61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Necros21
    #51608
    Nyugodjon békében Gyula bácsi...

  • Necros21
    #51607
    Kökény Bea - Sportré:
    Pálinger Kati - Sportré:
  • Zóanagyvarázsló
    #51606
    Az idény előtt szkeptikus voltam, de amit én láttam az Újvárosból idén, az alapján jó munkát végzett, kellemes csalódás okozott. Nagyon szorítok neki, mint minden ígéretes kezdő magyar edzőnek.
  • Necros21
    #51605
    A kerületi után a főpolgármester is sütkérezett egy kicsit a lányok sikerében. Legalább itt van pár kép és került mindenkinek még egy elismerés a vitrinbe. :)
  • kaloz174
    #51604
    Jobbulást neki!
  • kaloz174
    #51603
    Gulyi eligazolt
    Nagyon sajnálom. Rendkívül szimpatikus embert és szakvezetőt ismertem meg benne. Nem véletlenül tartja Kiss Szilárdot második apjának. (Egyébként valaha NA is volt edzője.)
    Sok sikert neki a továbbiakban is!
    Természetesen tudtam minderről, a legautentikusabb forrásból, de így olvasni mégis rosszul esik.
  • Necros21
    #51602
    Piros térdét megműtötték, 2-3 hónap szünet. :( Január óta ezzel a sérüléssel játszott, le a kalappal a teljesítménye előtt! Mielőbbi jobbulást kívánok neki!
  • Isthy
    #51601
    Ha minden igaz a csütörtöki sajtótájékoztató kapcsán majd biztosan olvashatsz róla is.

    Ma olyan hírek röppentek fel, hogy hozná magával Tervelt. Mondjuk az ETO védekezését elnézve szükség lehet rá. Főleg, ha azt a védekezést is akarja játszatni majd amit az Itxakonál kiválóan csinált.
  • kaloz174
    #51600
    Megértelek.:)
  • Necros21
    #51599
    Tényleg szimpatikus fickó, kíváncsian várom, mit alkot. Jó lenne majd a győriek edzőjétől is olvasni valamit.

    De addig visszatérve a KEK-re:

    Érdemes meghallgatni. :)
  • Isthy
    #51598
    Erre gondoltam igazából én is
  • Isthy
    #51597
    Orsi kettes védőként és irányítóként is használható volt, nem kérdés hogy kvalitásaiban messze más szint mint az utódja. Az elmúlt 2 évben a folyamatos sérülések miatt nagyon visszaesett a teljesítménye. Biztos vagyok benne - sőt tudok is róla - hogy mindent el fog követni azért, hogy ez a sérüléshullám befejeződjön és ismét a régi fényében játszhasson új csapatában.
  • Isthy
    #51596
    Azt gondolom, hogy Martin - eddigi tevékenysége alapján - sokkal jobban fogja hasznosítani a csapata teljes állományát. Ennek alapján nem tartom annyira mérvadónak, hogy az érkezők és a távozók minőségét ennyire kielemezve hasonlítsam a várható csapat és az idei kvalitásait.

    Ha már az új edző nyilatkozatára utaltál, akkor itt egy másik érkező spanyol edzőé:

    Ortega nyilatkozat

    Két dolog tetszik benne:

    "Amilyen gyorsan csak lehetséges, meg kell tanulnunk a nagyon nehéz magyar nyelvet. Ez alapvető fontosságú és elvárható egy olyan emberrel szemben, aki itt vállal munkát."

    "Támadásban fegyelmezettebbnek kell lennünk, többet kell futnunk, több gólt kell lőnünk gyors indításból. A széleket hatékonyabban kell használnunk, mind felállt fal ellen, mind az indításoknál."

    Nagyon remélem Martin is hasonló elveket vall, mert ez az ő munkájában is fontos elem lehetne, tekintve, hogy az ETO is gyalázatosan keveset használta a széleket.
  • kaloz174
    #51595
    Én azért szurkolok, hogy ne is derüljön ki, hogy az ő esetében mi történne...
    (Eddig cca. 20 esetben nem volt másképp. Sajnos, nincs kétségem, hogy az ő esete sem lenne kivétel.)
  • Isthy
    #51594
    Nagyon szurkolok neki, hogy a véleményed cáfolatot kapjon az ő esetében.

