61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #51928
    A második félidőtől láttam. Ezt a meccset 2x kellett megnyerni a csajoknak, mert a második félidőben, miután 4 góllal sikerült meglépni, nagyon bután kézilabdáztunk.
    Hetest, ziccerek tömegét hagytunk ki. Hogy kicsit hazabeszéljek, Takács Fruzsi beállításával javult a helyzet, mert ő sokkal jobban mozgatta a társakat, mint az, aki a helyén játszott addig. Így Klivinyi emberfogása nem érződött annyira.

    Mindenképpen dicséret és gratuláció a csapatnak. Ha megnézzük, melyik nemzetek juniorjai végeztek mögöttünk, ez mindenképpen szép teljesítmény.
  • Isthy
    #51927
    Magyarország-Szerbia 26-24 (24-22, 20-20, 11-8)

    Megvan a bronzérem, szép volt lányok!

    Megint egy idegőrlő mérkőzés, ráadásul hosszabbítással. Szerencsére a végjátékban ismét jól szerepeltek a lányok és behúzták a hosszabbítást.
  • Isthy
    #51926
    Én is úgy néztem, hogy a csajoknál az élre állhatunk jövőre, főleg ha mindkét csapatunk a BL 8-ba jut
  • kaloz174
    #51925
    A bronzmeccs szombaton 14,00-kor lesz.
  • Zóanagyvarázsló
    #51924
    Sajnos várható volt, a számok nem hazudnak, az utóbbi évek nem éppen világraszóló eredményei után ez várható volt. Viszont egy év múlva az oroszok 2010-es Final Fourja ki fog esni, így a Szeged 16 közé jutása és a Veszprém 8 közé jutása talán elég lehetne a helyünk visszavételéhez. Nem lesz könnyű, de ha két BL-csapatot akarunk, azért a pályán kell bizonyítani. A lehetőség adott.

    A nőknél viszont jó eséllyel az élre törünk (ha ez csak jelképes eredmény is), a dánoknak egy különösen erős szezonja fog kiesni, nekünk pedig egy nem túl acélos, szóval a papírforma eredmények szerintem elegek lehetnek ehhez.
  • Isthy
    #51923
    Nézegetve az EHF 2013-14-es rangsorát sajnálattal kell megállapítanom, hogy a fiúknál visszaestünk a 7. helyre és így éppen nem indíthatunk 2 csapatot a BL-ben jövőre. A BL helyünk helyett kaptunk egy Challenge kupás helyet...

    A lányoknál maradtunk a 2. helyen így náluk minden változatlan.
  • Isthy
    #51922
    Ezek szerint én jobban jártam... Mivel nemrég értem haza és így nem tudtam nézni a meccset. Nem tudom mit csinált a csapat, de ilyen simán kikapni a franciáktól...
    Most már jó lenne megszerezni a bronzérmet. Remélem összekapja magát a csapat.
  • primavis
    #51921
    azt láttam, hogy már félidőben 5-el vezettek a csigaevők! Ez van.
  • kaloz174
    #51920
    Nem tudom, végül megtudtad-e, de jobban jártál volna, ha nem.
    Sajnos, mintha ez a csapat 2 nap alatt elfelejtett volna kézilabdázni.
    Na de fiatalok, tanulni vannak ott.

