61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Zóanagyvarázsló
    #51648
    Azt hiszem, ehhez csak csatlakozni lehet. Isten éltesse az érintettet!
  • Isthy
    #51647
    Korán örültek a hollandok pénteken a horvátok elleni meccs végén...

    Spanyolország-Horvátország 22-23 (10-12)

    Ezzel a spanyolok és a horvátok jutottak ki az olimpiára a csoportból.
  • Isthy
    #51646
    A sok spanyol néző nekem is feltűnő volt, főleg, hogy viszonylag nagy csarnokban játszanak.

    Igen, jó BL szezon várható, remélem nekünk is lesz örömünk benne

    Ha már itt tartunk, olvasom az index Fradi topikban a vélemény ütközéseket és azt kell mondjam, hogy igazából "Austin Powers" ma éjjeli véleménye áll a legközelebb az enyémhez. Mondjuk a "lány" felvételije a BL selejtező lesz, de azt meg fogja oldani. Az "egyetemen" október-novemberben eldől, hogy mit is tud a csapat. Az én megítélésem Elek Gábor véleményéhez áll közel, inkább mint Kökéhez. A BL 8 eléréséhez komoly szerencse is kellhet - jó sorsolás, kedvező egyéb eredmények stb. - az adott csoport 3. helyére képes a csapat. Azért ez egy "más kávéház" mint a KEK... Más terheléssel és ellenfelekkel. Persze, ha Kökének lesz igaza, akkor sem leszek elkenődve...
  • Isthy
    #51645
    Boldog Születésnapot ünnepelt!

  • Zóanagyvarázsló
    #51644
    Ez megnyugtató. Mondjuk eddig is kacsának tűnt, csak az volt fura, hogy a hosszabbításról régóta késett a bejelentés.
  • Zóanagyvarázsló
    #51643
    Én azért erősen bízom benne, hogy ez csak román vágyálom. Bulatovic nélkül a Buducnostnak szerintem az elődöntőért is igencsak kapaszkodnia kellene, és az lehetne a szerencséje, hogy azért túl sok szupercsapat nincs a mezőnyben. Bár amúgy elég jónak ígérkezik jövőre a BL-szezon.

    Egyébként nem tudom, hogy a handball.hu-n is fellehető nézőszámok mennyire pontosak az olimpiai selejtezőket illetően, de engem meglepett, hogy Spanyolországban a válogatott meccsekre ilyen sokan kimennek, amikor a kluboknál többnyire néhány néző lézeng. (Mondjuk elég a magyar focira gondolni :) A franciáknál szokás szerint kimondottan sokan vannak, de a dánok a nemzeti sportjukhoz mérten elég kevesen teszik tiszteletüket a Gigantiumban.

  • Isthy
    #51642
    Nem fog náluk játszani, mert maradt Podgoricán.
  • primavis
    #51641
    a Valcea viszont félelmetes lehet ha Bulatovic is náluk játszik. Neagu nem jött rendbe, a fél csapat elmegy, de Barbosa, Pinneau, Leynaud nagy erősités számukra. Kérdés, hogy marad e Voina az edző?
    A vállogatotjuk viszont pár évig nem lesz komoly ellenfél.
  • Isthy
    #51640
    "Aranygeneráció" HAHAHA!!!

    Néztem a meccset, a románok borzalmasan gyengék voltak. A montenegróiak sok lerohanás gólt szereztek, a románok meg szenvedtek a felállt fal ellen.
  • primavis
    #51639
    a montenegróiak kivégezték a románokat: 34-23!!
  • Necros21
    #51638
    Én is örülök neki, remélem, többet fog védeni.
  • Isthy
    #51637
    Nándi marad Veszprémben

    Azt gondolom Mse nem bodogtalan...
  • Necros21
    #51636
    A héten megvizsgálták a térdét, gondolom, arra alapozza.

    Egyébként a győriek edzője is szimpatikus dolgokat mondott, biztosan jól járnak vele. Szerintem ő lehet ott az utóbbi évek legjobb igazolása, ha a játékosok partnerek lesznek.


