61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Zóanagyvarázsló
    #51328
    A múltkor szó volt róla, hogy VLC Playerrel - és gondolom, más lejátszóval is - szélesvásznúsítható a Cunder. Ennek a mikéntje érdekelne, amikor legutóbb próbálkoztam, nem igazán találtam hozzá megfelelő címet, pedig próbálkoztam találomra is a hazai csapat nevével.
  • Isthy
    #51327
    A másik veszprémi férfi kézilabdával is kapcsolatos aktuális hírt szándékosan nem linkeltem be. Nem akartam szeméttel bemocskolni a fórumunkat...
  • Isthy
    #51326
    Veszprémi hírek???

    Már szinte hiányzott, hogy mikor veszik megint elő...
  • Isthy
    #51325
    A DigSport közleménye

    Az van benne ami várható volt. Persze érdekességeket is olvashatunk pl. MKSZ "nyomás gyakorlása" és természetesen nem maradt ki a Fradi megemlítése sem.
    Tehát a Digi ajánlatot kért 3 csatornától, ő egyelőre teljesítette az elvárásokat. Sőt, sztem nem neki kellett volna megkeresni őket, hanem fordítva. De ugye ez Magyarország, ahol a vakbeledet a műtét során a hátsó feleden keresztül veszik ki...
  • Isthy
    #51324


    Azért remélem ezzel az illetékesek is tisztában vannak.

    Most néztem a Digi műsorát az oldalukon és az látható, hogy mind a BL, mind a KEK döntő hazai meccsét ők közvetítik. A kérdés most már az, hogy az MTV fizet-e az átvételért vagy nem. Mondjuk a BL döntő szombaton még beleférne az m1-es műsorfolyamukba, de a vasárnapi KEK döntő már zűrösebb. Pl. a Híradót is későbbre kellene csúsztatni. Vagy az m2-n adnák le a vasárnapi meccset.
  • Zóanagyvarázsló
    #51323
    Áá, nem hiszem, hogy nélküled megtartanák! :)
  • Isthy
    #51322
    A jegy még nincs a kezemben, de azt mondták szombaton megkapom. Tehát azért még nem 100 % a dabasi találkozásunk. A dvd-t majd megírom és viszem magammal.
  • Isthy
    #51321
    Most vált teljesen hivatalossá a tegnapi infóm
  • kaloz174
    #51320
    Zajlik az élet, Veszprémben is:
    Lemondott Mocsai
  • Zóanagyvarázsló
    #51319
    A DVD-t bizony megköszönném. A következő, Dabast illető kérdésemet pedig már meg is spóroltad nekem
  • Isthy
    #51318
    Ahhoz a meccshez élőben a helyszínen együtt volt szerencsénk Látszol is a felvételen a kapu felett a táborunkban

    Nálam szokták adni a dvd lejátszómon saját dvd lemezről Annyi a probléma, hogy csak az első félidő közepétől van meg a meccs, de a lényeg nem hiányzik. Még a meccs utáni interjú is rajta van. Ha gondolod írok neked egy másolatot és Dabasra elviszem jövő vasárnap.
  • Isthy
    #51317
    Ezek szerint jó volt a "fülesem"
  • Gabess8
    #51316
    "Mit mondjak, nem örülök neki, hogy a próféta szólt belőlem..."
    Pedig már megszoktuk!
  • Gabess8
    #51315
    Te ezt hamarabb kellett volna írnod, há látod, ma már minden szép és jó...
    OFF
  • Zóanagyvarázsló
    #51314
    Első ránézésre lehet azt mondani, hogy így megmenekül egy fellegvár, nem lesz jogilag felemás helyzet, tehát mindenki jól jár. Jobban belegondolva viszont sanszos, hogy csak a név és a helyszín lesz más, tehát nem a helyzet által felvetett ,a kézilabdát tekintve lényegi problémák szűntek meg, hanem a támadhatósága vált nehezebbé.