    Egyébként adnak minden meccset a neten, a mait itt lehetett nézni. A handball.hu-n ott a link, meccsek előtt.
  • primavis
    #51919
    hol lehet nézni a mai elődöntőt?
  • Zóanagyvarázsló
    #51918
    A védekezésükben és a Moracában bízhatnak, ha viszont otthon mégis pontokat veszítenek, akkor a Thüringer már végzetesen kemény ellenfél lehet a nyolc felé vezető úton. Mindegyik csoportban nagy harcot várok, talán még minket és a Krimet érzem a második helyre viszonylag egyértelműen esélyesnek, de lefutott játszmákról szó sincs - kivéve ha Volgográdból tényleg távoznak az emlegetettek.
  • Isthy
    #51917
    Most olvasom, hogy már megint elment valaki (Radovics) a Buducnosttól. Ahogy végignézem a kül. okból távozókat, azt kell mondjam komolyan meggyengültek.
    Popovics és Szavics abbahagyta, elhagyta a klubot K. Bulatovics, Dokics, Barjaktarovics, Radovics, Jovetics (ex Golubics) és Tacalie. Az érkezők (Mendy, Jezics, Bralo, Trifunovics, Zsivkovics és Pavicsevics) messze nem ugyanaz a szint. Ráadásul Cvijicset műtötték, majd csak a 2. csoportkörben játszhat.
    Persze így is minden bizonnyal továbblépnek az első BL körön valszeg a Viborggal együtt. Utána viszont már az elődöntőt illetően is komoly kétségeim vannak. Fiatal csapatot építenek, sztem a legjobb 8 lesz számukra a végállomás.
  • primavis
    #51916
    pont ezért irtam azt amit. van rá konkrét példa az olimpiai bajnok gyorspisztolylövőnk (szintén Londonból), aki a háborúban elvesztette a lövő karját és megtanult lőni a másikkal.A lábak esetében más a helyzet, nem lehet egy lábbal játszani, járni (legalábbis a sportban), viszont kézilabdánál eleve nincs ekkora szükség egyszerre mindkettőre (a másik csak besegit a labda megfogásánál) a lövés, pl.egy átlövőnél csak egy kézzel történik! ha erre alkalmatlanná válik, meg kell próbálni a másikkal.Nehéz, de nem kivihetetlen feladat.Még mindig jobb mint ha véglegesen elveszitené a sportág.
  • Gabess8
    #51915
    Biztos, hogy rengeteg idő, szerintem az sem sokkal egyszerűbb testrész mit a térd... Sok idő és siettetni nem szabad, még akkor sem, ha ebből él, türelem kell hozzá!
  • Isthy
    #51914
    A csoportmeccsen:

    FRA-POL 25-24 (12-10)

    A Horváth, Marton páros vezette a meccset, ők közelről látták őket Elvileg a lengyelekkel egy kategória. Ha jól emlékszem játszottunk velük felkészülési meccset és simán nyertünk ellenük. De ez most egy elődöntő, tehát kicsit mások a körülmények.
  • Isthy
    #51913
    Azért remélem ilyenre nem kell, hogy sor kerüljön...
  • primavis
    #51912
    Mennyi az esély a franciák ellen?
  • kaloz174
    #51911
    Gratulálok a junioroknak, az utolsó 10 percet sikerült látnom, azt is mondhatom, hogy sikerült kiszurkolni a győzelmet!
  • primavis
    #51910
    Mondok egy furcsát. Ilyen esetben mindig azt kérdeztem, hogy miért nem lehet átállitani valakit a másik kezére? OK, időbe kerül, de még sem kell lemondani végleg a sportolóról, mert a tudása a többi terén megmarad! Ráadásul nem is kell automatizmusokat átállítani, mivel eddig nem használta a balkezét dobásra s sokkal gyengébb nem lehet a jobbnál. Ne tessék leszedni a fejem, mert az anatómia/biomechanika a szakterületem! Ha nem lehet a jobbot rendbetenni, megkellene próbálni. Az nem érv, hogy még senki sem csinálta, vagy ha igen s nem sikerült. A puding próbája....ráadásul fiatal.
  • Isthy
    #51909
    Számomra sem volt meglepetés, akár fogadni is mertem volna rá
  • Isthy
    #51908
    Magyarország-Lengyelország 29-27 (16-17)

    Grat a csajoknak a 4-be jutáshoz!