    Egyébként a handball.hu-n egyesek már siófokinak tituláltak. Nem vagyok oda a gondolattól...
  • Isthy
    #51593
    Nekem is megfordult a fejemben a gondolat a Siófokkal kapcsolatban. Ők is ugyanúgy megpróbálhatnák, mint a dánok. Kérdés van-e rá pénz és akarat. Most akár ki is derülhet, hogy a tulajdonos mennyire is elhivatott a csapat érdekében. Persze a dán "háttérmunka" jóval erősebbnek bizonyult mostanában mindenki másénál, de legalább meg kellene próbálni és dolgozni az ügyön. Lehet a dánok tényleg nem állnak úgy anyagilag és nem fogják erőltetni annyira.
  • Zóanagyvarázsló
    #51592
    Pedig szerintem ő ideális csereember lehet egy ilyen szintű csapatba, mindhárom belső poszton játszott már eleget - ha igazán csak balátlövőként közelíti az ETO-szintet -, tud védekezni és hetest lőni (bár ez aligha volt fontos szempont :), és igencsak fiatal még. Persze Tomorival nagyságrendekkel jobban jártak volna rövid távon - ha tudják kezelni -, de más hasonló feladatokra alkalmas magyar játékost nehezen tudnék előkaparni. Mármint ezen a szinten.

    A Buducnostnak sem ültek nagyobb klasszisok a kispadján, mégis szükség volt rájuk. Dodó viszont pár éven belül az egyik legmeghatározóbb játékos lehet a magyar válogatottban, ha jól sáfárkodik ő is és Martin is az adottságaival.
  • kaloz174
    #51591
    Na igen. Vérten Orsit a sérülései nagyban akadályozták, hogy képességeinek - amik szerintem nagyságrendekkel Szepesi felett vannak - megfelelően játszhasson (nem beszélve arról, hogy csapata nem tudta hasznosítani Görbével való, évek során kialakult, összeszokottságát).
    Gros esetében nekem is az volt az érzésem, hogy KEB egyszerűen feladta, hogy rövid működési ideje alatt beépítse a csapatába és elképzeléseibe.
    Rédei-Soós viszont nagyban köszönheti annak fejlődését, hogy olyan edzővel - NA - dolgozott eddig, aki híres arról, hogy játékosaiból kihozza a maximumot. Kérdés, ebben a helyzetben mire lesz képes?
    Nem látom egyelőre Hornyák Dóra helyét...
  • Zóanagyvarázsló
    #51590
    Rédei-Soós ahhoz képest mindenképpen erősítés, hogy Gros alig játszott (amúgy is sokkal "készebb" játékos, ha a lövőereje kisebb is), ahogy Szepesi is az ahhoz képest, hogy Vérten Orsi évek óta sérült vagy formán kívül van. A lényeg, hogy szerintem az új edző használni is fogja őket, és összerak egy csapatot az állományból. (Persze voltak idén zseniális meccsei a győri lányoknak szó se róla, nem fanyalgás a célom, de a norvég edző produkciója már menetközben sem tetszett.)

