61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Gabess8
    #51848
    Igen ezt is lehet mondani, de én egyet értek az #51843 -all, sőt szerintem Ő is hozzájárult a sportág máig tartó és még ki tudja meddig..., hanyatlásáért. Szerintem hamarabb kellett volna váltani a megfelelő utódra, vagy meg újítani, persze úgy nehéz, hogy mindenki mindenkivel lepaktál.
  • [HUN]FaTaL
    #51847
    port.hu vajon miért írja, hogy tartalék? na mindegy :D
  • Zóanagyvarázsló
    #51846
    Jó hír, bár valahogy nehéz lett volna elképzelni, hogy másként alakul. A lényeg mondjuk az, hogy jövőre az NB I-es szezon rajtjánál is ott legyen a csapatban.
  • Zóanagyvarázsló
    #51845
    Ugye vagy a leggyengébb csoportmásodik esik ki, vagy a rendező csoportjából juthat csak egy csapat tovább rajta kívül (különben ugye abból a négyesből hárman mennének tovább). Mindkettő komoly kérdéseket vet fel.

    Eleve nem szeretem a legjobb-leggyengébb csoportmásodikra vagy -harmadikra építő rendszereket, mert egy plusz külső tényező dolgot hoznak be. Itt viszont eleve torzítani fog, hogy lesz egy a csoportkörben sokkal kisebb tét nélkül játszó csapat, aki a fontos hazai meccsek miatt simán beáldozhat teljes meccseket is. Na most ezzel mindkét esetben döntően befolyásolhatja a Final Four mezőnyét aszon túl is, hogy a pénzen vett rendezés egy ilyen kupánál gusztustalanul hangzik.
  • Isthy
    #51844
    Az EHF oldalán megjelent az új "közös" kupával kapcsolatos cikk.

    Új EHF kupa

    Játékrend

    Természetesen ez egyelőre a férfiakra vonatkozik. A lebonyolítási rendszerből látszik, hogy a FinalFour rendezőjének kiváltsága tényleg bekerült (pénzen vett elődöntő... ). Éppen emiatt a végjáték nagyon furcsára sikeredett. A csoport fázis végén a 4 csoportból érdekesen alakul a továbbjutás, mert így egy csapatot "kigolyóznak". Ugyanis az egyik csoportból csak a csoportelső fog továbbjutni, míg a másik 3-ból a második is. Vajon mi alapján döntik el, hogy melyik csoport lesz az? Finoman szólva is nagyon durva dolog ez...
  • Isthy
    #51843
    Azt gondolom ez a sikerkorszak nem igazán miatta lett az...

    Kíváncsi vagyok az önkéntes jelölése az EHF bizottságba az MKSZ jelölésével szemben aktuális-e még...
  • Isthy
    #51842
    Helyes döntés, én ezt vártam
  • Isthy
    #51841
    Bizony jó program és viszonylag jó áron
  • kaloz174
    #51840
    Megérett a távozásra, viszont az utóbbi hónapok mutatják, hogy minden relatív...
    (egyébként Sinka időszakához kötődik az egyik legszebb korszaka a sportágnak, ezt is meg kell állapítani)
  • kaloz174
    #51839
    Detti:)
  • Gabess8
    #51838
    Sinka

    Ahogy az ilyenkor lenni szokott...
  • kaloz174
    #51837
    Szabella kupa
    Jó program azoknak, akiket érdekel. Remélem, lesz majd közvetítés valamilyen formában róla.
  • kaloz174
    #51836
    Cáfoljatok meg, ha rosszul emlékszem, de mindkét játékosból tulajdonképpen NA nevelt válogatott szintű klasszist. Nagyon értékes tagjaivá váltak a Fradinak és a magyar bajnokságnak. Lulu most fejezte be, hiányozni fog nagyon Vácott, azt gondolom.
  • Gabess8
    #51835
    Miért szerinted az aktuális esemény előtti egy hónapot (3 hetet) kivéve érdekelt eddig is valakit????
  • Gabess8
    #51834
    A többi meg majd kap egy kis aprót, kérdés melyik pénz intézeten keresztül... (bocs ezt nem bírtam kihagyni)
  • Necros21
    #51833
    A 3 szerintem is reális szám, és amennyiben összejönne a francia lány leigazolása, akkor valószínűleg ennyi lenne nálunk is. Jó lenne már Jelenáról biztosat tudni...

