #51287
    Sok szeretettel köszöntöm kedves házigazdánkat szülinapja alkalmából!
  • kaloz174
    #51286
    Férfi kézi:
    a 2. kalapban a mieink a 2014-es Eb-selejtezők sorsolásán
  • Isthy
    #51285
    Nem volt izgalom, azt mondanám elég langyos meccs volt.

    Mindkét csapat sok hibával játszott, a színvonal nem verdeste az eget. Az ETO kényelmes tempóban kézilabdázott, nem szaggatták szét magukat. A hazaiak így is végig futottak az eredmény után. Az érdieknél Melit emelném ki, a vendégeknél Görbe és Kati dicsérhető leginkább.

    Az ETO kényelmesen behúzta a meccset és várja a bajnoki döntőt. Ahol remélem két nk-i kupagyőztes csapat fog majd küzdeni egymással
  • kaloz174
    #51284
    Na, én erről, sajnos lemaradtam.
    1/2 5 tájban ránéztem mobilról, még nem volt fenn.
    Így jártam. Gondolom, azért akkora izgalom nem volt. Az Eto behúzta a köv.kötelezőt.
  • Isthy
    #51283
    Én is épp most néztem rá és örömmel láttam.
  • Zóanagyvarázsló
    #51282
    Már van. Idén már legalább 3-4 meccsről lemaradtam így, hogy túl későn tették ki. Persze ebben én is hibás vagyok, hiszen lehet tudni, hogy honnan szoktak közvetíteni.
  • Isthy
    #51281
    Reméltem, hogy ma a Cunder közvetíti Érdről a bajnoki elődöntő 2. meccsét. Sajnos ennek egyelőre nyoma sincs az oldalukon...
  • Gabess8
    #51280
    Nem is értem mi a bajod??? Mennyivel egyszerűbb írni egy ilyen kérést, amin szerintem az EHF most is röhög, mint egyeztetni, és tárgyalni. Ja hogy akkor dolgozni kellene, az baj, mert ezek nem tudják mi az, hogy munka...
  • kaloz174
    #51279
    Valóban jobb lett volna nem ilyen "eső után köpönyeg" módon küzdeni.
    A nézőszámok mutatják, hogy a sportágnak nagyon fontos lenne megjelennie országos lefedettségű csatornán.
    Talán majd a köv.szezonban...("reményhal" történet)
  • Isthy
    #51278
    BL döntő sztori

    Tegnap mikor elolvastam egy ideig nem tudtam eldönteni sírjak vagy röhögjek rajta. Végül az utóbbi mellett döntöttem

    A "csúcs" ez a mondat:

    "Jelen levéllel a Magyar Kézilabda Szövetség és a BL-résztvevő magyar klubok arra kérik az Európai Kézilabda Szövetséget: tegyen érdemi lépéseket annak érdekében, hogy a magyar érdekeltségű európai kupamérkőzéseket olyan televíziós csatorna sugározza Magyarországon, amely a tv-nézők legszélesebb köre számára elérhető."

    Komolyan mondom ez már tényleg röhej... Mégis mit gondolnak? Az EHF majd kötelezi a Digit akivel szerződése van? Vagy felmondja a szerződést? Siralmas...
    Az ilyen PR megoldások helyett inkább dolgozni kellene az ügyön. Mondjuk leülni tárgyalni a Digivel és az MTVA-val és ott segíteni, hogy az m1 átvehesse a közvetítést. Persze pénzbe kerül, hiszen a Digi fizetett érte, nem fogja ingyen odaadni. Ez azonban úgy fest nem történt meg, mert szó nincs arról a közleményben, hogy egyeztettek volna velük és a "szemét" Digi semmire nem volt hajlandó. Ehelyett PR közlemény és pofakönyv profil...