    Herr Orsi megint más kérdés, szerintem a válogatott aktuális kapuspárosa egy fikarcnyival nem teljesített jobban a bajnokságban, mint Oguntoye vagy Szikora, sőt inkább rosszabbul. (Ez persze nem azt jelenti, hogy a válogatottban leváltanám őket, az más kávéház.) Kati után nagy az űr egyelőre, de remélem, hogy a fiatalok jövőre még inkább előre tudnak lépni - neki ezúton is gratulálok a fantasztikus pályafutásához és a szerdai Fradi-verő teljesítményéhez!
  • kaloz174
    #51589
    Az ETO újoncai
    Első ránézésre nem jelentenek túl nagy erősítést, ha megnézzük az ebben a szezonban hasonló poszton szerepelteket, velük szemben. Természetesen véleményem szerint.:) (Sem Rédei-Soós, sem Szepesi nem jobb akár Gros-nál, akár Vérten Orsinál. Gin pedig egyszerűen más dimenzió, mint Herr Orsi, aki különben egy nagyon jó iparos. A Siófok sokat köszönhet neki a magyar bajnokságban.)
    Érdeklődve várom az új edző első nyilatkozatait, véleményét, egyelőre...
  • kaloz174
    #51588
    Erődi=Erdősi
  • kaloz174
    #51587
    Akkor ez is megvolt. Sajnos, ez papírforma eredmény. Ráadásul az sem kedvezett, hogy voltak sérültjeink is, pl. Gera, ha jól olvastam.
    Erődi Ildinek nagyon szorítok. Sok negatív példával alátámasztva, ismered a véleményemet az igazolásáról.
  • Zóanagyvarázsló
    #51586
    Ami lemaradt: átfutottam a dán bajnokság kiírását, de nemzetközi kupákról egy betűt nem tartalmaz. Fogalmam sincs, hogy hol rejtegetik ennek a titkát. Mindenesetre most legalább jó esély van arra, hogy precedensértékű esetet lássunk. (Az FCK helyzete más volt, más bajnoki és kvalifikációs kiírás mellett.)
  • Zóanagyvarázsló
    #51585
    Rafkósak ezek a dánok, nem lehet biztosan tudni, hogy ők hogyan értelmezik. Akár úgyis dönthetnek, hogy a Viborg ezüstérmével és alapszakaszgyőzelmével, az utóbbiban második TTH számára kaparta ki a gesztenyét. Ezzel együtt én is a borzérmes kedvezményezését tartom a valószínűbbnek, csak nem mernék rá mérget venni.

    Emellett az FCM-nél anyagi gondok vannak, fontos emberek távoznak, tehát úgy gondolom, hogy összeszokott csapatként mi lennénk az esélyesek idegenben is, ahogy a TTH ellen is. Ellenben ez már a felkészülést is érinti, egy dániai selejtező például nem kizárt, hogy rövidebb alapozást indokolna, ami viszont később üthetne vissza. Persze nem tudom, nem vagyok edző, csak hangosan gondolkoztam.

    A Siófokot amúgy nem érdekli egy szabad (?) hely? :)
  • Isthy
    #51584
    A Viborg elbukta a dán bajnoki döntőt. Ráadásul hazai pályán. Úgy fest a Fradi "hatása" nem múlt el náluk nyomtalanul
    Miután idegenben nyertek a Randers ellen 1 góllal, tegnap este otthon simán kikaptak a visszavágón. A félidőben már 9 gól volt a hátrányuk, amiből 5 gól a végére is megmaradt.
    Így a Fradival együtt a BL selejtezőbe kerültek, nem a főtáblára. Egymással nem játszhatnak selejtezőt, mert minden bizonnyal mindketten a selejtező első kalapjába kerülnek majd. Az FCM (volt Ikast) lett a bronzérmes, kíváncsi vagyok rá "vesznek-e" maguknak BL selejtezős jogot. Mert ha igen akkor a selejtezőben összekerülhetnek a Fradival és ráadásul minden bizonnyal ők rendezhetnének is. Azért ez elég komolyabb kihívás lenne a Fradinak mindjárt szeptemberben, amikor még nem szoktak "egyben" lenni. De remélem ez csak hipotézis marad...
  • Isthy
    #51583
    Az a levél bizony csak egy "zombivakító" dolog volt.
  • Isthy
    #51582
    Inkább nem kommentálom...
  • Gabess8
    #51581
    "Független magyar bíróság" Szerintem az a bizonyos levél is a médián keresztül a tűzoltásra kellet...
    Vajon ilyenkor a vezéreink, merre...
  • Breki33
    #51580
  • Isthy
    #51579
    MKB Veszprém - Pick Szeged 29-21 (17-14)

    Gratulálok a veszprémieknek a 20. bajnoki címükhöz!

