61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • smith09 #60664
    Igen, és a videot is megnéztem. Ez a tao tök jó dolog , csak pont nem arra költik sok helyen amire kellene szerintem, és ezt egyenlőre meg is lehet csinálni.
    60 km - re lakom Siófoktól, autópálya van végig. Én azért örülnék ha egy normális csarnokba elmehetnék ahol ráadásul esetleg jó meccset is láthatok. Vidéken nem sok lehetőség van. A korábban belinkeltem a győri elnök nyilatkozatát, hogy jó dolog a fiatalok beépítése,de náluk nem aza cél, sikert szeretnék viszonylag rövid időn belül. Szerintem Siófokon is hasonlót szeretnének.
  • kaloz174
    #60663
    Igen. Ha az skc-ra gondolsz, gyomor kérdése. Elolvadtad a csatolt doksikat, ha azt nem is, amit írtam, mint személyesen érintett?
    Miyen jó is az, hogy a mi pénzünkből tartanak el egy csapatot, amiben gyakorlatilag nincs magyar? Milyen jó is az, amikor az utánpótlás nevelésre veszik fel a pénzt, hogy a légiósokat megfizessék? Milyen jó is az, hogy mindezt megtehetik, a jó kapcsolataiknak köszönhetően??
    A magyar kézi, a magyar tehetségek előtt pedig gyakorlatilag csukva az ajtó...
    Valaha örültem volna egy új csarnoknak. Már nem sokat látnak engem ott, az biztos. Max.akkor, ha a Kohász ott játszik.
  • Isthy
    #60662
    Változások nálunk
  • smith09 #60661
    Most nekem úgy tűnik hogy minden adott egy jó szereplésre. Új csarnok. Új és jó játékosok. Egy év múlva okosabbak leszünk. Ha indulnak nemzetközi kupában, kiváncsi vagyok mennyire tudnak jól szerepelni.

    Sérülések.
    Szerintem Győrben minden megvan adva a játékosoknak, amire a felkészülés során szükségük van. Ettől függetlenül az emberi szervezetet nem lehet becsapni, és a teljesítés határát kilehet tolni már sokkal jobban az előző évekhez képest, de mindenkinek van határa.
  • Gabess8
    #60660
    Szerintem ezt nem lehet büntetés súlyosításával megelőzni. Sajnos a neki háttal álló kamera lassításából látszott a letapadás. Komoly és jó kérdés hogyan lehetne ezeket megelőzni, mert sajna ennek még ára lesz évtizedek múlva...
  • primavis
    #60659
    A siófoki keret lassan eléri a Vardar, CSM vagy az ETO szintjét, kérdés, hogy Moennek sikerül -e csapatot is csinálni belőlük. Ha igen, akkor kibérelik a második helyet a hazai bajnokságban.
  • primavis
    #60658
    Minden érvet hajlandó vagyok elfogadni, csak azt nem értem, hogy másfél évtizede miért nem sikerült egyetlen egy valamirevaló jobbátlövőt és beállót kinevelni! A magas, de lomhább átlövőkből miért nem képeznek át beállót? (Planéta, sőt Tomori is sokkal hasznosabb lenne beállóban, mivel felugrani nem mernek s így a talpról eleresztett lövéseik elhalnak a blokkon, elkerülik a kaput, vagy kivédi őket a kapus, Tomori tegnap voltaképpen irányítót játszott s nem lőtt kapura!). Kisfaludyt miért nem tanították meg, hogy a termetével ne úgy várja a passzokat mint egy jóval alacsonyabb beálló, hanem felemelt kézzel (tegnap egyszer sem láttam volna, hogy felülről várná a labdát, a begyömöszölt labdákhoz meg nem elég fürge, ügyes) s a társait ki tanítja meg, hogy a magasságát használják ki? Ezek egyike sem az edzőket dicséri!
    Miért nincs akció fiatal balkezes átlövők castingjára? Bár ha jól megnézzük jobbkezesből sem túl nagy a választék.
  • Isthy
    #60657
    Azért reméljük már semmi nem jön, elég volt belőlük...

