61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #52369
    Gratulálok én is, a Fradi már egy nk.kupában rutinos csapatnak megfelelően játszott és hozta a meccset. Nem lehetett kérdés az eredmény. Ráadásul ezek a meccsek jól szolgálják a csapatépítést.
  • Isthy
    #52368
    FTC-Michalovce 40-26 (15-10)

    A Fradi az első 18 percben (11-4) helyretette a hazaiakat és utána már csak a győzelem aránya volt kérdéses. Bár szombaton még lesz egy hazai visszavágó, de igazából már lehet készülni a csoportkörre.

    Remélem Orsinak semmi különös gond nincs a combjával.
  • kaloz174
    #52367
    Ma olvastam egy véleményt az egyik fórumban:
    Valahogy így hangzik'...a kézilabda nem foci, ahol ahol egy véletlen góllal nyerni lehet...'.
    Nem is tudom, nevessek-e, vagy sírjak...
    Fiatal ember lehet a hozzászóló, az biztos, vagy esetleg megcsalja az emlékező tehetsége.
  • kaloz174
    #52366
    Az MKSZ oldaláról:
    Kézilabda-közvetítések a TV-ben:

    2012.09.19. 18:00 DIGI Sport 1
    IUVENTA Michalovce-FTC Rail Cargo Hungaria
    Női BL-selejtező, 1. mérkőzés

    2012.09.19. 18:30 SportKlub
    Balatonfüredi KSE-FTC PLER Budapest
    Férfi NB I, 3. forduló

    2012.09.22. 17:00 DIGI Sport 1
    FTC Rail Cargo Hungaria-IUVENTA Michalovce
    Női BL-selejtező, visszavágó

    2012.09.29. 16:15 SportKlub
    ÉTV Érdi VSE-Győri Audi ETO KC
    Női NB I, 4. forduló
  • kaloz174
    #52365
    Konferencia a TAO-rólMeghívó...

    (A hír megjelent: ma valamikor. A részvétel ingyenes - regisztrációval. Jelentkezési hi: ma 16,00!!! Ha jól értelmezem. Mert el sem akarom hinni...)
  • Isthy
    #52364
    Ha már rejtély: valami "fatális véletlen" folytán a szerdai szlovákiai meccseteket a szerb Marics, Masics hölgyduó fogja fújni... Biztos bérletük van az ottani szlovák-magyar összecsapásokra klub és válogatott szinten.
  • SomogyiG
    #52363
    Irigylem érte...
    Hogy mit tud kinézni Szekeresből, s mi alapján válogatta be Deákit, az örök rejtély marad a számomra.
  • Isthy
    #52362
    KEB interjú

    Ő viszont elégedett és optimista...
  • kaloz174
    #52361
    A "Válogatott" megnyerte a kötelezőt.
    Hogy mi értelme volt? Biztosan voltak használható tapasztalatok, de maga a csapat nem nagyon juthatott előre. Nem a kirándulást, az időt, a lehetőséget sajnálom, na meg azt, hogy emiatt meg kellett szakítani a bajnokságot - megint.
    Beszámoló -rövid videóval
  • kaloz174
    #52360
    Csak a linkmaradt ki.:))
  • kaloz174
    #52359
    Beszámoló az ellenfél szemszögéből, már statisztikákkal.

    Mint látható, bár hullámzott a játék, a második félidőt! sikerült megnyerni. Ami azért arra való tekintettel, hogy relatíve milyen rövid a kispad nálunk, nem rossz teljesítmény. Ha még azt is hozzáveszem, hogy nem sokkal a vége előtt "csak" -3 volt, akkor még annál jobb a kép.
    Ebben nagy szerepe volt Sanelának...Ebben az időszakban Berta Niki is jól teljesített. Szóval voltak biztató momentumok.
    Természetesen egy bajnoki azért más. Ott pl. Lili nagyon fog hiányozni. :(
  • Isthy
    #52358
    Köszi a beszámolót!

