61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #51808
    Azt kellene elővenni, aki rábízta ezt a közvetítést. Miután sikeresen szétverték az mtv sportosztályát, most nyakra-főre akarnak mindent közvetíteni normális riporterek nélkül. Ennek mi isszuk meg a levét...
    Remélem az olimpiára azért szerződtetnek majd megfelelő riportereket, mert ha ez így marad, akkor az gyalázatos "élmény" lesz. Mehetünk majd más csatornákra olimpiát nézni...
  • [HUN]FaTaL
    #51807
    Köszi szépen :)
  • Zóanagyvarázsló
    #51806
    2012.06.16. 19:10, Oslo

    A Sport 2 fogja adni, 19:00-kor kezdődik majd a műsor.
  • [HUN]FaTaL
    #51805
    Rádióban nem tudom milyen, de ma borzalmas volt, inkább a sportklubon néztem. Szerintem simán meglesz idegenben is :) Ha nem is a győzelem, de a 6 gólos előnyt illene nem elszúrni...
  • Zóanagyvarázsló
    #51804
    A rádióból, Novotny Zoltán azért nem ma, és nem is tegnap kezdett el közvetíteni, de tévében még nem volt hozzá szerencsém. Tényleg borzalmas volt, a meccs után a focit hanyagoltam is, mert szó szerint annyira elálmosodtam, hogy le kellett feküdnöm egy pár órára.

    Szép győzelem volt (ha néhány momentumtól eltekintve nem is szép játék), és lehet puffogtatni a közhelyeket, hogy nem futott le még a párharc, és 5-6 gólt a mai kézilabdában percek alatt le lehet dolgozni, de innen bizony nagyon csúnya lenne elszúrni. Ettől a norvég válogatottól 1-2 gólnál többel nem lenne szabad kikapni, de akár nyerhetünk kint is - a mainál jobb játékkal.
  • Bandee1987
    #51803
    Hatalmas gratula a fiúknak! :)

    M1 kommentátor tényleg borzalmas volt, de a Sport Klubé viszont teljesen jó, ő legalább átélte a meccset
  • [HUN]FaTaL
    #51802
    Mikor lesz a visszavágó?
  • Grenzjager
    #51801
    Vadkerti háttal a kapunak estében lőtt kötény gólja nagyon nagyon nagyon komoly volt:))
  • kaloz174
    #51800
    Nagyon örülök ennek a győzelemnek. Azt hiszem, a 6 góllal mindenki kiegyezett volna a meccs előtt.
    Szép volt fiúk!
  • Isthy
    #51799
    Magyarország-Norvégia 27-21 (12-10)

    Grat. a fiúknak a győzelemhez!

    A védekezés és a kapusteljesítmény jó volt, a norvégokat sikerült 21 gólon tartani, így a 6 gólos előny biztató. Talán csak az emberelőnyben kapott gólokat lehetne felróni hátul.
    Elöl is jól működött a csapat, kivéve a baloldalt, mert onnan sajnos kevés veszélyt jelentettünk. Ott kell még javulni és akkor rendben lesz a csapat. Mocsai is többet cserélt a szokottnál, így a végére jobban tudtunk teljesíteni.
  • [HUN]FaTaL
    #51798
    Ezt a kommentátort az M1-en honnan szalajtották? Valami iszonyat :D
  • banok
    #51797
    streamek itt
  • Isthy
    #51796
    Mai tv-s program:

    Magyarország - Norvégia
    Férfi VB-selejtező mérkőzés, 1. meccs - Veszprém
    2012.06.10. vasárnap 15:30 M1 és SportKlub

    Nem ártana megfelelő előnyt szerezni a visszavágóra. A norvégokkal szemben nincsenek túl jó emlékeink VB-selejtezőt illetően, mivel 2000-ben és 2004-ben is pont miattuk nem lehettünk ott VB-n. Ideje törleszteni!

