61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Zóanagyvarázsló
    #51688
    Ez rendben van, így már 95% nekünk a harmadik kalap.
  • Zóanagyvarázsló
    #51687
    Érdekes, azért a vasárnapi ellenfelünknek vannak olyan lövői, akiket mégiscsak érdemes lenne kivideózni, ha már nem is számít az eredmény.
  • Grenzjager
    #51686
    Pálinger Katalin az utolsó mérkőzésére készül a magyar válogatottban - Hathárom.hu
  • kaloz174
    #51685
    Másik helyen a felkészülési torna

    Egyszerűen nevetségesnek tartom ezt a sértődösdit. Vajon mik az indokok?:)
  • [HUN]FaTaL
    #51684
    Olimpia

    A csoportok:
    férfiak:
    A csoport:
    Franciaország, Svédország, Izland, Nagy-Britannia, Argentína, Tunézia
    B csoport:
    Spanyolország, Horvátország, MAGYARORSZÁG, Szerbia , Dánia, Koreai Köztársaság


    Hát ezt beszoptuk, de rendesen...
  • kaloz174
    #51683
    EB:

    GÖRÖGORSZÁG-SZERBIA 21-26 (11-13)
    PORTUGÁLIA-ROMÁNIA 24-35 (13-20)

    IZLAND-SPANYOLORSZÁG 21-18 (8-10) !

    Az eredmények és a csoportok jelenleg.


  • kaloz174
    #51682
    Köszi ezt az infót - bizony nem ismertem.
    (Azt hiszem, több "nagytudású" meglepődne rajta.)
  • Zóanagyvarázsló
    #51681
    Keserű vigasz, az NB IB-ben akár már jövőre is összejöhet, bár valamelyik pesti csapatot sanszos, hogy áttelepítik papíron keletre. Mindenesetre ha a hátteret sikerül megteremteni, akkor a másodosztályból nem lesz nehéz gyorsan visszajutni.

    Megjegyzem, a Dunaújváros 1979 óta volt megszakítás nélkül tagja magyar első osztálynak, vagyis minket leszámítva - akik kezdetektől fogva ott töltöttük az összes szezont, amióta 1960 óta csak kispályás bajnokság van Magyarországon - a legrégebben. (Érdekesség: Győrnek 1978 óta minden évadban volt csapata a női első osztályban, de ez nem mindig az ETO volt.)
  • Zóanagyvarázsló
    #51680
    Az jó, hogy ezzel már papíron is megvan az EB, de ezzel lecsúsztunk a csoportelsőségről, ami a kalapoknál nagyon nem jön jól. Egyelőre csak azon kell izgulnunk, hogy a szerbek gólkülönbségre a románok mögött maradjanak, szóval remélem, hogy az olimpia selejtezőkön gyengén teljesítő keleti szomszédaink nagyon megverik ma este Portugáliát.
  • kaloz174
    #51679
    Mit is mondott - állítólag - Pierre de Coubertin?
    Mindenesetre a fiúk legalább ott lesznek. Nagy élmény lehet ez egy sportoló életében. Aztán meg: egy dolog a papírforma...
  • kaloz174
    #51678
    Friss hír:
    "Női Eb-selejtezőn Németország idegenben 33-26-ra megverte Fehéroroszországot, ...a MAGYAR NŐI VÁLOGATOTT EB-RÉSZTVEVŐ!"
  • kaloz174
    #51677
    Meccs összefoglaló

    Nem tudom, milyen volt a meccs, de nekem mindig tetszik, ha szinte az egész csapat részt vállal a góllövésben. Bár nyilván könnyű volt az ellenfél, de az előzmények és a körülmények nem kedveztek, így ez szememben egy értékes eredmény és győzelem.
  • kaloz174
    #51676
    Érzelmileg elég nehéz feldolgozni ezt a helyzetet, különösen, hogy az utolsó pillanatban megjelent egy "délibáb", miszerint a REK vezetése mégis "teher nélkül" adná el a csapatot, az első osztályú indulási joggal együtt. Úgy tűnik, talán mégsem volt ez az ajánlat olyan, hogy garantálta volna a tiszta lappal való indulást, valamint az anyagi források előteremtése sem könnyű, így most marad az eredeti változat, vagyis az NB-I/B, egy teljesen új felállással, amiben azért szerepet és szerződést kaphatnak a megszűnő csapat tagjai is.
    Nagyon jó lenne, ha sikerülne elindulni egy hasonló úton, mint pl. a Fradi, bár nem lesz ez könnyű dolog, pl. azért sem, mert rengeteg (külső és belső) bizalmatlanságot kell eloszlatni, nagyon sok ember hitét kell visszaadni.