    Nagyon sajnálom Lilit... Még ez a szűkös keretünk is tovább fogyatkozik. Remélem a meccs hasznos felkészülés volt a jövő pénteki Békéscsaba elleni nagyon fontos bajnokira.
  • kaloz174
    #52357
    Nem hivatalos, Siófok közeli forrás alapján a végeredmény: 33-28 lett.
  • kaloz174
    #52356
    Szóval a beszámoló.
    Az eredménnyel kapcsolatban egy kis bajban vagyok, mert nem tudom, hogy a végén 5, v 6 lett közte. Az biztos, hogy a hazai csapat végig vezetett, nem forgott veszélyben a győzelme. Az Újváros azért volt, hogy 2-3 gólra is feljött, tehát szorossá tudta tenni a találkozót, ami egyébként hivatalos edzőmeccs volt, "külsős" bírókkal.
    A meccsen a Siófok kezdett jobban, annak ellenére, hogy hiányoztak válogatottjaik. Ennek megfelelően a kapuban Futaki védett, j1-ben pedig Varga Niki gyakorolhatott. Az újvárosi csapatból, legnagyobb sajnálatunkra, szintén volt hiányzó, de olyan, aki már többet nem is fog játszani csapatunkban, mivel Takács Lili, belefáradva abba, hogy egészségügyi okokból nem tud teljes értékű edzésmunkát végezni, befejezte a kézilabdát. (Az igazság az, hogy már 1,5 éve volt egy sérülése, ami nem akart rendbe jönni.) Így aztán Gera Szimi játszott szélen, míg Sánta Dóri j2-ben.
    A védekezésünk sehogy sem akart összeállni. Mondjuk ebben a félidőben Gáspár Gabi nem játszott. Így aztán a Bogdanovics vezette siófoki támadók éltek a lehetőséggel, és könnyedén szerezték góljaikat. Beállóban náluk Ábrahám kezdett, de nemsokára szerepet kapott a horvát légiós is, aki rám ezen a napon jobb benyomást tett. Az újvárosi kapuban Sanela helyett elég gyorsan Pisák Reni folytatta, de igazából nem lehet mondani, hogy a kapusok sokat tettek volna hozzá ebben a félidőben a csapat teljesítményéhez. A támadásaink jobban ültek, Detti pár évvel ezelőtti önmagát idézte, Takács Fruzsi is jól lőtt.
    A hazaiaknál ekkor még a pályán volt Mörtel Reni, aki javuló formában szintén szerzett pár szép gólt, Erdősi Ildi pedig ellenfélként is jó teljesítményt nyújtott. Aki siófoki oldalon mindkét félidőben dícsérhető, az Bogdanovics Anna volt. Okosan, eredményesen játszott.
    A második félidőben mindkét edző forgatta a csapatát, nálunk a kapuban visszacsere volt. Örömmel konstatáltuk, hogy Sanela végre elkapta a fonalat, és már bravúrokra is képes volt.
    A Siófokban ebben az időszakban Mörtel Reni már a kispadon foglalt helyet, Szalay Babett kapott több szerepet, de valahogy ő ebben a szezonban nem találja igazán a helyét.
    Újvárosi oldalon Gáspár G. zavaróban próbálta megakadályozni a hazai támadásokat, míg Mátéfi Eszti támadásoknál gyorsabb játékra ösztönözte csapatát. Ekkor láthattuk vendégoldalon a legjobb 20 percet, aminek következtében egyre közelebb kerültünk Imre Vili gárdájához.
    Az utolsó 10 percben mindkét edző, nagyon helyesen, majdnem minden csapattagnak lehetőséget adott. A Siófokban a volt veszprémi Szabadfi lett a beállós, szerintem marad is 3. számú azon a poszton.
    Újvárosi oldalon játéklehetőséget kapott Vadász Ildi, aki örömömre élt is ezzel. (Nagy szükség lenne rá, hogy visszanyerje önbizalmát.)
    A Siófok 20 mp-cel a vége előtt támadott. Nem dicsérendő, újvárosi oldalon, hogy ezt nem sikerült kivédekezni.

    Gyakorlásnak jó volt. Szomorúságomat azonban nem tudta elvenni, mert nem hogy sikerülne növelni a játékos létszámot, még kényszerű távozó is van. (Aki ráadásul egy nagyon ígéretes játékos - volt.)
  • kaloz174
    #52355
    Nem lehetett egy megoldhatatlan feladat. Az eredmény megfelelő, a többiről nem is nagyon érdemes beszélni.
  • Breki33
    #52354
    Női felkészülési torna, Csehország
    MAGYARORSZÁG-IZLAND 35-21 (20-15)
    Cheb, játékvezetők: Hajek, Macho (csehek)
    MAGYARORSZÁG: Herr O., Kiss É. (kapusok), Bódi 2, Cifra 2, Deáki, Horváth B., Klivinyi 5, Kovacsicz 5, Planéta 3, Szekeres 1, Szucsánszki 7, Tomori 5, Vérten 4, Vincze 1. Szövetségi kapitány: Karl Erik Böhn.
    IZLAND: Ásmundsdóttir, Einarsdóttir (kapusok), Atladóttir 5, A. U. Gudmundsdóttir 1, R. R. Gudmundsdóttir 1, Gunnardóttir, Gunnarsdóttir, Helgadóttir, Jóhannsdóttir, Jónsdóttir, Lárudóttir, Pétursdóttir, Sigurdardóttir 1, D. Skúladóttir 3, H. Skúladóttir 1, Stefánsdóttir 5. Szövetségi kapitány: Agust Johannsson.
    Kiállítások: 8, ill. 8 perc.
    Hétméteresek: 6/4, ill. 5/5.
  • kaloz174
    #52353
    Ennek nyomán én is keresgéltem a híreket.:))
  • Isthy
    #52352
    Tegnap teljesen a mában éltem Természetesen a válogatott meccs is ma lesz.
  • Isthy
    #52351
    Az a falra rajzolt kézikapu se semmi...