    Nézői idegeket borzoló meccs volt. Az elején gyalázatos játék és 3-8 a lengyeleknek. TO után visszajöttünk és 13-11 lett nekünk. Majd a félidő vége megint olyan játék mint a meccs elején és 1 gólos hátrány a szünetre.
    A 2. félidőben végig kiélezett csata folyt a pályán egészen a hajráig. 58:41-nél 27-27-es állásnál támadhattunk és időt kértünk. Gólt szereztünk, majd jött egy kapusbravúr nálunk és utána szereztünk még 1 gólt, ezzel el is dőlt. A végén még a lengyelek támadtak 10 mp-et, de gólt nem tudtak szerezni.

    Győzelem a végjátékban, ritka dolog ez nálunk, de annál szebb!

    A játék hagyott kívánni valót maga után, de a lényeg a továbbjutás, jöhetnek a franciák.
  • kaloz174
    #51907
    A bajnokság menetrendje

    Volt egy tippem, kivel kezdünk...:)
  • Isthy
    #51906
    Mocsai londoni kerete

    Azt kell mondjam nagyjából egyetértek. Feci miatt is kellett így alakítani. Ami viszont meglepő számomra, hogy nem csak 1 balszélső van benne. Ez nem jellemző rá... Persze még lehet változás benne az olimpia kezdetéig, de ez az alap.
  • Isthy
    #51905
    Néztem Elek Gábor hathárom.hu-s nyilatkozatát és igen aggasztó Szani helyzete... Ha mégis meg kell műteni a vállát, az komoly probléma... A Fradinak és a válogatottnak is... Meg persze Szaninak is... Mert ugye az ismert vállműtétek után nagyon kevés sikeres visszatérésről hallottunk, ahol teljesen rendbe jött minden...
  • Isthy
    #51904
    Igen, eggyel több csapat jelentkezett az NB I/B két csoportjába, az NB I-re pedig csak 11-et tudott "összehozni" az MKSZ. Ezek után mehetett az agyalás, hogy kit tudnának "felvinni" az első osztályba és így jöhetett létre a dolog.
    Azért az öröm mellett én is kicsit aggódom, hogy a nem tervezett komolyabb sorozatra tényleg fel van-e készülve a klub... Nagyon remélem nem vállalták túl magukat. Igaz, ez már szerencsére nem az a klubvezetés és mielőtt elvállalták átgondolták a dolgot.
  • kaloz174
    #51903
    "nem tudom, hogy sikerült ezt végül mégis összehozni"

    Nem egészen világos mindez, mivel eddig egyértelműen NB I/B-re készült a csapat, de nekem van egy elképzelésem róla.
    Váratlanul sokan jelentkeztek a második vonal bajnokságába. Olyan sokan, hogy az meghaladta volna a max.létszámot. Közben az első osztályba csak 11 gárda. Gondolom, a Szövetségnél felajánlották a lehetőséget az új újvárosi vezetésnek, ők pedig azt elfogadták. Mivel az Akadémia csapata nem jogutódja a REK-nek, másképp ez nem volt lehetséges.
    Természetesen ez csak egy tipp. Mindenesetre nem tűnik egyszerűnek a feladat: hirtelen felkészülni egy lényegesen húzósabb sorozatra. Ezt meg kell jegyeznem, még akkor is, ha természetesen örülök, hogy végül első osztályban láthatjuk az új újvárosi csapatot is.
  • Isthy
    #51902
    A szerbek verték a dánokat, mi meg nagyon simán a kínaiakat, így jöhetnek a csehek a nyolcaddöntőben. Az esély megvan a legjobb 8-ra, ami már elfogadható szereplésnek számít.
  • Necros21
    #51901
    Ennek is örülök. Mondjuk, nem tudom, hogy sikerült ezt végül mégis összehozni, de nagyon jó, hogy az első osztályban marad a csapat. :)

    A sorsolásunk meg szerintem szuper. A selejtezőt simán nyerni kell. Ok, az utazás sokba fog kerülni, ez nem jó, de az ellenfeleket tekintve jól jártunk. Két kemény, de verhető ellenfél és egy topcsapat. A Larvik ellen le lehet mérni, mire vagyunk képesek. Bravúrral az első hely sem lehetetlen, de a másodikat mindenképp meg kell szerezni.
    Az elődöntő hatalmas tett lenne, de a sorsolástól, a formától és a csapat állapotától függően ez sem elképzelhetetlen. Motoszkál bennem egy olyan gondolat, hogy de jó lenne megint kiverni a Viborgot, aztán elkapni a győrieket...

