61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #51448
    Előzetes a hétvégi döntőkhöz:

    Kántor Anikó és Zsiga Gyula

    Úgy fest mindketten inkább a Fradinak adnak picivel több esélyt.
  • Gabess8
    #51447
    Ehhez én ennyit tudok hozzátenni:
    Remélem hétvégén méltó helyre kerül az a bizonyos trófea
  • Isthy
    #51446
    Nem vitatkozom veled...
  • kaloz174
    #51445
    Elismerésem Pálinger Katinak pályafutásáért.
    Azt hiszem, ő is azok közé tartozik, aki megérdemelne egy nagyobb szabású búcsúztatót...
  • Isthy
    #51444
    De jó, hogy közben leszedték a videót a Youtube-ról...

    Akkor jöjjön a link az ETO oldaláról:

    Kati búcsúztatása

  • Isthy
    #51443
    Így lesz a kapusból óvónéni

  • Breki33
    #51442
  • Breki33
    #51441
    Búcsú a legendától – Így köszöntek el Győrben Pálinger Katitól (galéria)




    http://www.telesport.hu/Hirek/2012/05/09/21/Bucsu_a_legendatol__Igy_koszontek_el_Gyorben.aspx
  • Zóanagyvarázsló
    #51440
    Egyrészt köszönöm a a korábbi jókívánságaidat, másrészt remélem, hogy az itt írottakban igazad lesz. Én ugyanis borzasztóan csalódott vagyok a döntő után. Nem a mutatott játék vagy az eredmény miatt tegnap (azért jár a gratuláció, ha a vége miatt csalódott is lehet az ember), de az utolsó 10-15 percben már azon izgultam, hogy ne veszítsük el Győrben a KEK-et is... Remélem, hogy tényleg elég lesz az a plusz egy nap a regenerálódásra, mert tegnap nagyon elfáradtunk, hiába próbáltuk lassítani a játékot.

    Magáról a meccsről azért vegyesebb a véleményem, a nemzetközi döntők azért elég erősen rányomták a bélyegüket a játékra, az első félidő a házigazdák részről már-már bundagyanús volt, de azon is sokat gondolkodtam, hogy miféle rendhagyó anyaggal kenhették be a labdát. Egy csúcsformájú Siófok vagy Érd szerintem szintén hozhatta volna előnnyel az első félidőt. Bármennyire nem szívesen teszem, sajnos azt is hozzá kell tennem, hogy amennyiben nyerünk, az már csak azért is a győri edző hibája lett volna, mert nem cserélt kapust időben. Egyébként szerintem a kettős emberhátránynál dőlt el, ha ott nem jön vissza a házigazda, akkor elég fásultak voltak ahhoz, hogy tegnap kivételesen ne feltétlen tudják ledolgozni a 4-6 gólos hátrányt. A játékvezetés a vártnál szerintem sokkal jobb volt ettől a párostól, és nem is sokaktól reméltem volna ennél jobbat idehaza. De az, hogy pozitívan tudok szólni róluk, a magyar játékvezetés színvonalát minősíti.

    Nagyon bízom benne, hogy Szaninál sikerül javítani felmerült hibákon, és nem csak még "nyuszibb" lesz Viborgban, mert az ő jó teljesítményére nagy szükségünk van. Érdekes, hogy bal szélen ismét Szádvári kezdett, bár megértem Elek Gábort, az utóbbi meccseken valóban egyre vállalhatóbb produkciót tett le az asztalra - és ezzel ő volt jobb formában -, sajnos Dabason és Győrben már nem éppen. Jut eszembe, Nellynek, Zsuzsinak és Pasinak viszont jár a külön elismerés! (Léna amúgy valami döbbenetesen hullámzó teljesítményt nyújtott.)
  • Necros21
    #51439
    Remélem, ez hitet ad a lányoknak a Viborg ellen. Ha az ETO ellen jó közepes játékkal ilyen eredményt érünk el, akkor kint ilyen vagy még jobb teljesítménnyel nyerhetünk.

    A jövő szerdai második meccsre is nagy hatással lehetnek a kupadöntők. Mi viszont talán attól függetlenül is játszhatunk majd felszabadultan. Jó lenne egyszer elkapni a győrieket.