  • Isthy
    #51795
    Kicsit pontosítanék:

    kapusok: Leynaud, Navarro, Ungureanu
    szélsők: Managarova, Nechita, Farcau, Curea
    beállók: Manea, Vetkova
    irányítók, lövők: Jovanovics, Barbosa, Meirosu, Babeanu, Pineau, Bradeanu, Bulatovics, Neagu, Vizitiu.

    Neagu és Vizitiu max. a jövő év elején játszhat. Bár én abban sem vagyok biztos, hogy Neagu egyáltalán képes lesz-e még számottevő játékra, elbaltázták rendesen a vállát az erőltetéssel és a teljes gyógyulása kétséges (lásd pl. Rotis-Nagy). Mara (Jovanovics) most is sérült, nem tudni mikorra lesz teljesen rendben.

    Nem irigylem Vestergaardot, szép kis feladatot kapott. Az ottani "körülmények" között nem könnyű külföldinek érvényesülni. Meglátjuk meddig tart majd a mandátuma...
  • Isthy
    #51794
    Amíg minden francia és spanyol játékos el nem kel, addig nem is lesz vége.
  • Isthy
    #51793
    Ahogy látom a 3-4. helyre "hajtó" csapatok igazolgatnak szépen. Vácról érdekes híreket hallani, lehet Edina "beindult"...
  • primavis
    #51792
    no erre én is kiváncsi vagyok!
  • kaloz174
    #51791
    Nem akármilyen "válogatott". Kérdés, sikerül-e, ha igen, mennyi idő alatt csapatot építeni belőlük, adott körülmények között.
  • primavis
    #51790
    Így néz ki a Valcea kerete most: Leynaud/Navarro - Jovanovic/Neagu; Bradeanu/Pinneau; Bulatovic/Vizitiu; Barbosa/Curea; Manea/Vetkova; Managarova/Nechita.
  • kaloz174
    #51789
    "Begona Fernandez joins RK Zajecar!"
    Íme

    Folytatódnak az "érdekes" történetek az európai kézilabda világában...
  • kaloz174
    #51788
    Íme a:
    handball.hu híre
  • kaloz174
    #51787
    Tréfi pedig Vácra igazolt. Valóban nagyon hiányzott onnan egy jó képességű hálóőr. Alakul Gulyi kerete.
  • primavis
    #51786
    Vestergaard az új edző valcean!
  • Zóanagyvarázsló
    #51785
    Én nem ismerem az illetőt, alapvetően nem is kívánok vele foglalkozni, nem veszem készpénznek, amit csak a neten látok, de szerintem egyszerű félreértésről van szó.

    Az NB IB-s újvárosi csapat egyértelműen az elmúlt szezonbeli elsőosztályú utódjának van szánva, ha nyilvánvalóan nem jogutód. Ha ezen az alapon nézem tárgyilagos nézőpontból, akkor én nem látok sehol sem tárgyi tévedést. Egyszerűen nem látok bele többet az efféle megjegyzésekbe, mint szükséges, ráadásul a "kohászozás" mellett ott is le van írva a kulcsszó: teljesen új egyesület. Nyilván ha valakit érzékenyebben érint a téma, az kevésbé elnéző a félreérthető megfogalmazást illetően, pláne ha egyéb vitatható igazságtartalmú információk csokrában találkozik vele.
  • kaloz174
    #51784
    "A Siófok II a kevés minőségi up. játékos miatt lép vissza az NB I/B-től. Zámbó mezőszilasi 94-es csapata után nem nagyon van minőségi up. A kohász ezzel a húzással, elegánsan megoldja a tüntessük el az adósságot, de mégis inulhassunk az NB I/B-ben problémát"

    Ezt írja az illető. Ez már a Siófok esetében sem így igaz...
    De vegyük az újvárosi témát:
    Régen nincs már "Kohász", de ez részletkérdés. A REK játszotta végig a szezont. Felhalmozva egy jelentős mértékű adósságot. Évközben szó volt arról, hogy tulajdonost vált a csapat. EZ AZONBAN NEM VALÓSULT MEG.
    Így annak a csapatnak, amelyik a köv.szezonban elindul majd, annyi köze van a REK-hez, amennyi a Fradinak az Újpesthez, hogy ezt a durva példást hozzam fel. Végül is mindegyik egy egy városhoz köthető...