    A lényeg: a legjobb 8-ba várom a csapatot.
  • Isthy
    #51900
    Egy kis meglepetés!!!

    12 csapatos NB I

    Hajrá Újváros!
  • Zóanagyvarázsló
    #51899
    Erre én is kíváncsi leszek, a legtöbb csoportmeccs eredménye megjósolhatóbbnak tűnik előre mint a volgográdi keret. Márpedig az említett játékosok maradásának-távozásának függvényeképp akár keményebb ellenfél is lehet a Dinamo, mint tavaly, de akárcsak átlépendő akadály is. Szóval valóban nagyon nem mindegy, de abban erősen bízom, hogy a csapatomon fog múlni, hogy továbbjutunk-e, és nem máson.
  • Isthy
    #51898
    Igen, számíthat az is.
    De sztem még inkább az, hogy a Dinamoval kapcsolatos hírek valósak-e? Mármint, hogy Levina és Kocsetova szülni megy az olimpia után és Khmirova tényleg elhagyja-e a csapatot (Viborgba).
  • Zóanagyvarázsló
    #51897
    Én néztem volna, de akkora lehetett az érdeklődés, hogy gyakorlatilag nézhetetlen volt (az utolsó pár percben már nem, nyilván sokan "elkapcsoltak"), a korábbi meccsekkel nem volt komolyabb gond. Mindenesetre a támadásról sok jót nem lehet mondani az általam látott három csoportrangadó alapján, de nagyon sok az egyéni hiba is, mindenkitől. Persze ez is visszavezethető a csapategységre vagy akár egy keményebb alapozásra Róth Kálmánnal, én nem kívánom innen megítélni. Remélem, hogy a kieséses szakaszra van belőve a jó forma, egy 5-8. hely szerintem reális ezzel a kerettel.

    Különben Hornyák Dóra kiesése a vb-re nagy érvágás, a dánok ellen pedig nem játszhatott Tóth Eszter, ebben a magyar kézilabdára nem jellemző irányítóhiányos helyzetben még kevésbé meglepő, ha dadog nálunk támadásnál a labda.
  • Zóanagyvarázsló
    #51896
    Kerülhettünk volna gyengébb és erősebb csoportba is, de kilométerekben rosszabbat nem lehetett volna kifogni. Meglátjuk, hogyan is bírjuk a sorozatterhelést, lesz-e sérültünk, de teljes kerettel a második helyre adnám a legalacsonyabb oddsot. (Ez esetben a nyolc között jó eséllyel a Valcea, a Viborg és a Krim jönne - legalábbis az általam vélt papírforma alapján a sorsolás nem lenne kérdés.)

    Számíthat az is, hogy a norvég csapat számára az utolsó meccs - odahaza a Dinamo ellen, ha jól tudom - téttel bírjon, ne adhassák le.
  • Isthy
    #51895
    Én sem láttam a meccset, így nem tudok véleményt mondani. Remélem ma a szerbek verik a dánokat, mi meg a kínaiakat és meglesz a csoport 2. hely. Mert sokkal jobb lenne a csehekkel vagy Kongóval nyolcaddöntőzni, mint a svédekkel vagy Koreával.
  • Isthy
    #51894
    Férfi BL:

    B csoport:
    Kiel
    Veszprém
    Atletico Madrid
    Savehof
    Celje
    3. torna győztese

