61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #52289
    A Viborg elvesztette Kurtovicsot is erre az évre, a jobb oldaluk az elmúlt 2 hétben durván legyengült. Érdekes lesz a BL D csoportja...
  • kaloz174
    #52288
    Női, ffi sorsolások egy helyen.
  • kaloz174
    #52287
    Akkor ma újra elkezdődik:)

    Női NBI, 1. forduló:
    18:00 DVSC-FÓRUM-ÉTV-ÉRD
    ...
  • Gabess8
    #52286
    A játékos állományt nem ismerem, de a napokban volt szerencsém összefutni egy játékossal, kivételesen neki is meg nekem is volt 5 percem. Komoly terveket szövögetnek, remélem sikerül nekik.
  • Zóanagyvarázsló
    #52285
    A Szabella-kupáról is ejtek pár szót. Sajnos csak szombaton volt alkalmam kimenni, akkor is csak két meccsre, szóval máshol, máskor, más kupagyőzelemmel kell bepótolni ezt a vasárnapot :)

    Összességében nagyon tetszettek látottak (mármint a vasárnapiak streamen, mert a szombattal belenyúltam rendesen :), Vérten Orsival nagyon sokat erősödtünk (bár a helyzetek kihasználásán még kell javítania). Kiváltképp tetszett, hogy a belső posztokon - már az előző szezonban is fokozódó - való nagyobb "jövés-menés" mellett Zizi és Orsi is között is nem egy helycserét láttunk, és az irányítónk is szerzett minden meccsen legalább egy szélsőgólt (talán egyszer vagy kétszer hibázott?), a Valcea ellen bónuszként pedig egy szerencséset. A nyitott védekezés elleni saját felállásunk szintén hatékonynak bizonyult, Orsi-gólokkal középről. Egyelőre Deka helyét nem látom a csapatban, mert eddig messze nem játszott annyit a felkészülés során, mint vártam volna a nyilatkozatok alapján, a hétvégén pedig aggasztó produkcióval rukkolt elő. Őszintén remélem, hogy lesz jövője a Fradiban, ez az év alighanem erről is dönt.
  • Zóanagyvarázsló
    #52284
    A bajnoki döntő meccsein azért a két csapat szerintem messze nem hozta a kupadöntős formáját, pláne Győrben nem. Az ETO ráadásul akkoriban vesztette el Vérten és Hornyák Ágit is, védekezésben az első meccsen szinte Planéta volt a nyerő emberük. Ezzel szemben jövőre a világválogatott első soruk mögött lesz egy magyar válogatott második sor is, és olyan játékosokkal számolhatnak hármas védőben, mint Amorim, Hornyák, Tervel és Hornyák Dóra - de Lekic is léphet előre. (Ha ez utóbbival kezdenek valamit, az amúgy is felér egy plusz igazolással. Nálam nem kedvencem az irányítók nemzetközi mezőnyében, de az előző szezon előtt azt vártam, hogy komoly csapatjátékost faragnak belőle. Ez Martinnak sikerülhet is akár. Mindenesetre tavaly hasznosságban messze elmaradt mondjuk Pineau szintjétől, támadásban pedig 3-4 szakadéknyi távolságból követte Görbiczet. Sokan persze így is örültek volna, ha csak annyit tudtak volna nyújtani.)

    Plusz nekünk kinéz egy extra Magyar Kupa négyesdöntő, ha pedig esetleg játszanunk kell ott egy addigra összecsiszolódott Érddel a presztízsdöntő előtt, akkor ott se lazsálhatunk. Tehát faárasztó ősz és tavasz várható. Hosszabb lesz a kispadunk, jobbak leszünk, de a léc is jóval feljebb került.

    Ami BL-t illeti, én csak az ETO-t, a Valceát és a Larvik tenném egyértelműen elénk (egy vagy két meccsen), ebben a sorrendben (a győriek összeszokottabbak a románoknál, és kisebb ott a színház). A Krim kerete papíron jobb a miénknél, de szerintem az első sor túlértékelt, ekvivalens cseréjük pedig nekik se lesz sokkal több, mint nekünk (nem a Szabella kupa alapján mondom, ott gyakorlatilag a három legnagyobb név hiányzott); azt pedig, hogy mennyire állnak össze, majd meglátjuk. A mi szereplésünket egyértelműen a sorozatterhelés bírása fogja eldönteni, adott esetben a Dinamo is okozhat gondot, de ha bírjuk a végéig, akkor bárkit meglephetünk. Ez utóbbi esetben szerintem a negyedik elődöntős helyre a Krim és a Viborg mellett mi pályázhatunk közel azonos eséllyel. De ez már eleve egy optimista forgatókönyv.