    Azt, hogy ez így jobb lesz-e, majd az dönti el, hogy Veszprémben magukénak fogják-e érezni a csapatot, valamint hogy az ottani utánpótláshelyzetre milyen hatást gyakorol. Ha ezekre pozitív válasz születik a gyakorlatban, akkor örülhetünk ennek a fejleménynek, a lehetőségekhez képest talán így lesz a legjobb.. Mert arra eddig is mérget vehettünk, hogy vagy egy túlzottan vízfejű és ártalmas akadémiával, vagy a kis ETO-val számolni kell jövőre. Az idő fogja ezt is eldönteni.
  • Zóanagyvarázsló
    #51313
    Na, ahhoz a meccset én csak egyszer volt szerencsém, méghozzá a nagyérdemű Egri Viktor értő kommentálása nélkül (bár ha jól értem, ilyen verzió nála nem is létezik). Ha esetleg tudsz segíteni itt vagy privátban, hogy manapság hol szokták adni, szívesen megnézném újra

    A francia ikerpár viborgi bevetését épp tegnap szúrtam ki, kezdte furdalni az oldalamat, hogy mire számíthatunk kint. Én azért a dánok helyében még továbbra is rettegnék :)
  • kaloz174
    #51312
    Mocsai
  • kaloz174
    #51311
    Így van, de azt a csapatot ők építették, szemben azzal, ami lesz.
  • Isthy
    #51310
    Hétfőn egyik szurkolótársamnak arról beszéltem, hogy sztem esélyes az egyik döntőnkre a francia női ikerpár ténykedése. A KEK-et tartottam valószínűbbnek, mert sztem BL döntőt még nem bíznak nőkre. Ezt tegnap a handball.hu-n le is írtam egy hozzászólásban.

    Az előbb ránéztem az EHF oldalára és mit látok? A KEK döntő visszavágójának a játékvezetői: Charlotte Bonaventura (FRA), Julie Bonaventura (FRA)
    Mit mondjak, nem örülök neki, hogy a próféta szólt belőlem... Ennél már csak az lett volna rosszabb, ha az itthoni meccset meg a két szerb nőre (Marics, Masics) bízták volna. Szerencsére ezt legalább megúsztuk, két lengyel hölgy fog fújni a dabasi meccsen.

    Azt gondolom a viborgi visszavágó ezzel a két nővel még nehezebbé vált...
  • Isthy
    #51309
    Sztem alapvetően győri csapat lesz, győri financiális háttérrel. Talán a junior és ifi csapat lesz inkább veszprémi kötődésű. Mind játékosokban, mind financiálisan.

    Más, de szintén Veszprém:

    Azt hallottam Mocsai hivatalosan is elköszön az MKB-tól és a válogatottra koncentrál majd. Meg gondolom az akadémiára.
  • primavis
    #51308
    ahogy a mostani csapatukat megnézzük, azért túl sok veszprémi nem volt az első sorukban!
  • kaloz174
    #51307
    Meglátjuk, hogy fog ez működni, de nem tudom, hogy tudnék-e azonosulni vele, ha veszprémi drukker lennék.
    Kérdés, mennyi veszprémi fog lehetőséget kapni az ETO fiataljai mellett.
    (valahogy azt gondolom, azért ez nem az igazi megoldás, de ők tudják)
  • primavis
    #51306
    Nos megoldódni látszik, egy csapásra két legyet alapon, a veszprémi és a győri II.csapat ügye! Így a Veszprém az ETO fiók-csapata lesz, de a fiatalok lesz hol játszanak és az ellenfelek sem elégedetlenkedhetnek.
    http://www.nemzetisport.hu/kezilabda/noi-kezilabda-gyori-segitseggel-marad-a-veszprem-az-nb-i-ben-2127403
  • Isthy
    #51305
    Ma délután hazaérve kicsit "hangoltam" jövő vasárnapra. Megnéztem egy 2005. márciusában Vibrogban lejátszott meccset. Anno akkor még az m1 közvetített és EV már akkor is előadta ezt a borzalmas stílusát. Bár akkor még nekünk szurkolt.
    Jó volt újra látni Jurack, Skov és Norgaard döbbent arcát. Most is ezt kívánom nekik május 2. hétvégéjére. A csarnok és a magyar ellenfél ismét adott.
  • Zóanagyvarázsló
    #51304
    Nekem is ez volt az első gondolatom, de jelen esetben egy olyan levél kapcsán született ez a válasz, mely szerint a Digi meg fogja keresni az MTVA-t, tehát a nyelvi logikát követve nincs ebben kivetnivaló.

