61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #52409
    Ellenünk sem volt annyira acélos az Érd, ha nincs a kihagyott 4 db büntetőnk, akkor hazai pályán is bajban lehettek volna.
  • Isthy
    #52408
    Mint ebből az Elek Gábor interjúból is kiderül, azért Kocsetova, Levina és Szedojkina is nevezve lettek a BL-re. Bár eddig arról szóltak a hírek, hogy nem fognak játszani, de úgy tűnik korántsem biztos, hogy nem lesznek ott a pályán a BL-ben.
  • kaloz174
    #52407
    Különösen mivel Mörciékkel nézték együtt a meccset, akik nyilván csak saját tapasztalataikat tudták nekik elmondani...
  • kaloz174
    #52406
    Lenne még pár dolog, kiegészítésként.
    Először is valahogy nem jön át abból, amit írtam, mert talán túlzottan a siófokiak küzdelme foglalkoztatott, hogy az Érd számomra csalódás volt. Nem csak a játékosállományát tekintve, hanem az előző szezonban ebben az időszakban mutatott játékát is tekintve. Igaz, TT még mindig "sérült és pihen" - BA szerint ugyan nemsokára játszani fog - de már rendelkeznek egy Elezzel, valamint egy Korennel, így azt vártam, hogy lesz előrelépés a játékukban. A lépés az megvolt. Csak szerintem, az ezen a meccsen mutatottak alaján, ellenkező irányban.

    Mellesleg Kiss Szilárdon kívül, aki Bulath Anita férjével érkezett, ott volt még Triscsuk, Tilinger és Horváth B. Fehérvárról. Engem ez nem lepett meg, mert máskor is le szoktak jönni meccsekre, viszont látom, hogy a kombinálás már megindult a fórumokon.
    (Mondjuk egyrészt Triscsuk a zuhanyhíradó szerint Edinát választaná, ha minden kötél szakad Fehérváron. Azt viszont, hogy a többiek miért választanának egy másik olyan csapatot, ahol szintén nem fizetnek a játékosoknak, ráadásul még az ígéreteket is feltételekhez kötik, végképp nem értem...)

    Érdekes és egyben szomorú látványosság volt még tegnap a volt játékosok népes csoportja, aki miután állítólag kitiltották őket a csarnokból, vettek belépőt és mint nézők szurkoltak egykori csapatuknak.:(
  • Isthy
    #52405
    Köszi!
  • kaloz174
    #52404
    Természetesen " Janurukot" = Janurikot
  • kaloz174
    #52403
    Megjöttem a Siófok-Érd találkozóról. Az az igazság, hogy ebben a helyzetben ezt a meccset az Érd csak elveszíteni tudta volna, sajnos. Ezt lehetett előre sejteni.
    Ennek ellenére úgy indult a meccs, hogy a hazai csapat nagyon jól tartotta magát. Különösen Bogdanovics Anna volt az, aki megmutatta a szurkolóknak, valamint a nézőtéren helyet foglaló kiszemelt mesternek, Kiss Szilárdnak, hogy nagyon jó játékos. Ott folytatta, ahol a győriek ellen befejezte. Lövései rendre Janurik hálójában landoltak. Igaz, Kiss Évára sem lehetett panasz, mert válogatott formában védett. Aki még láthatóan nagyon akart, az Erdősi Ildikó volt, amin annyira nem lepődtem meg.:) Az Érdet ezekben a percekben Koren tartotta meccsben. Érdekes módon később beleszürkült a mezőnybe.
    Ahogy telt az idő, az Érd egyre növelte előnyét, bár igazából elhúzni sosem voltak képesek. Valamit kiegyenlített az esélyekből, hogy Kovács Anna térde megsérült egy szerencsétlen ütközést követően, valamint a jól védő Janurukot egy buta kifutás után pirossal kiállították.
    A második félidő arról szólt, hogy tud-e a fiatalokkal kiegészített SKC még valami újat előhúzni. Sajnos, ez már nem sikerült, bár dícséretükre legyen mondva, nagyot küzdöttek, volt egy időszak, amikor közel voltak az egyenlítéshez.
    Itt jött azonban a rutin, Wolf Alexandra személyében, aki aztán "őserős" góljaival gondoskodott arról, hogy ne legyen kérdés, ki nyeri a mai találkozót. Itt aztán el is fogyott Bogdanovicsék lendülete, a végén a vendégek biztos győzelmet könyvelhettek el. (27-34)

    Most látom, hogy azt írja a handball.hu, hogy "magabiztos vendégsiker". Ez azért túlzó megfogalmazás, a meccset látva. Az eredmény megtévesztő.
    A hazai szurkolók ennek fényében végül, a vereség ellenére, szépen megtapsolták a csapatukat. Meg is érdemelték. Ők mindent megtettek.
  • Isthy
    #52402
    Hasonló véleményen vagyunk.

