61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • smith09 #60704
    Női MK döntőn a rutin döntött szerintem elsősorban az Érd nagyon felszívta magát kb. 45 percig elég volt, gratula nekik.
    Remélem a final four ban a fradi és a győr játszik majd még egy meccset!:)
  • Gabess8
    #60703
    Felvetődik a kérdés, hogy akkor miért a szankciók? Vélhetőn tudták kit igazolnak edzőnek és a játékos kerettel is tisztában voltak, így viszont a menedzsment felelőssége is. Várható volt, hogy sok idő átállni.
    Gyakorlatilag az első meccsek alapján egy csapatnak sem volt esélye.
  • primavis
    #60702
    Az ETO takarékosan, de behúzta 4 góllal döntőt (27-23). Szerencsére senki sem sérült meg, de ez nem az Érden múlott. Az érdekessége a a két balkezes átlövő volt. Mindketten kölcsönben a másik csapattól s mindkettő kitett magért (4-4 góllal). Remélem Simonsen észrevette Kisst meg Szabót. Mindketten (ma Szabó nem, de ez érthető) igazolta, hogy lehet rájuk számítani a válogatottban. Kiváncsi vagyok, hogy az ETO visszaviszi-e Kisst?
  • primavis
    #60701
    Valaki szólhatott nekik a szünetben, mert utána elfogadhatóan működtek s lám a -3-ból + lett a Fradi javára
    Jó, hogy az egyébként igen sportszerű mérkőzésen (minimális kiállitási számmal) senki sem sérült le.
  • primavis
    #60700
    Nem igazán értem a mai játékvezetők felfogását a belül védekezés, belemenés, beállás tevékenység megitélésében! Ami szabad a Siófoknak,azt mind lefújják a Fradinak. Ha támadó és a védő ütközik, ott az egyik mindig hibás kell legyen: vagy belemegy az előtte álló védőbe, vagy az belép elé. Mit olyan nehéz ezen észrevenni pár méter távolságból?
    Ettől függetlenül a Siófok hajt, a Fradi meg dekoncentrált.
  • Isthy
    #60699
    Az történt amit vártam, a meccset nem láttam. Ahogy már többször is írtam, az edző és csapata játéka még messze van egymástól, plusz a keret sem alkalmas egyelőre arra, amit Vranjes akar játszatni velük. Ehhez kell 2-3 év mire összeállhat. A kérdés, hogy a menedzsmentnek lesz-e türelme ehhez. Mondjuk amióta HCS már nincs tűz közelben, van probléma náluk is.
  • primavis
    #60698
    A Veszprém meg kiesett, Vranjes és a csapat inkompatibilis! Amig tartott a Sabate emlék addig még mentek, azóta egyre gyengébben játszanak.
  • primavis
    #60697
    Az ETO enyhe, az ÉRD komoly birói segítséget kapott. Hogy nem látja a két méterre álló kopasz, hogy a labda túlhaladt a gólvonalon s onnan halászta elő Kiss? Kiállitások és hetesek tekintetében sem volt egyenlő a mérce. Az érdiek durva játékát pedig miért kellett tolerálni? Belemenéseket fordítva itélni? Remélem nem lesz győri áldozata holnap. Ezért is nem bánom, hogy a Fradi nem velük játszik holnap.
  • Isthy
    #60696
    Ez az MK a döntetlenekről és büntetőkről szólt ma. A siófokiaknak komoly előnyük volt a két kihagyott érdi hetes után. Erre kihagyták mindkét hátralévő büntetőt... Ezután szinte várható volt, hogy egyből fordulni fog a kocka és így is lett. Újabb kihagyott siófoki hetes - zsinórban a harmadik - és az érdiek a végén nem hibáztak így ők jutottak a döntőbe.
  • Isthy
    #60695
    Ami tavaly az egyik oldalra billent, az most a másikra, az ETO kerekedett felül a büntető párbajban.
    40 percig úgy tűnt a győriek viszonylag simán behúzzák, de a második félidő közepén a Fradi visszajött a meccsbe és fej-fej mellett haladtak a végéig. Az utolsó percben a Fradi megkapta a lehetőséget. Sőt, kétszer is, mert Grimsbo védése után a kipattanó hozzájuk került és újra támadhattak a győzelemért. Egyiket sem tudták kihasználni, így jöhettek a büntetők, amiben azután alulmaradtak.

