61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #52489
    Meg az is, hogy nyertek Madridban 23 %-os kapusteljesítménnyel.
  • Isthy
    #52488
    Atletico Madrid-MKB Veszprém 26-27 (13-15)

    Gratulálok, szép volt fiúk!

    A 2. félidő közepén volt egy nagyon rossz 7-8 perc, amikor 1 gólos előnyből 3 gólos hátrány lett, de azon kívül jól megoldották a meccset. Ráadásul kapusteljesítmény nélkül... Talán volt egy kis szerencsénk is, hogy 8-8-nál az addig jól védő Hombrados megsérült. Bár a csereként bejövő Dahl is jól védett, sokkal jobban, mint a mi kapusaink.
    Ha feljavul a hálóőreink teljesítménye, akkor csütörtökön este hazai pályán még a Kiel sem lehet reménytelen eset.
  • [HUN]FaTaL
    #52487
    Szép volt!
  • primavis
    #52486
    megnyerte a Veszprém! Brávó fiuk!
  • SomogyiG
    #52485
    Nem szép dolog az irigység, de most van bennem bőven mindkettőtökre. :)
  • Zóanagyvarázsló
    #52484
    Az valahol sporttörténelem, hogy a Veszprém úgy vezet Madridban 2 góllal a szünetben, hogy 12%-os a kapusstatisztika.
  • Zóanagyvarázsló
    #52483
    Papíron ők az esélyesebbek, de hogy Dabason az ő sikerükre adnék-e alacsonyabb oddsot, abban már nem vagyok biztos. De ha tényleg jössz, akkor valóban csak a gólkülönbség a kérdés. A majdani bajnoki döntőre nem akarsz kinézni, ott is jó szolgálatot tehetnél

    Egyébként egészen véletlenül én is útba ejtem a következő vasárnap Dabast, szóval ha igyekszünk, meg tudjuk egymást találni.
  • Zóanagyvarázsló
    #52482
    Azt nem tudtam, de némi túlzással a Tertnes ellen lehet játszaniuk akár edzés helyett is. Csak azért emeltem ki ezeket a furcsaságokat, mert azért fura skandináv csapatoktól olyat látni, hogy tesznek védekezésre.

    A Larvik ellen nagyon komoly meccset várok, papíron ők az erősebbek, de szinte minden benne lehet. Ha nem futunk vissza jól, és emellett nem jönnek össze a támadások, akkor kikaphatunk simán, de ha elöl-házul fegyelmezettek vagyunk, akkor sima győzelmet is el tudok képzelni. (Ezek nyilván minden meccsre ráhúzható általánosságok, de egy egy gyors indításokra építő, felállt fallal viszont jól megállítható csapat ellen hatványozottan igaz.) Mindenesetre én bízom a csodálatos lányainkban, ahogy eddig is mindig, hiszen amikor valóban fontos, rendre a legszebb vágyálmaimat is túl szokták szárnyalni.
  • SomogyiG
    #52481
    Azért a Larvikkal csak óvatosan. Nem akarok hinni a szememnek, de nagyon úgy néz ki, mintha 12-én játszottak volna a Tertnessel, és másnap a Sävehoffal. Így pedig már másabb a leányzó fekvése, különösen az utolsó 15 percre értve.
  • Isthy
    #52480
    A Viborgban rengeteg a sérült, sokan hiányoznak a csapatból, nem csodálom, hogy képesek voltak a németektől is kikapni. A Bud bezzeg tud még mindig védekezni, ott alig gyengültek, ellentétben a támadással. Mondjuk tegnap így is simán nyertek. A Larvik azért kemény dió lesz jövő vasárnap, ők az esélyesek. Bár megyek a meccsre...