    Néztem pár videót Penáról, nagyon aranyos lány. :) Szerintem az eleinte még meglévő nyelvi akadályok ellenére is gyorsan be fog illeszkedni.
  • Isthy
    #51635
    Azért a szeptemberi selejtező dolgot nagyon optimistának tartom Kökétől...
  • Isthy
    #51634
    A dánok meg komolyan megszenvedtek a tunéziaiakkal (28-24). A tunéziai kapus kiállítása sokat segített a dánokon.
  • Isthy
    #51633
    Nos, a kérésed teljesült a másik spanyol edző tekintetében

    Ambros Martin interjú

    Azt gondolom a nyilatkozata szintén pozitív dolgokat vetít előre.
  • Necros21
    #51632
    A spanyol válogatott kiválósága Nerea Pena kétéves szerződést kötött az FTC-Rail Cargo Hungaria csapatával.


    Péntek délután Kökény Beatrix ügyvezető és Nerea Pena aláírták a két évre szóló szerződést.
    Az átlövő oszlopos tagja volt a brazíliai világbajnokságon bronzérmet szerzett spanyol nemzeti csapatnak, a tavalyi BL-döntős Itxakonak, illetve a 2010-es Európa-bajnokságon beválasztották a torna All Star-csapatába.

    Kökény Beatrix elmondta, hogy a belső posztokon mindenképp terveztek erősítést. "Nerea rutinos, BL-ben edződött játékos, aki biztosan hasznos tagja lesz a csapatunknak. Ráadásul fiatal is, így mindenképp beleillik az általunk elképzeltekbe. Bízom benne, hogy a szeptemberi selejtezőn már számolhatunk vele."
  • primavis
    #51631
    a montenegróiak megverték a japánokat. Lehet, hogy holnap eldől minden,ha megverik a románokat is, ha nem lehet körbeverés is.
  • Isthy
    #51630
    Franciaország-Románia 24-19 (12-9)

    A hazaiak végig vezetve, simán nyerték a meccset. Egyelőre nem tűnik úgy, hogy a románok ott lesznek az olimpián. Holnap Popovicsék ellen ez el is dőlhet.
  • Isthy
    #51629
    Én sem 30-40 perces játékra gondoltam, az majd januártól lehet esedékes. De ő 10-15 perccel is tudna érdemben hozzátenni.

    Igen, van benne kockázat ezzel a többszörös szakadással.
  • Zóanagyvarázsló
    #51628
    Én már annak is örülnék, ha 10-15 percekre érdemben be tudna szállni a BL-ben október vége, november felé. Egyébként valóban egy ilyen középen szinte mindenhol jól bevethető fiatal játékosra van szükségünk, csak egyelőre támadás-védekezésben nem látom a szerkezetet, mármint hogy pontosan hogyan csökkenne vele a kötelező cserélgetés száma, ha beépítjük, márpedig ez sem ártana. Legalábbis hármasban nem rémlik, hogy láttam volna védekezni, B2-ben pedig van erre emberünk a kezdőcsapatban. Nyilván ha Cifi támad és Tomori csak védekezni áll be egy adott időszakban, akkor ez megoldott kérdés, de nyilván nem ez az alaphelyzet.

    Nekem nagyon tetszik ez az igazolás (szinte a körmömet lerágtam ma, hogy mikor jelentik be végre :), remélem, hogy bejön a kockázatvállalásunk.
  • Isthy
    #51627
    Nagyon jól beleillik a Fradiba, fiatal, dinamikus játékos. Ráadásul nemcsak bal lövőben, hanem jobb lövőben is jól használható.
    Remélem októberre a BL csoportmeccsekre már tud érdemben segíteni.
  • kaloz174
    #51626
    Úgy tűnik, máris megszületett a döntés:
    Spanyol játékos a Fradinál...
  • kaloz174
    #51625
    A hollandok megint bizonyítottak?
  • Isthy
    #51624
    Horvátország-Hollandia 28-29 (12-14)

    A vége izgalmas lett - pedig 5 perccel a vége előtt 3 góllal mentek a hollandok - a horvátok támadtak az egyenlítésért emberelőnyben. De nem tudtak a szélről gólt dobni, a hollandok meg kijátszották a hátralévő 12 mp-et. Ezzel a horvátok olimpiai reményei elszállni látszanak...
  • Isthy
    #51623
    Közben olimpiai kvali tornán:

    Horvátország-Hollandia 12-14 (félidő)
  • Isthy
    #51622
    Nekem is le van mentve, arról jutott eszembe, hogy megnézzem az időpontját. Viszont igazából a besorolás számított, ahogy most is amiatt érdekes. Az alapján ment később a dolog, ahogy most is bizonyosan ez várható.
  • Zóanagyvarázsló
    #51621
    Az nekem is el van mentve a mai napig, de az a pdf hangsúlyozottan nemhivatalos (május 25-i állapotot tükröz amúgy), nyilván azért, mert a nevezett csapatok végleges listája akkor sem volt ismert, mint most.
  • Necros21
    #51620
    A Viborg honlapja azt írja, ez csak egy előzetes kiemelés, várják a megerősítést vagy a végleges listát az EHF-től: http://www.vhk.dk/default.aspx?ID=192&PID=246&Action=1&NewsId=4740

    Egyébként kíváncsi vagyok, Jelena tényleg marad-e, állítólag ő is csak az újságban olvasta, hogy eligazolt...