    Szép volt lányok!
  • Necros21
    #51438
    Én egy 2006-os eredmény és akár mutatott játék megismétlődésének örülnék. :)
  • Isthy
    #51437
    ETO-Fradi 37-33 (17-21)

    Azt gondolom mindkét csapatnak jó felkészülési meccs volt a hétvégi nk-i kupadöntő visszavágóra. Igencsak jó mérkőzés volt, a Fradi egészen az utolsó 2-3 percig kétségessé tudta tenni a hazai győzelmet.

    Mindkét csapatnak jár a gratuláció, szórakoztató csatát láthattunk
  • Isthy
    #51436
    Mse!

    Mi lesz veled ha Nándi is elmegy?
  • Isthy
    #51435
    Ez is ugyan erről a témáról szól.

    Az általad betett link alján a mellékletet is nagyon érdemes elolvasni!
  • kaloz174
    #51434
    Ha valakit érdekel, hivatalos változat:
    Újvárosi kézis jövő
  • Isthy
    #51433
    A védekezéssel kapcsolatban az ETO vonatkozásában általad leírtakkal egyetértek. Több kell mint szombaton Veszprémben. Egyébként ezt az egyik játékosuk is így látja, akivel vasárnap volt szerencsém pár szót váltani.

    A Fradiról írtakkal sem szállok vitába, ez a helyzet sztem is. A két francia hölgyön nagyon sok fog múlni. Ahogyan a végjátékon is, remélem most jobban fog sikerülni.

    Jó utat Viborgba!
    Remélem hasonló élményekben lesz részed, mint anno 2005. márciusában egy másik csapattal
  • Zóanagyvarázsló
    #51432
    Én ennél a párharcnál már nem mernék kijelenteni semmit az esélyekről, de kevésbé is vagyok képben a Siófokot illetően. Mindenesetre most visszakerült rájuk a teher.

    Megmondom őszintén, nekem az Érd szimpatikusabb, mert perspektívát inkább bennük látok, Szabó Edinát pedig jobb edzőnek tartom; ha pedig véletlenül BL-selejtezőt ér a bronz, ott akkor az összeszokottabb csapattal felálló Érd több esélye lenne bejutnia a csoportkörbe tanulni. (Mi, kézilabdabarátok pedig több magyar érdekeltségű nemzetközi meccset láthatnánk így.) Ettől függetlenül persze győzzön a jobbik, tegnap ez egyértelműen a Siófok volt, mert sikerült előhúzni a szezonbeli egyik legjobb teljesítményüket - ez pedig a keretben névsor alapján egyértelműen benne volt.
  • Zóanagyvarázsló
    #51431
    Nem a legjobban alakult a hétvége a kupacsapataink számára, de nem vagyok pesszimista. Ha játékosonként nézem, akkor amúgy én is úgy érzem, hogy az ETO-ban maradt több, de az is igaz, hogy amennyiben Bulatovic is megtalálja a csúcsformáját, akkor a Moracában ennél legalább kétszer jobb védekezést kell bemutatniuk a győri lányoknak. Hozzáteszem, a védekezés visszatérő problémájuk.

    Kissé dühös voltam Dabason a döntő után, de nem voltam csüggedt, és a súlyos hibák ellenére sem voltam elégedetlen a teljesítményünkkel - még egy döntőben sem várható el, hogy a Volgográd elleni első 40 percet csak úgy elő tudjuk húzni a kalapból. A mérkőzés elejét és végét leszámítva egyértelműen a Viborg fölé nőttünk, így ami külön-külön látszott a két csapat nemzetközi meccsein, hogy nem jobbak nálunk a dánok, sőt az első sorunk jobb játékra képes, mint nekik bármely kezdőcsapatuk. A mi bajunk az, hogy eleve nem a legjobb az erőnlétünk, ha még cserélni sem tudunk - nincs Ahlmunk, Chebbah-nk vagy Althausunk a padon - komolyan visszaüthet, különösen ha előtte sokat kellett rohanni az eredmény után. Ami ezt illeti, leginkább Bonaventuráéktól tartok, a csapatok képesnek tartom egy kinti jó eredményre, amihez viszont a hajrában is észnél kell lenni. Már pedig jó eredménynek egy döntőben azt tartom, ami elég a végső győzelemhez. Persze most a Viborg valamivel esélyesebb, az igaz. Biztos vagyok benne, hogy ebből a nehéz szituációból sokat tudunk tanulni a jövőre nézve.