    Azért azt nehezen tudom elképzelni, hogy Penezics olcsóbb lett volna mint egy magyar. Plusz Solberg is biztosan nem bagóért jött.

    Görbe is megfogalmazta, elment mellettünk a világ az elmúlt évtizedben. Ebben a címhalmozónak és csapatának elévülhetetlen érdemei vannak.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2018.03.23. 12:10:39
  • Isthy
    #60656
    Kis korrekció, Tomori mindkét lábbal a földön állt mikor lökte Snelder. Éppen igyekezett kikerülni jobbra a "kontaktot" és ekkor tapadt le a lába. Amikor a lökés érte, már látszott a jobb lábán, hogy baj lesz. Snelder mozdulatának már nem volt igazán szerepe a sérülésében. Ettől függetlenül nem volt szép mozdulat, a 2 perc járt érte.
    Nagyon nehéz lesz a visszajövetel neki, ez már a harmadik komoly sérülése pár éven belül és ugye már lassan a 32. évében jár majd a rehab végére. Hatalmas erőre és kitartásra lesz szüksége.
  • smith09 #60655
    Nem is tudom ki az a Győrben nem volt sérült vagy éppen nem az.
    Nora Mörk sérült, Amorim éppen felépült, erre tessék most Tomori is megsérült.Pár év alatt a második komoly sérülése. Nem tudom mi jön még a sérülések terén.

    Siófok játékos igazolásokkal kapcsolatban annyit, hogy egy magyar válogatott játékos ezek szerint még több pénzbe is kerülhet mint, ezek a mostani új játékosok. Akkor ez most hogyan?!
    Aztán sajnos válogatott szinten, szépen elment mellettünk az idő, nemhogy maradtunk volna ahol voltunk még jól vissza is estünk.
  • kaloz174
    #60654
    Nagyon sajnálom Tomori Zsuzsit. Bizony, én sokkal jobban bűntetném ezt a fajta szabálytalanságot, vagyis a levegőben lévő játékos 2 kézzel való lökését.
    Sokáig reménykedtem, hogy nem lesz súlyos a baj, de sajnos az lett. Mielőbbi gyógyulást és hitet kívánok!
  • Isthy
    #60653
    Nem, én itthon követtem a meccset és a többiek is a "csapatból".
  • Isthy
    #60652
    A hollandok ma nem fogtak ki nagy napot így volt esélyünk egy jó eredményre. Viszonylag jól megfogtuk a lerohanásaikat, kevésszer voltak belőle eredményesek. Felállt fal ellen a játékuk pedig nem annyira eredményes, ez ma is látszott. Hátul viszonylag jól megoldottuk a feladatokat, a védekezés és leginkább Bíró teljesítménye nagyjából rendben volt. A problémák elöl voltak, főleg a végjátékban. Mondjuk úgy nehéz is eredményesnek lenni elöl, hogy egyrészt a beállósaink nem léteznek, se zárni, se helyzetbe kerülni nem tudnak. Másrészt a mai meccsen átlövőkből sem álltunk jól, már a meccs kezdetén sem és az egész mérkőzésen is csak 2-3 felvillanás volt kintről. Nem csoda, hogy kevés gólt szereztünk (az utolsó 9 percben konkrétan egyet sem és 18-16-ról fordítottak a hollandok), ezen két komoly hiányosság ismeretében szinte csoda lett volna ha sikerül jó eredményt elérni.
    Az egészben talán a legrosszabb Zsuzsi sérülése, ami komoly problémát okoz majd a válogatottban és a győrieknél is.
  • Gabess8
    #60651
    A második félidőt láttam csak, bár sajnos kikaptunk azt gondolom egész jól játszottunk egy nálunk jobb csapat ellen. Sajnos a végére teljesen elfáradtak a csajok, de a játék képe biztató, mint ahogy a kapus teljesítmény is.Nyilván sokat kell még javulni és lesznek hullámvölgyek, de tovább kell dolgozni ezen az úton.
    Remélhetőleg Tomori sérülése nem súlyos, bár a mozdulat nem sok jóval kecsegtet...
    Isthy láthattalak a kufferben, a zászlót biztosan láttam, voltatok?
  • primavis
    #60650
    Az amit a csapat az utolsó 5 percben művelt arról nincs szó! Amúgy is a védelem ementáli, a támadósor meg impotens, egyedül Biró dicsérhető és Hornyák nyújtott még átlagon felülit! Tomori sérülése sajnálatos, de nem Snelder okozta. Jobbátlövő, beálló nélkül, gyenge szélső játékkal, átlövések nélkül nem lehet nyerni.
  • Isthy
    #60649
    Ha már szóba került itt nemrég a Siófok, itt egy friss videó (kommentárt nem fűzök hozzá): Magyar játékosokra nincs elég pénz
  • Isthy
    #60648
    A szegediek tegnap 40 perc után teljesen szétestek és ezzel szinte el is úszott a továbbjutás számukra.
  • kaloz174
    #60647
    Gondolom, Monori Orsi sérülése érdekel. Sajnos, úgy tudom, szalagszakadás. :(
  • Isthy
    #60646
    Bocs, rosszul fejeztem ki magam, csarnokavató kézimeccsre gondoltam.
  • Gabess8
    #60645
    Igen valóban sok ziccer kimaradt, ami hiányzott. A túloldalon is sok volt a hiba, de azok más jelegűek voltak szerintem.
    A sérülésről tudni valamit, mennyire komoly, nagyon annak tűnt?
  • kaloz174
    #60644
    Az előző szezonokban kiemlkedően teljesített a bajnokikon. A sérülése után nem találja önmagát. A Lokiba igazolt. Érdeklődve várom, ott mi lesz vele. A Fehérvár egykori edzője megy oda, úgy tudom. Most viszont még nagyon hiányozna egy profi Kovács Anna nekünk.
  • primavis
    #60643
    Kovácsot már nem említettem, minek? A válogatottban sem bizonyított eddig. Üstökös, ahelyett hogy állócsillag lenne az adottságai alapján, ahogy Zácsik vagy Klivinyi, Pásztai is azok.....
  • kaloz174
    #60642
    A siófoki cs.o. alapján 29-én lesz megnyitó. Jobb lenne! Nem szeretnék fodor biodíszletéül szolgálni!
  • kaloz174
    #60641
    Kapcsolódó írások:
    Történet1
    Történet2


