61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #60784
    Köszi szépen! :)
  • Gabess8
    #60783
    Ambros interjú
  • Isthy
    #60782
    Boldog Születésnapot!
  • Isthy
    #60781
    Francia házidöntő (Nantes-Montpellier) lesz a férfi BL-ben. Mindkét meccsen megérdemelten nyert a győztes csapat, hiszen szinte végig ők vezettek.
  • smith09 #60780
    Lehet mondani hogy a fradiban kevesebb külfödli van, és a pályán is több fiatal van, de a BL az nem jótékonysági intézmény, az nyer aki a legjobb csapat. Lehet hogy ez úgymond nem tesz jót a magyar válogatottnak, de ha lenne olyan magyar aki jobb mint a kettő északi játékos akkor nyílván őket igazolta volna le szerintem ez eto.
    A fradiban talán van is ilyen, de őket odaigazolni szerintem nehéz lenne. V Kristiansenre most lehetőség, megkellett ragadni, jövőben ők nagyon jók lesznek Hansennel együtt szerintem.

    Az audi se azért adja nekik a pénzt, hogy évek múlva csak csak történik valami, hanem hogy minden évben az ő lofójuk szereplen a final four ban és talán ez érthető is.
  • Isthy
    #60779
    Gratulálok a csajoknak a bajnoki 4. helyhez!
    Ez egy nagyon szép eredmény az idény eseményeinek tükrében, ezzel a kerettel. Felülmúlták az előzetes várakozásaimat, nagyon örülök, hogy így történt.
    A győrieknek jár a gratuláció a bajnoki címhez, az eszement versenyfutásból a legvégén ők jöttek ki jobban.
  • Jim Morrison
    #60778
    utolsó percben elment a tv elől, mert mondom a vác, már a nézőknek dobja ki a labdát. Kár volt, de ha ezen múlt az ETO sikere akkor nem bánom :)
  • Isthy
    #60777
    A női bajnokságban az történt amit várni lehetett, átkerült az előny a Fradihoz. Viszont az utolsó fordulóban a győrieknek lesz könnyebb ellenfele.
    Nekünk sikerült a minimális célkitűzést megvalósítani Vácott, hogy a 4. helyet megszerezhessük (bár a meccsen szinte végig mi vezzettünk, de sajnos a végére a fáradtság a kevés csere miatt kiütközött a játékunkon, így a győzelem nem sikerült). Szerdán ezt hazai pályán érvényesíteni is kell és akkor elégedettek lehetünk az idei idénnyel.
  • Isthy
    #60776
    Gratulálok a szegedieknek a bajnoki címhez!
    A bajnoki döntő 4 félidejéből 3-ban sokkal jobbak voltak, így megérdemelt a sikerük. Abban az egyben azonban majdnem elrontották az egészet, de végül 1 gólt sikerült megőrizniük.
    A veszprémiek játéka az egész idényben nem volt olyan amit a szurkolók elvárhattak, ennek meg is lett az "eredménye" a bajnokságban és a BL-ben is.
  • Isthy
    #60775
    Pont ez az elődöntő volt az, ami nálam utána még kisebbé tette az esélyt. A románok ellen még pihenten játszottak és kiválóan, de kemény csatában. Annak a meccsnek az irama és a védekezés intenzitása alapozta meg azt, hogy a döntőben "elhasználtan" és kevés pihenővel, ezzel a csonka kerettel jóval nehezebb lesz még egy ugyanolyan kaliberű csapat ellen, mint a románok. A Vardarnak nem volt olyan kemény és intenzív elődöntője, mint a győrieknek. Ezért érzem még nagyobb bravúrnak ezt a győzelmüket, mint előtte bármelyiket.
  • kaloz174
    #60774
    Igazából így is van, ahogy írod. Ezután a szezon után én sem lepődtem volna meg, ha nem jön össze a kupagyőzelem. Inkább az elődöntőket látva gondoltam, hogy gond nélkül nyer az ETO. Tévedtem, de legalább nyert.
  • Isthy
    #60773
    A végén az általad említett két játékos volt a főszereplő. Mert ne feledjük, hogy Kiss Éva parádés védése után a visszafutó Berni (aki egyedül maradt a posztján és már a tegnapi meccs után is hulla fáradt volt, vasárnap alig bírt felkelni) szerezte meg az Éviről kipattanó labdát Lekics és Kuznyecova - inkább utóbbi - elől. Volt még hátra 4 mp és az alatt Kuznyecova újabb zicert lőhetett volna szinte bal 2-ből kiváló szögből.

