61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #52248
    Örömmel látom, hogy a hétvégén nem maradok kézi nélkül, ha már az újvárosi kupára nem tudok elmenni. A Digisport a két csatornáján szombaton és vasárnap is több meccset közvetít a Szabella kupáról
  • Isthy
    #52247
    Holnap 18:15-től játszanak a lányok a románokkal a negyeddöntőben.
  • Isthy
    #52246
    Huh... Vannak benne brutális hülyeségek is. Pl. nem a tornatanár feladata az olimpikonok nevelése kedves cikkíró... A testnevelést igenis vissza kell hozni a régi megbecsült szintre, hogy azután az alapból lehessen válogatni. Szerencsére a MOB főtitkára ebben a beszélgetésben is valami hasonlóról beszél. Persze az egyértelmű, hogy súlyozni kellene a sportági támogatások között, egyrészt a mi hazai gazdasági lehetőségeink és másrészt a várható sikeresség esélyének fényében. Na ebbe a mi "focicskánk" is a megfelelő helyre kerülhetne. Észre kéne venni, hogy nálunk nincs meg ahhoz a potenciál semmilyen szinten, hogy a fociban az élvonalba kerülhessünk és a beleölt 100 milliárdokat másra kellene fordítani (persze ez jelenleg az álom kategória). A főtitkár az interjúban 11 sportág TAO-s támogatásáról is beszél, várom a további lépéseket.
  • kaloz174
    #52245
    A sporttámogatásokról
    Bár igaza van, de realitása nincs a szerző elgondolásának, miszerint azt a sportágat kellene támogatni, amelyik hosszú távon sikereket hoz az országnak.
    A foci örökre "szent tehén" marad nálunk.
  • kaloz174
    #52244
    Bárhogy is dönt, bárhogy is lesz, csak köszönet és elismerés jár neki. Önmagában véve csalódás volt a londoni szereplés, de ennek a csapatnak már ez is belefért a szememben. Így vagyok ezzel pl. Janics Natasa esetében is.
  • Gabess8
    #52243
    Kemény Dénes

    Nagyon kicsit tartozik csak ide, de én belinkeltem. Elképesztő min mehet most keresztül...Nem is tudok mint hozzátenni három olimpiai arany szerintem önmagáért beszél!!
  • Gabess8
    #52242
    Itt a pont!! Teljesen egyet értünk, szerintem egyébként teljesen értelmetlen a rájátszás, az egy csapatos bajnokságban (nálunk ugye mind a kettő ilyen), ha pedig több csapatos lenne akkor megint értelmetlen.
    Nem így kellene "jobb" meccseket rendezni, hanem régen rendezni kellett volna a klubok anyagi lehetőségeit, nem szét lopni az egész rendszer ugye kedves MKSZ...
  • Zóanagyvarázsló
    #52241
    Így már értem, csak mivel már korábban itt is felmerült különböző összefüggésekben a téma, így arra gondoltam, hogy a kérdés irányát talán nem értem, esetleg valami lemaradt. Mindenesetre örülök, ha sikerült valamit hozzátennem a témához.

    Annyival még kiegészíteném, hogy ugye az sem mindegy, hány csapat van a bajnokságban, vagyis az alapszakasz mennyi meccset jelent, 16 csapatos NB I mellett nyilván nem lenen rájátszás, de annyi elsőosztályú szintű csapatunk úgysincs. Na meg persze az sem árt, ha az alapszakaszbeli meglógás nem dönti el hetekkel, hónapokkal előre a bajnokságot, hanem a végén is van mit izgulni. Ha ezt nézzük akkor az elmúlt két női bajnokságban vagy legutóbb a férfiaknál is csillantott némi izgalmat és nemzetközi szintet a döntő. A rég lefutott alapszakaszhoz képest mindenképp.
  • kaloz174
    #52240
    #52236-re szántam - volna.:)
  • kaloz174
    #52239
    Itt még vannak pontosabb infók.
  • kaloz174
    #52238
    Köszönöm, hogy megpróbáltál megvilágosítani. Méltányolom.

