61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #51768
    A bajnokság versenykiírásával kapcsolatban mit gondol a számunkra oly' kedves Csapat egykori szakvezetője?
  • kaloz174
    #51767
    Ennek a Kelecsényinek mi adja az önbizalmat? (Talán a pénz?) Szakmai (kézi) kérdésekben is olyan markáns véleményeket fogalmaz meg, hogy csak ámul az ember...
    Az azonban erősen átjön, legalábbis számomra, hogy tisztában van az ETO "domináns" szerepével.
    Nem mondhatnám, hogy ennek az interjúnak az alapján elnyerte a szimpátiámat.
  • Necros21
    #51766
    Dehogyis, azt azonban nem lehet tagadni, hogy rengeteget számítana az, hogy ő is ott van. Az origó cikke kicsit túloz, de van benne igazság.
    Engem az bosszant leginkább, hogy Lacin kívül senki nem ismeri az egész történetet, az összes motivációt, de sokan ennek ellenére is elítélik. Érdekes, hogy Perezt például nem találják meg azért, hogy mennyit kér a válogatott fellépéseiért (ha ez tényleg igaz)...


    Triscsuk honosításának nagyon örülnék, szélsőséges nézeteket valló embereken kívül nem hiszem, hogy bárkinek kifogása lehetne ellene. :) Legalább Szekerest talán elfelejtenék a válogatottnál...


    Kelecsényi interjúja elég szánalmas, hazudozik megint, el kellene zavarni a hatalomból. A bajnokság versenykiírásával kapcsolatban meg én inkább a BL győztes Zsiga Gyula szavára adok.
  • kaloz174
    #51765
    Sikerült átesni megint azon a bizonyos lovon?
  • Isthy
    #51764
    [URL=http://olimpia.origo.hu/london/kezilabda/20120606-az-univerzalis-naggyal-eremeselyes-lehet-a-kezivalogatott.html]Újabb "média gyöngyszem"[/URL]

    Médiás címadás... Azért legyünk már észnél, még ha nehéz is...
  • Isthy
    #51763
    Nagyon kíváncsi leszek majd erre a 12-14 meccses verzióra.

    A Takarékokkal vigyázni kell, nálunk éppen most ment csődbe egy.
  • Zóanagyvarázsló
    #51762
    Nem feltétlen 2013-14-re gondoltam, de titkon bízom benne, hogy amennyiben a folyamatos előrelépés a cél, a következő szezon után már mindenképp az elődöntőt kell emlegetni
  • Zóanagyvarázsló
    #51761
    Az előtte lévő mondatban a főtábla 16 csapatának BL-meccseit kifogásolja, szóval ez alapján nagyobb variálásra gyanakszom (például két nyolcas csoportra, esetleg 32-es főtáblára, bár az utóbbihoz szerintem nincs elég jó csapat, botorság lenne). De hogy mikor, miben és kinek a szája íze szerint változtatnak, az még a jövő zenéje.

    Gondolom az Audira gondolhatott mint szponzorra az esetleges itthoni rendezés kapcsán.

    Vagy a Duna Takarékra
    Mindenesetre ez függhet a helyszíntől is, hiszen Győrben ehhez nincs még csarnok, máshol viszont egy komolyabb sporteseményre talán beszervezhető valami helyi óriás, vagy úgy általában érdeklődhet egy ilyen esemény után szponzor, aki amúgy nem őket szponzorálja. Ha első körben persze nekem is az Audi vagy az OTP jutott az eszembe.
  • Isthy
    #51760
    "Az új terv szerint azonban 12-14 meccs jutna mindenkinek, ez zárulna Final Fourral. A 2013-14-es szezon lenne az első, és ezt jó lenne Magyarországra hozni."

    Mi ez az új terv, ahol 12-14 meccset játszana mindenki? Mert erről én még nem olvastam és a cikkben sem találtam semmit.

    Gondolom az Audira gondolhatott mint szponzorra az esetleges itthoni rendezés kapcsán.
  • Isthy
    #51759
    Ejha! Látom gyorsan meghatároztad a célt a csapatodnak
  • Isthy
    #51758
    Kérdés, hogy ki lesz az a 4 csapat, mert a szurkolótáborok nagyságán múlhat a dolog. Majd meglátjuk az EHF hogy gondolkodik efelől.
  • Zóanagyvarázsló
    #51757
    Kelecsényi-interjú

    Nem az utóbbi idők kínos témáira adott válaszai miatt linkelem, azok a legkevésbé érdekesek (hívhatjuk kötelező mellébeszélésnek), de beszél a Final Four-tervekről is. Ez alapján mondjuk nem csupán a KEK-et herélnék ki, de a férfiak mintájára bevezetendő Európa-kupa is langyos színvonalú lehetne, legalábbis a legutóbb megnyert sorozatunk színvonalához képest. (Mondjuk ettől még nem ellenezném élből.)