    Köszi a biztató szavakat, reméljük, úgy lesz; ha nem is a régi idők rangadója, mert addigra a Fradi már fényévekkel jár előttünk, egészen biztosan!

    ps: mindenesetre a csapat ezerrel edz, Mátéfi Eszti belevetette magát a munkába, június közepéig maradnak, állítólag...
  • Necros21
    #51675
    Spanyol, horvát, dán, szerb... A fiúknak borzasztó nehéz dolguk lesz...


    A lányok simán hozták a kötelezőt, Cifra szépen bemutatkozott a kétkedőknek. :)
  • primavis
    #51674
    bocsi, Neagu. No meg Dinu is végleg visszavonult, állitólag!
  • primavis
    #51673
    Gondolom: "minden vagy semmi!"- alapon akarnak Bl-t nyerni! Az eddig igazoltakkal + a megmaradtakkal s Negu visszatérésében bizakodva próbálkoznak. A vegyi kombinát is privitázalás előtt áll s kérdés, hogy utána hajlandó e áldozni még a sportra!
  • Zóanagyvarázsló
    #51672
    Elvileg jobb játékosok sem kellettek nekik, mint Elisei, csak azért, hogy ne legyen több külföldi. Ennek fényében fura lenne (és én nagyon meglepődnék), ha egy már pályafutása csúcsán túljutott légiós érkezne a "legolcsóbb" posztra. Korábban is volt ugye a kommunikáció, hogy világklasszisok érkeznek vagy legalábbis hiányposztra igazolnak.
  • Necros21
    #51671
    Másodosztályban, de megmarad a csapat.

    No, akkor 2013 őszén szeretném látni a következő Fradi - Újváros rangadót.
  • Necros21
    #51670
    Türelemre intenélek viszont benneteket, inkább legyen az a gyógyulás teljes, mert több játékosról gondoltuk már, hogy teljesen rendben van, de később, sajnos, visszaütött a túl korán újrakezdett munka.

    Ez természetes, szerintem ő és az edzők, orvosok is tudják, hogy nem szabad sietni. Már volt Nereának néhány sérülése, biztos, hogy nem akar rontani az egészségén.
  • kaloz174
    #51669
    Ez komoly lista! Szinte földindulás, vajon mi van a háttérben?
  • primavis
    #51668
    bocsi, + a spanyol kapus is.
  • primavis
    #51667
    na na. Elisei tárgyal az ETO-val mivel nem hosszabbított a Valceaval! ha nem egyeznek meg, akkor megy Zajecarhoz.
    A Valceatol távoznak: Elisei, Farcau, Ungureanu,Ozel, Smedescu, Knezevici, Stanca, Vizitiu, Geiger, Chirila.
    Jöttek: a két francia meg a portugál. Eddig.
  • kaloz174
    #51666
    Amennyire nekem módom volt megfigyelni volt csapatát (tavalyi siófoki torna), egy nagyon jó szellemű közösségből érkezett, egy nagyon jó közösségbe.
    Azt hiszem, nem lesz gond a beilleszkedéssel. Türelemre intenélek viszont benneteket, inkább legyen az a gyógyulás teljes, mert több játékosról gondoltuk már, hogy teljesen rendben van, de később, sajnos, visszaütött a túl korán újrakezdett munka.
  • Necros21
    #51665
    Már nagyon szépen mondja, hogy Hajrá Fradi. :)


    Remek ütemben halad a gyógyulása, ősszel jó lenne a pályán látni.
  • Zóanagyvarázsló
    #51664
    Sőt legutóbb, amikor ez interjúban előkerült még csak csoportkört mondott, és a KEK-es helyre mondta később, hogy jó lenne megcsípni.
  • Isthy
    #51663
    Igen, nagyon jó beszélgetés!