    Megpróbálom jobban megfogalmazni a kérdés-feltevésem személyes hátterét:
    Talán kicsit számodra meglepően hiányos a kézis műveltségem, ami a rájátszást illeti, mivel amikor ezt az "intézményt" bevezették, akkor én éppen más sportággal voltam olyannyira elfoglalva, hogy csak nagyon műkedvelő szinten figyeltem a kézire.:) Amikor én még elhagytam a pályát, akkor még nem volt divat ez a dolog.
    Ezért fogalmaztam így a kérdésemet.
    Az az igazság, hogy teljesen értelmetlennek érzem ezt az egészet - olyan nekem pl., mintha lefutnának egy 100 m-es számot, aztán visszarendelnék a mezőnyt, hogy most akkor az utolsó 20-at fussa le mindenki újra, és annak alapján hirdessünk győztest - így kicsit indulatból fogalmaztam, bizonyos dolgokat nem tisztázva.
    Bennem mindig kicsit "felmegy a pumpa", amikor erről a témáról olvasok, valamint arról, hogy gyakorlatilag minden változatlan ezen a téren.

    Gondoltam, bár változni nem fog, de legalább tudjam, hogyan, miért alakult ki ez az egész rendszer, ezért kérdeztelek benneteket.
    Egyébként meg biztosan bennem, az én gondolkodásomban van a hiba, nyilván pl. a kluboknak mindez megfelel, mert ha nem így lenne, már talán lenne változás.
  • Isthy
    #52237
    Az oroszok is megtették a dolgukat, 10 góllal verték a románokat. Akkor csütörtökön jöhet a magyar-román negyeddöntő.
  • Isthy
    #52236


    Milyen ismerős mez...
  • Zóanagyvarázsló
    #52235
    Természetesen nem Szemerey Zsófit kívántam leszólni, még csak nem is a legjobb személyét vitatni, csak azért hangsúlyoztam, hogy - főleg az általam zavartanul követett szakaszban - a svédek mennyire reménytelenek voltak elöl. Egyébként még közelről is rémlenek borzasztóan gyenge lövések. De hát nincs olyan kapus a világon, aki csak ziccervédésből összeszed 61%-ot. Esetleg jégkorongban
  • kaloz174
    #52234
    Kohász vendégszereplés
    Ha jól olvastam, ma a cseh bajnok az ETO-val játszik, Győrben.
  • kaloz174
    #52233
    Jótékony célra ajánlotta fel olimpiai mezét Ferling Bernadett
    Jótékony célra...
  • Isthy
    #52232
    Végigvédte a meccset, 61 %-os teljesítménnyel. A közeli lövéseket ezen belül 11/16-al, ami még jobb is mint az átlaga. Ugye itt a védők nem annyira számítanak. Ifjúsági szinten vagyunk, most ne felnőttről beszéljünk
    Amit Lucáról írtál azon nincs mit ragozni.
  • Zóanagyvarázsló
    #52231
    Úgy látszik annyira nem értettem a kérdést pontos irányát, hogy sikerült ennek kétszer is hangot adnom :) Így jár az ember, sok mindent csinál a egyszerre. Azért remélem valamelyik válaszomnak van relevanciája.
  • Zóanagyvarázsló
    #52230
    Valóban volt kapusteljesítmény, bár a svédeket inkább a védelem nullázta le, egy komoly felnőtt kapusnak az első játékrész legtöbb skandináv próbálkozása finomkodó hazaadás lett volna. Mármint a kaput eltalálókról beszélek. A második félidő első felét viszont sajnos nem láttam, akkor telefonálnom kellett.

    Lucának díjának nyilván örülök, de inkább az érdekel, hogy a teljesítménye legyen olyan, mely szerint minél hamarabb nagy hasznunkra lehet. Nem mintha kétségem lenne afelől, hogy előtte szép pályafutás állhat, csak szeretném, ha minél hamarabb sok lehetőséget kapna, és konkrétan Fradi-mezben is hasonló díjakat vehetne át. Egyelőre rózsásnak tűnik a jövőnk, ami a balkezes játékosokat illeti.
  • Zóanagyvarázsló
    #52229
    Mármint mi a kérdés? Újdonságot nem látok, legalábbis mindez már az előző bajnokság után kiderült (szerintem én linkeltem ide), a nőknél pedig nincs lényeges változás tavalyhoz képest, csak annyi, hogy szerintem korábban a pályaválasztó joggal való machinálás nem volt kiemelve (azt mondjuk ebben a ó cikkben sem látom, arról van szó, hogy a jobb helyezési számú csapat kezdhet idegenben, majd játszhat otthon kétszer, ha sikerül így megegyezni).