    A riporter meg nem tud számolni, mert a győriek 5 db 7 m-est hagytak ki: Groot kettőt, Görbicz kettőt és Bódi egyet.
  • Gabess8
    #60694
    Kérdés miért jó az átmeneti megoldás, netán valakit kinéztek akit még nem tudnak megszerezni?
  • Gabess8
    #60693
    Elég brutális, szankció, de valószínűleg valami nincs rendben Veszprémben.
  • Isthy
    #60692
    ETO bejelentés

    A Danyi-Zovko páros lett és sztem ezzel az 1 évvel az általam gyanított átmeneti megoldás látszik igaznak.
  • Isthy
    #60691
    Minimálbér Veszprémben
  • smith09 #60690
    Na szuper, köszönöm!

    Danyi Gábor lesz jövőre az ETO edzője, azt írja az újság.
    Ott van a csapat körül régóta, ismeri jól a játékosait, a nyáron érkezőkkel kapcsolatban nyilván őt is megkérdezték.
    Kívül állóként nem tűnik rossz ötletnek.
  • Isthy
    #60689
    Mind a szombati két elődöntőt, mind a vasárnapi bronzmeccset illetve a döntőt adja élőben az M4 Sport.
  • smith09 #60688
    Szerdán kiderül. :-)
    Szombati női meccsekről lemaradok de a vasárnapiakat remélem látom , főleg ha adja a tv. :-)

  • Isthy
    #60687
    A csapat oldalának megfogalmazása érdekes:

    "Megválasztotta a Győri Audi ETO KC elnöksége a klub új vezetőedzőjét a 2018/19-es szezonra. A közvéleményt március 28-án tájékoztatja az egyesület."

    Ezek szerint átmeneti megoldás született?
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2018.03.26. 21:31:32
  • Isthy
    #60686
    Elvileg ma el is dőlt az új edző személye, a bemutatása szerdán délután 2-kor lesz sajtótájékoztató keretében.
  • primavis
    #60685
    Borók és Szabó utólagos hazai tevékenysége kiábránditó volt. A női sportolóknál az érzelmi hátér sokkal fontosabb mint a férfiaknál, ezért vagy jól betudnak illeszkedni egy közösségbe /csapatba, vagy egyáltalán. Szerencse kérdése, nem lehet előre megtervezni. Ezt igazolják nemcsak a légiós magyarok, hanem a hozzánk érkezők is (Steinbach, Müller, Gros, s társaik). Karakter kérdése s sajnos a magyar sportolókra nem jellemző az a mentalitás ami az északiakra vagy a a balkániakra.
  • Isthy
    #60684
    Nekem úgy tűnik, hogy Vranjes taktikájába és elképzelésébe Laci már egyre jobban nem fér bele. A korral lelassult már, nem az ő világa ez a villámkézilabda (tempohandball).
  • Isthy
    #60683
    Oftedal sérülése nagyon nem vészes, csak erős rándulás a hírek szerint. Esélyes, hogy az MK-t kihagyja, de sztem a BL negyeddöntőben már simán ott lesz. A Fradi szurkolók lehet vuduznak? Talán nem, de biztosan nem szomorkodnak
    Állítólag a mai elnökségi ülésen eldől, hogy ki lesz az ETO edzője nyártól, 3 jelöltre szűkült a kör.
  • kaloz174
    #60682
    Na ja...Ha Nagy Laci befejezi, vehetnek új csapatot? Mert a közeljövőben az is biztos eljön. Új edző, új módszerek, új csapat? Pénz van...
  • smith09 #60681
    A női válogatottnak gratulálok, a végén lehetett izgulni, de nyertünk.
    A Veszprém 7 gólos veresége szerintem sok, ki kell szurkolni a továbbjutást, de az nem lesz könnyű. Ennyit számítana Nagy Laci hiánya?
    Olvastam hogy a Győrben játszó norvég Oftedal is megsérült. Ilyet még kitalálni se lehet, hogy a szezon legfontosabb meccsei előtt ennyi játékos sérült meg ugyanazon időben.
  • Zóanagyvarázsló
    #60680
    Tóth Tímea azért rekordgólszámmal lett a BL legeredményesebb játékosa a Hypóból, az eredményét később csak Görbicz döntötte meg. Persze nem volt kinn nagyon sokat, és Németh András keze alatt talán nem volt annyira külföld, de nem volt éppen sikertelen. Borók Rita rövid időt töltött a Viborgban, de addig a csapat leggólerősebbjei közé tartozott. Szabó Melindának olyan jól sikerült a légióskodás több mint 100-szoros magyar válogatottként, hogy ellenünk lett világbajnok. (A többi tapasztalt korára "elhonosított" játékosunkat most nem is említem.) Kovacsicz Móni azért bajnokságban játszott, csak a BL-ben erősen háttérbe szorult - BL-gólkirálynő - Varzaru mögött, de ő legalább jobb játékosként tért haza.