    Akkor nagyon optimista voltál, mert ilyen év után én nem nagyon számítottam BL győzelemre. Már az elődöntő is kisebb bravúrnak számított nálam, de talán az még várható volt. De a 2 nap alatti második meccs, ilyen csonka kerettel és fáradtan, sztem nagyon nagy bravúr volt.

    Amit korábban írtam az szó szerint értendő, hiszen sem a férfiaknál, sem a nőknél nem volt még címvédés mióta Final Four van.
  • kaloz174
    #60772
    Teljesen meghatott a sors igazságtétele Évike kapcsán. Nagyon rászolgált. Sokan példát vehetnének róla a kapus mezőnyben. Másik nagy kedvencem, Bodesz is nagyszerűen teljesített.
    Gratulálok a BL-győzelemhez, kicsit biztosabb sikerre számítottam.
  • Isthy
    #60771
  • Isthy
    #60770
    Sztem az első félidőben inkább nekünk voltak kedvezőbbek az ítéleteik, a másodikban viszont a macedónoknak. Görbe kiállítása meg teljesen jogos volt a szünet előtt. Tök feleslegesen ugrott oda oldalról és lökte a levegőben 2 kézzel Lazovicsot, aki előtt volt sáncoló védő is, ráadásul a saját játékosa is akadályozta a normális lövésben. A második végén Broch kiállítása teljesen jogtalan volt, semmi komolyat nem csinált, a másik kiállítást is lehet véleményesnek nevezni. Ezért is írtam, hogy a szünet után már a macedónokkal voltak.
    Cvijicssel kapcsolatban meg messze a legkomolyabban rá figyelő páros az ikrek, most sem értékelték az alakításait. Rengeteget fújtak ellene és jogosan, semmilyen más bírópáros nincs amelyik ennek a mondjuk legalább a felét befújja ellene.
  • Isthy
    #60769
    Óriási gratuláció a győrieknek és le a kalappal eőttük!
    Ilyen év után, 3 sérültjük nélkül, 2 nap alatt 2 kemény meccset játszva, végül hosszabbításban nyerni, nem semmi!

    A jó első negyedóra után jött egy rossz második, közte 11 perces gólcsenddel, így nem sikerült előnnyel menni a szünet re. Ráadásul egyből egy 7 perces gólcsend megint a 2. félidő elején, nem ígért sokat a halovány támadójáték. Szerencsére utána sikerült javítani elöl, így jött az egyenlítés és a szoros meccs egészen a végéig. Hatalmasat küzdöttek a játékosok a mezőnyben, nagy gratula nekik. Mert azért ismerjük el, a kapuból nem sok segítséget kaptak a 2. játékrészben. Grisbo védett egy büntetőt, azon kívül nem találkozott a labdával a 30 perc során. A másik oldalon Leynaud végig bőven 40 % felett védett a meccsen, így komoly bravúr volt döntetlenre menteni a meccset a csapatnak. Már a 2. félidő közepén kapus tkellett volna cserélni, ha másért nem, hogy Grimsbo pihenjen és utána lehet jobban jött volna vissza. Mi már itt követltük a képernyő előtt, hogy cseréljen már Martin. Görbe is elfáradt a szünet után, sorban kaptuk róla a gólokat, Joka szépen kihasználta a hibáit. Oftedal nagyon nem találta magát, mindezen problémák ellenére sikerült hosszabbításra menteni a mérkőzést. A hosszabbításban Amorim brutális parádét mutatott be, Bódi is hozzátett és a végén a legalább az utolsó 5 percre becserélt Kiss Éva is bizonyította, hogy helye lett volna a pályán már korábban is. A legvégén ő tette fel a pontot az i-re egy komoly ziccervédéssel.