  • Zóanagyvarázsló
    #52479
    Szerintem az újak közül biztató volt Rédei-Soós is, nyilván sose lesz belőle Bulatovic, de láttam benne potenciált, és bebizonyította azt is, hogy nem véletlenül lehetett a Hypóban is fennhagyni védekezni. A többiekről már nehezebb messzire vezető tanulságot levonni, de ez nem azt jelenti, hogy az elvárhatónál gyengébben muzsikáltak.
  • Isthy
    #52478
    Pick Szeged-Füchse Berlin 22-29 (14-14)

    A Picknek volt esélye, de a második félidei támadójátékon elment a meglepetés lehetősége. Mindent középen erőltettek, mintha a szélsőjáték nem is létezne. A németek pedig középen szépen levédekezték a beszűkült területet egy jó kapusteljesítménnyel kiegészülve.
  • Zóanagyvarázsló
    #52477
    Mindezzel persze nem azt kívántam mondani, hogy milyen jók a vagyunk az ellenfeleken pedig át kell nézni, de bárhová kapcsoltam, sok csalódást jelentő teljesítményt láttam, a kivételek közé pedig elsősorban hál'Istennek éppen a saját csapatom közé tartozik.

    Amúgy az ETO hozott egy korrekt első meccset, a védekezésük ígéretes, nekik eleve későbbre kell a csúcsformát időzíteni. (Persze a Larviknak is, de...)
  • Zóanagyvarázsló
    #52476
    Próbáltam félni ezektől az oroszoktól, de gyengébbnek bizonyultak, mint a hiányzóik ellenére előzetesen tűntek. Ezzel a játékkal az NB I-ben nem végeznének nemzetközi kupát érő helyen, de talán a középház is nagy falat lenne. Persze mi kimondottan jók voltunk, le a kalappal, és nyilván az erős demoralizáltuk őket, de sokat elmond az ellenfélről, hogy olyan játékosokat is sokat tudtunk játszani egy BL-meccsen, akiket bajnokin túl kockázatos.

    Remélem, hogy egy hét múlva Larvikról is bebizonyítjuk, hogy nem is erős csapat A Sävehof elleni meccsük utolsó 15 percéből mondjuk nem kívánok ítélni, mert az alapján csak nekik van félnivalójuk, de az nyilván nem jelent sokat. De a Viborg is mit csinált ma... A skandinávok ahogy vannak elfelejtettek védekezni! (A Viborgnak ez tavaly is gyenge pontja volt, de nem úgy néz ki, mintha előreléptek volna.)
  • banok
    #52475
    Nagyon átgázolt a Fradi a ruszkikon. :)
  • Isthy
    #52474
    Dinamo Volgograd-FTC 21-37 (9-23)

    A Fradi az első 10 percben lerendezte a mérkőzést, utána már csak a győzelem aránya volt kétséges. Simán belefért, hogy a szünet után minden fiatal is pályára léphetett és szokhatta a BL légkörét. Az első félidőben Léna kiválóan védett és mindenki jól teljesített elöl és hátul is. Talán Szani nem érezte egyedül a játékot, pihent is a szünet után. Ami még látható volt, hogy Penát még nem igazán érzik a többiek illetve ő sem a csapattársak ritmusát. A fiatalok helytálltak és gólokat is szereztek, a többiek pedig tudtak pihenni ezalatt. Nagyon könnyed győzelmet aratott a csapat.
    Az oroszok játékán a 3 hiányzó nagyon meglátszott. Nagyon gyenge produkciót adtak elő elöl és hátul is. Khmyrova egyedül próbált valamit hozzátenni, a többieknek nem sok sikerélményük volt. A kapuban Szedojkinát nem tudták pótolni és az átlövéseknél is hiányzott a két nagy lövőjük Levina és Kocsetova személyében. Komoly ellenállást így nem tudtak kifejteni a Fradival szemben.

    Gratulálok a Fradinak ehhez a szép és könnyed győzelemhez!
  • [HUN]FaTaL
    #52473
    Parádézik a Fradi!