    D csoport:
    Barcelona
    Zagreb
    Schaffhausen
    Füchse Berlin
    Pick Szeged
    4. torna győztese

    A Veszprém szokás szerint belehúzott. Az 1-es és 3-as kalapból is a legerősebbet kapta (Kiel, Atletico), sztem a 3. hely az övék a csoportban. A Pick harcolhat a csoport 4. helyéért a svájciakkal.
  • Isthy
    #51893
    Női BL csoportjai:

    A csoport
    Valcea
    Randers
    Hypo
    2. torna győztese (Byasen vagy Buxtehuder)

    B csoport:
    Audi ETO
    Krim
    Podravka
    3. torna győztese (Rosztov vagy Zajecar vagy Cluj)

    C csoport:
    Larvik
    Volgograd
    Savehof
    Fradi

    D csoport:
    Buducnost
    Thüringer
    Wild Card tornagyőztes
    1. torna győztese (sztem Vibrog)

    Az ETO nyeri a csoportját. A Fradinak megint a Volgograddal kell harcolni a továbbjutásért. "Meglepetésre" a Viborg könnyű csoportba került...
  • kaloz174
    #51892
    Sajnos, kicsit kiment a fejemből, hogy ma korábban kezdődik a meccs, mint az eddigiek.
    Abból, amit láttam, egy jobban küzdő csapatot érzékeltem. Ez viszont ma kevés volt a győzelemhez.
    Azt viszont olvastam, hogy másoknak is feltűnt, hogy ez a junior válogatott nem csapat igazán, szemben a dánokkal, pl. De talán a fejlődés szempontjából mégis jót tesz az ilyen szintű megmérettetés. Ennek eredményei remélhetőleg már ezen a versenyen is mutatkoznak majd.
  • Isthy
    #51891
    Ma a dánok ellen egy újabb nagyon kemény erőpróba várható. Mivel ők kikaptak a spanyoloktól, így biztosan nagyon fognak hajtani. A holnapi meccs a kínaiak ellen viszont könnyebb feladat lesz.
  • Isthy
    #51890
    A holnapi BL csoport sorsolás nézhető lesz 11-től streamen az ehftv.com-on.

    Azonos nemzetbeli csapatok nem kerülhetnek egy csoportba, kivétel ez alól a szabad kártyás mini kvalitorna győztese. Mindezek fényében a sok megkötés és még ismeretlen kvali győztesek miatt eléggé körülhatárolt "sorsolás" lesz.
  • kaloz174
    #51889
    Valóban, bár ez is az a meccs volt, ahol igazából nekünk illett volna nyerni, de örültem én is, hogy végül sikerült döntetlenre menteni a meccset.

    Elnézve a juniorok játékát, igazából nem érzem a csapategységet, legalábbis annak alapján, amit eddig láttam.
    Eleve van a győri többség. Már a bajnokságban is megfigyeltem, hogy az ETO esetében, nem tudom, szándékosan-e, de többet számítanak a fizikai adottságok, mint az, hogy valaki ne legyen haragban a labdával.
    Ehhez a csapatrészhez csatlakoztak többen különböző gárdáktól, így pl. a kivételes adottságú Klivinyi, aki tegnap szintén nem fogott ki túl jó napot, de nem is lehet azt várni, hogy folyamatosan csúcsformában vigye hátán a csapatot.
    Vannak a klubjukban szintén jó teljesítményre képes csapattagok, így pl. Siska Pálma, vagy akár Takács Fruzsi is, akik nem tudják hozni azt, ami ahhoz kellene, hogy egységes, jól teljesítő válogatott legyen a pályán.
    Valamiért nem érzem azt, hogy elég bátrak lennének, hogy elhinnék: ők is teljes értékű tagjai ennek a keretnek.

    Nem ismerem az okokat, hátteret. Nyilván csak felületes szemlélő - elfogult szurkoló - vagyok. Jelenleg azonban nem érzem tökéletesnek a felkészülést.
    De még messzi van a vége...