    Különben a Larviktól sem vagyok odáig, de azért a norvégok általában ki tudják találni, hogy hogyan nyerjenek, de a Viborg nem erősödött annyit, mint vártam (egy komoly igazolásra számítottam volna, ehelyett még Jurackot is elvesztették, kapusposzton persze jobbak lesznek).
  • Necros21
    #52283
    A két szoros meccs, illetve a győzelem a Siófok ellen szép eredmény, gratulálok nektek is! Van egy olyan érzésem, hogy sok szép csatát vívtok majd ebben az évadban. :)
  • kaloz174
    #52282
    Gratulálok nektek a valóban optimizmusra okot adó szerepléshez.:)
  • kaloz174
    #52281
    Éppen most lett volna egy kis időm felhívni rá a figyelmet.:)
    Mert igen, bár nem érte el a népligeti torna rangját, azért Dunaújvárosban is volt egy jó kis kupa, már ami a hasznosságát illeti.
    1 gólon múlott a bravúr, ami tul.képpen biztató is lehet részünkről.
    Bár nyilván mások a tétmeccsek, mint a felkészülési tornák. (Ha jól emlékszem, pár éve mi is vertük a románokat, annakidején, az akkori Emléktornán.)
    Egyébként meglepődve láttam, hogy visszatértek már a pályára a kismamák, így pl. Paula is...
  • Necros21
    #52280
    A KEK döntővel egyszerre volt a bajnoki döntő idén, szerintem ott jól helytálltunk. Tavaly egyszerre volt a KEK elődöntő és döntő a bajnoki elődöntővel és bronzmeccsekkel. Azóta csak erősödtünk, és most nyáron direkt erre is készültünk.
    A svédek nem okozhatnak problémát, az oroszokat pedig már elég jól megismertük.

    Persze sok minden történhet még, de ha nem alakulnak nagyon rosszul a dolgok, a BL 8 meg kéne, hogy legyen.
  • Isthy
    #52279
    Azért a BL 8-hoz tényleg mindennek jól kell mennie majd. Mert 6 BL meccs 6 hét alatt és közben még bajnokik - még ha utóbbiakat néha lehet is esetleg lazábban venni - elég komoly terhelés amiben nektek még mostanában nem volt részetek. Nem véletlenül mondják, hogy a BL más kávéház... Persze nagy az optimizmus most felétek és ez érthető is, hiszen a szurkolóknak ez is a dolga
  • Isthy
    #52278
    Olvastam a Cunderen a beszámolódat és köszi az sms-t is!
  • Necros21
    #52277
    Gratulálok a Csapatnak és Gábornak, nagyszerű teljesítmény ez a kupagyőzelem! Én nem tudnék senkit kiemelni, mindenki sokat tett hozzá, nem 1-2 ember húzta végig a szekeret, hanem szépen megosztották a terhet a lányok. Aminek leginkább örülök, az az új és a visszatérő emberek játéka. Piros már tudott játszani, Nerea már most nagyon jó és ennél csak jobb lesz, Vérten Orsi pedig a régi önmagát idézi. A Podgorica ellen Pasi kapta el a fonalat, a Valcea ellen Léna, ez is örömteli.

    Ha minden jól megy, a BL 8 szerintem mindenképp meglesz. Onnantól pedig minden további siker csak hab a tortán. A következő évadban viszont biztos, hogy nagyon komolyan számolni kell majd velünk.

    Hajrá Fradi!
  • primavis
    #52276
    Pláne ha azt nézzük hogy a végjátékban már 7 gólos előnyük is volt, de kijött a fáradtság meg Szucsánszki szerencsétlen hetese. Anélkül még simább lett volna.
  • Isthy
    #52275
    FTC-Valcea 29-27 (15-12)

    Grat a Fradinak a győzelemhez!