    A mai válogatott meccset meg sehol sem lehet követni...
  • Isthy
    #52350
    Jogos, holnap lesz. Én már előreszaladtam 1 napot
  • kaloz174
    #52349
    Mármint az új oldal elindításához...
  • kaloz174
    #52348
    Megkerült az öltöny.:) (Nem azért, de milyen volt már nov. 26-án!?)

    Ehhez is idő kellett, ami azt illeti...
  • kaloz174
    #52347
    Természetesen feltett szándékom - ha már eljönnek ide a csajok.:)
    Viszont én úgy tudom, hogy holnap lesz a meccs. (Kár, hogy nem ma jönnek, ma még nyár van, 21 fokos Balcsival. Holnapra 11 fokot jósolnak...Bár így legalább nem bánják, hogy nem mehetnek a strandra.:))

    "A Siófok KC-Galerius Fürdő felnőtt csapata szeptember 13-án, csütörtökön 17:00 órai kezdettel felkészülési mérkőzés keretein belül fogadja a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttesét a Beszédes József Általános Iskola tornacsarnokában. A belépés díjtalan!" (SKC, Facebook)
    Merthogy, bár még nekik sem működik az új csapatoldaluk, legalább fb.oldaluk van...

    Ha ott leszek, beszámoló is lesz, term.:))
  • Isthy
    #52346
    Este mégy a felkészülési meccsre? Ha igen, jöhet némi beszámoló
  • Isthy
    #52345
    Megújult az MKSZ oldala
  • kaloz174
    #52344
    Érdekes, szép vidék lehet, egyszer szívesen megnézném...
    De most decemberben valószínűleg hálás leszek a helyszíni beszámolókért.
    (A jegyek nem tűnnek elérhetetlen árszínvonalúnak, első ránézésre.)
  • Isthy
    #52343
    Remélem én a "valakik" között leszek

    Mondjuk KEB és az MKSZ eddigi "teljesítménye" alapján nem ujjongok, de amint korábban is írtam, az EB után fogok véleményt mondani. Remélhetőleg helyszíni tapasztalatok alapján
  • kaloz174
    #52342
    Akkor újra:

    Jegyinfó az EB-re
  • kaloz174
    #52341
    Ha valaki el tud menni:
    [URL=http://www.cunder.hu/hu/hirek/hir-oldal/archive/2012/september/article/jegyek-a-decemberi-noi-europa-bajnoksagra/Jegyinfó az EB-re[/URL]
  • kaloz174
    #52340
    Valóban már többen pedzegetik, hogy lesz "megmentő"...
  • Zóanagyvarázsló
    #52339
    Csak azért mondom, mert tavaly Szedojkina nem tett hozzá semmit, Levina helyett lehet Hmirova, Kocsetova pedig ugyan irgalmatlanul veszélyes, de ő hajlamos passzok helyett leszórni labdát, ha olyanja van. Mivel tavaly alapból nem mutattak sokat ellenünk (vagy nem hagytuk), azt a szintet még hozhatják hiányzókkal is. Persze az még mindig nem lesz elég :)
  • Isthy
    #52338
    A bulvár sport Blikk egyből lubickol...
    Nekem még mindig az a véleményem, hogy lesz majd megfelelő befektető aki megoldja a dolgot valamilyen szinten. Meg fogják találni akárhol is... Nem biztos, hogy lesznek itt eligazolások, legalábbis idén. Ugye anno kiderült már korábban ez a privatizációs dolog, akkor is volt egy "cirkusz". Most a közelgő IMF határidő miatt már sürgetővé vált a dolog, de sztem számítottak erre bizonyos helyeken és a "román nemzet büszkeségét" nem fogják csak úgy kidobni a kukába.
  • Isthy
    #52337
    Nekem is furcsa volt ez a szemléletük, de hát az oroszok sok mindenben elég furcsák tudnak lenni... Azért a Levina, Kocsetova, Szedojkina trió komolyabb hiányzó mint az egy szem Khmirova.
    Igen, nagyon úgy fest, hogy most már lassan az elődöntő kerül majd a bravúr kategóriába. De azért még ne szaladjunk ennyire előre.
  • Zóanagyvarázsló
    #52336
    Én maximum az Érdből nézném ki, hogy lehetne még tartalékuk, de ez is csak tipp. Illetve ha valaki tud direkt szponzort szerezni adott játékoshoz, ezt pedig leginkább az ETO-ból. Mindenesetre ha a minden igaz, most lehetne olcsón mazsolázni. Remélem, hogy nem mégiscsak a Volgográd erősít be végül :)
  • kaloz174
    #52335
    Újabb adalék a román történethez...
    Vajon tényleg így van? (Gondolok itt a menedzser véleményére.) Fradi? Érd?
  • Zóanagyvarázsló
    #52334
    Na igen, ahhoz képest, hogy a távozni pletykált játékosok maradtak, mégis vett egy újabb fordulatot a történet. Én mondjuk nem is értem az egészet, hogy miért a X. bajnoki cím a fontos nekik, és nem az, hogy a BL-ben elérjenek valamit, de ők tudják, biztos van még valami a háttérben. Például megijedtek tőlünk a tavaly történtek után :) Ezzel együtt Szedojkina mellett csak két mezőnyjátékosról van szó, és tavaly is egy alapemberük nélkül álltak fel ellenünk, tehát nem biztos, hogy drasztikusan gyengébbek lesznek, szóval azért résen kell lenni. Viszont a mi továbbjutási esélyeink jócskán gyarapodtak, pedig eddig sem voltak rosszak.

    Őszintén szólva csak mérsékelten örülök ennek, pláne a nagy csapatok hullásával együtt. Eddig a BL-ért güriztünk, most pedig egyre jobb eséllyel ha ki is nézhet egy szép eredmény, már ott tartunk, hogy a többiek gyengülése miatt elődöntő alatt nem is beszélhetünk bravúrról.
  • Isthy
    #52333
    Zó!
    Jól értelmezem, hogy bejött az amiről a nyáron beszéltem a Volgográddal kapcsolatban? Ha valóban nem lesz a 3 játékos, akkor sztem simán a tiétek a csoport második helye. Mondjuk ehhez kell az is, hogy nálatok ne legyenek nem várt problémák.
  • Isthy
    #52332
    "Nem tudom, hogy mit várjak a nemzeti csapattól, ami mögötte, körülötte folyik, az alapján jelenleg jobban tudok azonosulni az Érd vagy a Vác nemzetközi kupaszereplésével. És ez nagyon szomorú."

    Röviden: amatőr és nevetséges amit itt előadnak a szövetségnél a női válogatottal kapcsolatban...
  • kaloz174
    #52331
    Valóban nem rossz eredmény, viszont tényleg ott volt a lehetőség...
    Azt sajnálja az ember ilyenkor, viszont nem rossz jel, hogy végül is szoros meccsre kényszerítettük az egyik élcsapatot.

    Ott hagytam a siófoki meccset, hogy majd megnézem az ismétlést a helyi TV-ben.
    Nem akarom tovább rontani a képet a siófoki csapatról, de tény, ezt a választ kaptam érdeklődésemre:
    "Kedves Nézőnk!

    Sajnos - megállapodás hiányában - egyelőre nem közvetítjük a kézilabda
    mérkőzéseket.

    Üdvözlettel:
    Sió Tv Szerkesztőség"

    Szóval nem fogom megtudni, hogy a nem gyenge siófoki támadósor hogyan tudott mindössze 5! gólt összehozni a második félidőben. Mi volt az, amit RK kitalált az addig egészen hatástalan támadásaik eredményesebbé tételére...
    Mert ezek azért elgondolkodtató tények.
  • Isthy
    #52330
    Az ilyen "megbeszélések" miatt buktak egy jó nagyot a montenegróiak is, amikor egy semmilyen válogatott meccs miatt az EHF "elmeszelte" Bulatovics és Dokics EB szereplését anno. Csak óvatosan az ilyen javaslatokkal.