    Én sem rajongom a mostani MTVA-ért, a sportközvetítéseket is érheti kritika, de azt nem lehet mondani, hogy ne igyekeznének felvenni a kapcsolatot a kereskedelmi adókkal, a Sport TV és a SportKlub viszonylatában ez jól látszik,a Digitől viszont az összefoglalókhoz sem tudtak szerezni képanyagot. Tavaly nyáron-ősszel az MKSZ közvetítésével eleve többször próbált tárgyalni az MTVA a Digivel, és az utóbbi mereven elutasító volt (hogy milyen ajánlatot kaptak, az persze más kérdés). Ez adja az eredeti - helyenként valóban szerencsétlen, önmagában nézve pedig pláne az - levélnek az értelmét: az EHF felől egy kis muníciót szerezni a tárgyalásokhoz. Úgy érzem, az európai szövetségtől ezúttal korrekt válasz érkezett (és jogosan oda is csípett a köztévének, ahol azt kellett), az eredményt majd meglátjuk - a tévében, csak az kérdés, hogy melyik adón.

    Jó kérdés, hogy a KEK-döntő miért maradt ki a levélből, hiszen egy csomagban szerepel a BL-lel, magas nézettség lenne elérhető, ráadásul egy egykori és - talán kijelenthető - leendő BL-csapat lesz a magyar résztvevő. Sőt, ez igaz az ellenfélre is: ebben a kupában is álomdöntő lesz, tehát a mi érdekeltségünkkel egy másik színvonalas döntőben csak jobban artikulálható az ügy. Nem tudom, hogy meg sem kerestek minket, vagy valamiért nem írtuk alá, de az előbbi esetben ez kissé fura, akkor is, ha a BL az BL.
  • Zóanagyvarázsló
    #51303
    Csatlakozom, ráadásul ezúttal gáláztak is. Ez nyilván semleges nézőként legalább annyira jó, mint rossz, de azért inkább mutassanak jó formát a BL-döntő előtt, mint szenvedős 10 gólos győzelmet. Attól a realitás nem lenne más.

    Kívülről nézve amúgy is jó eredmények születtek, a kézilabdának csak használhat, hogy egy keleti csapat jutott be a döntőbe, alighanem Csabán jól jönnek az érvek a csapat mellett.
  • Isthy
    #51302
    Az NSO hozta a színvonalát... Nem ártott volna legalább a sorozat nevét tudni... Ami egyébként WRHL (Woman Regional Handall League) nem pedig Balkán Liga.
  • kaloz174
    #51301
    Bud. hírek
  • Isthy
    #51300
    Hehe! Már a "közleménynél" is leírtam, hogy sírjak vagy röhögjek? Most is ugyanez a véleményem

    Egyébként meg mi a problémád? Csak követik "nagyvezírük" taktikáját. Ő is az íróasztalánál várta az IMF-et a pénzzel, amire "elvileg" neki lenne szüksége. Ők szintén várják a Digit a közvetítéssel, amire "elvileg" nekik lenne szükségük. Tehát nincs ebben semmi különös
    Elnézést, hogy idecitáltam a politikát, de ez annyira adta magát, hogy nem lehetett kihagyni
  • Gabess8
    #51299
    Ez nagyon jó, nincs egy ember ennél a ki..szot, MTVA nál aki tud tárgyalni, akkor mondják ki, kedves sportbarátok: eszünk ágában sincs közvetíteni a bl döntő, inkább elbasszuk más hülyeségekre a lóvét...
    Ja ez túl egyenes lenne az pedig ebben az országban nem szokás, inkább megvárjuk, keressen meg az aki amúgy is nyerő helyzetben van. "drága" MTVA fordítva tetszenek ülni a lovon
  • [HUN]FaTaL
    #51298
    "Amennyiben a Digi Tv megkeresi az MTVA-t"

    lol, nem is tudok ehhez többet hozzáfűzni
  • Mse
    #51297
    MTVA interjú

    "Amennyiben a Digi Tv megkeresi az MTVA-t, természetesen felelősséggel fogadjuk az ajánlatot. Nincs annál fontosabb, mint hogy Magyarországon, ahol annyira szeretik a sportot a nézők, minél többen láthassák a kézilabda BL-mérkőzéseit. Szerintem kiválóan működne a kapcsolat."

    tehát annyira akarják közvetíteni a Bl döntőt, hogy várják -érted, várják!- a Digi ajánlatát, wtf???, nem nekik kellene megkeresni a Digit hogy közvetíteni szeretnék ők is? :D
  • Gabess8
    #51296
    Én inkább azt mondanám igazán magyaros...
    A mksz és tévék nem csinálnak semmit, mert azt a legkönnyebb, senkiházi banda...
  • kaloz174
    #51295
    Szép történet.
  • Isthy
    #51294
    Az EHF válaszlevele:

    "Tisztelt Urak!