    Vajon az, hogy hónapokig nem fizet a játékosoknak, az a munkaszerződésre és a csapat moráljára milyen hatással van? Gyanítom lesz még ebből per a játékosok részéről és azt sztem nem FJ fogja megnyerni.
  • Isthy
    #52401
    Ahogy írtam a #52390-ben, folytatódik a dolog. Állítólag tegnap délután volt valami csapat megbeszélés amin a várható jövőről is beszéltek. Vajon ott mi hangozhatott el?
  • kaloz174
    #52400
    Némi magyarázat: a természetes folyamat akkor akadt meg, amikor erővel és biztos háttér nélkül, első osztályba vitték a csapatot...
  • kaloz174
    #52399
    Annyival egészíteném ki a történetet, személyes élményeim alapján, hogy azért olyan hangos szóváltás, kiabálás nem lehetett, mivel ott voltam még a csarnokban, szerintem, de nem figyeltem fel rá. Sem én, sem mások...
    Azt láttam és hallottam, hogy a meccs után Imre Vili mond valamit a siófoki csapattagoknak, akik aztán már elkeseredett arccal jöttek a nézőknek köszönni, majd még pacsiztak, aztán levonultak, akkor már többen könnyes szemmel, az öltözőbe.
    Szerintem, ha nem teszi közhírré, az ominózus eset nem kelt nagy visszhangot. Igen; vajon mi motíválta Fodort? (Véleményem szerint ugyanazok az okok, személyiség jegyek, amiknek jegyében vezette ezt az csapatot...)
    Siófokiként mindezt elkeserítő történetként élem meg...:(
    Megakadt egy természetes folyamat a városban. Ki tudja, hol folytatódik?
  • Zóanagyvarázsló
    #52398
    Nem tudom, hogy pontosan mi hangzott el a játékosok szájából, de ez a lépés a klubvezetés felől több mint átlátszó, mindenki számára, aki nem most jött a falvédőről. Bármi is volt az a becsületsértés, hajlamos vagyok látatlanban jogosnak vélni...
  • kaloz174
    #52397
    Sajnos, Siófokon kártyavárat építettek, csapat helyett:

    A csapatoldalon megjelentek

    Gyorsabban dől be, mint amire számítani lehetett, legcsúnyább rémálmainkban.:(
  • Gabess8
    #52396
    Hát nem az eszükért vannak ott... Egyébként ez a központosítás jól látszik az egész országban, felülről cseszünk szét mindent,(ami érdekes lehet) majd Pestről egy irodaházból, vagy abból a nagy házból ott a Duna parton valami nagy tudású okoska megmondja, mi a frankó...
  • Gabess8
    #52395
    Csatlakozom!!
  • Breki33
    #52394


  • kaloz174
    #52393
    Imre Vili Csurgón

    Valahogy nagyon nem tudok örülni.:(
    Viszont nem csodálkozom. Pedig többen nem hittek nekem...:(
  • kaloz174
    #52392
    Éppen én is most olvastam az utánpótlás ügyekről

    Mondjuk ebben azt az elképzelést látom megvalósulni, amiről már tavasszal szóltak a hírek. Többen megint jókor jó helyen voltak...Na és persze a személyek sem meglepőek.
    Akkor az is kérdés, hogy kiesett-e a lehetséges jelöltek közül KP Siófokon? (Ha azt a pénzt kapja, amiről tavasszal beszéltek, nem valószínű, hogy mozdítható.)
    Jelenleg állítólag az utánpótlás edző kapott megbízást. Mondjuk az is beszédes, hogy nem az a Pintér Karcsi, aki jobbkeze volt Vilinek, na és aki a felnőtt csapat dolgaival tisztában lehet. Nem beszélve Iráról...

    Szerdán mindenesetre meccs lesz az Érd ellen.
  • Isthy
    #52391
    Az ETO költségvetése nem fog belerokkanni az utazási költségbe... A Fradinak sokkal inkább probléma ez a messzi Oroszország, Norvégia és Svédország esetében. Pedig az ő kasszája az, amelyiknek ez igazán számít...