    Így, hogy Piros és Pena nem játszott ez nagyon szép eredmény. Még ha csak egy felkészülési torna volt, akkor is.
  • Necros21
    #52274
    Pasi ma kimondottan jól védett. És én inkább a keret együtt tartására helyezném a hangsúlyt, sok csapat irigykedhetne egy ilyen névsorra. Ha nem jön közbe semmi, a Valcea, Larvik, ETO, Krim négyes mögött szerintem mi leszünk a legerősebbek. De legalábbis a többiek nem jobbak.
    Persze minden a költségvetéstől függ, ami elvileg tovább fog lassan növekedni. Ha marad keret 1-2 új játékosra tavasszal, örülni fogok, de a mostaniak közül senkit nem szabad elengedni.


    Az ifiknek gratulálok, szép eredmény!


    Statisztika:

    ZRK Buducnost Podgorica – FTC-Rail Cargo Hungaria 27-35 (14-14)

    ZRK Buducnost T-Mobile: Woltering, Miljanic 1, Gjorgijevska 1, Bulatovic, Knezevic 1, Jezic 5, Mehmedovic 8 Csere: Vukcevic, Trufinovic 1, Mendy 3, Zivkovic 5(1), Nikolic, Pavicevic 1
    Edző: Dragan Adzic

    FTC-Rail Cargo Hungaria: Pastrovics, Kovacsicz 3, Zácsik 4, Tomori 8, Szucsánszki 7, Vérten 1, Cifra 2 Csere: Such, Pena 7(5), Deáki, Szarka 1, Szamoránsky 2
    Edző: Elek Gábor

    Kiállítások: 4 ill. 2 perc
    hétméteresek: 1/1 ill. 5/5

    Az eredmény alakulása:
    5. perc (4-1) 10. (5-5) 15. (8-6) 20. (10-8) 25. (12-11) 30. (14-14) 35. (16-18) 40. (17- 21) 45. (19-24) 50. (21-28) 55. (25-30) 60. (27-35)
  • Isthy
    #52273
    Magyarország-Svédország 31-25 (18-11)

    A szünet után a félidő közepére még sikerült rátenni kicsit az előnyre (24-15), utána pedig szép kényelmesen lehozták a meccset a lányok.

    Gratulálok a csapatnak az 5. helyhez!
  • Isthy
    #52272
    Gyanítottam, hogy ma jobbak voltatok, olvasva a tegnapi "gólzáporról"...
    A mai meccs alapján Pena valóban beválthatja a hozzá fűzött reményeket, ha teljesen felgyógyul és beilleszkedik. Mondjuk a 7-es lövő gondjaitokat már most megoldotta
    Luca most a sérülése miatt éppen nem játszik, de a vb-n kiválóan teljesített. Októberre, mire fontos lesz ő is beilleszkedhet.

    Az is fontos lenne, hogy a sérülések ne akadályozzák a csapatot, az együtt tartásuk mellett. Azért a későbbi jobb BL szerepléshez kell majd a kapuban is erősítés.

    Remélem én is, hogy este megcibáljátok az Oltchim bajszát
  • Isthy
    #52271
    A félidőben: Magyarország-Svédország 18-11

    Megint jól kezdtünk a svédek ellen és fokozatosan elhúztunk tőlük, a 13. percben már megvolt a 10 gól közte (11-1). Ezután kicsit feljöttek a svédek 15-9-re, de időkérés után sikerült megállítani a felzárkózásukat és 7 gólos előnnyel tértünk a szünetre.
  • Necros21
    #52270
    Én láttam a tegnapi meccsünket is, annál ma sokkal jobban játszottunk, és korábban fel is ébredtünk.

    Orsi idejött, meg is van az első nemzetközi kupa.

    Nereával borzasztó jól jártunk, nem csak szép és aranyos, de tényleg kiváló játékos és nagyon jól halad a beépítése, illetve a térde is úgy néz ki, rendben lesz.
    Visszajön Luca és Vica is a válogatottból, talán Betti is felépül előbb-utóbb... Szuper kis csapat ez. :) A legfontosabb az, hogy minél tovább együtt tartsuk ezt a keretet, nagyon sokra vihetik.

    Este szép lenne azért megverni a románokat.