    "Mit tesz azért, hogy a nőknél is mielőbb hasonló rendezvénnyel záruljon az évad?

    Tavaly nyáron találkoztunk valamennyi európai női topklub képviselőivel, egyeztettünk a játékrendszerről, a pénzügyi feltételekről és a tévés jogdíjakról. Az európai szövetség pedig vevő volt az ötletre. Eddig a BL legjobb 16 csapata közé jutó együttesek közül nyolc úgy esett ki, hogy mindössze hat meccset játszott, hármat otthon, hármat idegenben. Az új terv szerint azonban 12-14 meccs jutna mindenkinek, ez zárulna Final Fourral. A 2013-14-es szezon lenne az első, és ezt jó lenne Magyarországra hozni. A kulcskérdés, hogyan áll össze a büdzsé, találunk-e névadó szponzort. Úgy vélem, az európai topcsapatok maximálisan érdekelve vannak, ezek szponzori köréből potenciálisan meg lehet találni azt a támogatót, aki ezt felvállalja."
  • Zóanagyvarázsló
    #51756
    Egyébkénttn nem tudom, hogy az EHF-nek mi lenne az elvárása a csarnok befogadóképességét illetően, de a férfiaknál látható, hogy Kölnnel ezt próbálják maximalizálni, és nyilván nekik is presztízs lehetne a nagy szám.

    Kíváncsiságból megnéztem, és látom, hogy női kosárlabdában az Euroligában (ott már Final Eight van, nem Final Four, mint hajdanán Pécsen) egy elvileg több mint 10 ezres csarnok 2500-an lézengtek a döntőn, Isztambulban, ahol népszerű a kosárlabda. Egyedül a két török sztárcsapat korábbi összecsapásán voltak 3000-nél többen (nyilván mivel hat csapat szurkolótábora is kevésbé volt motivált), igaz, az 8574 nézővel úgy csúcsot állított fel.

    Azért megnézném, hogy Magyaországon mire lenne elég egy 5000-es csarnok, ha a négy között lenen az ETO és a Fradi (a két csapatnak külön is simán el kéne az összes jegy), valamint kéne még készülni a Buducnost és a Valcea szurkolóira is :) Ráadásul minden celebnek ott lenne a helye...
  • Zóanagyvarázsló
    #51755
    Azért ha négy csapat szurkolóinak kellene a sok reprezentánson felül biztosítani jegyeket, akkor az 5-6 ezer nekem kevésnek hangzik, még a végén az ETO szurkolóinak tényleg kevesebb jutna így, mint a Magvassyban... De eljátszhatjuk ezt a Moracával is, nem mintha el tudnám képzelni, hogy az EHF oda el merné vinni.

    Ahhoz, hogy ott lehessenek a szurkolók, magyar helyszínben gondolkozva szerintem kell a 10 ezres csarnok - de Franciaországban, Németországban, Skandináviában is. Spanyolországban elég lehetne az 5 ezres is. Nagyban függ a csapatoktól és azoknak a helyszíntől való távolságától is. A férfiaknál szinte egyértelmű helyszín Németország, a maguk csarnokaival, a nőknél viszont képlékenyebb, bonyolultabb sakkozást igényelne.
  • Isthy
    #51754
    Az EHF mai közleménye szerint 11 ország jelentkezett rendezési szándékkal az EB-re.

    EHF közlemény

    Ezek közül 3 ország van, amelyik nem kvalifikált az EB-re: Izland, Lengyelország és Szlovákia. Elvileg ugye közülük kerülhetne ki a győztes és a 16. csapat. De ki tudja az EHF-nél milyen érdekek és "értékek" érvényesülnek majd. Izlandnál kétlem, hogy meglenne a szükséges struktúra és az utazás is sokba kerülne a résztvevőknek. A lengyeleknél azt olvastam, hogy megvan, állítólag a 2016-os férfi EB-re pályáznak. Ott pedig erősebb követelmények vannak. A szlovákokról fogalmam sincs, hogy rendelkeznek-e megfelelő csarnokokkal, de gyanítom, hogy inkább nem, mint igen. Elképzelhető még közös rendezés is, ezen országok valakivel karöltve. Ha minden igaz 2 hét múlva okosabbak leszünk.
  • Isthy
    #51753
    Az utolsó mondatodban van a lényeg, legalábbis számomra. Normális pénz, megfelelő visszaosztással. Mert a csapatok miatt van a sorozat, nem az EHF-ért. Sajnos most ez nem igazán van így...
  • Isthy
    #51752
    Azért nem biztos, hogy a női BL FF-hez a Veszprém Aréna kicsi lenne. Sztem a csarnoknál is más léptékkel számolnának mint a férfiaknál. Nem gondolom, hogy előírás lenne a 10 ezres csarnok. Tudják ők is, hogy más dimenzió érdeklődést tekintve. Sztem egy 5-6000 ezres csarnok simán elég lenne.
  • kaloz174
    #51751
    Kicsit sok már nekem "Laci bácsi". Kezdem unni, hogy már a csapból is ő folyik lassan. Elvonatkoztatva a témától.
    Annál is inkább, mert én még emlékszem arra, hogy nála sem volt mindig ott a bölcsek köve, ha most úgy is tesz.