    Az első félidő utolsó 2 perce és a második félidő első 10 perce eldöntötte a mérkőzést. Ekkor Nándi mindent védett, elöl pedig eredményesek voltak a hazai támadók.
  • Isthy
    #51578
    A hétvégi tv-s menü:

    MKB Veszprém - Pick Szeged
    Férfi bajnoki DÖNTŐ, 3. meccs - Veszprém
    2012.05.19. szombat 12:45 RTL Klub
  • Necros21
    #51577
    A KEK-ben idén folyamatosan javultunk. Ősszel a BL-ben várhatóan folytatódik a széria. Ha sikerélményeink is lesznek, az még inkább segíteni fogja a fejlődést. Olyan hatalmas különbséget egyébként én eddig sem láttam az ETO javára. Fejben volt meg ez inkább, de ebben az évadban sokat tettek a lányok azért, hogy ez csökkenjen. Pálinger visszavonulása után már csak Lunde az, akivel mindenképp előrébb vannak szerintem. Bár, szerdán Pasi is fantasztikusan védett, tehát jó esetben ez sem akkora előny nekik.
    Illetve a BL tapasztalat még az, amit ki kell emelni, az ETO javára. Rengeteget számít. De ősszel ezt is elkezdhetik ledolgozni a lányok.

    Tudom, hogy még be sincs jelentve hivatalosan az összes igazolás és távozó, nyáron is bármi megtörténhet, satöbbi. De ez ugyanúgy igaz a győriekre is. Ha náluk is kiesik 1-2 meghatározó ember hosszú időre, akkor ők is meg vannak lőve.
    A bajnokságban a többi csapat úgy tűnik, nem erősödik annyit, hogy nagyon tartani kelljen tőlük. A cserék és a fiatalok játszhatnak többet itthon, az első sorból meg az, akit be kell építeni vagy más beépítéséhez kell, illetve ha formába kell hozni a visszatérőket/újakat.

    Sérülést pedig nem csak a pályán lehet összeszedni. Gábor is tudja, szoros lesz a menetrend, biztos megtesz mindent, hogy jól gazdálkodjon a csapattal.

    Lehet, hogy ez így le van egyszerűsítve, de mivel még hónapok vannak a következő évadig, részletesebben nem igazán lehet belemenni egyelőre. Kérdés, Vérten betli lesz-e vagy Tomorihoz hasonlóan visszanyeri a formáját. Ha a spanyol jön, akkor használható lesz-e. Dajka mikor térhet vissza. Kik távoznak. A fiatalokra lehet-e majd ősszel még komolyabban számítani, és így tovább...

    De annyit engedjetek meg, hogy az idei KEK menetelés során és a bajnoki döntőben bemutatott BL legjobb 8 szintű játék némi bizakodásra adjon okot. :) Zizi is mondta, még van bőven fejlődési lehetőség ebben a csapatban, csak ugye ahhoz BL kell. Most az is megvan, a KEK címvédés és a szoros finálé miatt talán extra önbizalommal.

    Aztán lehet, hogy az ETO többet javul a spanyol edzővel, de az sem lehetetlen, hogy nem fejlődik eleget, vagy konfliktus lesz, ki tudja...
  • Isthy
    #51576
    Békéscsaba-Dunaújváros 32-27 (14-13)

    Kár volt az utolsó 10 percért... 50 perc után még 23-22 volt az eredmény. A záró dekádban kaptunk 9 gólt, tehát szinte percenként. Leginkább az 51-55. perc között volt a gond, ahol 23-22-ről 27-22 lett a hazaiaknak. Tulajdonképpen itt nyerték meg a meccset. Gondolom a mieink elfáradtak és szétesett az addig nem rossznak tűnő védekezés.
    Ahogy olvasom Ildi volt a legeredményesebb 10 góllal, remélem megbecsülik Siófokon, mert nagy tehetséget kapnak a csapatukba.
  • Isthy
    #51575
    A ti lányaitokat a komolyabb sérülések most elkerülték, míg az ETO-nál a bajnoki döntőkre két eléggé alapember (Hornyák és Vérten) kidőlt. Tehát ők nem teljes kerettel játszottak most. Reméljük jövőre egyik csapatnál sem lesz ilyen és akkor meglátjuk az erőviszonyokat. Azt viszont elfogadom, hogy el fogják hinni a lányaitok a győzelmi esélyt a mostaniak alapján. Remélem ugyanilyen jó meccsek lesznek jövő májusban is mint most szerdán.
  • Isthy
    #51574
    " Jövőre még jobbak leszünk, de hogy ez elég lesz-e hasonlóan szoros döntőhöz, az korántsem biztos."