    Ha jól emlékszem a Digi megvette a csomagban a többi nk-i kupadöntő közvetítési jogát is. A Fradi KEK döntőjével mi van? Az nem érdekes? Vagy azzal kapcsolatban a csomagban nincs kizárólagos jog?
  • Isthy
    #51277
    Ő már sajnos egy ideje nagyon passzív, nem is látni errefelé...
  • kaloz174
    #51276
    Bár kicsit meglepő az eredmény, mintha azt olvastam volna, hogy a csabaiaknál voltak hiányzók.
    (Valamint az is lehet, hogy kedves házigazdánk is elfeledkezett a mérkőzésről...:))
  • kaloz174
    #51275
    Tegnap egy egészen hosszú reagálást sikerült összehoznom a beszámolódra, viszont szépen elszállt, mire elküldtem volna.

    Most megpróbálom újra pár szóban felidézni.
    Az első és legfontosabb, hogy nagyon hálásan olvastam én is a meccsel kapcsolatos észrevételeidet.
    A Fradi azt hozta, amire számítottam, ez a csapat jelenleg egy szép kerek, pozitív történet, ami nagy dolog ebben a mai világban. Reményt és példát ad(hatna), hogy lehet ilyen nehéz környezetben is előre lépni, jól szervezni egy kézicsapatot.
    Gratulálok az újabb, biztos győzelemhez.
    A siófoki csapattal kapcsolatban némi derűvel olvastam, hogy az állítólag (zuhanyhiradó) már anyai örömök elé néző Mörci 7 gólt vágott a meccsen...Egyébként viszont elég értetlenül figyelem, hogy ez a csapat, a lendületes kezdés után, nemhogy még jobban összeérne, jobb formába kerülne, hanem már folyamatosan, hosszú hetek óta, elég halovány teljesítményt nyújt. Mondom ezt annak ellenére, hogy bekerültek a legjobb 4 közé. Ez egy szép eredmény, de jelenleg 2 dolgot érzékelek. Egyrészt mintha úgy lennének, hogy ezzel megelégedtek, másrészt már inkább az a téma a csapatnál, hogy ki hova igazol, kit vesz meg újfent a tulajdonos. (Úgy hallottam, hogy csatlakozzam én is a pletyikhez, hogy már biztos, hogy idetart Kiss Éva, valamint Glusica, viszont távozik Szepesi és Herr Orsi.)
    Pedig, ha már ott vannak, illő lenne legalább a bronzot megszerezni. (I.Vilinek ebben úgyis rutinja van.)
    Szombaton az ETO lesz az ellenfél. Érdeklődve várom, rám cáfolnak-e Bogdanovicsék...
  • Isthy
    #51274
    Szekszárd-Békéscsaba 24-22

    Nocsak, úgy látszik a csabaiak nagyon leeresztettek. Ha ez így folytatódik simán a miénk lehet a 9. hely.

    Ahogy látom "fúzió lázban" égnek a népek velünk kapcsolatban. Azért remélem nagy tétben nem fogadnak rá...
  • primavis
    #51273
    MK: Veszprém-Szeged 27-26 (16-18).Szikrázó mérkőzés volt. De ha az MKB nem szedi össze magát a bajnokságra, ráfizethet.
  • Isthy
    #51272
    Köszi!

    Sztem is megoldjátok a siófoki meccset is és lehet készülni a Viborg ellen.
  • Zóanagyvarázsló
    #51271
    Ó, én mindig kíváncsian olvasom a beszámolókat. Mindenesetre ha már itt vagyok, magam is szólanék a ma látottakról.

    FTC-Rail Cargo Hungaria - Siófok KC-Galerius Fürdő 37-27 (16-12)

