61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #52208
    Bulatovics jelölése is valóban esélyes lehet, de Görbére nem tennék pénzt, mert ez IHF szavazás, ahol a BL-ben nyújtott teljesítmények nem számítanak (lásd pont Popovics éveken keresztül). Találni fognak majd megfelelő jelölteket az ő versenyükről. Idén év végén EB lesz, ami ugye EHF rendezvény, tehát az sem fog nagyon számítani. Ugye ismerjük már az IHF-et ezzel kapcsolatban, voltak nagyon durva dolgaik... Pl. ugye itt van mindjárt Pineau esete...
  • kaloz174
    #52207
    off: kicsit későn van:))
    Bocs! A link azért jó.:)
  • kaloz174
    #52206
    2 felkészülési meccs erejéig nálunk vendégeskedik Tadici csapata, vagyis a Zilah, ismerős nevekkel a keretében:

    Az első rövid meccs beszámolója
  • Zóanagyvarázsló
    #52205
    Új oldal van helyette. Mindenesetre én megyei eredményeket a régin sem tudtam nézni, próbáltam megyei szövetségre váltani, de a megyei tabellát nem tudtam elővarázsolni belőle régen.
  • JoeFromHun
    #52204
    Sziasztok!

    Nem tudja valaki,hogy mi lett a http://www.handballnet.hu -val
    Régebben(1-2 hónapja még) meg lehetett nézni a tabellákat és a megyei eredményeket.. Most ez nagyon karcsú lett..
    Ilyen marad vagy csak átalakítás van és azért nincs rajta szinte semmi?
  • Breki33
    #52203
    Egyik legnagyobb győzelem volt az olimpián !

    http://www.youtube.com/watch?v=xkpdsDXA3oE&feature=related

    Pars Krisztián se semmi tegnapi interjúban azt mondta ma már edzeni fog
    hiszen sok még a feladat előtte.
  • Zóanagyvarázsló
    #52202
    Nagyobb meglepetés lenne, ha nem jelölnék, mintha Montenegró nyerte volna az olimpiai aranyat Várhatóan Bulatovic és Görbicz is kap jelölést, de más valódi esélyes nem is nagyon ugrik be. Az biztos, hogy a norvég "erős emberek" (Haraldsen, Löke), a 2012-ben eddig nyújtott teljesítményük alapján messze vannak attól, hogy megérdemelnék a címet végre/újra.

    Szerintem Popovic csak akkor bukhatja el az idei díjat (mivel az átlagos szavazó szurkoló idén úgyis részben életműdíjnak fogja tekinteni), ha a több emaillel szavazó magyarok Görbiczet erősítik, az ő szavazatai pedig megoszlanak az említett jobbátlövőével.
  • Gabess8
    #52201
    Köszönjük neki, le a kalappal előtte és a többi sportoló előtt is!!
  • kaloz174
    #52200
    Gyönyörű történet.
    Risztov Éva
  • Zóanagyvarázsló
    #52199
    Kiegészítés: Barcelona után sikerült az éremtáblázaton beférni újra az első tízbe. Annyira nagy a tolongás már a nemzetek között, hogy ez sokkal nagyobb eredmény, mint régen. Ha pedig hozzá vesszük a realitásokhoz képest mutatott teljesítményt: ez a mostani a magyar sport egyik legsikeresebb olimpiája volt.
  • Zóanagyvarázsló
    #52198
    A szereplés mindenképp kiváló és várakozáson felüli. Úgy vélem, a világ azért nem fordult meg Peking óta, de egyrészt most jobban kijött a lépés, másrészt tényleg több, az adott számban első számú esélyesünk volt (Berki, Pars, Gyurta, a kajak-kenusoknál már érdekesebb, hogy kit emelne ki az ember, menet közben si változtak az esélyek). Kínában a kajak-kenu számok kivételével szinte minden esetben az éremre jó lehet, akár arany is lehet belőle indulóink voltak, most azonban favoritjaink.