    Az ifiknek sok sikert! :)
  • Isthy
    #52269
    FTC-Buducnost 35-27 (14-14)

    Ez volt az első meccs amit láttam a Szabella kupából. Az elején Woltering védéseinek köszönhetően a Bud elhúzott 4-1-re, de 5-5-nél már utolérte őket a Fradi. Ezután a szünetig szoros volt a mérkőzés, általában vendég vezetéssel.
    A szünet után az első 10 percben a Fradi 5 gólos előnyre tett szert, amit azután folyamatosan tartott, majd növelt a meccs végére.

    Tegnap az ifik megverték a japánokat, ma 13:45-től jönnek újra a svédek az 5. helyért. Remélem hasonló végkimenetellel mint a csoportban

    Gábor többször is látható volt a közvetítésben amint fényképezett a meccsen. Remélem ide is felkerül majd egy-két kép a "termésből".
  • Isthy
    #52267
    A japánokkal játszanak holnap a lányok az 5-8. helyért folyó csatározás első meccsén.
  • Isthy
    #52266
    Ma is Luca lett a legjobb, de most sajnos senki nem tudott felnőni hozzá...
  • Isthy
    #52265
    Magyarország-Románia 28-33 (13-17)

    A kapott gólok száma mindent elmond. Védekezés és kapusteljesítmény nélkül nem lehet nyerni... Persze a kettő összefügg. A kapusaink sajnos az átlövéseket csak keresték.
    Az első félidőt csak mobilon tudtam követni, így csak az eredményt láttam. Azért 15 perc alatt 11 gólt kapni az elején (6-11) az csúnya. Utána felálltunk (12-13), de a végén megint 4 lett közte a szünetre.
    A szünet után immár nézve a meccset láttam, hogy miért kaptunk ennyi gólt. A védőfal és a kapus között nagyon nem volt összhang és a román lövőket sem ütköztük le rendesen. Voltak jó periódusok, pl. 15-20-ról 19-20, de az egyenlítési lehetőségnél mindig hibáztunk. 23-24-nél emberelőnyben 3x bakiztunk és ott ezzel el is ment a meccs. Visszaállt a 4 gól (23-27) és azt utána a románok tartották is végig. Pedig kaptuk az emberelőnyöket, de nem tudtunk élni vele, mert előnyben is gólokat kaptunk nagyrészt átlövésből.
    Ez a mérkőzés a gyenge védekezésen ment el.
  • Zóanagyvarázsló
    #52264
    Kár ezért a negyeddöntőért, azt hiszem ezt hívják erőn aluli teljesítménynek. A sok gól ellenére a támadójátékunk se tetszett, de védekezni konkrétan elfelejtettünk tegnapelőtt óta.
  • Breki33
    #52263
    Két nagy igazolást jelentettek be a napokban a piacon, Mikkel Hansen sajnos nem jön Magyarországra, mert a PSG játékosa lesz. Ivano Balic pedig az Atletico Madridnál pótolhatja a Veszprémbe igazoló Chemát.
  • Isthy
    #52262
    BL-ben meghatározó foci csapathoz komoly és folyamatos gazdasági háttér is kellene leginkább, ami nálunk nem létezik. Csak az állami és haveri mutyizás és egyéb érdekek, amikről itt nem akarnék megemlékezni.
  • Isthy
    #52261
    Nyilvánvaló, hogy komoly presztizs veszteség lenne a sportágnak a többi terem labdajátékkal szemben.
  • Isthy
    #52260
    Musztafának nemcsak a strandkézi miatt, hanem a németek lóvéja miatt is lett ez a véleménye... A klubok egyre kevésbé "szeretik" odaadni a játékosaikat a válogatottaknak. A világversenyek rendezési időpontjait meg simán át lehetne szervezni.
  • Gabess8
    #52259
    Hogy a napi tornaórának mi köze van az olimpiához na ez a nyár vicce nálam, mert szerintem az állóképességhez van köze nem is kevés!!! Van volt egy két pedagógus ismerősöm akik tudnának a fiatalok szánalmas fizikai állapotáról beszélni, és itt ne jöjjön nekem senki a gének által adott test felépítésről, aki ismer tudja mire gondolok...