    Tudom, hogy pontosan az egyik oka annak, hogy nem vették át a régi tulajoktól a csapatot, az volt, hogy tiszta lappal szeretne indulni az új gárda, még akkor is, ha így elveszik az első oztályú jog.
    Ezért veszem zokon, hogy még azok is másképp értelmezik a helyzetet, akik a tájékozottabbak közé tartoznak.
  • Zóanagyvarázsló
    #51783
    OFF:

    Nem gond, legfeljebb unatkozunk addig egy sort a hiányodban
  • Zóanagyvarázsló
    #51782
    Úgy véltem, hogy Bulatoviccsal még ott lehetnek az élmezőnyben, de így szinte komoly nemzetközi szintű lövőjátékos nélkül maradtak (Mendyt majd meglátjuk,a több poszton való bevethetősége miatt ő nem lenne rossz igazolás, csak a távozók pótlására kevés). Popovic eleve nagy veszteség volt, mint vezér, irányító és átlövő egy személyben, de a világ legjobb átlövőjét is bukni, aki kiváló hármas védő...

    A masszív védekezésükkel - és szurkolótáborukkal, persze - akár még így is bejuthatnak a BL-8-ba, de szerintem annyira nem játszanak, eddig sem játszottak korszerű kézilabdát, hogy ne legyenek bármely jegyzett csapat számára verhetőek. Mindenesetre ha tudatos építkezésről van szó, akkor az idő persze igazolhatja őket, én csak a következő idényben gondolkozom.
  • Isthy
    #51781
    Ha minden igaz Vizitiu a sérülésének "köszönhette" a maradását.
  • Isthy
    #51780
    OFF:

    Kicsit később érek oda délután, inkább olyan fél 4 körül.
  • Zóanagyvarázsló
    #51779
    Én korábban pártoltam Voinát, mert a román többségű Valceához Tadici-on kívül egyedül neki láttam volna értelmét, nyugati edzőnek semmiképp. Így viszont alighanem időszerű lenne egy magasabban jegyzett külföldi edzőt leakasztaniuk. Mondjuk az áldozatot én sem irigylem, de azt hiszem, ez egy szép szakmai kihívás lesz bárkinek - minden értelemben.
  • Isthy
    #51778
    A Budnál a fiatalításra helyezik most a hangsúlyt a nemzeti csapat érdekében is. A fiataljaikat akarják nevelni-erősíteni a BL-ben a válogatottjuk miatt. Popovics és Szavics elköszön a válogatottól is az olimpia után, ki kell nevelniük a helyükre játékosokat.
    Bulatovics áprilisban még szóban elkötelezte magát a hosszabbítás mellett, azután a vezetés új céljai és a várható keret, már nem feleltek meg neki annyira, így májusban megegyezett a románokkal.
  • Zóanagyvarázsló
    #51777
    Beleolvastam, de én nem találtam összemosást az Újváros kapcsán, amit láttam, az szerintem értelmezhető a tényekkel összhangban is, csak más szavakkal mondja ugyanazt.
  • Isthy
    #51776
    Bárki is kerül oda, lesz dolga bőven. Abban a környezetben nem irigylésre méltó dolgozni...
  • kaloz174
    #51775
    Közben zajlik az élet a háttérben, a mi csapatainknál is:
    Az Alcoa is építi a jövőjét
    A cikkhez érkezett hozzászólások élesen érintik másik csapatok belügyeit is. Mint érezhető, nem szült semmi jót, hogy többen mellőzve, megbántva távoztak az évek során Siófokról. Ennek ellenére, értesüléseim szerint, a jelenlegi csapatoldal leállásának tényleg az az oka, hogy már régen időszerű volt egy új, jobban áttekinthető, oldal beüzemelése.
    Van valaki ezen a fórumon, aki állandóan az jólértesültet szokta játszani, jellemzően feltételezések alapján. Az újvárosi csapatról is ír, sajnos csúsztatva, amit már mástól is olvastam, akiről azt gondoltam, hogy jobban odafigyel a részletekre...Simán összemossák a régi (REK) és az új csapatot. (Amelyik végül nem vette át a régi csapat jogait - tulajdon, első o.indulási - így kötelezettségeit sem. Megértem. Jobb a tiszta lap, még akkor is, ha így nem leszünk ott az élvonalbeli bajnokságban, a köv.szezonban.)