    Írom ezt úgy, hogy ezt riportot meg sem hallgattam, pontosan azért, mert én nem látom Laurencz Lászlót olyan kivételes ikonnak, mint sokan manapság. Nem a szakértelmét vonom kétségbe.
  • Gabess8
    #51750
    Én meg emlékszem arra az időre amikor nagyszerűen szerepelt a csapat Nagy nélkül is...
    Tehát ezek szerint a többi játékos az senki, Nagy Laci az atyaúristen...
    Részemről is OFF
  • Zóanagyvarázsló
    #51749
    "Független" helyen, mint mondjuk idén? :)

    Egyébként ezzel az a gond, hogy ez elsősorban az adott sportág(i sorozat) rentábilissé, jövedelmezőbbé tételéről szól, tehát szükség lenne a négy csapatra. Fociban ugye megvan enélkül is, ráadásul ott nem vállalható be, hogy a csapatok két nap alatt két meccset játszanak. Viszont én elvárnám, hogy nem csupán a legjobb négynek csorogjon valami, mert ha természetes, hogy ők többet is kapnak, további kezdeményezés nélkül is elég szűk az élmezőny, más csapatoknak pedig szinte ráfizetés a siker is. (Mert a sápot persze beszedi az EHF.)

    Mondjuk én akkor sem sírnék, ha a mostani módi maradna, csak tényleg jó lenne több pénz a sportágba, tisztességesebb visszaosztással.
  • [HUN]FaTaL
    #51748
    Ez szánalmas.

    Én meg olyasmi rendszert szeretnék kéziben is, mint fociban. A döntő 1 meccs legyen, valahol független helyen.
  • Zóanagyvarázsló
    #51747
    Ez esetben viszont nem legjobb 16-ról, hanem legjobb 13-ról kéne beszélni, hogy számtanilag is stimmeljen, amiről beszél. Mindenesetre ez egy nagyon ellenszenves megoldás, és az sem érdekel, ha tényleg volt vagy van ilyen a kosárlabdában is.

    A női Final Four egy érdekes dolog, el lehet játszani a gondolattal, már csak azért is, mert komoly értelme lenne Magyarországra hozni - ha nem is minden évben. Lenne rá érdeklődés, van állandó elődöntős csapatunk, a legtöbb élcsapat valamelyik szomszédos vagy közeli országban trónol - bár a skandináv lobbinak aligha tetszene. Éppen csak az a kérdés, hogy hova. A Papp László Sportarénát nehéz igazi sportcsarnokként elképzelni, a Veszprém Aréna pedig kicsi.
  • Isthy
    #51746
    Részletek egy friss Andorka interjúból:

    "Emellett, noha ez nem feltétlenül a férfiak versenyrendszeréhez kapcsolódik, szorgalmaznám a női Bajnokok Ligájában is a négyes döntő, azaz a Final Four bevezetését. Ez a magyar kézilabdának is fontos érdeke, hiszen a Győr már huzamosabb ideje kardoskodik a bevezetéséért. Azonban a női kézilabdában nem olyan elképesztő mértékű a fejlődés, mint a férfi vonalon, így a versenyeztetés is felvet problémákat. A női Final Four megrendezésénél mérlegelni kell az egyes országok topklubjainak anyagi lehetőségeit, a közönség érdeklődését, valamint a média érdeklődését."

    "A női Final Four bevezetése előtt remek tapasztalatokkal fog szolgálni az ősztől létrejövő férfi Európa Kupa, amely tulajdonképpen a KEK, és az EHF-kupa helyét veszi át. A BL-hez hasonlóan csoportkörrel indul ez a sorozat is, majd a végén egy négyes döntő fogja zárni, de a helyszínt oly módon fogják kiválasztani, hogy a legjobb tizenhat közé bejutott csapatoknak felajánlja az EHF a rendezés jogát, és amelyik a licitet megnyeri, az rendezhet, egyúttal mentesül a nyolcad- és negyeddöntő megvívásától, azaz automatikusan elődöntős lesz. Az új sorozat önmagában is érdekes lesz, egy ország ugyanis legfeljebb két csapatot indíthat, nem lesz tehát spanyol vagy német dominancia."