    9-23 a félidő :D
  • Isthy
    #52472
    Buducnost-Zvezda 29-21 (15-9)

    Azt gondoltam érdemes megnézni, mert egy érdekes, izgalmas és szoros meccs lesz. Nagyon nem volt az... A Bud már az elejétől kezdve vezetett (5-2) és végig folyamatosan növelte az előnyét. A szünetben 6 góllal vezettek, majd a félidő közepén már 11 is volt közte. A végén a sok kiállítást kihasználva kicsit zárkóztak az oroszok, de csak kozmetikázni tudták az eredményt. A Bud védekezése elég jó volt és Woltering is hozta a tavalyi formáját, főleg az első félidőben. Az oroszok töménytelen hibát vétettek támadásban és ezt a hazaiak szépen kihasználva nagyon simán nyertek.
  • Isthy
    #52471
    Győri Audi ETO-Podravaka Koprivnica 24-19 (11-7)

    Azt kell mondjam, hogy meglátszik Ambros Martin edzősködése, ez tisztára Itxakos eredmény

    A védekezés összességében jó volt, a 19 kapott gól egy BL meccsen szép teljesítmény. Lunde is hozzátette a magáét a majdnem 50 %-os mutatójával. Viszont óriási a kontraszt a védelmet illetően aközött amikor Tervel van J3-ban és amikor nem (Lekics). Ezt tökéletesen le lehetett követni mindkét félidőben. A félidőkben a 18. perc környékén jött be Tervel és azután alig kapott az ETO gólt. Konkrétan az első félidőben egyet sem!!! és a másodikban pedig 4-et. Vele az ETO védelme kiválóan működik, a másik variáción még fejleszteni kell és nem keveset, de idő még van rá bőven.
    A támadójátékon látszik, hogy azt még jóval kevesebbet gyakorolták, ennek is tudható be a viszonylag kevesebb lőtt gól. Meg a 3 kihagyott büntető és az 5 kapufa is belejátszott ebbe. De ezen is van még idő csiszolni a jövő év elejére és lesz ez jobb is.

    Első meccsnek elfogadható volt, gratulálok a győzelemhez!
  • [HUN]FaTaL
    #52470
    Köszi!
  • banok
    #52469
    NŐI EHF BAJNOKOK LIGÁJA
    17.15 Győri Audi ETO-Podravka Vegeta Koprivnica
    tv: Digisport 1 hu
    streamek:
  • Isthy
    #52468
    A hétvégén lesz mit nézni, főleg vasárnap délután

    Győri Audi ETO - Podravka Koprivnica
    Női BL csoportmérkőzés - Győr
    2012.10.13. 17:15 DigiSport

    Dinamo Volgorad - FTC
    Női BL csoportmérkőzés - Volgograd
    2012.10.14. 14:00 DigiSport

    Pick Szeged - Füchse Berlin
    Férfi BL csoportmérkőzés - Szeged
    2012.10.14. 16:00 DigiSport

    Atletico Madrid - MKB Veszprém
    Férfi BL csoportmérkőzés - Madrid
    2012.10.14. 18:00 DigiSport

    Érd - Gorodnicsanka
    Női EHF kupa 2. forduló - Budaörs
    2012.10.14. 15:30 SportKlub

    Az érdiek pénteken már eldöntötték a továbbjutást az első meccsen, a visszavágó csak formalitás. Igazából lassan készülhetnek majd a Metz ellen.
  • Isthy
    #52467
    Dunaújvárosi KKA - Budapest SE 31-24 (15-9)

    Gratulálok, szép volt csajok!

    Úgy kellett már ez a győzelem, mint egy falat kenyér. Remélem oldotta is kicsit a görcsöt a játékosokban - főleg a fiatalabbakban - és ez kihat majd a további meccseken mutatott teljesítményükre.
    A meccs elején 5 és fél percig nem született gól, azután elkapta a fonalat a csapat Sanela brutális segítségével. Az első negyedórában 7/8-as mutatóval védett, aminek köszönhetően a csapat 8-1-es vezetésre tett szert. Szerencsére majdnem a meccs végéig kitolta ezt a kiváló formát, végül 19 védéssel zárt, köztük több büntető hárításával. A meccs képét meg is határozta ezzel, látható volt a csapaton is hogy mennyivel könnyebb így játszani. Bár még mindig volt sok eladott labda és egyéb hiba elöl, de ma ez belefért. Talán a védőfal munkája is javult egy kicsit a korábbiakhoz képest, bár a szünet után visszaesett. Na erre a Sanelára van nekünk nagy szükségünk, így tovább!
    Bódi Berni volt a mai másik nyerő játékos, sokat lendített az érkezése a csapaton. Majd ha össze is szokik a többiekkel, még nagyobb erősségünkké válhat. Detti ma leginkább az osztogatással segített, az eredményessége ma nem volt az igazi. Dusi eredményesen játszott, sokkal kevesebb hibával mint legutóbb. Fruzsi bár több gólt szerzett, de sok labdát eladott Sánta Dórival együtt, nem érezték a falat. Fruzsi nem jó irányítóban, neki lőnie kell, az jobban megy neki. Dóri helyett sztem többet kellett volna játszatni Szimit, ő relatíve jobb volt abban a kevesebb időben amit kapott. Berta Niki is jó volt a balszélen, a helyzeteit elég jól használta ki.
    A meccset végig meghatározta a jó kezdésünk és végig simán vezetve be is gyűjtöttük a 2 pontot. A második félidőben egyszer 4 gólra felzárkóztak a vendégek, de gyorsan visszaállítottuk a 6-7 gólos előnyt. A vége előtt nem sokkal 9 góllal is vezettünk, de a legvégére 7 gól maradt belőle.