    Azon levelükre hivatkozunk, mely a női kézilabda Bajnokok Ligájával és különösképpen a Győri Audi ETO KC soron következő, döntő mérkőzésével kapcsolatos. Tekintettel a döntő közelségére, figyelmünket máris erre az ügyre fordítjuk.

    Először is, egy nemzeti válogatott esete, amely egy egész ország teljes érdeklődésére tart számot, illetve klubcsapatok alapvetően jóval kisebbb érdeklődést kiváltó mérkőzései nem hasonlíthatóak össze. Még korábban sem, amikor a Bajnokok Ligája mérkőzéseit egy nyilvános magyar csatorna sugározta, a nézettség nem volt összehasonlítható a magyar férfi válogatott aktuális mérkőzéseivel. Talán ez volt az egyik oka annak, hogy az MTV, néhány évvel ezelőtt, nem volt kellően érdekelt a jogok megszerzésében, aminek eredményeként elfogadhatatlan ajánlatot tett, mind pénzügyi, sugárzási és produkciós minőségi garanciákkal kapcsolatos feltételek tekintetében.

    Ekkor, az EHF Marketing GmbH-nak, amely az EHF-fel kötött megállapodás értelmében a jogtulajdonosa a Bajnokok Ligája jogainak, a Viasattal kellett partnerséget vállalnia. Később, mielőtt az EHFM megállapodást kötött volna a DigiSporttal, még egyszer felvette a kapcsolatot az MTV-vel és az ajánlat ezúttal sem volt összhangban a piaci körülményekkel. Annak érdekében, hogy biztosítsuk a versenyhelyzetet (produkciós feltételek és a mérkőzések közvetítésének tekintetében) és hogy méltányos pénzösszeget kaphassunk, amely szintén az EHFM felelősségéhez tartozik, a DigiSport szerződését megtárgyalta és elfogadta a Tanácsadó Testület.

    E megegyezés értelmében, mind a női, mind a férfi Bajnokok Ligája televíziós jogait a DigiSport birtokolja a magyar piacon.

    Mindazonban, az önök kezdeményezése alapján, amely teljesen megegyezik az EHF érdekeivel, hogy legyen elérhető minél több TV-néző, vagyis sportágunk rajongói, azt tanácsoltuk az EHFM-nek, hogy lépjen kapcsolatba a DigiSporttal annak érdekében, hogy keressen megoldást a női Bajnokok Ligája-mérkőzéssel kapcsolatban.

    Az EHFM és a DigiSport közötti információcsere után úgy értesültünk, hogy a DigiSport kapcsolatba fog lépni lehetséges nyilvános csatornákkal az önök levele által javasolt megoldás érdekében. Mindazon által, hangsúlyoznunk kell, hogy az EHF a jelenlegi helyzetben törvényesen nem jogosult arra, hogy indokolatlanul befolyásolja a jelenlegi megegyezést.

    A helyzet tisztázása után értesíteni fogjuk önöket.

    Tisztelettel:

    Európai Kézilabda Szövetség
    Michael Wiederer
    főtitkár"

    A válasz az lett, amire számítani lehetett. Tárgyaljanak a Digivel és egyezzenek meg, fizessenek érte. Ő a jogtulajdonos és az EHF nem kötelezheti őket semmire a jelenleg is élő szerződés tekintetében. Persze a levélből kiderül, hogy az EHF-nél is ott van sejtett igen fontos szempont (ki is emeltem azt is). Ugye a mai világban a pénz beszél.

    Viszont az kiderült, hogy anno kb. 1 éve (2011. február-március) az MTV is meg lett keresve, de akkor mintha nem lett volna ennyire fontos nekik a dolog... Így a Digi simán elvitte a jogot egészen 2015. májusáig.
  • Isthy
    #51293
    Micsoda pangás volt itt a hétvégén...

    Az ETO-nak gratulálok az MK győzelemhez!

    Ahogy elvárható volt simán hozták mindkét meccsüket. Az igazi erőpróbák majd ezután jönnek számukra.
  • kaloz174
    #51292
    Férfi kézilabda Eb: a horvátokkal és a szlovákokkal selejtezünk

    "Az előselejtezők időpontja: 2012. június 8-10. Az Európa-bajnokságra 2014. január 12-26. között kerül sor."
  • kaloz174
    #51291
    Bucira vertük...

    Legalább ők ott lesznek!
  • [HUN]FaTaL
    #51290
    HBD Breki! :)
  • Breki33
    #51289
    Köszönöm szépen :-)

    Olvaslak ám mindig benneteket, csak magánjellegű dolgok hátráltattak
    de remélem hamarosan megoldódik