    Én is így gondolom.
  • Zóanagyvarázsló
    #51573
    Nagyon leegyszerűsíted. Sokan mondják, hogy ők gyengülnek, mi pedig majd erősödünk, de ebből az előző nem igaz. Jövőre nagyon jó edzője lesz az ETO-nak, jobban összeállhat az idén még új csapat, és olyan nem világklasszis, de magyar szinten, így ellenünk is komolynak számító játékosok érkeznek hozzájuk.

    Mi szerintem is fogunk erősödni, előrelépni, de azt is látni kell, hogy az ismert és valószínűsíthető érkezők névre nagyon jól hangzanak, bízom bennük, de nem azonnali előrelépést ígérő egyik sem, sőt szinte lutri. Ráadásul nem ismerjük a jövő évi végi menetrendet, ha kiesünk a KEK-be, és ott lesz még Magyar Kupa is, az nem lesz egyszerű, de más esetben a két BL-csoportkör is elég sérülésveszélyes lehet. Számtalan tényező van, ami miatt nem tudjuk, hogy milyen állapotban lesznek akkor a csapatok, idén mindenesetre mi mérföldekkel jobban játszottunk magunkhoz képest bajnoki döntőben, mint a Győr. Mondjuk éppen ebben vagyunk jobbak náluk: fontos meccseken hihetetlenül oda tudjuk tenni magunkat. Egyszóval borzasztó teoretikus most még ez az egész, ha egyvalami biztos is: nyilván én is úgy fogok megint kimenni ellenük, hogy nyerünk.
  • kaloz174
    #51572
    Konkoly visszatér
    Érdekes, hogy "siekeredzőként" említik a cikkben...Minden relatív.:)

    Na de vajon akkor ki lesz a Fehérvár edzője?
  • Necros21
    #51571
    Ha a sérülések elkerülik a lányokat, akkor szerintem jövőre is meglesz a szoros döntő. A dánok elleni kupagyőzelem, első magyar csapatként, és a szoros ETO elleni finálé után már mindenki el fogja hinni, hogy van esélyünk ellenük.

    Az NS szerint Nerea Pena lehet a meglepetésigazolás jövő héten. BL tapasztalat, a Győrt kiejtő csapatból jön, VB bronz, ha teljesen felépül, akkor erősítés lehet.
  • Zóanagyvarázsló
    #51570
    hogy a nemzetközi vizeket illető visszásságokat

    Természetesen kimaradt egy "ne is említsem".
  • Zóanagyvarázsló
    #51569
    Nagyon jó meccs volt ez a Fradi-ETO (jó-jó, a második félidőre már kevés volt a szufla a csapatokban, de szerintem messze a bajnokság legjobb meccse volt), bevallom, nem igazán szomorkodtam már a lefújáskor sem. Sőt a mutatott küzdelmet és fejlődést látván inkább boldog. Jövőre még jobbak leszünk, de hogy ez elég lesz-e hasonlóan szoros döntőhöz, az korántsem biztos.

    A sípos huligánok viszont sokat ártanak a sportágnak, azok meg főleg, akik küldik őket. (És elsősorban ezért muszáj velük foglalkozni, nem azért, hogy éppen ki a kedvezméynezett vagy a sújtott.) Rendben van, hogy magyarok nem értenek a játékvezetéshez, de miért kell a lehetőségekhez képest is idiótán küldeni őket? Gyengébb párosokat bevetni a legfontosabb meccseken, túlterhelni egy-egy párost, hogy a nemzetközi vizeket illető visszásságokat (tapasztalan páros a KEK-döntőn, "hottentotta" játékvezetők a vb-ken, olyan nemzetiségű sípmesterekre bíznak meccseket, akiknek saját válogatottjuk érdekelt lehet egy bizonyos végeredményben stb.). Szóval elképesztő! Ezzel együtt a végén a két kiállításból és két hetesből szerintem csak nekünk megadott időntúli büntető nem volt jogos. Meggyőződésem szerint példás játékvezetés mellett behúztuk volna a meccset (arról már kevésbé vagyok meggyőződve, hogy ezen érdemes-e rágódni), de a vereség oka elsősorban a sok második félidei hiba volt támadásban. Fárasztó szezon volt, de szinte tökéletes, fradistaként keserűségnek helye nincs.