    Összességében azt várom, hogy mindkét döntő a hajrában dől el, szóval most be lehet bizonyítani: létezik-e magyar átok.
  • kaloz174
    #51430
    Sajnos, ilyen a (kézis)sors... Vagyis igazságtalan. Lásd: a számos példát.
    Más kérdés, hogy az egész csapat teljesítménye vezetett - most is - oda, hogy ez a hiba végzetes legyen az Érd számára.
    (Valahogy meglepett, hogy a Siófokon nagyon összeszedett Érd milyen rosszul kezelte tegnap az esélyesség terhét. Hogy úgy mondjam, Edina Siófokon kiütéssel győzött Imre Vili felett. Nem értem, mi történt...Bár lehet, hogy a fizetés-megvonás réme hatott vendégoldalon, legalábbis ezt rebesgették.)

    Szerintem innen a Siófok az esélyesebb. Nem csak a hazai pálya miatt.
  • Necros21
    #51429
    Sajnálom, hogy pont Janurik hibája után dőlt el a meccs, ő volt az érdiek legjobbja. Izgalmas lesz a harmadik összecsapás.
  • Necros21
    #51428
    Tömören: a Veszprém hisz a játékosaiban, az Iváncsik testvérekkel és Laluskával 2014-ig hosszabbítottak, míg Perez újabb egy évet írt alá. A kubai játékos 1997-ben jött Magyarországra, azóta 5x volt az év játékosa és a válogatott egyik legjobbja is egyben.
  • Isthy
    #51427
    Érd-Siófok 30-32 (14-17)

    Szombaton Siófokon dől el a bronzérem sorsa. A 20. perctől kezdve vezetett a Siófok és az Érd csak futott az eredmény után. A második félidő közepén egyszer még felálltak a hazaiak 21-26-ról egyenlítettek 26-26-ra, de átvenni a vezetést nem tudták. Talán 29-30-nál még lett volna esélyük, de Janurik hibázott és egyenlítés helyett újra 2 gól lett a hátrány. A végét már taktikusan játszotta le a Siófok.

    Gondolom szombaton nem lesz közvetítés, remélem "helyi tudósítónk" majd megosztja velünk a látottakat
  • Gabess8
    #51426
    A lényeget szerintem értem, de a gyengébbek kedvért (magamra gondoltam)) szeretném, ha valaki lefordítaná. Köszönöm!
  • Gabess8
    #51425
    Itt szerintem a többség tisztában van vele mennyit is ér a sajtó...
  • Necros21
    #51424
    14-17 a félidő.
  • Necros21
    #51423
    Ha valaki még nincs regisztrálva vagy nem a honlapon akarja nézni a meccset: mms://media.hunnet.hu/Erd
  • Isthy
    #51422
    Mai néznivaló:

    ÉTV Érdi VSE - Siófok KC - Galerius Fürdő
    Női NB I rájátszás, bronzmérkőzés 2. meccs - Érd
    2012.05.08. 18:00 cunder.hu
  • Isthy
    #51421
    Még mindig bevethető 15-20 percre és szükség van rá a csapatnál. Egyébként le a kalappal előtte.
  • Isthy
    #51420
    Úgy látom Mocsai is hasonló véleményen van mint én a médiát illetően...



    A ritka esetek egyike amikor egyetértünk
  • Necros21
    #51419
    Így van, ráadásul az első félidő pocsék kezdése miatt rengeteg energia ment el arra, hogy visszajöjjön a csapat a meccsbe. Ha ez nincs, már az is plusz néhány gólt érhetett volna a végén.
    És Szani betörésből is eredményes volt a kettős emberfogás idején, és talán hetest is kiharcolt. Tehát jól gondolta, hogy azt lehet folytatni, csak ahogy egyre jobban fogyott az erő, kevésbé sikerült végrehajtani. És sajnos a bal szél sem segített neki, nem húzták szét eléggé a falat előtte.
  • kaloz174
    #51418
    Talán igazad van. Mindegy, már részletkérdés...
  • kaloz174
    #51417
    "MKB Veszprem prolongs contract with four players – Unstoppable Perez!

    MKB Veszprem believes in current squad. Hungarian champions announced contracts prolongation with four players. Among them are Ivancsik brothers, wings, Gergo and Tamas, right back Balasz Laluska as well. They prolong contract until 2014. Fourth player is Veszprem’s legend, Carlos Perez (41), who will play for one more season in red T-shirt. He came to Hungary in 1997 from Cuba. In 15 years period, Perez was five times Hungarian player of the Year and one of the best player of Hungarian NT squad."