  • Isthy
    #60640
    Teljes mértékben egyetértek.
    Fórumtársunknak más a véleménye, joga van hozzá.
    Én azt hallottam 04.06-án lesz a meccsünk Siófokon a csarnokavatással egybekötve.
  • kaloz174
    #60639
    Mostanában nagyon kiábrándító számomra, ami egyrészt és elsősorban a magyar női kéziben, másrészt a csapatom körül zajlik.
    Azért olvaslak benneteket...

    A siófoki kézi már olyan szinten nem érdekel, hogy fogalmam sincs, mi van velük. "Ez már nem az én csapatom." (Ez Boki mondása volt, egy elveszített kupapárharc után, amikor úgy érezte, a társak nem tették igazán oda magukat...Történelem...)

    Nagyon szubjektív véleménnyel rendelkezem a témában, ezt előrevetítem. Tőlünk, egykori játékosoktól, szakvezetőktől gyakorlatilag elvették ezt a klubot, megtagadták a régi értékeket. Kiss Ferencnek hívták a siófoki női kézi megteremtőjét, mégis Kiss Szilárd lesz a csarnok névadója. Volt ennek a kisvárosnak egy megfelelő csapata. NB II-es. Hiába tagadják, már akkor is teltházas meccsekkel. Aztán odahívtak egy idegent, aki akkor még neves vállalkozónak számított. (Ha valakinek mond valamit: Gropius.)
    Innentől kezdve a pénz és az egyéni ambíciók kezdték a főszerepet játszani. Ahogy múlt az idő, a helyiek egyre inkább kiszorultak. Aztán kiszorultak a magyarok...
    Hogy miből van minderre pénz? (A kérdést a szponzorációval kapcsolatban én is feltettem. Nyilván válasz nincs, csak feltételezések. Meg érdekes párhuzamok. Amikor elfogyott a Gropius csődje után kimentett pénz, akkor éppen beesett a TAO- törvény...El is kezdődtek az építkezések... Látszólag bátran vállalkoztak. Ebben az esetben max.az a kérdés, mi, ki adta ehhez a bátorságot, hátteret.
    A tény az viszont tény: a szabaidő központ helyén elkészült a gyakorló csarnok. (Tömegsport lehetőség kilőve.) Az utóbbi időben kultúrális események helyszínéül szolgáló kenyérgyár helyén a napokban átadják a sportcsarnokot. Vajon ki lesz a fenntartó? Na de ők meg fogják oldani... Mint ahogy a világsztárok idecsábítását is. Nem kell hozzá túl nagy fantázia, hogy elképzeljük, miből.