    Azzal is egyetértek, hogy a klubhoz kötődő, azért mindig teljes erőbedobással légiósokkal nincs probléma. Nekem máig a legnagyobb kedvenceim közt van Lulu és Hangya. Persze az sem ártott, hogy posztjukon a legjobbak voltak és jól beszéltek magyarul is. :)
  • Zóanagyvarázsló
    #51832
    Pontosan, a benne rejlő lehetőségek alatt a korára is céloztam. Ráadásul a mi kapusaink még csak nem is igazán kiegyensúlyozottak, tehát nagyon fontos, hogy legyen csere. Ugye mondani sem kell, hogy mondjuk Léna sérülése milyen következményekkel járhatna.

    OFF:

    Megkaptam őket, de nem mertem még megnézni :) Igaz, már frissiben volt szerencsénk hozzájuk, az emlékek még kísértenek.
  • Zóanagyvarázsló
    #51831
    Ezt nem kétlem, de azért azt hiszem, addig rossz nekünk, amíg - ezzel a teljesítményével is - szükségünk van rá. (Vagy amíg egyes menedzsereknek ekkora hatalmuk van?)

    Amúgy nem tartom rossz védőjátékosnak (persze Tomori, Cifra és Hornyák egészen más szint), és kívánok neki minden jót, de hogy nem fogom sajnálni, ha a helyére klasszisokkal jobbat igazolnak támadásban, az biztos.
  • Isthy
    #51830
    Kérdés melyik sportág csapatánál fognak megjelenni. Bár a "falábúak" gyaníthatóan esélyesek, már csak "nagyvezírünk" miatt is.
  • Isthy
    #51829
    Mondhatnánk "vak tyúk is talál szemet"
  • Isthy
    #51828
    Bud ügyben az általad említett "státusz" már nem igazán áll fenn, így Bulatoviccsal kapcsolatban nem tudok semmi érdemlegeset mondani. Viszont azt még tudom, hogy Dokicsot egyszerűen "lapátra tették", közölték vele, hogy jövőre nem tartanak már igényt rá.
  • Isthy
    #51827
    Belefér, meg van bocsátva

    OFF:

    Megkaptad már a hétvégi képeket Ildyéktől? Van köztük pár igazi gyöngyszem
  • Isthy
    #51826
    Jóvanna, csak saccoltam Kevésnek tűntek a fiúkhoz képest és azért a 10 sem valami sok. Mondjuk volt valaki aki sajnos már semmiképpen sem lehetett volna jelen...
  • Isthy
    #51825
    Az érdi jobb szélső dolog valóban aktuálisnak tűnik, én is kíváncsi leszek rá, hogy miként oldják meg.
    Darleux ráadásul nagyon fiatal, a ti kapusaitok pedig már túl vannak a 30-on, lehetne vele hosszabb távon is számolni.
  • kaloz174
    #51824
    Érdekes a hírnek a kecskeméti vonatkozása is. Szemben áll azzal a feltételezéssel, hogy megjelenik a csapat támogatói között a városban letelepült híres autógyár. (Legalábbis jelenidőben.)
  • kaloz174
    #51823
    Ha hiszed, ha nem, én már láttam Szekerest támadásban is jól játszani.:) Sajnos, pont ellenünk, amikor szárnyalt attól a lehetőségtől szinte, hogy Edina TT helyére beállította. (Bár elismerem, ehhez kellett az is, hogy arra az időszakra a mi csapatunk ereje már fogyóban volt.)
  • kaloz174
    #51822
    Mint "helyi szakértőt" kérdezlek.:)
    Bulatovic sérülése mennyire komoly, vajon?
    Dokicról olvastam olyan feltételezést, hogy a Fehérvár! megkereste, mivel a Bud., számomra elég elképzelhetetlenül, lemondana róla.
  • Zóanagyvarázsló
    #51821
    Isthy! Rosszul mondtam, Koller Tamás már eddig is Gyöngyösön játszott, Oláh Tamás az új igazolás, őrá gondoltam. (Mondjuk amennyire követtem a férficsapatot, nem is csoda a tévedésem.)

    Kész a gyöngyösi keret

    Illetve majdnem, mert azóta (vissza)jött még egy játékos
  • kaloz174
    #51820
    Ezen a képen én 10 játékost vélek számba venni.:) Többek között a legendás "Amál" is ott van, akit Dániából ritkán lehet elcsalogatni!:)
  • Zóanagyvarázsló
    #51819
    Bele sem merek gondolni, hogy mi lenne velünk az EB-n, ha Szekeres Klára kiszorul az Érdből Kovács Anna játéklehetősége miatt már inkább aggódnék, de Szabó Edina szokta használni a cseréit, a fiatalokat, nyilván vannak elvárások, amelyek felülírhatnak hosszú távú szempontokat, de ő nem az az edző, akinél annyira rettegnék ettől.