    Az A csoportban, ha a Valcea elindul ő továbbjutó lesz, mellette sztem a Hypo és Randers csatázhat a 2. helyért.
    A B-nél az ETO csoport elsősége sztem nem lehet kétséges, mögötte a Krim és Podravka csatázik majd.
    A C-ben a Larvik továbbjut és sztem mögötte másodikként a Fradi.
    A D csoport teljesen megjósolhatatlan, a legkiegyensúlyozottabb csoport. Nem tudnék egyetlen csapatot sem megnevezni, akit biztos továbbjutónak éreznék. Legkisebb esélyt talán a németeknek adnék, de ők is továbbléphetnek.
  • Isthy
    #52390
    Ma délelőtt már hivatalossá is vált Vili távozása, a Csurgó edzője lett 2 évre. Gyanítom lesz még folytatás Siófokon...
  • Isthy
    #52389
    Engem inkább az a tragikomédia érdekel amit az MKSZ előad ezzel az akadémia dologgal... Jolly Joker Jani és Gyurka lett a két női utánpótlás csapat kapitánya. Ez igen, pont ők valók oda szakmailag, már annyit bizonyítottak, hogy csak na... El kell költeni a kapott pénzt és megoldották "haveri alapon"... Ebbe a "felülről vezérelt" akadémiába kell majd bekényszeríteni a 18 éves játékosokat jövőre. Újabb bravo... Ez ám az utánpótlás kérdés megoldása... Központi vezérlés a már lassan beválni kezdő területi akadémiák helyett. Már az életkor is elhibázott, mint ahogy azt a már létező akadémiák is bizonyítják. Az utánpótlás nevelés inkább 12-18 éves kor között kellene hogy jól és szervezetten működjön országszerte. Ezeket kellene támogatni a kapott pénzzel, széles bázist létrehozva, amiből azután majd "kitermelődik" az a mondjuk 100-200 tehetség akikből később felnőtt szinten is jó játékos válhatna. Azután ezek 18 évesen meg a klubokban már kezdő játékosként is tovább csiszolódhatnának, ahogy ez már sok helyen így is van. Ehelyett most majd elviszik onnan őket egy központi helyre, ahol ki tudja milyen versenyeztetési körülmények várják őket. Arról nem is beszélve, hogy kiszakítják őket az eddigi "civil" környezetükből. Újabb bravo...

    Átgondolatlan - csak költsük el a lóvét - szakmai megalapozottságot nélkülöző politikusi elképzelés. Ami akár a női kézi - talán lassan újraépülő - utánpótlásának tönkretételéhez is vezethet. A férfi kézi utánpótlása sajnos már nagy szakadékban van, ott mindenképpen lépni kellett valamit, bár ott sem biztos, hogy ez a megoldás. De a nőknél egy már kialakuló és jónak induló rendszert elmeszelni... Na ez aztán a "teljesítmény"...
  • kaloz174
    #52388
    Kapcsolódó írás:
    csoportbeosztással
  • kaloz174
    #52387
    Tragikomédia. Csak az a baj, hogy a kézilabda az egyik szenvedő fél.:(
  • primavis
    #52386
    Tiszta röhögés, hogy mi történik a szomszédban! A tagnapelőtti licitáció győztest ma reggel már bilincsben mutatják a román lapok, mivel vádlott egy zsarolási ügyben! Amúgy egy bulvár-tv tulajdonosa óriási adósságai vannak az állam felé és senki sem tudja, hogy honnan fogja az Oltchim üzem 45 millió Eu-s árát, no meg a 700 millió Eu-s tartozását kifizetni!
  • primavis
    #52385
    No, a Kolozsvár, Viborg, Zvezda s valszeg a Byassen kerültek be a csoportkörbe.
  • Zóanagyvarázsló
    #52384
    Bevallom, nekem Sanela már az előző két évben is csalódás volt, már az általam látott BL-meccseken. Ettől függetlenül az NB I-hez nyilván fel fog nőni - ha ez furán is hangzik az ő esetében.
  • kaloz174
    #52383
    Nyilván még alakulni fog. A lényeg azonban, hogy ott van a "világ"-ban. Vagyis a köztudatban is, előbb-utóbb.
  • Isthy
    #52382
    Sztem fenn a menüsorban a jobb szélen van még egy üres hely a Programok menüpont mellett a kereső ablak előtt, oda fog kerülni egy menüpont, "Kapcsolat" vagy "Elérhetőség" címmel
  • kaloz174
    #52381
    Tudod, mit értékelek ebben a legjobban?
    Azt, hogy Szemenyei kihirdette - igaz, csak a csarnok folyosóján - na és igaz lett. Nem kis dolog ez, manapság, ebben a világban. Jelzés értékű, a jelenlegi csapatvezetésről.
    (Amúgy nyilván még több infó hiányzik, így pl. a csapat elérhetősége, cím, tel.szám. Emlékszem, amikor az előzőn sem volt ott, és a még akkor üzemelő fórumon kérdezgették azok, akik vendégszurkolóként érkeztek, ezeket a dolgokat. Mi meg válaszoltunk. Már amit és ahogy tudtunk.)
  • Isthy
    #52380
    DKKA weboldal