    Bocs', ha bárkit is untattam volna.
    Utoljára szerkesztette: kaloz174, 2018.03.20. 12:27:02
  • kaloz174
    #60638
    Buli pályára lépésénél én sokkal nagyobb problémának láttam - különösen az első játékrészben - a ziccerek kimaradását, Kovács Anna kimondottan gyenge teljesítményét. Veszélytelen volt átlövőként, ráadásult többször elszórta a labdát, amiből rendre gólokat kaptunk.
    Úgy tűnt, a Budaörs ellen, hogy visszatalál önmagához, de már az előző meccsen is, de különösen az ETO ellen, gyenge láncszem volt. Ez pedig nagy előny - ellenfeleinknek. Jó lenne, ha megemberelné önmagát, különösen így, Monori Orsi sérülése után. Ez a sérülés, persze, arról is szól, hogy Bulinak sürgősen fel kell pörögnie, mert kritikus meccsek jönnek.
    Egyből 28-án lett volna az SKC elleni derbi, amit 04.07-re halasztottak.
    Amúgy jó meccset játszottunk a győriekkel, jó lett volna kihasználni, hogy nem voltak élesek. Annál viszont jobban akarták a 2 pontot, hogy kiengedjék kezükből a meccset, az ismert okok miatt.
  • primavis
    #60637
    Értem, de :
    1. Pihentetni lehetett volna Szalay-t meccs közben s nem a döntő végjátékban;
    2. Ha már mégis másképpen döntött az edző, akkor sem kellett volna kockázatos megoldásokat választania Bulathnak s azokat sorra elrontani. Túlbecsülte a jelenlegi formáját. S erre ráment az amit 55 perc alatt összehoztak.
  • primavis
    #60636
    Aki megelégszik a kevéssel, az nem is érdemel sokat! Ez sajna magyar mentalitás a csapatsportokban! Egy skandináv (vagy egy délszláv) Dunaferr erősségű csapat behúzta volna legalább a döntetlent az indiszponált ETO ellen! Ezért kaptunk ki a csehektől is a Vb-n!
  • Gabess8
    #60635
    Gondolom nagy nehézség lenne elismeri a Dunaferr teljesítményét egy Győrrel szemben, még akkor is ha láthatóan nem pörögték túl amit a Ferr ki is használt.
  • Isthy
    #60634
    Láttam, hogy mit csinált, ezért írtam, hogy nem tudott hasznos tagja lenni a csapatnak. Kényszermegoldásként jött be irányítani. Babett meg azt csinálta, hogy próbált pár percet pihenni, mert előtte több mint 50 percig egyedül irányította végig a meccset. Ezért kellett Bulinak bejönni a helyére. Mivel Monori megsérült, így ő nem játszhatott középen ez idő alatt, csak Buli jöhetett szóba. A másik irányítónk - Bouti Fruzsi - már jó ideje rehabilitál a térdszalag szakadásával, ebben az idényben már nem játszik. Tehát nem volt más lehetősége az edzőnek, kockáztatnia kellett Bulival, aki még éppen, hogy elkezdett visszatérni a szülés után. Babett felépítésével, fizikumával nem lehet 60 percet irányítani, főleg nem az ETO ellen. Ha netán nem bírja és megsérül akkor nekünk meszeltek az egész hátralévő idényre irányító nélkül. Egyszerűen ezt kellett csinálnia, sajnos Buli nem tudta rutinból megoldani azt a 6-7 percet, 2-3 rossz megoldással "besegített" a győrieknek.
  • primavis
    #60633
    Jó jó, de Buli irányítónak állt be s azt is játszott, s akkor Szalayival mi volt?
  • primavis
    #60632
    Bulathtal arra utaltam, hogy lelassította a játékot s eladott pár labdát, ami az ETO ellen luxus. Szekercés meg a legrosszabbkor hagyta ki a hetest, amikor már nem lehetett javítani rajta. Kovács csak a szokottat hozta, nem értem, hogy minek hívják meg a válogatottba is, egyszer sem hálálta meg a bizalmat.
  • Isthy
    #60631
    Van itt a fórumon siófoki lakos - bár mostanában sajnos nem nagyon ír ide - aki autentikusan tudna erről mesélni neked. Remélem majd meg is teszi.
  • smith09 #60630
    A Dunaferr nagyon szoros meccset játszott, gratula nekik is.
    Más,