    A Foci mindig is "isten marad nálunk", ha valaki én utálom a hazai focit de megfelelő eszközökkel szerinte szűk 10 éven belül meghatározó csapatokat lehetne építeni BL szinten, csak kurvára nem így kellene csinálni, hanem megfelelő edzés módszerrel ami nálunk szart sem ér, hogy az újra nem nyitott "szakemberek hiányáról ne is beszéljünk.
    ja és a legfontosabb legyen valakiknek érdeke...

    A támogatottsággal kapcsoltban kb egyet értek Isthy véleményével.
  • [HUN]FaTaL
    #52258
    Ezt a baromságot, ennyi erővel bármi átvihető, amit teremben játszanak, az asztalitenisztől kezdve a tollaslabdán át a judoig.
  • Zóanagyvarázsló
    #52257
    Éppen ez az! Ez a többi csapatsportággal szembeni vereség lenne. Viszont a focit és a vízilabdát még e pillanatnyi érdekek kedvéért kifacsart logikával sem nevezném téli sportnak. Bár Musztafától ezen sem lepődnék meg, én szívesen katapultálnám tőlünk a FIFA-ba.
  • primavis
    #52256
    no persze, de ezen az alapon azok is, meg a vizilabda is téli sport! sőt a foci is!
  • Zóanagyvarázsló
    #52255
    Musztafa főleg azért támogatná az ötletet, mert a strandkézit fel akarja vetetni a nyári olimpia programjába (vannak kétségeim afelől, hogy az a szakág erre elég érett-e, de biztos nem tiltakoznék ellene), ezt már lehetett tudni egy ideje. A Bundesliga klubjainak érvei az ő szemszögükből érthetők. Ezzel együtt elmehetnek a fenébe, nem attól téli sport valami, mert valamit télen is játszhatnak. A téli olimpiára való átköltözés egyúttal a kosárlabdával vagy a röplabdával szembeni alacsonyabb rang elismerése is lenne, presztízsveszteséget jelentene.
  • primavis
    #52254
    http://www.nemzetisport.hu/kezilabda/a-teli-olimpiara-szamuznek-a-kezilabdat-2166865
  • Isthy
    #52253
    Tudom, anno mondtam is neked, hogy lesz. De most sajnos ez van, tiszántúli hétvégém lesz. Majd elolvasom a beszámolóidat
  • Isthy
    #52252
    Szabályváltozások

    Mindenkinek ajánlom figyelmébe!
  • kaloz174
    #52251
    Pedig még ankétra is ígéret van.:)

    Hírlap-altuális a csapatról
  • Zóanagyvarázsló
    #52250
    Nekem sajnos nincs Digim, így a végén még lehet, hogy kénytelen leszek kimenni.
  • Zóanagyvarázsló
    #52249
    Nagyon leegyszerűsítő ez a cikk. Gyakorlatilag azt ajánlja, hogy feküdjünk rá az olcsóbb érmekre, a világszerte népszerűbb és jegyzett sportágakat pedig ejtsük. Népszerű, kedvelt sportágak támogatásáról beszél, és közben olyan sportágak ellen agitál, mint a labdarúgás (OK, értem az ellene szólóutálatot, engem is hidegen hagy), a kosárlabda (ez egy népszerű és világszerte jegyzett sportág) vagy a jégkorong (ez pedig éppen jön fel, a válogatott abszolút népszerű).

    A vízilabdával eleve az a baj, hogy rajtunk és a délszlávokon kívül nem érdekel senkit, csak hagyományból megragadt, ahogy az olimpiai programban is. Sajnos kérdés, hogy meddig, a merev, semmittevő nemzetközi - és hazai? - vezetők miatt talán hosszú távon halálra van ítélve. A válogatotton kívül sok lesajnált sportág mellett sajnos kevéssé számít népszerűnek, ha kikerül az olimpiai programból, akkor nem is tudom, hogy mi lesz a sportággal. Na jó, az 50-es átlagnézőszám azért egy darabig garantált, és talán évente annyi gyereket sikerül is még összegereblyézni.

    Egyébként egyetértek azzal, hogy szégyen bizonyos sikersportágaink helyzete (a TAO-ra is ráfér némi változtatás, van is rá kilátás), meg lehetne tolni egy-két helyen a szekeret, de ez az én szemben egy olyan cikk, amely arról szólt, hogy meglett írva ebben a formában, mert így sokaknál tetszésre találhat. Van erre egy szó: demagógia.