    Visszatérve az Alcoához. Érdekes az új edző személye, valamint annak anyagi vonzatai. Ennyire eltűnt volna már a különbség a 2 világ között bérszínvonalban? Arról nem beszélve, hogy a Fehérvár sem tartozott a "módos" csapatok közé eddig.
    Kicsit értetlenül figyelem ezt a történetet. Vajon miért nem sikerült magyar szakembert találni, alkalmazni?
  • primavis
    #51774
    lehet, nem olvastam sehol, de akkora a zavar a csapat tájékán, hogy semmi sem biztos.....Farcaura lehet hogy szükségük van, Ungureanu nem tudom, hogy mikor fog védni a két légiós mellett, Vizitiu meg Neagu partnere (még?), ergo...ha az utóbbi még szóba jön, persze, hogy maradna.
  • Zóanagyvarázsló
    #51773
    Én úgy tudom, hogy Farcau, Vizitiu és Ungureanu szerződését meghosszabbították, ha az előbbi kettőét nem is éppen azért, mert számolnának velük.
  • primavis
    #51772
    azok is igazak, csak hát azért, Barbosa, Pinneau, Leynaud, Novarra + Bulatovic kissé soknak tűnik......Ez viszont még nem garancia arra, hogy csapatként is jók lesznek.
  • Zóanagyvarázsló
    #51771
    És mi a helyzet a távozókkal, akiiket írtál? Na jó, nem gonoszkodom.

    Ez nagyon rossz hír a kézilabdának! Összegyűjtenek egy csomó nagy nevet egy olyan csapatba, amely úgysem használja ki közel sem a teljes potenciáljukat, a többiek pedig meggyengülnek. Így is érdekesnek ígérkezik jövőre a BL, de eddig minden ellenszenvem ellenére azt mondtam, hogy egy jó Valceára szükség van. Kezdem azt hinni, hogy tévedtem. A Buducnost így nagy bajban lehet a négybe jutásért, talán lesz is nála négy esélyesebb csapat.

  • primavis
    #51770
    Na mit írtam a múltkor? Bulatovic aláírt a Valceanal! 1+1 évre.
    Közben lemondott Voina a klubedzői posztról is. Kíváncsi vagyok ki lesz az utód?
  • Necros21
    #51769
    A két kupadöntővel kapcsolatban mondta, hogy az ETO-nak és a Fradinak is nagyon jól jött az egymás elleni bajnoki finálé, mert egyrészt fel lehetett mérni, milyen hibák vannak még, hogy kijavítsák hétvégére, másrészt a nőknél talán még fontosabb, hogy pozitív hétközi élménnyel vágjanak neki a következő meccsnek.
    Arról már csak KEB tehet, hogy a BL és a bajnoki döntő első meccsén látottakon nem igazán tudott javítani, változtatni.


    Szani egy könyvajánlóban:


    A csapat évadzárója:


    Azért, hogy is mondjam, tudnak öltözködni a lányok...