    Klasszikus légióspályaív nem sok van, mint mondjuk Nagy Lacié volt, főleg ahhoz képest, hogy mennyi jó játékosunk volt, de nem mindenki alulteljesíteni ment ki.
  • primavis
    #60679
    bocsi, Rácz Mariann...
  • primavis
    #60678
    Több mint fél évszázada követem a magyar és nemzetközi kézilabdát (még nagypályás formájából), s mivel külföldre szerződni csak a rendszerváltást megelőző évektől lehetett (pl. Mariann, Gódorné) a rendszerváltás utántól már nem emlékszem olyan magyar női játékosra aki nagy karriert csinált volna külföldön! Pedig nem csak a leszálló ágban szerződtek ki, mint pl. Tóth Timi. Siti Eszter például pont a legszebb korban volt, de Kovacsicz Mónika is.Szabó Edina menedzserként volt sikeres Franciaországban s nem játékosként. Az utóbbi években kiszerződöttek is csendesen visszasomfordálnak, vagy köddé válnak.
  • Isthy
    #60677
    Nem láttam egyik meccset sem, mert egész nap Pesten voltam, nemrég érkeztem csak haza. A lányoknak nagy gratuláció a bravúrhoz, vissza fogom nézni, kíváncsi vagyok rá, hogyan sikerült ezt elérni. A veszprémieknél egyelőre láthatóan nem megy a Vranjes által megálmodott játék, ez a 7 gólos zakó nagyon csúnya. Erre nem áldozok időt, hogy visszanézzem... Könnyen megeshet, hogy a 8 között már nem lesz magyar férfi csapat.
  • primavis
    #60676
    Amikor nyernek, az sem a csapatjátéknak,hanem az egyéni alakításoknak köszönhető. Csapatjátéknak, valamilyen rendszernek a nyomát sem lehet felfedezni. Sabate alatt legalább volt, ha nem is működött tökéletesen.
  • kaloz174
    #60675
    Gratulålok én is a csapatnak. Igen, kellett ehhez Évike is, aki igazolta volt edzőjét. Susut kérdeztem pár hónapja, mi a véleménye volt tanítványával kapcsolatban. Kb. azt mondta, hogy Évike nem hagyja magát, keményen fog küzdeni. (Akkor éppen háttérbe szorult.) Így is történik, úgy tűnik.
    Ügyesek voltak a fiatalok, különösen Háfra. Tóth Gabi viszont még sehol sincs egykori önmagához, mégis sok lehetőséget kapott, szemben Kovács Annával, akit ezért felesleges behívni.
    Győzelmünkhöz szerintem kellettek az ikrek is, akik a végén következetesen befújták a támadó szabálytalanságot - a visszajátszás alapján jogosan.
  • kaloz174
    #60674
    Valami gond van ezzel az idei Veszprėmmel... Nem látni bele, mi. Pedig mindennek szinte tökéletesnek kellene lenni. Lehet, hogy az új edző által kitalált szisztéma nem fekszik ennek az összetételű csapatnak? Ez, persze, csak egy tipp...
  • Gabess8
    #60673
    Teljes gratula a csajoknak, mindenki hozzátette amit kell, a Kiss pedig lehúzta a rolót!
  • Gabess8
    #60672
    Szerintem ha jók lennének akkor itthon is játszanának, sajnos leszálló ágban van a sportág, talán az akadémiák majd egyszer....
    Nyilván van ahol a TAO-t arra is fordítják amire papíron is szánták, csak ebből kevés van. Egyébként nem csak a nagy klubok használják arra...
  • primavis
    #60671
    Vranjes-szel kapcsolatos aggodalmam ismét bebizonyosodott! A Veszprém nem játszik semmit, egy nevesincs dán csapat 9 góllal vezet ellenük 4 perccel a vége előtt!
  • primavis
    #60670
    A lányok megcsinálták amit kellett! 23-22, de idegenben több lőtt góllal a hollandok előtt vagyunk! A fehéroroszok ellen itthon és koszovóiak ellen idegenben nem szabad ezt eladni! Amúgy, nagyon sokat köszönhet a csapat Kiss Évának. Kiderült, hogy Szabó jobb megoldás beállóban mind támadásban, mind védelemben mint Kisfaludy, hogy továbbra sem megy az átlövőknek s ráadásul Puhalák is rossz napot fogott ki,akárcsak Hornyák. De szerencse, hogy a hollandoknál is csak Abbingh meg a kapusuk csillogott-villogott!
  • smith09 #60669
    Oké, talán még igazatok is van.
    De ha jók lennének a magyar játékosok, és itthon nem kellenek, mert a külföldiek játszanak helyettük, akkor miért nem veszik meg őket más európai ország csapatai ?