    azt mondja már el nekem valaki hogy Siófokon a Tao - n kívűl honnan van ennyi pénz hogy ilyen játékosokat megtudnak venni ?
  • Isthy
    #60629
    Sztem meg jár egy nagy gratuláció a csajoknak. Nem vártam ekkora élményt ettől a meccstől és szerencsére kellemesen csalódtam. Nem sok hiányzott egy hatalmas bravúrhoz. Ami azért komoly beleszólás lett volna a bajnoki címbe, hiszen már egy döntetlennel is szinte az ETO elbúcsúzhatott volna tőle. Nem véletlen volt tiszta ideg Ambros és Bartha a meccs utolsó 5 percében.

    Ez ennél sokkal komplexebb. Egyrészt Buli kényszerű csere volt, mert Monori megsérült, Micijevics pedig eleve sérülten játszott. Látszott nagyon Bulin, hogy még messze van attól, hogy komolyan hasznos tagja legyen a csapatnak. Voltak hibái, de nem annyira ezen múlt. Inkább azt említeném meg, hogy Anna mit keresett az egész első félidőben végig a pályán, mikor mezőnyben csak rossz megoldásai voltak végig. Sikerült eladnia 6 labdát, amiből egyből kaptunk 5 gyors lerohanás gólt, miközben érdemi veszélyt nem jelentett a kapura. 20 perc után cserélni kellett volna Lucára. Esetleg később vissza lehetett volna majd hozni a 2. félidőben, hogy Luca is pihenhessen. Másrészt Luca kihagyott hetese előtt Groot rontott ugyanígy, tehát a másik oldalon is ugyanez történt. Harmadrészt rengeteg ziccert rontottunk el, több játékosunk is. Én inkább ezekben látom a vereség okát. Ettől függetlenül még így is, nagyon komoly meccsre kényszerítettük az ETO-t, ami itthon komoly ritkaság. Nyilván ehhez kellett az is, hogy ma nem pörögtek annyira, mintha azt gondolták volna, hogy úgyis behúzzák viszonylag simán. Nem így történt és örülök, hogy ezt ki tudtuk használni, még ha ennek komolyabb hozadéka nem is lett.
    Szép volt csajok!
  • Isthy
    #60628
    Igen, közben olvastam már én is a megerősítést.
    Csütörtökön jön Győrbe a holland válogatottal, vajon Bartháék beszélnek majd vele?
  • primavis
    #60627
    Nagy butaságokat csinált a Dunaferr! 1. Bulath beállítása; 2. Szekercés hetese.
  • primavis
    #60626
    Nem marad! Már jövő héttől távozik! Felbontották a szerződést s csak a hétvégi bajnokin lesz még a csapat mellett.
  • Isthy
    #60625
    Már ha marad ő egyáltalán, mert olyanokat lehet olvasni a volt "Kometalfans"-on, hogy mennie kell.