    Ez ám a nem semmi, pénzért lehet elődöntőt venni...
  • Zóanagyvarázsló
    #51745
    Ráadásul az állandóságot képviseli azzal, hogy nem mozdul el Fehérvárról, minden meccset végighajt, a remek teljesítménye csak hab a tortán. Ilyen játékosokat szabad honosítani, pláne, hogy tényleg sok éve itt él.
  • kaloz174
    #51744
    Nem csak ajdák, manipulálják is, mint számomra kiderült.
    Ennyit erről részemről is.
  • Breki33
    #51743
  • Isthy
    #51742
    Nyilvánvaló, hogy vele játékerőben erősödik a válogatottunk. A "cirkuszt" már jó ideje adják nekünk, de én jobban örülnék a "kenyérnek". Részemről ezzel le is zártam a témát.
  • kaloz174
    #51741
    Azt hiszem, ezzel sokak kívánsága teljesül:

    Újabb honosítás (Triscsuk)

    Azt gondolom, elég régen él nálunk ahhoz, hogy ezt el lehessen fogadni.
  • Necros21
    #51740
    Nem meglepő, hogy milyen véleményeket lehet olvasni Nagy Laciról itthon... Annak örülök, hogy Barcelonában legalább normálisabbak az emberek. A teljes történetet nem ismerjük és soha nem is fogunk mindent tudni, de a sok nagyokos persze ettől függetlenül lehordja mindennek, gratulálok hozzá.

    Örülök, hogy ott lesz a válogatottban, vele együtt talán lesz valami esélye a csapatnak. A kimaradót valamennyire lehet sajnálni, de a csapat érdeke is, hogy a lehető legerősebb összeállítással utazzanak ki.


    Lentebb volt egy link a szekszárdiak helyzetéről, elég szomorú, hogy így alakultak náluk a dolgok. :(
  • Breki33
    #51739
    A magyar férfiválogatott kerete:
    Kapusok: Fazekas Nándor (MKB Veszprém), Mikler Roland (Pick Szeged)
    Jobbszélsők: Gulyás Péter (MKB Veszprém), Harsányi Gergely (Tatabánya Carbonex)
    Jobbátlövők: Ancsin Gábor (Pick Szeged), Krivokapic Milorad (RK Cimos Koper, szlovén), Laluska Balázs (MKB Veszprém), Mocsai Tamás (SG Flensburg, német), Nagy László (Barcelona, spanyol)
    Irányítók: Császár Gábor (MKB Veszprém), Lékai Máté (Pick Szeged)
    Beállók: Schuch Timuzsin (MKB Veszprém), Szöllősi Szabolcs (Csurgó), Zubai Szabolcs (Pick Szeged)
    Balátlövők: Katzirz Dávid (Csurgó), Pérez Carlos (MKB Veszprém), Putics Barna (VfL Gummersbach, német)
    Balszélsők: Iváncsik Gergő (MKB Veszprém), Vadkerti Attila (Pick Szeged)
    Az együttes edzésmunkáját segíti, de a hivatalos keretnek nem tagja Pallag Péter, a Csurgó kapusa.
  • Gabess8
    #51738
    "Az átlövő elmondta azt is, nem pénzért játszik a válogatottban,"

    Akkor mi a f...-ért..., sebaj a végén elérni nálam amit a Győrnek már sikerült. Azért én a többi játékost sajnálom.
  • Gabess8
    #51737
    Ez nagyon ott van!!
  • Isthy
    #51736
    Tudod, a "nagyok" útjai kifürkészhetetlenek...

    Sztem akkor nem indulhatnak, mivel nem selejteztek, a rendező ország jogán lettek volna ott.
  • Isthy
    #51735
    Nekem az esemény színhelye is tetszik: Thália Színház
  • Breki33
    #51734
    nehogy félreértsd én is azt gondoltam és szerintem ezt is akarta akkoriban
    csak vmiért változott a szitu

    Hollandokra visszatérve ha nem rendezik akkor nemis indulnak?
    Gondolom nem selejteztek
  • Isthy
    #51733
    Ekkora kavarásra nem számíthattunk...
  • Isthy
    #51732
    Sztem is egyértelmű, hogy Laluska marad ki.
  • Isthy
    #51731
    Már majdnem írtam, szerencsére ezt előbb elolvastam
  • Isthy
    #51730
    Ez a félig üres csarnok nálam is nagyon csúnyán nézett ki...
  • Isthy
    #51729
    Nem lesz sorsolás szerdán, még várhatunk rá...