    Forrás
    Nem akármilyen történet, úgy gondolom. (Mármint Perezé.)
  • Isthy
    #51416
    Azért egy ilyen iramú meccset nem lehet végig bírni fizikailag azonos szinten. Sajnos nem sok lehetőség van megfelelő cserére pihentetésként. A dánok elég erős fizikumúak és ők tudtak többet cserélni a megfelelő kispadjuk miatt. A +4 gólnál (30-26) és emberelőnyben Szani elrontott 2 támadást is (rossz bejátszás és belemenés), lövés helyett befelé erőlködött, inkább a biztosabbra ment. Pedig előtte szép gólokat lőtt átlövésből is. A fáradtság nem segíti a megfelelő döntéshozatalt, nyilván nem bízott a lövéseiben, mert érezte az erő hiányát. 5 perccel a vége előtt 30-26-nál már nem volt kettős emberfogás.
  • Isthy
    #51415
    Mire gondolsz az utolsó 5 perccel kapcsolatban? A felzárkózást már korábban elkezdték a hazaiak, 10 perccel a vége előtt.
  • Isthy
    #51414
    Volt már több nemzetközi meccsük, de nem ilyen tempójú, színvonalú és nem ilyen közegben. Komoly csapatok egymás elleni meccsén még nem bíráskodtak. Meg is látszott rajtuk, nem bírták megfelelően követni a játékot és emiatt is fújtak borzalmasan.
    Az volt az egyik csúcspont amikor a ziccerben kapura törő játékosunkat megállították a fújásukkal egy a pálya közepén történő emberfogásos páros lökdösődés miatt...
  • Breki33
    #51413
    Kökény Beatrix, az FTC nőikézilabda-csapatának korábbi irányítója szerint csapata képes javulni majd a dán Viborg elleni KEK-döntő visszavágójára, amelynek első felvonásán 31-30-ra nyert Dabason. A zöldek jelenlegi ügyvezetője úgy véli, ha Nagy László Veszprémbe szerződik, akkor a magyar válogatottat fogja erősíteni.

    http://www.origo.hu/sport/kezilabda/20120507-kokeny-beatrix-szerint-tud-javulni-az-ftc-a-viborg-ellen.html
  • kaloz174
    #51412
    Köszi a beszámolót!
    Azt gondolom, miután a Fradi szépen felépítette önmagát a kétségtelenül rutinosabb ellenféllel szemben, nagy lehetőséget szalasztott el a továbbjutás esélyeit illetően, +4-nél. Kicsit furcsállom, hogy fáradtság érződött a játékosokon. Ennek okát nem egészen értem. Még akkor sem, ha magyarázod ezt. Ott, abban a lélektanilag előnyös helyzetben, a Fradinak egyszerűen kellett volna tartani a maga által diktál lendületet, kihasználni a Viborg védekezési módszerét. (Zácsiknak nagy teret hagytak.) Ehelyett több technikai hiba, bizonytalanság volt tapasztalható, sajnos.

    Bravúr kell kint, úgy érzem, szorítok a Fradi szimpatikus fiatal csapatának, hogy képesek legyenek erre.
  • kaloz174
    #51411
    Különösen fontos győzelem volt ez, tekintettel a rendkívül izgalmas rájátszásra az alsóházban. (Nevetséges, hogy gyakorlatilag semmit nem számít a több hónapon keresztül lejátszott alapszakasz eredménye...)
    (Ha még ez lenne a legfőbb gond, azért megkérdezném, mi a csuda történt az utolsó 5 percben??)
    Egyébként gratulálok! Nagy tartásról árulkodik az eredmény, de ez így is való egy ilyen csapathoz, ilyen közösséghez.
  • Necros21
    #51410
    A hatharom.hu-nak nyilatkozva mondta Tomori, hogy ez volt a bírók első nemzetközi meccse. Azért ilyen játékvezetőket küldeni a KEK-döntőre... Elmehet a francba az EHF! És az igaz, hogy mindkét oldalra tévedtek, de minket jobban sújtottak.

    A francia páros legalább tapasztalt, de sok jót tőlük sem várok.
  • [HUN]FaTaL
    #51409
    Nem ismerem a kézis bírókat (igazából nem jegyzem meg fociban sem, csak a nagyon kirívó idiótákat), de ennek a hírnek nem örülök.

    A mai bírók nem egyik vagy másik oldalra fújtak, hanem teljesen össze-vissza. Remélem a visszavágón is nyer a Fradi és nem lesz semmi probléma. :)