    Külön dicséretes, hogy szinte minden első számú esélyesünk hozta az aranyát a meglepetések mellett, egyedül a kajak-kenuban volt ez másképp: de ott sokan voltak, várható volt, hogy nem nyer mindenki. Ezzel együtt nekem a legnagyobb csalódás Kati és Natasa, nem mintha "haragudnék" rájuk, vagy ne mutatnának nagyszerűen az érmek a kollekcióban. Csak az előbbi akkori egyénisége a sportágnak, hogy érdemelt volna egy újabb történelemírást a hozzá járó arannyal, az utóbbi pedig valaha volt legjobb 200-asként nem tudott élni a legerősebb számának az olimpiai programba való bekerülésével. Szóval inkább csak ezt sajnálom, de főleg azt, hogy a magyarok közül egyedül ők álltak letörten a dobogón. Mindazonáltal a középfutamok alapján már elég jól érződött, hogy ki lesz a döntőben esélyes. A két négyest tekintve bizonytalan voltam, és nyilván nem a képességek vagy az akár az EB-szereplés miatt. Szerencsére hozták a maximumot.

    Ami a többi vizes sportágat illeti, az úszók sanghaji szereplése, "túl jól" sikerült debreceni EB-je, és többek évek óta való sokszori formaidőzítése sok számban azért előrevetítette, hogy lehetnek gondok, és nem volt szerencsénk sem. (Na meg láthattuk, hogy a - mondjuk így - fejlettebb sportegészségüggyel rendelkező amerikaiaknak sem ment annyira a számhalmozás, mint szerették volna. Ezt örömmel konstatáltam.) Mindenesetre 2-3 éremnél több nem maradt benne, másik arany csak nagy csoda árán jöhetett volna össze, én inkább azt sajnálom, hogy a női váltóból nem sikerült kihozni a maximumot. A férfiak 4x100-as vegyesváltójának szereplése viszont a szememben felér egy kilencedik arannyal.

    Ja, a férfi vízilabdázók. ha úgy nézem, hogy öt csapat kiemelkedik a mezőnyből, és a többiektől kikapni a negatív meglepetés, akkor ez volt a minimum. Bevallom, nem szívesen néztem őket, mert a fontos meccseken rosszul és gyáván játszottak. Nem magyaros vízilabdával haltunk szép halált. (Bevallom, annyira nem szeretem az elavult szabályokkal rendelkező, nehezen követhető ítéletekre alapuló pólót, hogy tehetetlen játékot látva is át tudjam érezni a sportértékét, fel tudjak pörögni a tévé előtt.) Az eredmény miatt nem vagyok különösebben csalódott, ez benne volt, ahogy benne lehetett az is, hogy még egyszer megrázza magát ez az öreg gerincű csapat.

    Külön kiemelném még Szilágyi Áron szenzációs vívással szerzett aranyát (ha a legjobbak többségével nem is találkozott, ez nem a magyar fiú szerencséje volt azon a csodálatos napon, hanem a riválisoké) és Risztov Éva nyílt vízi nagy visszatérését, de hosszan lehetne még sorolni a különböző, de mégis megsüvegelendő eredményeket (Joó Abigél ötödik helyétől Kis Gergő hatodik helyéig), el sem férnének a topikban.
  • [HUN]FaTaL
    #52197
    "Szóval amennyire nem volt olimpiai hangulatom előtte, annál jobban belejöttem aztán a szurkolásba. Azt hiszem, nem vagyok egyedül, aki szinte elvonási tűneteket érez jelenleg.:))"