    Nálam amúgy légiósoknál három a határ, annál többnél már vakarnám a fejemet. Persze mindez helyzettől is függ, egy csapathoz kötődő, benne X évet lehúzó légiósra (ilyen volt az állampolgárságig Triscsuk, de ez akár Djokic vagy Bradeanura is alkalmazható, szintén a múltból) máshogy néz az ember, mint egy frissen leigazolt, együttbandázó, nyelvileg "szakadár" különítményre. Ahogy attól is, hogy ténylegesen kit szorítanak ki. Nemzetközi kupát tervező csapatnak amúgy is hosszabb kispad kell, tehát plusz játékosok kellenek.
  • Zóanagyvarázsló
    #51818
    Szerintem is valami hasonló végkimenetel várható, bár csodálnám, ha nagy érdi tervekhez jobbszélsőt nem próbálnának igazolni. Ráadásul Szabó Edináéknál Pádár Margó visszavonul, Sopinak meg kell találni az utódját, Wolf sem lesz fiatalabb, így hiba lenne kihagyniuk a lehetőséget, ha releváns lövőt tudnának igazolni (magyarok már elkeltek, és az szóba hozott franciákkal sajnos csak néhányuk említhető egy lapon).

    Egyébként Lacrabére még Pena előtt sportszakmailag ideális (tökéletes?) igazolásnak hangzott volna hozzánk is, mint egy személyben balkezes lövő, irányító, heteslövő. Darleux pedig sajnos nagyon beférne hozzánk (szerintem sajnos az összes nemzetközi tapasztalattal rendelkező magyar kapusnál több van benne, emellett ők nem is feltétlen volt túl elérhetőek), de nem merek róla álmodni.
  • Isthy
    #51817
    Érdre állítólag 2 francia (Lacrabere és Signate) jönne...
    Darleux sztem a Viborgban fog kikötni, mert a "nagy csapat" jelző az ő európai értelmükben inkább rájuk illik (többszörös BL győztes és BL szereplő). Még ha a Fradi most kétszer a KEK-ben el is páholta őket.
    Azt is olvasni, hogy Bulatovics távoztával a Bud mégis vinné Jelenát a Fradiból.
  • Isthy
    #51816
    Én láttam a megemlékezést. A fiúknál egész sokan ott voltak a régi csapatból, a lányoknál sajnos talán összesen 8-an...
  • Isthy
    #51815
    Csatlakozom!
  • Necros21
    #51814
    A többség túl sokáig úgysem marad szerintem. Mondjuk, én szeretném, ha Nerea hosszú éveket itt töltene, de az a realitás, hogy a nagyobb neveket valószínűleg néhány évnél tovább nem tudják megtartani a magyar csapatok. Aki pedig nem sztár kategória, azt kiszoríthatják a tehetséges fiatalok.

    Egyébként össze tudnád foglalni ezeket a tippeket? Én ma olvastam, hogy két francia jöhet még, 1 kapus a Fradiba (akit a Viborg is csábít állítólag, szóval...), 1 jobbátlövő az Érdbe.
  • kaloz174
    #51813
    Olvasgatva a fórumokon megjelenő zuhanyhíradós tippeket, ha ezek igaznak bizonyulnak, akkor vegyes érzéseim vannak a magyar kézilabda jövőjét illetően.
    Ha kész klasszisokat igazolnak a csapatok, ebben a mennyiségben, akkor mi lesz a magyar utánpótlással, a magyar válogatottal??
    Vagy csak én aggódom túl a dolgot?
  • Gabess8
    #51812
    Én ritkán foglalkozok a riporterrel, néha röhögök rajtuk, de nekem is feltűnt milyen gyenge volt, néha eszembe is jutott, hogy átmentünk Egribe...
    Én többet vártam tőle.
  • kaloz174
    #51811
    Érdekes beszámolók Veszprémből:
    Cunder.HU

    Sajnos, a közvetítésben én nem láttam, pedig de szívesen néztem volna meg a kedves visszaemlékezést, valamint az egykori BEK-győzelmek főszereplőit is, újra.
  • kaloz174
    #51810
    Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok!
  • Grenzjager
    #51809
    Krivokapics