    Az alapszakaszbeli találkozó után nem volt kétségem afelől, hogy sima lesz. Annak is indult, azért kezdtünk csak 3-0-val, mert ennél az állásnál Zivkovic hetest hibázott. 7-4-ig tartottuk ezt a különbséget (amúgy itt Szucsánszki hibázott hetest, de Zácsik büntetőjével csak meglett a 8. találatunk), aztán lett 10-4 és 11-5, efelé volt a vendégek időkérése is. Főleg Kocsicz és Szamoránsky vitte amúgy prímet, mellettük Szani lőtt még pár gólt, Tomori és Zizi irányzéka nem volt az igazi. A túloldalt hasonló színvonalra csak Szepesi képes. A félidő végére már cserélgettünk is (Szarka már hamarabb le lett parancsolva), és a biztos előny tudatában a Zácsik-Deáki páros nem bizonyult túl hatékonynak, emberhátrányban különösen nem. Tomori mégiscsak akkor vette le a melegítőjét, amikor Zizit kissé érthetetlenül kiállították, és szükség volt egy irányítóra. Amúgy a szerb lány csúnyán lenn maradt egy ütközés után, úgy beverte a fejét, hogy alig tudták eltámogatni a kispadig, sőt a térfélváltáshoz is Deka segítsége kellett neki (csodálom is, hogy nem vitték akkor egyből kórházba, mindenesetre a meccs után már tudott egyedül közlekedni), szóval látszott, hogy túl sok pihenő nem fog a lövőinknek jutni. Mindenesetre a 16-12-es félidei eredményt kényelmesen hoztuk.

    A második játékrészt hasonlóképp kezdtük, mint az elsőt, csak ezúttal végre össze is jött a 4-0-s roham. Piros és Móni továbbra is zakatolt, Zsuzsi is beindult. Ezzel nagyjából el is dőlt. Imre Vilmos is forgatta csapatát: Kiss Olívia jó cserének is bizonyult, Varga Nikolett legalább betalált, ha már Bódinak ez nem jött össze (apropó, ő teljesen egészséges egyáltalán?), de a legeredményesebb, igaz, statikus tábori tarackot, Mörtelt is lecserélte a brazil légiósra. Herrnek még volt egy erős periódusa, de az nem volt bölcs húzás, hogy Szádvárira kétszer is nagyon kijött, hiszen Orsi amúgy sem magas, Kriszta pedig eleve gyakrabban ejt, mint lő. Ezt megtanulta ma Lajtos Nóra is, összességében Kriszta talán az idei legjobb teljesítményét tette le az asztalra (mellesleg a második félidőt is Adri kezdte).

    Tanulság is van: ha megcsillantjuk a KEK-tempót, akkor hátul a Siófoknak nincs esélye kivédekezni támadásokat, elöl nincs esélye gólt lőni, és még leindítani is le tudjuk őket. Valahol rossz látni, hogy harmadik számú magyar csapat (mely elvben válogatott szintű játékosokat vonultat fel az első sorában, és posztonként összevetve, annyival nem is gyengébbek). Persze egy orosz bajnoktól ez a minimum. Jellemző, hogy Bogdanovic annyira esélytelen volt, hogy csak hetesből talált be - ellenben a szabálytalankodás ment neki, már a 20. perc körül másodjára ülhetett le padra, a meccs hajrájáig pályára sem engedte utána az edzője. Ez egyúttal jól mutatja, hogy a kiállítási arány egyáltalán nem véletlen, sőt sokat is engedtek, néhány pedig ítéletnél már gyanús volt, hogy a statisztikát is polírozzák (mondjuk Tomori hajrábeli első büntetését nem tudom biztosan megítélni, a plusz két perc a szövegelésért viszont megkérdőjelezhetetlen volt, anélkül talán most is magyarázna a sporinak). Mörtelről már szóltam, bár jó játékos, sok gólt lőtt, mert ő volt a klasszikus nagy darab játékos, akinek lőnie kell, és amikor lazultunk védekezésben, vagy fejetlenség volt (vagy éppen passzívnál szabaddobás...) akkor ez működött. Csak azért vagyok ilyen szigorú, mert válogatott és BL-képesség szempontjából nézem az elődöntő játékosait, és így nem lehet elnéző a mérce. Ugye reális esély van arra, hogy a Balaton-parti együttes is megméreti magát az elitsorozat selejtezőjében.