    Nem vagy egyedül. :) Eleinte úgy terveztem, hogy csak a kézit nézem. Aztán másképp alakult :D
  • kaloz174
    #52196
    Úgy 4-5 aranyat vártam. Ezt messzi túlteljesítették, ráadásul tényleg nem azok szerezték őket, több esetben, akikre a legtöbben számítottak, számítottunk.
    A ffi. vizilabda válogatottban bíztam, de előzetes eredményei miatt nem voltam bennük biztos, így annyira nem csodálkoztam, hogy most nem jött össze az újabb arany.
    Minden érem nagyon kedves, sőt, a pontszerzőket is nagyra értekelem.
    Szilágyi Áron aranya nem csak azért nagyszerű történet, mert az első volt, hanem váratlanul elhúnyt egykori nevelőedzője, Gerevich Gyuri révén is, mivel őt volt szerencsém személyesen ismerni, és annakidején nagyon megrázott bennünket távozása.
    Pars Krisztián pedig egyértelműen bizonyította, hogy a Németh Pál alapította dobóiskola nem a dopping révén tud eredményes lenni. (Emlékezetes, sajnos, a történet, a múltból.)
    ...

    Szóval amennyire nem volt olimpiai hangulatom előtte, annál jobban belejöttem aztán a szurkolásba. Azt hiszem, nem vagyok egyedül, aki szinte elvonási tűneteket érez jelenleg.:))

    Szép volt, lányok-fiúk!
  • Isthy
    #52195
    Dokics még fog játszani, de lehet csak klubcsapatban és elvileg 1 évet. Popovics sztem most esélyes az idei világ legjobbja címre, tuti jelölni fogják. Eddig a válogatottjai miatt esélytelen volt ezen az IHF szavazáson, most már nem az a mostani olimpiai szereplésük miatt.
  • Isthy
    #52194
    A magyar olimpiai csapat londoni szereplését én várakozáson felülinek értékelem a 8 arany, 4 ezüst , 5 bronzéremmel és a többi pontszerző hellyel (az én várakozásom 4-5 arany és 12-15 érem volt). Azt gondolom, hogy ez a szereplés összességében, figyelembe véve a mi sportolóink itthoni körülményeit, igenis nagyon szép és dicséretes. Minden magyar sportolónak és segítőnek köszönöm ezt a szép szereplést és azt a sok örömet, feledhetetlen élményt amit ebben a 16 napban nyújtott nekünk!

    Én nem vártam aranyat a pólósoktól, max. éremben gondolkodtam, ezt P. Laci is megerősítheti neked
  • kaloz174
    #52193
    Visszatérve kicsit a női vonalra is, azért megint csak csodálatomat fejezem ki a volt jugoszláv utánpótlás nevelésnek.
    Elképesztő, hogy nem hogy gyengültek volna, hanem szinte osztódással szaporodtak csapataik és szinte mind-mind kiváló együttes lett.

    Mint olvasom egyébként, Montenegró csapatából sokan visszavonulnak. Dokic is, ha jól láttam, amit nem hittem volna. Popovicon nem csodálkozom. Amit lehetett, elért, bár sosem lehetett a világ legjobbja, viszont általában jókor jó helyen volt. Valóban kiváló játékos, a korszak egyik legjobbja. Azt viszont nem gondolom, hogy a legjobbja. (Szubjektív véleményem szerint.:))
  • Gabess8
    #52192
    Egyébként a Kézin kívül mi a véleményetek a Magyarok szerepléséről köztük a Férfin pólósokéról?