    Remélem, hamarosan hallunk valamit Pena vizsgálatának az eredményéről.
  • Isthy
    #51619
    Rémlett valami így visszalapoztam a fórumban és megállapítottam, hogy tavaly május 26-án már megvolt a hivatalos BL lebonyolítás, mert aznap én már belinkeltem ide. Tehát gyanítom, hogy ma vagy holnap megtudjuk az EHF-től az idei hivatalosat is. A Viborg pedig szokásosan jól értesült és nem lennék meglepve, ha már a selejtező rendezési pályázatuk is elkészült volna. De lehet már ott is van az EHF-nél...
  • Isthy
    #51618
    Én is utánanéztem az elmúlt percekben és sehol sem találtam az EHF-nél. Így ezt én sem nevezném hivatalosnak... Ugyanakkor nekem is úgy tűnik, hogy lehet benne igazságtartalom, még ha elsőre furának is látszik.
  • Zóanagyvarázsló
    #51617
    Én nem tudom, hogy honnan veszik, mindenesetre egyelőre aligha hivatalos, az EHF honlapján sincs fent. A Podravka Koprivnica és a Viborg honlapján viszont igen, és ez aggasztó, mert amúgy az eddig ismert kiemelési metódust tekintve egyáltalán nem hat képtelenségnek.

    Mindenesetre ezúton gratulálok az EHF-nek, ha már megvan a kiemelés, de egyelőre csak fű alatt osztják meg egyesekkel! Ezúttal sem okoztak csalódást.
  • kaloz174
    #51616
    Megjelent az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) hivatalos klubrangsora a Bajnokok Ligája új évadjára

    "Női kézi: már a BL-selejtezőben összefuthat a Viborggal a Fradi"?
  • kaloz174
    #51615
    Érdekes, hogy a Fradi-oldal nem említi, de mégis volt szó róla, legalábbis a Cunder.HU szerint...
    (Azóta már máshol is olvastam.)
    Talán csak még nem született végleges döntés az ügyben.
  • Isthy
    #51614
    Ezek szerint Pena ügye még függőben van - lehet vizsgálják az orvosok - mert szó nincs róla. Zsivkovics esetleges távozását is emlegették és az sem szerepel a tudósításban. Úgy fest a "meglepetés" bejelentés most elmaradt.

    Ha jól emlékszem ma Győrben is lesz valamiféle hasonló esemény.

  • kaloz174
    #51613
    Fradi sajttáj.
    Már nem lehet panaszkodni, hogy a főváros közömbös az egyesület irányában, úgy tűnik.
  • kaloz174
    #51612
    Részvétem a családnak. Nyugodjék békében. (Kívánok minden jó embernek ilyen szép hosszú, tartalmas életet.)
    (Szubjektív dolog, de nekem vele együtt, vele kapcsolatban, mindig eszembe jut a legendás kapus, Rothermel Anna is.)
  • Isthy
    #51611
    Kicsit off, de nem tudom kihagyni:

    Szétszedni a Kovács-Janics duót

    Megint egy olyan jó kis "magyaros" történet... Kell a hely a családtagnak...

    Amúgy meg a mai napig nem vagyok képes felfogni, hogy nálunk miért kell mindig az olimpia előtti utolsó pár hétben "összetákolni" a női négyest? Miért nem lehet már korábban kialakítani a csapatot és együtt gyakoroltatni őket? A németek teljesen máshogy csinálják, már most hétvégén Poznanban megvolt a négyesük és tönkreverték a mezőnyt. Nem véletlen, hogy az olimpiát szinte mindig ők nyerik négyesben. Mi meg mindig pofára esünk... Attól félek most is így lesz...
  • Isthy
    #51610
    Egyetértek, Újvárosban jó munkát végzett. Csak sajnos a körülmények...
  • Isthy
    #51609
    R.I.P.

    Legalább még láthatta a címvédést...