    Egyébként pedig nem tudom, hogy mi is most a konkrét kérdés. A férfiaknál érett változás, mert mindenki panaszkodott a középház fölöslegességére, ráadásul náluk a 4. helynél rosszabbal nem igazán lehet nemzetközi kupás helyhez odaférni, az elődöntőért viszont így nagy párharcok várhatók a fotelből figyelő Veszprém és Szeged után. Ez nekem jó döntésnek tűnik.

    A rájátszás létjogosultságáról már sokszor esett szó: több éles meccs, több rangadó hozható így össze (ezt mondjuk közvetítés szempontjából sikerült elszúrni), a szakmabeliek, a klubok eddig emögött sorakoztak fel. Mindenesetre a nemrég széthullott spanyol bajnokságon kívül minden tényezőnek számít bajnokságban van rájátszás. Meg kell hagyni, tavaly a rájátszásban sok érdekes, izgalmas meccs akadt.
  • Isthy
    #52228
    Telhetetlen népség...
    Én meg inkább a gyenge támadójáték miatt voltam kissé csalódott, mert simán eldönthettünk volna mindent a szünetre. Zsófin nem múlott most sem a kapuban, lehetett volna ő is a meccs legjobbja, bár Luca is jó volt. Lehet a csalódottságodon akartak kicsit javítani, hogy Fradi játékost választottak inkább
  • Isthy
    #52227
    Magyarország-Svédország 21-13 (10-5)

    Pazarul kezdett a csapat, elsősorban védekezésben. Az első svéd gólra majdnem 25 percet kellett várni, amikor már 8-0 volt nekünk. Ha elöl kicsit jobban ment volna a játék, akkor a 2. félidőre nem marad már kérdés. Sajnos az utolsó 5 percet 2-5-re elbuktuk, bár szinte végig hátrányban játszottunk, így 5 gólra visszajöttek a svédek. A szünet után tartottuk az 5 gólos előnyt, amit a félidő közepétől fokozatosan sikerült növelni és 21-11-nél meglett a közte 10 gól. A végén már sokat hibáztunk elöl, 4 eladott labda zsinórban, de már sok jelentősége nem volt.
    Ezzel megvan a csoport elsőség és valszeg az oroszok elkerülve a negyeddöntőben, SZÉP VOLT LÁNYOK!!!

  • Zóanagyvarázsló
    #52226
    A mi lányaink megtették a magukét, most már az oroszokon a sor. Az első félidő után azért kissé csalódott voltam, sokáig úgy nézett ki, hogy kapott gól nélkül lehozhatjuk :)
  • Isthy
    #52225
    Sajnos nem láttam a hollandok elleni döntetlent és ezt sem. Bár ez utóbbi gondolom nem bírt nagy sportértékkel A lényeg ma jön, le kellene győzni a svédeket, mert így csoportelsőként elkerüljük az oroszokat a negyeddöntőben.
  • Isthy
    #52224
    Köszi! Mások is jártak így igyekezetükben
  • Breki33
    #52223

    Női U18-as világbajnokság: újabb győzelemmel közel a továbbjutás

    Harmadik csoportmérkőzésén biztos győzelmet aratott a magyar női válogatott a montenegrói U18-as világbajnokságon Paraguay ellen. A keddi utolsó csoportfordulóban a mieinknek már egy döntetlen is elegendő Svédország ellen a legjobb nyolc közé kerüléshez. Amennyiben a magyar csapat vereséget szenvedne, Hollandia pedig legyőzné Horvátországot, úgy a két 5-5 pontos csapat között az össz-gólkülönbség döntene. A magyar válogatott jelenlegi gólkülönbsége +39, a hollandé +9.

    Női ifjúsági (U18) világbajnokság, Montenegró, augusztus 16-26.
    A-csoport, 4. forduló:
    PARAGUAY-MAGYARORSZÁG 11-36 (5-18)
    Podgorica, játékvezetők: Liu S., Liu F. (kínaiak).
    PARAGUAY: G. Bordon, Machuca (kapusok), Acuna 3 (1), Aluan 4 (1), Battaglia, R. Bordon 1, Caceres, Flor 2, Gonzalez, Kaleniuszka, Paniagua, Rolon, Vergara 1. Szövetségi kapitány: Subeldia Ruben Dario.
    MAGYARORSZÁG: Ferenczi, Szemerey, Bíró (kapusok), Ács 3, Bárány 1, Buzsáki 3, Ertl 6, Korsós 4, Kurucz 4 (1), Lukács 1, Mészáros 2, Palotás 2, Sirián 4, Szekerczés 3 (2), Tóth M. 2, Virág 1. Szövetségi kapitány: Danyi Gábor.
    Kiállítások: 6/2, ill. 4/3.
    Hétméteresek: 4, ill. 18 perc.