    Megvan az első győzelem, remélem ez majd ugyanolyan pozitívan hat majd a csapatra, mint a tavalyi békéscsabai első sikerünk.
  • Zóanagyvarázsló
    #52466
    Az olimpiai járadékos népi kezdeményezés finoman szólva is szánalmas. Én amúgy mindig elismertem Janics Natasát, bár kedvencem éppen sosem volt, szerencsére ebben a sportágban jelenleg még akkor is dúskálunk kedvencjelöltekben, ha felszínes módon csak olimpiai bajnokokban gondolkodnánk.

    A döntés pedig az ő dolga, valahol megértem, de azért látszanak ennek hátterében a sorok mögött olyan dolgok, melyek nem emelik a nimbuszát a szememben. A szennysajtó és a szennyemberek mocskolódása persze más kérdés, de az már csak annyira általános Magyarországon (is), mint Pesten a büdös levegő: fel sem kéne már tűnnie nekünk, mégis fuldoklunk tőle.
  • Isthy
    #52465
    Amire én utaltam az egy interjúban hangzott el anno a DigiSporton a Reggeli Startban egy illetékestől. Mindenki láthatta és hallhatta, így felejtsük el a sajtó manipulációt azt illetően.
    Most legújabban meg már a szennymédia (Blikk) is belelendült teljes mellszélességgel...

    De most már sztem inkább foglalkozzunk a kézilabdával, ma esti néznivaló:

    Dunaújvárosi KKA - Budapest SE
    Női NB I 5. forduló - Dunaújváros
    2012.10.12. 18:00 Cunder.hu

    Hajrá Újváros!
  • kaloz174
    #52464
    Turcsin-kupa
    Vajon erre melyik sort viszi KEB?
    Jó, ez a humor volt, ha nem is túl eredeti.
    (Ps:Turcsin sem akármilyen figura volt.)
  • kaloz174
    #52463
    Nyilván ő sem volt hibátlan a kommunikációban, az biztos. Viszont nem ítélném el, mert szerintem a sajtó valóban kiragadott dolgokkal manipulált.

    A szegedi tájékoztató
  • Isthy
    #52462
    Ahogy olvasom, tegnap este mindkét női BL csapatunk főpróbája viszonylag jól sikerült. Az előadás is hasonló legyen!
    Kíváncsi leszek a Volgográd milyen összeállításban fog pályára lépni, valóban hiányzik-e majd a 3 játékos? Az ő főpróbájuk tegnap elég rosszul sül el, kikaptak ott, ahol tavaly simán nyertek.
  • Isthy
    #52461
    Jó kérdés, reméljük kapunk rá visszajelzést.
  • Isthy
    #52460
    A média élvezettel lubickol megint...
    Így döntött, megy a családdal. Sok örömet szerzett nekünk, amiért kapott is bőven nálunk minden téren nem kevés elismerést. Most a szerbek okosan megoldottá a "hazacsábítását". Legyen sikeres, persze ne a mi versenyzőink kárára. Megvannak azok akik helyettesíthetik, némelyek már jobbak is nála és ráadásul fiatalabbak.