    A saját játékosainkról pedig azért nehéz beszélni, mert a KEK-ben már eljutottunk oda, hogy egy ilyen meccs után nehéz kiemelkedő teljesítményekről beszélni. Persze Piros és Móni remek volt. Előbbire rá is fért támadásban egy erős meccs, ha sok "könnyű" gólt is szerzett ezúttal - igencsak biztos kézzel; utóbbitól pedig az volt a legemlékezetesebb momentum, amikor egy kelleténél hosszabb labdát futtában szinte az alapvonalról lőtt be, persze ez a kapus nélkül nyilván nem megy. Szaninál is biztató, hogy egyre stabilabban hozza a jó formát, Zsuzsi pedig a mérkőzés elején hátul, később pedig elöl is tudott vezér lenni. Összességében nagyon csúnya lenne Siófokon kikapni.
  • Isthy
    #51270
    Ottónak jó volt a helyszíni tudósítója Ahogy látom azért egy-két állást lespórolt, mert pl. a félidők végén 5 percenként kapta őket
    Mi is nagy izgalommal követtük a mérkőzés alakulását a helyszínen és nagy örömmel ünnepeltük meg a végén a nagyon boldog csapatot
  • kaloz174
    #51269
    Igazán nagy örömmel olvastam a beszámolódat, valamint természetesen nagy izgalommal és aggódással figyeltem Tóth Ottó beírásait a handball.hu fórumán. Azt hiszem, ez érthető, ebben a mai helyzetben.
    Mindig jó nyerni, de vannak helyzetek, pl. ez, amikor különösen jól esik a győzelem.
    Nem mellesleg végre legyőztük ennek a szezonnak a mumusát.

    köszi!!
  • Isthy
    #51268
    Kiskunhalas-Dunaújváros 27-31 (13-17)

    Gratulálok a csapatnak a győzelemhez!

    Mivel a múltkor Zónak is elnyerte tetszését a beszámoló, így most is írok egyet.
    A meccs első gólját a hazaiak szerezték az első támadásukból és ezzel egyúttal le is tudták a vezetést az egész meccsre 3-1-re fordítottunk és azután végig vezetve hoztuk le a mérkőzést. 10 perc után 6-3, majd 20 pec után 13-9 állt az eredményjelzőn a javunkra. A félidő végére maradt a 4 gólos előny (17-13). Mindez úgy, hogy 4 tiszta lerohanás ziccert "vertünk" a kapusba és Léránt Vivi 3 bődületes kapufát lőtt. A védekezésünk sokkal jobb volt mint a múltkori halasi meccsen, Gabó elég jól "fékezte" Barna lendületét. Persze ehhez az előnyhöz kellettek Vivi jó védései is a kapuban.
    A szünet után 5 perc alatt 6 gólra nőtt az előnyünk (20-14), de ekkor jött a megtorpanás. Kicsit tanácstalanná váltunk elöl és ebből jól kontrázott a Halas. Igaz, kaptunk 2 kiállítást egymás után, ami szintén közrejátszott abban, hogy 5 perc alatt feljöttek a hazaiak 20-18-ra. Szerencsére utána visszazökkent minden a "régi" kerékvágásba és kezdtük újra felépíteni a korábbi különbséget (22-19, majd az 50. percben 26-22). A záró 10 perc közepére sikerült még 1 gólt közé tenni (55. perc 28-23). A végjáték így már viszonylagos nyugalomban telt, őrizve a 4-5 gólos előnyt. A végeredményt 10 mp-el a vége előtt állították be a hazaiak (31-27). A szünet után gyengébb lett a védekezés, viszont Vivi "pótolta" a kapuban az ő hiányosságaikat. Ő volt ma a "nyerő ember". Detti jól mozgatta a csapatot, bár a szünet után elfáradt és több hiba is csúszott a játékába. Igazából azt mondanám, hogy ezt a meccset a "CSAPAT" nyerte meg, mindenki hozzátette a magáét. Gulyás viszonylag jól forgatta a játékosokat, bár Vadász Ildi ma sem kapott szerepet.
    A halasiaktól szokás szerint Barna emelhető ki leginkább. Viszont Valovics bátortalan játéka nagyon meglepő volt számomra a múltkori meccs után.
    Így kellett volna játszani az alapszakaszban is a halasiak ellen, akkor nem sikerült. Most szerencsére igen! Megmutatták a pályán, hogy ők miként gondolják a továbbiakat. Remélem az illetékesek is elgondolkodtak magukon...