    Mondhatjuk, a történelem ismételte önmagát, tavaly szinte ugyanez volt. 26-20-as győzelem az elődöntőben, majd hosszabbításos győzelem a Vardar ellen a döntőben. Azonban az idei sokkal nagyobb eredmény, hiszen rengeteg problémát hozó év végén sikerült nyerniük.
    Még egyszer, hatalmas gratuláció nekik a BL győzelemhez, ezzel történelmet írtak. Mert ne feledjük, a Final Fourok történetében ez volt az első címvédés.
  • primavis
    #60768
    Nem érheti őket panasz a macedon részről! mindig akkor állítottak ki (a félidő/hosszabbitás utolsó perceiben) egy-egy győrit, amikor nem igen volt lehetőség a hátrányt ellensúlyozni! Cvijic hanyatdobásos szimulálásaiból is csak az 1/3-át vették tudomásul, rég nem kellett volna a pályán legyen!
    Gratula a Győrnek s örülök hogy nem látjuk többet ezt a Vardart! Kiváncsi vagyok, hogy a fél csapat mit művel majd Bukarestben?
  • Jim Morrison
    #60767
    Te jó ég.
    Második félidő utolsó 3 percétől néztem, de a pulzusom egyből felment. Mit játszottak, hihetetlen. Amorim a végén. huh
    Grat az ETO nak ! :)
  • Isthy
    #60766
    Az ikrek elég korrekt páros, én nem félek ettől. Inkább az a kérdés, képesek lesznek-e teljesen függetleníteni magukat Nacsevszki biztosan feléjük érkező nyomásától. Aki nem tudná, a nevezett illető az EHF jv. bizottságának macedón vezetője és már sporiként is egy ellenszenves szemét volt. Ugye honfitársai döntőznek és ráadásul utoljára lesz alkalmuk BL-t nyerni.
  • Isthy
    #60765
    A két román hölgy tényleg durván fújt, mondjuk azt sem értem egyáltalán mit kerestek a Final Fouron mikor van román csapat a mezőnyben.
  • Sippie
    #60764
    a franciák sosem voltak a barátaink, szőröstalpúak nagy haverjai, így borítékolható, hogy ellenünk fognak fújni.
  • primavis
    #60763
    A román bíró nők meg a rosztoviakat hozták komoly hátrányba, főleg az első félidőben ma Vardarral szemben. Rokon-rokon alapon!-:))
    Kiváncsi vagyok, hogy a francia ikrek mit művelnek holnap a döntőben?
  • Isthy
    #60762
    A szegedieknek is jár a gratuláció, teljesen megérdemelten nyertek.
    A veszprémiek sokat rontottak, még a lerohanásokban is rossz passzok jöttek többször is. A szegedieknél kevesebb volt a hiba és jobb volt a kapusteljesítmény. Ha a veszprémiek nem kapják össze magukat, akkor könnyen lehet, hogy idén 10 év után nem lesz címvédés.
  • Isthy
    #60761
    Hatalmas gratula a győrieknek!