    Szerintem nagyon szép szereplés volt a Magyarok teljesítménye. Attól függetlenül, hogy a pólósoktól mindenki aranyat várt, valahol várható volt a "leszereplésük" és azt gondolom az szidja őket aki 3 olimpiát megnyert.
  • primavis
    #52191
    igen azt akartam, de másként sikerült.....
    Én sem értem Lauska szerepeltetéséét, mert egyrészt nem is játszott, másrészt a baloldal bűn rossz volt végig. ott kellett volna valamit csinálni.Ezért Laluska helyett Nagy Kornélt is hoztam volna Putics mellett. igy nem sok értelme volt. Iváncsik Gergő egész évben talány volt számomra, talán túl biztos abban, hogy nem lehet kihagyni? A Veszrprémbe Ugaldeval bajba lesz, de a válogatottban csak Vadkerti számit konkurenciának, Törő ejtésével.
  • Isthy
    #52190
    Van bizony tanulsága és jó lenne, ha az illetékesek le is vonnák belőle a megfelelő következtetéseket. Azután ezek fényében dolgoznának tovább. Bár ez kis hazánkban sajnos nem sűrűn szokás...
  • kaloz174
    #52189
    Sokmindent gondoltam akkor, amikor az olimpia előtt, Nagy Laci visszatérése után, többen azt állították, hogy a magyar válogatott éremesélyes...Hol kicsit zavart a dolog, hol megmosolyogtam ezt.
    Ehhez képest most mindenképpen gratulálok! Az érmet leszámítva elégedettség érzésem van.
    (Mellesleg sok tanulsága van a sorozatnak számunkra - most fura talán, hogy ezt írom - a következő világversenyeket illetően.)
  • kaloz174
    #52188
    Már rendben van, a végső keretszűkítésnél kikerült az utazó keretből, amiért meg is sértődött Mocsaira. Ennek hangot is adott.
  • [HUN]FaTaL
    #52187
    Iváncsik Tamással egyébként mi a helyzet? Még mindig sérült?
  • Zóanagyvarázsló
    #52186
    És talán tényleg nem véletlen, hogy a férfiaknál a lötyögősebb csoportból érkező két csapat játszotta a döntőt (hiába voltak számunkra is érezhetően fontosabbak a ki-ki meccsek, helytállni a sztárcsapatok ellen nem ugyanaz, mint a britekkel edzeni, vagy akár az argentinokkal meccselni egyet), a nőknél pedig szintén egy könnyebb ágról érkező Montenegró bírta erővel - legalábbis a döntőig -, valamint az erejét beosztó Norvégia. Ez egyúttal felveti a rendszer igazságtalanságát is. (Az meg vicc, hogy nincsenek helyosztók.)

    Ezzel együtt volt szerencsénk is, elvégre ha a franciák végeznek a másik csoport élén, akkor most talán kevésbé lennénk vidámak, de a sorsolás után ennyi kijárt.

    Bennem amúgy főleg Iváncsik miatt van hiányérzet, az utóbbi időben maga alatt teljesít, pedig ő volt korábban a gyakorlatilag világklasszis szintű biztos pont. Laluska szerepeltetését pedig egyszerűen még mindig nem értem. Putics a szerb meccs kivételével mindig villantott valamit a támadásban,a gólok mellett asszisztokkal és kiharcolt hetesekkel is előrukkolt. Szerintem Mocsait is meglepte.
  • Isthy
    #52185
    Igen, ez nekem is zavaró volt, de ezerszer inkább ő mint DHP borzalma...
  • Isthy
    #52184
    Nagy gratuláció a fiúknak az olimpiai szerepléshez! Büszkék lehetünk rájuk!

    Ha valaki nekem az olimpia előtt azt mondja, hogy 8 meccset fogunk játszani, akkor kiröhögöm és elmeorvoshoz tanácsolom... A keret összetételét és helyzetét figyelembe véve ez nagy bravúr. Egy nagyon kemény csoportból sikerült továbbjutni, majd a negyeddöntőn is túllépni és a legjobb 4 között éremért játszani. Mindezt úgy, hogy a csapatnak szinte nem is volt baloldala támadásban... Az 5 játékosból (Iváncsik, Vadkerti, Perez, Ilyés, Putics) érdemben egyedül a csereként behívott Putics tett hozzá... Mindezek mellé a jobbszélen Harsányi is egyedül maradt az utolsó meccsekre, mert Laluska tök feleslegesen foglalta a létszámot.
    Így a többi játékosra hatalmas teher hárult és az ő helytállásuknak köszönhető leginkább ez a kiváló eredmény. Nem csoda, hogy elfáradtak a végére. Timut nem használja Mocsai támadásban, így Zubai is kész csoda, hogy "túlélte". Szerencsére itt csak 2 naponta volt meccs, így valamivel több idő jutott a regenerálódásra, ez talán kicsit kedvezett nekünk.