    Ahol én lakom az egy kisváros, igaz hogy más sportág - foci - , és elmondhatom, azt hogy ha nem lenne a tao, akkor utánpótlás nevelés sehol sem tartana, még ott se ahol most tart.
    Az hogy ezt nagy klubok arra használják, hogy pénzt vegyenek ki belőle, azt sajnálom.
  • kaloz174
    #60668
    Nem valami szerencsés egybeesés:

    Mai tv-s pr:

    Sport 2
    15.45 női Eb-selejtező, Hollandia-Magyarország, Eindhoven

    Sport 1
    16.30 Kézilabda, férfi Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, Skjern-Telekom Veszprém


    Utoljára szerkesztette: kaloz174, 2018.03.25. 13:18:49
  • kaloz174
    #60667
    Teljesen jól látod. Egy árnyalatnyi dologgal teszem teljessé a képet. A jelenlegi tulajdonos próbálkozott a helyi focicsapat menedzselésével is. Nagyot bukott vele. A kézicsapatot megszerezve egyik célja az volt, szerintem, hogy bizonyítsa, ő igenis milyen eredményes tud lenni. Az "idők" kedveztek neki...
    Persze, mindez csak mellékes körülmény. Már a mai világban. Mint ahogy mindaz, amit az illető elkövetett, előzőleg. Nyilván az első mondatodban van a lényeg.
    Akit érdekel a cirkusz, 29-én csarnokavató.
  • Gabess8
    #60666
    Hát amennyire én látom Siófokon a kézilabda egy szükséges rossz ami a rendszerhez kell..., hogy lesz e siker vagy sem huszadrangú kérdés... papírozni tudni kell. A sztárok csak egy dolog....
    De azzal nagy mértékben nem értek egyet hogy a TAO tök jó dolog, mára szerintem kiderült, többet árt mint használ. Pici rálátásom van Kecskemétre, ott sem véletlen az a szponzor aki (mellette szól hogy legalább a sportot szereti) és az az elnök aki...
  • kaloz174
    #60665
    Jó szórakozást. Nem fogunk találkozni. Nekem nem arról szól a magyar kézilabda, hogy egy csődbe ment vállalkozónak megélhetést és egzisztenciát nyújtson a kapcsolatai révén. A tao pedig nem arról, hogy az utánpótlás helyett Európa válogatottjait finanszírozzuk.
    Miközben a válogatott pár éve elképzelhetetlen mélységeket jár meg. A magyar kézisek, (a mi gyerekeink, a mi pénzünkből) kivéve pár tucatot, teljesen háttérbe szorulnak.