    Szép volt lányok és nagyasszonyok!
  • kaloz174
    #51267
    "27-31 a vége, szép volt Dunaújváros "

    Köszönjük Tóth Ottónak!!!(is
  • Necros21
    #51266
    Zizinek meg ez a harmadik nemzetközi kupadöntője, az első kettőt ő is behúzta, ahogy Piros is az első 3-at. Ezt a szép sorozatot nem kellene megszakítani. :)

    Ma a bajnoki elődöntőt első meccsét rendezték, simán meg is nyertük:
    FTC-Rail Cargo Hungaria - Siófok KC 37-27 (16-12)
  • Isthy
    #51265
    Nem vagy vele egyedül...

    Teljes megújulás kellene, új csapatvezetéssel és résztvevőkkel. Amíg ez marad nem lesznek támogatók, ahogy eddig sem voltak. S nem véletlenül...
  • kaloz174
    #51264
    [URL=http://dh-online.hu/sport-elvonal/20120414_mennyi_az_annyi_]A "másik oldal" álláspontja.[/URL]

    Hogy stílszerű legyek, tapasztalataim alapján "tamáskodom".
  • Isthy
    #51263
    A hétvégi tv-s menü:

    Pick Szeged - Balatonfüredi KSE
    Férfi Magyar Kupa elődöntő - Budapest
    2012.04.14. szombat 16:00 SportKlub

    MKB Veszprém - Tatabánya Carbonex KC
    Férfi Magyar Kupa elődöntő - Budapest
    2012.04.14. szombat 18:00 SportKlub

    Férfi Magyar Kupa bronzmeccs
    2012.04.15. vasárnap 13:45 SportKlub

    Férfi Magyar Kupa DÖNTŐ
    2012.04.15. vasárnap 15:45 SportKlub
  • Isthy
    #51262
    Az MKSZ oldalán 17 óra van írva kezdési időpontként...
  • Isthy
    #51261
    Azért vannak győri kapcsolataim is, hátha nekik sikerül

    Valamint biztos vagyok benne, hogy nem jönnek annyian Montenegróból, amennyit (D2-E1) félretettek nekik (sztem az kb. 4-500 jegy). Így a végén megint felszabadulhat kb. 2-300 vendégjegy, ahogyan a románok ellen is. Még lehet Veszprémben is árulják majd, ahogyan az elődöntő esetében is tették. Tehát a te helyzeted sem reménytelen ott helyben
  • Mse
    #51260
    Isthy, ahogy látom a vendég csapaton keresztül kell jegyet szerezni, úgy egyszerűbb lesz, micsoda mázlid hogy ők jutottak be :D
    BL döntő jegyek
  • kaloz174
    #51259
    Hétvégi program a Cunderen:

    Szombat
    2012-04-14
    17:50
    Alcoa FKC - Váci NKSE
    Nemzeti Bajnokság I.osztály Rájátszás 5-8.helyért
  • kaloz174
    #51258
    A legrosszabb ez a tehetetlen szomorúság.
    Miért van az, hogy szinte minden pozitívnak induló folyamat zsákutcába jut a Csapatnál?
  • Isthy
    #51257
    Női kézilabda csapat Dunaújváros...???

    Egy kis olvasnivaló annak akit érdekel. Ismét ott tartunk, ahol a "triumvirátus" után... Nem lepődtem meg, hogy az önkormányzat nem akarja átvenni és kifizetni mások sarát...
  • Isthy
    #51256
    Megnéztem (fél szemmel), de az történt ami várható volt (41-24). Az ETO sokszor érdekes összeállításban szerepelt, Görbe 1 mp-et sem játszott és Lunde sem. KEB kísérletezgetett és az érdiek nem sok vizet tudtak zavarni.
  • Isthy
    #51255
    Véletlenek sorozata...