    Mindezek fényében tényleg kisebbfajta csodát vitt véghez a csapat, le a kalappal előttük! Még ha a végén maradhatott is bennünk egy kis hiányérzet az éremszerzéssel kapcsolatban.
  • Zóanagyvarázsló
    #52183
    Jut eszembe, Gundi a hibáival együtt is mindenképp vállalható volt, de mégis rendre az volt az érzésem, hogy vagy nem ismeri a bírói kéz- és sípjeleket vagy nem látja, illetőleg nem hallja őket.
  • Zóanagyvarázsló
    #52182
    Nekem mindkét kézidöntő során az volt az érzésem, hogy szoros ugyan, de úgyis egyértelmű, hogy ki fog nyerni. Meg a kosárral is így voltam, bár annak nyilván főként a végét láttam. De az is lehet, hogy csak "bedőltem" a papírformának.

    Különben elég szomorú, hogy a királyi tévének helyosztókból csak magyar érdekeltségű bronzmeccset sikerült adnia, legalább a férfiak döntőjének bő fele műsorra került a Eurosporton. Rendben, nyilván nem kell az MTVA-nál figyelemmel lenniük arra, hogy a nem mindenki által fogható Eurosport mit ad, de idegesítő, hogy rendre ugyanazt adják, és közben lennének más közvetítésre érdemes (érdemesebb?) események is. Önmagában elfogadom, hogy csapatsportágak terén változatosságra törekedtek, és hogy női döntő mind a röplabdát, mind a kosárt kiütötte volna, de végül elég szerencsétlenül alakult a kézi aránya. (A női meccseket, amit csak tudtam, néztem streamen, de azért nem ugyanaz a minőség. Ráadásul a Norvégia-Montenegrón 30 másodperccel a vége előtt megállt egy időre...)
  • Isthy
    #52181
    Gondolom azt akartad írni, hogy nem kellene ragaszkodni a 14-hez Egyébként sztem is a 16-os keret a helyesebb a játék sajátosságait figyelembe véve.

    A svédek egész jól megszorongatták a franciákat, de nyerési esélyük nem volt. Ők most ezzel négyszeres ezüstérmesek lettek, mi meg négyszeres negyedikek (most csak a kispályást nézve).
  • primavis
    #52180
    Igen, nem hiszem hogy az a + két játékos csapatonként számitott volna, pláne ha elnézzük azt a sor bóvli sportot ami szerepelt, meg azt, hogy az atlétikában 3-an szerepelhettek számonként, kvalifikáció nélkül! Mig egyes sportágaknál rendkivül bonyolult és drága kvalifikációs rendszert találtak ki, addig az atléták óriási előnyt élveztek. Igaz úszásban is ez volt, de ott legalább csak ketten szerepelhettek számonként egy nemzetből.
    Egy ilyen sérülésveszélyes labdajátékban mint a kézilabda ragaszkodni kellene a 14-hez, pláne, hogy VB-ken már ezt meghaladták. De hát Samaranch után egy másik hülye ül a NOB trónján + egy csomó múmia.
  • Zóanagyvarázsló
    #52179
    Nem tudom, hogy végül is mi a 100%-os pontosságú diagnózis, és mennyire lehetett volna kipofozni egy 15-20 perc játékra a mai sportorvoslás hókuszpókuszaival, de akármennyire is csodaszámba menő dolog lehetett volna a bronzérem, egy olimpiai döntő azért mégiscsak más, ebből a szempontból is.
  • Zóanagyvarázsló
    #52178
    Igen, én is úgy látom, hogyha ez akkor gólhátrányban nem is jelentkezett, az amúgy is fáradt csapat esélyeit padlóra küldte. Viszont kiállítások jogosak voltak, az egyik kimondottan nem lehet nem befújni kategóriás, szóval hálásak lehetünk, hogy azután a bizonyos 6 perc után már nem nagyon merték eljátszania minket húzó ág szerepét.