    Úgy fest végre üzemel
  • Isthy
    #52379
    Grat a Fradinak a továbbjutáshoz!

    A csoportkörben megszerezhetőnek tűnik a csoport 2. helye és a továbblépés a legjobb 8 közé. Szani bevállalta a csoportmeccseket és csak utána lesz műtéte november közepén-végén. Kicsit kockázatosnak tűnik, remélem nem lesz gond belőle a későbbiekre.
  • Isthy
    #52378
    Köszi a beszámolót és a híreket!

    Meglátjuk a következő napokban-hetekben, hogy mik lesznek a fejlemények a csapatnál. Vili távozását már szinte mindenütt biztosra veszik.
    Buliék (Podravka) már 3 éve a WRHL-ben (Women Regional Handball League) indulnak, most esélyük is lehet megnyerni. 8 csapat játszik oda-vissza meccseket a jugoszláv utódállamokból, majd a végén Final Four van. Az elmúlt 2 évben a Bud nyerte ezt a sorozatot.
  • Breki33
    #52377
    BL: 31:22-re győzött a visszavágón a Fradi a szlovák Michalovce ellen, így kettős győzelemmel, 71:48-as gólkülönbséggel jutott a BL-csoportkörbe a zöld-fehér együttes, ahol a Larvik, a Dinamo Volgograd és a Sävehof lesz Szucsánszkiék ellenfele.
  • kaloz174
    #52376
    Tegnap este a győriek voltak a Siófok KC csapatának ellenfelei.
    Már a meccs előtt többen azt jósolták, hogy ez a meccs lesz Imre Vili siófoki búcsúmeccse.:(
    Amit én személy szerint természetesen nagyon sajnálok. Úgy gondolom, ha ez történik, márpedig minden jel erre utal eddig (a leginkább beszédes a sírással küzködő csapattagok meccs utáni levonulása volt).
    Erről a témáról még annyit, hogy állítólag egyáltalán nincs fizetés. (pár hete nem így hallottam) Ígéret van, csökkentett összegekre - amit eleve szankcionálni szándékozik a pontvesztések miatt a tulaj. Nem tudom, mi van a háttérben, amit leírtam, bár a forrás erősen csapatközeli, természetesen mégis zuhanyhíradói hír.
    Azt azonban biztosan tudom, hogy Imre Vili nem az az ember, aki felelőtlenül hoz egy ilyen döntést, a távozásáról, különösen az előzmények ismeretében. (bronz érem, elképzelései szerinti igazolások)

    A meccsről: a nagy kérdés az volt, hogy a hazai csapat, akiknek a meccs előtt hivatalosan nem mondtak semmit, mennyire képes félretenni az előállt helyzetet a fejekben.
    Léránt és Mörtel Reni sérülés miatt nem volt a keretben. A többiek rendelkezésre álltak. Bogdanovics volt az azonban, aki még így is, vagy talán pontosan ezért? kiemelkedően teljesített. Szerintem az ő játéka nem csak a siófoki csapatból, hanem a mezőnyből is, kiemelkedett.
    Az ETO játéka nekem nem tetszett különösebben ezen az estén. Az új edző sorokat cserélt, nem sok fantáziát véltem felfedezni náluk a játékban. Kiváló játékosok begyakorolt elemeket mutattak be, hol több, hol kevesebb sikerrel. Arra gondosan vigyáztak, hogy a hazai csapatnak egyáltalán ne jusson eszébe a győzelem lehetősége.
    Folyamatosan nőtt az előnyük, volt közte 10 is, végül 8 lett. A vendégek számára izgalom nélkül, a hazai csapat számára viszont szomorúan ért véget a találkozó, és nem az eredmény miatt.
    Győri szurkolótársak nem voltak elégettek csapatuk teljesítményével. Mondtam nekik a közhelyet, hogy nem most kell csúcsformában lenni.:)