    Hogy ezt honnan húzták elő, nem semmi. Elképesztően erős védekezés, amelyik először 10 majd a szünet után 9 perces gólcsendre ítélte a románokat. Főleg az utóbbiért jár a nagy taps, mert azt akkor húzták elő, amikor a románok visszajöttek a meccsbe és kiegyenlítettek, kezdhettek reménykedni. Ehelyett láttuk amit láttunk Ott abban a 9 percben sztem végleg el is dőlt a meccs. Utána már csak tartani kellett a 4-5 gólt közte, persze az is kemény dolog volt, de simán sikerült. Elöl is elég jól működött a gépezet, bár ott jóval több volt a hiba mint hátul, de ez ilyen védekezés mellett belefért. Nagyon szeretem látni amikor Neagu ilyen arcokat kénytelen vágni

    Most eszembe jut Kurtovic tömör angol kifejezése a sorsoláskor
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2018.05.12. 17:32:14
  • Isthy
    #60760
    Izgalmas utolsó 1 percet követően a románok nyerték az EHF kupát.
    Félidőben 7 góllal vezettek (19-12) és úgy tűnt, hogy simán megszerzik a kupát. A norvégok gyalázatosan gyengén védekeztek és Lunde sem nagyon találkozott a labdával. A szünet után jobb lett a védekezésük és fel is zárkóztak. 1 perccel a vége előtt 30-25-ös vezetésnél a románok támadhattak, úgy tűnt kezükben a serleg. Azonban fél perccel a vége előtt elveszítették a labdát és a norvégok támadhattak a kupagyőzelmet jelentő gólért. Arntzen azonban feleslegesen hamar kapura lőtt helyzet nélkül, a román kapus simán védett, azonban a kipattanó visszakerült hozzá , de a ziccert is a kapusba lőtte a 6-os vonalról. Ezzel elszállni látszott minden reményük. A labda a románokhoz került amit a kapus ki is dobott az egyik játékosához, azonban a játékosuk kezéből elcsenték a norvégok a labdát és a félig üres kapura lőhettek volna középről 7-8 m-ről, de a bírók lefújták és szabálytalannak minősíteték a labdaszerzést. Nem biztos, hogy az volt, elég tisztának tűnt. Volt is egyből cirkusz, de maradt az ítélet és így a románok összesítésben 1 góllal nyerték a kupát. A jv. páros a számunkra többszörösen rossz emlékű szerb Marics, Masics hölgyduó volt, akik most sem álltak feladatuk magaslatán.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2018.05.12. 10:48:10
  • Isthy
    #60759
    Komoly kézi hétvégénk lesz

    Ma este a Sport1-en 18:30-tól élőben nézhető a női EHF kupa döntő visszavágója: SCM Craiova - Vipers Kristiansand (első meccs: 22-26)

    Holnap 13 órától az M4-en Szeged-Veszprém férfi bajnoki döntő első mérkőzés.
    A Sport1-en 15:15-től ETO - Bukarest női BL elődöntő, majd 18 órától Vardar - Rosztov BL elődöntő.