    Az szép párharc lesz az EHF-ben a két kispad között. Nem lesznek hangtalanok az edzők (Tadicsi és Trefilov)
  • kaloz174
    #51254
    Mai programajánló a Cunder.HU-ról:

    17:50 Győri Audi ETO KC - ÉTV Érdi VSE
    Nemzeti Bajnokság I.osztály Rájátszás - I.forduló

  • Zóanagyvarázsló
    #51253
    Mondjuk esélyek így vagy úgy, egyszerűen elképzelni sem tudom őszintén, hogy ne mi örülhessünk a végén. A szurkolói lélektan - szerencsére - már csak ilyen :)

    Amennyiben véletlenül Viborg felé járok, akkor sanszos, hogy megnézem a tett színhelyét, ennyi idő után már illene. Ha véletlenül lesz akkor egy KEK-meccs is, annál jobb. Azt pedig az EHF-től tudjuk, hogyha kézilabdáról van szó, akkor a véletlenekkel számolni kell (Jut eszembe, az se semmi, hogy a Zalau az EHF-kupa döntőjében az idei ötödik párharcát is otthon fogja zárni.)
  • [HUN]FaTaL
    #51252
    Reméljük a megfelelő módon fogja megünnepelni. :)
  • Isthy
    #51251
    A BL döntők időpontjai az EHF oldala szerint:

    2012. május 5. 17:15 - Veszprém
    2012. május 13. 19:00 - Podgorica

    Ez utóbbi nap Görbe 29. születésnapja
  • Isthy
    #51250
    Köszi mindkettőtöknek!

    Minő meglepetés, hogy az első meccs lesz itthon...

    Én is 50-50-re adom az esélyeket. A dánok a döntőkben nagyon oda szoktak figyelni, nem fognak úgy lazsálni, mint a németek ellen.

    Nem kell nekünk társnak a Viborg, jól elvagyunk mi ott egyedüliként!

    Akkor legyen meg az a harmadik siker, nem árt ott is az élen lenni (még ha társbérletben is). Pirosnak meg ez lesz zsinórban a harmadik KEK döntője, az előző kettőt behúzta. Folytassa!

    Nem mégy Viborgba? Azt olvasom, hogy a saját csarnokukban játszanak majd. Neked már vannak onnan szép emlékeid Ráadásul az is második meccs volt, de még milyen!
  • Zóanagyvarázsló
    #51249
    A második félidőben Gulldén játszott bőven, ha nem is nyújtott extrát - talán a két indításos gólpassza volt a legszebb mutatványa.

    Egy hónap múlva bármi lehet, a dánokban benne van, hogy a Lipcsét úgymond a helyén kezelték, és ezért nem adtak ki magukból sokat, annak ellenére, hogy a németek jobb játékkal és nagyobb koncentrációval akár idegenben is továbbjuthattak volna. Skov pedig sokat tehet hozzá a védelemhez, ráadásul a ő tipikusan az a játékos, aki akkor lő gólt, amikor nagyon kell. Szerintem 50% esélyünk van a végső győzelemre, de ha a döntőben mindkét csapat az elődöntős formáját futja (amit a dánok esetében kétlek), akkor a Viborg esélye osztható 50-nel.

    Pár érdekesség: ha jól tudom, eddig csak a Dunaferrnek sikerült begyűjteni a BL-t, a KEK-et és az EHF-kupát; a Viborg végső győzelmével viszont nyomdokaikba léphetne (mindkét csapat nyert amúgy Szuperkupát is, de az azért más). Mi pedig az öt KEK-döntőnkkel elvileg már rekorderek vagyunk, egy harmadik végső sikerrel pedig csatlakoznánk a listavezető Radnicki Beogradhoz és Buducnost Podgoricához.