    A találkozón jelen voltak más csapatok játékosai is, pl. Mayer, Herr A., Buli.
    Bulival kicsit beszélgettem. Kértem, hogy helyezze el a Podravkát a magyar mezőnyben. Azt mondja azonban, hogy még fogalma sincs, mert csak most kezdték a munkát. Ők egyébként nem indulnak a saját bajnokságukban, hanem valami jugoszláv ligában. Még kicsit fura neki az egész. Mondta, hogy jött megnézni az ellenfelet.:)

    Még annyit, hogy a hírek szerint Kovács P., V Konkoly lenne a jelölt a siófoki padra. Kérdés, melyikük, v egyáltalán ki vállalja úgy be, hogy tudhatják, elődjük nem véletlenül távozik. Mert ugye nem hiszem, hogy bármelyik említett szakember alapvető feltételek nélkül (pénz, leginkább) idejönne.
  • Gabess8
    #52375
  • Isthy
    #52374
    Dunaújváros-Békéscsaba 30-32 (13-20)

    Ez a mérkőzés az első félidei gyalázatos teljesítményünkön ment el. Elöl sikerült 8 labdát eladni, amiből kaptunk 6 leindítás gólt. Hátul középen nem volt védekezésünk, Tóth Kata a szünetig 8 gólt lőtt beállóból. A szünet után hiába kapaszkodtunk és küzdöttünk dícséretesen, csak 2 gólra tudtunk felzárkózni, annál közelebb nem. Ebben sajnos komoly része volt a minősíthetetlen kapusteljesítménynek is. Sanela 42 perc alatt 4 védést kapart össze, szélről is sorra kapta a lehetetlen gólokat (Sanela hatalmas csalódás az eddigi 3 meccsen). Reninek 18 perc alatt 3 védése volt, sztem több lehetőséget kellett volna kapnia. Az összességében 17 %-os kapusteljesítménnyel nem lehettek érmes reményeink. De a felsorolt problémák mellett is kezünkben a volt a győzelem lehetősége, de a kihagyott 4db 7 m-es végképp megpecsételte a sorsunkat. Az érdiek ellen az elmúlt fordulóban szintén 4 db 7 m-est hagytunk ki...
    Az idény kezdetén is kevesen voltunk, most kivált 2 játékos és így már borzasztóan "vékonyak" lettünk. Ráadásul a kevés játékosunk 80 %-a nagyon fiatal, kevés tapasztalattal. Mi nem bírjuk el, hogy Dusi és Fruzsi ilyen gyengén játsszon, mint ma. Ők náluk már kulcsembernek számítanak...
    Ha nem tudunk igazolni játékost - márpedig kevés a valószínűsége hogy igen - akkor meg kell barátkozni a gondolattal, hogy reálisan a kiesés elkerülése lehet a maximális cél a csapat számára.
  • Breki33
    #52373
    FÉRFI VÍZILABDA Kemény Dénes, a Sydneyben, Athénban és Pekingben olimpiai bajnok magyar férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya nem kívánja meghosszabbítani a december 31-én lejáró szerződését. Az 58 éves Kemény Dénes szövetségi kapitányi időszaka alatt a magyar válogatott 29 világversenyen szerepelt és 24 alkalommal éremmel tért haza. (sport365)
    ...arra, hogy mit fog csinálni, ezt válasz
    olta:
    -"Fogalmam sincs és most nem is igazából gondolkozom ezen, már annak is örülök, hogy ezt a fontos döntést sikerült átgondoltan meghozzam. Köszönöm mindenkinek a segítséget, aki ebben a hosszú időszakban a munkámban mellettem állt, köszönöm a szurkolók szeretetét és sok sikert kívánok az új feladatokhoz!"
    (MI KÖSZÖNJÜK!!!)
  • primavis
    #52372
    Szerintem az a megállapitás lényege, hogy a kézilabdában nem lehet azt megcsinálni mint a fociban, hogy rúgunk egy véletlen gólt s utána 10 emberrel védekezve kihúzzuk a sipszóig! Erre még a BL -ben is sok példa van!
  • Gabess8
    #52371
    Lehet, hogyan annak tűnik, de szerintem semmivel nem igazságosabb...
  • Zóanagyvarázsló
    #52370
    Ennek a megállapításnak a megítélése szövegkörnyezet kérdése. Nyilván tényező a szerencse is, lehet időt húzni, olykor talán nem a jobbik nyer, de nem lehet egyetlen véletlen gólra ráülni, és egy behúzni egy meccset. Többek között ezért is szeretem sokkal jobban a kézilabdát a focinál, igazságosabb sportágnak tartom.