    Vasárnap a Sport1-en 15:15-től BL bronzmeccs, majd 18 órától a BL döntő.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2018.05.11. 14:20:51
  • Isthy
    #60758
    Tegnap Békéscsabán csak csökkenteni tudta a hátrányát a Fradi az elmaradt meccsen 19 gólról 7-re. Kecskeméten nagyon nagy különbséggel - 25-30 góllal - kellene nyernie, hogy előnyt szerezzen az utolsó fordulóra, mert ott egyértelműen a győriek lesznek előnyben.
  • primavis
    #60757
    Ezt a mai eredmények is igazolják: A Fradi 6 góllal vette az első félidőt s 14-el fejezte be a Kisvárda ellen, ami normális, de az ETO csak 2-vel vezetett a félidőben a Fehérvár ellen s 18-al fejezte be! Így már 19 gól az előnye! Az utolsó fordulóban meg Györben annyival verik majd a Békéscsabát amennyivel kell!
  • Isthy
    #60756
    A Fradi jól kihasználta az ETO ellen azt, hogy a győriek nem voltak komplett csapat egyik meccsükön sem (2-3-4 játékos hiányzott a három idei meccsükön). Így már teljesen pariban voltak velük minden mérkőzésen.
    A sorsolása látszólag a győrieknek könnyebb, viszont a Fradinak eggyel több meccse van hátra. Plusz komoly előnyük, hogy az ETO még játszik közben két kőkemény meccset a Final Fourban. Ami ugyen fokozottabban számíthat, hiszen 3 sérült játékost kell nélkülözniük.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2018.05.04. 11:05:26
  • Isthy
    #60755
    Az ETO is rontott büntetőt, én inkább azt mondom, hogy az utolsó 8 perc gólképtelensége került nekik sokba. Semmit nem tudtak kezdeni a győriek nyitott védekezésével, a legvégén még 7 a 6 ellen sem.
  • Gabess8
    #60754
    Én ennek nem látnám értelmét, és szerintem a Győrnek kedvezne...
  • Gabess8
    #60753
    Szerintem hatalmas gartula a Fradinak, a tegnapi teljesítményért. Jó hogy végre nem azt kell írni, hogy egycsapatos a bajnokság. Ráadásul a nem világválogatottakból áll, mint a Győr.
    Sajnos a végére teljesen elfáradtak, ami várható volt. A Győr szerintem picit esélyesebb, de és a Fradinak drukkolok, bár sosem voltam fradista...
  • primavis
    #60752
    Sokba került a két elrontott hetes a Fradinak!
  • kaloz174
    #60751
    Mégegyszer köszi! Csak nekem tűnik jobb, szimpatikusabb megoldásnak egy mindent eldöntő meccs, semleges helyszínen? Tudom, erre már nincs lehetőség, mert a kiírás nem így rendelkezik, de mégis...Ráadásul, az előzmények után, biztos nagy lenne az érdeklődés.
  • Zóanagyvarázsló
    #60750
    Összgólkülönbség az egész bajnoki szezont tekintve. Az ETO-nak ez 235, a Fradinak 220, de mi egy meccsel többet játszunk. Talán árnyalattal átlagban könnyebben kitömhetők a győriek ellenfelei, de nincs mindent eldöntően nagy különbség. Az utolsó fordulóban (23-án) az ETO a Békéscsabát, a Fradi a Vácot fogadja. Jelen állás szerint nem egyszerre kezdődne a két meccs, de ezen remélhetően változtatnak. (A Fradi honlapja amúgy jó ideje 18 órára írja a meccset, de az MKSZ-én korábbi kezdés, 17 óra szerepel.)

    Ha a gólkülönbség is ugyanaz,a több lőtt gól dönt (jelenleg 739-717-re vezet az ETO, de a pluszmeccsen ez a 22 gól kötelezően ledolgozandó), ha abban sincs különbség, akkor a több nyert meccs (amiben különbség nem várható, ahhoz pontokat kellene eldobálni, és máshogy). Ha mindez egyezne, akkor sorsolás döntene bajnoki címről.
  • kaloz174
    #60749
    Valaki, aki jobban tájékozott, elmondaná, ki is lesz a női magyar bajnok? köszönöm
  • Isthy
    #60748
    Egészen sokáig úgy tűnt, hogy a Fradinak sikerül eldöntenie a bajnoki cím sorsát. Azután az utolsó negyedórában a hazaiak utolérték őket, majd fordítani is tudtak a végére. Mivel 2 góllal nyertek, így a bajnoki cím sorsa majd az év végi gólkülönbségen dől el, tehát maradnak az izgalmak a bajnokság legvégéig.
  • Isthy
    #60747
    Köszönöm!

    Azért az elég durva, hogy a férfi Final Fourba a címvédő mellett 3 francia csapat jutott. A PSG rendben is van, de a másik kettőre sztem az idény elején senki sem fogadott volna.
  • kaloz174
    #60746
    Sok-sok szépet, boldog szülinapot neked!


  • Gabess8
    #60745
    Az EHF érdeme vitathatatlan, azóta amit én láttam nem fog hiányozni. Sok sikert neki!