    Lám csak Tomi is a BL 12-t említi erre az idényre és csak az azután következőre beszél a BL 8-ról.
  • kaloz174
    #51662
    Köszi!:)
    Érdekes, hogy Sterbik Árpinak az elődöntőben sem ment, csak a végén. Az viszont döntő volt. Megígérte, betartotta, nyilatkozott meccs után a magyar stábnak. Akkor kérdezték tőle, hogyan is van ez, hogy létezik, hogy mégis bizalmat kap. A válaszból az derült ki, hogy végül is a kapusok döntenek, éppen ki védd, az elvárás annyi velük szemben, hogy - együtt - eredményesek legyenek...
    Ez is egy felfogás.
  • kaloz174
    #51661
    Köszi szépen!
  • Isthy
    #51660
    Kialakult a londoni olimpia mezőnye a hétvégén. A dánok nem tudtak csoportot nyerni otthon az oroszok ellen és ugyanígy jártak a franciák is a montenegróiakkal. Mondjuk az utóbbi számomra meglepetés, főleg annak fényében, hogy a délszlávoknál több kulcsjátékos (Popovics, Dokics stb.) nem is lépett pályára.

    A mezőny a kiemelésekkel:

    1. kalap: Norvégia (világbajnok), Montenegró (az 1. kvalifikációs torna győztese)
    2. kalap: Spanyolország (a 2. kvalifikációs torna győztese), Oroszország (a 3. kvalifikációs torna győztese)
    3. kalap: Horvátország (a 2. kvalifikációs torna 2. helyezettje), Dánia (a 3. kvalifikációs torna 2. helyezettje)
    4. kalap: Nagy-Britannia (rendező), Franciaország (az 1. kvalifikációs torna 2. helyezettje)
    5. kalap: Svédország (Eb-2.), Brazília (a Pánamerikai Játékok győztese)
    6. kalap: Angola (Afrika-kupa-győztes), Dél-Korea (az ázsiai selejtezőtorna győztese)

    Azt kell mondjam, hogy az utóbbi évek messze legerősebb olimpiai tornája lesz. Mert egyáltalán nem lóg már ki sem az amerikai, sem az afrikai győztes. Csak a britek gyengék, a többiek nagyon kemény meccseket fognak játszani egymással. A csoportok sorsolása szerdán lesz. Sztem érdemes lesz női meccseket is nézni, még ha sajnos nem is vagyunk érintettek. Szerencsére a fiúknál viszont igen
  • Necros21
    #51659
    Így utólag is Nagyon Boldog Születésnapot kívánok!

    Jó kis beszélgetés Zsuzsival:
    Mielőtt idejött, ő sem hitt a Fradi-szívben, azóta már úgy gondolja, van benne valami.
  • Gabess8
    #51658
    Szerintem jó meccs volt, a színvonal is méltó volt hozzá. A sporik is jól fújtak, bár volt egy két érdekes ítéletük aminek köze nem volt a meccshez. A Ciudadnak szerencsére az első félidő felétől köze nem volt a meccshez, bár a második félidőben feljöttek, ha jól emlékszem két gólra, a vereségük nem forgott veszélyben. Statisztikára nem figyeltem, de a két kapus között óriási különbség volt, Sterbik szinte "pályán sem volt".
    Szóval szerintem megérdemelten nyert a Kiel.
  • kaloz174
    #51657
    Ffi BL-döntő milyen volt? Nekem nem volt időm, de az elődöntők után érdekelt volna a döntő...
    Eredmény: KIEL-ATLETICO MADRID 26-21 (13-10)
  • kaloz174
    #51656
    köszönöm szépen neked is!
  • kaloz174
    #51655
    Nagyon szépen köszönöm!
    (micsoda bokréta!:))
  • Zóanagyvarázsló
    #51654
    A realitásokat szerintem egyáltalán nem látjuk másként, de mint szurkoló, a papírforma nálam minimális elvárás szokott csak lenni. Ami nem jelenti azt, hogy vége van a világnak, ha nem teljesül, de az adott körülményekhez képest való előrelépéshez mérten kisebb célt nem szeretek kitűzni.