    PS.
    Mondjuk nekem egyetlen dolog miatt van egy kis problémám. Mintegy 3 héttel korábban - szeptember legelején - amikor megkérdezték, azt mondta nem megy ő sehova. Ekkor kicsit meggondoltabban kellett volna nyilatkoznia és nem ezt mondani.
  • kaloz174
    #52459
    Sajnos, ránk jellemző módon megint sikerül szélsőségesen reagálni erre a történetre.
    Elképesztő módon, visszamenőleges hatállyal! még törvényt is módosítanának egyesek az ügy miatt...
    Én pedig arra emlékszem, milyen csodálatos győzelmeket szerzett ennek az országnak, (na és természetesen magának) Janics Natasa. Amiért is mindig hálás leszek neki és azt mondom: köszönöm. Nem szabadna törődnie a sok csőlátású véleménnyel. A döntés, amit hozott, biztosan nem volt könnyű, sem egyszerű, viszont annak alapján, amit elmondott hozzá, megpróbálom megérteni, mivel nagy bajnok, tiszteletet érdemel. Legalábbis a részemről.
    Azt kívánom neki, hogy éljen boldogul!
    (Az egy másik dolog, hogy természetesen, ha ellenfél lesz, már nem neki szorítunk.)
  • Gabess8
    #52458
    Jut eszembe Veszprémi fórum társunk vajon merre van elveszve???
  • Gabess8
    #52457
    Janics Natasa

    Köszönjük szépen, azt gondolom itt párunknak szép személyes emlékei is vannak. A magam részéről az élet minden területén sok sikert kívánok neki!
  • Isthy
    #52456
    Mai nézhető mérkőzések:

    Fehérvár KC - FTC
    Női NB I. 5. forduló - Székesfehérvár
    2012.10.10. 18:00 Cunder.hu

    Tatabánya - FTC
    Férfi NB I. 7. forduló - Tatabánya
    2012.10.10. 18:30 SportKlub
  • Isthy
    #52455
    Igen, megint ment a PR dolog lényegi haszon és eredmény nélkül...
  • kaloz174
    #52454
    Perez...lehet, hogy befejezi?
    Sokat köszönhet neki a veszprémi ffi kézi, úgy gondolom.
    Érdekes, különleges emberi sors az övé is.
  • Zóanagyvarázsló
    #52453
    Arra kellett a két torna, hogy elmondhassák, intéztek extra felkészülést válogatottnak, tehát dolgoznak valamit. Hogy ezt mennyire hiszi el a közönség, az más kérdés, a nagyját úgyis az EB-szereplés érdekli, és az ottani szereplés fényében fogja megítélni ezt a felkészülést is utólag. (Ami valahol jogos, de torzít is ugye, ezen a kontinensviadalon sok minden benne lesz a pakliban, negatív és pozitív véglet egyaránt.)
  • Isthy
    #52452
    Nagyon kellett a Picknek ez a győzelem a továbbjutási esélyek realizáláshoz. Ahogy olvasom a játék nem sokat javult a zágrábi meccs óta, viszont most a győzelem legalább megvan. Ez már fejlődés, most már jöhet ugyanez a játék terén is.
  • Isthy
    #52451
    Engem nagyon nem érdekelt ez a torna, sok jelentősége nem volt. Sztem KEB fejében már megvan az a keret amit ő akart. Sem a múltkori, sem a mostani torna nem hiszem hogy jelentősen befolyásolta volna.
  • kaloz174
    #52450
    Ez jó. Egyébként semmi értelme nem volt ennek a meccsnek, legalábbis szurkolói szemmel.
    Szeretném remélni, hogy legalább szakembereink tudtak valami következtetést levonni, viszont félek, hogy ebből csak téves konzekvenciákra futja.
    Annak meg aztán végképp semmi teteje.
    Gyakorlatilag amit eddig tudtak a játékosokról, a csapatról, azt tudják most is. Akkor meg miért kellett bajnokságot felborítani, költségekbe verni magunkat?? Románoknak akartunk sikerélményt nyújtani??

    Örültem neki, hogy ezt a meccset legalább láthatom. Jobb lett volna, ha nem közvetítik...