    Amúgy bár a befújt büntetések mindkét oldal jogosnak tűntek, látványosan figyeltek arra, hogy ne büntessenek túl senkit, emiatt ez nem volt jó játékvezetés, de minket nem a csehek, hanem a mi - talán szintén fáradtságból és görcsös akarásból - származó kiállítást érő hibáink hoztak hátrányba.

    Összességben ez nagyon szép teljesítmény volt, és továbbra is tartjuk magunkat az elmúlt 1-2 év formulájához: ki-ki meccseken az esélytelenebb csapatot verjük, túlnyomó többségben a velünk egyforma erejűeket is, és ezek mellett pár bravúrra is rendszeresen futja. Ez nagyon is megsüvegelendő, és sajnos teljesen természetes, hogy nem bírjuk fejben vagy erővel - nem mintha nem lenne min javítani.

    Az viszont elmehet valahova (mondjuk egy gyártósor mellé vagy egy bányába), aki egy íróasztal mögött úgy dönt, hogy egy ilyen csapatsportágban csak 14 játékos lehet az olimpiai keretben.
  • Isthy
    #52177
    Gratulálok a fiúknak a 4. helyhez!

    A mai meccs az említett 10 percben ment el. A szünet után 7 gólról még visszajöttünk 3-ra, de azután a horvátok újra elléptek és biztosan húzták be a meccset.
  • primavis
    #52176
    no igen, Nagy gyorsan kapott két kiállitást s ezzel el lett rendezve a védelem is.
  • Isthy
    #52175
    HUN-CRO 14-19

    Sajnos megint a félidő záró 10 percében lettünk gyengék. 20 perc után 10-11 volt az eredmény, onnan azután a horvátok simán elléptek. A védekezésünk nagyon gyenge végig, a 19 kapott gól nagyon sok.
  • [HUN]FaTaL
    #52174
    HAJRÁ MAGYAROK!
  • Breki33
    #52173
    A bronzéremért lép pályára 12 órától a magyar férfi válogatott, Horvátország ellen. A csoportkörben sima vereséget szenvedtünk tőlük, ám nagy kérdés, hogy a hangulatemberek milyen teljesítményt nyújtanak a franciák elleni elődöntőben elszenvedett vereség, és a csalódást hatalmas követően. Balic állítólag összeveszett Goluzával, nálunk pedig Császár Gábor bokasérülést szenvedett, és nem léphet pályára. Gyerünk, az éremért!
  • kaloz174
    #52172
    Sajnos, tényleg nincs remény Csaszi játékára:
    "Diagnózis: sérült a csont is, ahogy a szalag meghúzta. Ebből meccs már nem nagyon lesz holnap, hiszen rá sem tudok állni ma. Kis pihenő következik, szerencsére nem olyan hosszú!
    Bízom a srácokban, képesek megcsinálni! Sajnálom, hogy nem segíthetek tovább!!!!"
  • kaloz174
    #52171
    Természetesen fontos a mielőbbi gyógyulás, valamint a szakemberek tudják, mit lehet, mit nem, de emlékszem én olyan esetekre, amikor a sportoló, tekintettel a rendkívüli eseményre bevállalta azt, amit talán, ha a józan eszére és nem a szívére hallgat, nem tett volna...
    (A konkrét eset, amire célzok, azt jelenthette volna, hogy szegényebb lennénk egy fájdalmas-gyönyörű élménnyel, valószínűleg.)
    Mert azért, ha belegondolunk, nem mindig adódik valakinek az életében az a lehetőség, hogy olimpiai bronzmeccsen játszhat.
    Tudom, ez inkább érzelmi megközelítés. Mielőbbi felépülést kívánok!
  • Isthy
    #52170
    Várható volt, hogy sokat lesznek kiállítva. Az első félidőben összesen 1 kiállítás volt, az is a végén. A szünet után azután annál több, ahogy fáradtak a montenegróiak.
    A legvégén azért az elég csúnya volt, amint a már csak álldogálva tapsoló montenegróiak között a norvégok még gól dobtak...
  • Isthy
    #52169
    Ilyen sérüléssel jobb is, hogy nem erőltetik, inkább gyógyuljon meg.