    Egyébként nem hiszem, hogy a Larvik meg tudná ismételni a 2010-11-es szezonját, akkor minden összejött nekik, tökéletes szezont futottak, és nem sérült le senki nélkülözhetetlen. Löke nélkül felállt fal ellen sosem lesznek olyan jók, mint a többi élcsapat - vagy akár a KEK-győztes :) Emellett szeretném azt hinni, hogy a sima jó védekezés, majd abból lerohanás játékkal 2013-ban már nem lehet BL-t nyerni. Meggyőződésem szerint idén nem nyert volna a tavalyi csapatuk sem BL-t a Buducnost ellenében.
  • Isthy
    #51653
    Nem írtam sehol sem, hogy a te véleményeddel ütközik az enyém vagy az övé abban a kérdésben Csak annyit, hogy elolvastam az ottani vélemény ütközéseket és hogy én kiével értek nagyjából egyet.
    Pena ügyében már korábban leírtam itt én is a kétségeimet. Azért azt komolyan kétlem, hogy Köke mostani tippjét túlszárnyalnátok
    A vágyálom szó valóban helyes, a realitás sztem inkább az amit Elek Gábor mondott erről. Persze te mint Fradi szurkoló lehetsz, sőt kell is, hogy optimistább legyél. Majd meglátjuk melyikünk véleménye igazolódik jobban az élet által.
    Az ETO ügyében pedig azt mondanám, hogy a visszaerősödő Larvik is bizony komoly rivális lehet nekik a BL-ben.
  • primavis
    #51652
    várd ki a végét!
  • Zóanagyvarázsló
    #51651
    Én azt hittem, hogy az olimpiai keretbe Laluska helyére Spanyolországból érkezik valaki...
  • Zóanagyvarázsló
    #51650
    Nem értek egyet, szerintem részemről abban a diskurzusban nem is volt véleményütközés, az említett úriember hozzászólását különben is csak kiegészítettem :)

    Köke azért jellemzően merészeket tippel év elején, de az elmúlt két évben túlszárnyalta a csapat, szóval van ok reménykedni (Inkább a Penát illető megjegyzése tűnik innen túlzottan optimistának.) Szerintem a tavaszi játékunk és kupagyőzelmünk után a BL-8 kimondható reális vágyálom, más kérdés, hogy valóban lehet nagyon nehéz a selejtező, a csoport pedig szinte csak az lehet (bár az orosz bajnokságról is ezt gondoltuk). Az első vízválasztó a selejtező lesz (a Viborgon kívül a többiek ellen bárhol esélyesnek kell lennünk a körülmények ellenére is, ha nehéz is lesz elkerülni az összes szóba jöhető húzós párosítást), a második, hogy a reménybeli sikeres selejtező után ősszel hány használható emberünk lesz BL-szinten. Ha sokan tudnak hozzátenni, akkor reszkess Európa! (Sajnos döntő lehet akár az is, hogy a csoport sztárcsapata ki ellen adhatja le az utolsó, számára már tét nélküli meccset.)

    Azt gondolom, hogy az ETO-nál is lesz idén felvételi, majd kiderül, hogy Ambrosszal mennyire találják meg a közös hangot - és a védekezést. Szerintem a spanyol bombaigazolásnak fog bizonyulni, és akkor jövőre még nagyobb esélyük lesz a BL-győzelemre. Egyetlen valóban komoly rivális a Valcea lehetne, de a románokat ismerve pénzkidobásnak tűnik a mostani nagybevásárlásuk.
  • primavis
    #51649
    Néztem, tegnap meg ma Final Fourt a férfiaknál. Már előre tör a nyavalya , ha ilyen felfogásban fognak biráskodni az olimpián is mint ezen, akkor ott tragédia lesz! Nekünk sem különösen feküdne ez, talán Laluskának igen.