    A csoport állása: 1. Svédország 6 p (88-70), 2. Magyarország 5 p (98-59), 3. Hollandia 3 p (79-70), 4. Horvátország 2 p (86-85), 5. Paraguay 0 p (64-131)

    Eddigi eredmények:
    A-csoport:
    Svédország-Horvátország 30-29 (12-16)
    Hollandia-Paraguay 33-17 (15-6)
    Magyarország-Horvátország 38-24 (20-11)
    Paraguay-Svédország 19-29 (12-18)
    Hollandia-Magyarország 24-24 (16-15)
    Svédország-Hollandia 29-22 (17-11)
    Horvátország-Paraguay 33-17 (18-8)

    További program:
    Augusztus 21. (kedd)
    13:45 Magyarország-Svédország
    16:00 Horvátország-Hollandia
  • kaloz174
    #52222
    Majd megismétlem még az idén:)))
    (Közben sikerült rájönnöm, hogy nem most aktuális.:) Így jártam; de nagyon igyekeztem.)
  • kaloz174
    #52221
    Nagyon boldog, vidáman eltöltött névnapot neked!
  • kaloz174
    #52220
    Fura kérdésem, kérésem van:
    Aki emlékszik, írja le, legyen szíves, miért és hogyan alakult ki ez a "rájátszás" történet??
    Változatlanul nagyon érthetetlen ez a dolog számomra. Ráadásul most valami változás is van benne.
  • kaloz174
    #52219
    Csatlakozom a többiekhez, én is kívánok, ha kicsit megkésve is, sok örömet, boldogságot neked!
    Jó látni, hogy nem feledkezel meg rólunk, ha ritkán is adod jelét.
  • Isthy
    #52218
    Női ifjúsági VB:

    Magyarország-Horvátország 38-24 (20-11)

    Sok lerohanásgól, sok szélsőgól, beállós és átlövésgólok, utóbbiak inkább a szünet után. Nagyon szétfutotta a csapat a horvátokat, olyan norvég módra. Igaz, a horvátok tegnap játszottak meccset, mi meg nem, de ez akkor is nagyon sima volt.

    Szép volt lányok!
  • Isthy
    #52217
    Sajnos tegnap nem jártam erre, de most bepótolom:

    Sokáig éljen az ünnepelt! Boldog Születésnapot!
  • SZT
    #52216
    Nagyon Köszönöm!
    Igazán jólesik!
  • Breki33
    #52215
    SZT-nek Boldog Szülinapot !
  • [HUN]FaTaL
    #52214
  • Isthy
    #52213
    Részlet a Sport TV (Sport1, Sport2 és SportM) oldalán megjelentekből:

    "Kézilabdából 2018-ig a magyar női és férfiválogatott idegenbeli Eb-selejtezőit, a 2012-es női Eb-t, a 2013-as férfi- és női vb-t is a Sport TV-n követhetik a szurkolók."
  • kaloz174
    #52212
    Most úgy tűnik, alakul a helyzet - úgy a játéktéren, de a csapat körül is. Gondolom, nem egyszerű behozni a relatív lemaradást a többi csapathoz képest.
    Várom a folytatást. Nem lesz egyszerű a hitet, a hitelt visszaadni.
  • Isthy
    #52211
    A második meccs és egyéb infók
  • Zóanagyvarázsló
    #52210
    Amúgy 2010-ben jelölték Popovicot (még az EB kezdete előtt), más híján nyilván az életműve és BL-sikerei miatt.
  • Zóanagyvarázsló
    #52209
    Tény, a saját versenyeik döntőek az IHF-nél (jellemző, hogy a vb-t be szokták várni a jelöltek nyilvánosságra hozásával, az EB-t nem), de általában ki szokták egészíteni pár nagy névvel a listájukat - a BL komolyabb menői közül. Lekic legutóbbi jelölése is eléggé értelmetlennek tűnt, ráadásul a szerbek kint sem voltak a vb-n. Meglátjuk, hogy most, az olimpia évében így lesz-e, mindenesetre ha akarnak össze tudnak válogatni öt sztárt az olimpiai góllövőlistáról, meg hozzátehetnek pár "ha pályára sem lép, akkor is jelöljük minden évben" játékost.